ریزش مو

آیا خود ارضایی عوارض وحشتناک و جبران ناپذیری دارد ؟

علت بروز ریزش مو در اثر خود ارضایی چیست و راه مبارزه با آن

4.6
(721)

خودارضایی یکی از انحرافات جنسی رایج در میان افراد است که به منظور رفع نیازهای جنسی توسط خود فرد و به‌صورت غیرطبیعی انجام می‌شود. این عمل در ادیان الهی گناهی بزرگ است و از نظر روانشناسی و پزشکی نیز عوارض بسیار زیادی دارد. معمولا زمانی که صحبت از خودارضایی می‌شود، فکر افراد به سمت جوانان مجرد و بیشتر پسران می‌رود. اما باید بدانید که متاسفانه انجام این عمل در میان مردان و زنان متاهل و دختران نیز رایج است. انجام خودارضایی توسط هر فردی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما نتایج آن در افراد مختلف یکسان بوده و باعث بروز مشکلات متعددی می‌شود.

عوارض خودارضایی تنها به مشکلات جسمی محدود نمی‌شود و می‌تواند به روح و روان فرد نیز آسیب وارد کند. انجام این کار می‌تواند بر روی ظاهر، موها و قدرت جسمانی فرد تاثیر بگذارد. همچنین تاثیراتی بر روی میل جنسی افراد و سلامت روابط جنسی فعلی و آینده آن‌ها خواهد گذاشت. همچنین در مواردی باعث بروز افسردگی، پرخاشگری یا دیگر آسیب‌های روحی می‌شود.

شاید برخی افراد چند سالی مشغول خودارضایی باشند و هیچ‌یک از عوارضی را که برای آن ذکر می‌شود تجربه نکرده باشند. این به این معنا نیست که خودارضایی عارضه‌ای ندارد و فرد می‌تواند برای هر مدت زمانی آن را انجام دهد. چراکه عوارض آن دیر یا زود بالاخره خود را نشان می‌دهند. در این مطلب قصد داریم نگاهی کامل و جامع به عوارض جسمی و روحی خودارضایی در مردان و زنان بیندازیم. عوارضی که شاید عدم اطلاع از آن‌ها بتواند بر روی زندگی فعلی و آینده افراد تاثیر گذاشته و آن‌ها را با مشکلات جدی روبه‌رو کند.

ریزش مو می تواند عوامل بسیار متعددی داشته باشد که طبق تحقیقاتی که انجام شده است، یکی از آنها می تواند خود ارضایی باشد. بدین ترتیب باید هر فردی بداند که خو ارضایی چیست و چه ارتباطی با ریزش مو داشته، تا بتواند از بروز چنین مشکلی جلوگیری به عمل آورد. معمولا به هر عملی که باعث که شخص برای ارضای جنسی خود از طریق روش غیر طبیعی انجام بدهد، خود ارضایی نام داشته و می تواند به اشکال مختلف و با استفاده از وسایل مختلفی نیز انجام شود.

خودارضایی چیست؟

بسیاری از افراد هنوز تعریف دقیق خودارضایی را نمی‌دانند. بنابراین ممکن است مدت‌ها عملی را انجام دهند بدون اینکه متوجه باشند که مشغول خودارضایی هستند. در تعریف علمی خودارضایی شامل تحریک دستگاه تناسلی به منظور برانگیختگی جنسی و رسیدن به اوج لذت جنسی است. افراد ممکن است به شیوه‌های مختلفی خودارضایی را انجام دهند. این کار معمولا توسط خود شخص انجام می‌شود اما تحریک دستگاه تناسلی توسط فرد دیگر بدون اینکه دخولی صورت گیرد نیز می‌تواند یکی از انواع خودارضایی باشد.

چرا افراد خودارضایی را انجام می‌دهند؟

خودارضایی در مردان و زنان و در رده‌های سنی مختلف انجام می‌گیرد. بنابراین نمی‌توان گفت تنها دلیل آن عدم دسترسی به شریک جنسی یا عدم رضایت از رابطه جنسی است. چراکه فرد ممکن است از سنین خیلی پایین نیز این کار را انجام دهد. معمولا در بزرگسالان عدم رضایت از رابطه جنسی، نداشتن امکان ازدواج، عدم دسترسی به شریک جنسی و عدم آگاهی کامل در خصوص رفع نیازهای جنسی همسر از دلایل اصلی خودارضایی است. اما در کودکان ممکن است مشاهده یک فیلم یا برخی آزارهای جنسی مقدمه‌ای برای شروع این کار باشد. در بعضی مواقع نیز فرد قبل از ازدواج این کار را انجام می‌داده و به آن اعتیاد پیدا کرده است. بنابراین حتی در صورت وجود رضایت از رابطه جنسی خود ممکن است هر از چند گاهی این کار را نیز انجام دهد.

اثرات منفی خود ارضایی بر سیستم بدن انسان

معمولا افرادی که رابطه جنسی سالمی برقرار می نمایند، می توانند پس از اتمام این رابطه هم از نظر جسمی و هم از نظر روحی به شرایط کاملا نرمالی برسند. زیرا با انجام یک رابطه جنسی مناسب ناقل های عصبی و همچنین هورمون های جنسی در مغز کاهش می یابند. به جای این هورمون ها در مغز هورمون های کورتیزول و پرولاکتین تولید می شوند.

میزان احساس آرامشی که پس از رابطه جنسی سالم به فرد داده می شود، بسیار زیاد می باشد. زیرا در این موارد افراد هم به لحاظ جسمی و هم به لحاظ فکری به تعادل می رسند. این موضوع باعث می شود تا فرد برای مدتی نسبتا طولانی نیاز به رابطه جنسی نداشته باشد. پس یک چرخه نسبتا پایدار و سالم از نظر جنسی در زندگی وی حاکم می شود. اما معمولا افرادی که خود ارضایی را انجام می دهند، از نظر جسمی ارضاء شده اما از نظر روحی بیشتر از قبل تشنه رابطه جنسی می شوند. در نتیجه نیاز به تکرار این عمل با فواصل بسیار کوتاه دارند. چنین افرادی به سرعت معتاد به انجام عمل خود ارضایی شده و به دنبال آن مشکلات عمده ای از جمله ریزش مو به وجود می آید.

عوارض جسمی خودارضایی در مردان و زنان

بدین ترتیب هیچ تفاوتی میان چگونگی انجام این عمل وجود نداشته و در هر صورت برای بدن انسان بسیار مضر می باشد. معمولا افراد مجرد زیر 25 سال بیشتر مرتکب چنین کاری شده، اما این بدان معنا نبوده که افراد با سن بیش از 25 سال و متاهل چنین کاری را انجام نمی دهند. بدین ترتیب خود ارضایی را می توان یکی از عمل های ناپسند و رایج در جوامع مختلف دانست. معمولا یکی از عواقب اصلی خود ارضایی ریزش مو می باشد. البته خود ارضایی می تواند باعث اختلال در حافظه، ناتوانی جنسی، افسردگی، ضعف بدنی، عدم تمرکز و… نیز بشود.

 • زیاد شدن عطش جنسی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که خودارضایی همچون رابطه جنسی طبیعی باعث کنترل میل جنسی خواهد شد. اما باید بدانید که این‌طور نیست. در طول یک رابطه جنسی طبیعی همه‌چیز به‌صورت طبیعی پیش خواهد رفت. در واقع فرد کاملا طبیعی تحریک و در نهایت ارضا می‌شود. بنابراین بدن او می‌تواند خود را با رابطه جنسی انجام گرفته وفق دهد و فرد برای مدتی دیگر به برقرار رابطه جنسی نیازی نخواهد داشت.

در خودارضایی تحریک جنسی به‌صورت مصنوعی انجام می‌شود و فرد در طول آن به نهایت لذت جنسی می‌رسد. لذتی که شاید هیچ‌گاه در یک رابطه جنسی طبیعی تجربه نکند. به همین دلیل تکرار این عمل نه‌تنها باعث کنترل میل جنسی نخواهد شد بلکه آن را بیشتر نیز خواهد کرد. در نتیجه افزایش بیش‌ازحد میل جنسی فرد مجبور به تکرار عمل می‌شود که اعتیاد به خودارضایی را به دنبال دارد.

 • ارضا نشدن در رابطه جنسی طبیعی

ازآنجایی‌که در خودارضایی نیاز جنسی به‌صورت مصنوعی برطرف می‌شود، فرد خیلی سریع وارد فاز هیجان جنسی شده و لذت زیادی را تجربه می‌کند. البته این موضوع مربوط به دفعات اول انجام خودارضایی است و پس از مدتی فرد برای رسیدن به تجربه اولیه مجبور به تکرار دفعات خودارضایی می‌شود. در یک رابطه طبیعی معمولا فشار و تحریکاتی که وسایل مصنوعی ایجاد می‌کنند، ایجاد نمی‌شود. در نتیجه فرد به لذتی که در خودارضایی تجربه کرده دست نخواهد یافت. در نتیجه دیگر از رابطه جنسی خود لذت نمی‌برد.

 • شرطی شدن ارضای جنسی

ممکن است شخص خودارضایی را با استفاده از وسیله خاص یا به روشی خاص انجام دهد و تنها در وضعیت خاصی به لذت جنسی برسد. ممکن است امکان فراهم کردن این شرایط خاص در رابطه جنسی طبیعی وجود نداشته باشد. در نتیجه فرد شرطی شده و تنها در صورت وجود همان شرایط لذت جنسی را تجربه خواهد کرد. پس نمی‌تواند از رابطه جنسی خود لذت کافی را ببرد.

 • سردمزاجی جنسی

عدم رضایت از رابطه جنسی طبیعی و نرسیدن به لذتی که خودارضایی به فرد می‌دهد، کم‌کم باعث می‌شود که تمایل فرد به برقراری رابطه جنسی کم و کمتر شود. در نتیجه دیگر به درخواست‌های جنسی شریک خود پاسخ نداده و گاهی به اجبار آن‌ها را انجام می‌دهد. این موارد به مرور زمان باعث سردمزاجی جنسی شده و در نهایت مشکلاتی را در زندگی زناشویی ایجاد می‌کند.

 • کاهش انرژی و ضعف جسمی

در حالت طبیعی مردان پس از انزال و زنان پس از ارگاسم در رابطه جنسی احساس خستگی داشته و نیاز به استراحت دارند. یک رابطه جنسی طبیعی معمولا هر چند روز یک‌بار صورت می‌گیرد و بنابراین بدن فرد زمان کافی برای جبران انرژی از دست رفته را دارد. اما یک فرد ممکن است در طول روز چندین بار خودارضایی را انجام دهد. در نتیجه انزال و ارگاسم چندین بار در طول روز رخ می‌دهد و در نتیجه فرد انرژی زیادی را از دست می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که بدن فرد نتواند انرژی از دست رفته را جبران کند و در صورت تکرار مداوم خودارضایی نهایتا ضعف جسمی دائمی ایجاد می‌شود. به‌علاوه فرد در طول روز احساس خستگی جسمی و روحی بسیاری داشته و حتی استراحت نیز نمی‌تواند این احساس خستگی و ضعف را برطرف کند.

 • لاغری

لاغری از عوارض مستقیم خودارضایی نیست اما در اثر تکرار زیاد خودارضایی و اعتیاد به آن رخ می‌دهد. در بخش قبل گفتیم که خودارضایی انرژی زیادی از فرد گرفته و باعث ضعف قوای جسمی او می‌شود. درصورتی‌که فرد به اندازه کافی مواد غذایی مفید مصرف نکند، این ضعف جسمانی باعث لاغری نیز خواهد شد. البته درصورتی‌که فرد به تعداد دفعات زیاد در روز این کار را انجام دهد، قوای جسمانی او به‌شدت تحلیل رفته و لاغر خواهد شد.

 • احساس سوزش در ناحیه تناسلی

معمولا خودارضایی بیش‌ازحد باعث حساس شدن پوست ناحیه تناسلی می‌شود. این حساسیت می‌تواند با سوزش و خارش همراه باشد. همچنین ممکن است خودارضایی باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی در ناحیه تناسلی نیز بشود.

 • ایجاد عفونت و قارچ

این مشکلات معمولا مربوط به افرادی است که از وسیله خاصی برای خودارضایی استفاده می‌کنند و پس از اتمام خودارضایی وسایل و ناحیه تناسلی را به خوبی تمیز نمی‌کنند. وجود میکروب و باکتری بر روی این وسایل یا تحریک آلت تناسلی با دست‌های آلوده می‌تواند باعث ایجاد عفونت و قارچ در این ناحیه شود. عدم توجه به این مورد باعث گسترش عفونت شده و مشکلات دیگری نیز ایجاد خواهد کرد.

 • ریزش موها

ریزش موها یکی از شایع‌ترین عوارض خودارضایی در مردان و زنان است. ریزش موها در اثر خودارضایی معمولا از نواحی کناری سر آغاز شده و سپس به دیگر نقاط گسترش می‌یابد. علت این امر عدم تعادل هورمونی ناشی از خودارضایی است. با انجام خودارضایی مقدار هورمون‌های جنسی در بدن بسیار زیاد شده و تعادل هورمونی در بدن او به هم می‌ریزد. این موضوع باعث ریزش موها می‌شود. علاوه بر آن خارج شدن منی از بدن مردان باعث خارج شدن مواد مغذی از بدن می‌شود. انجام مکرر خودارضایی باعث می‌شود که بدن فرصت کافی برای جبران این مواد از دست رفته را نداشته باشد و در نتیجه مواد معدنی به دیگر قسمت‌های بدن از جمله موها نرسد.

علت بروز ریزش مو در اثر خود ارضایی

یکی از شایع ترین عوامل ریزش مو عدم تعادل هورمونی در بدن می باشد. یکی از مشکلاتی که با انجام عمل خود ارضایی نیز در بدن هر فردی به وجود می آید، کم و یا زیاد شدن برخی از هورمون ها و در نتیجه آن بر هم خوردن تعادل هورمون ها می شود. بدین ترتیب معمولا یکی از مهمترین دلایلی که می توان از آن برای ریزش مو ناشی از خود ارضایی نام برد، عدم تعادل در هورمون ها می باشد.

معمولا بدن برای تولید هورمون تستوسترون و همچنین اسپرم نیاز به ریز مغذی ها یا مواد معدنی متعددی دارد. معمولا این مواد معدنی یا ریز مغذی ها از طریق مواد غذایی برای بدن تامین می شوند. با انجام عمل خود ارضایی معمولا این ریز مغذی ها از بدن خارج شده و برای جایگزین شدن آنها نیاز به زمان نسبتا زیادی می باشد. با توجه به اینکه اغلب افراد ممکن است به خود ارضایی اعتیاد پیدا نمایند، لذا با فواصل کوتاه و در برخی از موارد هر روز و بعضی افراد در روز چند بار این کار را انجام می دهند.

در نتیجه بدن فرصت کافی برای تامین ریز مغذی ها را نخواهد داشت. همین کمبود مواد معدنی می تواند دلیل بسیار موجهی برای ریزش مو باشد. از جمله این مواد معدنی یا ریز مغذی ها می توان به ویتامین E، روی، منیزیم، کلسیم و… اشاره نمود. بدین ترتیب معمولا افرادی که به هر علتی خود ارضایی را انجام می دهند، برای جلوگیری از ریزش مو می بایست از طریق مکمل های مناسب و یا رژیم غذایی مخصوص، این مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین نمایند.

عوارض جسمی خودارضایی (مخصوص آقایان)

به دلیل تفاوت نحوه خودارضایی و ارضای جنسی در مردان و زنان، برخی از عوارض خودارضایی تنها برای مردان یا زنان رخ می‌دهد. به همین دلیل در بخش‌هایی جداگانه به عارضه‌هایی که تنها در مردان یا زنان رخ می‌دهد اشاره می‌کنیم.

 • دردهای استخوانی

معمولا پس از انزال در مردان مقداری کلسیم از بدن آن‌ها دفع می‌شود. این مقدار کلسیم در صورت برقرار رابطه جنسی و ارضا به‌صورت طبیعی کاملا عادی و قابل جبران است. اما درصورتی‌که فرد از طریق خودارضایی میل جنسی خود را برطرف کند، قابل جبران نخواهد بود. چراکه ممکن است مردان چندین بار در طول روز عمل خودارضایی را انجام دهند و بدن فرصت کافی برای جبران کلسیم دفع شده را نداشته باشد. ازآنجایی‌که کلسیم ماده اصلی برای محکم نگه داشتن استخوان‌ها و حفظ سلامت آن‌ها است، دفع بیش‌ازحد کلسیم باعث ضعیف شدن آن‌ها می‌شود. در نتیجه مردانی که خودارضایی می‌کنند پس از مدتی استخوان‌درد و به‌خصوص کمردرد را تجربه خواهند کرد.

 • بی‌اختیاری ادرار

خودارضایی در مردان باعث تحریک بیش‌ازحد پروستات می‌شود. در نتیجه این موضوع پس از مدتی اندازه پروستات بزرگ شده و فرد به بی‌اختیاری ادرار مبتلا می‌شود. تغییر اندازه پروستات باعث بروز برخی مشکلات جنسی نیز می‌شود. در برخی موارد تحریک بیش‌ازحد آلت تناسلی در اثر خودارضایی باعث ایجاد سرطان پروستات نیز خواهد شد.

 • شکستگی آلت تناسلی

این عارضه یکی از نادرترین عوارض جسمی خودارضایی در مردان است. اما احتمال رخداد آن وجود دارد. این مشکل معمولا در اثر برخورد آلت تناسلی با یک جسم سخت یا مالش غیرطبیعی آن رخ می‌دهد. شکستگی آلت تناسلی باعث پارگی تونیکا آلبوژینا شده و درمان آن با جراحی‌های اورژانسی و پیچیده صورت می‌گیرد.

 • بیماری پیرونی

این بیماری نیز یکی از عوارض نادر خودارضایی است. این بیماری باعث ایجاد پلاک و کوتاه شدن آلت تناسلی مردانه می‌شود. معمولا لمس بیش‌ازحد آلت تناسلی باعث بروز این بیماری خواهد شد. در خودارضایی نیز فرد بیشتر از حالت طبیعی آلت تناسلی خود را لمس کرده و تحریک می‌کند. در نتیجه احتمال بروز این بیماری در اثر خودارضایی طولانی مدت وجود خواهد داشت.

خودارضایی بیماری خاموش

عوارض جسمی خودارضایی (مخصوص خانم‌ها)

 • آنورگاسمی

آنورگاسمی به معنای نرسیدن به ارگاسم در حین رابطه جنسی است. این مورد یکی از شایع‌ترین عوارض خودارضایی در خانم‌ها است. معمولا وسایل مختلف خودارضایی با تحریک عمیق دستگاه تناسلی زنان خیلی زودتر از حالت طبیعی آن‌ها را به ارگاسم یا لذت جنسی می‌رسانند. در نتیجه فرد در رابطه جنسی معمولی دیگر ارگاسم را تجربه نمی‌کند. این موضوع باعث عدم رضایت از رابطه جنسی و بروز مشکلات زناشویی در میان زنان و همسرانشان خواهد شد. این موضوع به‌خصوص درباره دخترانی که از دوران مجردی خودارضایی را انجام می‌دادند بسیار شایع‌تر است.

 • آسیب به ناحیه تناسلی

در خانم‌ها بخش اعظمی از ناحیه تناسلی که در رابطه جنسی تحریک می‌شود، در داخل بدن قرار داده و قابل دیدن نیست. معمولا تا زمانی که خودارضایی تنها محدود به تحریک نواحی خارجی دستگاه تناسلی شود، آسیب جدی به آن وارد نمی‌شود. اما اگر خانم‌ها با تحریک قسمت‌های داخلی ناحیه تناسلی قصد خودارضایی داشته باشند، مشکل جدی‌تر می‌شود. نواحی داخلی ناحیه تناسلی خانم‌ها بسیار حساس است. بنابراین وارد کردن فشار به آن‌ها یا تحریک آن‌ها به شیوه نادرست می‌تواند باعث ایجاد آسیب در این ناحیه شود. این آسیب‌ها می‌تواند شامل پارگی رگ‌ها یا بخش‌های مختلف دستگاه تناسلی شود یا به اعصاب آن‌ها آسیب وارد کند.

 • نامنظم شدن عادت ماهیانه و تشدید درد و خونریزی

از عوارض شایع خودارضایی در زنان می‌توان به نامنظم شدن عادت ماهیانه اشاره کرد. چراکه تحریک بیش‌ازحد آلت تناسلی و ترشح زیاد هورمون‌های جنسی باعث بر هم خوردن تعادل هورمونی بدن شده و بر زمان شروع عادت ماهیانه، طول آن و شدت خونریزی و درد اثرگذار خواهد بود. این موضوع در دراز مدت بر روی تخمدان‌های فرد نیز اثر می‌گذارد و می‌تواند باعث بروز مشکلاتی همچون تنبلی یا کیست تخمدان نیز بشود.

 • آسیب زدن به جنین

معمولا خودارضایی در خانم‌ها در دوران بارداری بیشتر از هر دوران دیگری شایع است. چراکه در این دوران به هم خوردن هورمون‌ها در مواردی باعث افزایش میل جنسی می‌شود و خانم‌ها معمولا این میل را با خودارضایی برطرف می‌کنند. انجام این کار در دوران بارداری باعث گرفتگی لگن یا وارد شدن فشار به لگن خواهد شد. در نتیجه این کار ممکن است به جنین فشار وارد شود و برخی مشکلات جدی برای او ایجاد گردد. توجه کنید که انجام رابطه جنسی در دوران بارداری ممنوع نیست. بنابراین اگر شخص احساس می‌کند که به این رابطه نیاز دارد می‌تواند با مشورت پزشک و در شرایط کنترل‌شده‌ای نیاز خود را برطرف کند.

عوارض روحی خودارضایی در مردان و زنان

 • بی‌حوصلگی

بسیاری از افرادی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده‌اند، بی‌حوصله هستند. چراکه خودارضایی باعث کاهش قوای جسمی و افزایش خستگی می‌شود. در نتیجه شخص حوصله و انرژی کافی برای انجام هیچ کاری را ندارد. به‌علاوه افرادی که برای مدت طولانی و به دفعات زیاد خودارضایی می‌کنند، معمولا به چیز دیگری به‌جز برطرف کردن نیاز جنسی خود فکر نمی‌کنند. در نتیجه حوصله انجام هیچ کاری را نخواهند داشت.

 • عدم تمرکز

خودارضایی در زنان و مردان با ضعف حافظه و کاهش تمرکز همراه است. چراکه شخصی که به خودارضایی معتاد شده است، بیشتر تمرکز و حواس خود را به موضوعات جنسی معطوف می‌کند و تمرکز بر روی موارد دیگر برای او مشکل خواهد شد. بنابراین شخص حواس‌پرت شده و نمی‌تواند موضوعات و مسائل زندگی یا کاری خود را به‌خوبی تحلیل و حل کند.

 • اضطراب شدید و طولانی مدت

معمولا افرادی که مرتب خودارضایی می‌کنند ذهنی آشفته و بی‌قرار دارند. این افراد مدام با خود درگیر هستند و نمی‌توانند با افکار جنسی خود کنار بیایند. این موضوع باعث ایجاد استرس در این افراد شده و دیگر فعالیت‌های آن‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. علاوه بر آن ترس از لو رفتن خودارضایی یا سر رسیدن کسی در حین انجام این عمل باعث افزایش افکار مغشوش و استرس فرد می‌شود. این استرس کم‌کم زیاد شده و برای مدتی طولانی با فرد باقی خواهد ماند.

 • شرطی شدن در رابطه جنسی

در صورت تکرار خودارضایی ممکن است فرد این‌طور به خود تلقین کند که با چیزی به‌جز خودارضایی ارضا نمی‌شود. در نتیجه حتی اگر شریک جنسی او به خوبی او را تحریک کرده و به لذت جنسی برساند، باز هم فرد از نظر ذهنی ارضا نشده و احساس نیاز به خودارضایی خواهد داشت. در نتیجه نمی‌تواند از رابطه جنسی خود رضایت پیدا کند و همواره به دنبال فرصتی برای انجام خودارضایی است.

 • پرخاشگری و ضعف اعصاب

تحقیقات نشان داده است که انجام خودارضایی برای مدت طولانی فرد را بسیار حساس خواهد کرد. ممکن است حساسیت فرد نسبت به نور، صدا یا رفت و آمد بیشتر شود. در نتیجه فرد بسیار زودتر از قبل عصبانی می‌شود و معمولا عصبانیت خود را با پرخاشگری نشان خواهد داد. محرک‌های محیطی ممکن است فرد را به یاد تجربه‌ای از خودارضایی خود بیندازد. در نتیجه به دلیل اینکه نمی‌تواند در محیط کار یا خانه این کار را انجام دهد عصبانی شده و به دیگران پرخاش می‌کند.

 • افسردگی

افسردگی از عوارض شایع در زنانی است که خودارضایی می‌کنند. زنان در یک رابطه جنسی پیش از دخول باید از نظر ذهنی آماده شوند تا بتوانند ارگاسم یا لذت واقعی جنسی را تجربه کنند. در خودارضایی معمولا هیچ پیش‌زمینه ذهنی برای خانم‌ها ایجاد نمی‌شود و شخص خیلی زودتر از زمانی که باید لذت جنسی را تجربه می‌کند. این موضوع باعث احساس خلأ عاطفی در خانم‌ها شده و کم‌کم افسردگی را در آن‌ها ایجاد خواهد کرد.

 • احساس گناه

خودارضایی در هیچ کجای دنیا عمل پسندیده‌ای نیست. بنابراین فرد معمولا آن را به‌صورت پنهانی و با آگاهی به اینکه در حال انجام کار خوبی نیست انجام می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود که شخص در حین انجام و پس از خودارضایی احساس گناه داشته باشد و این احساس در هرجایی با او همراه باشد. همین موضوع باعث می‌شود که شخص خود را به‌عنوان انسانی گناهکار بشناسد و دیگر اعتمادبه‌نفس کافی برای انجام بسیاری از کارها را نداشته باشد.

عوارض اجتماعی خودارضایی

خودارضایی نه‌تنها بر روح و جسم فرد اثرات منفی می‌گذارد، بلکه بر روابط اجتماعی و شغلی او نیز اثرگذار خواهد بود. معمولا اعتیاد به خودارضایی باعث بروز مشکلات شغلی و اجتماعی برای فرد می‌شود. مثل اعتیاد به هر چیز دیگری، اعتیاد به خودارضایی نیز باعث می‌شود شخص از انجام فعالیت‌های روزانه خود باز بماند. در نتیجه گاهی مجبور به لغو این فعالیت‌ها شده یا آن‌ها را مرتب عقب می‌اندازد. همچنین این موضوع باعث می‌شود که شخص بسیاری از موقعیت‌های اجتماعی و شغلی خود را از دست بدهد و نتواند زندگی عادی خود را ادامه دهد.

اثرات روحی و روانی خودارضایی بر روابط فرد با اعضای خانواده و دیگران اثرگذار خواهد بود. بی‌حوصلگی، عصبانیت و پرخاشگری از جمله مواردی هستند که بر روی ارتباطات فرد تاثیر منفی می‌گذارند. شخصی که به خودارضایی اعتیاد پیدا کرده است، نمی‌تواند زمان کافی برای برقراری ارتباط با دوستان و اطرافیان و توجه به نیازهای خود و آن‌ها بگذارد. در نتیجه کم‌کم تعداد دوستان او کاهش می‌یابد و شخص به فردی تنها تبدیل خواهد شد.

روش های مناسب برای ترک خود ارضایی

معمولا افرادی که خود ارضایی انجام منی دهند، پس از مواجه شدن با مشکلاتی از جمله ریزش مو ممکن است به فکر ترک این عادت زشت و ناپسند شوند، اما معمولا این کار بسیار سخت و دشوار بوده و نیاز به اراده ای بسیار قوی و تمهیدات بسیار ویژه ای دارد.

 • ورزش کردن

با ورزش کردن می توان بدن خود را محکم تر و قوی تر نموده و همچنین مشغله ذهنی مناسبی برای خود ایجاد نمود. بدین ترتیب می توان راحت تر خود ارضایی را از ذهن خود پاک نمود. زیرا معمولا انجام ورزش هم برای جسم و هم برای روح انسان بسیار مفید می باشد.

ورزش دشمن خود ارضایی است
ورزش دشمن خود ارضایی است
 • جلوگیری از تحریک

معمولا پوشیدن لباس های بسیار تنگ می تواند تحریکی برای انجام عمل خود ارضایی شود. بدین ترتیب چنانچه به دنبال ترک این کار و جلوگیری از عوارضی همچون افسردگی و ریزش مو می باشید، می توانید با پوشیدن لباس های راحت و مناسب، تا حدود زیادی از این امر جلوگیری نمایید.

 • خواندن کتاب

معمولا کتاب و مجله می توانند فرد را غرق در موضوعاتی نمایند که باعث رفتن ذهن او به دنیای دیگری می شود. این موضوع کمک می کند تا فکر انسان راحت تر شده و وسوسه های خود ارضایی به سراغ وی نیاید. بدین ترتیب برای از بین بردن عوارض مربوط به خود ارضایی می توان به خوان مجله و کتاب خود را مشغول نمود.

 • کوتاه کردن زمان حمام

معمولا در اغلب موارد ماندن زیاد در حمام باعث رفتن ذهن فرد به سمت خود ارضایی می شود. بدین ترتیب معمولا افرادی که قصد ترک چنین کاری را دارند، می توانند مدت زمان مورد نیاز برای حمام کردن را به حداقل برسانند. بدین ترتیب تا حدود زیادی از خود ارضایی جلوگیری می نمایند.

 • پرهیز از پرخوری

طبق گفته های پزشکی و دینی معده انسان هیچگاه نباید پر باشد. زیرا باعث بروز مشکلاتی در بدن می شود. علاوه بر مشکلات رایجی که از پر خوری بیان شده، پر خوری می تواند زمینه ساز خود ارضایی نیز بشود. بدین ترتیب هیچ گاه تا سیری کامل غذا نخورید.

رابطه پرخوری و خودارضایی
رابطه پرخوری و خودارضایی

مزایای ترک خود ارضایی

یکی از مهمترین مزایای ترک خود ارضایی، جلوگیری از ریزش مو می باشد. زیرا با ترک خود ارضایی سطح هورمون های بدن به حالت تعادل باز می گردد. ترک خود ارضایی هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی برای فرد مناسب بوده، زیرا ریزش مو می تواند باعث از بین رفتن زیبایی ظاهری فرد نیز بشود.

از دیگر مزایای ترک خود ارضایی می توان به سلامت جنسی اشاره نمود، زیرا در صورتی که خود ارضایی برای مدت زمانی طولانی ادامه پیدا نماید، ممکن است باعث بروز مشکلات جنسی از جمله زود انزالی بشود. بدین ترتیب می تواند باعث بروز مشکلات زناشویی در زندگی زوجین نیز بشود. بدین ترتیب ترک خود ارضایی می تواند پایه های زندگی را نیز محکم نماید.

ترک خود ارضایی می تواند به شادابی بیشتر افراد نیز کمک نماید. زیرا خود ارضایی می تواند از نظر روحی فرد را دچار مشکلاتی نموده و افسردگی های شدیدی را نیز به همراه دارد. بدین ترتیب معمولا افرادی که این کار را ترک نموده اند، شاداب و سرحال تر از قبل به نظر می رسند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.6 / 5. تعداد رای ها 721

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫373 دیدگاه ها

 1. باسلام میخواستم بدونم که خود ارزایی میتونه باعث سفید شدن مو ها بشه

 2. سلام دوستان تمام مضراتی که در مورد مضرات خودارضایی بود تمامش حقیقته منم یه چهارسالی انجام میدادم قسمت کناری موهام کم شده شما در انجام هر کاری اگه زیاده روی کنید خوب نیست شما فرض کنید مثلاً گوشت رو که یک چیز مقوی هست رو هرروز و به مقدار زیاد بخورید عوارضش چی میشه نقرس کلا زیاده روی کردن در هر کاری بده من در یوتیوب یک خانومی که در بی بی سی در مورد خودارضایی صحبت میکرد و می‌گفت بعضی به حسب نیاز بدنشون اگه روزی یک بار هم انجام بدن عیبی نداره آخه این حرف با عقل واقعا جور در میاد شما فکر کنید دختر باشی یا پسر ارضا شدی رفتی پروتیبن و کلسیم و فسفر و ویتامین به بدنت رسوندی دوباره فردا این کار رو میکنی دوباره مجبوری کلی هزینه کنی تا نیازهای بدنت جبران بشه دوستان صحبت هایی که بعضی از دوستان شبکه های ماهواره ای در مورد خودارضایی میکنن که میگن ایراد نداره دروغه شما با خودارضایی کردن به هیچ عنوان نمیتونید میل جنسیتون رو کم کنید اگه با فیلم پورن هم این کار رو انجام بدید عوارضش بیشتر اون افراد ایرانی که در خارج از کشور میان میگن خودارضایی ضرر نداره چرا در مورد عوارض خودارضایی وسواس گونه صحبت نمیکنید خوب مشخصه شما از مراجع دستگاه های بالاتر وظیفه دارید که اطلاعات نادرست رو در فکر مردم ایران در مورد خودارضایی ایجاد کنید که باعث بشید مردم ایران مردمی ضعیف و ناتوان در تفکر و افسرده و ناامید باشن شما پدربزرگ و مادربزرگ هاتون رو نگاه کنید می‌بینید در جوانیشون چه قدر زندگی خوبی داشتن همیشه در حال کار و تلاش بودن ولی جوان امروزی به دنبال یک سری چیزهایی می‌ره که فقط باعث نابودی خودش میشه من پنج سال هست که خودارضایی میکردم چون عوارضش رو نمیدونستم ولی این بهتون میگم شما حتی اگه ازدواج هم نکردید باز خودارضایی نکنید هیچ چیز مثل ازدواج کردن نمیتونه نیاز جنسی آدم رو برطرف کنه اون لذتی که در واقعیت وجود داره در تصورات ذهنی وجود نداره

 3. سلام دوستان واقعا جدی بگیرید و ترکش کنید،من چشمام به شدت ضعیف شد بدنم به شدت لاغر مخصوصا از صورت افتادم و نزدیک به ده ساله ک انجام میدادم این کار زشت رو ولی یک هفته‌اس که پاکم ک اصلا انجام ندادم،تنها راهش اینکه خودتونو از چیزی ک باهاش تحریک میشید دور کنید،مثلا صدای‌ سکس پدر مادر،مثلا حذف کردن vpn گوشی،نگاه نکردن فیلم‌های صحنه‌دار،فکر کردن به اینکه با ترکش میتونی خیلی زیباتر‌ باشی، گونه‌های برجسته‌تری داشته باشید،تروخداا ترک کنید باور کنید اولش سخته بعدش لذت میبرید از زندگی،براتون بهترین‌ها رو از خدا خواهانم،خودتونو به عزیزترینتون قسم بدید ک دیگ انجام نمیدید و این باعث میشه دوری کنید چون جون عزیزاتونو قسم خوردید

 4. ببخشید من از 10 سالگی این مشکل رو تا الان دارم و داخل این چهار سال هر کاری کردم نتوستم ترکش کنم و بعدش می خواستم بپرسم این عمل بر روی رشد قدی هم تاثیری دارد یا خیر؟

 5. دوستان یک پیشنهادی که بهتون میتونم بکنم اینکه اگر قصد ترک خودارضایی رو دارید حتما حتما به روانشناس خوب مراجعه کنید راحت کمکتون میکنن ترک کنید به جای این سایت ها حتما برید پیش یک روانشناس خوب بهترین چیزه که پیشنهاد دادم خیلی از مشکلات رو میفهمید و راحت برطرفشون میکنید
  بنده خودم این مشکل رو داشتم در حال حاظر 20 سالمه (یک خواهشی که دارم اینکه دوستان این مسئله رو برای خودتون بزرگ نکنید چیز ترسناکی نیست ازش نترسید سعی کنید بیخیال بشید البته نمیتونم بگم چطوری ترکش کردم روانشناس توضیح بدن خیلیی بهتره اما هر چقدر بزرگش کنید دوری ازش سخت تر میشه) حتی شما با رفتن به روانشناس مشکلات دیگتون رو میفهمید
  و دوباره تکرار میکنم چیز بزرگی نیست و اهمیتی هم نداره (ازش نترسید و به خاطر گناهش ترک نکنید) این رو یادتون باشه عزیزان
  در پناه حق باشید

 6. سلام دوستان، متن و دیدگاه هارو خوندم، منم وظیفه خودم میدونم یک دیدگاه بذارم.
  شاید پزشکان عزیز و سازمان های بهداشت در سطح جهان به دلیل جلوگیری از ترس و وحشت نمیگن از لحاظ علمی هم اینکار خطرناکه…
  شما اگر در سیستم شیمیایی و فیزیکی بدن مطالعه کنی و بدون قصد و هدف اینکه بخوای بررسی کنی خود ارضایی خوبه یا بد، تمام منابع علمی میگن تحریک نورون های عصبی کار درستی نیست، چه با مواد مخدر، چه با عادت به یک عمل در بدن، شاید خیلی ها هم از فرو کردن چیزی در معقد لذت ببرند ولی به اون ها هم باید گفت داری تحریک انجام میدی
  در اصل ما در خود ارضایی صرفا تحریک انجام میدیم و در نهایت به ارضا نمی رسیم
  بیاید با خودمون رور راست باشیم چون برای لذت بردن از اونی که توذهنمونه اینکارو میکنیم پس اگه حقیقی باشه واقعا راضیمون میکنه نه فقط ذهنی و با جسم یک نفره خودمون
  در مورد راهکار و ورزش، هر ورزشی نه، ورزش های آرامش بخش مثل یوگا
  و در مورد شنیدن صوت، قرآن و آهنگ هم آهنگ های آرامش بخش، چرا چون دوستان ما اعصابمون تحت تحریکات مختلف بوده در زمان اعتیاد
  مدام داخل دادن شکم و محکم گرفتن عضلات سرینی، این ها دشمنان خود ارضایی هستن، تغذیه مناسب فقط در حد اینکه معدمون از گرسنگی درد نگیره وگرنه خوراک بسیار کم، از عاشق شدن و وابسته شدن هم کیلومترها فاصله بگیریم انشاا… بهبودی حاصل میشه.

 7. 😂😂😂…ببینید عزیزان!در اینکه این کار اصلا کار خوبی نیست هیچ شکی وجود نداره…ولی مسئله اینه که از نظر علمی،هیچیک از مواردی که در این متن ذکر شده به اثبات نرسیده…حتی منبع و مرجعی هم ذکر نشده….در واقع شما عزیزان اگر از یک منبع علمی معتبر،یا حداقل یک مقاله ی نسبتا موثق(مثل ویکی پدیا) تحقیق کنید متوجه میشید همه ی این مطالب کذب است…ببینید من موافق این عمل نیستم و قبول دارم که زشته…ولی چرا؟چرا افرادی که نیت خوبی هم دارند سعی می کنند با دروغ و به زور مردم رو هدایت کنند؟بنظر من این دروغ گفتن و این جهل و در کنار اون تاثیری که این تلقینات شما بر افراد میذاره از خود اون عمل بدتره

  1. ببین داداش تو میخوای بری جق بزنی برو بزن. دیگه چرا گوه زیادی میخوری ؟

  2. حرفت پشیزی هم بدرد نمی خوره تو که حالیت نیست الکی نظر نده نفهم

 8. سلام
  من از 14سالگی این غلط کردم تا خدمت به همه کسایی که اینو میخونند میگم خطرناک ترین کار که آینده خراب میکنه همین خودارضایی هست
  من تا 18سالگی نتونستم ترکش کنم و دچار شدیدترین عوارض شدم 1. باعث شد بر عمل جراحی وارکسل کنم 2. هر شب تو خواب بی اختیار میاد و جلوش و نمیشه به هیچ وجهی گرفت 3.زود انزالی شدید 4.تحریک پذیری خیلی شدید5. افسردگی و بیخوابی و الانم که 40سالم شده هنوزم با قرص و دارو خوب نشدم و نتونستم بخاطر این عوارض ازدواج کنم . در نهایت آقا برید هرکاری تو زندگی دوست دارید انجام بدید بجز این یکی . معتاد هم بشی نهایت میری کمپ بعد چند ماه ترک میکنی ولی این بی صاحب عوارض بگیری دیگه تا ابد خوب نمیشی . حتی برا یکبارهم یا امتحانی هم نزدید .

 9. سلام ببخشید من دو سال انجام میدم ولی میخوام ترک کنم نمیدانم چیکار کنم و باید چی بخورم که جایگزین بشه و عوارض این دو سال از بین ببره

 10. سلام
  متاسفانه از 10 سالگی مشغول به این گناه کبیره هستم , با اینکه از لحاظ ظاهری و فیزیکی دچار مشکل نشدم و اخیرا هم موفق شدم از پایان نامه دکترام دفاع کنم الان که در استانه 30 سالگی هستم تاثیر اجتماعیش برام خیلی گران تمام شده اوایل روزی یک بار خود ارضایی میکردم ولی کم کم تعدادش افزایش پیدا کرده به طوری که در حال حاضر روزی 4 تا 9 دفعه این عمل زشت را انجام میدهم دیگه از کار و زندگی افتادم عاجزانه خواهشمندم کمکم کنید تا بتوانم ترک کنم.

  1. قرآن گوش کن وتلاوت کن وانرژیشو به بدنت منتقل بده

  2. ببخشید برادر یه سوال چجوری 4تا9بار این کارو انجام میدی والا من 2بار رو اونم بعضی وقتا انجام میدم درکل برات ارزوی موفقیت می کنم بهت پیشنهاد می کنم نماز بخوانی و اینکه دعا و متوسل شدن به اعمه اطهار تاثیر زیادی داره

 11. سلام من یه دختر ۱۹ ساله ام و وقتی ۸ سالم بود خودارضایی میکردم بدون آگاهی راجبش داشته باشم..الان ترکش کردم مدتیه و دیگ نمیخوام انجامش بدم
  سوالم اینه که اگه از الان برای همیشه ترک کنم،طی شیش هفت سال اینده که ازدواج کنم،میتونم ارضا شم تو رابطه؟؟
  اگر ترک کنم بصورت کامل

  1. سلام و وقت بخیر

   بله عزیزم. هر زمان که تصمیم به ترک بگیرید به مرور بدن شما شروع به ترمیم خودش میکنه و همه عوارض اون جبران میشه.

 12. سلام دوستان من دخترم و ۱۹ سالمه برای شرایط بد و آدمهای بد و غیر قابل اطمینان (انسان متشخص و سر سنگینی پیدا نمیشه برای رابطه) و عقاید و غزعبلاتی که وجود داره و همه می دونن من با استفاده از فشار زیاد آب از سن ۹ سالگی تا الان خود ارضایی میکنم چون فشار آب به گفته ی دکتر ها به بکارت آسیب نمی زنه عوارضی مثل تیره شدن رنگ پوست،گود رفتگی چشم،کاهش وزن و لاغری به خصوص در نواحیه صورت رو به شخصه تجربه کردم ولی راهکار هایی رو هم انجام دادم که تونسته از تحریک من برای اینکار تا حدودی جلوگیری کنه مثلا من وقتی که بوکس کار میکنم دیگه اصلا از لحاظ جنسی تحریک نمیشم و همچنین وقتی آهنگ مورد علاقمو گوش میدم و یا وقتی مواد مصرف میکنم و یا وقتی میرقصم

  1. سلام منم درگیرشدم خیلی وقطه من دنبال یه نفرم که باهاش رابطه برقرارکنم تادیگه دنبال این چیزانباشم شایددوستای خوبی هم برای هم شدیم
   لطفانظرتوبگو

 13. سلام ببخشید من ۱۶ سالمه ۱ سال و نیمه که خودارزایی میکنم .
  میخوام بدونم بعد اینکه یک بار خود ارضایی میکنیم تا چه مدت بیحال میمونیم

 14. من‌یه دختر۲۵سالم چون اکثرا اقایون بودن گفتم بیام نظرمو بگم ،من اینکارو به طور جدیشو تا جایی که یادمه ۱۵ ساله انجام میدم ،بچه تر که بودم چند بار تو ماه و الان ماهی یک بار رو مخصوصا بعد از پریودی انجام میدم،جالبیش اینه عوارضش برای من تو همون چند ساعت و چند روز اول کاملا نمایانه و حتی باعث بیماری کولیت عصبیم شد ،فقط امیدوارم با ترکش عوارض جبران ناپذیرش برگرده واسم ،پیش چندتا دکترم رفتم گفتن اصلا امکان نداره واسه کسی که ماهی یکبار اینکاررو انجام میده این عوارض واسه کسایی که خیلی اینکارو انجام میدن شاید به خاطر تایم طولانی که انجام میدم چون تا حالا تایمشو نپرسیدن ازم ،فقط هرکی که هستی که میخونی این مطلبو بدون تجربی خودت حسش میکنی حتی اگه همه بگن بهت تلقین کردی به خودتم باور نکن چون هست و از الان واقعا تصمیم جدی دارم که ترکش کنم

 15. یک سوال : در خودارضایی اسپرم خارج میشه و در رابطه زن و شوهری نیز اسپرم خارج میشه؟ چرا رابطه زن و شوهری عوارض نداره ولی خودارضایی عوارض داره؟ بنظر شما این عوارض که گفتید بخاطر پرهیزه‌های اخلاقی نیست؟

  1. اگر یکم به خودت زحمت داده بودی و متن رو خونده بودی این سوال رو نمی پرسیدی.
   دنبال بهانه برای کار اشتباه میگردی بگرد. اما خودتو گول نزن.

   اونایی که میان از فواید این کار زشت و اشتباه میگن خودشونم خوب میدونن که چقدر بدنشون ضعیف تر شده، تمرکز کمتری دارن، پرخاشگر شدن و زود عصبی میشن.
   اما انسان یاد گرفته که همیشه برای اشتباهاتش بگرده و دلیل و منطق جور کنه.

   حالا دیگه خودتون میدونین که میخواین با واقعیت این مسئله و زشت بودنش کنار بیاین. یا هرچه زودتر تصمیم بگیرین و ترکش کنین.

  2. من یکه سال بود جق میزدم ولی دو سه هفته ای یه بار مشکلی برام پیش نمیاد فکر کنم ۱۲ بار جق زدمه

  3. تو رابطه طبیعی مغز چیزی تولید میکنه که تو رابطه مصنوعی تولید نمیکنه

 16. سلام دوستان من هم دچار این عمل خود ارضایی هستم و خیلی راه ها امتحان کردم که واقعا بگم که نمی تونستم که استمرار داشته باشم و هی لغزش کردم اما به تازگی یک روش خیلی عالی رو یاد گرفتم که واقعا مطمعنم که جواب میده و حتما نتیجه میده و الان در حال اجرا کردنش هستم اگه کسی خواست میتونم این روش تاثیر گذار رو بهش یاد بدم
  17سالمه و از 13.14سالگی درگیرش هستم

  1. این که تو میگی چیز کمی نیست خیلی مشکل بزرگی و متاسفانه بعضیا برای مهم بودن این موضوع درک کافیو ندارن

 17. در ادامه پست قبلی
  از خدا میخوام هیچ کس دچار اعتیاد خودارضایی نشه ، من که بشخصه خیلی آسیب دیدم یکسری توصیه دارم برای اونهایی که گرفتار شدن تا کمتر دچار عوارضش بشن بهترین کار ممکن ترک کردنه ولی برای اینکه بدنتون سریع تر رو به بهبودی بره به این موارد هم عمل کنید خوبه
  1/ خرما بهمراه گردو مصرف کنید، تخم مرغ و پیاز، شیر و دارچین و زنجبیل،آب قلم یا پاچه گوسفند یا گاو، از بین میوه ها انبه و موز خوبه، نوشیدن آب رو زیادتر کنید ولی از همش بهتر همون خرما و گردوئه

  1. من ۱۷ سالمه. از ابتدایی درگیر این بیماری بودم . و هر روز… مثل حالت جنون میمونه اون لحظه نمیفهمم چه میکنم و بعدش پشیمونم از عوارض که داشته خارش مجرای تناسلی و درد بیضه همچنین یک مورد خاص که هرجا میرم تو هر سایتی نمی تونم پیدا کنم مگس پران چشم به طوری که یه لکه هایی پراکنده حلقه ای شبیه کرم میبینم الان یکم کم شد بیناییمم ضعیف شدهتا حالا چندین بار تو ترک شکست خوردم

 18. من کمتر از ۱ ساله دارم خود ارضایی میکنم۱۵ روز بود که ول کرده بودم ولی بعدش دوباره شورع کردم و هنوزم نتونستم ترک کنم من بعد اینکه شروع به خود ارضایی کردم استخونام تضعیف شد کمبود کلسیم و ویتامین گرفتم باعث شد استخونم ضعیف بشه و نرمی استخون بگیرم برای همین قفسه سینم انحراف پیدا کرد و استخونش کج شد ولی نمیدونم این بخاطر خود ارضایی است یا نه

  1. سلام بله بخاطر خود ارضایی ازخودت بپرس چرا قبل از انجام این کار بدنم اینجوری نشده خواهش میکنم ترک کنید ماها خیلی راه داریم که باید اونارا ادامه بدیم باید به ارزوها و علاقه هامون برسیم حیفه که وقت انرژی و بدمون برای چیزهای بیهوده هدر بدیم جدی بگیریم وتلاش کنیم فقط واسه خودمون.

 19. خودارضایی میتونه برای هر کسی عوارض خودشو داشته باشه ولی برای من تجربه تلخی بود که ده سال باهاش درگیر بودم
  توصیه میکنم برای اینکه زودتر از شر عوارضش خلاص بشید هر یک ساعت سه عدد خرمای مضافتی بم ازون صادراتیا به همراه آب گرم مصرف کنید تا یکهفته ادامه بدین اونوقت از دردهای عظلانی ریزش مو سستی و سردی بدن خلاص میشید

 20. سلام دوستان
  موضوع : برگشت به زندگی
  مقدمه :
  خود ارضایی یک انحرافی بسیار بسیار حاد هستش و سایت ها ، دکتر ، دانشمندان و … که می گویند مشکلی نداره یا دروغ میگن یا علمی ندارند و فقط و فقط کسانی که تجربش کردند میتونند عوارض وحشتناکشو بگن علی هذا خودم تاثیراتی که در طی ده سال روی من داشته عبارتند از :
  ۱.کندی شدید ذهن
  ۲.ریزش شدید مو
  ۳.استرس شدید
  ۴.عدم اعتماد به نفس
  ۵.از قیافه افتادن
  ۶.جوش صورت
  و …
  توجه داشته باشید که در افراد مختلف تاثیرات مختلفی داره به عنوان مثال در بعضی از افراد باعث سفیدی مو و ضعیف شدن چشم و … هست .
  علت این مضررات :
  دوستان از اونجایی که بر اثر این عمل مواد لازم و ضروری بدن رو از دست می دهید و بدن رو برای تامین مواد لازم برای سایر نقاط تهی میکنید باعث بروز این مضررات می شود .
  خبر خوب :
  بدن انسان به ذات طوری خدای بزرگ خلق کرده که بعد از مدتی ترک خود شروع میکند به بازسازی بدن هشدار : در مدت ترک هرگز عجله نکنید چون سالها درگیر این معضل بودید و به طبع با یک یا چند ما برطرف نمی شود .
  راه حل :
  دوستان گوشی یکی از اصلی ترین عوامل تحریک در لین عمل هستش عکس هایی که نا خودآگاه از تبلیغات یا در پیام رسان ها مانند اینستاگرام و تلگرام و …. مشاهده میکنیم تاثیر مستقیم بر ذهن ما داره و اولین ورودی ما به ذهن چشم است پس اگر میخواید ترک کنید اول چشم خود رو کنترل کنید و سپس ذهن خود را یعنی این دو عنصر باید با هم رعایت شود حتماً حتماً حتماً
  .
  .
  دوستان عزیز اگر عکس یا فیلمی مستهجن دارید یا عکس های تحریک آمیز در گوشی و یا … حذف کنید و حتما این کار رو انجام بدید تا میتونید سمت این چیزا نرید مطمئن باشید ترک میکنین .
  بنده با حذف پیام رسان های تحریک کننده و عکس و … تونستم ترک کنم ‌.
  در پایان خیالتون از بابت ذهن و ضعف چشم و ریزش مو و … راحت باشه چون با ترکش بعد از مدتی (که به دلیل تفاوت جسم و جان هر شخص در هرشخص مختلفه ) برمیگرده و اصلا عجله و استرس نداشته باشید .
  امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کرده باشم تمام این حرفا تجربه ۱۰ ساله خودم بود .

  1. هعییی من چیکار کنم همه اینکارایی که گفتینو انجام دادم بازم ادم نشدم بعد از خودارضایی احساس پشیمونی و گناه میکنم ولی فردای اونروز دوباره… خسته شدم باید چیکار کنم ۱۵ سالم هست😔

 21. سلام من کمتر از یک سال است که به خودارضایی دچار شدم و چند وقت هست که دیگه انجام ندادم.میخواستم بدونم آیا خود ارضایی موجب سرطان پروستات می شود؟

 22. سلام ، ممنون بابت مطالب . کسانی که میخوان ترک کنن و افسار نفسشون رو دست بگیرن اینو کامل بخونن :
  اولا خود ارضایی اعتیاد نیست و یک نوع پاسخ به نیاز جنسیه ، اما نه پاسخ کامل( چون با این حساب هم رابطه جنسی اعتیاد محسوب میشه . زیادن افرادی که بعد از طلاق یا فوت همسر به خودارضایی رو میارن چون دوباره به رابطه نیاز دارن )
  شمایی که غذا میخورید اگه به مقدار کافی بخورید بدنتون نیازش برطرف میشه ، اگه کم بخورید بازهم طالبش هستید و این کاملا طبیعیه که با خود ارضایی به اون آرامش و حال خوبی که تو رابطه واقعی ایجاد میشه دست پیدا نمیکنید و بازهم تکرارش میکنید . در ضمن کسانی که میگن اعتیاد پیدا کردیم ، شما به پورن اعتیاد دارید نه خود ارضایی ، شرط میبندم از بین افرادی که خود ارضایی میکنن همشون حداقل چند بار تو زندگیشون پورن دیدن .
  عوارض هایی هم که در مطلب بالا ذکر شده مربوط به پورن و خود ارضایی افراطی هست . اگه منطقی باشید دلیلش کاملا مشخصه شمایی که روزی پنج شیش بار انجام میدی اون انرژی و مایع منی ( که مواد مغذی بدن هست ) تخلیه میشه که مجانی نیست ، از بدنت میکشه. ( هم در زن و هم در مرد انرژی حتما به مقدار زیاد مصرف میشه ) . پس عوارضی مثل ضعف بینایی و قوای جسمی قابل انتظاره.
  برای ترک هم این راهکار خیلی مفیده :
  بعضی از حرف های سایت ها و وبلاگ های مختلف رو ول کنید که میگن سعی کنید تنها نباشید و زیاد توی حمام نمونید و….

  اول یکی از این دوتا هدف یا هردو رو انتخاب کنید ( من هردو رو انتخاب کردم ) :
  ۱_مطالعه کردن ( اونایی که درس میخونید همون درس خوندن ) به صورت هدفدار و حرفه ای برای گرفتن مدرک خاص یا کنکور و… به علاوه تقویت محاسبات ذهنی و اطلاعات عمومی .
  ۲_ ورزش حرفه . باید حتما اصولی و پر فشار ورزش کنید . پنج دقیقه دویدن و چهارتا دمبل زدن به درد نمیخوره . حتما یه برنامه منظم داشته باشید برای افزایش توانایی و تقویت عضلات و تمرینات هوازی که دستگاه تنفس رو درگیر میکنه و حتما با شدت نسبتا بالا ( نه در حد مرگ ، چون انگیزه تون کم میشه ) و شش روز هفته انجام بدید .

  یک هفته انجام بدید بعد اگه خود ارضایی زیاد داشته باشید و بعد از چند روز دوباره برنامه رو شروع کنید می فهمید که چقدر ذهن و بدنتون افت داشته . پس به فکر این میوفتید که دیگه بهتره انجام ندید چون به هدفتون نمیرسید .

  یه ادم فقیر رو در نظر بگیرید ، سه روز بهش غذا نده ، بعد سه روز با یه کف دست نان هم قانع میشه . شما هم دقیقا باید همین کارو بکنید :

  با همون برنامه بالا پیش برید ، تغذیه تون رو منظم کنید ( ۶ وعده سبک در شبانه روز ) ، در طول روز چند بار آهنگ گوش بدید (اختیاریه )
  و به هیچ وجه حتی یک عکس یا فیلم یا… تحریک کننده نبینید .
  به همین روش بین یک هفته تا یک ماه ادامه بدید بهتون قول میدم تا مدت زیادی تحریک نشید ( به شرط اینکه اصلا پورن نبینید ) .
  در این صورت دیگه فکرتون به اون جور مسائل مشغول نمیشه حتی وقت تنهایی .
  در آخر هفته ها یا آخر ماه که انتهای برنامتون شد اگه تحریک شدید یا نیاز به خود ارضایی داشتید با خیال راحت انجام بدید و بعد از کار دیگه احساس نیاز نمیکنید ( میشه همون داستان فقیر ) و همون بار براتون کفایت میکنه .
  دیگه با این روش ادامه بدید و مدت برنامه رو ببرید بالا ( مثلا سه ماه ) و کم کم تعداد خود ارضایی رو با کنترل خودتون کم تر میکنید ( مثلا ۳ ماه یکبار ) تا اونقدر پیش بره که دیگه کلا حذفش کنید .
  یک بار انجام دادن در مدت زیاد اثر منفی نداره فقط یکی دو روز زمان میبره تا سطح هورمون های بدن متعادل بشه و اون قوا و حال اولیه رو کسب کنید پس نگران نباشید
  تاکید میکنم که نباید فیلم مبتذل ببینید چون مثل بلا میوفته به جونتون و از یک هفته تا دو ماه ولتون نمیکنه و شما ناچار میشید خود ارضایی کنید پس قیدشو بکوبید .
  من خودم با این برنامه پیش رفتم و کاملا کنترلش اومده دستم و مدت طولانی خود ارضایی نمیکنم و اگه انجام بدم به رضایت کامل میرسم .
  امیدوارم برای شما هم جواب بده .

 23. خ.ا خیلی بده آدم تمرکزش عزت نفسش… رو از دست میده و هیچکس بدون این موارد نمیتونه پیشرفت کنه هر کسی که هستی داری این متنو میخونی باخودت عهد ببند دیگه این کارو نکنی چون خیلی به خودت ضربه میزنی ⁦⁦;-)⁩

  1. بیشترین آسیبی که من دیدم از ناحیه چشم بود و الان حتی صفحه موبایلم تار میبینم
   و واقعا این کار بیچارتون میکنه

 24. سلام دوستان من ترک کردم ولی در روز خود به خود آبم میاد گاهی وقتا هم شبا میاد… میخواستم ببینم میخواستم ببینم طبیعیه؟یا با خود ارضایی یکیه؟

  1. این واکنش طبیعیه بدن شماس خودارضایی نیس چون به صورت غیر ارادی انجام شده

 25. سلام خسته نباشید من ۱یا۲ سال هست خود ارضایی میکنم و ۲بار تا دوهفته توانستم نزنم و یه سوال داشتم که من ۱۹ روزه که نزدم و امروز زدم ولی نزاشتم ابم بیاد من باید دوباره شروع به ترک کنم یا از همین الان به بعد یعنی میشه از ۲۰ روز بشمارم یا اینکه از صفر لطفا پاسخ دهید با تشکر

  1. اون کار شما خودارضایی و از نظر شرعی گناه محسوب نمیشه و میتونید از ۲۰ روز بشمارید. ولی اون کار همون ضرر های خودارضایی رو داره و بدتر انسان رو به سمت خودارضایی میکشونه.

 26. بچه ها من ۲۱سالمه از چهارده سالگیم این کارو کردم.الان تازه موهام کمی نازک شده بود.من نمیدونم روانشناسوکتاب واینجورچیزا که دوستان میگن چیه.براهرکس فرق میکنه نوع درمانش.به ورزش وکارو اینجورچیزاهم نیست.من ارادم شاید قوی نبود.تنها کاری که میتونستم بکنم صیغه بود.من دانشجوی هسته ایم ودیدم این کاربه مغزمم اسیب زده.پس رفتم توی یکی از کانالای تلگرام که واسه صیغه هست.کاملاهم شرعیه خود خدا هم گفته پس از راه غیرقانونی نیست.بایه خانم۲۵ساله اشنا شدم.ومهریشونو پرداخت کردم.ویک ماه به بجای این که برم سر کارپیش این خانم میرفتم.تمام قانتزی های جنسیمو که هرروز باهاش خودارضایی میکردم انجام دادم و از لحاظ ذهنی تخلیه شدم.بعد یک ماهم از اون خانم جدا شدم.والان یک ماهم هست خودارضایی نکردم.چون تا تهشو دیدم دیگه این کاروپدرمادرا باید برا فرزندانشون بکنن.خجالت نکشین نگین بچه پرو میشه پرو بشع بهتر از اینه که مریض جنسی بشه.دخترو پسرم نداره.این کارو ناظم مدرسه ما برای پسرش کرده بود که منم یهو به ذهنم رسید وبا مشورت خواهرم ومادرم انجامش دادم والان سلامت هست.ودنبال اینم کارشناسی ارشد بورسیه دانشگاه هلنسکیه فنلاندو بگیرم.پس راه درمان برای هرکس فرق میکنه.راه درمان خودتونو پیدا کنین.البته این راهی که من گفتم برای دختران سرزمینم خیلی سخته.چون هنو ما به شیوه اخوندا داریم عمل میکنیم نه اسلام.اسلام دین خیلی خوبیه.
  اره.با خانوادتون درمیون بزارین.پدرومادرا شما هم نگید این بی تربیتو پروعه.بچتون مریضه درکش کنین.تمام.درامان خدا

 27. من که بخاطر سلامت پوست و موى خودم سه ساله ترک کردم الان ١٩ سالم هست و اعتقادم به یسرى حرفاى جهنم و اتیش ندارم و فقط گاهى نهایت ماهى یکبار هنگام خواب أرضا میشم که این دیگه دست خودم نیست
  و اینکه نوشتید حمام طولانى من بخاطر موى بلندم همیشه یک ساعت و نیم حموم هستم و اصلا تحریک نمیشم و اتفاقا بیشتر به خودم میرسم
  بنظرم یکى از راه هاش اینه که یکم بیشتر به ظاهر خودتون اهمیت بدید حالا این راهى بود که سه ساله براى من جواب داده نمیدونم روى بقیه تاثیر داشته باشه این روش یا نه
  ولى بله تاثیر داشت خیلى خیلى هم تاثیر داشت هم روى ظاهر هم روى موهام. صورت فردى که خودارضایى میکنه آشفتگى دورچشم و گونه ها کاملا مشخص هست. هرکس میگه نه. توجیهى داره میتراشه واسه خودش
  علم و عقل میگه این کار ضرر داره!
  اصلا این دستگاه جنسى توى طبیعت و طول ملیون ها شکل گیرى آنسان و إنسان ماقبل تاریخ… براى چى بوده؟؟! براى تداوم نسل! خب کدوم مردى هرروز بچه دار میشه؟!! یا هفته اى یبار بچدار میشه؟! یا ماهى یبار؟! این توجیه علمى هست سؤالى هست که باید از خودتون بپرسید

 28. سلام خدمت همه رفقای عزیزم.
  دوستان بنظر بنده انسان در این دنیا یک سری حالات روحی یکسان داره ، یعنی بین همه انسانها از لحاظ روحی و تجربی مشترک هست، اسم این حالات یکسان رو میشه گذاشت( فطرت). رفقا نیاز جنسی یه امری هست که بین همه ما جوان‌های آدمیزاد هست! تا اینجا بنظرم همه این مطلب رو قبول دارن و اما! نکته این هست که خواسته ذهن انسان از ارضای جنسی بنظرم یه امر یکسان هست ! و اون خواسته ذهن از ارضای جنسی اینه : (( لذت جسمی + آرامش عاطفی و روحی )) اگه بخوام دقیق تر بگم خدمت رفقا ، این که اصلا انگار ساختار ذهن انسان اون ارضای جنسی رو برای رسیدن به یه آرامش میخواد.
  خب حالا تو این نقطه میرسیم به خودارضایی ! بنظر شما این راه حل برای ارضا شدن ، به ذهن ما و نیاز ذهن ما پاسخ میده ؟ یعنی لذت جسمی رو می‌رسونه به اون آرامش برای ما ؟ و علاوه بر یک لذت جسمی یک لذت روحی و روانی هم به ما هدیه میده ؟
  آیا حتی سکس با فردی به جز شریک عاطفی و دائمی و خارج از چهارچوب به این نیاز ذهن ما جواب میده ؟ یعنی در کنار لذت جنسی به ما لذت و آرامش روحی هم خواهد داد ؟
  سر خوردگی بعد از خودارضایی شاید به این دلیل هست که ما انتظارمون از ارضای جنسی برطرف نشده ! ما و ذهن ما فقط لذت جسمی نمی‌خواستیم ….
  بنظرم این مسئله ای نیست که برای رد کردنش نیاز داشته باشیم سند و مدرک علمی بیاریم ، به هر حال دوستان به سوالات فکر کنن و جواب بدن
  نکته دوم اینکه برای اون دسته از دوستانی که به دنبال راه حلی برای پاسخ صحیح دادن به نیازهای جنسی خودشون هستن و می‌خوان از خودارضایی عبور کنن، یک راه حل بیشتر وجود نداره ! همه راه حل هایی که در سایت ها گفته میشه راه حل فرعی هست که گاهی موفقیت آمیز و گاهی خیر ! اما راه حل اصلی بیکار نبودن هست ! رفقا خودارضایی سه تا رفیق صمیمی داره که اگه رفقاش حاضر باشن میاد سراغتون ! صمیمی ترین رفیقش بیکاری هست وقتی بیکار بودی رفیق بعدی بی انگیزگی میاد و وقتی بی‌انگیزه بودی رفیق سوم یعنی ناامیدی میاد…..
  و نکته سوم اینکه خدا رو شکر کنیم برای این نعمت زیبا یعنی نیاز جنسی! که دوتا هدیه باهاش بهمون میده : لذت جسمی و آرامش روحی

 29. منم از 14سالگی خودارضایی میکنم اما از وقتی این سایتهای ترکو میبینیم احساس گناه وجودمو فرا گرفته و با این که حرفهایی زیادی در مورد خودارضایی میشنوم باز نمیدونم کدوم واقعا راسته کدوم دروغ؟

  1. سلام من از شما یه سوال دارم ؟
   ادم عقل داره یا نه ؟؟؟
   من خودم متاسفانه هدچار خ.ا بودم و الحمدالله الان دارم ترک می کنم بعضی ها خیلی چرت و پرت میگن اما خودت برو یه نگاه بکن چی تو سایت های ترک و چی تو سایت های مختلف ….
   جالبه خیلی ها دچار یکسری عوارضی شدند و جال تر اینه که خیلی ها که از زمان بچگیشون اینکارو شروع کردند بدون اینکه عذاب وجدانی داشته باشند یا اینکه حتی بدانند این کار گناه داره اما بهشون اسیب زده …
   خودت برو نگاه کن و مشترکاشو جمع کن …میشه عوارض خودارضایی …
   حالا اینی که بعضی ها چرا از خودارضایی خوب میگن جای تعجب نداره بر میگرده به موسسه کثیف کینزی (تو اینترنت سرچ کن افشاگری موسسه کینزی تا ما جرا را بفهمی )!!!
   اما من و تویی که تجربه داریم می دونیم وقتی عصاره بدن را خارج بکنیم حتی یکبار در ماه چقدر بده و همیشه بعدش بی حال و افسرده داغون میشیم ….
   اما بعضی ها می خوان با یهونه و توجیح عذاب وجدان و عذاب روحیشونو ترک کنند …
   اما ببخشید واقعا احمقن به جای اینکارا خوااااااهشا دنبال ترک این لعنتی باشید تا نجات پیدا کنید همین

  2. سلام، نرم افزار مس به طلا نصب کن دوره رایگان ترک خودارضایی را شروع کن ، این دوره بی نظیره

 30. سلام من پسری ۳۱ ساله هستم
  از کودکی به طور خیلی اتفاقی خود ارضایی برای من شروع شد و بعد در دوران بلوغ ادامه پیدا کرد و هم اکنون هم ادامه دار شده
  من از همون اول که درگیر شدم ، ماهی یکبار یا دو ماه یکبار این کارو انجام میدم
  چند باری هم تونستم تا یک سال تمام هم ترک کنم
  ولی باز برگشتم
  عوارض هم دیدم کاهش بینایی آسیب به شبکیه ی چشم کاهش حافظه کاهش تمرکز افکار شلوغ ذهنی کم خوابی های شبانه استرس تو جمع و ترس زیاد از چیزاهای خیلی مسخره و سطحی
  تا الان شرایط ازدواج نداشتم الانم تو این کرونای لعنتی این همه گرونی نمی تونم ازدواج کنم
  شما که هی دم از ترک خودارضایی می زنی یا خودت ازدواج کردی و مشکلی نداری یا از اون بچه گی اسیر این بلا نشدی
  من نمیگم کار خوبیه و حتی برا منی که دو ماه یکبار این کارو انجام میدم هم چیز خوبی نیست اینو می دونم
  ولی بهتر از اینه که برم با دخترا سکس کنم و هزار جور بدبختیشو بکشم شرایط ازدواجم ندارم شما اگه یه نگاه به دور و ورت بندازی می فهمی چرا میگم نمیتونم ازدواج کنم
  پس برای من با این سن و سال با این همه نیاز چه راهکاری می مونه به جز خود ارضایی
  در ضمن نماز میخونم روزه میگیرم و رابطم با خدا هم بد نیست هزار بار خواستم ترک کنم نشده
  الان دیگه به خودم میگم بی خیال برا کی میخوای پاک بمونی وقتی یه چیزی رو نمیشه عوض کرد خب نمیشه دیگه
  آدم بی اراده ای نیستم ولی همین کار به شدت تنبل و بی حوصله ام کرده و شور و شوق زندگی برام نذاشته
  حتی کمه شم ضرر داره ولی راهی برای ترک ندارم
  هیچ راهی

 31. سلام به شما دوستان عزیز منم اول این کار زشت رو انجام می دادم ولی الان دو سه سالی هست که خدارو شکر این کار رو کنار گذاشتم .من به این صورت ترک کردم ،سعی کنید که اگه این اتفاق برایتان پیش اومد تحت هر شرایطی که شده دست هایتان را سفت بگیرید و نزارید سمت اون جا بره ،اراده قوی داشته باشید خودتون رو تشویق کنید تا جایی که میشه خونه نمونید تنها حمام رفتنتون رو سریع انجام بدید و بیرون بیاید تنها نباشید تا حد امکان و خودتون رو تا جایی که می تونید سرگرم کنید
  و به خدا امید داشته باشید ،انشا اللّه که موفق باشید .

 32. سلام. من الآن ۱۹ سالمه و از ۱۲ سالگی هر روز حداقل دو بار یا یک بار خود ارضایی می‌کنم مدام. بعضی وقت ها در یک روز پنج بار خودارضایی کردم. البته خودارضایی من تصادفی شروع شد. من از دو‌چرخه افتاده بودم و کنار بیضه هام زخمی شده بود.(جایی پیدا نکرد برا زخمی شدن🙄) من داشتم کرم میزدم روی زخم تصادفی روی آلت هم زدم و این اتفاق افتاد. خدا را شکر که الآن ۶ هفته است که یک بارم نکردم و کنار گذاشتم. عوارض آن در من فقط ریزش مو و اعتماد به نفس بود. اما اعتماد به نفسم خوب شده همچنین به دکتر رفتم و برایم محلول و دارو داده و موهایم نیز، از ریشه دوباره در میاد و پوست سرم سیاه شده. فقط راه ترکش دوستان باور است. باید خودتان بگذارید کنار، من به کلاس رفتم، ورزش کردم، کتاب خواندم ولی اثر نکرد. تا این که خودم گذاشتم کنار و گفتم نعلت بر شیطان. حالا بیش از یک ماه خیلی آرام و راحت هستم… 🤲🤲🙏

 33. دوستان بهترین راه درمان اینه که به خدا نزدیک باشین وقتی خواستی خود ارضایی کنی مطمعن باش خدا میبینه نمیخوای که شرمندش کنی فقط بخاطر چند لحظه لذت؟؟ارامش میخوای؟؟برو نماز بخون به خدا نزدیک کن روحتو اینجوری انرژی منفی ازت گرفته میشه و حالت خوب میشه خود ارضایی باعث میشه چند لحظه ارامش داشته باشی اما کلی عوارض داره.نزدیکی روح به خدا هم ارامش داره و همیشگیه و هیچ عوارضی نداره خودت انتخاب کن وجدان داشته باش انسان باش خدا رو هم شرمندع نکن به خودتم اسیب نزن رفیق❤🙂

 34. دوستان تنها کاری که میتونین این کار کثیف رو ترک کنین انجام نماز هست چون هنگام نماز باید پاک باشیم و اگر هروز نماز رو ادامه بدیم این عمل هم به مرور پاک خواهد شد و دیگه ب سمتش نمیریم فقط با کمی اراده میتونیم از این کار کثیف دوری کنیم یا کامل ترک کنیم امیدوارم بتونین ترک کنین با انجام نماز میتونیم این کار کثیف رو ترک کنیم موفق باشین

  1. سلام من نماز هم می خونم روزه هم میگیرم اما نمی تونم ترک کنم نمی دونم باید چیکار کنم

  2. موقعه ای که خواستی خود ارضایی کنی یه خودکار بردار رو دستت بنویس خدا ناموسا هیچ بنده ای وجدانش نمیزاره با اون دست که اسم خدا روشه گناه کنه

 35. سلام من با خدا هییی عهد میبندم که این کار ناپسند رو نکنم ولی هییی عهدمو میشکونم و واقعا احساس کثیف بودن میکنم ی راه کاری ترو خدا بگین که یه عهد محکم با خدا ببندم😥

  1. چه چیزی برات خیلییییییییییییی مهمه؟ با خدا راز و نیاز کن و بهش بگو که اگه من یک بار دیگه اینکار رو کردم، اون چیز از بین بره، یا خراب بشه.

 36. خدایا شکر من توانستم که از این عمل زشت و غیر اخلاقی که خدا و رسول منع کرده رهایی یابم که در مدت پنج سال . سه صد بار خود ارضایی انجام دادم زندهگی من را نابود کرده بود ذهنم قفل شده بود از زندگی سیر و ناامید شده بودم و پیشنهاد من این است هر هفته سه بار در سایت ها اضرار خود ارضایی را بخوانید
  عبدالله نظری در کابل افغانستان 1400/4/13

 37. خودارضایی یعنی ضعف شخصیت_ ضعف فکری _ضعف گفتاری _ضعف رفتاری _روحیه ضعیف نواقص اخلاقی
  مقاومت کردن_ تسلیم خدانبودن _بی برنامگی_ بی هدفی_ کمالطلبی _کینه رنجش_ غرور و……….

  راهکار:تمرکز روی کارموردعلاقه ورزش سنگین برنامه گنج حضور -کارکردن روی شخصیت شرکت در جلسات sa معتادان جنسی گمنام

  عوارض: تخریب اعتمادبنفس

 38. روش درمان میخواید؟یه روش بگم که اصلا هزینه هم نداشته باشه!
  چه موقع خودارضایی میکنی؟ دقیقا زمانی که به ذهنت ورودی میدی (یه فیلم یا یه عکس یا ..)، به ذهنت ورودی نده، اصلا دنبالش نرو حتی از روی کنجکاوی و خودت میبینی که خروجی هم نمیدی (خودارضایی بعد از دیدن فیلم).. بجاش یه اهنگ خوبِ اصیل یا بی کلام گوش بده (ترجیحا با هندسفری) و فکر کن که ایا یه ایرانی اصیل (مثلا اشخاصی که ما به وجودشون افتخار میکنیم مثل حافظ، فردوسی، شهریار و .. ) با خودارضایی میتونه خودشو بسازه یا کسب مهارت و نشون دادنِ جنمِ یه ایرانی الاصل بودن؟ ایا تا حالا ارادتو به رخِ خودت کشیدی؟ ایا به این فکر کردی که عملِ الانت از شعله ی احساساتی که با همسرت تجربه خواهی کرد، کم میکنه و بی احساس میشی؟ این اینا فکر کن و دل به کارات بده چون اتشِ شهوتی که با خود ارضایی کم شده، دوباره گر میگیره و دوباره به میلت برمیگردی

 39. دوستان گول و فریب سایتها و پیجها و حرفایی ک زده میشه ک هیچ عوارضی نداره خودارضایی رو نخورین و به خودتون تلقین نکنین ک شاید و باید ضرر نداشته باشه این کار.اصن این که از خوبیاش میگن یه مقوله جدایی داره که بازم به ضرر اونی هست ک باورش میشه خوبه و میرع انجامش میده.در عوض خیلی از افراد و سایتا هم هستن ک انسانیت دارن و عوارضش رو بحق توضیح میدن مانند همین سایت.اصن شما از یکی بپرس که تهش ازین کار راضی باشه همین نمونه بارز بد بودنش.

 40. یه بار امتحان کنید این کارو اکه درگیرش شدین.تو همون حین انجامش یا تا چند روز بعد دست بکنین تو موهاتون و قیافتون رو تو آینه نگاه کن و حال و روزتونو.دست بکنین تو موهاتون و ببینین اوضاع ریزش چطورع(مطمئا ریزش مو دارین ) و بعد از یه ماه باز دست کنین تو موهاتون و خودتون ببینید ک او موقعی ک روزها هفته ها درگیرش بودین ریزش موتون چقد شدید بود و بعد از یک ماهم ببینین چقد کم شده یا رفع شده.خودتون بشین قاضی خودتون.آدم خودش باید عقلشو بگیره به بکار که مثلا انجام این کار چه عوارض روحی و جسمی داشته و خودتون بشید قاضی و دکتر خودتون و بببین که آیا این عوارض نداشته ای بود که تو بعضی از سایتا و پیجا و.. میگفتن(شک نکنین یه بار زدنشم انتخاب بین بد و بدتر هست و خوبیی توش نی)

 41. من تقریبا یک سال و چند ماهه که درگیرشم ، ورزش و امتحان کردم ولی تاثیری توی جلوگیری نداشت. موهام ام ضعیف شده ، احساس گناه همیشه هست گاهی ام حس میکنم برکت از زندگیم رفته اینجوری. هر بار تصمیم میگیرم اما میزنم زیرش ، واقعا خسته شدم. اما از امروز با تمام وجودم تلاش میکنم و روش های جدید و جدی تری رو در پیش میگیرم انشاالله که مفید باشه و یه روز بیام همینجا بگم ک تموم شد :)

 42. سلام دوستان ،
  من خودارضایی رو از دوران کودکی شروع کردم و نمی دونستم که گناهه وقتی بزرگتر شدم و با ورود به اجتماع تونستم این مسائل رو بفهمم الان توی ترک این خودارضایی هستم ولی سوال من اینه که آیا بدون دارو میشه خوددارضایی رو ترک کرد ؟ یعنی با روش عملی که به زور این کار رو نکنم ؟ لطفا به سوالاتم پاسخ بدید و کمکم کنید
  ممنون از شما .

  1. سلام منم از دوران کودکی شروع کردم و واقعا نمیدونستم این کارم خودارضایی هست و گناهه
   چند ماهی هست که متوجه شدم و از اون همش دارم سعی میکنم ترکش کنم موهام ضعیف شده
   نمیدونم چیکار کنم
   همش احساس گناه میکنم
   دائما بخاطره کارم احساس کوچیکی میکنم خیلی سرزنش میکنم خودمو
   😔واقعا خسته شدم
   خیلی میترسم

  2. من یه مدت خودارضایی می کردم نواحی کناری موهام اصلا مو نداشت بعد از یک هفته ترک تمامی نواحی که ریخته بود خوب شد و موهام به حالت اولش برگشت

  3. سلام بله میشه ولی اگه اعتقاد کامل داشته باشید اگه اهل نماز هستید یکی از کارهای که میتونید انجام بدید اینه ک از خدا کمک بگیریدو به نیت ترک این گناه سعی کنید نمازهاتون رو سر وقت بخونید به عزوجلال خدا قسم طوری فراموش میکنید که خودتون باورتون نمیشه.طوری ترک میکنید که هزارتا ورزش کردن یا هردارویی ک میگن اینجوری تاثیر نداره..بهتون قول میدم به شرطی ک نمازهای واجب رو سروقتش بخونید. در پناه خدا

  4. سلام ‌عرض ادب خدمت تمام دوستان گرامی این عادت زشت رو اول با توکل به خدا بعد خواندن هر روز زیارت علشورا توکل بر یکی از ائمه بزرگوار میشه ترک کرد با صلوات زیاد

 43. سلام برای درمان ریزش مو این راه کار کاملا علمی وتایید شدست البته میزان نتیجه گیری هر کس فرق میکنه فقط یادتون باشه برای انجام هر کاری باید به نتیجه گیری اون ایمان داشت:
  استفاده از عصاره دنبالن گوسفند همراه با نخود خیس خورده {باید موها رو باهاش ماساژداد}
  برای اطلاعات بیشتر سرچ کنید تاهم مطمئن شید هم اینکه طرز استفاده ی کاملش رو بدونید
  پیشنهاد من اینه که برای شروع هفته ای دوبار این کار رو انجام بدید تا تاثیرش رو سریع تر ببینید
  ویه پیشنهاد هم برای اینکه کمتر سراغ خود ارضایی برید :میتونید کتاب هایی در جهت زندگی زناشویی بهتر بخونید نسل امروز ما نیاز داره که در این باره تعلیم ببینه وخوندن کتاب در این باره زیادش هم کم هستش
  واین که تربیت نسل بعدی این جامعه به عهده ی ماست پس برای داشتن جامعه ای که روبه پیشرفت باشه نه زوال باید آگاهیمون رو از همین حالا زیاد کنیم

 44. من واقعا از اینکه صادقانه و به دور از دروغ های شاخ دار ویکی پیدا و سایت های زرد و کثیف فارسی زبان همه عوارض رو توضیح دادین متشکرم.

  ای کاش دوستان عزیزی که این مطالب رو میخونن و همزمان سایت های چرت و پرت دیگه رو هم میخونن از عقل خودشون استفاده کنن و ببینن واقعا تو زندگی شون دارن به چه مشکلاتی میخورن و سعی کنن هر جوری شده ترک کنن.

 45. سلام، علی هستم19ساله.تاامروز چندین بار می خواستم که این گناه بزرگ رو ترک کنم ولی نتونستم،ازاسمم خجالت میکشم🥺مولای من دستمو بگیر……..

 46. سلام اگر میخوای این کار زشت را ترک کنی حتما این پیام را بخوان

  من خودم ترک کردم این کار زشت را انجام می‌دادم و اطلاعاتی از این کار زشت نداشتم و فکر میکردم کار بدی نیست اما پس از چند وقت با لطمه هاش مواجه شدم قبلا برام سوال بود چرا اینقدر موهام میریزه نکنه دارم کچل میشم وقتی فهمیدم برای این کار زشته سعی کردم دیگه طرفش نرم اما هی مغزم تو اون فکر بود که آخر منجر به انجام دادن این کار می شد اما زمانی که رفتم لطمه های که به بدن میزنه را خوندم دیگه حتی طرفش هم نرفتم یعنی : از دست دادن زیبای چهره ازدست دادن مو از دست دادن هوش و دقت و تمرکز ضعیف شدن بدن و نداشتن زندگی زناشویی خوب وووو و الان هر زمانی ذهنم سمتش میره میرم به لطمه های که بهم میزنه فکر میکنم و می‌گویم این کار زشت باعث از دست دادن این چیز ها میشه و بعد دیگه ذهنم طرفش نمیره امید وارم کمکتان کرده باشه و البته بزرگترین لطمه به زندگیتون است

 47. سلام دوستان من تا چند ماه پیش موهام ریزش شدیدی داشت و الان دوباره خوب شدم و مثل قبل شده موهام .فقط حس میکنم شقیقم داره عقب میره آیا این هم از عوارض خود ارضاییه ؟

  1. نه کول شدی نه دیوونه،بزودی اون دوتا نخ میشه هشتا و بعد سی و دوتا و بزودی چچل میشی😁

  2. سلام به همه دوستان
   دوستان عزیز منم دقیقا مثل شما
   زمانی گرفتار نکبت خودارضایی بودم
   چیزی حدود ده سال !!!
   خیلی راه ها رو رفتم
   داروهای گیاهی و شیمیایی مصرف کردم و خیلی موارد دیگه اما ترک موقتی بود و دوباره بعد مدتی برمیگشتم به خودارضایی و خیلی حالم بد میشد تا جایی که دیگه گریه می کردم
   اما بالاخره با روشی آشنا شدم و خودارضایی رو بطور دایم تأکید می کنم بطور دائم ترک کردم الآن دقیقا 2ساله پاک هستم خداروشکر

  3. سلام خدمت شما
   اولین کاری که باید شما بکنید این هست که خودتون را کوچک نکنید و نگذارید که ناامیدی بر بدن شما چیره شود چرا که ناامیدی خیلی بدتر از مرگ هست
   سعی کنید که هیچ بخت نا امید نشوید
   دوم اینکه خدا را دوست داشته باشید و از خدا کمک طلب کنید چرا که بهترین یاری کننده خداوند هست
   سوم اینکه خدا را فقط برای یاری کردن خودتون بهش نزدیک نشوید خدا را از ته دل دوست داشته باشید
   چهارم اینکه سعی کنید که هرچیزی که در رابطه با خودارضایی و صحنه های بد هست را از ذهن خود دور نگه دارید
   واصلا این فکر را نکنید که خداوند شما را فراموش یا اینکه شما را دوست ندارد
   پنجم هر چیزی که از خودارضایی را می دانید درون صندوقی بگذارید و در آن صندق را ببندید و سعی کنید که هیچ وقت قفل آن صندوق را باز نکنید
   ششم اینکه به خود ایمان داشته باشید و با هر شکستی نا امید نشوید زیرا که خدا باشماست
   هفتم اینکه کتاب خواندن و حرف زدن با دیگران را اصلا فراموش نکنید
   شاید خودارضایی یک بیماریی باشد. ویا شاید یک گناه
   شاید برای شما پیش بیاید که کسانی هستند که شما را مسخره می کنند اصلا و ابدا به آنها اهمیت ندهید چرا که باعث نا امیدی شما می شود باید خود را درون آینه ببینید و بگوید من خودم را دوست دارم
   ببینید شما پشت دیواری هستید که کنجکاو هستید آن طرف دیوار را مشاهده کنید خوب بهترین کار برای بالا رفتن از یک دیوار این هست که مشکلات را نابود کنید و خود را دوست داشته باشید و از خدا و از هر کسی که شما می شناسند که برای مشاوره گرفتن خوب هست مشاوره بگیرید و با یاری آن ها آن طرف دیوار را ببینید
   هشتم اینکه بدانید که خداوند با همه هست
   نهم اینکه هرچیزی که از خود ارضایی به طرف شما آمد باید بگوید بدن من ارزش زیادی دارد و من به این راحتی بدن خود را تسلیم به یک بیماری نمی کنم
   و هیچ وقت شکست را نپذیرید

 48. سلام 14 ساله موهام مردم و به وجه میاورد از ضبری پرپشتیش 1 ماهه این شکلی ریزش مو و نازک شدن موی سر رو تجربه میکنم به خصوص در ناحیه بغل موهام

 49. دوستان مو در حالت معمولی هم میریزه
  با یکی دو سال نگران این چیزا نباشید.
  ولی ترک کنید چون بعدا آلتتون کامل سفت نمیشه، آبتون کم میشه، زودتر ارضا میشید و … لاغری و … هم همش الکیه. بیشتر تاثیرات روانی داره.
  حدود ۲ ماه اگر نزنید عادت میکنید و توی خواب میشید. من خودم در هفته ۳ بار توی خواب آبم میومد و انگار سکس داشتم برای همین راخت بودم اما وقتی زدم این ۳ بار کم و کمتر شد و بیشتر زدم.
  دخترا دوست دارن طولانی بکنیدشون، خودارضایی باعث میشه تا کس دیدین آبتون بیاد. لذت سکس رو برای خودتون نگه دارید تا ازدواج کنید.
  اصلااا نگران اثراتش نباشید فقط ترک کنید زودی همه چی خوب میشه. مخصوصا اخلاق و تمرکز و …

 50. سلام
  من ۲۰ سالمه و چند ماهی هست که وسط سرم کم پشت شده،ریزش نداره موهام و بخاطر نازک شدنه
  البته ارث ام دارم
  میخاستم بدونم با ترک این عمل ،دوباره ب حالت عادی بر میگرده؟

 51. ممنون واقعا. بهترین مطلبی بود که خوندم. من هم با اون دوستمون که در مورد مطلب رادیو فردا نوشته بودن موافقم. کاملا مطلب اون سایت با هدف نادرستی نگارش شده بود.

  به نظرم دوستان اراده کنن و از این مرض گریبانگیر با ورزش و تقویت اراده دوری کنن بهترین کار ممکن هست.

 52. سلام ببخشید داخل مدرسه یکی از بچه ها گفت خود ارضایی میکنی گفتم نه ولی این کارا انجام دادم میخواستم از اطلاعات شما استفاده کنم و حدود یک ماه است که پاک‌ هستم میخواستم بفهمم که دوستم از کجا فهمیده لطفأ اگر کسی میدونه بگه ممنون😔

  1. سلام….پیری زود رس …گودی زیر چشم …ریش و سیبیل زیاد…تیره بودن چهره و و و و از علائم خود ارضایی

  2. نه اخوی صرفا خواسته رو دست بهت بزنه،بعدشم هرکسی ادعا کرد خودارضایی نکرده شک نکن یا دروغ میگه یا کلا مریض هست چون همه در طول عمرشون حداقل یکبار اینکارو کردند

  3. سلام
   خودارضایی علائمی دارد جوش زیاد صورت گوی کمر لاغری زیاد گودی زیادی زیر چشم همه نشونه های این بیماری هستش احتمالا از این راه فهمیده

 53. سلام به همگی

  واقعا تو ضرر داشتن خودارضایی شک دارید ؟ نه واقعا فکر کردین نیاز طبیعی بدن تون هست ؟ اون سایت کثیف رادیو فردا که خیلی مشخص و بصورت لجن وار چرت و پرت نشر داده رو باور کردین اینجا برای گندکاری و کصافط کاری هاتون دلیل هم میارید که نیاز طبیعی هست و باید انجام بدین ؟

  خب انجام بده تا ضررهاش هم ببینی بعد حتما کارمندان رادیو فردا میان براتون مشکلات روانی و جسمی و اجتماعی و ضعف بینایی شمارو درمان میکنن

 54. فقط نماز

  من یک روز نماز ارزو خوندم تا ۱ هفته اصلا بهش فکر نمیکردم

  الان باز شروع کردم

  منم میخوام نمازمو ادامه بدم مطمئنم ترک میشه

  یا حق

 55. من اینکار رو میکنم ولی آزمایش خون گرففتم همه چی در تعادل بود اما ریزش مو دارم و موهامنازک شده آیا ارتباطی به اینکار دارد؟

 56. 95 درصد کاهش پیشرفت علمی کشور به خاطر همین خودارضایی هست. کشورای دیگه که پیشرفت می کنن به خاطر این هست که روابط دختر و پسر آزاد هست و عقده جنسی پیدا نمی کنند .

  1. چرا چرت میگی عاخه ؟ تو خودت عقده داری همه که مثل تو نیستن. تو متن هم توضیح داده که حتی زنان و مردان متاهل هم خودارضایی میکنن. اینکه کسی مشکل روانی داره رو ربط به همه چی میدین ؟

   عقل ندارید از عقل دیگران استفاده کنید حداقل.

  2. آقای به اصطلاح عاقل!!!؟!!!!
   خب راست میگه
   اولین و مهمترین موضوع و مشغله ذهنی دانش آموزا مخصوصا دبیرستانیا همینه
   کل فکر و ذهنشون شده این مباحث
   یا مدرسه نرفتی یا کلا تو باغ نیستی

   خیلی از همکلاسیای زرنگم به خاطر خ.ا از درس دور شدن و کلا نابود شدن

   معاومه که خودت چرت نمیگی : داری میگی هر کی خ.ا کنه مشکل روانی داره بفرمایید ملت همه روانی هستن

   واقعا که براتون متاسفم

  3. خب راست میگه دیگه اگر روانی نبودی که خودارضایی نمیکردی.
   نه دلتون میخواد ازدواج کنین نه قبول دارین که روانی هستین.

   دختر و پسر حشری و هورنی ملت عقده ای. خودارضایی کنین تا جونتون در بیاد.
   اونایی که همت میکنن و ترک میکنن یا اصلا دنبالش نمیکنن هر روز پیش میرن شما هم هر روز برین ته چاه و نسلتون منقرض میشه به امید خدا . 😂😂😂😂

  4. بروبابا بیشتر خودارضایی داخل امریکاست بعد تو میگی ۹۵ درصد کاهش پیشرفت علمی کشور بخاطر خودارضایی . امریکا که از همه جا پیشرفته تره . به اطلاعت باید برسونم که سن رابطه جنسی توی امریکا ۱۸ ساله و اگه این کارو کنن میبرنشون بازداشتگاه .متوجه شده عقده ای

 57. من 16سالمه و 1ماهه که خود ارضایی رو گذاشتم کنار آیا با تغذیه مناسب وخوب و ورزش ممکنه موهام دوباره رشد کنن و آیا خودارضایی باعث جوش در آوردن میشه

  1. سلام عرفان جان دو عامل بزرگ تحریک به خودارضایی بیکاری و تنهایی هست وقتی بیکاری محرکها از طریق گوشی نت فیلم چشم چرانی باعث تحریک شما میشود و وقتی تنها هستید چون اولین لازمه ی خودارضایی تنهایی هست شما ناخواساگته کمکم به خودارضایی مشغول میشوید عزیزم شما سنتون کمه بخدا قسم اگر همین امروز از این رفتار جدا نشید هیچوقت نمیتونید این مطالبی که بالا شنیدید فقط مضرات تجربی هست نمیدونید با خودارضایی چه بلایی به سر خودتون و اطرافیان تون میارید.

 58. سلام من ۱۷ سالمه واز ۸ سالگی این عمل زشت رو انجام میدادم و در سن ۱۷ سالگی دچار کمی ریزش مو شدم الان ترک کردم
  میخواستم ببینم آیا موهام رشد میکنه؟چون هنوز در شقیقه موهام کمی پرز مو وجود داره
  این هم بگم که پدر من موهای خیلی پرپشتی داره
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. آره داداش اگه جای موها وجود داشتا باشه یه محلول هایی هست ماینوکسیدیل و اینا بهت میت میده و هر روز باید استفاده کنی و موهایی ریزت که در شقیقت دارن میرزند رو کلفت میکنه و بقیش رو هم احتمال داره برگردونه انشالله…

 59. الان فهمیدم چرا قبلنا مردم بیشتر مو داشتند و تک و توک کچل بودن. اون وقتا این همه وسایل و امکانات و رفاه برای اینکارا وجود نداشت. در عوض اکثرا قانع بودن و راحت ازدواج میکردند.

 60. سلام من حدود یک ماهه که ترک کردم ولی دوبار تا الان چهار روز یک بار جنب شدم توی خواب و هر شب خواب مستهجن میبینم راهکاری هست برای جلوگیری از این کار؟ بعضیا میگن یک ماه یه بار خود ارضای اشکالی نداره میخواستم نظر شمارو هم بدونم

  1. عزیزم چطور نمیدونی؟ خب طبیعیه دیگه ، کسایی که خود ارضایی نمیکنن در خواب ابشون میاد چند وقت یه بار که باید بیاد و بهش در اسلام میگن احتلام . همیشه هم با یه خواب مستهجن هست ، فقط باید بری غسل کنی ، اگر ابت نیاد با احلام و خود ارضایی هم نکرده باشی که اصن یعنی بیضت مشکل داره .

 61. سلام من نطرات رو خوندم نوشته بودین موهای از دست رفته دیگه بر نمیگردن من دارم ترک میکنم و ایا دکتر برم بر میگرده و اینکه دکتر میفهمه که من این عمل کسافتی رو انجام دادم

 62. سلام منم همه موهام ریخته بود ترک کردم الان دارن در میان چندتاسایت معرفی میکنم بهتون تا تو این راه موفق بشین
  سایت داش رضا
  سایت توبه94
  سایت از مس به طلا

  1. الا ن در اومده موهات چون برا من کم داره میرزه

  2. من الان 18سالمه و روزی دوبار میزنم.
   الان هم مو هم ریخته نه افسرده شدم نه لاغر نه قیافم داغون شده.همه چیم اوکیه

  3. داداش علائمش کم کم خودشو نشون میده باور کن اگه همینجوری ادامه بدی تا دو سه سال دیگه خودتو از لحاظ روحی نابود میکنی. ضرر های جسمی هم داره ولی بدتر از اونا ضرر های روحی هس که تاثیرشونو تو زندگیت میذارن و واقعا تو زندگی خانوادگیت دچار چالش جدی میشی .

  4. خب بیشتر توضیح بده در مورد موهات…موهات چجوری ریخته بود؟چقدر در اومد؟چیزی برای موهات مصرف کردی؟

  5. داداش اگه این پیام میخونی جان مادرت پیام بده 09027193356 تو واتساپ

 63. دوست عزیز منم دچار همین مشکلم . ازت خواهش میکنم اگه پیاممو میبینی جواب بده که واقعا موهات رشد کرده دوباره . خیلی با حرفت امید گرفتم

  1. رشدشو متوجه نشدم فقط جلو موهام میبینم یکم موی ریز دراومده.امروزم که رفتم حموم شاید کلا۳تارمو دیدم که اومد .نسبت به قبل خیلی بهتر شده حدود ۱ماهه ترک کردم

 64. سلام من از دوم راهنمایی خود ارضایی میکردم والان ۱۹ سالمه .مدتی بود موهام میریخت ونازک شده بود .الان چند هفتس ترک کردم .ریزش تقریبا قطع شده وموهام دوباره زخیم شده .ایا ممکنه دوباره موهای ریخته شده در بیاد؟

  1. اره فقط شامپو إیرانی نگیر من شامپو کراتینه syoss استفاده میکنم عالیه درکنارش شامپو آلپسین هم بزنی خوبه دیگه من انقد به موهام میرسم وقت و حوصله برای خودارضایی ندارم :)

 65. سلام من یه مدتی خودارضایی میکردم بالاخره تونستم ترک کنم . از اسپری بی حسی دندان درد استفاده کردم . البته هر کسی قبل استفاده از این اسپری باید با پزشک مشورت کند. موفق باشید.

 66. سلاام دوستان عزیز
  خودارضایی خیلی ضررداره شمااراده کنیدمیتونیدترکش کنید
  دوستان شماالان خودارضایی میکنیدمضرات زیادی برای ازدواجتون پیش میاد مثلا :
  عقیم میشین،وقتی ک ازدواج کنین میل جنسی زیادندارین،موهاتون میریزه،و……
  سعی کنید حتما ترکش میکنید .
  و اگه نمیتونید ترکش کنید درشرایطی هستید ک میتونید ازدواج کنید هرچ سریعتربهتر من برادرم دراثرخودارضایی موجلوی سرش کاملا ریخته من تازه متوجه شدم دلیلشوچون توخانواده ماکسی کچل نیست ومن برادرم دوست نداره ازدواج کنه الان بیست وهفت سالشه نمیدونم چیکارکنم
  تولدبیست وهشت سالیگیشوبگیریم من خودم مجبورش میکنم ازدواج کنه دوست داره تا سی سی وپنج مجرد باشه خودارضایی میکنه کلا کچل شده زیبایش ازبین رفته
  دوستان این عادت روترک کنید هم زندگیتون بهتر میشه هم مودارید وکچل نیستید من به شخصه حاضرنیستم شوهرم کچل باشع عیچ دختری شوهرکچل دوست نداره ترک کنید این عادت زشت روشمامیتونیدقطعأ…..

 67. سلام من ده پانزده باری خود ارضایی کردم اولاش سه چهار هفته یه بار بود الان شده سه چهار روز یه بار کلا اینا سه چهار ماهی طول کشید . به نظرتون احتمال اینکه از این مریضی( لاغری . زود انزالی. ریزش مو و..) ها گرفته باشم هست ؟🥺🥺🥺

  1. من چهار پنج ساله نتونستم ترک کنم عوارضشم دیدم تو تا اول راهی بزار کنار کاش من جای تو بودم

  2. سلام. نگران نباش با پانزده بار چیزی نمیشه ولی چون اول راهه به راحتی میتونی ترک کنی

  3. ترک کن داداش همین حالا ترک کن، مطمئن باش اگه ادامه بدی ۱ سال بعد از پشیمونی میخوای بری زیر گل

 68. سلام من19سال سن دارم حدود 4سال هست خوارضای میکنم و دو سال پیش بخاطر جوش صورت تحت نظر پزشک. قرص مصرف میکردم که عوارض ریزش مو داشت حالا یک سال هست که قرص ها رو ترک کردم و از حدود یک سال و نمیم هست ریزش مو دارم بطوری که تراکم موهام خیلی کم شده و اینکه ریزش مو در خانواده ما خیلی زیاد هست کچل خیلی داریم

  1. ریزش ارثی تا اونجایی که میدونم فقط راه حل موقت داره که اونم پیشنهاد نمیشه. مثل محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد و قرص فیناستراید. من هم گرفتارشم یه مدتی هم دارو ها رو مصرف کردم ولی اونچنان تاثییر نداشت

 69. پدرمو عمومو داییم. و مامانم هیچکدوم ریزش ندارن که هیچ پرپشت هم هستن؟

 70. اقا من ۱۴ سالمه و از ۱۲ خودارضایی میکنم معمولا روزی یه بازدشده جدیدا نزدیکه ۳ یاد۴ ماهه یکم کم پشت شده جلوی موهام وداره میریزه واسه یه تیکه از وسط سرم ماینوکسیدیل زدم و خوب شد ولی یه ۳ هفته زدم نازکم هست جلوش حموم میزم میام بیرون خشکه خشک میشه خیلی بد میشه ایا بعد ترک برمیگرده ینی جلوش دوباره پرپشت میشه و در میاد ؟تصمیم به ترک گرفتم وترک هم میکنم لطفا زودتر جواب بدید

  1. با سلام و وقت بخیر

   هرچه سالم تر زندگی کنید قطعا موی بهتری خواهید داشت. ضمنا از مصرف دارو و محلول های ضد ریزش مو بدون تجویز پزشک به شدت خودداری کنید.

 71. من مو هام زیاد ریزش نداره ولی وقتی شانه میزن سه چهار مو نده میشه و و مو هام ک مپشته آیا رشد مجدد میکنخ

  1. سلام.اگه طبع گرم دارید.از روغن سرد استفاده کنید.واگه طبع سرد دارید روغن گرم بزنید.روغن بنفشه برا گرمایی ها خوبه..روغن گزنه و بادام تلخ برا سرمربی ها.اونایی که خیلی گرمایی هستند چون بدن داغه ریشه مو میسوزه. روزی دو استکان سکنجبین بخورید.وسرتونو تو حمام با سرکه طبیعی بشورید.وشبها بسرتون سرکه بزنید

 72. والله منم الان ۱۷ سالمه الان ۳ هفتس ک ترک کردم از ۱۴ ۱۳ سالگی هم شروع کردم
  ی دوره کم ی دوره زیاد
  الان داخل موهام قشنگ کم شده پیش هر دکتری هم ک میرم میگه ارثیه
  پوست سرم قرمز رنگ شده میگن که از قارچه که همه مردم توی ۱۷ تا ۲۵ سالگی دارن و تا سنش نگذره نمیشه از بین بردش موهامو الان ماشین زدم یکم ضخامتش
  میخواستم ببینم اگه همین طوری ادامه بدم ممکنه که موهایی که ریختن دوباره دربیان و رشد کنن یا نه

 73. سلام
  من 15 سالمه تقریبا از سه سال پیش خودارضایی رو شروع کردم و تقریبا یک هفته ریزش مو پیدا کردم میخاستم ببینم اگر خودارضایی رو ترک کنم ریزش موهام قطع میشه؟

 74. 1399/9/12 من اقدام به ترک این گناه میکنم و اینشالله که خداوند هم یاریم کنم و به زندگی خود برگردم…

  برای پایان دادان به اشتباهی هیچ وقت دیر نیست!
  پس
  یاعلی مدد🌹🌹🌹

 75. با سلام
  خودارضایی هم چند نوع هستش!
  کسی که اصلا تمایل جنسی نداره و هیچ گونه شهوت و هوسی نداره و به زور و برای سرگرمی هر روز این عمل رو انجام میده با کسی که فقط زمانی که هوس و شهوتش بصورت طبیعی زیاد شده و با فیلم پورن با کیفیت HD میاد این کار رو انجام میده! زمین تا آسمان فرق می کنه!

  1. چرا چرت پرت میگی کی برای سرگرمی این کار را انجام می دهد خودارضای خودارضایه هیچ فرقی نداره تو باز همون صحنه های که تو زهنت تصور میکنی چه فرقی داره که میبینیش به هر حال لطمه را به بدن و روان میزنه خودت الکی راضی نکن

 76. سلام من ۲۳ سالمه از ۱۵ سالگی شروع به خود ارضایی کردم خیلی وقت ها از خودم بدم میاد احساس گناه زیاد دارم موهام هم کم پشت شده و میریزه اصلا حوصله هیچ کاری را ندارم ولی اراده کردم این عادت مزخرفو ترک کنم انشالله این بار موفق میشم برام دعا کنید دوستان

  1. سلام عزیز !
   امیدوارم هرچه زودتر موفق بشی من هم این مشکل رو داشتم ولی ترکش کردم .راحت نبود ولی خیلی خیلی ارزش داشت‌.اگر تحریک شدی و دوباره اینکار رو کردی فکر نکن دیگه نمیتونی !همیشه راه بازه ولی هرچه زود تر بهتر.
   مشوق و دوست دار تو ،محمدرضا.
   موفق باشی

 77. سلام ، توروخدا ممنون میشم به این سوالم جواب بدین چون موهام خیلی برام مهمه ، من ۲۳ سالمه و ۵ یا ۶ ساله که خودارضایی میکنم ولی بعضی وقتا کم میکنم مثلا هر یک ماه یا یک ماه و نیم ، من موهام خیلی پرپشت بود همیشه موهامو بلند میکردم تا اینکه بعد از یه مدت که میرفتم حموم همش موهای سرم موقع شستن میریخت ، خودمم بعد از یه مدت شک کردم که شاید بخاطر خودارضاییه ، الان توی خونه بهم میگن که موهات کم پشت شده ، پوست سرم از لای موهام دیده میشه ، میخواستم بدونم اگه خودارضایی رو ترک کنم بازم موهام به حالت قبل برمیگرده؟؟؟؟؟؟؟ چون قبلا اصلا ریزش مو نداشتم موهام خیلی کلفت و پرپشت بود

  1. سلام. منم همین مشکل را دارم ولی چون اعتیاد به خود ارضایی دارم نمیتونم ترک کنم احتمال زیاد بعد از ترک موها ترمیم بشه

 78. ادمین این سایت مینویسه با ترک خودارضایی موهای ریخته شده برنمیگرده ولی من تجربه ی واقعی خودمو میخوام بنویسم، حدود ۷ سال خودارضایی میکردم و تقریبا کچل شده بودم انقد طاسی سرم زیاد بود که روم نمیشد از خونه برم بیرون و تو فکر کاشت مو بودم !! چند ماهی بود میخواستم ترک کنم ولی همش میخوندم که داخل سایت ها نوشته شده خودارضایی ارتباطی به ریزش مو‌ نداره، به خاطر همین جمله هرروز خودارضایی میکردم و تو این باتلاق داشتم غرق میشدم تا اینکه تصمیم گرفتم برای همیشه کنار بگذارم ببینم موهام برمیگرده یا نه؟ من ۴ ماه از محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد استفاده کردم و این ۴ ماه هر هفته یک بار داخل خواب ارضا میشدم به صورت طبیعی ولی اصلا خودارضایی نمیکردم، بعد از ۴ ماه نه تنها موهای جلوی سرم پر پشت و ضخیم تر شد بلکه موهای شقیقه هام که حتی فکرشم نمیکردم رشد کنه پُر شد و فوق العاده خوشحال و راضیم، نمیگم ۱۰۰درصد موهام برگشت ولی ۴۰ درصد رویش‌مجدد داشتم که نتیجه فوق العاده ای بود، اگر چه با ترک ماینوکسیدیل ریزش موهام برگشت ولی اصلا مثل سابق‌ که خودارضایی میکردم نیست و به طور حتمی میگم با ترک خودارضایی نه تنها ریزش مو متوقف میشه بلکه موهایی که داشتید ضخیم تر میشه، اگه در کنارش محلول هم استفاده کنید رویش مجدد هم دارید… در ضمن من ارثیه از طرف خانواده پدریم داشتم ولی باز هم تونستم کنترل کنم، همین الان حتی اگه ۲۰ درصد از موهاتون باقی مونده خودارضایی رو ترک کنید فقط ۴ ماه تحمل کنید نتیجشو میبینید

  1. دوست عزیز، محلول ماینوکسیدیل ک استفاده کردین، در ابتدا باعث ریزش بیشتر موهاتون نشد؟
   آخه میگن ک با مصرف ماینوکسیدیل موها در ابتدا میریزن و بعدش موهای کرکی جوانه میزنند

  2. شما پورن میبینی؟
   یا همینجوری داخل خواب ارضا میشی
   آیا خوابی میبینی که ارضا میشی؟

 79. سلام
  من موندم چرا موهای سر میرزه چرا پشم های ادم نمیرزه یا موهای سینه ادم؟؟
  لطفا جواب دهید کل بدن مثل گوریل فقط موهای سرم میرزه؟؟؟؟؟؟

 80. سلام من 15 سالمه 4 ساله که خود ارضایی میکنم ولی متوسط یه یک ماهی هست که موهای سرم داره میریزه و حالتشو از دست داده لطفا بگید باید چیکار کنم

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای ترک عادت خود به روانشناس مراجعه فرمایید.

 81. سلام من خور ارضاییمو کم کردم هر دو هفته یک بار و برای ریزش مو هم فیناستراید مصرف می کنم ایا این دارو با خود ارضایی تداخل هورمونی ایجاد می کنه،

 82. سلام ببخشید من الان ۴سال هستش درگیر خود ارضایی هستم و الان تو سن ۱۶سالگی یک چند ماهی هستش که موهام خیلی میریزه و ارایشگرم به من گفت موهات کم پشت شده
  اگه ترک کنم تا کی موهام درست میشه؟
  اگه میشه جواب بدید

 83. بهترین کار برای قطع سریع خود ارضایی اینه که برید داروخانه و پماد استعمالی پملا رو بگیرید این پماد تقریبا یک تاخیری محسوب می شه ولی اثر سنگینی داره شما با استفاده به مقدار اندازه دو نخود از این پماد در زمانی که فکر خود ارضایی به سرتون زد می تونین تا ۵ ساعت راحت بشید این فقط یک پیشنهاد برای توقف سریع هست و برای ادامه ترک باید با خودتان کنار بیاید و سریع تر به سراغ ازدواج بروید هدف طولانی مدت خود را ازدواج انتخاب کنید مثلا تا ۵ سال دیگر شرایط ازدواج رو برای خودتان فراهم کنید هر موقع بجنبی از این به بعد دیره یادت نره عمر داره میره …
  یک نکته یادتون نره وقتی از پماد استفاده کردید اسرار بر انزال نکنید چون به خودتون صدمه می زنید …

 84. سلام وقت بخیر ببخشید خودارضایی تاثیری رو کاشت موی انجام شده میزاره دو هفته هست کاشت مو انجام دادم برای ترک و تقویت بدن و بازگشت هورمون چه ویتامین هایی توصیه میکنین آیا قرص های جلوگیری از تمایلات جنسی و شهوت هستن مصرف کنیم ضرری در کاشت مو نداره ممنون میشم پاسخ بدین

 85. سلام من هیچ مشکلی از لحاظ ریزش نداشتم و مو های ضخیم و بسیار پر پشتی داشتم تا 1 ماه پیش که ریزش موی بنده شروع شد و شدت بسیاری پیدا کرد. هم اکنون 16 سال دارم و از سن 11 سالگی خود این عمل نا پسند رو انجام میدم ولی زیاد این کار و انجام نمیدادم ریزش موم به حدیه که وسط سرم معلوم شده فقط یکی از عموهام کچله. قصد ترک رو از همین لحظه دارم. لطفا بمن بگید دلیل ریزش ارثی هست یا مربوط به تغذیه و… میشه. ممنون از سایت کاربردی و خوبتون

 86. سلام:
  یادمه اولین باری که دست به خود ارضایی زدم۱۴ سالم بود دقیقا دوم راهنمایی،من تا اونموقع نمیدونستم خودارضایی چیه و از همکلاسیام اینو فهمیدم و منم رفته رفته ناخودآگاه سمتش رفتم وخیلی خوشم اومد ومتاسفانه شروع کردم والان که ۲۳سالمه این کار رو انجام میدادم تا اینکه از نظر جنسی ناتوان شدم یعنی انگاری هیچ چیزی برای من از نظر جنسی که زمانی دیوانه اش بودم معنی و مفهومی نداردالان چون از نظر جنسی ناتوانم دیگه خود به خود خودارضایی از من فاصله گرفته ولی زمانی که این کارو میکردم به هیج وجه سیر نمیشدم
  اما الان دوستان کچل شدم و زیبایی گذشتمو ندارم۲_اعتماد به نفس ندارم۳_از زندگی خسته شدم وشور وهیجان گذشته رو ندارم۴_زندگی برام مفهومی نداره چون دیگه نمیشه ازدواج کنم و نا امیدم۵_تیپ گذشتمو ندارم ۶_چشمام قدرت بینایی گذشته رو نداره۷_قدم ۱۷۵موندو رشدم متوقف شد۸_موهای ریخته شدمم به حالت اولش بازنگشت۹_خیلی زود خسته میشم و کاری رو نمیتونم درست انجام بدم۱۰_بیشتر مواقع احساس خواب آلودگی دارم و میترسم ماشین برونم۱۱_نفس کشیدنمم سخت تر شده۱۲_دچار پیری زودرس شدم و….
  حالا دوستان من صادقانه مشکلاتی که برام پیش اومده رو واستون گفتم و هدفمم این هست که اگه شماهاتابه الان دست به چنین کار کثیفی میزدی دیگه نزنی چون خیلی از عوارض دیگه روکه به من پیش اومده رو نگفتم مثل بی حوصله گی، سرگیجه،خراب شون روحیه،تلخ کردن اوغات خانواده،ترک دوستان و تنهایی،نداشتن اعصاب،احساس پوچی واحساس شدیدگناه وعذاب وجدانی که هیچ وقت ول کنت نیس و لاغری شدید وخیلی چیزای دیگه درضمن این کار مث با نسل کشی فرقی نداره چون در آینده عقیم میشی و نسلی از تو نخواهد بودو لذت پدر شدن را از دست خواهی دادپس از همین الان تصمیم بگیر و برای همیشه با توکل بر خدا کنار بگذارانشالله……

  1. سریع برو ازمایش تیروتیید و انزیم کبدی و کلسترول و قند خون بده
   یه نوار قلب هم بگیر

  2. سلام
   به خودتون سخت نگیرید وقتی فکرش اومد سراغتون سعی کنید با کسی چت کنید یا برید بیرون قدم بزنید
   و از همه مهمتر وارد همین سایتا بشید و کامنتارو بخونید مقاله و سخنرانی راجع به عوارض خودارضایی ببینید
   ان شألله که سریع حواستون پرت میشه
   البته تو خونه ی پدری زندگی کردن شغل داشتن هم خیلی زیاد موثره

 87. با سلام حتمن بخونید
  من از ۹سالگی این کار کردم
  ماهی یه بار
  کم کم سنم رفت بالا ار در یه روز ۳بار انجام مبدادم چون چهره خیلی زیبای دارم دختر زیادی دورم بود با سکس میخاستم خودم خالی کنم ولی فهمیدم که این لامصب مثل یه کرم و مثل پرنده در قفس حبس میشی
  خیلی اراده کردم من میتونم میرفتم تا دوماه و نمی شد دوباره
  اینقد که لاغر شدم مثل موتادها واقعا خسته شدم و محرم تصمیم گرفتم بزارم کنار اولش خیلی سخت بود فقط خاستم تونستم العان ۲۷ سالمه و ۱۸سال اسیر این لامصب بودم و واقعا گذاشتم کنار
  عوارضی که داشت
  زیر چشام سیاه شد بدنم ضعیف شد زخمهات خوب نمیشه
  رنگ صورتت میره
  موهام کم پشت شده
  وووو
  گذاشتم کنار روحیم بر گشت لپام گل انداخت العان همه میگن مهراب چقد چاق خوش تیپ شدی
  موهام قوی شد و زخمات موهام زیاد رشدشونم فرق کرد واقعا این مایع حیات توی بدنتون حیاط شماست چطور اگه بگن از پشت بوم بیفت پاین میکی ن اینم همون جوره فقط باید اراده کنید
  و بخاین از خدا بخاین که کمکتون کنه. اراده کنید زندگیتون متمول میشه واقعا من درکتون میکنم که سخت هست این برنامه انجام بدین اصلا کاری به گناهش و ضرر های بدنتون نداریم
  ادم که هستین شما خودتون تو چالش بندازین و خودتن بکشین بالا

  1. داداش جون من درکت میکنم نتها راه ترکش توسل به زور هست مثل بستن کمربند پاک دامنی تو گوگل سرچ میاد.
   ورزش رزمی بکن.

 88. سلام اینکه موی شقیقه ها کمی عقب رفته باشد حتما حتما ارثی است دیگه؟؟، نمیتونه برای خودارضایی باشه ،مگه خود ارضایی dht رو بیشتر نمیکنه و موهای جلو سر هم حساس هستند به dht دیگه درسته؟ ، آخه من بیست و هشت سال دارم شقیقه هام کمی عقب رفته دایی ها و عموها هیچکدام طاس نیستند٫ ممنون.

  1. بله منم همین مشکل رو دارم تو خاندانمون فقط یک عمو طاس دارم اونم هم سن من بود طاسیش خیلی بیشتر بوده و تقریبا مویی برای شانه کردن نداشته من فقط کمی شقیقه ها عقب رفته و به نظرم هم رابطه جنسی بیش از حد و هم خود ارضایی بیش از حد میتونه باعث طاسی بخصوص در قسمت جلو. سر بشود چون باعث میشه dht بیشتری در بدن تولید بشه که موهای جلو سر به این قضیه حساس هستند باز نظر کارشناسی بدین اگر کسی میدونه سپاس

 89. سلام من چند ماه دیگه 17 ساله میشم چهار پنج سالی هست که خود ارضایی میکنم روزی 10 تا 15 تار موهام میریزه موهام کم پشته شده زیاد هم نشده قبلا خیلی خوب بود ولی الان کم پشت شده فقط عموی بزرگم موهاش ریخته اونم تاس کامل نیست به خودم خیلی اعتماد دارم از همین امروز خود ارضایی را ترک میکنم اگه ارثی نباشه که انشالله موهام نمیریزه اگه هم ارثی باشه که نمیشه کاریش کرد

  1. اگه ارثی که که هیچ اما اگه از خودارضایی باشه نگران نباش کله انسان بالای میلارد نخ مو داره.

 90. سلام آیا خودارضایی 5روز بعد از کاشت باعث خراب شدن فولیکول های کاشته شده میشود?

  1. چرا نظر پزشک ها و دانشمندان مختلف در مورد خودارضایی متفاوته؟ یکی میگه خیلی هم مفیده برای بدن و یکی دیگه میگه کور و پیر و کچل می کنه آدم رو. لطفا ما رو از این بلاتکلیفی در بیارید.

  2. با سلام و وقت بخیر

   کدوم پرفسوری تو کدوم شهر نظر مفید بودن داشتن ؟

 91. سلام.من۲۰ سالمه از بچگی جلو سرم به اندازه‌ی یه سکه(قلبی شکل) موهام رفته(البته عکسای ۶/۷سالگیم این شکلی نیست) و احساس می‌کنم هر روز بیشتر موهام عقب میره
  یه سالی میشه خودارضایی می‌کنم می‌تونه به این قضیه ربط داشته باشه؟
  توو یکی از جواباتون دیدم گفتید توو دخترا هنوز رابطه مستقیم خودارضایی و ریزش مو ثابت نشده منم دخترم،یعنی این قضیه فقط واسه پسراست؟

 92. باسلام خدمت تمای جوانان و نوجوانان عزیز.
  بنده دانشجوی دکتری پوست و مو هستم و وقتی که پیام ها رو خوندم تصمیم گرفتم ۳ نکته خدمت شما سروران عزیز عرض کنم.
  ۱:بله درسته خودارضایی باعث ریزش مو میشود و جدا از ریزش مو به خیلی از نقاط حساس بدن مثل چشم ،مغز و…آسیب میرساند.اما دلیل تمام ریزش مو ها خودارضایی نیست.ریزش مو در بیشتر افراد ارثی است.
  ۲:ریزش موی شما هر دلیلی که دارد جدا…اما اگر شما درگیر خودارضایی هستید ،توصیه میکنم به صورت خیلی اورژانسی این عمل و ترک کنید و گرنه مطمئن باشید آسیب هایی بد تر از ریزش مو در انتظار شماست.
  ۳:دوستان امروزه دیگه ریزش مو یک معضل بزرگ نیست چرا که ما الان به این سطح علم رسیدیم که مو بکاریم و ریزش مو درد بی درمان نیست و استرس ریزش موی خود را نداشته باشید.

  ممنون

  1. سلام من حدود۵ ماهه ک موهای دور سرم میریزه و همچنین ریشام ولی ب صورت نقطه های کوچیک خواستم ببینم دلیلش چیه؟

  2. کلا مشخص اصلا دکتر نیستی ما که دکترای پوست و مو نداریم! تخصصشو داریم ولی قبلش عمومیه!!!!! حالا چه دکتری هستی به خودت نمی گی دانشجوی تخصص😂😂😂😂

  3. در پاسخ به Ali عزیز؛
   در رشته‌های پزشکی، دوره دکترای عمومی (معادل با فوق لیسانس) و دوره دکترای تخصصی (معادل با Phd) هست.
   چیزی برای مسخره کردن وجود نداره.

 93. سلام خسته نباشین
  برای ریزش موهایم به دکتر مراجعه کردم و دکتر امپول بیوتین و دکسپانتنول تجویز کردن الان یک هفته هست ریزش موهایم کامل قطع شده. میخواستم بدونم با توجه به این که با تزریق این دو آمپول ریزش موهایم قطع شده ایا بنده باز احتمال ریزش مو ارثی هم دارم یا خیر؟ و اینکه ایا تاثیر این امپول ها موقتی هست یا دائمی؟

 94. سلام چن وقته خود ارضایی مکنم 3 ساله موهام خیلی کم پشت شده اگه خود ارضایی بزارم کنر ممکن هست موها رشد دوبارع کنه یا ریزش قطع بشه البته این بگم از طرف مادری دایی ها ارثی دارم

 95. سلام دوستان ،خود ارضایی با ریزش مو رابطه مستقیم دارد ،اونایی که میگن ریزش مو ربطی به خود ارضایی نداره چرت میگن ،اگه ادامه بدین طاس خواهید شد ،من تجربه بهتون گفتم، ولی بعد از ترک حدودا ۷ ماه بعد هم ریزش مو قطع خواهد شد هم احتمال رویش مجدد مو است .

 96. سلام بخشید من ۱۷ سالمه در زمستون بیضتر و در بعضی روزها در بعضی نقاط سرم احساس خارش پوست سردارم… وحتی در زمستان شوره سرم بسیار زیاد میشه حتی ریزش موهم زیاد میشه در حدی م هر بار ک دس میکردم تو موهام دو تا سه تار مو توی دستم میومد … وموهام بنظر خودم کم پشت شدن اما الان کمتر ریزش مو دارم…. و دوسه باری ک دیت توموهام میکنم یه تار بیشتر توی دستم نمیاد…
  اما بازم استرس کم پشت شدن مو رو دارم چکارکنم که ریزش مو و شوره متوقف بشه
  درصمن هیچ پیشینه ارثی ندارم بابا و مامانم موهاشون پر پشته
  با تشکر

 97. من 21 سالمه و ریزش موی زیادی ندارم، موهام مجعده و و آخرین بار موهام رو مثل سرباز ها زدم و رشد زیادی نکرد، چون موهای من معمولا 2 ماهه رشد میکنه به حد نصاب خودم میرسه، ولی الان 4 ماه از زمانی که موهام رو زدم میگذره و موهام به اندازه کافی رشد نکرده، فکر نکنم مشکل ارثی و هورمونی باشه،خود ارضایی هم هر روز متاسفانه انجام میدم، به نظرتون با قرص های مولتی ویتامین میتونم دوباره موهای سابقم رو داشته باشم؟

  1. سلام دوست عزیز ، ببین همینطور که میگن هرچیزی حد خودشو داره . الان شما هر روز این کارو میکنید قطعا ظرر داره من خودم خوندم که میگه حداقل هر هفته یک بار باید انجام بدی

 98. سلام خسته مباشید اگه کسی خود ارضایی را بزارد کنار
  جای موهای ریخته شده بعد چند وقت در میاد
  من یک هفته است موهام شروع کرده
  ترک کردم اگه دیگه خود ارضایی نکنم موهایم مثل قبل میشود هنوز مقدار زیادی نریخته است

 99. با سلام
  من دو ماه ی هست که خود ارضایی را ترک کردم حال روحیم خیلی تقویت شده
  در زمانی که خود ارضایی می کردم ریزش مو داشتم و نمی دانستم دلیلش خود ارضاییست بعد از این که فهمیدم خود ارضایی را ترک کردم
  ایا مو های من به حالت قبل خود بر می گردد خیلی دوست دارم مو هام دوباره شاداب شوند و پر پشت
  دلیل این ریزش مو ارثی نیست چون در خانواده پدریم کسی نیست که کچل باشد
  لطفا بگین و راه حلی برای شادابی مو هام هست ایا
  چون خیلی اعصابم خورده که اون عمل زشت را انجام میدادم
  می خواهم که مو هام مثل قبل شه می توانید داروی گیاهی پیشنهاد بدین برای شادابی مو
  ممنون …

  1. با سلام و وقت بخیر

   با مشورت پزشک در صورت امکان از مزوتراپی مو کمک بگیرید.

 100. سلام من چن سالی بود که خودارضایی میکردم ولی یهو نفهمیدم و افتادم تو دامش ینی اولا کم بود بعد زیاد شد طوری که جدید مثلا ۳ یا ۴ بار پست سرهم این کارو انجام میدم و همچنین این مدت اب پیاز هم میزدم بعد دیدم موهام شروع به ریزش کردن یه مدت کنار گذاشتم و تا حد زیادی برگشت کرد الان میخام بدونم به خاطره خودارضاییه یا به خاطر اب پیاز؟

  1. سلام دوست عزیز
   آب پیاز ضرری برای موهای شما ندارد و بالعکس باعث تقویت شگفت انگیز موهای شما میشود
   ریزش موهای شما از این عمل زشت خودارضایی بوده..

 101. سلام من متاسفانه از ۱۳ سالگی خودارضایی میکنم ولی یک ساله ک دفعاتش بیشتر شده و همزمان با اون هم ریزش موهام بیشتر شده و ب شقیقه ها و جلوی سرم کم پشت شده ولی با روغن درمانی کم کم موهای ریز داره رشد میکنه…خواستم بپرسم با وجود اینکه موهای ریخته شدم کم کم داره جوونه میزنه بازم احتمال داره ارثی باشه یا ب خاطر خودارضایی و ضعف بنیه هست؟

  1. برنامه ریزی کنید دوست عزیز
   با کمک خدا حتما این عمل رو کنار میگذارید به خدا توکل کنید و هنگام به یاد افتادن آن سریع محل را ترک کنید

  2. بیشتر به شغلی که داری مشغول باش، درگیر آموزش چیز جدید بشو موسیقی یا ورزش و ..، با رفیقات بیشتر وقت بگذرون اونایی که سالم هستن، محیط زندگیت رو بهتر کن تمیز و مرتب باشه، کلاس های آموزشی شرکت کن، اصلا وقت آزاد واسه خودت نذار. از استرس دوری کن سعی کن در هدفت آرامش داشته باشی. فقط دلم میخواست بهت کمک کنم دوست من. با سخت شدن شرایط همه درگیر این مشکل هستن و برمیگرده به کودکیمون. امیدوارم حتما موفق بشی. واست دعا میکنم.

  3. نذار وقتت خالی باشه کتاب بخون وقتتو با گوشی بگذرون چیزای تحریک کننده هم نگاه نکن

 102. سلام من ۲۵ سالمه از ۱۹ سالگی خود ارضای میکردم (زیاد)موهام خیلی کم پشت شده بود تاحدی که پوست سرم دیده میشد الان سه ساله ترک کردم اصلا انجام ندادم الان خداروشکر موهام پرپشت شده بهتون توصیه میکنم ترک کنید فواید شو میبینید
  باتشکر

  1. سلام من ۱۴ سالمه من از ۱۱ سالگی متاسفانه خودرضایی میکنم الان ۳ هفته هست که موهام شدید ریخته که سطح سرم معلومه . اومدم موهامو کوتاه کردم ولی هنوز داره میریزه و سطح خودرضاییم هر شب یک بار هست من چیکار کنم . تشکر لطفا پاسخ دهید

  2. سلام
   ببخشید یه سوال داشتم ازتون
   شما تو این ۳سال کار درمانی خاصی انجام دادین؟
   موهاتون مثل قبل شده؟؟ لطفا راهنماییم کنید
   لطفااااا🙏🙏🙏

  3. سلام.یعنی واقعا دوباره موهاتون پرپشت شد و مثل قبل شد؟ چی استفاده کردین؟ منم خودارضابی کردم الان یک ساله ترک کردم ولی موهام پرپشت نشده

  4. مرسی واقعا میترسیدم موهام دوباره رشد نکنه
   مطمعنید؟

  5. سلام. اگر به سن ۲۱ نرسیدی، صددرصد رشد میکه نگران نباش. من ۷ سال مدام خودارضایی کردم الآن ۶ هفتس ترک کردم موهام دوباره از ریشه در میاد…

  6. دمت گرم کلی انرژی گرفتم من18 سالمه و مثل شما این عملو انجام می دادم اما الان یه ماهه ترک کردم و موهام کم پشت شده بود الان این حرفتونو دیدم کلی انرژی گرفتم که برای همیشه خودارضایی رو ترکش کنم و حتما این انرژی مثبت به خودتون برمیگرده

 103. سلام خسته نباشید
  ۱۷ سالمه و در جاهای زیادی خوندم که اب پیاز سبب رفع ریزش مو و تقویت مو ها و گاهی سبب رویش مجدد موها نیز میشود
  من استفاده میکنم الان ولی در هنگام استفاده ریزش مو به طور قابل توجهی افزایش پیدا میکنه
  ممنون میشم پاسخ بدید باید چیکار کنم

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش موی ارثی درمانی ندارد. راهکارهای خانگی استناد علمی ندارند.

 104. با سلام
  لطفا به سوال من جواب بدین. ممنون میشم.
  من یه پسر 21 ساله هستم که در حال حاضر دچار ریزش موی شدیدی شدم بطوریکه اگه اینجوری پیش برم قطعا تا دو سه سال دیگه کاملا کچل میشم. خط پیشونیم عقب رفته و پیشونیم بزرگتر شده. روی شقیقه هام مو ندارم(البته این مورد رو از اول زیاد نداشتم یعنی قبل ریزش هم قسمت شقیقه زیاد پر مو نبود) من خودم احساس میکنم که علت این موضوع خود ارضایی هس. ریزش مو من تقریبا دو سالی میشه شروع شده (که متقارن بوده با افزایش عمل خود ارضایی) و یک سالی هس که شایع شده. من تقریبا از 14 سالگی متاسفانه دچار این عمل زهرماری شدم ولی اونموقع دفعاتش خیلی کم بود ولی رفته رفته زیاد شدطوریکه این اواخر یعنی یکی دو سال اخیر دو سه روز یک بار یا حتی بعضی مواقع هر روز هم بود! حالا من تصمیم به ترک گرفتم درسته خیلی سخته برام ولی میخوام کم کم کاهش بدم و دیگه کلا بزارم کنار. تا الان به دکتر مو نرفتم ولی در مورد این ریزش مو یکی از فزوشگاه ها ی لوازم آرایشی شهرمون که خیلی معروف هس و همه بهش اعتماد دارن و همیشه محصولاش خوب بودن و من خودمم اعتقاد دارم بهشون، یه ماسک مو زیر دوش به من داد گفت اینو هفته ای دو سه بار بزن مشکلت حل میشه. منم استفاده کردم تقریبا سه چهار ماهی ولی اصلا جلوی ریزش رو نگرفت و فقط تنها نکته مثبتش این بود که یه سری تار مو رو سرم شروع به جوونه زدن کردن و از پوست بیرون اومدن خیلی ریز ولی اینا ام رشد نکردن و همینجوری رو سرم الانم موندن!
  من میخواستم به من کمک کنین و اینکه یه چن تا سوال :
  من اگه به متخصص مو مراجعه کنم ایشون با آزمایش میتونن بفهمن که دلیل ریزش موی من عدم تعادل هورمونی به خاطر خود ارضایی بوده یا نه؟
  بعد از ترک آیا ریزش من قطع میشه؟ و اینکه چطور میشه موهای از دست رفته رو برگردوند؟ با دارو و هورمون میشه؟ یا تنها چارش کاشت مو هس یا یجوری پیوند مو یا همچین چیزی
  من واقعا رو موهام حساسم و نمیخوام به این زودیا از دستشون بدم برا همین خاطر الانم خیلی ناراحتم و استرس کچلی دارم.

  1. با سلام و وقت بخیر

   احتمال زیاد ریزش موی شما هورمونی و ارثی است. ترک عمل خودارضایی حداقل کمکی که به شما می کند سلامت جسم و روان شماست. تقریبا راهی برای بازگشت ریزش موی ارثی در حال حاضر نیست بجز کاشت مو.

  2. میشه جلوگیری کرد من 5 ساله فیناستراید 1 میخورم .موهام قبل مصرف کم پشت و شقیقه ها خالی بود الان شقیقه هام کامل در اومده و مو هامو انداختم رو شونه هام

 105. خودارضایی به غیرازریزش مو تاثیرات دیگری هم برمو داره مثلا خشک شدن مو یا آسیب به شادابی مو

 106. سلام خودارزایی باعث ریزش مومیشودوکسانی که میگن یه هفته .یک ماه .سه ماه گذاشتم کناراین بایدبگم بهتون ریزش موی شماتاچندین ما ادامه داره چون بدن تموم ویتامین پروتئین که ذخیره کرده برای سوخت ساز بدن شماازطریق خودارزایی دفع کردیدکلابرای اینکه بدن برگرده به حالت نرمال خودش تا6الی7ماه زمان لازمه پس کلا خودارزایی ترک کنیدبعد6الی7ماه ریزش موی شماقطع میشود

 107. با سلام
  آیا کسی که خود ارضایی کرده طی چند سال فقط( برای مو)تاثیر بر روی موی سر می‌گذارد یا بر روی موی بدن هم تاثیر می گذارد مثلا شده برای فردی موی سر ریزش داشته باشه و موی بدن زیاد و ضخیم شده باشد الان مشکل من همینه
  آیا بعد از ترک مشکلاتی که برای بدن پیش اومده به حالت عادی بر میگرده یا خیر

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش مو اگر در اثر تاثیر هورمونی باشد خیر برگشت پذیر نیست.

 108. سلامن ۱۵ سالمه و هفتع ای سه بار خودارضای میکنم و شنیدم ک خودارضای بیش از حد باعث این ریزش میشود من ب موهام دست میزنم همش میریزه کمک کنید

 109. سلام من ۱۶ساله هستم پوست سرم خشک هست و زمانی که به مو هام دست میزنم احساس درد میکنم در ریشه مو هام آیا این طبیعی هست این بگم که ریزش مو نسبتن بین۲0۰ تا ۴۰۰دارم مخصوصا زمان حمام و شانه کردن من ۴نیم ساله خود ارضایی میکنم الان تو ترک هستم ولی تو هردو طرف خانواده ام کچی هست ولی اون ها بعد بیست سالگی دوچار این شودن و در اون حد زیاد هم کچلی نیستن که اصلا مونداشته باشن اینم بگم که از بقل های سرم هم ریزش هست یعنی از همه جای سرم و همه جای بدنم خیلی ممنون

  1. این درد از ریشه مو بخاطر شستن اشتباه سر هست
   یبار موهاتو خیلی کوتاه کن
   شامپوتم عوض کن
   بده یکی از اعضای خانوادت بدون وسواس چند بار حموم رفتی سرت بشورن
   درست میشه
   الان التهاب داره سرت احتمال زیاد

 110. اینو یادم رفت که بگم خط پیشونیم رفته عقب و وقتی به مو هام دست میزنم احساس درد در ریشه مو هام میکنم

  1. اینم هادی هست که از همه جای بدنم ریزش مو هیت لطفا با این دوتا متنب که کامل کردم بازم پایخ همون هست

 111. سلام من ۱۶ساله هستم و ۴سال هست خود ارضایی میکنم ولی دارم ترک میکنم مو هام نازک کم پشت و پوست سرم خشک شده و شوره هم دارم ریزش موهام زیاده مخصوصا زمانی که میرم حموم رفتم دکتر اما تو ضیعت کرونا دکتر پوست نبود برای همین رفتم دکتر داخلی اونم دو تا قرص ویتامین داد برای مو و یه شامپو ضد شوره به اسم سلنیوم سولفات داد شورم از بین رفته ولی ریزش می هام خیلی زیاد شده چند تا هم عامل ریزش دارم یکی خودارضایی دوم رژیم گرفتم ولی رژیمی بود که همه چیز از گوشت وکاهو و… داشت سوم هم تو ارث مون کچلی هست هم تو دایی هام و هم عمو هام چهارم هم استرس دارم ولی نه درحد زیاد واینکه ۵ماه هست ریزش شروع شده ولی این یه ماه آخری خیلی شدید شده خواهشا کمکم کنید و ریزش مو هام از همه تنم هست از سر تا پایین واینم لطف کنید بگید آیا خودارضایی که ترک کزدم ریزش از بین میره یا نه یه خواهش هم دارم که جواب رو به ایمیلم نفرسین چون نمیدونم چی شده برای این اینجا جواب بدین خیلی ممنون

  1. با سلام

   ریزش موی شما ارثی است و برای کند کردن روند ریزش مو باید به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

  2. دوست عزیز منم مشکل شما رو داشتم چون پشت کنکوری بودم دو سال استرس شدید داشتم از اون طرف ارث کچلی هم دارم
   پیشنهاد بنده به شما اینه در مواقع استرس نفس عمیق بکشید و سعی کنید حواس خودتون رو پرت کنید
   جدا از اون خودارضایی شدیدا رو ریزش اثر داره حتما ترک کنید این عادت رو یا کمترش کنید
   از محلول موضعی ماینوکسیدیل استفاده کنید سه ماه اول هر 12 ساعت یکبار و بعدش روزانه یکبار
   اگر بعد از یکسال همچنان ریزش شدید داشتید میتونید از 18 سالگی روازنه یک قرص فیناستراید بخورید
   تغذیه خیلی روی ریزش مو اثر داره
   انجام اینکارها ریزش ارثی مو رو عقب میاندازه ولی درمان دائمی ریزش مو کاشت مو هستش

  3. اگر علاوه بر موی سر،موی بدن هم دچار ریزش شده حتما آزمایش تیرویید بدید..بعد از اون حتما به یک متخصص غدد مراجعه کنید

 112. سلام من ۱۶ سالمه وه ۴ ساله خود ارضاعی دارم من تازه یکساله ریزش مو گرفتم وه موهام از ریشه کنده میشه هس میکنم که ریشه موهام ضعیف شده و یا پوست سرم خیلی نازک شده چون وقطی دست میزنم اصلا نمیتوانم موهام را شونه کنم وه پوستم درد میگیره پدرم وه عمو هام کچلن ولی هیچ کدوم بچه هاشون کچل نشدن من برام اجیبه که تو سن ۱۵ سالگی موهام ریزش پیداکرد دکتر هم رفتم محلول که محلوم موضعی هست را داد من ۳ ماهه استفاده میکنم نه اینکه خوب تر نشد بد ترم شد لطفا بهم بگین چیکار کنم دارم میمیرم🙏🙏

 113. بنظرتون مگه خود ارضایی چند درصد روی ریزش مو تاثیر داره ؟ خیلی زیاد یا خیلی کم . من خودم الان ۱۶ سالمه هر وقت دست میبرم توی موهام هیچ مویی کنده نمیشه و اصلا مویی در دستم قرار نمیگیره و خواستم بدونم که در حمام من بعضی وقت ها دست میبرم تو موهام چند تا در میاد عادیه؟ ببخشید یکم طولانی شد

 114. سلام من پسری ۱۸ ساله هستم فکر کنم حدود ۵ یا ۶ ساله که دارم خود ارضایی میکنم و واقعا نمیتونم ترکش کنم.
  یه چنباری تا دوماه نزدم ولی بازم نتونسم.
  یکسالی هس که ریزش موهام خیلی زیاد شده ینی جوریکه هروقت میرم حموم روی بدنمو دستام پر مو میشه و موهام کنده میشه.
  البته در خانواده من دلیل ارثی هم هس چون بابامو داداشم یکم از موهاشون ریخته
  ایا بنظر شما اگه ترک کنم ریزشش کمتر میشه؟
  من موهام کامل لخته و خیلی نازک ایا اینم تاثیری روی ریزش داره؟
  میشه جلوی بیماری ارثیو گرفت یا کمش کرد؟
  و اینکه من امسال کنکور دارم ایا این استرسو فشار هم روی ریزش تاثیر داره؟

  1. با سلام و احترام

   استرس باعث تشدید ریزش مو میشه.
   بدن سالم تر موی سالمتری داره پس با ترک خودارضایی به ایمنی بدن خود کمک کنید.
   متاسفانه ریزش موی ارثی تاکنون درمان قطعی نداشته.

 115. سلام من18سالمه و ۵ ساله خودارضایی میکنم دو سه ساله موهام به شدت درحال ریزش هست مخصوصا از جلو و بغل سر در صورتی که ارثی هم نیست میخواستم بدونم قرص فیناستراید تاثیری دارد یا خیر و اینکه اگر هم فیناستراید مصرف کنیم هم خودارضایی کنیم باعث پروستات نمی‌شود؟(با توجه به عوارض فیناستراید)؟ و اینکه ریزش مو از گوشه ها (بغل سر) به خاطر تغیرات هورمونیه یا خیر. ممنون از شما

  1. سلام من ۱۴ سالمه ۵ ساله خورضایی میکنم و الان ۲و۳ ماهی است که موهام بشدت میریزه من چی کنم.

  2. این که مدیر سایت میگه موهای از دست رفته بر اثر خود ارضایی برنمی گرده اشتباه می کنه برای اینکه شما وقتی خود ارضایی می کنید ویتامین بودنتون کم میشه به دلیل همین ریزش مو پیدا می کنید مگر اینکه این کار کثیف رو برای مدت طولانی برای مثال کسانی هستند که ده سال این کار. را انجام می دهند دراین صورت ریزش مو به دلیل تغییرات هورمونی است و بیشتر موهای از دست رفته برنمی گرده ولی از روز اول بهتر می شه من خودم هم این مشکل رو دارم که دارم ترکش می کنم بهتر شده موهام

 116. سلام خسته نباشید من ۷سالی میشه خودارضایی میکنم بعضی اوقات هرروز و یک روز درمیان خودارضایی انجام میدم کل موهام کم پشت شده و موی شقیقه هام کمی عقب رفته و کم پشت شده این مال خودارضاییه یا ارثیه؟

 117. سلام حدود دوهفته بود که من هر روز خودارضایی میکردم بعد من پرسجو کردم که مشکل ریزش مویه من چیه گفتن خود ارضایی تقریبا ۵ روزه که ریز مو دارم و سه روزه که خود ارضایی رو قط کردم چرا ریزش موم قط نمیشه چه قد زمان میبره ریزش موم قط شه خواهش میکنم جواب بدین خیلی نگرانم

  1. عرض ادب و احترام

   ریزش موی شما ممکن است دلایل ارثی و هورمونی داشته باشد. البته ریزش تا ۱۰۰ یا حتی ۲۰۰ تار مو در طول روز خیلی مهم نیست و سیکل طبیعی ریزش مو سر شما می باشد. اگر بیش از تعداد ذکر شده ریزش دارید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید.

   پیروز باشید

 118. سلام، خیلی ممنون بابت اطلاعات خوبتون
  من 17سالمه و متاسفانه ازکودکی دچار تحریک و خودارضایی شدم ک حتی تاچنسال پیش نمیدونستم چیه.. الان موهام ب شدت هم میریزه هم جلوی سرم داره خالی میشه، حتی موهامو کوتاه کردم ک تقویت شه ولی دوباره برگشت ب حالت اولش ریشه موهام دردهم میگیره.. خیلی دوست دارم ترک کنم اینوولی هم سخته هم هورمونام خیلی فعاله اصن نمدونم چیکارکنم????????میشه راهنماییم کنین

 119. سلام من از تابستون 97 شروع به خودارضایی کردم و الان ۱۳ هستم لطفا بگید
  اول:روزی چند بار خودارضایی تاثیر کمی داره
  دوم:ایا با ترک خودارضایی مو ها دوباره به حالت عادی شان برمیگردند

  1. سلام ایا خودارضایی بعد از کاشت تاثیری در رویش موهای کاشته شده داره یا خیر؟ چون من کاشت مو انجام دادم و دوهفته ای یکبار ارضا میشم البته بیشتر تو خواب ملتحم میشم. میخواستم ببینم تاثیری داره یا نه مشکلی نیست. ممنون میشم جواب بدید.

 120. سلام
  من ۴ سال به صورت مداوم خود ارضایی میکردم ولی الان این کارو ماهی یکبار انجام میدهم
  خواستم ببینم خودارضایی ماهی هکبار هم میتونه باعث ریزش بشه؟ چون موهام خیلی کم پشت شده و میریزه
  و اینکه امکان کاشت مو برای من وجود داره تا موهای از دست رفته رو برگردونم؟

  1. عرض ادب و احترام

   الان توقع دارید ما به شما توصیه کنیم مثلا ماهی یکبار عملی که به شدت نهی میشه رو انجام بدین اشکالی نداره ؟
   خیر انجام این عمل به شدت به سیستم بدنی و روحی شما آسیب وارد میکنه و بهتره از هر طریقی که میتونین نسبت به ترک آن اقدام کنید.
   جهت کاشت مو باید حداقل ۲۷ سال سن و ریزش موی متوقف شده داشت باشید.

  2. سلام.من ۲۲سالمه و هفته ای بیشتر از ۱۰ بار خودارضایی میکنم موهام به شدت ریزش پیدا کرده از طرف دیگه من موهام شوره داره و چربه میخواستم بدونم دلیل این ریزش مو به خاطر خودارضاییه یا به خاطر موی چرب و شوره؟
   باتشکر

  3. با سلام و وقت بخیر

   فعالیت جنسی زیاد ترشح چربی بدن را افزایش می دهد. چربی پوست و بدن شما ممکن است به این دلیل باشد.

 121. خیلی ممنون مطالب خیلی خوبی بود باتشکر ایشا الله که همه بایاد خدا و تقویت معنویت و روح بتونن از دام این بلا نجاتپ پیدا بکنن.

 122. با عرض سلام و خسته نباشید من موهای سرم به شکل M ماننده ریخته این عمل رو ۴ ساله انجام میدم الان ترکش کردم و حسی بهتری دارم ورزش های بدنی انجام میدم ۲۰ سالمه حدودا ۲ ساله ریزش مو دارم تو خوانواده پدرم کچلا عموهام بنظر شما ارثیه یا نه برا خود ارضاست برادارام اصلا کچل نشدن من اینجوری شدم لطفا راه نشونم بدین ممنون ازتون یه دکتر رفتم گفت اب پیاز با روغن زیتون استفاده کن مجددا مواهت رشد میکنه ممکنه این کارو بکنم رشد کنن یا خیر

  1. عرض ادب و احترام

   به احتمال زیاد ریزش موی شما ارثی است.
   استفاده از آب پیاز و روغن توصیه نمی شود.
   جهت درمان به پزشک متخصص و مجرب پوست و مو مراجعه فرمایید تا راهکار درستی جهت درمان به شما پیشنهاد دهد.

  2. با سلام من ۱۴ سالمه ۲ ساله خودرضایی میکنم ۱ ماه ایی هست که موهام به شدت مریزه الان مو هامو کوتاه کردم و دو هفته است که خودرضایی نکردم ولی باز این که موهام کوتاهه باز دست میکشم روی سرم باز مو میاد دستم . حمام و تغذیه هم خوبه . من چی کار کنم برم دکتر یا بخاطر بلوغه اخه بصورتیه که وسط موم خیلی کم پشته به صورتی که معلومه

 123. سلام خسته نباشید
  راستش 7 سالی هست که این کارو انجام میدم ای آخریا توی یک هفته سه بار این کارو کردم
  الان یک هفته میشه که موهام خیلی مریزن شدید. طوری که حموم میرم کف دست و پشت دست پر مو میشه . هر وقتم که همینطوری دست میکشم میریزه . اینو بگم که موهام پر پشته
  اما ترس به دلم بد جور افتاده تو ایینه نگاه که میکنم یکم پوست سر دیده میشه
  حالا هی به خودم امید دادم که ترک کنم همه چی درست میشه قطعا البته با مصرف ریزمغزی ها
  حالا بهم بفرمایید که درست میشه
  لطفا جوابو به ایمیل بفرستید من 19 سالمه
  لطفا جواب واقعی رو بفرمایید

 124. سلام پسری ۱۹ ساله هستم و حدودا ۵یا۶ ساله که خودارضایی میکنم قبل از اون مو هان کاملا عادی بود اما حالا وسط سرم کم پشت شده ولی ریزش مو ندارم البته طی این چند سال خیلی لاغر شدم و صورتم جذابیتش رو از دست داده حدودا هفته ای ۳ یا۴ بار خودارضایی میکنم میخواستم بدونم دلیل این علائم خودارضایی هستش و با ترکش مشکلم حل میشه ؟

  1. عرض ادب و احترام

   بله بیشتر عوارضی که اعلام کردین برای خود ارضایی می باشد. با ترک آن و تغذیه مناسب و ورزش همه مشکلاتی که اعلام فرمودین حل میشود.

 125. سلام
  ببخشید یه سوال دارم که:
  من در سن نوجوانی هستم و چند سال خود ارضایی میکردم الان ترک کردم و مو های من در سن نوجوانی نریخته اگه دیگه این عمل و انجام ندم ممکن است در اینده مو هایم نریزد

 126. سلام من با وجود این که متاهلم باز بادیدن بعضی افراد مرتکب به عمل خود ارضایی میشم میخوام ترک کنم متاسفانه سکس با همسر زیاد برام مثل قبل جذابیت نداره بیشتر به خود ارضایی رو میارم ????

  1. عرض ادب و احترام

   بخاطر خودارضایی و تصور ذهنی که ایجاد می کنید و احتمالا دیدن فیلم های پورنوگرافی رابطه خوبی با همسر خود ندارید. تنها راه آن دوری از دیدن فیلم ها و روی آوردن به زندگی سالم می باشد. در صورت ادامه این روند مشکلات شدید روانی پیدا خواهید کرد.

   پیروز باشید

 127. سلام ببخشید من از وقتی خود ارضاییم زیاد شاه ریزش مو زیاد شد ولی چند روز نمیزنم ریزش کم میشه با ترک درست میشه؟

 128. سلام خسته نباشید.من حدود یک سالو نیمه که به گناه زشت خود ارضایی مبتلا شدم.16 سالمه.تو این یک سالو نیم موهای وسط سزم خیلی کم پشت شد بطوریکه خودم حس کردم.من خانواده پدریم کچل و کم مو هستن اما مادریم یه دونه کچل و کم موهم تو شون نیست.جنس موهای من مثل داییم هست یعنی اصلا مو نمیزنه باهاش.من یه دوره ای مصرف ویتازینکو قطع کرده بودم و الان که شروع کردم ریزش موهام خیلی خیلی کم شد.خواستم بدونم با ترک خود ارضایی موهام برمیگردن؟ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   خیر موهای از دست رفته به هیچ وجه قابل بازگشت نیست. با زندگی سالم تر موهای سالم تری خواهید داشت. البته ریزش موی شما بیشتر جنبه ارثی هم دارد.

   پیروز باشید

  2. من همونیم که واستون این نظر گذاشتم.من از اون زمانی که این نظرو براتون ارسال کردم تا الان دیگه خود ارضایی نکردم و موهای من علاوه بر پرپشت شدن و ضخیم شدن رویش مجدد هم داشته.از شما انتظار همچین پاسخی رو نداشتم

  3. سلام و وقت بخیر

   خدا رو شکر که هم از خودارضایی دوری کردین و هم موی شما رشد مجدد داشته. ریزش موی ارثی و هورمونی قابل بازگشت نیست. اما ریزش مو به دلایل دیگر بازگشت پذیر است. مثل ریزش مو در اثر بیماری یا کمبود ویتامین یا استرس و … . به احتمال زیاد ریزش موی شما دلیل غیر هورمونی داشته.

   به هر حال اگر اشتباهی رخ داده عذرخواهی ما را بپذیرید.

 129. سلام، خسته نباشید و ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون میزارید.
  من دختر ۲۶ ساله هستم که دقیقا یادم نیست از کی خود ارضایی رو شروع کردم، گاهی روزی دوبار انجام میدم و گاهی هم هفته ای یکبار، قصد ترک هم دارم. قسمت جلو و کنار موهام به شدت ریخته و دکتر رفتم، ۱۶ تا امپول برام نوشتن با قرص و این چیزا، ازمایش هورمون دادم همه چیز طبیعی بود، مشکوک به تیروئید کمکار هم هستم، و اینکه من همیشه مولتی ویتامین و مواد مقوی استفاده میکنم، شامپو و مشتقاتی ک برای مو استفاده هم میکنم مارکای خوب برمیدارم. الان ریزش مو ندارم اما با کمپشتی شدید مو دارم، با این شرایطی که گفتم احتمال بازگشت موهام هست؟ موهام قبلا خیلی خیلی پرپشت بود

 130. من 24 سالمه موهام کم پشت شده دکتر رفتم گفت ارثیه گفتم خود ارضایی تاثیر داره گفت خیلی کم چنتا قرص و سرم مو داد بهم گفت اینا رو تا جایی که میتونی باید استفاده کنه که ریزش قطع بشه رویش مجددی نداره دیگه

  1. عرض ادب و احترام

   با زندگی سالم تر موهای سالم تری خواهید داشت، خودارضایی مستقیما اثری ندارد ولی موجب تشدید خواهد شد، جایی که موها کاملا کرکی شده دیگر رویشی نخواهد داشت.

   پیروز باشید.

 131. سلام من 20 سالمه و روزی یه بار خود ارضایی میکنم… ریزش مو دارم دکتر رفتم فیناستراید برام نوشته… جلوی موم خیلی کمپشت شده…. خواستم ببینم خود ارضایی رو ترک کنم امکانش هست ب حالت اول برگرده موام؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر موهایی که از دست دادین که برنمیگرده، اما حداقل با زندگی سالم تر از ریزش موی شدیدتر جلوگیری میکنین.

   پیروز باشید

  2. سلام من ۱۵ سالمه ۳ ساله به خود ارضای مبتلا شدم اولین سال ۲ یا ۳ بار در ماه شد حالا هم تقریبا هفته ۴تا ۵ بار.من موهای پرپشتی داشتم ک حالا کم پشت شده البته مسببش فقط خود ارضای نیست و من چون کم خونی دارم ریزش رو دارم.. خلاصه من خیلی پشیمونم و اگ خود ارضای رو ترک کنم و تحت درمان باشم موهام ب حالت اولیه برمیگرده یا بهتر میشه؟؟ و بگم ک من ۳ ماه پیش پی ار وی مو کردم و قرص هم میخورم

 132. سلام من ۱۶ سال دارم و الان نزدیک به ۲ سال هست که خود ارضایی میکنم؛سال اول ماهی ۱ یا ۲ بار بود اما نزدیک به ۸ ماه است که تقریبا هفته ای بین ۳ تا ۵ بار این کار رو انجام میدم؛روم نمیشه به کسی بگم تا کمکم کنه تا دوباره هم موهام رشد کنه هم وضعیته جسمیم بهتر شه موهام خوب هستن امی بینشون خیلی کم پشت شده میخواستم ببینم که میشه یک راه درمان برای موهام به من بدید؟

  1. عرض ادب و احترام

   با زندگی سالم قطعا موهای سالم تری خواهید داشت. با ورزش و تقویت قوت اراده خودتون سعی کنین ترک کنین و پیشرفت سلامت جسمی و روحی خودتون رو شاهد هستین.

   پیروز باشید

 133. سلام خسته نباشید
  من حدوداً سه سال پیش استرس بیش از اندازه ایی رو به خاطر کنکور و مشکلات خانوادگی تجربه کردم و متاسفانه تو این دوره یه رژیم خودسر هم گرفتم که باعث شد ۱۵ کیلو در سه ماه کم کنم و بعد از اون ریزش موی شروع شد من زمینه ی ارثی هم تو خانواده دارم
  وقتی دکتر رفتم گفتن کارایی که کردید باعث شده ریزش موی شما اگه قرار بود ۴۰ سالگی شروع بشه به خاطر ارث الان شروع بشه
  حالا الان یه سری دارو مثله فیناسرایت کلسیم فولیکوژن… دادن که مرتب مصرف میکنم و یه چنتا محلول هم هست که دارم استفاده میکنم سوالم اینه موهای من نه مثله قبل اما قابل برگشت هست ؟؟
  ممنون میشم پاسخ رو برام‌ ایمیل کنید

 134. سلام
  آیا اگر علت مو ارثی باشد درمان دارد یا غیر قابل درمان است. تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   خیر درمان دارویی ندارد داروهای ریزش موی ارثی ماینوکسیدیل و فیناستراید فقط موجب به تعویق افتادن ریزش مو تا زمانی که مصرف می‌شوند می‌شود.

   پیروز باشید

 135. سلام
  یه سوال. من خیلی وقت هستش که به خودارضایی اعتیاد پیدا کردم و الان توی سن ۲۰سالگی به قدری موهام خالی شده که کف سرم معلوم هستش میخواستم بپرسم اگه برم زیره نظر دکتر امکان داره دوباره موهایی که ریخته شده جاش رویش مو پیدا کنه یعنی موهای از دست رفتمو حالا نه به طور کامل ولی بدست بیارم؟

 136. سلام جوانی هستم ۱۶ ساله ‌پنج ساله روزی ۱۲ باز خود ارضایی میکنم موهام داره میریزه عدم تمرکز دارم تورو خدا یه راهی واسه ترک بگید

 137. من۲۲ سالمه یک ساله که به خودارضایی اعتیاد پیدا کردم و دقیقا یک ساله موهام میریزه قبلش خیلی کم اینکارو میکردم(مثلا ماهی یکبار)، اما الان یه ساله شاید هفته ای چنبار، و دقیقا فهمیدم علت ریزشم همینه، به نظرتون با ترک اینکار مجددا ریزش درست میشه؟

  1. عرض ادب و احترام

   علت ریزش مو میتونه عوامل دیگه ای داشته باشه، اما همانطور که قبلا هم پاسخ دادیم با زندگی سالمتر موهای سالم تر و شاداب تری دارید.

   پیروز باشید

  2. چرا نداره بنده از طرف پدری کچل هستم موهام ریخت دوباره داره پر میشه پیشنهاد من این طبع بدنتونو بشناسین خیلی تاثیر داره.از شهوت دور باشین بدون شک شهوت علت نازکی مو و ریزش هست برا کسایی که فولیکول موشون حساس هست به هورمون جنسی.ورزش کنید اما مکمل های بدنسازی نه اونا ریزش میاره.روحیه و محلول های گیاهی خدارو شکر من موهام رشد مجدد داره.گول تبلیغات کاشت مورو نخورین فکر جیب خودشونن دوستم کاشت همش ریخت .و رویش مو حاصل صبر و سالم زندگی کردنه موفق باشین

 138. با سلام و خسته نباشید
  من حدود یکساله تار مو هام ضعیف شده و نازک شده و قسمتی از شقیقه ها هم ریزش داشته
  خودارضایی هم انجام میدادم
  آیاد با ترک این عادت موهام مثل سابق میشه؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر به حالت سابق برنمیگرده اما ممکن است روند ریزش را کندتر کند. به هر حال بهتر با پزشک متخصص در تماس باشید.

   پیروز باشید

 139. سلام ایا در دوره ی که خود ارضایی انجام میشع وترک خودارضایی کنم دوباره رویش مو تشکیل میشه

  1. عرض ادب و احترام

   معلوم نیست که در اثر خود ارضایی موها ریخته باشد، بهر حال هر چه سالم تر زندگی کنید موها هم بهتر می‌شود.

   پیروز باشید

 140. سلام
  من چند وقته این کارو انجام میدادم مقدار کمی از موها مو از گوشه از دست دادم میخواستم ببینم ایا با خوردن چیزی دوباره بر میگردن یا راهی هست که برگرده ؟

  1. عرض ادب و احترام

   با ترک عمل و خوردن مواد مغذی بدن خودتون رو قوی نگه دارید که شدت ریزش رو کم کنه ، برای مشخص شدن دلیل اصلی ریزش مو حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

   موفق باشید

 141. سلام من نزدیک ۴ساله خود ارضایی انجام میدم و هیچ جوره نمیتونم ترک کنم و حتی گاهی اوقات ۶بار در روز اینکارو انجام میدادم و ریزش موی شدیدی هم دارم و ۳ساله دارم درمان میکنم ب روشای مختلف ولی هنوز درست نشده موهام و هیچ کمبود ویتامین و اختلال هورمونی توی ازمایشام نداشتم ????ممکنه برا این باشه؟؟من ۲۰ سالمه ولی حجم زیاری از موهامو از دست دادم واقعا زجر اورده واسه یه دختر ریزش مو

  1. با سلام و احترام

   اینکه خودارضایی در دختران مستقیم باعث ریزش مو شود ثابت نشده اما چون باعث اخلال روانی و استرس خواهد شد قطعا در تشدید ریزش مو موثر است. سعی کنین با ورزش و فعالیت های روزانه تمرین کنین و از این عمل جلوگیری کنین.

   پیروز باشید

  2. عزیزم خیلیا شاید اینکار و بکنن
   و ترک کردنشم سخته به هر حال
   ولی 6 بار در روز قطعا یکی از دلایلش اینه که حتما برای وقت آزاد زیادی که داری برنامه و سرگرمی نداری. مطالعه، پیاده روی، گسترش دادن روابط حتی کار نسبتا بیهوده ای مثل سریال دیدن یا رقص یا صحبت تلفتی حتی گشتن تو اینستا و کامنت گذاشتن
   چه بدونم یه پیج داشته باشی مطالب جالبی توش بذاری
   چون من خودم 29 سالمه و اینکارو با دفعات کم انجام میدم ولی ترکش هم دیگه بنظرم جدا سخت شده حتی وقتایی که سرکارمیرم
   سنتم کمه کاش همین الان کم کم ترکش کنی
   و سعی کن حتما خودتو بیشتر دوس داشته باشی
   امیدوارم از اونموقع که این کامنت و گذاشتی تا الان ترکش کرده باشی. موفق باشی

 142. سلام خسته نباشید
  من ۱۵ سالمه وحدود یکساله این عملو انجام میدم اگه که ترک کنم ممکنه که تعادل بدنم برگرده و موهام رشد دوباره پیدا کنه؟
  یک مورد دیگه اینکه در هوش من تاثیر گذاشته یعنی درست میشه؟؟
  با تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   قطعا با ترک عمل روز به روز شرایط رو برای خودتون بهتر میبینین. در مورد ریزش مو باید عامل ریزش هم مشخص بشه و نسبت به درمان آن اقدام کنید.

   پیروز باشید

 143. سلام خسته نباشید
  من ۵ سال این گناه رو انجام میدادم و از هفته پیش فهمیدن که صد درصد علتش خود ارضایی هست که الان موهام خیلی خیلی کم پشت شده.در حدی که همه ی پوست سرم مشخصه و یک محدوده ی مشخص نریخته یعنی همه جاش ریخته و انقدر تراکم مو در همه ی پوست سر ام کمه که هرکی میبینه خیره میشه متاسفانه به سر من!!
  از بقیه ی جوان ها خواهش میکنم سبک زندگی و تفکرتون رو ارتقا بدن و به پیشرفت فکر کنن و بدونن مثل یک مرداب هست که ی لحظه هم بخوای نوک پاتو بزاری تو این مرداب و بکشی بیرون،بی تردید به خودش میکشه شمارو و در نهایت غرق میشید!!!
  از شما سوالی دارم و لطف میکنید اگه جواب بدید
  من خیلی دلم میخواد موهام برگرده و اصلا دیگه این کارو نمیکنم
  لطفا بهم بگید آیا موهام رویش مجدد پیدا میکنن یا نه؟مچکرم

  1. ببخشید من فکر کردم همینجا جواب رو میگید سریع یه ایمیل الکی زدم لطفا به این ایمیلی که الان پیام میدم باهاش بفرستید
   ممنون

  2. با سلام و احترام مجدد

   متاسفانه بخش زیادی از موهای از دست رفته شما اگر بر اثر ریزش موی ارثی باشن برای همیشه از بین رفته اند. جهت کنترل ریزش و بازگشت موهای از دست رفته حتما با پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنین.

   پیروز باشید

 144. سلام من ریزش منطقع ای مو به اندازه یک سکه گرفتم ایا میتوان گفت عوارض خود ارضایی است ؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر، اما شما را نسبت به ترک ان توصیه میکنیم تا بدن شما عوارض حادتری از خود نشان ندهد.

   پیروز باشید

 145. با سلام شاید باورش سخت باشه ولی من حدود یکسال خود ارضایی نمیکنم با ورزش و تفکر سالم دوستانممیتونید ترک کنید مطمئن باشید

  1. من دوماهه تو ترک هستم و الآنم هیچ نیازی بهش ندارم کافیه چیزای تحریک کننده نگاه نکنی وقتت خالی نباشه و کتاب بخونی و تو اینستا بچرخی و اینجور چیزا

 146. باسلام و عرضه خسته نباشید من دوازده ساله دارم این کارو انجام میدم ولی وقتی با دست به داخل موهام میکشم و نگاه میکنم چهار پنج تا میاد پایین و هرباری که اینکارو میکنم اتفاق میوفته وقطع نمیشه ایا این طبیعیه یا موهام ریزش پیدا کردن و اینکه اونا دوباره رشد میکن یا نه؟خواهش میکنم جواب بدید مرسی

  1. عرض ادب و احترام

   ریزش تا 200 تار مو در روز در سیکل طبیعی ریزش مو می باشد. زمانی که ریزش انجام شود و مویی جایگزین نشود نگران کننده است. اگر حجم موی شما کم نشده مشکلی نیست. اما ادامه کاری که انجام میدین ممکنه تاثیر منفی روی رشد موهای شما بگذارید.

   پیروز باشید

 147. سلام لطفا جواب سوال منو بدین ممنون.من تقریبا ۴ سال پیش موهامو با تیغ زدم.بعد از اون ۴ ساله عادت کردم همیشه کلاه گذاشتم سرم.جوری که فقط موقع خواب از سرم درمیاوردم .همیشه کلاه میذاشتم و سرم به شدت عرق میکرد من موهام پرپشت بود ولی از اون موقع که به مدت زیادی کلاه گذاشتم شروع کرد به ریزش.به نظرتون ریزش موهام ربطی به کلاه گذاشتن داره؟واگه دیگه کلاه نزارم موهام به حالت سابق برمیگرده؟ ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   خیر کلاه گذاشتن مداوم در ریزش موی شما تاثیری نداشته است.
   خیر، جایی که دچار ریزش شده است برنمیگردد.

   پیروز باشید

  2. سلام
   منم برادرم موهاش خوب بودن تا اینکه رفت سربازی و بعد از سربازی سرش کچل شد بخاطر کلاه بود متاسفانه

 148. سلام من ۱۶ سالمه و یک سال و ۷ ماهه که خود ارضایی دارم و موهام ریزش پیدا کرده میخواستم ببینم اگر ترک کنم موهایم که از دست دادم دوباره رشد میکنن؟

  1. سلام و عرض ادب

   قطعا با ترک این عمل سیستم بدن شما به حالت نرمال برمیگرده ولی موهای از دست رفته شما باز نخواهد گشت. اما موجب ریزش بیشتر نخواهد شد.

   با تشکر

  2. سلام .
   با ترک خودارضایی تمامی عوارض از بین خواهد رفت .
   بچه ها منم مثه شما بودم ولی یه سایت پیدا کردم که توش ده ها دوست دارم و اونا بهم کمک کردن و ترکش کردم .
   اگه اشکال نداره آدرس سایتش بزارم و ممنون میشم که این آدرسو در اختیار دیگران بزارید و در این ثواب شریک بشید .
   Ktark دات کام رو بزنیو و عضوش بشید .
   من که کارم اونجا تموم شد شماهم برید ترک کنید و به زندگیتون برگردید .

 149. سلام و خسته نباشید
  تقریبا ۹ سال میشه خود ارضایی میکردم البته تا جایی خودم را مقصر میدانم ولی بیشتر نه چون سطح آگاهی من پایین تر بود و از زیان هایش دیر فهیمیدم، الان بعد از فهمیدن اضرار این عمل پلید مدت ۵ ماه میشه ترکش کردم کاملا، ریزش مو هایم هنوز هم ادامه دارد اصلا پیش بینی میکردم در این مدت ۵ ماه ترک اش باید مو هایم از ریختن باز میماند ولی هنوز هم ادامه داره، میشه برام معلومات بدین که تا چه زمانی باید صبرکنم تا موهام ریختش کاملا جلوش گرفته بشه یا اصلا ترک خود ارضایی ربطی نداره من که حالا فهمیدم غذا های مقوی نیز استفاده میکنم.

  منتظر جواب شما میمونم
  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   به احتمال زیاد ریزش موی شما ناشی از موارد ارثی هم می باشد. برای مشخض شدن این موضوع حتما با یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

   پیروز باشید

 150. I tell them that if they will occupy themselves with the study of mathematics they will find in it the best remedy against the lusts of the flesh.

  Thomas Mann
  یعنی خودتون رو غرق ریاضیات کنید استمنا رو ترک میکنید

  1. D: اگه منظورت رو درست فهمیده باشم
   نظرِ منم همینه
   یه جورایی باید به زیبایی های دیگه ی جهان فکر کرد
   تا این از ذهنمون بره، من قبلا خونه تنها بودم خیلی
   برام سخت بود که جولوی خودم رو بگیرم ولی الان
   احساس میکنم اراده ی قوی تری دارم

   من هم ریزش مو هام کم شده هم موهای نرم تری دارم
   میخوام برگردم به بچه گیم

  2. با سلام و عرض ادب مالک گرامی سایت و دوستان گل بنده ۱۶ سال سن دارم اگه خود ارضایی نکنم ناحیه زیر ناف سمت چپش به شدت درد میگیره و فقط اگه رو به پشت دراز بکشم دردش آروم میشه آیا این درد طبیعیه؟

 151. سلام ،متاسفانه من هشت سال خودارضایی میکردم موهایم ریزش شدید داره و الان به اندازه یک چهارم سابقش رسیده حالا باترک این عمل ریزش موهام قطع میشه؟ با توجه به اینکه کم خونی گرفتم سه چهار ساله.

  1. سلام ببخشید من خودارضایی را گذاشتم کنار ۵ ماهه چه شامپویی برای مو خوبه که بزنم یا شامپو واسه ریزش مو تاثیری داردیانه؟

  2. عرض ادب و احترام

   برای تشخیص شامپوی مناسب موهای خودتون باید حتما با پزشک متخصص و مجرب پوست و مو مشورت کنین. ابتدا باید میزان چربی پوست سر شما مشخص شده سپس شامپو مناسب تجویز شود.

   پیروز باشید

  3. سلام ببخشید من ۳ ساله که از این کار کثیف دست برداشتم و اصلا دیگه سمتش نمیرم و میخواستم بودنم الان بدنم مثل قبل شده

  4. سلام 17سالمه دوساله که این عادت زشت رو شروع کردم و بعد از 2سال بعد از اولین خودارضایی تا کنون حجم بسیار زیادی از موهای سرمو از دست دادم جنس موهام شبیه پدرمه موهای پدرم خیلی پرپشت هست اما موهای دایی هام ریخته در روز زیر 50تا ریزش مو دارم اما همون 50تا که میریزه پشتش دیگه هیچ مویی دوباره در نمیاد انگار تو حالت تلوژن میمونه مو هم از جلوی سر هم از کنار سر و پشت سر دارم از موقع خودارضایی دچار وسواس فکری شدم خواستم بدونم بعد ترک درست میشه یا خیر با تشکر از پاسخگویی خانه سفید🤝🙌

  5. سلام و عرض ادب

   هرچه سالم تر زندگی کنید حتما موی سالم تری هم دارید.

  6. رفقای عزیزم سلام.
   دوتا مطلب می‌خوام بگم خدمت عزیزانم، یکی در مورد احساس گناه و دیگری در مورد ریزش مو چون اکثر کامنت ها رو که خوندم چالش و دغدغه خیلی از دوستان پیرامون این دو موضوع بود.
   رفقای عزیز احساس گناه بعد از یک عمل ناپسند از سمت خدا هست ! و خدا رو باید شکر کنیم بخاطرش ! بله خیلی از افراد هستن که بدون عذاب وجدان یک عمل زشتی رو انجام میدن و برای اون هزاران توجیه میارن! اما شما رفیق عزیز یک آژیر خطر داری و اون هم احساس گناه که باعث میشه سریع تغییر مسیر بدی. اما رفقا احساس گناه بعد از توبه از سمت شیطان هست ! ایمان داشته باش که بعد از این که از عملت پشیمون شدی و به خدا پناه آوردی به جاده اصلی برگشتی و پاک پاک هستی ،پس این احساس گناه رو بعد از توبه از بین ببر که ابزار شیطان هست برای ناامیدی. نکته دوم در مورد ریزش مو هست که دیدم خیلی روش بحث شده ، رفقا ریزش مو در حالت عادی جدای از خود ارضایی ، به این شکل هست که اگر ذهن انسان درگیرش بشه و روش تمرکز کنید قطعا بدتر خواهد شد ، یعنی از تمام افرادی که ریزش موی شدید دارن بپرسید میگن ما ریزش موی عادی داشتیم ولی حساس شدیم و بیش از حد تمرکز کردیم و ریزش مو شدید تر شد! در این که آیا خودارضایی باعث ریزش مو میشه یا نه در تخصص بنده نیست ولی رفقا قوی ترین ماده های اعتیاد آور هم اگر انسان بهشون دچار باشه بعد از ترک و شیوه صحیح زندگی بدن دوباره به حالت نرمال و عادی بر میگرده! پس ناامید نباشین و بیشتر از اون که روی عوارض جسمی خودارضایی تمرکز کنیم باید روی آثار روحی اون بحث بشه، خود ارضایی هیچ وقت با ریزش مو فردی رو زمین نمیزنه بلکه با ضعف اراده و اعتماد بنفس و ناامیدی این کار رو میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا