ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو – راهکارهای موثر در درمان ریزش مو

پرسش و پاسخ توسط متخصص پوست و مو در مورد ریزش مو

راهنمای مطالعه

4.8
(1576)

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که هم آقایان و هم خانم‌ها را سنین مختلف آزار می‌دهد. این ریزش مو می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی ناشی از مشکلات قابل درمان هستند و برخی برای برخی هم هنوز درمان موثری یافت نشده است. امروز می‌خواهیم در مورد راه‌ها و روش‌های جلوگیری از ریزش مو و پیشنهادی در مورد درمان ریزش مو داشته باشیم صحبت کنیم.

علائم ریزش مو

همه‌ی ما در هر شبانه روز به طور متوسط ۵۰ تا ۱۰۰ تار از موهای سرمان را از دست می‌دهیم. موهای ریخته شده در حالت عادی با تارهای موی جدید جایگزین شده و تراکم مو ثابت می‌ماند. در صورتی که تعادل بین رشد و ریزش مو به هم بخورد، یعنی ریزش موها بیشتر شود یا رشد موها توقف یابد، به طور کلی گفته می‌شود که فرد دچار ریزش مو شده است. پس موی همه ما می‌ریزد ولی ریزش مو به شرایطی اطلاق می‌شود که تراکم موها کاهش یابد.

بیشتر اوقات ریزش مو به صورت تدریجی اتفاق می‌افتد و تا زمانی که تراکم موهای سر تا حد قابل توجهی کم نشود، متوجه آن نمی‌شویم. در جلوگیری از ریزش مو (و تقریباً تمام مشکلات سلامتی) زمان شروع درمان اهمیت زیادی دارد. یعنی هرچه زودتر برای درمان ریزش موی خود اقدام کنید، احتمال موثر بودن درمان بیشتر می‌شود.

شایعترین نشانه‌ها و علائمی ریزش مو عبارتند از:

 • کنده شدن راحت موها به هنگام کشیدنشان
 • تجمع مقدار زیادی مو در موگیر چاه بعد از استحمام
 • جدا شدن مقدار زیادی مو هنگام بستن یا شانه‌ کردن موها
 • ریختن تعداد زیادی مو بر روی بالشت بعد از خواب شبانه

در این شرایط مراجعه به پزشک جهت بررسی‌های بیشتر لازم است. چون گاهی ریزش مو نشانه‌ای از یک بیماری زمینه‌ای است.

چرا جلوگیری از ریزش مو مهم است؟

اول از همه باید بدانید که ریزش مو پدیده‌ی شایعی است و در هر سنی، از نوزادی تا سالمندی ممکن است اتفاق بیفتد. بر خلاف تصور بسیاری از افراد، ریزش مو فقط در آقایان اتفاق نمی‌افتد و خانم‌ها نیز از این مشکل در امان نیستند.

اهمیت جلوگیری از ریزش مو را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد:

 • جنبه‌ی زیبایی

در برخی از کشورها، موی سر به عنوان تاج جوانی شناخته می‌شود. موهای پرپشت علاوه بر اینکه نشانه‌ای جوانی و شادابی است، باعث دوچندان شدن زیبایی شما می‌شود. در صورتی که هر مشکلی برای مو به وجود بیاید، مثلا اگر ریزش مو اتفاق بیفتد، زیبای ظاهری بسیاری از افراد هم افت می‌کند.

 • جنبه‌ی روحی روانی

به دنبال ریزش مو و تاثیر این مسئله بر زیبایی ظاهری، فردی ممکن است به دلیل خجالت یا ناراحتی از وضع ظاهری خود، از حضور در بسیاری از موقعیت‌های شغلی، تحصیلی، تفریحی یا اجتماعی اجتناب کند. این موضوع در سنین پایین و در جوانان، دارای اهمیت ویژه‌ای است. چرا که این گروه سنی پذیرش کمتری برای این موضوع و اعتماد به نفس آسیب‌پذیرتری دارند. مثلا یک کودک دبستانی که دچار ریزش مو شده باشد، ممکن است تا زمان برطرف شدن این موضوع به مدرسه نرود.

البته ناگفته نماند که برخی با سر طاس شبیه هنرپیشه‌های هالیوودی می‌شوند. آن‌ها از این قاعده مستثنا هستند. ولی بیشتر ما با از دست دادن موهای سر، احساس ناخوشایندی نسبت به ظاهرمان پیدا کرده و اعتماد به نفسمان کاهش می‌یابد. پس جلوگیری از ریزش مو بسیار مهم است.

جلوگیری از ریزش مو با تغذیه‌ی مناسب

وضعیت سلامت موهای یک فرد تا حدودی وضع تغذیه‌ی او را منعکس می‌کند.  یعنی تغذیه مطلوب بر جنس، میزان ریزش، حالت و مقاومت‌ موهای شما موثر است. برای جلوگیری از ریزش مو و حفظ سلامت آن، باید مقادیر کافی از پروتئین‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

 • رژیم‌های غذایی

اگر می‌خواهید رژیم لاغری بگیرید، حتماً با متخصص تغذیه در مورد مواد غذایی ضروری یا مکمل‌های غذایی مورد نیاز برای تامین ویتامین‌ها، مواد معدنی و پروتئین‌ها مشورت کنید. از رژیم‌های غذایی غیر اصولی دوری کنید؛ چرا که می‌توانند نتایج فاجعه‌باری برای سلامت عمومی شما داشته باشند.

در رژیم‌های غذایی علاوه بر مواد مغذی، میزان کالری مصرفی هم مهم است. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که کاهش ناگهانی و افراطی کالری مصرفی روزانه باعث ریزش مو می‌شوند. البته ریزش موی ناشی از رژیم‌های غیراصولی بعد از بازگشت به یک برنامه‌ی غذایی سالم، درمان شده و رشد موها از سر گرفته می‌شود. ولی یادتان باشد که رشد موها بسیار آهسته است و شاید یک سال طول بکشد که دوباره سری پرمو داشته باشید.

اگر قصد دارید که رژیم گیاهخواری را امتحان کنید، با متخصصان تغذیه در مورد مکمل های مورد نیاز مشورت کنید تا اقدامات لازم برای جلوگیری از ریزش مو را یاد بگیرید. چرا که برخی از مواد مورد نیاز برای سلامت مو فقط در منابع حیوانی وجود دارند. به طور مثال بیشتر کسانی که رژیم‌های گیاهخواری پیروی می‌کنند، با کمبود ویتامین D مواجه هستند.

 • مواد مغذی مهم برای مو

تارهای مو از جنس پروتئین هستند؛ بنابراین کمبود پروتئین در رژیم غذایی باعث ایجاد مشکلاتی در روند ساخت مو می‌شود. مصرف مقادیر کافی پروتئین برای جلوگیری از ریزش مو اهمیت ویژه‌ای دارد. ماهی، مرغ و گوشت قرمز، تخم مرغ و حبوبات مهم‌ترین منابع پروتئین در رژیم غذایی هستند که باید مورد توجه قرار بگیرند.

وجود کلسیم و منیزیم به مقدار مناسب در رژیم غذایی برای سلامت مو مهم است. بنابراین مصرف روزانه‌ی لبنیات را در برنامه‌ی غذایی خود داشته باشید.

کمبود آهن علاوه بر ایجاد کم‌خونی و خستگی، می‌تواند موجب ریزش مو نیز بشود. مصرف مقادیر کافی آهن برای خانم‌های در سن قاعدگی اهمیت ویژه‌ای دارد. در صورتی که مقادیر آهن رژیم غذایی کافی نباشد، مصرف مکمل‌ها‌ی آهن توصیه می‌شود.

کمبود برخی ویتامین‌ها میتواند خود را به صورت ریزش مو نمایان سازد. ویتامین های گروه ب، به خصوص بیوتین، در سلامت موها و جلوگیری از ریزش مو نقش مهمی دارند. به طوری که در ترکیب بسیاری از مواد آرایشی بهداشتی که برای مو ساخته می‌شود، ویتامین ب۶ و بیوتین وجود دارد. منابع غذایی غنی از بیوتین شامل جگر، جوانه‌ی گندم و تخم مرغ و منابع غنی از نظر ویتامین ب۶ شامل جگر، ماهی، جوانه‌ی گندم و زرده‌ی تخم مرغ است.

در برخی از رژیم‌های غیراصولی، مصرف روغن به طور کلی ترک می‌شود. این در حالی است که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ در حفظ سلامت موها اثرگذار است. اسیدهای چرب امگا ۳ در روغن سویا، روغن کانولا و روغن ماهی و اسید چرب امگا ۶ در روغن ذرت، روغن آفتابگردان و روغن کانولا به مقادیر زیاد وجود دارد. مصرف به‌اندازه‌ی این روغن‌ها را در نظر داشته باشید.

مطالعات مختلفی نقش مثبت آنتی‌اکسیدان‌ها بر استحکام تارهای مو را نشان داده‌اند. این مواد با اثر بر فولیکول‌های مو، استحکام تارهای موی تازه ساخته شده را افزایش می‌دهند. آنتی‌اکسیدان‌های معروف شامل ویتامین E، ویتامین C و عنصر سلنیم هستند. این مواد به مقادیر فراوانی در میوه‌جات و سبزیجات وجود دارند.

جلوگیری از ریزش مو با کاهش استرس

یکی از محل‌های نمایانگر استرس، موهای شما هستند. اگر در زندگی خود حجم زیادی از استرس را تجربه می‌کنید، بدانید که سلامت موهای شما در خطر است. در این شرایط شکنندگی موهای شما افزایش خواهد یافت، تارهای موی شما نازک خواهد شد و فعالیت فولیکول‌های مو برای ساخت تارهای موی جدید دچار اختلالاتی خواهد شد. پس مدیریت استرس در جلوگیری از ریزش مو نقش مهمی دارد. برای کاهش استرس‌های خود می‌توانید از دوستان، خانواده، مشاوران روانشناس یا کلاس‌های آموزشی مدیریت استرس استفاده کنید.

یکی از بیماریهای روانپزشکی که می‌تواند باعث ریزش موها شود، تریکوتیلومانیا یا اختلال وسواسی موکنی است. در این بیماری فرد به طور غیرارادی اقدام به کندن موهای سر و صورت خود می‌کند. استرس یکی از مهمترین عوامل تشدید و حتی ایجاد این بیماری است.

استرس و ریزش مو
استرس و ریزش مو

با موهای خود به لطافت برخورد کنید !

گاهی ریزش مو در اثر آسیب دیدن پیاز مو یا فولیکول مو است، گاهی هم ساقه‌ی مو آسیب دیده باعث کنده شدن تار مو از پوست سر می‌شود. در حالت اول که در آلوپسی آندروژنی شاهدش هستیم، طاسی دائمی ایجاد می‌شود. در حالت دوم طاسی موقف بوده و دوباره موها رشد می‌کنند.

برای جلوگیری از ریزش مو مهم است که علاوه بر مراقبت از ارگان‌های موساز، مراقب خود تار مو هم باشید. ساقه‌ یا شفت مو بخشی از تار مو است که با چشم مشاهده می‌شود، پیاز و فولیکول مو هم ارگان‌های کوچکی هستند که درون پوست قرار دارند و مو می‌سازند.

مواردی که می‌توانند باعث آسیب دیدن ساقه‌ی مو و ریزش مو شوند؛ عبارت‌اند از:

 • ریزش موی کششی به علت سفت بستن، بافتن یا کشیده شدن موها
 • آسیب حرارتی ناشی از سشوار، اتو مو، ابزار حرارتی فر کردن و …
 • استفاده‌ی بیش از حد از رنگ‌های مو، ژل‌های حالت دهنده، تافت، صاف کننده‌های و لخت کننده‌های مو
 • استفاده از لوازم آرایشی بهداشتی کم کیفیت

توصیه و هشدارهای زیر را جدی بگیرید :

 • توصیه: شانه کردن روزانه را فراموش نکنید.

اگر هر روز موهای خود را با لطافت شانه کنید، این کار موجب افزایش خون‌رسانی به فولیکول‌های مو می‌شود. فولیکوله‌ای مو وظیفه‌ی ساخت و نگهداری تارهای مو را دارند. بنابراین با شانه کردن روزانه، سلامت موهای خود را حفظ خواهید کرد.

 • توصیه: استفاده از شامپوی مناسب

همانطور که کمی بالاتر گفتیم، گاهی ریزش مو به دلیل آسیب دیدن ساقه‌ی مو است. یعنی فرد از نظر تولید مو مشکلی ندارد ولی به دلیل مراقبت‌ ضعیف از موهای سر، دچار ریزش مو شده است. در این حالات برای جلوگیری از ریزش مو استفاده از شامپوی مناسب توصیه می‌شود. مثلاً اگر موهای خشک و وزی دارید، باید از شامپوهای نرم کننده استفاده کنید تا موهایتان بیش از حد خشک و شکننده نشوند. همچنین سعی کنید از شامپوهای باکیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید.

شستن روزانه موها

 • توصیه: بگذارید خودش خشک شود!

موهای خیس، در آسیب‌پذیرترین شکل خود قرار دارند. به همین دلیل بسیاری از متخصصان پوست و مو توصیه می‌کنند که اجازه دهیم موها به طور طبیعی خشک شوند و از سشوار یا دیگر وسایل استفاده نکنیم. اگر از سشوار استفاده می‌کنید، مراقب باشید که تا حد امکان، حرارت کمی به موها وارد شود. آسیب حرارتی یکی از شایع‌ترین علل آسیب دیدن ساقه‌ی مو و طاسی‌های موقت است.

 • هشدار: آسیب‌های کششی همیشه موقت نیستند.

ریزش موی کششی (Traction alopecia) از جمله علل ریزش مو در خانم‌ها و آقایانی است که موهای خود را سفت می‌بندند یا می‌بافتند. این شکل ریزش مو بیشتر در خانم‌های مشاهده می‌شود که دم اسبی‌های سفتی در بالای سر می‌بندند یا موهای خود را به سبک بافت آفریقایی می‌بافند.

در این حالات فشار زیادی به ساقه‌ی مو وارد شده و موها از سر جدا می‌شوند. گاهی این کشش به حدی شدید است که موجب زخم شدن پوست سر و تشکیل اسکار می‌شود که می‌تواند به طاسی دائمی منجر شود. پس برای جلوگیری از ریزش مو از این دست مدل‌های مو (حداقل برای طولانی مدت) پرهیز کنید.

از حوله و کلاه شخصی خود استفاده کنید !

همان طور که می‌دانید، موها به دلیل تماس زیاد با محیط اطراف، یکی از آسیب‌پذیرترین اعضای بدن ما هستند. یکی از این آسیب‌ها، مواجهه با عفونت‌های مختلف است. پس رعایت بهداشت شخصی برای جلوگیری از ریزش مو مهم است.

شایع‌ترین عفونتی که موها را درگیر می‌کند، عفونت‌های قارچی است که در علم پزشکی به آن “تینه‌آ کاپیتیس” ( Tinea Capitis ) گفته می‌شود. عامل این بیماری، گروهی از قارچ‌ها به نام درماتوفیت‌ها هستند. محیط مساعد برای رشد این قارچ‌ها، محیط‌های گرم و مرطوب است. این بیماری به شدت مسری است و می تواند به راحتی از یک شخص به شخص دیگری منتقل شود.

استفاده از حوله، کلاه، بالشت و شانه‌ی آلوده به این قارچ‌ها از راه‌های ابتلا به این بیماری است. شایع‌ترین علامت ابتلا به عفونت قارچی هم ریزش مو است که معمولا در مناطق مختلف به شکل دایره‌های مشخص یا سکه‌ای دیده می‌شوند. ناحیه‌ی دچار ریزش مو می‌تواند دردناک باشد. تب خفیف و بزرگ شدن غدد لنفاوی سر و صورت از دیگر علائم این بیماری است.

تشخیص این بیماری عمدتا بالینی و به کمک معاینه‌ است. گاهی نمونه برداری از پوست سر برای انجام آزمایش قارچ شناسی نیاز است. درمان این عفونت با داروهای ضد قارچ مثل گریزئوفولوین، تربینافین یا فلوکونازول به مدت ۴ تا ۶ هفته است. برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری، سعی کنید از کلاه، شانه، حوله و بالشت شخصی خود استفاده کنید.

لیست داروهای خود را بررسی کنید.

ریزش مو می‌تواند یک عارضه‌ی دارویی باشد. داروهای ضد سرطان یا همان داروهای شیمی درمانی از معرو‌ف‌ترین داروهایی هستند که باعث ریزش مو می‌شوند. این داروها سلول‌های سریع‌التقسیم را مهار می‌کنند که شامل سلول‌های سرطانی و همچنین سلول‌های فولیکول مو می‌شود. بعد از قطع مصرف این داروها، ریزش مو متوقف شده و موهای شما دوباره رشد می‌کنند. روش درمانی دیگری که در سرطان استفاده می‌شود و می‌تواند موجب ریزش موها شود، روش پرتودرمانی است که ریزش موی ناشی از آن هم موقتی است.

به جز داروهای شیمی درمانی، تعداد زیادی از داروهای دیگر هم می‌توانند باعث ریزش مو شوند. پس برای جلوگیری از ریزش مو باید نگاهی به لیست داروهای مصرفی خود بیندازید. همانند داروهای شیمی‌درمانی، ریزش موی ناشی از داروهای دیگر هم موقتی است و بعد از قطع مصرف دارو برطرف می‌شود. توجه داشته باشید که عوارض جانبی داروها در افراد مختلف متفاوت است. یعنی ممکن است دارویی در شما باعث ریزش مو شود ولی در افراد دیگر چنین تاثیری نداشته باشد.

داروهای ضدبارداری یکی از دسته‌های دارویی پرمصرف هستند که ریزش مو می‌تواند یکی از عوارض آن‌ها باشد. تعادلی که در حالت عادی بین انواع مختلف هورمون‌های جنسی در بدن وجود دارد، در چرخه‌ی رشد مو اهمیت زیادی دارد. داروهای ضدبارداری با بر هم زدن این تعادل، می‌توانند باعث ریزش مو شوند.

لیست داروهایی که می‌توانند باعث ریزش مو شوند، بسیار طولانی است و نام بسیاری از داروهای رایج و پرکاربرد در آن دیده می‌شود. بنابراین اگر به تازگی مصرف دارویی را شروع کرده‌اید و پس از مدتی ریزش موهای شما افزایش پیدا کرده است، به پزشک معالج خود مراجعه کنید و این موضوع را مطرح کنید. در بسیاری از موارد برای جلوگیری از ریزش مو می‌توان با نظر پزشک مصرف داروی مشکوک را قطع و یک داروی دیگر جایگزین آن کرد.

لیست داروهای خود را جهت عوارض ریزش مو بررسی کنید
لیست داروهای خود را جهت عوارض ریزش مو بررسی کنید

به بیماری خاصی مبتلا هستید؟ به دنبال درمان آن باشید

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که ریزش مو می‌تواند یکی از علائم ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها باشد. بنابراین در صورتی که پس از مراجعه به پزشک و انجام بررسی‌های لازم، تشخیص بیماری خاصی برای شما داده شد، به دنبال شروع درمان باشید.

برخی از بیماری‌هایی که با ریزش مو در ارتباط هستند، عبارت‌اند از:

کم کاری غده‌ی تیروئید

کم‌کاری تیروئید به بیماری گفته می‌شود که در آن ساخت هورمون‌های تیروئید توسط غده‌ی تیروئید کاهش می‌یابد. علائم شایع‌ این بیماری عبارت‌اند از:

 • ضعف و خستگی
 • چاقی
 • پف کردن صورت
 • کند شدن حرکات و رفلکس‌ها
 • خشک شدن پوست
 • ریزش مو

برای افراد مبتلا به این بیماری داروهای جایگزین هورمون تیروئید مانند لووتیروکسین تجویز می‌شود که در جلوگیری از ریزش مو ناشی از کم کاری تیروئید هم بسیار موثر است. ریزش موی ناشی از این بیماری موقتی است و در فاصله‌ی چند ماه پس از شروع درمان، بهبود می‌یابد. برای تشخیص بیماری معمولاً از آزمایش‌های خونی استفاده می‌شود

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک یا پیکوز (PCOS)

این بیماری در خانم‌ها و پس از سن بلوغ مشاهده می‌شود و در آن به دلیل افزایش ترشح برخی از هورمون‌های جنسی مانند هورمون‌های آندروژنی، تعادل بین هورمون‌های جنسی به هم می‌خورد. معروف‌ترین هورمون‌های آندروژنی، هورمون تستسترون و دی‌هیدروتستسترون هستند که به هورمون‌های جنسی مردانه معروف‌اند. این‌ هورمون‌ها در آقایان بیشتر ترشح می‌شوند ولی در خانم‌ها هم وجود دارند.

برهم خوردن تعادل میان هورمون‌های جنسی باعث ایجاد علائم مختلفی می‌شود که شامل اختلال در چرخه‌ی قاعدگی، آلوپسی آندروژنی، پرمویی بدن، چاقی و آکنه است. پیکوز عمدتاً باعث پرمویی شده ولی در برخی افراد هم موجب ریزش مو با الگویی مشابه آلوپسی آندروژنی می‌شود. متاسفانه درمان مشخصی برای این بیماری وجود ندارد ولی با استفاده از راه‌های جلوگیری از ریزش مو ممکن است.

جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد اثرگذاری این بیماری بر ریزش مو مقاله ” سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) چیست و چرا باعث ریزش مو می شود ؟ ” را مطالعه فرمایید.

پرسش و پاسخ با پزشک متخصص پوست و مو

در این بخش از نوشتار پاسخ پرسش های پر تکرار شما بصورت کامل توسط پزشک متخصص پوست و موی کلینیک خانه سفید داده شده است. خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق پرسش و پاسخ های این بخش و مطالعه بخش نظرات اگر باز مسئله مبهمی در مورد ریزش موی خود داشتید در بخش نظرات سایت پرسیده تا به تکمیل این بخش و  این نوشتار کمک کرده باشید. همچنین پرسش شما ممکن است سوال بقیه هموطنان عزیز باشد و با دریافت پاسخ در این صفحه هم در وقت شما عزیزان صرفه جویی می شود هم ما توانسته ایم کمکی هرچند اندک به هموطنان عزیز خود کرده باشیم.

 • چرا با آغاز سی سالگی یا بعد از زایمان ریزش مو بیشتر می شود؟

عموما هر استرس شدیدی که به بدن وارد می شود می تواند باعث ریزش مو شود. معمولا دو یا سه ماه بعد از استرسی که به بدن وارد شده ریزش مو شروع می شود و ممکن است تا شش ماه ادامه یابد. به این حالت Telogen Effluvium یا ریزش موی ناشی از استرس گفته می شود. در حاملگی علاوه بر ریزش ناشی از استرس، بعد از سقط یا بعد از زایمان، تغییرات هورمونی شدیدی که در بدن به وجود می آید می تواند باعث ریزش مو شود.

با توجه به اینکه فرد شیردهی دارد یا خیر و همچنین مدت زمانی که از سقط یا زایمان گذشته است، با درمان مناسب می توان از آن جلوگیری کرد. معمولا پزشک ترکیبی از داروهای هورمونی، محلول های تقویتی، آمپول های بیوتین بپانتن را تجویز می کند.

 • ریزش موی پس از زایمان تا چه مدت ادامه دارد؟

عموما ریزش موی بعد از زایمان، دو تا چهار ماه بعد از زایمان شروع می شود و می تواند تا شش ماه ادامه یابد. خوشبختانه یک تا دو سال بعد به مرور موها به تراکم اولیه ی خود باز می گردند. با درمان های مناسب می توان مدت زمان و حجم ریزش مو را کاهش داد تا موها سریع تر به حجم اولیه ی خود برگردند.

 • انگل دمودکس چه میزان بر ریزش مو تاثیرگذار است؟

انگل دمودکس به طور طبیعی بر سطح پوست و کف سر بیشتر افراد وجود دارد. افزایش تعداد این انگل ها روی پوست صورت ضایعاتی شبیه روزاسه و همچنین التهاب پوستی ایجاد کند. دمودکس روی پوست سر باعث تغییراتی مانند پوسته ریزی و التهاب می شود. انگل دمودکس معمولا به طور مستقیم بر ریزش مو تاثیر ندارد اما تحمل (Compliance) بدن را در برابر محلول ها و داروهای موضعی کاهش می دهد. این حالت منجر به پوسته ریزی، التهاب و خارش پوست سر می شود که برای فرد مبتلا بسیار آزاردهنده است.

 • آیا موی افرادی که به دلیل شیمی درمانی ریزش کرده، دوباره رشد خواهد کرد؟

همان طور که می دانید ریزش مو بخشی از عوارض شیمی درمانی است. بسته به رژیم شیمی درمانی و مدت زمان و دفعاتی که فرد تحت شیمی درمانی قرار گرفته است، آسیب ناشی از آن می تواند برگشت ناپذیر باشد. بر اساس نوع داروی شیمی درمانی، درمان های موضعی، تزریق، PRP، مزوتراپی مو و تریپل تراپی می توانند تا حدی از این آسیب جلوگیری کنند.

نمی توان گفت موهای از دست رفته به طور قطع بر می گردند چون میزان اثرگذاری این روش ها به نوع داروی شیمی درمانی، نوع سرطان، رژیم و مدت شیمی درمانی و حتی نوع داروهایی که به عنوان نگهدارنده بعد از پایان شیمی درمانی مصرف می شود، بستگی دارد. برای مثال تاموکسیفن و داروهای مشابه آن که در درمان سرطان سینه استفاده می شود، بر ریزش موها اثر نامطلوب دارند.

به طور دقیق نمی توان گفت چه مقدار از موهای ریخته دوباره رشد خواهند کرد. اقدامات درمانی لازم باید حدود یک تا دو سال بعد از اتمام شیمی درمانی ادامه یابد و بعد از آن با بررسی شرایط می توان تصمیم گرفت که نیاز به کاشت موی مجدد هست یا خیر.

کاشت مو در کلینیک خانه سفید

 • آیا مصرف ماینوکسیدیل برای افراد باردار توصیه می شود؟

مصرف ماینوکسیدیل در دوران بارداری ممنوع است و حتی بهتر است از یک ماه قبل از بارداری مصرف آن متوقف شود.

 • چه توصیه ای برای ریزش موی ناشی از قطع مصرف قرص ضد بارداری وجود دارد؟

اگر فرد سابقه ی بیماری هورمونی داشته باشد، باید داروی های گیاهی شبه هورمونی مثل سائوپالمتو و داروهای کاهش وزن را جایگزین داروهای هورمونی خود کند و برای درمان کیست تخمدان به ورزش منظم بپردازد. اما اگر فرد به منظور پیشگیری از بارداری از قرص های ضد بارداری استفاده می کرده و اکنون با قطع آن دچار ریزش مو شده، می توان از ویتامین های گروه B ، آمپول بیوتین بپانتن، محلول های ضد ریزش استفاده کرد. در ریزش موهای شدیدتر، محلول های هورمونی موضعی مثل پروژسترون و استرادیول می توانند اثر گذار باشند.

 • عواملی مثل استرس یا مصرف استروئید می تواند باعث ریزش موی کاشته شده شود؟

موهای کاشته شده عموما به ریزش مقاومند. اما تغییرات هورمونی و اضطرابی می توانند بر رشد مو و نتیجه ی نهایی کاشت مو اثر نامطلوب بگذارند. محلول های موضعی و درمان های کمکی مثل PRP ،تریپل تراپی، مزوتراپی و در صورت نیاز داروهای هورمونی می توانند از ریزش جلوگیری کنند.

 • آیا موهایی که در اثر پایین بودن سطح هموگلوبین خون دچار ریزش شده اند، دوباره رشد می کنند یا خیر؟

اگر ریزش مو به دلیل کمبود ذخیره ی آهن بدن باشد و فرد سابقه ی اختلالات هورمونی و ریزش موی خانوادگی نداشته باشد، با درمان های موضعی و جبران فقر آهن قابل بازگشت است.

 • مصرف چند دوره آمپول بیوتین مجاز است؟

آمپول های بیوتین و بپانتن در گروه ویتامین های B قرار دارند.این ترکیبات محلول در آب هستند و به همین دلیل مصرف بیش از حد آن ها مسمومیت ایجاد نمی کند. بنابراین حتی اگر بیش از حد هم تزریق شوند، از طریق ادرار دفع خواهند شد. نکته ی قابل توجه این است که مصرف ویتامین تا وقتی که بدن با کمبود آن مواجه است اثرگذار است.

هنگامی که کمبود آن برطرف شد، مصرف بیشتر آن کمکی نخواهد کرد و اضافی آن دفع خواهد شد. بنابراین تزریق طولانی مدت آن توصیه نمی شود. برای مثال یک دوره ی شش تایی آمپول بیوتین تجویز می شود، سپس سه تا شش ماه بعد بر اساس نیاز بدن دوره ی بعدی توصیه خواهد شد. به طور کلی مصرف بیش از اندازه و مداوم آن اثر مطلوبی نخواهد داشت.

 • آیا سطح بالای هورمون پرولاکتین می تواند باعث ریزش موی سر و ابرو شود؟

بله. تغییرات هورمونی مثل افزایش پرولاکتین، عدم توازن هورمون های FSH و LH و افزایش تستوسترون همگی می توانند باعث ریزش مو شوند و نیاز به درمان مناسب خود دارند.

 • آیا درماتیت سبوروئیک و چربی کف سر باعث ریزش مو می شود؟

درماتیت سبورئیک با خارش، سوزش، پوسته ریزی سر نمایان می شود، اما عامل مستقل ریزش مو نیست. نکته ی قابل توجه این است که افرادی که مبتلا به درماتیت سبورئیک هستند، در مقایسه با افراد دیگر، تحمل کمتری نسبت به درمان های موضعی نشان می دهند. برای مثال مصرف محلول ماینوکسیدیل که یکی از درمان های اصلی ریزش مو است را به سختی تحمل می کنند، چون این دارو باعث خارش و سوزش پوست سر می شود. اکثر داروها و محلول های تقویت کننده ی مو، پایه ی الکلی دارند که پوست سر را تحریک و تشدید درماتیت سبورئیک می شوند. در نتیجه اگزمای سبورئیک به خودی خود باعث ریزش مو نمی شود.

 • آیا با درمان سندروم پلی کیستیک تخمدان موها مجددا رشد خواهند کرد؟

بله. با درمان مناسب و طولانی مدت و ترکیبی از داروهای هورمونی، محلول های موضعی حاوی هورمون، محلول ماینوکسیدیل و تزریق های تحریک کننده ی رشد مو می توان زمینه ی بهبود رشد و تراکم مو را فراهم کرد. شاید صد در صد موها مجدد رشد نکنند اما این درمان در کاهش ریزش و افزایش حجم مو موثر خواهد بود. معمولا سندروم تخمدان پلی کیستیک به طور متوسط از پنج تا ده سال در فرد تشخیص داده نمی شود. بنابراین این که چند درصد از موها دوباره رشد کنند، به مدت زمانی که فرد مبتلا به سندروم بوده است بستگی دارد.

 • آیا ممکن است موهایی که در اثر بیست سال ابتلا به بیماری تریکوتیلومانیا دچار ریزش شده اند، دوباره رشد کنند؟

بیماری تریکوتیلومانیا یا کندن موی وسواسی می تواند باعث تخریب دائمی ریشه ی مو شود و برخی از موهای کنده شده قابل برگشت نیستند. عموما شش ماه تا یک سال پس از درمان این اختلال، اقدامات تقویتی، PRP ، درمان های محرک رشد مو، تزریق های استروئید با دوز پایین در کنار مزوتراپی، محلول های ماینوکسیدیل و داروهای هورمونی می تواند مفید باشد.

اگر حس می کنید کمک بیشتری نیازمند هستین می توانید با شماره های 02154503 و 09122252731 کلینیک خانه سفید تماس گرفته و وقت مشاوره با پزشک متخصص کلینیک خانه سفید درخواست دهید. در جلسه مشاوره پزشک با کمک اطلاعات شما دلیل اصلی ریزش مو را مشخص کرده و راه های درمان آن را برای شما شرح خواهد داد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 1576

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

271 دیدگاه

 1. سلام و خسته نباشین لطفا جواب بدین خواهشا>
  من 16 سالمه هر 3یا4 روز حموم میرم بین 15تا25 مو جمع میشه روی زمین زمانی که کامل موهامو میشورم.
  توی روز هم که هروقت موهام رو کشیدم یکی یا دوتا میاد تو دستم میاد میتونم بگم تو روز 25 تار مو شاید بشه.
  موهای خوبی دارم و به موهام روغن رازیانه…الوورا……سیر…….حنا…..و بعضی وقت ها تخم مرغ وشیر میزنم..
  موهام به شدت بد شانه میشه و حتی اگه دستم رو توی موهام بکنم گیر میکنه و اگه سریع بکشم یک صدایی نازکی میاد صدای چی هست؟؟؟
  یک مشکل دیگه.. مثلا گوشه سرم میخواره و وقتی دست میکشم میبنم یک دونه مو هست بیشتر وقت ها همینطوره طبیعی؟
  ممنون میشم جوابم بدین که موهام طبیعی است؟؟؟؟

 2. سلام به شما دوستان عزیز من ۱۴سالمه ریزش موی بسیار شدیدی دارم وقتی میرم حموم حدود۴۰یا۵۰تا تار مو از دست می دم خیلی می ترسم به پدر مادرمم که میگم اهمیت نمیدن منو ببرن دکتر ،تغریبا یه فرق باز شده توی سرم خیلی می ترسم و نگرانم لطفاً کمکم کنید .

  1. داداش بیخیال پدر و مادرت شو و یک وقت دکتر پوست و مو بگیر برو دکتر یک ازمایش بده و راه حلشو پیدا و درمان کن به فکر خودت باش

 3. من ریزش موی نسبتا شدید داشتم و از طرفی هم کلا با دارو و مواد شیمیایی سرو کار نداشتم و نمیتونستم مصرف کنم تا حدود یکسال همینجوری ریزش موهام ادامه داشت تا اینکه یه روغن طبیعی آشنا شدم و استفاده کردم به مدت ۴ ماه الان موهام عالیه و داره رشد می‌کنه و یه عالمه تو موهام بچه مو دارم که دارن بزرگ میشن اسم روغن رو پیجشو می‌نویسم اگه کسی مشکل داشت استفاده کنه shafi_scorpian_oil

  1. سلام من دوساله قرص B2 زیرزبانی مصرف میکنم والانم ریزش مو دارم ممکن هست ربطی داشته باشه

 4. سلام خسته نباشید
  ببخشید من پارسال طی یک استرس شدید بعد 3 ماه دچار ریزش شدم و ریزش ب طوری بود که شونه به سرم مکشیدم بیشتر از 10 12 تا باهاش کنده میشد
  الان که یه سال گزشته ریزش کمتر شده در حدی که شونه میزنم 4 یا 5 تا باهاش میاد
  ولی با وجود ریزش زیاد بازم احساس میکنم موی سرم زیاد فرق نکرده و زیاد کم پشت نشده
  بیشتر ترس من این هستش که پدرم کچل هست ولی پدر بزرگم و عموم کچل نیستند و پسر عمو هامم کچل نیستند
  ممگنه من به ریزش ارٍثی دچار بشم؟

 5. سلام. دوستان اصلا نگران ریزش موهاتون نباشین
  ولی هر چه سریعتر بهش رسیدگی کنین بهتر جواب میگیرین
  به راحتی هم ریزش درمان میشه
  هم رویش مجدد موها

  1. من کاشت مو انجام دادم ی قسمت وسط سرم کاشت انجام نشده میشه کاری کرد رشت مرد یا قسمت پشت سرم ریزش پیدا نکنه

  2. سلام من ریزش موی شدیدی داشتم قبلا الان شدید ترم شده ب صورت سکه ای شده موهام
   موهای خیلی بلندی هم دارم
   واقعا نگرانم لطفا راهنمایی کنید:)

 6. سلام وقت بخیر دوستانی ک ریزش مو در حال معمولی و بعد از کرونا دارن نگران نباشن چون بعد از ۶ الی ٩ ماه برطرف میشه ولی حتما باید روش های مراقبتی رو درست پیگیری کنن.

 7. سلام وقت بخیر ۱۵ سالمه

  من قبلا موهام زیاد میریخت ولی الان خیلی کمتر شده طوری که روزی ۳ تا ۱۰ تار مو از سرم جدا میشه و بعضی روز ها هم هیچی جدا نمیشه

  فقط از قبلا که موهام زیاد میریخت موهام کمپشت شده
  ایا برم دکتر خوب میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   میزان ریزش موی شما طبیعی است و جای نگرانی ندارد. اگر حس کردین موهای شما در حال کم پشت شدن می باشد حتما به پزشک مراجعه کنید.

 8. سلام
  من ۳۰ سالمه و به دلیل یه سری مشکلات ۱ ماهی شدیدن استرس داشتم. قبلش هم دارو برای پرورش اندام استفاده کرده بودم چندتا تستسترون و نادرلون. سشوار هم برای حالت دادن استفاده میکردم.
  موهای خیلی پری دهشتم اما الان یه مقدار موهام نازک و کم شده. پیشونیم هم کم شده.
  تو ارسمون هم کچلی نبود.
  راهکاری دارید برام. الان ریزش ندارم اصلا اما موهام نازک و کم شده.راهی هست که موهام مثل قبل شه.هزینش هم اصلا مهم نیست.ممنون میشم راهنمایی کنید

 9. سلام من ۱۵ سالمه و وقتی مو هام رو میشورم تقریبا ۲۰ تار مو می ریزه رو زمین اما وقتی شونه میکنم هیچی نمیریزه و حتی صبح ها که بلند میشم روی بالش هیچ تار مویی نیست
  ولی وقتی از حموم بیرون میام کف سرم معلومه

 10. سلام
  ۱۹ سالمه و موهای بلندی دارم، جدیدا متوجه شدم ریزش مو پیدا کردم
  ازمایشی که دادم کبدم کمی چرب بود
  ایا به همین دلیل ریزش دارم؟
  درمان خاصی هم دارد؟
  ایا کوتاه نگه داشتن مو باعث تقویت آن میشود؟
  و ایا روغن هایی مثل سیاه دانه و زیتون کمک میکند؟
  سپاس

  1. سلام خسته نباشید..من سی و چند ساله هستم از بچکی دچار ریزش پو بودم و گاهی هم به صورت سکه ای سرم خالی میشد و با دارو هایی برخی از انها بر میگشت..اما الان به طو خیلی شدید ریزش موی من ادامه پیدا کرده و الان ب شدت کم پشت مو شدم ..در ازمایش خونم التهاب بدنم و پروتئین فعال سی من بالا هست یکم دکتر میگوید به دلیل روماتیسم مفصلی هست اما من گاهی شک میکنم ک شاید به دلیل بیماری خود ایمنی و پیاز موی من هست ک این مشکل رو دارم میشه لطفا راهنمایی کنیید؟ الان روش هایی مثل جراحی هم امده تا پیاز موی من رو دستکاری کنند؟..دنبال راه حل هستم ممنون

 11. با سلام و خسته نباشید
  من سال 87 موهام شروع شد به ریختن و همون سال تحت مراقبت پزشک قرار گرفتم اون موقع 20 سالم بود . بعد از گذشت سه چهار ماه ریزش موهام قطع شد و رویش مو هام را مشاهده کردم تا دو سال که گذشت یهو داروها تحریم شد و همچنین دکتر محلول ماینوکسیدیل 2 درصد را کرد 3 در صد .که بعد موهام شروع شد به ریختن حتی بیشتر از اون موقع که 20 سالم بود ریخت و االان کلا وسط سرم کامل ریخته .
  می خواستم بپرسم ببینم الان که 32 سالمه باز مجددا می تونم برم پیش دکتر یا که نه؟آیا تاثیر می کنه با نه؟ممنئن میشم جوابم رو بدید.

  1. سلام..شما از محلول ک استفاده کردید راضی بودید نتیجه میده آیا ؟

 12. سلام وقت بخیر من اگه موهامون چرب کنیم با وازلین به پرپشت شدنش کمک میکنه آیا؟ چون ی جا درباره خواص وازلین خوندم اینم جزئش بود و اینکه من موهام چربه خودش مشکلی نداره

  (با تشکر)

 13. با سلام وقت بخیر من ۲۰ سالمه جدیدا متوجه شدم موهای جلوی سرم انگار ریخته و کم شدن میخواستم بدونم دلیلش چیه؟ ولی خانواده میگن نه چیزی نریخته تو زیادی حساسی
  بعد میخواستم بگم ممکنه خودارضایی تاثیری در ریختن موهای سر داشته باشه ؟؟؟

  1. سلام، اگر متن رو خونده باشید متوجه خواهید شد که ارتباط زیادی بین هورمون های جنسی با غدد چربی زیر پوست سر وجود داره و اختلال در هورمون های جنسی مثلا با خودارضایی باعث ریزش مو خواهد شد.

 14. سلام من پسری ۱۶ ساله هستم یک ماه ریزش مو داشتم اول که ریزش مو داشتم روزی ۴ تا ۵ عدد داشتم بعد سه ماه دیگر ریزش مو ندارم ولی بعد سه ماه شروع شد و روزی ۱۰ یا ۲۰ عدد ریزش مو دارم من عمو هام دایی هام هیچ گونه ریزش مو نداشتن لطفا اگه میشه راهنمایی کنید

 15. سلام خسته نباشید به مدت ۱ماهه که من بعد از حمام موهام ۲۰۰ تا می‌ریزه لطفاً راهنمایی کنید و اینکه من هر روز ۱ساعت ورزش میکنم و۲روز درمیان حمام کامل میکنم آیا به خاطر نشستن سر بعد از ورزش ریزش اتفاق میوفتد؟ ممنون میشم پاسخ بدین

 16. سلام.
  بدلیل سوءتغذیه و سیستم بدنی بسیار ضعیف که با یک باد سرما میخورم، ریزش موی شدیدی پیدا کردم. جدیدا کپسول هرویت مصرف میکنم.
  سوال: بیوتین ۸۰۰ میکرو برای شرایط من کم نیست؟
  دکتر داروخانه گفت بیوتین ۵۰۰۰ مصرف کنم و حتی اگر گیر بیاد دوز ۱۰۰۰۰ (ده هزار میکرو).
  اقا هستم و چهل ساله. ممنون

 17. سلام وقت بخیر
  من 17سالمه و جدیدا متوجه شدم موقع شانه زدن مو هام میریزد
  تقریبا تمام مو هام در بدنم نازک شدن
  میخواستم بپرسم آیا درمانی داره یا میتونه علائم بیماری باشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   به پزشک متخصص مراجعه فرمایید تا علت ریزش مو مشخص شود.

  2. منم بعد از کرونا موهام نازک شده و ریزش شدیدی پیدا کرده

  3. منم کرونا گرفته بودم سه ماه پیش الان ریزش مو زیادی دارم

 18. سلام وقتتون بخیر من ریزش مو دارم مخصوصا بعد حمام. ازمایش دادم فقط منیزیم خیلی پایین بود و مشکل دیگه نداشتم یعنی میشه علت ریزش مو این باشه واقعا داره کف سرم دیده میشه

 19. سلام . حدودا یک ماه و نیم هست دچار ریزش مو شدم .درست وقتیک در تماس با فرد مبتلا ب کرونا بودیم بنده و خواهرم مبتلا نشدیم اما دچار ریرش مو شدیم .
  قرص یونی زینک مصرف میکنم و مولتی ویتامین کامل. اما متوفق نمیشه .لطفا خواهشمندم راهنمابیم کنید.
  ضمنا چکاپ کامل هورمون و سی بی سی و … دادم و مشکلی نبوده.

 20. سلام. من 19 سالمه و تقریبا 3 ماهی هست که ریزش مو دارم. اخیرا خیلی دچار استرس شدم و موهام خیلی نازک هستن. زمینه ژنتیکی دارم و میزان آهن بدنم نرماله و مشکلات تیروئیدی هم ندارم. لطفا بگید چکار کنم.

 21. سلام
  ببخشید من چهارده سالمه بعضی از بخش های موهام کم پشت شده ونمیدونم شکسته یا ریخت

 22. سلام من ۱۵ سال دارم و در موقع استحمام حداقل ۱۰ تار مکو از سرم میریزه.آیا طبیعیه؟البته عرضکنم رشد موهایم بسیا سریعهستند و طی چند روز مو هایم بلند میشوند.اما میریزند

 23. سلام خسته نباسین، من خانمی 32ساله هستم، سه ماه هست که ریزش موهام از قسمت شقیقه سر شروع شده، هم آزمایش کامل دادم هم سونوگرافی هیچ مشکلی نبود، دکتر برام قرص اکولایف و شامپو و تونیک پرومین سریتا نوشتن، اما من همچنان ریزش مو دارم، بنظرتون میشه جلوی ریزش موهام رو بگیرم.

 24. سلام خسته نباشید
  ببخشید من یک سوالی داشتم من چند وقت است وقتی درحال شانه کردن موهایم هستم موهای بسیاری می ریزد با اینکه قبلا خیلی کم بوده یعنی وقتی شانه می کردم به طور معمولی کم می ریخته و با اینکه موهایم بلند است مو های کوتاهی می ریزد و تیکه تیکه می ریزد راید چه کاری انجام دهم تا ریزش مو هایم قطع شود؟

 25. سلام دختری ٢۴ساله هستم
  موهای کم پشت دارم ولی حدود یک سالی هست ک ریزش مو درروز حدود١٠٠تار مو دارم آزمایشات لازم راانجام دادم ولی مشکلی نبودچهار جلسه مزوتراپی انجام دادم ماه های اول خوب بود ولی الان ریزشم بیشتر شده وجلوی سرم کمی خالی شده ولی موهای ریز درسرم رشد کرده ک آن ها نیز کمی دچار ریزش میشوند
  مجدد به دکتر مراجعه کردم محلول ماینوکسیدیل دودرصد تجویز کردند ک هنوز مصرف نکردم
  بنظر شما مصرف راشروع کنم؟نحوه ی قطع کردن دارو به چه روش هست؟درضمن مادرم هم موهای نازک وکم پشت دارندولی اصلا موهایشان خالی نیست
  و پدرم نیز طاس نیستند
  آیاریزش موی ارثی دارم؟برای درمان چه کارباید بکنم
  ممنونم میشم راهنماییم کنید

 26. سلام و احترام
  بنده 22سالمه و قبلا موهای پرپشت و چربی داشتم تقریبا سه ماه هست که موهام هم خشک شدن هم ریزش پیدا کردن و مجبور شدم کوتاهشون کنم . وقتی موهامو کوتاه کردم متوجه شدم جوش های قرمزی روی سرم دراومدن علت این جوشها رو نمیدونم واقعا. لطفا راهنماییم کنید.

 27. با سلام
  من حدود سه ماه پیش کرونا گرفتم الان بعد از خوب شدن موهام به طور وحشتناکی در حال ریختنه.آیا درمانی داره؟ممنونم ازتون پیشاپیش

  1. با سلام و وقت بخیر

   با تزریق آمپول های بیوتین و دکسپانتنول می توان با تجربه ای که کردیم ریزش موی در اثر کرونا را مهار کرد. اما بهتر است این روش ها حتما با تجویز پزشک و پس از معاینه شما باشد.

  2. سلام خسته نباشید. جنس موهای من چرب و لَخت، بعد از تموم کردن خدمت سربازی با هرباری که حموم میرم یا دست تو موهام میکشم ریزش زیادی دارن چه راهی واسه درمانش هست؟

  3. سلام و وقت بخیر

   مراجعه به پزشک متخصص و با کمک ایشان پیدا کردن علت ریزش مو و شروع درمان.

  4. سلام من ۱۷ سالمه
   من تقریبا ۶ ماه پیش در قسمت پشت سرم ریزش موی سکه‌ای داشتم به متخصص هم مراجعه کردم و آمپول زدن و ژل دادن منم به مدت یک ماه استفاده کردم و موهای اون قسمتم کمی رشد کرده بود و بعد دیگه از ژل استفاده نکردم بعد اون نه تنها موهای اون قسمت از سرم دوباره ریخت بلکه کلا دچار ریزش مو شدم و موهام خیلی نازک شده،شما میتونید پیشنهادی بهم بدید؟

  5. من کرونا گرفتم بعد از دو ماه ریزش شدید مو پیدا کردم ، رفتم پیش پزشک گفت شامپو بچه رو یک چهارم نمک یددار بریز درست میشه ، بعد از دوهفته خوب شد، پیش متخصص خوب برو ، میتونی این روش رو آزمایش کنی

 28. با عرض سلام و خسته نباشید من موهام بشدت داره میریزه البته ناگفته نمونه که تیروئید دارم وقارچ پوستی علت ریزش مو من همین بیماری هست دکتر هم چندبار رفتم قرص دارو بهم داده و میگه بر اثر کمبود ویتامین ها هست لطفا کمکم کنید سپاسگزارم

 29. سلام وقت بخیر
  من حدود 4 ساله ریزش موم شروع شده و حدود 3 ساله ماینوکسیدل میزنم. حدود یکسالی هست که موهام بشدت ریزشش زیاد شده طوری که خط موم یک بند انشگت عقب رفته.ریزش موم هم از شقیقه ها و از جلوی سره که خالی شده.موهامم بشدت خشک و زبر و وز شده و اصلا صاف نیستن درصورتیکه موهام تا 3 سال پیش اصلا اینجوری نبود.دکتر هم زیاد رفتم و بهترین قرصی که خوردم اکوفن بود که الان موجود نیست در کشور.میخواستم بدونم خشکی موهام و این وز شدید موهام میتونه بخاطر ماینوکسیدل باشه؟ماینوکسیدل 5 درصد پاک دارو هر شب میزنم.و اینکه واسه ریزشم توصیتون چیه؟

 30. سلام و عرض احترام
  دختر های ۵ ساله دو طرف سرشان در ابتدا پوسته پوسته شد و بعد هم قرمز و در اخر ریزش مو گرفتند .
  احتمال دادیم که دلیل آن بستن مو با کش است .
  دلیل این چیست و چکار کنیم که دوباره مو هایش برگردد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   این مورد خاص حتما باید بصورت حضوری معاینه شود.

 31. سلام19سالمه تقریبا2ساله ک ریزش مو دارم ازقبل نداشتم یهو اینطور شد یعنی هربارمیرم حموم20تار مو میریزه حس میکنم ک موهام یکم کم پشت شده خواستم ببینم درمان داره . ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   ابتدا باید علت ریزش موی شما مشخص شده و سپس برای درمان اقدام کنید. پس در اولین فرصت به پزشک متخصص مجرب مراجعه فرمایید.

 32. سلام خسته نباشید من ۲۰ سالمه ولی ریزش موی شدید دارم جوری که بالای پیشونیم داره کلا خالی میشه
  بنظرتون چیکار باید بکنم اخه من رو موهام خیلی حساسم

 33. سلام من شوره زیاد به شرم میزد چندوقت اخیر آرایشگرم گفت بیماری پوستی گرفتم و درمان سنتی واسه این داره، به میزانی حنا و واجبی را مخلوط کرد و سر منو باهاش شست و شو داد. شوره سرم خوب نشد به دکتر داروساز مراجعه کردم و محلول شامپو مانند ضد شوره تهیه کردم که باعث شد شوره سرم خوب بشه ولی ریزش فوق العاده شدید پیدا کرده سرم.

 34. سلام
  من ۱۹ سالمه پشت کنکوری بودم و استرس زیادی رو تحمل کردم
  یک بار در طی سال تحصیلی حس کردم که هر وقت مو هام رو دست میکشم موها میریزه روی کتابم
  زیاد طول نکشید و خوب شد الان یک هفته ای هست که حس میکنم دوباره مو هام میریزه طوری که وقتی شامپو میزنم تعداد زیادی مو میاد تو دستم یا صبح که بیدار میشم بالشم مو داره
  البته حدود ۴ ساله که سرم پوسته پوسته میشه وبه دکتر هم مراجعه کردم اما خوب میشه بعد دوباره تشدید میشه
  شامپو کتوکنازول و قطره کلوتریمازول وبتامتازون هم استفاده میکنم
  چیکارکنم نه پوسته پوسته شدن درست میشه الانم که شروع به ریزش کرده.

 35. برای پزشک متخصص باید به مرکز استان بریم تو شهر نزدیک روستامون ک ۶۹ کیلومتر فاصله داره باهامون متخصص مو نداریم مخصوصا الان که مریضی افتاده تو شهرا و مرکز استانا از روستا بریم بیرون برای همه مردم ضرر داره . راهکار دیگه ایی نیست؟

  1. با سلام و وقت بخیر مجدد

   خیر متاسفانه باید توسط پزشک معاینه شده و در صورت نیاز با انجام تست های مدنظر ایشان و آزمایشات نسبت به درمان قطعی اقدام کرد.

  2. سلام خسته نباشید میخواستم مشاوره ای برای ریزش مو داشته باشم ازتون

  3. با سلام و وقت بخیر

   با شماره های کلینیک در تماس باشید تا وقت مشاوره براتون تعیین کنن.

  4. سلام خسته نباشید من الان مدتیه ک دست تو موهام میکشم یه دسته زیاد از موهام میریزه قبلانم همش مریخت
   وقتیم ک شونه میکنم تعداد زیادی از موهام کنده میشه
   الانم متوجه شدم ب صورت سکه ای داره میریزه موهام
   موهای خیلی بلندی هم دارم لطفا بگید چی کنگ

 36. سلام‌من ۲۰‌سالمه پسرم‌
  تقریبا یک سال و سه ماه پیش بود که یک ریزش عادی داشتم ک‌الان دربارش فکر میکنم خیلی عادی بود و موهام پر پشت بودن ولی همون موقع برادرم رفت دکتر مشهد و دکتر بهش ماینوکسیدیل داد منم دیدم که موهام ریزش داره منم دو هفته مصرف کردم و دوباره مصرف نکردم ولی موهام شدید ریزش پیدا کرد و الان تقریبا دارم کچل میشم ما تو روستا زندگی میکنیم و من درباره این دارو چیزی نمیدونستم فکر میکردم برا ریزش موعه وبعدا ک عوارضشو فهمیدم ۶ ماه پیش دوباره شروع ب مصرفش کردم که گوشه های خط مو تو جلوی سر دوباره تقریبا در اومدن ولی مرکز سر و وسط سرم هر روز داره کچل تر میشه و از اون موهای پر پشت پارسال رسیدم به کچلی که خیلی افسردم هم کرده اگه میتونید لطفا کمکم کنید

  1. با سلام و وقت بخیر

   بدون مراجعه حضوری و معاینه دقیق امکان تجویز وجود ندارد. مصرف خودسرانه ماینوکسیدیل و قطع آن قطعا موجب ریزش موی شدید می شود. لذا برای درمان بهتر است با پزشک متخصص مشورت کنید.

 37. با سلام
  من تازه هجده سالم شد و ترس از ریزش مو دارم چون پدرم و برادرم کامل موهاشون ریخته و میترسم مال منم همینطوری بشه تاحالا که فکر میکنم ریزش مو ندارم ولی چنتایی میبینم که ریخته میترسم که ارثی باشه باید چیکار کن لطفا کمک کنید ؟؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   این مورد باید بصورت حضوری بررسی شود اما اگر به پوست سر و ریشه موها آسیب وارد شده باشد خیر. می توانید با کاشت مو موهای آن ناحیه را ترمیم کنید.

 38. سلام خسته نباشین
  من 23 سالمه و پسر هستم ریزش مو دارم بیشتر ریزش موی من کنار گوش هام هست از طرفی خارش و شوره سر هم دارم ممنون میشم راهنمایی بکنید.

 39. سلام . من دوماهه که جلو و وسط سرم کاشت مو انجام دادم.الآن تقریبا یک ماهی هست که سرم رو با دست میشورم و کف سرم احساس زبری میکنم.ای زبری ها شبیه دلمه هستن ولی میدونم که دلمه نیست و وقتی هم که از کف سرم کنده میشن این زبری ها، داخلشون مو هست. ته این موها هم سفیده. میخاستم بدونم این ریشه مو هستش که رنگش سفیده؟اگر باشه،دیگه اون قسمت موی کاشته شده رشد نمیکنه؟و سئوال آخر اینکه موهای کاشته شده بعضی از نواحی جلوی سرم ریخته،ممکنه در اثر شست و شوی نامناسب و کشیدگی در طول این یک ماه ریخته باشه یا اینکه طبیعیه؟ممنون از پاسخگوییتون.

  1. عرض ادب و احترام

   برای دریافت پاسخ پرسش های عوارض بعد از کاشت مو از دسته بندی مراقبت های بعد از کاشت موی سایت مقاله با عنوان مد نظر خود را پیدا کنید یا اگر جستجوگر زنده سایت کمک بگیرید.

 40. سلام
  من سالهاست به خاطر بیماری cml تحت درمان با تاسیگنا هستم
  البته قبلا آمیتنیپ استفاده میکردم ولی حدود دو سال هست نیلوتنیپ تاسیگنا میخورم و دوز دارو بالا رفته موهای بلند و پرپشت و سالمی داشتم ولی
  الان حدود یک سال هست ریزش شدید پیدا کرده و وست سرم کاملا دیده میشه چکار کنم که دوباره رشد کنن ؟

  1. با سلام و احترام

   با توجه به نوع بیماری که دارید باید داروهای آنرا مصرف کنید. در این رابطه با ویزیت حضوری شاید بتوان وضعیت را بهتر کرد.

  2. با سلام ،خانمی هستم ۵۶ ساله، مدت یک ماهه که ریزش مو شدید پیدا کردم ، با توجه به اینکه به دلیل گرفتن کرونا در سه ماه پیش قرص سودوواک و آمپول رمدسیویر تزریق کردم ، ضمنا بعلت کم کاری تیرویید تحت درمان هستم و تیروکسین میخورم، الان مدت یک هفته نیز قرص هیرویت شروع کردم ولی تاثیر چندانی ندارد و ریزش مو همچنان ادامه دارد، چه باید کرد

  3. با سلام و وقت بخیر

   نزد پزشک متخصص رفته و با نظر ایشان شاید بتوان با تزریق آمپول های بیوتین و دکسپانتنول با تجربه ای که کردیم ریزش موی در اثر کرونا را مهار کرد.

 41. من ۱۶ سالمه ریزش مو پیدا کردم از زمانی که رژیم گرفتم حال باید چه کار کنم

 42. سلام من دو ماه پیش به خاطر شتشوی زیاد قسمتش کم پشت شد به دکتر مراجهه کردم بهم دارو تجویز کرد وگفت یکی دو ماه موهات میریزه بهد دو ماه ودوباره شروع به رشد کردن میکنه والان که دارومصرف میکنم موهام میریزه ومیترسم دوباره در نیاد به نظر شما دارو قطع کنم یا مصرف کنم لطفا جواب بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   الگوی ریزش شما و نوع داروی مصرفی در پاسخ ما تاثیر گذار است. بدون دانش کافی نمی توان تجویز یا توصیه ای کرد.

 43. سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و شروع کردم ب خوردن قرص های آ کنوترن ۲۰ الان حدود ۳ هفته بیش تر است ک میخورم و جعبه اول رو تمام کردم و موهام ضعیف شده و میریزه ازمایش کبد را داده بودم و دکتر گف مشکلی نیس و این دارو رو تجویز کرد این دارو بر روی چه چیزی تاثیر گذاشته ک موهای من شروع ب ریزش کرده و چه کنم ک بهتر شه هرجا خوندم نوشته بود قرص ویتامین آ و آب زیاد بخورید راه کاری نیست یا کلا باید این دارو را قطع کرد و اگر قطع کنم بازهم موهایم میریزد و در کل این قرص باعث طاسی سر میشود

  1. با سلام و وقت بخیر

   در اثر مصرف ایزوترتینویین امکان دارد که موها مقدار بیشتری ریزش کند ولی پس از قطع مصرف طبق مستندات علمی دوباره موها در می آید با پزشکی که که برایتان دارو را نوشته صحبت کنید.

 44. سلام من بیماری پیکوز دارم و 16 سالم هستم از موقع شروع این بیماری ریزش مو زیاد داشتم طوری مه موهام نسبت به قبلا نصف شده تقریبا هیچ راهکاریم چن ساله پیدا نکردم برای مشکلم

 45. سلام
  ی سوال دارم
  ماسک مخلوط حنا وزرده تخم مرغ محلی باعث جلوگیری ازریزش مو میشه یانه؟؟؟

 46. این آلوده کردن فضا نیست
  حالا میتونی رد بشی اینو نخونی
  بعدم فضای مجازی اینجا جایی برای بقیه پیام ها کم نشده
  حالا این دوستمون خواسته از این فضا استفاده کنه و یه مطلب دینی هم بذاره
  مطلب دینی چرندیات نیست
  مزخرف نیست
  چرتیات نیست
  همه زندگی دینه
  دین برنامه زندگیه
  هرچی که بخوای دین در موردش راهنمایی و هدایت داره .
  تو همین بحث پزشکی دین حرف داره
  از مسائل سطحیش تا تخصصیش
  مثلا زمانی که سونوگرافی نبوده و حتی چگونگی انعقاد نطفه رو کسی نمیدونست قرآن کریم توضیح داده که خلقت چجوری صورت میگیره و نطفه چه مراحلی رو طی میکنه تا تبدیل به انسان کامل بشه و بعد از به دنیا اومدن هم راهنمایی میکنه که باید چیکار واسش بکنی
  و همین دینه که عمل به دستور پزشک رو واجب میکنه و بهتره بدونید تو این شرایط کرونا متدینین بیشتر از همه به پروتکل هدی بهداشتی عمل کردن
  رهبر ما برای مصداق کافیه تا هیئات و مساجد و تکایا
  خواهشا دین رو دست کم نگیرید
  بشر چون که فقط به پیامبر درون(عقل) اکتفا کرد این همه انحرافات رو به وجود آورد.
  ما نیازمند ارشاد پیامبر بیرون هم هستیم

  1. برای نمونه از تصدیق آیات قرآن می توان به آیه ۴۱سوره عنکبوت اشاره کرد«مَثَلُ الَّذِینَ اتَّخَذُوا مِنْ دُونِ اللَّهِ أَوْلِیاءَ کَمَثَلِ الْعَنْکَبُوتِ اتَّخَذَتْ بَیْتاً وَ إِنَّ أَوْهَنَ الْبُیُوتِ لَبَیْتُ الْعَنْکَبُوتِ لَوْ کانُوا یَعْلَمُونَ»که همانطور پیداست برای عنکبوت فعل اتخذت( فعل مونث) بکار برده شده است که نشان دهنده مونث(ماده) بودن عنکبوت سازنده لانه است هزاران سال بعد دانشمندان ثابت کردند که فقط عنکبوت ماده میتواند از تار لانه بسازد، در حالیکه عنکبوت مذکر (نر) از تارهای خود فقط برای جابجایی بین اماکن استفاده میکند و از تار های ترشح شده اش نمی تواند اقدام به لانه سازی کند در مطلب بعدی در آیه بالا، خانه عنکبوت از سست ترین خانه ها شمرده شده است نکته جالب اینجاست که گفته نشده سست ترین تار ها بلکه عنوان شده «اوهن البیوت» سست ترین خانه ها زیرا تار عنکبوت ۲۰ برابر فولاد هم مقدار خود استحکام دارد ولی به خاطر نازک بودن(یک چهارم مو انسان)، ساختار سست و شکننده ای به لانه عنکبوت می دهد، که سستی خانه عنکبوت علاوه بر تارهای نازک آن علت دیگری هم دارد: عنکبوت ماده (بیوه سیاه) بعد از به دنیا آوردن فرزندان، عنکبوت نر را میکشد و میخورد و فرزندان هم بعد از اینکه به بلوغ رسیدند، مادر خود را میکشند و به خارج از خانه میاندازند!! و آن یک نمونه بارز از خانه از هم پاشیده و سست به تعبیر و نگاه از جهت دیگر است.

  2. سلام من وضعیتم دقیقم عین شماست من پنج ماهه پیش کراتینه کردم تاقبلش اصلاریزش نداشتم ولی ازوقتی کراتین کردم موهام شروکردب ریختن خیلی زیادمیریزه دارم کلافه میشم دکتررفتم قرص خوردم ماینوکسیدل زدم مزون تراپی هم رفتم جواب ندادتوروخداراهنماییم کنیدریزشتون برطرف شده شما؟اگه شده چجوری o

 47. سلام من حدود یکسال پیش کراتین انجام دادم و ریزش مو نداشتم الان حدود 4 ماهه که بشدت موهام داره میریزه نمیدونم چه ویتامینی استفاده کنم؟و اینکه شامپو مخصوص کراتین میزنم

 48. سلام؛ من ۱۶ سالمه و تا حدود یه هفته پیش موهای بسیار پر پشت تا حدی که میخواستم از پر پشتیشون کم کنم ولی یه هفتس موهام ریزش گرفته و احساس میکنم تراکمش داره کم میشه من خیلی از پروتئین کم استفاده میکنم و البته چند بار برای بار اول موهام اتو مو کشیدم چی دلیلش میتونه باشه؟لطفا جواب بدید خیلی نگرانم

 49. سلام و خسته نباشید من 25سالمه چند سالی میشه ریزش موهام بیش از حد از فیناید از اکوفن از ماینوکسیدیل همه چه زیر نظر پزشک استفاده کرم ولی جواب نگرفتم و هنوز هم ریزش موهام بیش از حد یه ماه میشهprpانجام دادم با این روشم هیچ علایم بهبودی ندیدم به نظرتون prpدر چه مدت زمان و دوره جواب گو هست یا ایا اصلا تأثیر دارد

 50. سلام من یه پسر ۱۷ ساله هستم و چند روزی هستم فک می کنم ریزش مو دارم وقتی مو هامو با شونه مرتب میکنم اصلا یه تار مو هم توی شونه دیده نمی شه ولی وقتی با دستم موهامو مرتب میکنم شاید شاید دوبار که توی سرم دیت می کشم یه تار مو از سرم جدا میشه و هر باری این کارو می کنم شاید در روز ۲۰ تار مو جدا کنم

 51. سلام من انالی هستم 13 سالمه موهام وحشتناکککککککککک میریزه دارم دیونه میشم موهام که شونه میکنم نصف موهام کلا میره تو شونه تروخداا کمکم کنید همش ریزش داره کمککککککککک لطفا لطفا لطفا

 52. سلام
  من تقریبا یه پسر ۱۷ سالم الان یه چند وقتیه که احساس می کنم ریزش مو دارم
  وقتی صبحا از خواب پامیشم روی بالشت هیچ مویی نمی بینم که از سر افتاده باشه و اینکه برای شونه میکمم شاید حداقل یکی یا دوتا از نار موهای سرن کنده بشع ولی وقتی روزانه با دست موهامو مرتب میکنم مثلا اگه ۳ بار توی سرم دست بکشم شاید یه تار مو کنده بشه و این عملو هی تکرار میکنم شاید روزی ۲۰ از تار موی سرم کنده بشه
  حالا می خواستم بدونم اینکه با دست موهامو مرتب بکنم اشتباس یا کلا موی سرم نازک شده و به راحتی جدا میشه ؟؟؟؟
  و بعضی از موهای سرم شکسته شدن مثلا نازک و شکسته البته خیلی تعداد اندکی
  اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

 53. سلام خسته نباشید.
  یه مرد 37 ساله هستم . پس سر من مقدار کمی ریزش پیدا کرده ایا ممکنه ریزش شدید بشه؟برای جلوگیری از ریزش بیشتر چه پیشنهادی دارین؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   مهم پیدا کردن علت ریزش موی شماست. با توجه به سن شما اگر قبلا ریزش مو نداشته اید بعید است ریزش ارثی باشد. علت را با مشورت پزشک پیدا کرده و نسبت به درمان اقدام کنید.

  2. سلام من دخترم و ۱۹ سالمه ریزش موی من دو ساله شروع شده و اخیرا خیلی شدت پیدا کرده طوری که زمین خونه پر موهای منه کامل کوتاشون کردم ریزش کم نشد حتی الان یه سری از موهام به دو سانت نرسیده میریزنن و یه سری دیگه خیلی نازک شدن تو قسمت پیشونی سمت چپ و راست تقریبا خالی شده پدرم ارثی کچلی داره با اینکه دخترم ممکنه مشکلاتی از این قبیل پیدا کنم لطفا راهنماییم کنید با تشکر

  3. عرض ادب و احترام

   آیا تا بحال جهت درمان به پزشک مراجعه کردید ؟

  4. سلام من 16سالمه راستش چندماهی میشه وقتی موهامو شونه میزنم کنده میشن راستش از اولش موهای پر پشتی نداشتم ولی موقع شونه زدن کنده نمیشدالان این خیلی نگرانم کرده

 54. سلام خسته نباشید
  ببخشید من 18سالمه و موهام از 3ماه پیش شروع کرده به ریزش
  جلو سرم داره مو میریزه و فقط از سمت راست سرم احساس میکنم یکم موهام بلنده سمت چپو نگاه میکنم ریزش مو دارم ولی کمه
  ولی سمت راستم قشنگ کم پشت شده پوست سرم قشنگ معلومه و دونه دونه شده سمت راستم نمیدونم برای چیه
  تو نزدیکایه سال تازه هم یه افسردگی شدید به مدت چند هفته ای داشتم حالا نمیدونم بخاطر اونه یانه
  قبل اون هم سرمو زیاد سشوار میکردم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 55. سلام من ماینو کسیدیل استفاده میکنم اما نمیدونم چه شامپویی باید بزنم از صابون استفاده میکنم چه شماپویی باید استفاده کنم ؟
  ایا صابون خودش باعث ریزش میشود

  1. با سلام و وقت بخیر

   شامپو یا صابون باعث ریزش مو نمیشود به متخصص مراجعه کنید با توجه به موی شما شامپو تجویز کند.

 56. سلام من یه پسر ۱۷ساله هستم که موهای وسط وجلوسرم داره کم میشه وموهام کم پشت شده موهام هم چرب هستش.

 57. رسیدن به خدا نماز هزار “قل هو الله” نمی خواهد!

  🔸آیت الله فاطمی نیا

  🔹من خسته شدم بس که تکرار کردم که این دین، دین کیفیت است نه کمیّت! خدا و شما را شاهد میگیرم که مقصود من این نیست که ما مستحبات انجام ندهیم، نمازهای طولانی نخوانیم، اینها به جای خودش هست اما بعد از همه اینها بدانید که رسیدن به خدا نماز هزار “قل هو الله” نمی خواهد!

  🔸عمدتاً باید با باطن خود به خدا برسید ! اگر هزار “قل هو الله” هم خواندی خودت میدانی، من فضولی نمی کنم! اما امامان ما فرمودند با باطن خود زودتر به خدا می رسید.

  🔹هنوز باطن را اصلاح نکرده نماز هزار قل هو الله می خواند، چه فایده ای دارد؟ باطن را اصلاح نکرده مرتب دعای کمیل می رود! چه فایده ای دارد؟
  باطن را اصلاح نکرده و هنوز بلد نیست که در منزل با همسر و فرزندان خودش چطور رفتار کند اما هر سال به عمره می رود ! دین ما مسخره که نیست!

  🔸آقای بهجت شانزده ساله بود که پدر ایشان پیغام داده بود که راضی نیستم هیچ مستحبی را به جای آوری! چرا گفته بود؟ چون می ترسید ایشان از دین زده شود. حتی نماز ایشان در آن سن نمازی عاری از مستحبات بود به خاطر امر پدر اما در همین شانزده سالگی صاحب کرامت شد ! به خاطر عمل به وظیفه، اطاعت امر خدا! 

  🔻امام صادق (ع) می فرماید عمل به وظیفه باعث حصول معرفت است. این دین ، دین بزرگی است!.

  📡 حداقل برای یک☝️نفر ارسال کنید.

  #معنوی

  1. سلام ادمین عزیز ، الان که داری میخونی که approve کنی کامنت و یا نه ولی خواهشن بکن تا این جواب به این دوست رو دلم نمونه. آقا مهدی یکی دیگر از چیزهای قشنگ دینت اینه که هر جا مردمو دیدی چرت نگی و چرت ننویسی. ملت واسه نوشتن این مطالب و گردوندن سایت جون میکنن اونوقت تو میای با اراجیفت که ربطی هم نداره به موضوع فضا رو آلوده میکنی؟

  2. سلام خسته نباشی .آیا در کلینیک شما فقط کاشته مو انجام میشه یا prp. یا میزیترابی ویا …. ام انجام میشه

  3. عرض ادب و احترام

   کلیه درمان های مرتبط ریزش مو در کلینیک خانه سفید انجام می شود.

 58. سلام. ببخشید من ۱۶سالمه .۵ ماه موهامو رو یکم بلند کردم . از سه ماه پیش ریزش مو دارم . به طوری که هر‌وقت دست تو مو هام میکنم حداقل یه تار مو تو دستم میاد . سه ماه پیش حنا هم زدم به مو هام . یک سال هم هست که موهام چربه . مثلا اگر امروز برم هموم دو رور بعد کامل چرب میشه . متاسفانه سه سال هم هست که درگیر خود ارضایی هستم . می خواستم بدونم ریزش موهام به خاطر بلندیه مو هست یا چرب بودنش یا خود ارضایی یا حنا ؟. پسر هستم . ممنون

  1. موهام یهویی ریزش کرد نکنه از کروناست؟ من یک ماه پیش کرونا گرفتم

 59. سلام . من ۱۶سالمه . الان دو ماهه هر وقت دست میکنم تو موهام حد اقل یه تار مو تو دستام میاد . الان یک سالی هم هست که موهام چربه . به طوری که وقتی میرم حموم یه روز و نیم بعد یا دو روز بعد چرب میشه . متا سفانه نزدیک به سه سال هم هست که خود ارضایی میکنم . میخواستم بدونم چرب بودن و ریزش موهام به خاطر خود ارضاییه؟!؟

 60. سلام
  من ۲۰ سالمه
  وقتی موهام کوتاه بود اصلا ریزش مو نداشتم
  اما یکساله موهامو بلند کردم (موهام فره)

  و جدیدا ریزش موی شدید پیدا کردم
  طوری که با تکون دادن سرم هم چندین تار میریزه
  و خیلی غیر طبیعی داره میریزه بالای ۱۰۰/۱۵۰ تار در روز
  شامپو های مختلف رو امتحان کردم
  اما تاثیری نداشته احساس میکنم داره کم پشت میشه
  میشه راهنمایی کنین مرسی

  1. با سلام و وقت بخیر

   حتما با پزشک متخصص مشورت کنید و درمان خود را سریع تر آغاز کنید.

  2. سلام من ۱۶ سالم است و مقدار کمی ریزش دارم که با هر بار شانه کردن موهام ۴ تا تار مو میریزه . میترسم که شدت بیشتر بشه . اخه مادر و خواهر من هم این مشکل را دارند که برای آنها شدید تر است . برای خواهر من با یک دست کشیدن ۱۰ تا تار مو میریزه . میترسم که برای من هم اینطور بشه. پدر من هم حدود ۴۰ سال دارند که او هم دارای ریزش سر شده که ناحیه بالای سرش مقداری به صورت یک دایره خالی شده که خیلی بزرگ نیست . اگر ره حلی دارید میشه بگید . من کمبود ویتامین دی و آ دارم . ممکنه مشکل از این باشه؟

 61. سلام من برای درمان موخوره چ کار کنم .همه میگن باید از موهات سبک کنی اما واقعا این روش نمیپسندم اگ درمان ک اسیبی ب موهام نمیزنه رو پیشنهاد بدین ممنون میشم
  و برای درمان ریزش مو چ راهکاری رو ارائه میدین …؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   مقاله سایت در مورد موخوره را مطالعه فرمایید.

  2. سلام
   وقتتون بخیر
   من ۲۸ سالمه و مدت کمتر از سه ماه هستش که موهام به صورت ناگهانی و بشدت شروع به ریزش کرده و زمینه وراثتی در این مورد ندارم ، آزمایشات زیادیم دادم اما مشکل خاصی نداشتم و در طی این مدت هم به متخصصین زیادیم مراجعه کردم که متاسفانه تشخیص و نتیجه مثبتی از مصرف داروهای تجویزی، دریافت نکرد
   خواستم اگه لطف کنید پیشنهاد شمارم جویا بشم

  3. با سلام و وقت بخیر

   دوست عزیز بدون مشاهده نتایج آزمایشات و معاینه دقیق امکان پاسخ وجود ندارد. بهتر است با مراجعه به کلینیک و همراه داشتن نتایج آزمایشات راه میانبر درمان را طی کنید.

 62. سلام ممنونم خیلی متن خوبی بود من ۱۴ سالمه و وقتی میرم حمام موهایم را با شامپو میشورم کمی از موهایم میریزد یا وقتی که موهایم را شانه میکنم بازهم همینطور است آیا شوره نقشی در ریزش مو دارد؟ گاهی وقت هاهم وقتی به موهایم دست میگیرم یکم از موهایم میریزد

 63. سلام
  من موهامو فر ۶ ماهه کردم بعد از فر ریزشش خیلی زیاد شده . تا قبل از فر ریزشش طبیعی بود .
  الان سه ماهه از فر میگذره و باوجود اسفاده از قرص ویتامین ریزشش کم نشده ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. به نام خدا
   سلام من ریزش مو داشتم اما تونستم جلوشو بگیرم با تغذیه صحیح و استفاده از چند دارو برای مو مثل ترکیل روغن کدو و مورد و بنفشه با پایه زیتون که ۳ تا باید اصل باشن !۳ ساعت قبل حمام موهام رو کامل با این ترکیب چرب میکنم بعد با شامپو بدون سولفات و پاربن و فاقد مواد شیمیایی می شورمش که خیلی خوب جواب داده .تقریبا ماهی ۲ باریه ماسک با ترکیب حنا و روغن زیتون یا نارگیل به سرم میزنم و میزارم ۲ ساعت بمونه تا چربی اضافی پوستم رو بگیره والبته بگم که موهام از قبل پر پشت تر شده و این نظر خانوادمه پس شما هم استفاده کنید از این ترکییبات و لذت ببرید ضمنا بگم که اسم شامپوم: (استم سل) است.

 64. سلام، ببخشید کرکی شدن موها آیا میتونه دلیلی بر ریزش موی ارثی باشد؟
  خانواده مادریم موهای پرپشتی دارن ولی پدرم طاس هست

 65. سلام وقت بخیر
  من پسرم و ۲۰ سالمه
  حدودا یک ساله ک حس میکنم ریزش مو زیادی دارم مثلا وقتی به مو هام دست میکشم کلی مو میریزه یا وقتی شونه میکشم توو شونه کلی مو میشه
  در ضمن موهامم خیلی چربه و بعضیا میگن بخاطر همینه
  ی مشکل ریزش پوست سرم دارم که رفتم دکتر گفت شوره نیست و بیشتر از استرسه و درمانی نداره فقط میشه کنترلش کردو کاهشش داد.
  ولی خیلی شبیه شوره سر هست.
  لطفا کمکم کنین

  1. سلام و وقت بخیر

   نه چربی سر و نه شوره موجب ریزش موی شدید نیست. برای کنترل چربی پوست و درمان شوره به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید. جهت تشخیص علت ریزش مو باید مدل ریزش موی شما بررسی شود. پس چاره ای نیست جز مراجعه به پزشک متخصص.

  2. سلام من داروی ازارام می خورم ریزش موی شدید در جد کچلی دارم.

  3. سلام من شانزده سالمه موقع حموم کردن بیس تا سی تا تار مو از سرم میریزه.وبعد حموم هم که شانه و سشوار میزنم سی تا چهل تا تار مو ریزش میکنه به غیر از این در. حالت عادی پنجاه تار میریزه.
   میخوام بدونم این عادیه یا چندی بعد ریزش خیلی بیشتر میشه؟؟

 66. سلام ببخشید پسری ۱۹ ساله هستم از چند روز پیش تا الان ریزش موی بی سابقه ای پیدا کردم .تا الان اینجوری نشده بودم.پدرم از ۴۵ سالگی موهاش شروع به ریزش کرد و تقریبا ارث کچلی ندارم و موهام تقریبا پر پشته ولی این چند روز خیلی ریزش موهام شدید بود.

 67. سلام
  من قبلا موهای بلند و پرپشتی داشتم اما حس میکنم به دلیل استرس هایی که بهم وارد شده توی دوره راهنمایی ریزش موی غیر عادی رو دارم تجربه میکنم . از شامپو هایی که برای این نوع مشکل هم وجود داره استفاده میکنم ولی نتیجه ای تا به حال نداشته تا چند ماه پیشم این موضوعو زیاد جدی نمیگرفتم ولی الآن واقعا نگرانم.من باید چیکار کنم؟؟ممنون میشم کمی منو راهنمایی کنین

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص علت اصلی ریزش موی خود را پیدا کرده و سپس نسبت به درمان اقدام کنید. اگر ریزش موی ارثی نبود با تکمیل دوره مزوتراپی مو درمان را آغاز کنید.

 68. سلام
  وقتتون بخیر
  من موهامو کراتینه کردم ولی حدودا بعد از 2هفته ریزش موهام شروع شد از شامپو باریستا هم استفاده میکنم به نظرتون باید چیکار کنیم
  بخاطر کراتینه کردن موهام میریزه؟ یا بخاطر شامپو جدید؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   شامپوها به ندرت عامل ریزش مو می باشند هرچند رد احتمال کامل عامل شامپو هم درست نیست.
   کراتینه در طولانی مدت باعث شکنندگی و ریزش موی شماست.

   برای پیدا کردن عامل اصلی ریزش موی خود به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 69. سلام من یه پسر پانزده ساله هستم .من شمال زندگی میکنم ولی بیست روزه اومدم قم . من شبا میخوام صبح رو بالشتم بیست سی تا تار مو میبینم . وقتیم دست میزنم به موهام یا شونه میزنم موهام میریزه . میخواستم بدونم دلیلش چیه ؟ به تغییر اب و هوا هم ربط داره؟ درست میشه؟

 70. سلام جناب دکتر
  من ریزش شدید مو دارم‌. خصوصا وقتی از حمام میام موهام خیسه شدیدتر میشه ریزش موهام
  حدود ۴ ماه گذشته ریباندینگ انجام دادم از همون زمان ریزش مو دارم
  ضمن اینکه ارثی نیست و مشکل تیروئید کم کار دارم البته دارو استفاده میکنم و از این نظر مشکلی نیست. مشکل هورمونی هم ندارم. البته استرس هم بگیرم ریزش موهام بیشتر میشه
  میشه لطفا منو راهنمایی کنید واسه ریزش موهام چیکار کنم؟
  ممنون میشم از راهنماییتون

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش موی شما ارثی نیست می توانید از مزوتراپی مو و با دستور پزشک از داروهای ضد ریزش و تقویتی مو استفاده کنید.

 71. سلام من 21 سالمه و حدود2 سال قبل به خاطر داروهایی ک مصرف کردم کمی ریزش مو پیدا کردم در حد 100 تار مو در طول روز و همون موقع ب دکتر مراجعه کردم و بهم ماینوکسیدل تجویز کردن ک کلا حالت موهامو بهم ریخت و روزی بیشتر از 400 500 تار مو میریخت راحت بعد حدود 2 ماه استفاده استفاده نکردم و بعد مدل های مختلفی از محلول هارو زدم ک فقط ریزش رو بیشتر میکردن همشون بعدهم ک 4 ماهی فیناستراید مصرف کردم تاثیری نداشت تا حالا هم ریزش مو دارم تو کل کف سرم البته با این ریزش بازم جلو ی سرم موهای ریزی در میادو زیاد کم پشت نیست خواستم بدونم مزوتراپی تاثیری داره برای من؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای مشخص شدن عامل ریزش مو و انجام دوره های مزوتراپی مو حتما باید به پزشک متخصص مراجعه فرمایید. بدون انجام آزمایش و معاینات پزشکی امکان بررسی عامل ریزش مو وجود ندارد.

 72. با سلام نوزده سالمه چند ماهی هست که روزانه حدود بیست الی سی تار از موهام میریزه حموم که میرم این تعداد به بیش از پنجاه تا میرسه به طوری که سال های قبل حتی انگشت شمار از موهام نمیریخت حتی موقع استحمام،،، روز درمیون هم موهامو با شامپو سیر پرژک میشورم الان احساس میکنم موهام از وسط یکم خالی شده و نازک شدن چیکار کنم طبیعیه یا نه؟ دوست دارم موهام مثل قبل بشه

 73. سلام خسته نباشین . الان یه 9 ماهی میشه که موهام ریزش دارن . اولا خیلی نازک شده بودن و بیشتر از ناحیه فرق سر ریزش داشتم واسه قسمت جلویی موهام ریزش آنچنانی ندارم . بعد مصرف فیناستراید موهام یکم ضخیم شدن الان یه 6 ماهی میشه که از فیناستراید استفاده میکنم . الان یکم ریزش کمتر شده . به نظرتون ادامه مصرف باعث بازگشت موها تو ناحیه فرق سر میشن ؟ یا مصرق قرصو قطع کنم ؟

 74. سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما
  خواستم بدونم ک مو میتونه بر اثر قارچ های سر بریزه؟
  و اینکه راهی هست تا از ریزش ارثی مو جلوگیری بشه؟

 75. سلام خسته نباشید
  من 15 سالمه و موهای پرپشتی داشتم ولی الان حس میکنم به شدت کم پشت شده و ریزش داره
  همیشه هم از شامپو بچه هم برای شستشوی موهام استفاده کردم.
  شوره دارم و گاهی زخم های قرمز هم روی پوست سرم ایجاد میشه
  چیکار کنم ریزش موهام برطرف شه
  لطفا جواب بدین
  ممنونم

 76. سلام من ۱۳ سالمه و نه از رنگ مو استفاده میکنم نه مو هام رو میبندم بقیه موارد رعایت میکنم ولی به محض اینکه مو هام بلند میشه ریزش مو پیدا میکنم واقعا باید چیکار کنم به هر حال هر دختری دوست داره مو هاش بلند باشه

 77. سلام. من دخترم و 16 سالمه. موهای پرپشتی داشتم ولی حدودا دوسال میشه که موهام شروع به ریزش کردن. به دکتر مراجعه کردم ولی بعد از استفاده از دارو ها ریزش موهام بیشتر شد. الان وقتی موهام رو شونه می‌کنم شونه پر از مو میشه و هروقت که موهام رو می‌شورم، کف دستم هم پر از مو میشه. قسمت جلوی سرم کاملا خالی شده. خانواده هم موهای کم پشتی دارن ولی موهای من ریزش خیلی شدیدی داره. آیا راهی برای درمان هست؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله و بهترین کار مراجعه به پزشک متخصص و مجرب برای تعیین دقیق علت ریزش مو و شروع درمان است.

 78. سلام وقتتون بخیر
  من 17سالمه از تابستون دوسال پیش موهام شروع به ریزش کرد که بعد ی مدت خداروشکر خوب شد .
  توی این چند ماه موهام رو بلند کردم و یهویی ریزشش زیاد شد مجبور شدم بزنمشون الان ی هفته ای میشه که میگذره الان ریزش دوباره شروع شده موهام نازک شده دست میکشم میریزه.سری قبل از زینک و شامپو مخصوصی استفاده کردم اگه الان از همون هاااا دوباره استفاده کنم جواب میده یا نه حتما باید تجویز پزشک باشه

 79. سلام. من چند سالی هست که ریزش مو دارم، اوایل خیلی کم بود و همه میگفتن چیزی نیست،
  اما بعد از گذشت 4 سال افزایش ریزش مو رو حس می کنم بیشتر در ناحیه جلوی موی سرم داره کم کم خالی میشه

  و الآن واقعاً ریزش بیشتر شده پشت کامپیوتر که می شینم یکی دو روز بگذره … روی سرامیک کلی ریزش کرده دیده میشه، یعنی من بخواطر خاک نباید سرامیک رو تمیز کنم بخواطر مو هایی که روی زمین میشینن باید تمیزش کنم، پسرم و 25 سال سن دارم موهام هم چرب و هم خشک
  مو های پرپشتی دارم رشدشون خوبه اما این ریزش مو داره ازش جلو میزنه

  1. با سلام و احترام

   به احتمال زیاد ریزش موی شما ارثی است. برای جلوگیری از ریزش موی زیاد بهتر است به پزشک متخصص پوست و مو برای آغاز درمان و کنترل ریزش مو مراجعه فرمایید.

  2. دقیقا مشکل منو‌گفتی.امیدوارم یه روزی حل بشه.بدجوری اذیتم‌میکنه

 80. سلام
  من ۲۰ سالمه ریزش مو دارم و وقتی به پزشک مراجعه کردم مونیکسیدول را پیشنهاد کرد تقریبا ۷ ماه استفاده کردم نتیجه موثر نداشت حالا استفاده نمیکنم من شوره سر دارم و یکماه میشه که سرم خارش داره و هر روز موهام رو میشویم اگر این کارو نکنم ماهان خیلی خارش پیدا میکنه اگه میشه یه راهنمایی کنید و یا علت خارش را اگه میتوانید بگوئید ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   خارش قرمزی و شوره از علایم درماتیت سبورویه است که در حقیقت ربطی به ریزش مو ندارد و با استفاده ار شامپوهای طبی مثل کتوکونازول 2%قابل کنترل می شود.

 81. سلام من ۱۹ سالمه تا الان ریزش مو نداشتم ولی الان چن وقته بعد از حمام که موهامو شونه میکنم حدود ۳۰۰ تا تار مو میریزه.بنظرتون ریزش مو گرفتم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش مو به دلیل شوره سر استناد علمی ندارد. دلیل ریزش موی شما چیز دیگری است.

  2. سلام ببخشید من یک سال از شامپو های برند سریتا استفاده میکردم حالا موی سرم ریزش پیدا کرده و کم پشت شده میخواستم شامپویم را عوض کنم اما نمیدانم چه شامپویی بخرم من ۱۹ سال سن دارم و موی سرم بعد دو روز کاملا چرب میشود و مقداری هم نازک و کم پشت هستش ممنون میشم یک شامپو معرفی بکنید

  3. با سلام و وقت بخیر

   معرفی شامپو بدون معاینه حضوری و تبلیغ برند خاصی در وب سایت امکان پذیر نیست.

 82. سلام .۲۱ سالمه تقریبا از ۲۰ سالگی ریز مو دارم و موهام کمتر شده .پدرم کامل طاس است ولی داییام موهاشون خوبن .موهای سرم خیلی خشکن و بعد از شستن و خشک شدنشون کاملا حالت عادی خودشونو از دست میدن و حالت خشکی و شکستگی پیدا میکنن .وقتی هم دست میزنم بینشون حدود ۳ یا ۴ تار مو میریزه ریزششون در حمام بیشتر است .ایا ارثیه ؟ راه حلی واسه نرمی موها و صاف شدن و پر پشت بودنشون هست؟ اگه هست لطفا بگید خیلی ممنون

 83. سلام خسته نباشید
  من ۱۶ سال سن دارم و احساس میکنم موهای سرم به تدریج داره کم میشه و با هر دستی که به سرم می کشم تعداد متوسطی از اونها کنده میشه قبلا پرپشتی موهام خیلی عالی لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر . بنده مشاور ارشد رشته پوست و مو هستم . ما محصولاتی داریم (هم شامپو و هم روغن)از شرکت کاملا گیاهی ، ارگانیک و تاثیر گذاری بالا حتی برای کسایی که ریزش مو ارثی دارن جوابگو صددرصد هست .

 84. عرض سلام پسری 19 ساله هستم چند ماهی میشه ریزش مو دارم و اینکه خارش سر هم دارم چند نوع شامپو هم استفاده کردم اما جواب ندادن میشه راهنمای کنید

 85. سلام خسته نیاشید جوانی ۲۰ ساله هستم که تقریبا از پارسال ریزش موی سرم شروع شد و از جلو عقب رفته و از فرق سر خیلی کم شده رفتم دکتر گفت با مزوتراپی خوب میشه ولی به دلیل کرونا دیگه نرفتم،
  پدرم کچل هست و دایی هام موی کم پشتی دارن به نظر شما خوب میشه.

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر ریزش موی هورمونی باشد مزوتراپی مو تاثیر چندانی ندارد.

 86. سلام در رابطه با پاسخی ک تو کامنت قبلی بهم دادید.

  اون موقعی ک تازه دارو رو زده بودم همون قسمت هایی بود ک دارو رو زدم یکم از فرق سر جلوتر وسط سر و جلو سر وقتی اون دارو رو میزدم یه حالتی پیدا میکرد موهام ک وقتی ژل میزنی پیدا میکنه حالا کاری به اونش ندارم ولی واقعا از اون موقع به بعد موهام خیلی جنس بد شده دارو نبود لعنتی ابزار شکنجه بود و هست 🤦‍♂️
  حالا ب جز اون روی پلاسمای غنی از پلاکت یا قرص فیناستراید چ نظری دارید؟؟!

  1. عرض ادب مجدد

   اگر ریزش مو دلایل ارثی نداشته باشد، (که ظاهرا ریزش موی شما هورمونی یا ارثی است) میتوان از مزوتراپی مو یا PRP برای بازگشت موهای از دست رفته استفاده کرد. در مورد مدل ریزش موی هورمونی محلول مایندوکسیدیل و قرض فیناستراید فقط با تشخیص و تجویز پزشک متخصص می تواند موثر باشد.

 87. سلام من هفده سالمه پارسال ماه اخر تابستون رفتم دکتر پوست مو این خانم اومد یچیزی برام نوشت گفت اینو بدید داروخونه براتون درست کنه آقا ما رفتیم دارو خونه یه چهل چهلو پنج دقیقه بخاطر همین درست کردنش الاف شدیم و بلاخره این محلولو گرفتیم اومدیم خونه یه یکی دو هفته ای ب موهام زدم بعد این مدت کم کم دقت کردم ریزش موهام که مثلا روزی بیستام نمیشد یدفعه ای اونقدی زیاد شد ک من رفتم موهامو از ترس ماشین کردم حالا بد جوری کف سرم معلوم بود یعنی چقد بگم خودمو لعنت میکردم کمه بیشتر اون دکتره رو بی وجدانو بعد چند وقت رفتیم دوباره پیش اون این اومد گفت این مثل یه بادیه ک میاد موهای ضعیف میریزونه بعد موهای قوی تری در میاد. بگذریم ما بعد یه مدت ک این موهای من دراومد من رفتم موهامو کلا تیغ زدم یکم بهتر شد نسبت به اون موقع ولی یه مشکلی ک تازه فهمیدم به وجود اومده اینه ک یه لایه چربی بگم پوست مرده بگم هرچی اسمشو میذارید رو پوست سرمه ک من یکم ناخنومو میکشم روش یه عالمه جمع میشه سر ناخونم دوباره موهام در اومد هنوزم این مشکل بود و ریزش موهام بیشتر شد رفتم موهامو ماشین کردم تو این طوری هم میریزه در ضمن پوست پوستم میشه ناجور البته الان ک ماشبن کردم کمتر شده اینش ولی هنوز هم موهامو میریزه هنوزم این چیزی ک گفتم زیر ناخونم جمع میشه ببخشید زیاد گفتم ولی واقعا اعصابم خورد از اون موقعی ک اون محلول لعنتیو زدم اینطوری شد حدودا یکسال گذشته دیگه یه راهکاری چیزی هست مث قبل بشه یا درست بشه آقا غلط کردم 🤦‍♂️

  1. با سلام و وقت بخیر

   مدل ریزش موی شما بصورت هست ؟ کدام قسمت موها ریزش بیشتری داشته است ؟

  2. سلام محلول بسیار چرب بوده و باعث چربی بیشتر پوست شما شده باید از شامپویه مخصوص موهای چرب استفاده کنید

  3. ببخشید من یه سوال از شما داشتم محلول به چه شکل بود چه محلولی بود در واقعه چون به منم دادن

 88. سلام.من تاقبل از ماه رمضان ریزش مو نداشتم ولی یک هفته که روزه گرفتم موهام یدفعه‌ای اومدن طوری که به ساقه موهام دست میکشم چنتا تار مو تو دستم هست.چکار کنم؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر در ماه رمضان روزه میگیرید شاید به دلیل تغییر عادت غذایی خود و تغییر سطح ویتامین ها در بدن شما کمی ریزش مو دچار شده باشید. که اگر به این دلیل باشد بعد از ماه رمضان مشکل حل می شود. اگر حس میکنید به دلیل دیگری است حتما با پزشک متخصص مسئله را مطرح کنید.

 89. سلام من دختری ۱۸ ساله هستم قبلا موهای پرپشتی داشتم یه مدت این ریزش متوقف شد اما الان باز شروع شده و خیلی شدیده به طوری که کف سرم خالی شده به شدت ناراحت و نگران هستم ایا درمانی برای توقف ریزش و رشد مجدد وجود داره ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   به طور قطع نمی توان نظر داد. اطلاعات ارسالی شما تکمیل نیست. اما در هر صورت بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص و معاینه و انجام آزمایش نسبت به درمان اقدام کنید.

   پیروز باشید

 90. سلام. من مشکل ریزش ریش و شوره ریش دارم. وقتی ریش هامو بلند میکنم بعضی وقتا که دست میزنم بهش چند تا تارش میریزه تو دستم و واقعا اعصابمو بهم میریزه. استرس و اینا هم ندارم. تغذیه ام هم خوبه. دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش ریش هم مانند ریزش مو طبیعی است. وقتی ریش بلندی دارید ریزش آنرا بیشتر مشاهده میکنید. بهداشت ریش در مواقعی که بلند هستند بسیار بیشتر از زمانی که کوتاه هست باید باشد. با رعایت موارد بهداشتی و شستشوی مناسب ریزش غیر طبیعی نخواهید داشت.

  2. سلام من ۱۸ سالمه و پسرم هستم ، من ۱ ساله که موهام رو گذاشتم که بلند شده و رشد خوبی هم داشته اما کف سرم نزدیک به ۵ ساله که خشک و پوسته پوسته میشه و از سرم پوست سرم جدا میشه اما هر دکتری رفتم همهی راهکارا موقتی بوده ، الان حدود دو سه ماه میشه که ریزش موهام خیلی شدید شده و بیشتر کف سرم میریزه اما از اطراف سرمم ریزش دارم و شقیقه هام تو این دو سه ماه خیلی عقب تر رفته من قبلا مشکلم فقط خشکی بود اما الان ریزشش به شکلیه که جرئت ندارم موهامو شونه بکشم یا تو حموم موهامو بشورم چون کف دستم همش میشه موهام باید چیکار کنم؟ بلند شدن موهام ربطی به تراکم و ریزش موهام داره؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   مدلی که شما اعلام کردین جهت ریزش مو به نظر هورمونی می باشد. بهتر است برای درمان و کنترل ریزش مو به پزشک متخصص پوست و مو مجرب مراجعه فرمایید.

 91. سلام و وقت بخیر..من در ناحیه بالای سرم، دقیقا کاسه ی سر ،موهام خیلی ضعیف و نازک رشد میکنه و ریزش بیشتری داره .و جنسش نسبت ب قسمتهای دیگر موی سرم کاملا متفاوته ک همین باعث کم پشتی اون قسمت موهام میشه .چند باری کوتاه کردم.ولی همچنان ضعیفه ..جوریکه انگار آسیب دیدست.علت چیه؟و چکار میشه کرد؟!

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر مدل ریزش ارثی نباشد می توان از طریق مزوتراپی، موهای آن ناحیه را تقویت کرد. در هر صورت بهتر است بصورت حضوری مشاوره شوید. با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید.

 92. سلام پسری ۱۷ساله هستم چند ماهی هست که ریزش مو دارم شقیقه هام هم چن سانتی رفته عقب ….راهی برای جلوگیری هست

 93. سلام من موهای ریزو کوچیک سرم ک احتمالا تازه درمیان میریزن
  البته بقیه موهمم میریزن
  واگه ارثی باشه ریزش مودرمانی نداره؟
  ومیخاستم بدونم اینایی ک میگن روغن کرچک یا آلوئه ورا و…واسه ریزش مو خوبه درسته یا ن؟
  ممنون میشم اگه جوابمو بدید

  1. با سلام و وقت بخیر

   درمان خاصی برای ریزش موی ارثی وجود ندارپ. چه درمان کلینیک چه خانگی. جهت تشخیص نوع ریزش مو باید اطلاعات بیشتری ارائه دهید یا به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

  2. سلام وقتتون بخیر🙌🏻
   ۱۸ سالمه و راستش نمیدونم ریزش موی من طبیعیه یا بیش از حد ،،، فقط حس میکنم جلو سرم(بالای پیشونی) یکم نسبت به قبل خالی شده🤷🏼‍♂️
   میشه بگید ریزش موی غیر طبیعی به چه صورتیه؟؟🤔
   سپاس❤🙏🏼

  3. با سلام و وقت بخیر

   ریزش موی غیرطبیعی حالتی است که موها بعد از ریزش جایگزین نمی شوند. در این صورت کم پشتی در موها مشاهده می شود. در صورت مشاهده این حالت در اسرع وقت باید با پزشک متخصص و مجرب مشورت کنید و راهکارهای درمانی مد نظر ایشان را انجام دهید.

 94. سلام 16 سالمه موهای پرپشتی دارم یک برادر دوقلو هم دارم مدتی که دقت میکنم ریزش مو در زیر دوش دارم روی بالشتم هی تک و توک مو پیدا میکنم پدرم موهای پرپشتی دارد و 45 ساله است همچنین عمو هایی موهای پرپشتی دارد از شامپو هلث نوشن استفاده میکنم تغذیه ام خوبه بیماری هم نداشتم موهام زود چرب میشه دست تو موهام میکنم دو تا سه تار مو می اید علت چیست ایا زمینه ارثی دارم
  اگه میشه نظرم در همینجا ارسال شود

  1. با سلام و عرض ادب

   پیدا کردن چند تار مو روی بالشت دلیل ریزش مو نیست. ریزش موی طبیعی و سیکل طبیعی جایگزینی موها با موی جوان تر می باشد.

 95. سلام پسری 16 ساله هستم
  من هنگام شستن موهایم ریزش دارم جنس موهایم صاف است پدرم 45 ساله است و موهای پرپشتی دارد خودم یک روز در میان حمام میروم مصرف مواد غذاییم خوبه از شامپو هلث نوشن استفاده میکنم چند وقتی هست سشوار به ندرت استفاده میکنم و از لوازم ارایشی قبل از قرنطینه از تافت استفاده میکردم اما سه ماهی میشه که استفاده از تافت نمیکنم قرص امکا 3 هم یک دو هفته ای هست مصرف میکنم موهایم هم دوروز یکبار چرب میشود راهنمایی میکنید علت ریزش مو هنگام شستن بیماری هم ندارم

 96. سلام من 16 سالمه پسر هستم
  پدرم موهای پرپشتی دارد
  و از شامپو هلث نوشن استفاده میکنم
  قبل از قرنطینه مراقبت از موهام پایین بود اما از وقتی قرنطینه شروع شده هر روز مراقبت میکنم
  اما هنگام شامپو زدن موهایم میریزند علت چیست

 97. با سلام خسته نباشید من ۱۷ سالمه تا پارسال خیلی موهایه پرپشت داشتم الان یک سالی میشه مو هام میریزه شقیقه هام یه ۴ سانتی رفته عقب پیشونیم یکم بلند تر شده ارثی نه از پدر نه از دایی کسی دارم موهام داره زیاد میریزه به نظرتون باید چکار کنم

  1. سلام و وقت بخیر

   اینکه فکر کنیم چون پدر یا دایی ما موی پرپشتی داره پس ارثی نیست تصور غلطی هست. ممکن است هورمون ارثی در بدن شما فعال شده باشد.

 98. با سلام و وقت بخیر ، دختری ٢٢ ساله هستم در روز های عادی مقدار ۶٠-٧٠ تا ریزش مو دارم ولی زمانیکه حموم میرم این ریزش ممکنه به ١۶٠-١٧٠ تا هم برسه میخواستم بدونم طبیعی هست یا دچار ریزش مو هستم ؟ ممنون

  1. با سلام و احترام

   مقدار ریزشی که اعلام کردین طبیعی است. با این حال بهتر است برای بررسی بهتر و بیشتر به متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید.

 99. سلام و وقت بخیر
  من سندروم پلی کستیک دارم به همراه جوش زدن مدتی هست مه با ریزش شدید مو مواجه شدم که واقعا وحشتناکه و وقتی دست میکشم توی موهام میریزه و تهش یه نقطه سفیده .دکترم برام قرص های بیوتین نوشته ولی حس میکنم فایده ای نداره . چیکار کنم من ؟ کم مسئله دارم برای افسردگی اینم اضافه شده جوش از یکطرف مو از طرف دیگه .

  1. با سلام و وقت بخیر

   دوره درمان ریزش مو کمی احتیاج به صبر و حوصله داره. درمان را ادامه بدین و همزمان با پزشک متخصص در ارتباط باشین. از استرس دوری کنید چون درمان را کم اثر می کند.

  2. سلام برای مشاوره رایگان ودرمان قطعی مشکل پوست وموتون به این شماره پیلم دهیددرواتساپ
   09122252731

  1. عرض ادب و احترام

   رعایت بهداشت مو بله ولی صرفا تراشیدن مو خیر تاثیری ندارد.

 100. سلام و خسته نباشید
  من از وقتی که مصرف داروی راکوتان داشتم موهام ریزش پیدا کرده به طوری که وسط سرم خالی شده
  تار های موهام خیلی نازک شده و ریزشش شدید شده

 101. سلام پسری ۲۳ ساله هستم .پوست سرم چرب هست و حالت جوش صورت روی پوست سرم دارم. موی سرم چند سالی هست که میریزه و سرم خیلی شوره میزنه به طوری که حتی ابرو ها و ریشم‌ هم شوره میزنه . میخواستم درمانش رو بپرسم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ابتدا باید از طریق آزمایش نسبت به درمان و کنترل چربی سر اقدام کنید. سپس با شامپوهای کنترل کننده چربی سر و ضد شوره درمان را آغاز کنید.

 102. با سلام و احترام

  بهتر است با موهای خود با ملایمت بیشتری برخورد کنید. از استرس دوری کنید و روی ریزش موی خود حساس نباشید. مقدار ۱۰۰ تار مو ممکن است در طول روز ریزش مو داشته باشید.

  1. سلام وقتتون بخیر …درمورد اینکه میگید روزی ۱۰۰ الی‌…طبیعی هستش میخاستم بدونم اینطوری که موهامون تموم میشه…بعدش هم من خودم روزی حدود ۱۵ تار مو ریزش دارم ولی از چند نفری ک پرسیدم گفتن که ریزش مو دارم چون اون مویی که ب طور طبیعی میریزه رو ما نباید ببینیم…من خیلی به موهام و تعداد ریزشش دقت میکنم شاید بخاطر اون باشه…انتهای موهام هم حالت سفید داره ولی بعید میدونم ریشه باشه چون با ساقه دقیقا یک دست هستش و تنها تو نور مشخص میشه…شاید داره سفید میشه موهام…۱۶ سالمه موهای پرپشتی دارم تقریبا…با توجه ب مدل موهام این تعداد مویی که میریزه از بالای سر هستش ن از اطراف‌‌‌…ممنون میشم کمکم کنید نگران هستم

  2. با سلام

   ریزش طبیعی مو نگران کننده نیست چون به ازای هر تار مویی که دچار ریزش می شود موی جدید و جوان تر رشد می کند. زمانی ریزش مو نگران کننده است که به جای تار موی ریخته شده موی جدید رشد نکند.
   اگر حس میکنید ریزش موی شما غیر طبیعی است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

  1. سلام من دختری ۱۹ هستم
   تقریبا ۴ماهه ریزش شدید مو از ریشه گرفتم دکتر رفتم و ازمایش دادم گفتن مشکل خاصی نیست و کمی کمبود اهن و ویتامین دارم که قرص بهم دادن من نزدیک به ۳ماهه دارم از قرص ها استفاده میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته و این مسئله شدید داره منو اذیت میکنه ولی از چند وقتی هست موهای جدیدی داره جایگزین موهام میشه ولی ریزش موهای من خیلی شدیده طوری که حتی اگه ۳بار پشت سرهم شانه بکنم دفعه چهارم بازم چند تاری میریزه و درضمن در اقوام ما کسی کم پشتی مو نداره

  2. با سلام و وقت بخیر

   یکی از دلایل ریزش مو مسائل عاطفی و روحی است. اگر استرس و نگرانی دارید میتونه دلیل ریزش موی شما باشد. اگر خیر به پزشک متخصص و مجرب مراجعه فرمایید و دلیل اصلی ریزش مو را یافته و نسبت به درمان اقدام کنید.

 103. سلام خسته نباشید دخترم 2 سال و 11 ماهشه تقریبا یک ماه پیش تو سرش تخم شپش دیدم که فورا به داروخانه رفتم وبا پزشک مشورت کردم گفت سرکه بزن و یک شامپو دادن که دو روزه کلا تموم شد و هیچ اثری نبود تا اینکه الان حدودا چهار روزه هر وقت موهاش رو شانه میزنم موهاش میریزه به خاطر کرونا دکتر نرفتم داروخانه رفتم و شربت مولتی ویتامین مینرال داد ولی هنوز ربزش داره بعنی باید دورش طی بشه؟ این شربت رو چند بار و چقدر باید بدم بهش یعنی دلیل این ریزش چیه مبتونه از سرکه باشه خیلی نگرانم در ضمن دخترم خیلی موهاش پرپشت هشت

  1. عرض ادب و احترام

   متاسفانه میتواند از سرکه باشد.
   مصرف سر که فقط به ساقه مو باید باشد و نه کف سر.
   حدود سه ماه شربت را روزی یکبار بدهید و بعد از کرونا حضورا به یک متخصص نشان دهید.

 104. سلام وقت بخیر ریزش مو شدید دارم به حدی ک با هر بار شانه یا استحمام موهام از حد مجاز ریزش داره واقعا نمیدونم چیکار کنم؟؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای کشف علت ریزش موی شما، باید توسط پزشک معاینه شوید و سپس نسبت به درمان اقدام کرد. الان از طریق اینترنت من چه کمکی می تونم به شما بکنم‌؟

 105. سلام من ی پسر تقریبا۱۷ساله هستم چن ماهیی هس ک دچار ریزش مو شدم روزانه هم تقریبا بین ۵۰ تا ۱۰۰ مو بیشتر کنده نمیشع ولی خب موهام نسبت ب چن ماه پیش خیلییی کم پشت تر شده با اینک خیلی هم مراقبم و فقط بعد حمام چن ثانیع با سشوار خشک میکنمشون هزینه های زیادی هم کردم دکتر زیاد رفتم دارو دادن اما فایده ای ندارع استرس زیادی دارم فک کنم همین استرس بیشتر میکنه این ریزشو داروهاشم ی شامپو پرو_مین و ی قرص المان و ی اسپری سریتا هس اما همونطوری میریزع بعضی وقتا هم بیشتر میشع ریزشش میخاستم ببینم راهی داره ک متوقفش کرد و دوبارع مثل قبل پر پشت تر شع ؟ ؟

  1. سلام من۱۹ سالمه الان تقریبا ۳ساله ک ریزش مو دارم از ۱۶ سالگی شروع شد تا الان و اوایل زیاد بود درحد ۱۵۰ تا اینا که اونم تو حمام میریخت ولی الان کم تر شده درحد ۸۰ تا اینا دکترم نرفتم موهام به نظرم کم پشت شده ولی پدر مادرم میگن که فرقی نکرده.پدر بزرگ طرف مادر موهاش ریخته طاس بانک موش هم ضعیفه اما طرف پدری عمو ها و حتی پدر بزرگم۷۵سال داره موهاش مونده.ریزش موی من ارثی ایا؟یا مشکل هورمونی؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   تعدادی که اعلام کردین ریزش طبیعی موهاست. برای تشخیص ریزش موی هورمونی باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 106. سلام.من از وقتی ک موهام خیلی بلند شدند شروع ب ریزش کرده اند.من موهام فر هستند و وقتی از حمام بیرون میام فقط با سشوار ب مدت کم خشک میکنم و ن شونه میکنم و نه هیچ…دلیل ریزش موی من ب نظ شما چیست؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   ریزش ۱۰۰ تا ۲۰۰ تار مو در روز کاملا عادی است، اگر مو دچار ریزش شود و جایگزین نگردد جای نگرانی است.

 107. سلام من یه دختر 16 ساله هستم و الان نزدیک به هشتماهی مشه که قسمت جلویه سرم هر روز چهار تا پنج تا کنده میشن و جلویه موهام خیلی کم شده قبل این خیلی موهایه پرپشت و بلندی داشتم چند باری موهامو کوتاه کردم پیش دکترهایه زیادی هم رفتم و الان از محلول ماینکسیدیل 5درصد دست ساز خود دکتر استفاده میکنم و قرص سوپررابیون

 108. سلام
  وقتتون بخیر
  تقریبا ۴ سالی میشه ریزش مو دارم..
  تو این یکسال که گذشت خیلی خیلی بیشتر شده
  دکترم خیلی زیاد رفتم
  دارو هم زیاد مصرف کردم
  ولی بی فایده بود
  موهام خیلی کم پشت شده..
  راهی هست که دوباره رشد بکنه ؟؟میخوام بدونم اصن میشه؟شدنیه؟؟
  یه چیز دیگه هم اینکه من مشکل اعصاب دارم.استرس خیلی
  و به شدت بیخواب..
  با همه اینا امکانش هست دوباره موهام دربیاد؟!خیلی ناراحتم

 109. با سلام.۲۸ سالمه.یکماه پیش کف سرم قرمز میشد و خارش شدید داشت.الان ۱۰ روزی هست که خارش و قرمزی سرم ازبین رفته ولی به شدت ریزش مو دارم یعنی وقتی دستم رو به موهایم می کشم، به صورت دسته ای و زیاد میریزه و روسری ام پر از موهست که از سرم ریخته .سابقه بیماری خاص یا استرس شدید هم نداشتم.ناگهانی وشدید دچار ریزش مو شدم.علتش چی میتونه باشه؟چیکار باید بکنم ؟

 110. سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون.
  خواستم بدونم استرس کاری وشب کاری و آلودگی محیط کاری مثل لاستک سازی در ریزش مو چقدر تاسیر داره و با تغییر شغل می تونم رشد دوباره موهامو به دست بیارم؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   تمام عواملی که گفتین در ریزش مو تاثیر گذار با تغییر شغل فقط ریزش بیشتر را جلوگیری میکنید. موهای از دست رفته قابل بازگشت نیست.

 111. درود.ریزش موی ارثی قابل بر گشت نیست.دادمه دکترم گفت شما الگوی ارثی نداری هر چی هست زیر داروهاته.که با قطع دارو اروم اروم بر میگرده.اگه من ریزش مو ارثی داشتم تا الان خود کشی میکردم

 112. سلام خسته نباشید من ۱۷ دیماه مو کاشته ام و شنیدم ماینوکسیدیل بعد از قطع کردن باعث ریزش مو میشود بنابراین از تونیک مو لافارل استفاده میکنم میخواستم بدانم ماینوکسیدیل بهتر هست یا تونیک و تا چه زمان باید استفاده کنم ممنون از راهنمایی .

  1. با سلام و احترام

   ماینوکسیدیل ۵٪ را در سه ماه اول صبح ‌و شب استفاده کنید و از اول ماه چهارم شبی یکبار استفاده کنید ولی هر موقعی قطع کنید سرعت ریزش موهای خودتان بیشتر می‌شود. روی موهای کاشته شده اثر منفی ندارد حداقل یکسال مصرف کنید.

 113. سلام
  من پسر هستم ۲۱ ساله
  ۲ سالی هست موهام رو بلند کردم و تا رو شونه هام میاد
  ریزش مو داشتم از وقتی بلند کردم ولی ۳ ماهه خیلی شدید شده دائم رو بالشم مو میریزه و هر بار دست میکنم تو موهام کلی مو جمع میشه
  شامپو ضد ریزش هم گرفتم یک هفته خوب بود بعد مثل قبل شد
  موهام خیلی هم خشک شد در ضمن چه بورس چ دستم ب زور میر لا موهام و ب سختی میشه بورس کشید
  شامپو نرم کننده از طرفی برا خشکی مو لازمه از طرفی خود نرم کننده باعث ریزش میشه
  چکار کنم؟

 114. سلام خسته نباشید. در سن ۲۰ سالگی علت ریزش مو چیه ک انگار پوست سر معلوم بشی و موها کم پشت و خالی بشن لطفا راهنمایی کنید برای درمان

 115. سلام من طی استفاده ازقرص اتیسترون ریزش موی نسبتاشدید گرفتم حتی بعد قطعش این ریزش خیلی بیشتر شده چیکارباید بکنم؟

  1. عرض ادب

   از عوارض مستقیم این قرص ریزش مو ذکر نشده اما ممکن است از عوارض غیرمستقیم آن باشد. در هر صورت با پزشکی که این قرص را برای شما تجویز کرده تماس بگیرید.

   پیروز باشید

 116. سلام من 22سالمه و موهام بیشتر از قسمت جلو یعنی پیشانی شروع به عقب نشینی کرده ولی از فرق سر ریزش نداشتم چه دارهایی مصرف کنم تا ریزش متوقف بشه تا به سن کاشت برسم ؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای تشخیص علت و نحوه درمان حتما باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه فرمایید. تجویز دارو و نحوه درمان بصورت اینترنتی و خود درمانی صحیح بدون دانستن علت اصلی ریزش مو صحیح نمی باشد.

   پیروز باشید

 117. سلام وقت بخیر منی مدتیه ریزش موی شدیدی گرفتم خیلللللی شدید وقتی میگم شدید ینی واقن شدید نمیدونم چکار کنم حتی گفتن اگ کوتاه کنید بهتر میشن ولی نشدن راهمنماییم کنید واقن نیازمند راهنماییم

  1. عرض ادب و احترام

   بهترین کار مشاوره گرفتن از یک پزشک مجرب و متخصص پوست و مو هست، بعد از انجام آزمایشات و مشخص شدن دلیل اصلی ریزش موی شما نسبت به درمان آن اقدام کنید.

   پیروز باشید

 118. سلام بعد از پرتو درمانی تکه ای از موهای سدم ریخته، چه کار کنم که دوباره بیرون بیاد و رشد بکنه ؟

  1. عرض ادب و احترام

   در این مورد ماینوکسیدیل ۵٪ دو بار بهترین جواب را می‌دهد.

   پیروز باشید

 119. سلام وقت بخیر من پارسال چن کیلو وزنم بالا رفت بعد از اون تا حالا ریزش مو شدید دارم به صورتی که موی سرم کم پشت شده.ازمایش مربوط به کم خونی و هورمون و ویتامین د و تیروئید و کلا چکاب کامل دادم هیچ مشکلی ندارم از قرص بیوتین به مدت چند ماه استفاده کردم تاثیری نداشت.فقط موی سرم چرب به صورتی که سرم رو میشورم بعد دو روز کاملا چرب میشه شامپو موی چرب هم چند دوره استفاده کردم تاثیری نداشت و الانم دو هفتس شامپو ساپو کتوکونازول و الاستین الجی مخصوص موی چرب استفاده میکنم.در ضمن برای بحث ارثی بودن پدرم کچله.این ریزش خیلی رویه روحیم تاثیر گذاشته خواهشا راهنماییم کنید چیکار کنم این مشکلم رفع بشه.

  1. عرض ادب و احترام

   اگر ریزش موی ارثی داشته باشید با توجه به سن شما می‌توان تصمیم گرفت که چه کاری می‌شود کرد. بهتر است با یک پزشک متخصص پوست و مو مشورت کنید تا بهترین تصمیم برای شما گرفته شود.

   پیروز باشید

  2. با سلام.. من یک پسر 21 ساله هستم تقریبا از 18 سالگی ریزش مو هام شروع شد..البته اون موقع گفته میشد که به خاطر استرس کنکور هستش..اما علی رغم این که کنکور تموم شد و الانم هیچ استرسی ندارم موهام روز به روز نازک تر میشن..آهن در گردشم تو آزمایش ها حدود 40 هستش که برای مو کم هستش ولی با وجود مصرف مکمل آهن، مقدارش بالا نمیاد..از طرفی گاه گاه رشد مو هام خوب میشه..نمی دونم چ اتفاقی می افته که دوباره شروع به ریزش شدید می کنه..زمینه ژنتیکی دارم اما مشکلات تیروئیدی یا عفونت پوست سر رو ندارم…در ضمن پوست سرم هم حساسه و وختی بهش دست میزنم گرمه و درد می کنه…ممنون میشم راهنماییم کنید

  3. با سلام و وقت بخیر

   برای شما به شرطی که پشتکار لازم را داشته باشید می توان ماینوکسیدیل را با توجه به نوع و الگو ی ریزش تجویز کرد. اما متخصص باید شما را ویزیت کند و اندیکاسیون را تعیین کند.

 120. سلام و عرض خسته نباشید.
  بنده۳۷سال سن دارم و قبلاً به دکتر مراجعه کردم و گفتند ریش موی من طرح ریش موی مردانه داره .میخواستم بدونم شما در کلینیک از روش sutهم استفاده میکنید برای کاشت چون در اکثر روشهای کاشت گفته شده این روش پر تراکم تر هست.مو های سر من در قسمت جلوی سر و کارها کم پشت هست و تارهای موی نازکی دارم. (ببخشید در ادامه باید عرض کنم خانم هستم و ریزش موی من مدل ریزش موی مردانه داره)؟

  1. عرض ادب و احترام

   تشخیص مناسب بودن روش کاشت مو به عهده پزشک می باشد، کلیه روش های SUT, SUPER FUE, Micro FIT توسط متخصصین و جراحان پر تجربه کلینیک خانه سفید انجام می شود.

   پیروز باشید

 121. سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه موهای خیلی خوبی داشتم و بلند نگهشون میدارم اما یهو موهام خیلی ظعیف شد ک حتی با دست کشیدن داخل موهام موهام کنده میشه یا شونه زدم موهای نازک کوچیک کوچیک میومد تو دستم لطفا راهنمایم کنید.

  1. عرض ادب و احترام

   جهت تشخیص علت حتما باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کنین و بعد از انجام آزمایشات لازم نسبت به درمان اقدام فرمایید.

   پیروز باشید

  2. سلام وقت بخیر،
   اگر فکر میکنید علت ریزش موتون میتونه از کمبود ویتامین باشه میتونید زینک پلاس شروع کنید یک دوره 3 ماه مصرف کنید البته بعد از یک ماه هم خودشو نشون میده، الانم داروخانه آنلاین داروکده و باهمانه و مثبت سبز اینا زینکای خارجی خوبی دارند میتونید یه سر بهشون بزنید. امیدوارم مثمر ثمر واقع بشه.

 122. سلام
  حقیقتش من موهای خیلی پرپشتی داشتم ولی متاسفانه تو‌دوره راهنمایی که سن رشدم بوده رژیم گرفتم و یه سری چیزای ضروری رو حذف کردم و دچار‌ریزش شدید شدم و اون موقع وقتی گفتم خانوادم پیگیری نکردن تا اینکه چند سال بعد و بعد از چند بار کوتاه کردن موهام با ماشین بالاخره دکتر رفتم و از اسپری استفاده کردم ولی جوابی نگرفتم دوباره مدتی بعد یه دکتر دیگه رفتم و‌فقط قرص مصرف کردم بازم خیلی تاثیری نداشت دوباره همین چند وقت پیش کلینیک رفتم و مزوتراپی و کربوکسی انجام دادم و الان حس میکنم موهای ریز کف سرمو‌ ولی بازم خیلی نگرانم و دلمم نمیخواد موهامو کوتاه کنم داشتم. دنبال روشی بدون کوتاه کردن مو میگشتم که سایت شما رو دیدم و‌روش جدیدتونو و‌ اینکه فک نکنم الان بتونم انجامش بدم ولی اگه بازم خوب نشدم میخوام انجام بدم و‌میخوام از الان بدونم هزینشو که بتونم پس انداز کنم براش اگه قرار باشه انجامش بدم.
  و‌اینکه من قبلا موهام واااقعا پر پشت بوده و الان حتی نصف اونموقع هم‌نیست بنظرتون امکان برگشتش هست‌با روش شما؟!
  ممنون

  1. با سلام و احترام

   ای کاش سوال خودتون رو زیر مطلب کاشت مو به روش میکرو اف آی تی پرسیده بودین. اما در کل برای تشخیص اینکه کاشت مو مناسب شما هست یا خیر حتما باید عکس ارسال بفرمایید تا توسط پزشک متخصص کلینیک بررسی شده و نتیجه خدمت شما ارسال گردد. برای ارسال عکس با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

  2. با سلام من ۱۳ سالمه و ریزش مو دارم دو سال قبل ریزش مو نداشتم ولی الان دارم در ضمن مو هایم زیاد خشک شدند چگونه میتوانم این مشکل را حل کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برو بریم یکی دیگه بخونیم
بستن
دکمه بازگشت به بالا