دانشنامه کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو | مزایا، معایب، عوارض و هزینه

()

حدود 70 سال پیش، زمانی که اولین روش کاشت مو در جهان معرفی گردید، شاید کمتر کسی پیش بینی می کرد که روزی کاشت مو به یک روش قطعی درمان مشکلات طاسی و کم پشتی موهای سر مبدل گردد. بله، امروزه به جرات می توان گفت که کاشت مو انقلاب بزرگی در درمان مشکلات ریزش مو می باشد.

گسترش علم پزشکی نیز در گذر زمان، تکنیک های جدید و کامل تری از کاشت مو را توسعه داده، به طوری که هر تکنیک محدودیت های تکنیک های پیشین خود را تا حدودی برطرف کرده و می توان با توجه به فیزیولوژی افراد، مناسب ترین تکنیک را انتخاب کرد. امروزه برای طیف گسترده ای از افراد، کاشت مو انجام می شود.

در کشور عزیزمان ایران نیز، علم کاشت مو توسط متخصصین برجسته برای متقاضیان انجام می شود و به طور قطع امروزه ایران یکی از قطب های کاشت مو در جهان به حساب می آید. در این مطلب سعی کرده ایم که اطلاعات کاملی راجع به روش های نوین کاشت مو در ایران و جهان به شما ارائه دهیم.

مقدمه ای بر فرآیند کاشت مو

اساس تمامی تکنیک های کاشت مو، برداشت گرافت های مو از بانک مو به روش های مختلف و کاشت آن ها در ناحیه کم پشت و طاس سر می باشد. هر تکنیک از کاشت مو اصولا مناسب یک سری از متقاضیانی است که به وسعت ناحیه طاس سرشان و صلاح دید پزشک متخصص وابسته است. روش های مختلف کاشت مو از چند جهت با یکدیگر تفاوت دارند :

بانک موی مورد استفاده در روش های مختلف ممکن است تا حدودی متفاوت باشند. به طور کلی بهترین بانک مو، موهای ناحیه پشت سر و کنار گوش است، اما در برخی از روش ها مانند روش سوپر ترکیبی و روش BHT امکان برداشت گرافت های مو از بانک موهای بدن یعنی ناحیه قفسه سینه و زیر ریش نیز میسر است.

تفاوت مهم دیگر به نحوه برداشت گرافت ها از بانک مو بر می گردد. به عنوان مثال، در کاشت مو به روش FUT برداشت فولیکول ها از ناحیه بانک موها به صورت نواری انجام می شود. این در حالی است که در کاشت مو به روش FIT، برداشت فولیکول های مو به صورت جداگانه و یک به یک صورت می گیرد. همچنین در برخی تکنیک ها مانند کاشت مو به روش سوپر ترکیبی امکان برداشت گرافت ها با هر دو تکنیک FUT و یا FIT وجود دارد.

ابزار و نحوه استخراج گرافت ها از بانک مو نیز یکی دیگر از تفاوت های بارز این تکنیک ها می باشد. به عنوان مثال، در تکنیک میکرو FIT، از ایمپلنتر مینیاتوری به منظور برداشت استفاده می شود که بسیار ظریف و دقیق می باشند. سوراخ های بسیار ریزی که در اطراف فولیکول مو ایجاد می شود، با دقت هر چه تمام و بدون ایجاد آسیب فیزیکی به فولیکول ها، آن را از بافت های اطراف جدا می کند.

اما در تکنیک میکروگرافت، پزشک متخصص با به کارگیری یکی از دو تکنیک هولدرهای اتوماتیک و یا تکنیک تریکوفیتیک اسکارلت، سوراخ های بسیار ریزی را در بانک مو ایجاد و فولیکول های مورد نظر را برداشت می کند. همچنین دستگاه های فوق پیشرفته ای که در تکنیک SUPER FUE استفاده می شود، بدون ایجاد آسیبی به بانک مو و فولیکول ها، به دقت بهترین فولیکول ها را که ضخامت مناسبی نیز داشته باشند، استخراج می کند.

در حال جداسازی گرافت های کاشت مو

علل پیدایش تکنیک های نوین کاشت مو

اما سوال اساسی اینجاست که علت اصلی پیدایش این تکنیک ها در طول زمان چه بوده است؟ به طور کلی عوامل متعددی هستند که به عنوان معیار کیفیت سنجی برای بررسی و ارزیابی تکنیک های مختلف کاشت مو، در نظر گرفته می شوند. در اصل تکنیک های جدید و پیشرفته بر مبنای همین معیارها گسترش یافته اند. به طور خلاصه:

 • ابزارهای پیشرفته ای که در روش های جدید کاشت مو به کار می روند، باعث بالاتر رفتن دقت و سرعت انجام پروسه کاشت مو می شوند و می توانند نتایج بهتری را ایجاد کنند.
 • برخی از این تکنیک ها در صورت صلاحدید پزشک، علاوه بر سر، قابلیت اجرا برای ریش و سبیل و ابرو را نیز دارند. چرا که تکنولوژی پیشرفته امکان ایجاد شکاف هایی بسیار مینیاتوری در مناطق ظریف مثل ابرو و ریش را فراهم می کند.
 • در تکنیک های جدیدتر همواره سعی می شود تا کمترین تهاجم نسبت به روش های پیشین وجود داشته باشد، به طوری که در روش های امروزی، آثاری از خونریزی و بخیه وجود ندارد. بدین ترتیب محل برداشت مو از ناحیه بانک مو، پس از بهبودی کامل غیر قابل تشخیص باقی خواهد ماند.
 • زخم ، عفونت و دردهای غیرقابل تحمل در روش های نوین به ندرت اتفاق می افتد.
 • استفاده از ابزارهای مینیاتوری و پیشرفته در تکنیک های جدید، خط رویش طبیعی تری را ایجاد می کنند چرا که امکان انتخاب موها با ظرافت های متفاوت از بانک مو برای پزشک جراح وجود دارد.
 • آسیب مکانیکی به فولیکول ها در اثر استخراج از بانک مو به لطف برخورداری از ابزارهای پیشرفته، بسیار کمتر خواهد شد.
 • همچنین در روش هایی که امکان آنالیز و اسکن فولیکول ها وجود داشته باشد، پزشک می تواند با کیفیت ترین فولیکول ها را برای پیوند، استخراج کند که این عامل بر ارتقا نتایج کاشت مو، بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

علل پیداش روش های جدید کاشت مو

جدیدترین روش های کاشت مو در ایران

همگام با پیشرفت علم پزشکی در جهان، به لطف زبده ترین و با سابقه ترین متخصصین کاشت مو، روش های نوین کاشت مو در کشور عزیزمان ایران نیز به طور کاملا تخصصی در کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید به متقاضیان گرامی ارائه می شود. جدیدترین تکنیک های کاشت مو در ایران به شرح زیر می باشند:

کاشت مو به روش Micro FIT

کاشت مو به روش Micro FIT یا MFIT یکی از جدیدترین روش های حوزه کاشت مو در ایران است. همان طور که از نام این روش مشخص است، اساس این روش همان روش FIT است اما با کمک ابزارها و دستگاه های دقیق تر و ظریف تر انجام می شود. ظرافت دستگاه ها به حدی است که حتی از ایمپلنترهای استفاده شده در ربات کاشت موی ARTAS (پانچ‌هایی با قطر کمتر از ۱ میلی‌متر دارد) هم ظریف‌تر هستند.

در این تکنیک با کمک دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری، سوراخ‌هایی با قطر مختلف از ۰/۶ تا ۰/۹ میلی‌متر بر روی پوست ناحیه بانک مو ایجاد و فولیکول ها را از بافت اطراف آن جدا می کند. ایمپلنتر مینیاتوری از پانچ با سر چرخان تشکیل شده که مانند یک مته وارد پوست می شود و با کمک نیروی مکش فولیکول ها استخراج می شوند.

از طرفی سوراخ‌های ایجاد شده بسیار ریز هستند لذا احتمال ایجاد خونریزی بسیار کم خواهد بود و نیازی به بخیه برای بستن ناحیه برداشت شده ندارند. این ویژگی برخلاف روش FUT است که با خونریزی و زخم همراه بوده و نیاز به بخیه دارد. به همین دلیل دوره نقاهت پس از کاشت به روش Micro FIT کوتاه تر است.

در نهایت پس از آماده سازی گرافت هایی که در مرحله قبل استخراج شده بودند، توسط هولدر دستگاه یا انبرک های مخصوص وارد پوست ناحیه دریافت کننده می شوند.

مزایای کاشت مو به روش میکرو FIT

از مزایای قابل ذکر این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش عوارض جانبی همچون برداشت ناقص فولیکول ها، دفن فولیکول ها و عدم تماس مستقیم فولیکول ها با ابزارهای جراحی به دلیل استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری با قابلیت پانچ چرخان.
 • امکان تکمیل کاشت مو در یک روز،
 • امکان بالاتر بردن کیفیت گرافت های استخراج شده به کمک دستگاه‌های مینیاتوری تکنیک Micro FIT.
 • عدم نیاز به تراشیدن سر.

لازم به ذکر است که تقریبا تمامی افراد می توانند کاندید این تکنیک باشند به جز متقاضیانی که بانک مو غیر متراکم و ناکافی و یا سابقه ایجاد زخم های کلیویایی داشته باشند.

عکس کاشت مو

کاشت مو به روش Micro Graft

در کاشت مو به روش میکروگرافت به کمک ابزارهای پیشرفته و مخصوصی به نام “هولدرهای اتوماتیک” در سایز میکرون برداشت فولکیول ها انجام می شود. در صورت صلاحدید پزشک و وجود طاسی زیاد از روش تریکوفیتیک اسکارلت نیز برای برداشت گرافت ها استفاده می شود. سپس با استفاده از سوزن‌های بسیار کوچک، سوراخ‌هایی به اندازه 1 میلی متر در نواحی طاسی و یا کم پشت ایجاد و گرافت های آماده شده به وسیله میکرو ایمپلنتر داخل سوراخ‌ها کاشته می‌شوند.

امکان پیوند گرافت ها تا 2 برابر بیشتر از سایر روش ها، تهاجم کمتر، اجرای آسان این تکنیک به دلیل دارا بودن تکنولوژی پیشرفته در کنار نتایج قابل قبول و ظاهر طبیعی که به همراه دارد، روش میکروگرافت را مورد توجه بسیاری از متخصصین پوست و مو و متقاضیان قرار داده است.

در همه افرادی که کاندید این تکنیک می شوند، وجود موهای پشت سر یا کنار گوش ضروری است و افرادی که در این نواحی تراکم مو بیشتری داشته باشند، نتایج بهتری خواهند گرفت. خوشبختانه طیف وسیعی از متقاضیان اعم از افرادی که طاسی های ناحیه ای، طاسی دائم، ریزش مو شدید و یا کچلی داشته باشند و نیز متقاضیان کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو می توانند کاندید این تکنیک باشند. هیچ محدودیت برای اجراء این تکنیک برای بانوان عزیز وجود ندارد.

اگر چه که این روش کاشت مو به عنوان کم عارضه ترین تکنیک در نظر گرفته می شود، اما به دلیل وجود ابزارهای پیشرفته و جدید بودن این تکنیک، تبحر پزشک متخصص در استفاده از ابزارها و اجراء صحیح این روش بسیار حائز اهمیت است.

علاوه بر امکانات مدرن و مجهزی که در کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید وجود دارد، حضور متخصصین زبده و با تجربه در امر کاشت مو نیز توانسته رضایت متقاضیان را در امر کاشت مو در پی داشته باشد. در حال حاضر این تکنیک به طور کامل و تحت نظارت زبده ترین متخصصین کاشت مو در کلینیک تخصصی کاشت مو خانه سفید برای علاقه مندان انجام می شود.

نمونه عمل کاشت مو

کاشت مو به روش Super FUE

این تکنیک نیز بر مبنای کاشت مو به روش FUE بوده و همانند روش FIT فولیکول ها به طور جداگانه استخراج می شوند با این تفاوت که اجرای مراحل برداشت و کاشت همگی به کمک دستگاه های پیشرفته و هوشمند انجام می شوند، لذا محدودیت های تکنیک های پیشین را مرتفع کرده است. در حال حاضر این تکنیک یکی از با کیفیت ترین روش های کاشت مو شناخته می شود و نتایج آن بسیار به تخصص و تجربه پزشک وابسته است.

به طور خلاصه برای اجرای کاشت مو به روش Super FUE ابتدا پوست سر توسط اسکنر های سه بعدی به دقت آنالیز شده و به کمک لیزرهای مخصوصی خط رویش مهندسی و طراحی می شود. سپس گرافت هایی که ریشه های ضخیم تر و سیاه تری داشته باشند، توسط دستگاه های هوشمند و اتوماتیک از بانک مو استخراج می شوند.

پس از استخراج، فولیکول ها تا فرارسیدن زمان کاشت، به کمک تجهیزات نگه دارنده ویژه ای (که محیطی ایزوله، استریل و حاوی مواد مغذی برای فولیکول هاست) ذخیره می شوند و  به این ترتیب بقای آن ها تا ۲ برابر بیشتر از سایر تکنیک ها حفظ می شود.

با کمک دستگاه ایمپلنتر مخصوصی که این تکنیک دارا می باشد، شکاف های بسیار ظریفی با عمق مشخص در ناحیه گیرنده ایجاد و فولیکول ها در نواحی کم پشت کاشته می شوند. استفاده از این تکنیک، دقت و سرعت کاشت مو را به طور قابل توجهی بالاتر می برد. به عنوان محدودیت اصلی این تکنیک، می توان به لزوم کوتاه کردن موهای سر اشاره کرد.

مزایای استفاده از اسکنرهای سه بعدی در روش SFUE

آنالیز پوست سر توسط اسکنر های سه بعدی، اطلاعات بسیاری راجع به وسعت ناحیه کاشت و تعداد فولیکول های مورد نیاز برای پیوند به پزشک می دهد. همچنین ویژگی های پوست سر از منظر

 • میزان رطوبت و کشسانی،
 • ویژگی های ناحیه بانک مو،
 • تعیین مناسب ترین نواحی برای انتخاب به عنوان بانک مو،
 • ارزیابی دقیق تعداد فولیکول های قابل برداشت از بانک مو،
 • تعیین علت ریزش مو،
 • وجود بیماری های پوستی،
 • بررسی ضخامت و ریشه های گرافت ها،
 • ارزیابی عمق ریشه ها به منظور کاهش احتمال ایجاد آسیب حین برداشت،
 • بررسی نحوه خونرسانی به پوست سر ،
 • تعیین تراکم موهای سفید و سیاه،

را بررسی و کامل در اختیار پزشک قرار می دهد. همچنین دستگاه های اتوماتیک دارای قابلیت تنظیم زاویه و سرعت چرخش کانولا بوده و کمترین خونریزی یا آسیبی را به فولیکول ها می رسانند. در روش SUPER FUE امکان استخراج گرافت های چند ریشه ای تا 5 برابر بیشتر میسر است. عوارض جانبی همچون عفونت به دلیل یک بار مصرف بودن پانچ و قلم های دستگاه، بسیار ناچیز است.

تقریبا تمامی علاقه مندان به کاشت مو که موهای کم پشتی داشته باشند و به دلایل متعددی همچون سفتی پوست سر نتوانند کاندید تکنیک هایی از قبیل FUT شوند، می توانند از این تکنیک نتایج قابل قبولی دریافت کنند.

کاشت مو کلینیک خانه سفید

تکنیک کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI یک روش کاملا جدید کاشت مو و مخفف عبارت “Direct Hair Implantation” به معنی “کاشت موی مستقیم” است و فرآیند استخراج فولیکول ها نیز در این تکنیک دقیقا مشابه روش FUE است.

تنها تفاوت روش DHI با روش FUE در این است که اجرای دو مرحله ی استخراج و کاشت فولیکول ها به صورت همزمان بوده و به عنوان بخشی از یک فرآیند یک یا دو مرحله ای با هم ترکیب می شوند. بدین ترتیب پزشک فولیکول های موی استخراج شده را مستقیماً در مناطق دریافت کننده و کم پشت سر، می کارد.

فناوری پیشرفته این تکنیک، توانسته کاشت مو با نتایج مادام العمر و بدون استفاده از تیغ جراحی یا زدن بخیه و ایجاد شکاف در پوست سر برای متقاضیان گرامی به همراه داشته باشد، به طوری که تنها در یک جلسه، تراکم قابل قبولی فراهم خواهد شد.

بالاتر بودن سرعت اجرای این تکنیک در نهایت، مدت زمان باقی ماندن پیوندها در خارج از بدن را کاهش داده و فولیکول های کمتری به این ترتیب آسیب می بینند. عدم نیاز به تراشیدن موها نیز از دیگر مزایای این تکنیک است.

توجه داشته باشید که همچون سایر روش های نوین کاشت مو، تسلط کافی پزشک متخصص بر نحوه اجرا تکنیک DHI به کاهش عوارض جانبی و موفقیت آمیزتر بودن پیوند می انجامد. لذا انتخاب کلینیک مناسب بسیار حائز اهمیت است.

تفاوت روش DHI با سایر روش های کاشت مو

کاشت مو به روش Super SUT

همان طور که از اسم این تکنیک مشخص است، کاشت مو بر اساس اصول روش SUT خواهد بوده که فولیکول ها به طور تک تک از بانک مو استخراج می شوند و همه مراحل توسط دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک انجام می شود. این تکنیک تقریبا برای تمامی متقاضیان بسته به صلاحدید پزشک انجام شده و به واسطه تکنولوژی پیشرفته ای که دارد، علاوه بر افزایش سرعت و دقت، نتایج منحصر به فردی را نیز در پی دارد.

درد و خونریزی و بخیه در این تکنیک وجود ندارد. کل فرآیند کاشت مو به روش Super SUT بدون نیاز به بی هوشی و تنها با استفاده از بی حسی های موضعی خواهد بود و برای ایجاد بی حسی نیز از سوزن استفاده نمی شود، چرا که مواد بی حس کننده توسط دستگاه مخصوصی اعمال می شوند.

بهره مندی از دستگاه های پیشرفته در این روش، امکان استخراج گرافت هایی با ریشه های چندتایی را برای پزشک فراهم می کند که تراکم کاشت را به طرز قابل توجهی تا 5 برابر افزایش خواهد داد. تکنولوژی پیشرفته این تکنیک احتمال آسیب به فولیکول ها و بانک مو را به صفر رسانده است.

در این تکنیک نیز ایمپلنترهای مخصوص، وظیفه کاشت فولیکول ها را بر عهده دارند و آن ها در عمق مناسب و زاویه مورد نظر قرار می دهند. دقت در اجرای این تکنیک به تخصص پزشک وابسته است و تا 10 برابر دقت کاشت با ابزارهای این روش بیشتر از تکنیک های قبلی شده است. ظرافت و دقت ابزارهای این تکنیک، امکان کاشت ریش و سبیل و ابرو را نیز میسر می کند. با این وجود در این تکنیک نیز نیاز به کوتاهی مو سر وجود دارد.

نمونه کاشت مو به روش SSUT

آشنایی با روش های جدید کاشت مو در جهان

برخی دیگر از تکنیک های کاشت مو نیز وجود دارند که اخیرا در کشورهای پشرفته تر ارائه می شوند که در ادامه به برخی از آن ها به اختصار اشاره خواهیم کرد:

کاشت مو با دستگاه NeoGraft

کاشت مو به روش NeoGraft یک روش نیمه اتوماتیک متشکل از FUE است و یکی از مدرن ترین تکنیک های کاشت مو در جهان به شمار می آید که از فناوری جدیدی به نام Venus Treatments استفاده می کند. گفته می شود در این تکنیک با از بین بردن برخی خطاهای انسانی مرتبط با کاشت مو، روش NeoGraft از سایر روش های مبتنی بر FUE موثر تر است.

در تکنیک NeoGraft ، فولیکول های مو با کمک یک ابزار برداشته و با مکش خارج می شوند. این تکنیک نیازی به مرحله جداگانه برای ایجاد برش و فولیکول های مو ندارد. به این صورت که با کمک ابزاری ویژه ای، ایجاد برش و کاشت فولیکول ها به طور همزمان انجام می شوند.

در تکنولوژی تکنیک NeoGraft در مقایسه با روش های FUE و FUT، احتمال ایجاد ضربه و آسیب به فولیکول های مو کمتر می باشد و بدین ترتیب میزان بقای فولیکول های پیوندی بیشتر است.

این تکنیک از روش های بسیار کم تهاجمی کاشت مو است که آسیبی به عروق خونی و اعصاب محیطی نمی رساند و به هیچ بخیه ای نیز نیاز ندارد. سرعت اجرا این تکنیک نیز به مراتب بالاتر از روش FUE است.

کاشت مو با دستگاه NEO GRAFT

کاشت مو به روش Sapphire FUE

این روش یکی از جدیدترین تکنیک های کاشت مو است و ابزارهای مورد استفاده مجهز به یاقوت های برش خورده ای هستند که ضمن کاهش درد، هیچ گونه آسیب بافتی نیز به بانک مو نمی رسانند. چراکه فقط فولیکول ها استخراج می شوند و برداشت های بافتی انجام نمی شود.

به منظور استخراج گرافت های مو، شکاف های بسیار ظریف با قطر ۰/۶ الی ۰/۷ میلی متر ایجاد می شود و به دلیل ظریف بودن خونریزی ندارد و در دوره نقاهت به سرعت بهبود می یابند، لذا هیچ گونه جای زخم بر جای نخواهد ماند.

دارا بودن بانک موی قوی و قابل برداشت، برای اجرای روش Sapphire بسیار مهم است. شکاف های بسیار ظریفی که ایجاد می شوند، متناسب با اندازه فولیکول های می باشند، لذا ریشه مو می تواند در کانال هایی با عمق مناسب و کاشته شود که امکان تغییر زاویه کاشت وجود نخواهد داشت و شکل اصلی آنها حفظ می شود.

تیغه های مورد استفاده در تکنیک Sapphire ضد باکتری بوده و آسیب بافتی یا عفونت ایجاد نخواهند کرد. امکان کاشت تعداد بیشتری از گرافت ها به روش Sapphire وجود دارد. نتایج نهایی پیوند طبیعی تر و متراکم تر خواهند بود.

هنگام کاشت مو به روش Sapphire FUE

کاشت موی رباتیک با دستگاه ARTAS

و اما یکی دیگر از جدیدترین و به عبارتی آخرین تکنیک کاشت مو در دنیا، ربات ARTAS است. ربات ARTAS در واقع یک دستیار تمام اتوماتیک است که به جراح کمک می کند تا برداشت گرافت ها را با دقت بالاتری انجام دهد. این ربات به حدی پیشرفته است که می تواند نقشه ای از وضعیت فولیکول های بانک مو (زاویه، نحوه جهت گیری، تعداد، کیفیت و ضخامت ریشه های فولیکول ها، و اطلاعاتی راجع به جای زخم در پوست بانک مو) را در اختیار جراح قرار دهد.

برداشت فولیکول ها به صورت خودکار و توسط این ربات صورت می گیرد که تفاوت عمده این روش با روش های پیشین است و ویژگی اصلی این تکنیک یعنی سرعت بالا را ایجاد کرده است چرا که ربات می تواند سرعت برداشت را تا 2 برابر بیشتر کند. این روش بسیار کم تهاجمی، با دوره نقاهت کوتاه و بدون نیاز به بی هوشی است. البته لازم به ذکر است که کاشت فولیکول ها در نواحی کم پشت همانند سایر تکنیک ها به صورت دستی و توسط خود متخصص کاشت انجام می شود.

از محدودیت های اصلی این تکنیک این است که ربات برای شناسایی فولیکول ها نیاز دارد تا تفاوت فاحشی میان رنگ مو و رنگ پوست متقاضی وجود داشته باشد، که به تبع آن، شناسایی فولیکول ها توسط ربات برای افراد با موهای صاف و تیره قابل انجام است و ممکن است تکنیک مناسبی برای متقاضیانی که موهای روشن (رنگی یا سفید) و نازک دارند، نباشد.

کاشت مو با ربات آرتاس

کاشت مو در کلینیک خانه سفید تهران

با وجود پیشرفت هایی که در حوزه کاشت مو به وجود آمده است، همچنان موفقیت آمیز بودن یک تکنیک کاشت مو به میزان دقت و تسلط پزشک جراح وابسته است. به عبارتی زمانی که یک ابزار پیشرفته در دسترس یک پزشک متبحر باشد، نتایج مطلوب و خوبی را به همراه دارد، نه الزاما وجود تکنولوژی و امکانات به تنهایی. متخصصی که بتواند بهترین روش کاشت مو را برای هر متقاضی انتخاب کند و آن را به بهترین نحو انجام دهد، از مهمترین ملزومات یک کاشت مو موفق خواهد بود.

در کلینیک خانه سفید به عنوان یکی از بهترین مراکز کاشت مو در تهران، با بهره مندی از جدیدترین و مدرن ترین امکانات و به واسطه حضور پزشکان مجرب و کارآزموده در این مرکز، کاشت مو به صورت کاملا تخصصی به متقاضیان ارائه می شود و بدین ترتیب تمامی شرایط برای داشتن موهایی پرپشت و زیبا فراهم است.

جهت دریافت مشاوره خدمات کاشت مو و یا رزرو وقت قبلی در کلینیک تخصصی خانه سفید می توانید همه روزه با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمایید.

 • ۰۲۱-۵۴۵۰۳ (خط ویژه)
 • ۰۲۱-۸۸۸۷۰۴۸۰ (خط مستقیم)
 • ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ( مشاوره واتس اپ )

هزینه کاشت مو در روش های جدید چقدر است ؟

همانطور که می‌دانید عمل کاشت مو به عنوان یکی از عمل‌های زیبایی شناخته می‌شود و بیمه هزینه‌های آن را به عهده نمی‌گیرد. به همین دلیل تمامی افرادی که می‌خواهند عمل کاشت مو را انجام دهند، هزینه‌ها را بزرگترین مانع پیش روی خود می‌بینند.

عوامل بسیار زیادی هزینه‌ کاشت مو را تعیین می‌کنند. این عوامل عبارتند از:

 • روش کاشت مو،
 • میزان ریزش مو،
 • تعداد گرافت کاشته شده،
 • میزان تبحر تیم پزشکی،
 • سطح امکانات و تجهیزات مرکز جراحی و کلینیک کاشت مو.

بر همین اساس حدود هزینه روش های جدید کاشت مو طبق جدول زیر تعیین می شود. (تابستان ۱۴۰۱)

# روش کاشت مو هزینه ( میلیون تومان)
1 کاشت مو به روش FUE بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان
2 کاشت مو به روش SFUE و SFUEplus بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان
3 کاشت مو به روش MICRO FIT بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان
4 کاشت مو به روش میکروگرافت بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان
5 کاشت مو به روش ترکیبی و سوپرترکیبی بین ۱۰ تا ۱۳ میلیون تومان
6 کاشت مو به روش SUT بین ۱۰ تا ۱۳ میلیون تومان
7 کاشت مو به روش DHI بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان
8 کاشت مو به روش Sapphire FUE بین ۵۰ تا ۶۵ میلیون تومان
9 کاشت مو به روش ARTAS بین ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان

پرسش و پاسخ با پزشک متخصص کلینیک خانه سفید

در این بخش از نوشتار پاسخ پرسش های پر تکرار شما بصورت کامل توسط پزشک متخصص پوست و موی کلینیک خانه سفید داده شده است. خواهشمند است ضمن مطالعه دقیق پرسش و پاسخ های این بخش و مطالعه بخش نظرات اگر باز مسئله مبهمی در مورد روش کاشت مو داشتید در بخش نظرات سایت پرسیده تا به تکمیل این بخش و این نوشتار کمک کرده باشید. همچنین پرسش شما ممکن است سوال بقیه هموطنان عزیز باشد و با دریافت پاسخ در این صفحه هم در وقت شما عزیزان صرفه جویی می شود هم ما توانسته ایم کمکی هرچند اندک به هموطنان عزیز خود کرده باشیم.

آیا محدودیت سنی برای کاشت مو وجود دارد؟

بله، طبق بررسی های انجام شده، بهترین سن برای کاشت مو زمانی است که الگو ریزش مو ثابت شده باشد که معمولا بالای ۲۷ سال، ریزش مو به الگوی ثابتی خواهد رسید.

موثرترین روش کاشت مو برای افرادی که سابقه ریزش ارثی دارند، کدام است؟

بدون انجام مشاوره حضوری در کلینیک توسط مشاورین کاشت مو، نمی توان به طور قطع بیان داشت که کدام روش برای چه کسانی مناسب تر است، چرا که انتخاب تکنیک کاشت مو به شرایط و متغیرهای بسیاری از جمله فیزیولوژی بدنی افراد، وابسته است.

آیا کاشت مو روی عملکرد مغز تأثیر می گذارد؟

قطع به یقین خیر، چرا که روش های کاشت مو فقط بر روی لایه های سطحی پوست سر انجام می شوند که به هیچ وجه به مغز آسیبی نمی رسانند.

پوشش نواحی کاشته شده سر، در دوره نقاهت پس از کاشت چگونه باید باشد؟

بدین منظور بهتر است از یک کلاه گشاد استفاده کنید و از پوشیدن هرگونه لباس تنگ و یا کلاه های تنگ و کوچک خودداری کنید.

آیا کاشت مو ایمن است و عارضه جانبی جدی به دنبال ندارد؟

جراحی کاشت مو در صورتی که توسط جراح پلاستیک و یا پزشک متخصص کاشت مو  که با تجربه و دارای مجوز بورد باشند، انجام شود، به طور معمول فاقد عارضه جانبی خاصی است.

اما پاسخ بدنی افراد در برابر روش های درمانی بسیار متفاوت هستند و مانند هر روش جراحی دیگری، احتمال ایجاد تورم، گزگز ، بی حسی و در برخی موارد ایجاد عفونت نیز وجود دارد. تمامی مراقبت های لازم که پس از کاشت مو باید انجام دهید، توسط پزشک مشاور در کلینیک کاشت مو خانه سفید، به شما ارائه می شود و در صورت مراقبت صحیح، احتمال ایجاد عوارض جانبی کاهش خواهد یافت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫136 دیدگاه ها

 1. با سلام و خسته نباشی
  آیا کاشت مو به روش تکثیری وجود دارد یا شایعه هست و اگر وجود داره آیا این نوع کاشت در ایران انجام میشه.
  از پاسخگویی شما متشکرم

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر چنین روشی وجود ندارد و شایعه ای برای جذب مشتری است.

 2. سلام . دوتا سوال داشتم . آیا برای کاشت مو حتما باید نواحی مورد نظر خیلی کم پشت و یا طاس باشد؟
  و سوال دوم اینکه . اگر فردی در حدود سن 20 سالگی دچار ریزش مو شدید شود. بطوری که بداند تا 30 – 35 سالگی کاملا کچل میشود
  امکان این را دارد که در اواسط این دوره . مثلا در سن 27 سالگی . کاشت مو پرتراکم موفق انجام دهد؟
  این سوال دوم یجورایی مربوط با سوال اول هم هست .
  یعنی اینکه مو بطور کامل نریخته . ولی میدونه در آینده میریزه . میشه کاری کرد که مو جدید کاشته بشه ؟ قبل از اینکه کلا طاس بشه ؟

 3. سلام من ۲۸ سالمه خانومم موهام کم پشت شده به خاطره استرس ریزش داشتم آیا امکان کاشت بدون تراشیدن هست

  1. با سلام و وقت بخیر

   باید از نزدیک معاینه شوید. بلی امکان کاشت مو بدون تراشیدن وجود دارد.

  2. اگر ریزش مو ژنتیکی نباشه و دلیلش استرس باشه بعد از مدتی خودش درمان میشه و موها دوباره رشد میکنن، از استرس دوری کنید

 4. سلام سوالی داشتم ..این ضمانتنامه یعنی چی؟تا کی اعتبار داره؟آیا اگه کاشت انجام دادیم و شروع به ریزش کرد دوباره و بصورت رایگان کاشت انجام میدهند؟و هزینه کاشت به روش micro fit چنده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ضمانت نامه مادام العمر هست. برای دریافت هزینه و اطلاعات بیشتر با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در ارتباط باشید.

 5. سلام ایا قرص چربی سور ال کاذنتین و ونستات قبل و بعد از انجام کاشت مو مشکلی داره مصرف بشع
  متشکر

 6. سلام خسته نباشید
  ببخشید من چند سالی هست که کلاه گیس میزارم ۲۹ سالمه وحدوداً هفت هشت ساله . موهام تا پشت سرم ریخته شبیه عکس Vll ولی موهام کاملا نریخته یعنی خیلی تُنُک شده ایا بعد از کاشت به گفته خود شما حداکثر 6 ماه طول میکشه تا موهای کاشته شده به حالت طبیعی خودشون برگردن میشه از کلاه گیس استفاده کرد اگه میشه از چه زمانی . ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   استفاده از کلاه گیس تا بعد از ماه ششم کاشت مو مجاز نمی باشد.

 7. سلام شب تون بخیر
  میخواستم درباره کاشت مو بیشتر معلومات داشته باشم از چه روشی و چقدر هزینه داره ممنون
  0093792022015

 8. سلام یه سوال دوستم میگه بیا از پشت سر تو مو بردایم برا من ک بکارم آیا میشه همچین چیزی؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر امکان چنین کاری وجود ندارد.

 9. سلام من ۳۷ ساله هستم با موهای بور و پوست روشن بیماری خاصی ندارم و تقریبا بیست درصد از حجم موهای خودم رو از دست دادم قبل از مراجعه چه نکاتی رو باید از نظر تغذیه یا بهداشت انجام بدم هذینه چقدر خواهد بود

  1. با سلام و عرض ادب

   جهت تعیین هزینه و دریافت توصیه های قبل از کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 10. سلام
  البته موهای من جلوش ریخته طوری بکارم پشت سرم خط نندازه بدم میاد و پر پشت بشه و بلند

  1. با سلام و وقت بخیر

   جهت مشاوره دقیق و صحیح با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید.

 11. من سی و یک ساله هستم. مبتلا به بیماری پروانه ای بسیار خفیف از نوع سیمپلکس هستم. فقط در کودکی کمی تاول می زدم. اکنون هیچ مشکلی ندارم و حتی کلوژن پوستم هم طییعی است. امکان کاشت مو برایم هست یا خیر.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه پزشک متخصص کلینیک کاشت مو برای شما را تایید نکردند.

  2. باسلام،امکان برداشت فولیکول از سینه ویا پشت ( پایینتر از گردن) وجود دارد؟برای افرادی که بانک موی کافی ندارند.

  3. با سلام و وقت بخیر

   امکان برداشت از پشت گردن خیر وجود ندارد. موهای سینه به اندازه موی بانک مو ماندگاری و کیفیت ندارد اما می توان از ناحیه سینه برداشت کرد.

 12. باعرض سلام
  ایا روشی برای کاشت مو وجود داره که نیاز به پانسمان نباشه

  1. با سلام و وقت بخیر

   در روش MFIT پانسمانی وجود ندارد.

  2. سلام
   ۳۴ سالم هست میخواستم کاشت مو پر پشت داشته باشم
   جلوی موهام کم پشت هستش اما میخوام خیلی پر پشت باشه اما میترسم بازم بریزه درصورتی که میگن از سن ریزش گذشته میشه راهنمایی کنید .و چطور وقت بگیرم

  3. با سلام و وقت بخیر

   جهت دریافت راهنمایی و مشاوره کامل با شماره های کلینیک در تماس باشید. ۰۲۱۵۴۵۰۳
   یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ پیام دهید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر تحت درمان باشند و با تایید کتبی پزشک متخصص اعصاب کاشت مو اشکالی ندارد.

 13. سلام خوب هستید
  من23 سالمه و موهام یکم،کم پشت هستند.ولی بیشتر بغل های پیشانی ام کم پشت هستند.به نظرتون میتونم یکم بغل های پیشانی ام را کاشت بدهم؟
  ونظرتون در مورد دارو های گیاهی چیه؟به نظرتون چی بخوریم بهتره یا چه داروی گیاهی به موهای سرمون بزنیم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   داروهای گیاهی در صورتی که به درستی تجویز شده باشند منعی ندارند. فقط تاثیر مثبت و منفی آن در هر شخص ممکن است متفاوت باشد.
   افراد را از 25 و یا ۲۷ سالگی مجاز به کاشت مو می دانیم و برای شما زود است مگر اینکه کاملا طاس باشید.

 14. ضمن عرض ادب و تبریک سال نو
  چند تا سوال داشتم خوشحال میشم جواب بدین تا تصمیم بگیرم چیکار باید بکنم .
  1 . بدون جای زخم و بخیه از ناحیه بانک مو هم میتونید کاشت رو انجام دهید ؟
  ۲ . میخواستم ببینم از بانک مو اصلا صلاح نباشه ازش برداشت از کوم ناحیه های بدن میشه استفاده کرد ؟
  ممنون میشم این دو سال رو دقیق جواب بدید مخصوصا سوال دومی

  1. عرض ادب و احترام

   سال نو شما هم مبارک
   جواب سوال اول بله هست. فقط در روش ترکیبی و FUT ناحیه بانک مو زخم و برش شدید دارد. در روش های غیرجراحی برداشت ها بصورت تک واحدی انجام می شود و زخم بسیار کوچکی ایجاد می شود.
   جواب سوال دوم : اصل کاشت مو با برداشت از ناحیه بانک موی پشت سر شما انجام می شود. نمی توان بدون برداشت از ناحیه بانک موی پشت سر کاشت مو انجام داد. جهت ایجاد تراکم بیشتر در صورتی که بانک موی پشت سر ضعیف و نواحی سینه و زیر فک ( ریش ) موی خوب و پر پشتی داشته باشد، می توان از این نواحی جهت ایجاد تراکم بیشتر استفاده کرد. که باید در نظر داشته باشید این نواحی به هیج وجه کیفیت موی پشت سر شما را ندارد.

   پیروز باشید

 15. سلام. میخواستم بدونم برا خانم ها از قسمتهای دیگه بدن بجز سر می توان مو برداشت کرد. ممنون

 16. سلام
  موی سر من کم پشت هستش . تارهای مو بهم نزدیک هستن ولی باز وقتی شانه میکنم روی هم میوفتن ولی به متخصص پوست رفتم گفت امکان کاشت وجود نداره . خواستم بدونم برای پرپشت کردن هم از روش Fit میشه استفاده کرد ؟ یعنی موی سری که زیاد ریخته نشده هم کاشت مو میکنن

  1. عرض ادب و احترام

   اگر موهای مینیاتوریزه بقدری زیاد باشد که جای خالی برای کاشت ندهد یعنی مورد مناسبی هنوز برای کاشت نیست.

   پیروز باشید

  1. سلام و وقت بخیر

   متاسفانه اطلاعی از پزشکان عزیز در شهر مشهد نداریم.

 17. درود ۳۵ سالگی یه fit داشتم الان ۴۲ سالمه میخوام مجددا انجام دهم موهام خیلی بلنده تا پایین دوکتف واصلا به نظر نمیاد کاشتم ولی میخوام جلو پرپشت تر بشه زمستوناکمی ریزش دارم نیم سانت پیشونیم هم پایینتر اوردم ایا برای ufit نیاز به چقدر تراشیدن هست؟ممنون

 18. سلام. میبخشید کدوم روش کاشت برای رستنگاه سر انجام میشود؟؟ من موهای پرپشتی دارم, اما جلوی پیشانی عقب رفته و کم کم در حال خالی تر شدن هست. چه باید بکنم؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   روش های کاشت مو در نوع برداشت متفاوت می باشند و نحوه کاشت همه آن ها تفاوتی وجود ندارد. لذا در صورتی که قصد انجام کاشت مو دارید، با مشاوره صحیح بهترین روش مناسب خودتون رو انتخاب کنین.

   پیروز باشید

  2. . من چهار سال پیش به روش اف ای تی کاشت مو انجام دادم طی دو مرحله که متاسفانه از تراکم موهای رو و پشت راضی نیستم. آیا با این روش امکان کاشت مجدد با تراکم بالا مخصوصا ناحیه پشت سر وجود دارد؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   باید تصویر از بانک موی خود ارسال کنید تا بتونیم کمک بیشتری کنیم. ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

  1. عرض ادب و احترام

   خیر ربات امکان خرید ربات آرتاس بدلیل تحریم ها در حال حاضر وجود ندارد. برداشت در روش میکرو اف آی تی توسط دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری انجام می شود.

   پیروز باشید

 19. با سلام و احترام
  سوالی که داشتم از خدمت شما این بود که از محلی که مو یا گرافت برداشته میشه برای مثلا پشت سر اون محل در آینده مجددا موهاش در میاد یا رشد میکنه ؟
  منظور از این که اثری از زخم و جای برداشت مو باقی نمی مونه چیه ؟
  آیا رشدی در اون محل صورت میگیره ؟ ( منظور جایی که مو برداشته شده ) چه اتفاقی میافته ؟یا خالی میماند؟
  آیا در جای زخم در سر بر اثر سانحه یا اتفاقی یا مثلا سوختگی که مویی وجود نداره هم میشه عمل کاشت مو انجام داد ؟
  آیا موی سر به پوست دست هم قابل پیوند و کاشته ؟
  منظور از برداشت مو و گرافت از یک ناحیه به صور چند بار در آینده چیست؟
  برای افرادی از تراکم موی کافی برخوردار نیستن ( تراکم در اطراف سر جهت برداشت گرافت ) و ریزش داشتن به چه صورت می باشد؟

  متشکرم

  1. عرض ادب و احترام

   اگر کاشت مو به روش میکرو اف آی تی انجام شود تا ۳۰ درصد امکان ترمیم بانک موی برداشته شده وجود دارد.
   یعنی خط اسکاری پشت سر شما باقی نخواهد ماند.
   برداشت به نحوی انجام میگیرد که شما احساس خالی شدن بانک موی خود را نداشته باشید.
   بله امکان کاشت مو در محل سوختگی وجود دارد.

   پیروز باشید

 20. با سلام و احترام
  من نظرات کاربران و پاسخ جنابعالی را مشاهده کردم
  و استفاده بردم
  من چند سوال داشتم که شاید برای بعضی از دوستان هم نیاز باشه:
  ۱-شما در هر جلسه چه تعداد کاشت انجام میدهید
  ۲-برای کسانی که از شهرهای دیگه مراجعه میکنند جهت اسکان راهکاری در نظر گرفته اید؟؟
  ۳-آرشیوی از کارهای انجام شده دارید که ما بتونیم مشاهده کنیم
  ۴-چه مدت طول میکشد که موی سر به مقدار ۱سانتی متررشد کنه؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   ۱-شما در هر جلسه چه تعداد کاشت انجام میدهید؟ ( بستگی به نوع روش انجام بین 2000 تا 4000 گرافت مو در یک روز کاشته می شود. )
   ۲-برای کسانی که از شهرهای دیگه مراجعه میکنند جهت اسکان راهکاری در نظر گرفته اید؟؟ ( بله در نزدیک ترین محل به کلینیک اسکان رایگان برای عزیزان مراجعه کننده از شهرستان در نظر گرفته شده است. )
   ۳-آرشیوی از کارهای انجام شده دارید که ما بتونیم مشاهده کنیم. ( عکس های آرشیو روز مشاوره در آلبوم مخصوص کلینیک به شما نشان داده می شود. همچنین تعدادی از نمونه ها در پیج اینستاگرام کلینیک به آدرس https://instagram.com/whdc.ir موجود می باشد. )
   ۴-چه مدت طول میکشد که موی سر به مقدار ۱سانتی متر رشد کنه؟؟ ( حداکثر 6 ماه بعد از کاشت مو – بعد از شوک احتمالی و ریزش موها – موهای شما حداقل 1 سانتی متر رشد خواهد کرد.

   پیروز باشید

 21. سلام
  من خانمی هستم ۴۱ ساله که در اثر مصرف فومی به نام Regain دچار کمپشتی مو در قسمت جلوی سر شدم که بسیار رنج میبرم ،متاسفانه در ایران زندگی نمیکنم میخواستم بدونم بهترین و بدون ریسک ترین روش برای رویش مجدد موها چیست و ایا روش پی ار پی مو بدون عوارض و روش مناسبی هست یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید،البته شماره ۸۹ در ایمیل من به انگلیسی هست ولی نمیدونم چرا به فارسی تایپ میشه

  1. عرض ادب و احترام
   مصرف Regain یا ماینوکسیدیل باعث ریزش مو نیست .
   از لحاظ سنی مناسب کاشت هستید و باید از نظر سایر مسائل نیز بهترین کار برای شما چیست میتوانید با ارسال عکس هم تقریبا این کار را بکنید.

   پیروز باشید

 22. سلام
  شخصی که موهاش 30 سانتی متر طول داره و به هچ وجه نمیخواد کوتاه کنه آیا با روش UFIT باید کمی کوتاه کنه یا نیازی نیست؟

  1. عرض ادب

   خیر در روش UFIT موی خیلی بلند باید کوتاه شود. شما می توانید با روش FUT کاشت موی خیلی بلند بدون کوتاهی انجام دهید.

   پیروز باشید

 23. من۲۷ سالگی کاشت کردم اما نصف بیشتر موهای کاشته شده بعد گذر ۲ سال رفته رفته ریخت؟ علت چیست؟آیا مجددا کاشت انجام بدم باز هم موها خواهند ریخت؟ اوایل موهای کاشت شده بسیار خوب رشد کردند و کاملا پرپشت بودند

 24. با عرض سلام برای گرفتن زمان عمل کاشت چند روز قبل باید اقدام به کرد و ظرف چند روز عمل انجام میشه.

  1. عرض ادب و احترام

   حداقل 1 ماه قبل جهت تعیین وقت تماس بگیرید. اما در موارد خاص تنظیم وقت 1 هفته قبل از عمل هم امکان پذیر است. تعداد روز عمل جراحی حداکثر 2 روز برای عمل های غیرجراحی و 1 روز برای عمل ترکیبی و FUT می باشد.

   پیروز باشید.

 25. سلام کاشت مو به روش U-FIT که نیازی به کوتاهی مو نیست این روش نیازی هم به جراحی نداره؟

 26. سلام خسته نباشید من ریزش موی آلوپسی دارم بهترین روش درمان چی هستش و آیا کاشت مو ممکن است

  1. عرض ادب و احترام

   انجام کاشت مو برای بیماران دارای آلوپسی موثر نیست. برای درمان این بیماری حتما با یک پزشک با تجربه و متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

   با تشکر

 27. سلام
  موهای کنار سرم تقریبا جلوی گوش به دلیل کندن تراکمش کم شده آیا امکان کاشت مو در این ناحیه وجود داره؟

  1. با سلام و احترام

   لطفا از ناحیه مذکور عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال فرمایید.

   پیروز باشید

 28. سلام. ۳۳ ساله هستم. موهای بالای سرم کم پشت شده است. می خواهم از روش مایکرو استفاده کنم. هزینه آن چقدر می شود؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو خود از سه ناحیه روبرو ، پشت سر و بالای سر خود عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ و یا تلگرام ارسال نمایید.

   پیروز باشید.

 29. سلام وقتتون بخیر.من ریزش کمی دارم اما موهام بخصوص در وسط سرم بسیار کم پشت شده جدیدا.میخوام بدونم بدون اینکه معلوم بشه دارم مو میکارم وبدون تراشیدن سر و بدون درد میتونم موهام رو پر پشت کنم با حجم بالا؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. عرض ادب و احترام

   امکان کاشت بدون تراشیدن هست، اما اینکه آستانه تحمل درد شما در چه حدی می باشد شدت درد را مشخص میکند. درد کاشت مو در حد تزریق بی حسی می باشد و بعد از کاشت با کمپرس سرد و رعایت توصیه ها و مصرف داروهای تجویز شده دردی احساس نخواهید کرد.

   پیروز باشید

 30. سلام وقت شما بخير، طبق تحقيق هايي كه انجام دادم متوجه كاشت مو ميكرو اف اي تي شدم كه بدون تراشيدن مو امكان پذير هستش ، و اينكه من كم موييه گسترده دارم و صرفا در يك نقطه متمركز نيست، تار هاي مري نازك عليرغم اينكه تا زمان ١٧ سالگي تجمع موي بالايي داشتم و بعد از درگيري با سندرم pco دچار ريز مو در ناحيه فرق سر و ديگر نقاط سر شدم، ميخاستم بدانم بانك مو بايد با حجمي از مو در ارتباط باشد تا موهاي پر پشت با جلوه ي زيباي گذشته ي من برگردد؟

  1. عرض ادب و احترام

   توجه داشته باشید تحت هیچ شرایطی با هیچ روش کاشت مو موهای پرپشت و دوران جوانی شما برنمیگرده ، توقع نادرست از کاشت مو نداشته باشید. اما به هر حال در حد توان و ممکن و تا جایی که بانک موی شما امکان برداشت داشته باشد میتوان از حالت نافرم کنونی آن را خارج کرد.

   پیروز باشید

 31. از اینکه یک روز دو یا سه روز انجام بشه مشکلی ندارم .فقط اینکه می خوام یه کار حرفه ای واقعاً به دست بیاد به روش غیر جراحی که پوشش دهی مناسبی داشته باشه و این که دوست دارم واقعیت ها بهم گفته بشه …. دور از جون شما بعضی از کلینیک ها هستند که فقط می خوان جذب کنن، من دیدم دوستان یا کسی بوده که کاشت انجام داده و فقط خواستن طرف جذب بشه و یه کاری انجام بده و واقعیت ها رو به ایشون نگفتن و متاسفانه بعدش دلخوری های پیش آمده یا اینکه اون چیزی که گفتن نبوده یا اینکه ادب و صداقتی تو کارشون نبوده
  یکی از دوستامون برای کاشت مو به یه کلینیک تو شیراز رفته بود گفت که به ما گفتند که این کار شما بله انجام میشه و به راحتی میتونیم پوشش مناسبی رو براتون به وجود بیاریم. میگفت وقتی که رفتیم تو اتاق و عمل شروع شد بعد از گذشت یک ساعت ۲ ساعت برگشتن گفتن که متاسفانه بانک موی شما دیگه جواب نمیده و ما مجبوریم همین جا کار رو قطع کنیم، تا همین حد بیشتر نمیتونیم بکاریم و خیلی راحت از اون تعهدی که داده بودند فرار کردند
  من راسش نمیخوام همچین مسائلی برام پیش بیاد

 32. سلام
  بنده 2 مرحله کاشت مو انجام دادم سال ها قبل به صورت اف ای تی ..موهام بد نیست و کف سرم مشخص نیست منتها خیلی کم حجمه میشه واقعا با روش میکرو اف ای تی لابلای موهای کاشته شده مو کاشت؟ همش میترسم فضای کافی وجود نداشته باشه یا خطای انسانی زمان کاشت موجب از بین رفتن موهای کاشته شدم بشه

  1. با سلام و احترام

   بله امکان کاشت مو در بین موهای شما برای افزایش تراکم وجود دارد. جهت بررسی بانک مو و نواحی که قصد کاشت مو در آن ها را دارید به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ و یا تلگرام پیام داده و عکس های خود را ارسال نمایید.

   پیروز باشید.

 33. سلام من دوهفته پیش کاشت مو به روش FIT داشتم خط تقارن خوبی نداره موهام و نیاز به ترمیم داره . آیا ترمیم دوباره اسیبی به موهای کاشته شده نمیزنه و یا باعث ریزش موهای کاشته شده نمیشه

  1. با سلام و احترام

   اگر کاشت موی دوم شما با ظرافت و توسط جراح کاشت موی با تجربه انجام شود، خیر آسیبی به موهای کاشته شده قبلی شما نخواهد رسید.

   پیروز باشید

 34. سلام، لطفا بفرمایید که microFUT و microFIT چه تفاوتی با هم دارند. و روش های مختلف کاشت مو را از بهترین تا بدترین کیفیت عنوان کنید. و اینکه آیا شما شهر های دیگه هم شعبه دارید یا نه؟ خیلی ممنون

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز روشی به نام Micro FUT وجود خارجی ندارد و اگر در صفحه ای یا جایی مشاهده کردید صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و غیر واقعی است. اطلاعات کامل در مورد روش Micro FIT در همین صفحه موجود می باشد.

   کلینیک خانه سفید در هیچ کجای ایران و تهران شعبه ای ندارد.

   پیروز باشید.

 35. سلام وقت بخیر ما جلو سرم ریزش داشته و نیازبه کاشت داره بانک پشت سرم هم خوبه
  میخواستم ببینم بدون تراشیدن سر میتونم کاشت مو انجام بدم. میشه راهنمایی کنین ؟

  1. عرض ادب و احترام

   امکان کاشت مو بدون تراشیدن هم وجود دارد، فقط جهت تشخیص روش مناسب خواهشمند است از ۳ ناحیه روبرو ، بالا و پشت سرتون عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ارسال کنین تا در اسرع وقت پاسخ پزشک متخصص برای شما ارسال گردد.

   پیروز باشید

 36. سلام
  آیا بعد از کاشت مو بلافاصله میتوان کلاه گذاشت یا خیر .اگر نمیشه چند وقت بعد مقدور هست . ممنون

 37. با سلام
  محل کار من متاسفانه آلوده و دارای گرد و خاک و رطوبت و مواد شیمایی است . آیا امکان کاشت مو برای من وجود دارد ؟ به دلیل شرایط کاری امکان بیش از یک هفته تا ده روز مرخصی را ندارم .

  1. با سلام و احترام

   با شرایطی که اعلام کردین مشکلی نیست و شما میتونین کاشت مو داشته باشین . حداکثر 10 روز مرخصی شما هم کاملا کافی است. در صورت تمایل به کاشت مو جهت دریافت مشاوره با شماره 09122252731 تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید.

 38. سلام درود ایا روش sut همان mfitهست اگر نیست تفاوتشون رو محبت می کنید توضیح دهید

  1. با سلام و احترام

   خیر روش SUT یا SAFER روشی است که در آن از دستگاه برای برداشت فولیکول های مو استفاده می شود و روشی قدیمی تر از روش میکرو اف آی تی است. در روش SUT بخاطر برداشت با دستگاه قدیمی تر امکان استفاده از پانچ های ظریف تر وجود ندارد در نتیجه روند بهبودی کندتر می باشد.
   اما در روش MFIT یا میکرو FIT هم می توان با دستگاه های جدیدتر برداشت گرافت های مانند نیوگرافت 2 استفاده کرد و هم از نیروی انسانی. در این روش از جراحان با تجربه بالا که توانایی برداشت با پانچ های ظریف تر را دارند بهره برده می شود در نتیجه روند بهبودی و ظاهر موهای کاشته شده بسیار بهتر است.

   اگر احتیاج به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با شماره های کلینیک 02154503 و 09122252731 در تماس باشید.

   پیروز باشید

 39. سلام و خسته نباشید. من 34 ساله هستم و از 25 سالگی موهام از طرف پیشایم خیلی ریخته نزدیک 3 الی 4 سانت رفته بالا .میخواستم شرایط و هزینش رو لطف کنین . ایا برای کسانی که بانگ موی ضیف ومو های ضیف دارنند میتوان کاری انجام داد .ممنون میشم سریع پاسخ بدین

  1. با سلام و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو از سه تاحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس ارسال نمایید. در اسرع وقت و بعد از مشاهده پزشک هزینه تقریبی کاشت موی شما با نظر پزشک متخصص اعلام میگردد.

   کاشت مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند با تشخیص پزشک بوسیله برداشت از ریش یا پیوند موی از بدن انجام می شود.
   پیروز باشید
   پیروز باشید

 40. عرض ادب

  کاشت مو به روش سوئدی همین روش میکرو اف آی تی هست یا فرق داره میشه توضیح بدین ؟

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش سوئدی یا روش هایی که با اسم های عجیب و غریب در اینترنت مشاهده میکنید زاده ذهن کاربرهاست. و متاسفانه مورد سوء استفاده برخی کلینیک های غیر معتبر کاشت مو هم قرار می گیرد.

 41. با سلام
  آیا امکان کاشت مو وجود دارد و در صورت مثبت بودن با توجه به اینکه بیشتر موی بنده سفید است هنگام رشد رنگ موبه چه صورت وبا غالب بدون چه رنگی رشد میکند؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای تشخیص امکان کاشت مو برای شما خواهشمند است از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال نمایید. موهای شما بعد از کاشت به رنگ سفید رشد می کنند.

   پیروز باشید

 42. سلام کاش سابقه ی پرسنل و شماره ی نظام پزشکی و نام پزشک معالج رو هم درج میکردید

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز خانه سفید کلینیک تخصصی پوست و مو هست و تعداد زیادی پزشک و جراح و پرسنل داره. برای اطمینان بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید

   پیروز باشید

 43. با سلام
  موهام کم پشت شده میخام بدونم امکانش هست با تراکم بالا دوباره ترمیم شه و اینکه چه روشی بهترین جوابو میده همچنین هزینه ها و زمان انجام پروسه چقده؟
  ممنون

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو با تراکم بالا احتیاج به بانک موی قوی دارد. تشخیص بانک مو حتما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو با تجربه کافی در زمینه کاشت مو انجام شود. در مورد هزینه و روش هم باید از وقت مشاوره رایگان کاشت مو ما استفاده فرمایید. اگر امکان مشاوره حضوری ندارید با شماره 09122252731 در تماس باشید.

   پیروز باشید

 44. سلام خسته نباشید این روش شما واسه موهایی که ریخته شده اما سر هنوز مو داره قابل انجامه؟ یعنی مو هست اما حجمشون کمه.

 45. سلام .کاشت برای قسمت های کم پشت اگه انجام بشه. اون قسمت های که موداره( اطراف قسمت های کاشته شده) دچار شوک و ریزش نمیشن ؟سوال بعدیم اینکه وقتی مورو از قسمت پست سر ورمیدارین دیگه اون مو پشت سر درنمیاد که بشه دوباره ازش برا کاشت استفاده کرد؟

  1. با سلام و احترام

   خیر موهای اطراف موی کاشته شده دچار شوک و ریزش نمی شوند. موی ناحیه برداشت به نظر برخی از پزشکان تا 30 درصد ترمیم می شود و برخی دیگر اعتقاد دارند ترمیمی صورت نمیگیرد.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   بله با تعیین وقت قبلی و تایید پزشک، کاشت مو در ایام عید انجام می شود.

   پیروز باشید

 46. سلام
  من یکبار کاشت مو را انجام ولی کامل نشد هرچند در ابتدا پزشک گفت که دو مرحله باید بکاری اما با تحقیق متوجه شدم بلحاظ مالی این کار را می کنند اما تراشیدن مو برایم ساده نیست ایا امکان کاشت مرحله دوم در کلینیک شما بدون تراشیدن هست؟
  کاشت شامل بخش های کاشت نشده و ترمیم می باشد ؟

  1. با سلام و احترام

   امكان كاشت مو بىون تراشيدن سر وجود حتی برای مرحله دوم کاشت مو هم وجود داره اما باید توسط پزشک متخصص گرافت ها و بانک موی شما و ناحیه ای که دچار ریزش هست و شما قصد پوشش آن را دارد بررسی شود. کاشت موی مرحله دوم اساس آن ترمیم و افزایش تراکم می باشد. در برخی موارد پوشش ناحیه هایی که کاشت انجام نشده. این بستگی به میزان بانک موی شما دارد.

   پیروز باشید

 47. باسلام آیا جهت کاشت مو جلوی سر بدون تراشیدن مو ، امکان کاشت موی بلند هم امکان پذیر است؟

  1. با سلام و احترام

   کاشت موی بلند فقط در موارد خاص با تشخیص پزشک قابل انجام است. امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر و انجام کاشت موی بلند بعد از معاینه پزشک متخصص پوست و مو و بررسی گرافت های موی شما قابل انجام است. البته در نظر داشته باشید اگر موهای کاشته شده وارد فاز شوک شوند، حتی موی بلند کاشته شده نیز دچار ریزش می شود.
   این روش کاشت مو برای افرادی است که به هردلیلی تمایل ندارند اطرافیان آن ها متوجه کاشت موی آن ها شوند.

   پیروز باشید.

 48. سلام
  من قسمتی از سرم از زمان تولد رویش مو نداشته میخواستم بدونم امکان کاشت مو داره؟
  با تشکر

 49. سلام
  از ناحیه وسط سر دچار طاسی شدم و موهای جلوی سرم به شدت نازک و ضعیف شدن اما پشت و سر و بغل خوبه و رشدشون هم زیاد هست برعکس جلوی سر میخواستم بدونم بهترین روش کاشت مو برای من چی هست؟؟

  همچنین میخواستم بدونم افراد سرشناسی که کاشت مو در کلینیک شما انجام داده اند کیا بودن ؟ مثلا شهاب حسینی و سید جلال حسینی اونجا نبودن ؟

  1. با سلام و احترام

   برای تعیین بهترین روش کاشت موی مناسب شما حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه حضوری صورت گیرد. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود به شماره 09122252731 عکس ارسال کنید تا هزینه تقریبی و تعیین روش کاشت موی شما انجام شود.

   پیروز باشید.

 50. میخاستم بدون تراشیدن سر وسط سرم رو بکارم — سه ماه و خورده ای پیش جلو موهامو به عرض دو سانتر کاشتم اما از تراشیدن موها تنفر دارم

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز برای کاشت مجدد موها بهتر است 9 تا 12 ماه بعد از اولین سال اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

 51. با سلام لطف میکنید در ارتباط با روش micro fit توضیح بدید.که آیا روش مناسبی هست یا خیر؟و واقعا بدون تراشیدن موی سر امکانپذیر هست.

  1. با سلام و احترام

   روش Micro FIT روش بهینه شده و پیشرفته کاشت موی FIT می باشد که عوارض کمتر و بهبودی سریعتری دارد. مناسب بودن این روش برای شما حتما باید توسط پزشک بعد از مشاوره و معاینه انجام شود. در این روش تحت شرایطی که پزشک تشخیص می دهد امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر هم کوتاهی مو وجود دارد. همچنین امکان کاشت موی بلند نیز در این روش وجود دارد.

   پیروز باشید.

 52. باسلام .

  فرزند من پسر 25 ساله است . موهای کم پشتی دارد و تصمیم بر کاشت مو گرفته است. ولی از جنس موهای خودش راضی نیست آیا بعد از کاشت دوباره شاهد موهای با جنس موهای قبلی خودش هست؟ یا اگر در موقع کاشت عکس دلخواه خود را نشان دهد می توانید مانند آن کاشت را انجام دهید؟

  باتشکر

  1. با سلام و احترام

   هنگام کاشت موی طبیعی جراح از موهای خود شخص جهت پیوند مو استفاده می کند. در نتیجه موی رشد کرده دقیقا همان جنس و رنگ و فرم موی خود شخص را داراست. امکان کاشت موی دلخواه با فرم و رنگ و ضخامت دلخواه وجود ندارد. کاشت موی مصنوعی هم به هیچ وجه توصیه نمی شود.

   پیروز باشید

  2. سلام.شما دوره آموزش هم برگزار می کنید؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 53. با سلام واحترام ؛

  بنده میخواستم کاشت مو انجام بدم اگر ممکن هست چون تراکم برای خیلی مهم و نمی خوام صرفا فقط سرم پوشیده بشه لطفا بفرمائید با چه تراکمی (تعداد ) می تونم این عمل رو انجام بدم و هزینه چقدر میشه

  با تشکر

  1. با سلام و احترام

   جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا 02188870480 تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 54. با سلام
  مدتی قبل من به دفتر میدان ولیعصر مراجعه کردم و با آقای صداقت مشاوره کاشت داشتم. بنا بر صلاحدید ایشان من این مدت به درمان و تقویت موهای خود پرداختم و اکنون موهایم در وضعیت نسبتا خوبی قرار گرفت. ولی هنوز بخشی از موهایم کم پشت می باشد. و تصمیم به کاشت با روش SUT دارم. لطفا راهنمائی فرمائید.

  1. با سلام و احترام

   جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا 02188870480 تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 55. سلاااام موهای پسرم قطرش زیاد و مشششکیه ولی خیلییییی کچل شده ارثیه ب نظرم چون باباشم همینه داداشاشم درحال ریزشن —- با این روش میشه واشسون کاری کرد ؟

  1. با سلام و احترام

   درمان ریزش موی ارثی فقط کاشت مو می باشد. اما جهت تشخیص حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه انجام شود. همچنین سن مناسب کاشت مو بالای 27 سال است. برای جلوگیری از ریزش بیشتر می توانید از منوی درخواست مشاوره سایت نسبت به دریافت وقت مشاوره رایگان اقدام نموده و برای درمان و جلوگیری از ریزش مو وقت مشاوره دریافت نمایید.

   پیروز باشید.

 56. نسبت به سن من الان کاشت مو برای من خوب است؟اگر بانک مو قوی باشد معلوم میشود کاشت انجام شده؟

  1. با سلام و احترام

   جسارتا سن خود را اعلام نکردید. اما به طور کلی بهترین سن مناسب کاشت مو بعد از 27 سالگی می باشد. اما می توان با تشخیص پزشک روانشناس و متخصص پوست و مو نسبت به کاشت مو قبل از سن 27 سالگی و در جوانی هم اقدام کرد. بهتر است کاشت مو بعد از توقف یا کم شدن شدت ریزش موی شما انجام شود.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش میکرو FIT عوارض جانبی کمتری نسبت به روش کاشت موی FIT دارد. همچنین ظرافت کاشت و خط موی طبیعی تری ایجاد میکند.

   پیروز باشید.

 57. چه جالب! یعنی واقعا میشه بدون اینکه موهارو تراشید کاشت مو انجام داد؟؟؟؟!

  1. عرض ادب و احترام

   بله امکان کاشت مو بدون تراشیدن موها وجود داره. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه مقاله همین صفحه رو کامل مطالعه فرمایید.

   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا