خانه عقد با کیفیت

12 ویژگی خانه عقد خوب و باکیفیت برای میزبانی از جشن ها

دسته بندی : اخبار

خانه عقد مکانی است برای برگزاری مراسم عقد که به شکل زیبا و چشم‌نوازی تزئین شده است. یک خانه عقد و باکیفیت باید ویژگی‌ها و مزایای متعددی داشته باشد. در واقع ویژگی‌های خانه عقد تاثیر به سزایی در کیفیت برگزاری مراسم عقد خواهد داشت. در این مطلب تصمیم داریم تمامی نکات مفید مرتبط با برگزاری مراسم عقد در خانه عقد به همراه ویژگی و مزایای یک خانه عقد شیک و مجلل را بررسی کنیم، در صورتی که تمایل دارید مراسم عقدتان را در یک خانه عقد زیبا و به یاد ماندنی برگزار کنید، تا پایان با ما همراه باشید.

چند نکته کلیدی قبل از رزرو سالن و خانه عقد

 • ابتدا تعداد مهمانان خود را مشخص سپس در فکر رزرو مجموعه دلخواه باشید.
 • یک چک لیست از اموری که می بایست تا قبل از مراسم عقد خود انجام دهید داشته باشید.
 • حتما حداقل 3 ماه قبل، مکان دلخواه خود را رزو نمایید.
 • درصورتی که پذیرایی دارید قبل از رزرو سالن یا خانه عقد مد نظر خود تست غذا داتشته باشید.

خانه عقد و برگزاری انواع مراسم

با شنیدن نام خانه عقد شاید اینطور به نظر برسد که این خانه فقط برای برگزاری مراسم عقد است. اما بهتر است بدانید که خانه عقد نه تنها مکانی است برای برگزاری مراسم عقد، بلکه می‌توانید برای گرفتن جشن نامزدی و مراسم عروسی نیز به خانه‌های عقد مراجعه کنید. در واقع این خانه می‌تواند برای جشن گرفتن تمامی مراسم‌های مربوط به عقد و عروسی مناسب باشد.

باغ برای عقد کنان

کیفیت غذا و پذیرایی در خانه عقد

یکی از مهم‌ترین موضوعات جهت برگزاری مراسم عقد کیفیت کیفیت غذا و پذیرایی است که هم برای مهمان‌ها و هم برای عروس و داماد و خانواده‌هایشان بسیار حائز اهمیت است. بهتر است قبل از عقد قرارداد با خانه عقد موردنظرتان در مورد کیفیت غذا و نحوه پذیرایی صحبت کنید و مطمئن شوید که نوع غذا، منو و خدمات پذیرایی خانه عقد مورد نظر با استانداردها و سطح توقعتان همخوانی دارد.

لوکیشن‌های متعدد برای عکاسی در یک خانه عقد خوب و مجلل

پیش از رزرو یک خانه عقد برای برگزاری مراسم عقد، نامزدی یا عروسی، در مورد لوکیشن‌های بالقوه برای عکاسی از مراسمتان جستجو کنید. برخی از خانه‌های عقد مجلل و لاکچری، از فضاهای باز و سرسبز با دیزاین زیبا و چشم‌نواز برخوردار هستند که آنها را به یک لوکیشن فوق العاده برای عکاسی عروسی نیز تبدیل می‌کند. ممکن است یک خانه عقد در یک عمارت قدیمی و تاریخی، بازسازی شده باشد. بنابراین می‌توانید خاطرات و لحظات شیرین مراسم عقدتان را در  با عکاسی در این محل به یادماندنی‌تر کنید. بنابراین حتماً به خوبی از تمام فضای خانه عقد بازدید کنید و تصاویر آن را به عکاس یا فیلم‌بردار مراسمتان نشان دهید تا مناسب بودن لوکیشن جهت فیلم‌برداری یا عکس‌برداری را بررسی و تائید کند.

استفاده از اکسسوری‌ها و تزئینات جدید و به روز در دکوراسیون خانه عقد

همانطور که می‌دانید دکوراسیون و اکسسوری خانه عقد موضوع بسیار حائز اهمیتی است. پیش از انتخاب یک خانه عقد حتماً عکس‌ها و تصاویر مراسم‌های قبلی که در آنجا برگزار شده است را مشاهده کنید. گل‌آرایی سالن را فراموش نکنید. تازگی و طراوت و حتی رنگ گل‌های استفاده شده در تزئین خانه عقد، تاثیر شگفت انگیزی در شیک و لاکچری‌تر به نظر رسیدن آن دارد. تزئین راهروی ورودی خانه عقد یکی دیگر از مواردی است که باید حتماً در نظر بگیرید. این تزئینات و اکسسوری‌های به کار رفته در دکوراسیون جلوه نهایی عکس‌ها و فیلم مراسم عقد یا عروسیتان را زیباتر خواهند کرد. نوع و چینش میزها و صندلی‌ها و حتی ظروف پذیرایی، شمع‌دان‌ها و گلدان‌ها همگی بخشی از تزئینات خانه عقد هستند که نباید از آنها چشم پوشی شود.

به‌علاوه استیج رقص، نحوه نورپردازی مراسم، جایگاه ویژه عروس و داماد همگی می‌توانند در شیرینی تجربه‌ای که از برگزاری مراسم در خانه عقد دارید، تاثیرگذار باشند.

سفره عقد شیک با اکسسوری‌های با کیفیت و جذاب

یکی دیگر از ویژگی‌های یک خانه عقد خوب و مجلل، داشتن یک سفره عقد شیک و امکان تغییر تزئینات و اکسسوری‌های آن مطابق با سلیقه زوجین است. بنابراین حتماً این مورد را در نظر داشته باشید و تصویر ذهنی از سفره عقد رویاییتان را با مدیریت خانه عقد یا مسئول سفره‌آرایی آن در میان بگذارید.

خانه عقد خوب با لوکیشن مناسب با دسترسی آسان

یک خانه عقد ایده‌آل باید در محیط و لوکیشن مناسبی واقع شده باشد. در واقع در حین رزرو یک خانه عقد باید شرایط رفت و آمد مهمان‌ها و آسان بودن دسترسی به محل را در نظر بگیرید. بهتر است خانه عقد در یک محله کم سر و صدا و خلوت واقع شده باشد تا آرامش مهمان‌ها در طول برگزاری مراسم عقد یا عروسی با خللی مواجه نشود.

مراسم عقد و عروسی

پارکینگ خانه عقد و اهمیت آن برای مهمان‌ها

دارا بودن پارکینگ یا عدم آن، یکی از معیارهای قابل توجه برای انتخاب یک خانه عقد است. به علاوه با توجه به تعداد مهمان‌ها بهتر است ظرفیت پارکینگ نیز مورد بررسی قرار گیرد. درصورتیکه خانه عقد مورد نظرتان فاقد پارکینگ ویژه مهمان‌ها باشد، آرامش و همینطور امنیت وسایل و اموال آنها تحت الشعاع قرار خواهد گرفت. قطعاً دوست ندارید که در روز مراسمتان به مهمانان سخت بگذرد یا اتفاق ناخوشایندی، لحظات شیرین را برایشان تلخ کند. بنابراین حتماً خانه عقدی را در نظر بگیرید که پارکینگ داشته باشد تا وقت و آرامش مهمان‌ها برای پیدا کردن جای پارک مناسب از بین نرود.

خانه عقد با فضای سبز یا باز

همانطور که می‌دانید برگزاری مراسم عقد، نامزدی یا عروسی در فضای باز باعث زیباتر و به یادماندنی تر شدن آن می‌شود. از آنجایی که خانه‌های مختلف دارای فضاهای متفاوتی اعم از فضای بسته یا باز هستند، بهتر است بسته به فصل برگزاری مراسم عقد و وضعیت آب و هوایی در مورد برگزاری مراسمتان در فضای باز یا بسته تصمیم‌گیری کنید. درصورتیکه تمایل دارید مراسمتان در فضای باز یا سبز برگزار شود، تمامی امکانات رفاهی اعم از سیستم گرمایشی یا سرمایشی را بررسی کنید تا مهمانان بتوانند علاوه بر لذت بردن از هوای تازه و فضای سرسبز و گل‌های رنگارنگ و باطراوت، احساس راحتی و آسایش نیز داشته باشند.

در صورتی که مکان انتخابی شما جهت برگزاری مراسم عقد فضای باز داشته باشد، عکس ها و فیلم هایی که از مراسم جشن شما باقی می ماند زیباتر بوده و شرایط مناسبی را برای مهمانان شما به همراه خواهد داشت.

امکان حضور عاقد در خانه عقد و برگزاری عقد آریایی

یک خانه عقد خوب و باکیفیت باید تمهیدات لازم برای حضور عاقد در محل را اندیشیده باشد یا با یک یا چند عاقد به صورت قراردادی کار کند تا زوج‌های مراجعه کننده دغدغه هماهنگ کردن با عاقد و حضور به موقع او در خانه عقد را نداشته باشند. به علاوه امروزه برگزاری مراسم عقد آریایی به صورت نمادین در بین زوج‌های جوان از محبوبیت خاصی برخوردار شده است. بنابراین اگر شما نیز علاقه مند به برگزاری آن هستید، حتماً در مورد امکان اجرای مراسم عقد آریایی با مدیریت خانه عقد صحبت کنید.

بررسی وجود امکان سرو شام در خانه عقد

برگزاری مراسم عقد در خانه عقد ممکن است با سرو شام همراه باشد. برخی از خانه‌ها امکانات لازم برای پذیرایی و سرو نوشیدنی، میوه و شیرینی را در اختیار دارند اما هیچ گونه خدماتی در زمینه سرو شام ارائه نمی‌دهند. بنابراین درصورتیکه مهمانان حاضر در مراسم را به صرف شام دعوت کرده‌اید، در حین انتخاب خانه عقد، امکان سرو شام را حتماً مدنظر قرار دهید. به عنوان مثال در مورد سرو انواع غذای ایرانی و خارجی، فست فود، دسرها، میوه و شیرینی، پیش غذا و نوشیدنی با مدیریت خانه عقد مذاکره کنید و از کیفیت آنها مطمئن شوید.

نظم و انضباط خانه عقد در حین برگزاری مراسم عقد

یکی از اصول مهم برای برگزاری مراسم عقد، حفظ نظم و انجام کارها به صورت مرحله به مرحله و بر اساس برنامه از پیش تعیین شده می‌باشد. وظیفه زمان‌بندی مراحل مختلف برنامه از اجرای خطبه عقد گرفته تا پذیرایی بر عهده خانه عقد است. بنابراین حتماً پیش از مذاکره با یک خانه عقد در مورد آن تحقیقات جامعی انجام دهید و از زوج‌هایی که پیشتر مراسمشان را در آنجا برگزار کرده‌اند، در مورد مسائل این چنینی پرس و جو کنید تا مانع از بروز هر نوع بی نظمی و تاخیر در طول اجرای مراسمتان شوید.

در اختیار داشتن سیستم صوتی خوب و با کیفیت

همانطور که می‌دانید پخش موسیقی در طول مراسم عقد و عروسی به گرم شدن مجلس و ایجاد یک جو  پر شور و نشاط کمک به سزایی می‌کند. بنابراین یک خانه عقد خوب حتماً باید به سیستم صوتی خوب و باکیفیت مجهز باشد. به علاوه در اختیار داشتن گروه موسیقی باتجربه یا یک دی جی حرفه‌ای می‌تواند یک امتیاز مثبت تلقی شود. به طور کلی جشن و پایکوبی یکی از مراحل جدانشدنی مجالس عقد و عروسی است، بنابراین بهتر است در این باره حساسیت‌ ویژه ای به خرج دهید.

جمع بندی

اگر بخواهیم تمام موارد ذکر شده در این مقاله را به طور خلاصه عنوان کنیم، باید بگوییم که نکات و مسائل مهمی در مورد یک خانه عقد خوب و باکیفیت وجود دارد که می‌تواند روی نحوه برگزاری مراسم عقدتان و به یادماندنی‌تر کردن آن سهم عمده و به سزایی داشته باشد. پرسنل خدماتی خانه عقد، کیفیت خدمات ارائه شده، هزینه برگزاری مراسم، زیبایی فضا، دارا بودن فضای باز و سرسبز با امکانات رفاهی مناسب، دکوراسیون و اکسسوری‌های شیک و مجلل، نحوه و کیفیت پذیرایی از مهمانان، سیستم صوتی و نورپردازی و … همگی از جمله مواردی هستند که در حین بازدید از یک خانه عقد باید به آنها توجه شود.

لذا درصورتیکه در آستانه برگزاری مراسم عقد یا نامزدیتان هستید، حتماً موارد ذکر شده را به خاطر بسپارید تا مهمترین شب زندگیتان را در یک خانه عقد زیبا به بهترین شکل جشن بگیرید و خاطرات آن را هم در ذهن خودتان و هم مهمانانتان جاودانه کنید.

در سایت تالارکده به نشانی www.talarkadeh.com لیست کاملی از ارائه دهندگان عروسی مانند سالن های عقد، تالارها و باغ تالارها و دیگر خدمات دهندگان عروسی آورده شده است که شما به راحتی می توانید محل مناسبی را برای میزبانی مراسم جشن خود متناسب با سلیقه و نیاز خود بیابید.

تاریخ انتشار : 1401-02-10
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
 • مهران فاتح
  1402-04-14

  برای تاسیس خانه عقد ب کدوم نهاد باید مراجعه کرد

 • سحر
  1401-11-19

  کاش توضیح میدادید واسه گرفتن مجوز خانه عقد باید چکار کنیم

 • سارا
  1401-06-29

  با اینکه خانه عقد با سالن عقد تفاوت زیادی نداره ولی بازم رعایت کردن این نکات خیلی تاثیر داره تو مراسمت به نظرم خیلی مفید بود

+مشاهده بیشتر