کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید

  • 2731 225 0912
  • 021-54503
داروهای بعد از کاشت مو

بهترین داروهای بعد از کاشت مو

مصرف داروهای بعد از کاشت مو بعد از انجام عمل کاشت مو، جهت تقویت، جلوگیری از عوارض بعد از کاشت مو شامل عفونت و به منظور کاهش درد لازم و ضروری می باشد. کاشت مو یک عمل جراحی زیبایی ترمیمی، مبنی بر متراکم کردن قسمت های کم مو و طاس سر بوسیله ی برداشت گرافت های مو از قسمت بانک مو می باشد. پس از انجام عمل جراحی با بهترین روش کاشت مو، برای کسب نتیجه مطلوب و دلخواه باید از مراقبت های بعد از کاشت مو پیروی کنید.

این مراقبت ها شامل:

  • پرهیز از انجام حرکات ورزشی و فعالیت هایی که باعث تکان خوردن و خم شدن سر می شود.
  • رعایت یک برنامه تغذیه بعد از کاشت مو.
  • استفاده از شامپو بعد از کاشت مو که توسط مشاور و متخصص کاشت مو به شما معرفی خواهد شد.
  • مصرف داروهایی که توسط متخصص برای شما تجویز می شود.
  • مصرف این داروها به سلامت فولیکول های موی تازه کاشته شده کمک می کند.

داروهای بعد از کاشت مو

مانند تمام عمل های جراحی پس از انجام عمل کاشت مو نیز پزشک شما داروهایی را جهت بهبودی سریع تر و جلوگیری از خطرات احتمالی برای شما تجویز می کند.

داروهای بعد از کاشت مو برای جلوگیری از عوارض

ابتدا نوبت به مصرف داروهایی برای خواب و مسکن هایی برای کاهش درد می رسد. قرص هایی مانند Valium و یا Xanax برای کمک به خوابتان باید مصرف شود. اگر حس می کنید قرص ها برای شما قوی هستند می توانید از نصف قرص استفاده کنید و اگر هم برای خواب بهتر برایتان کافی نیست از دو عدد قرص استفاده کنید.

شاید بعد از عمل احساس درد و ناراحتی می کنید باید از مسکن هایی جهت رفع این مشکل استفاده کنید. اما مصرف این مسکن ها می تواند بسته به میزان احساس درد متفاوت باشد. استفاده از استامینوفن کدئین و یا ژلوفن می تواند اثر بخش باشد اما اگر درد زیادی را حس می کنید استفاده از شیاف دیکلوفناک برای شما توصیه می شود تا از میزان ناراحتی شما بکاهد. سعی کنید به جز مسکن هایی که برای شما تجویز شده از مصرف قرص ها و داروهای دیگر برای کاهش درد خودداری کنید.

حتما بخوانید
آیا ورم بعد از کاشت مو طبیعی است؟

اگر به دنبال راهی برای کم کردن و یا ازبین بردن تورم بعد از کاشت مو هستید استفاده از کورتیزون خوراکی برای این کار مناسب است، اما توجه داشته باشید مصرف این دارو برای بیماران دیابتی توصیه نمی شود وباید از مصرف آن خودداری کنند.

اگر می پرسید تجویز آنتی بیوتیک برای چیست؟ باید بگوییم مصرف آنتی بیوتیک ها بعد از عمل های جراحی توصیه می شود و از این جهت تجویز می شوند تا از بروز عفونت زخم ها جلوگیری کنند.

برای شستشوی روزانه زخم ها نیز باید برای تهیه سرم شستشو اقدام کرد.

تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده

از تاثیر ماینوکسیدیل بر موهای کاشته شده نیز غافل نشوید. محلول ماینوکسیدیل که به صورت موضعی مصرف می شود را می توانید از داروخانه های معتبر به شکل 2% و 5% تهیه کنید. برای آقایان مصرف ماینوکسیدیل 5% و برای خانم ها محلول 2% آن توصیه می شود. طریقه مصرف این تقویت کننده به شکل 1 سی سی در هربار مصرف و استفاده روزی 2 بار می باشد. ماینوکسیدیل برای تقویت و رویش بهتر گرافت ها مناسب است.

مصرف فیناستراید برای جلوگیری از ریزش مو

قرص فیناستراید که مورد تایید FDA آمریکا می باشد، که این قرص را با نام های فین پشیا و یا پروپشیا می توان شناخت. این قرص مانع از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروسترون می شود که باعث جلوگیری از ریزش مو ارثی است. طریقه مصرف این قرص به صورت روزی یک بار می باشد که معمولا تا 80% ریزش مو را متوقف می کند و یا باعث کاهش ریزش مو می شود. همچنین مصرف این دارو باعث رشد مجدد موهای از دست رفته هم می شود.

مصرف فیناستراید برای جلوگیری از ریزش مو
مصرف فیناستراید برای جلوگیری از ریزش مو

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

حدود یک هفته بعد از عمل کاشت مو، در کنار تغذیه مناسب بعد از کاشت مو نباید از مصرف داروهای تقویتی بعد از کاشت مو غافل شوید. این داروها که شامل مکمل ها و ویتامین های مورد نیاز برای رشد و تقویت موها می باشند، تاثیر به سزایی در روند رشد موهای کاشته شده دارند.

مصرف ویتامین E بعد از کاشت مو

همان گونه که ویتامین E برای سلامت اعضای بدن مفید است، برای رشد مو نیز یک عنصر کلیدی می باشد.

حتما بخوانید
تقویت و جلوگیری از ریزش مو با درمان های خانگی

ویتامین E دارای خواص آنتی اکسیدانی است که برای جلوگیری از آسیب های رادیکال های آزاد اثر بخش است. همچنین از تخریب چربی ها جلوگیری کرده و از غشاهای سلولی که بخش عمده آن را چربی ها تشکیل می دهند جلوگیری می کند.

دقت کنید که تمام داروهای مصرفی بعد از کاشت مو باید با تجویز و مشاوره ی پزشک متخصص تهیه و مصرف شوند و از مصرف خود سرانه ی داروها حتی در صورتی که فردی از اطرافیان آن ها را قبلا مصرف کرده باشد خودداری کنید.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]
اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید