مقالات توصیه و مراقبت‌های کاشت مو

کاملترین مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی

()

بعد از انجام هر عمل جراحی یا سرپایی بیمار باید مراقبت هایی را جهت تسریع در روند بهبودی و کسب نتیجه حداکثری انجام دهد. کاشت مو هم از این قاعده مستثنی نیست. لذا برای بهبودی سریعتر و دریافت نتیجه عالی از کاشت موی خود مواردی از قبیل تغذیه بعد از کاشت مو، نحوه دوش گرفتن و استحمام بعد از کاشت، شتسشوی سر، رابطه زناشویی، بهترین داروهای تقویتی بعد از کاشت و اینکه بعد از کاشت مو چه بخوریم را برای شما به طورکامل شرح داده ایم.

توصیه های بعد از کاشت مو

 • جلوگیری از تورم : برای جلوگیری از تورم در ناحیه پیشانی ، شب اول بعد از کاشت روی آن کمپرس یخ قرار دهید . اگر سینوزیت دارید این کار را انجام ندهید. برای انجام صحیح این کار می توانید هر یک ساعت به مدت ۲۰ دقیقه این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که هر نوبت حداکثر ۱ دقیقه یخ را روی پیشانی خود نگه دارید.
 • استراحت و طریقه خوابیدن بعد از کاشت مو : توصیه ما به شما استراحت کامل در روز بعد از کاشت مو می باشد. برای خوابیدن صحیح زیر سر خود دو عدد بالش قرار دهید، به نحوی که سر، زاویه ۳۰ درجه داشته باشد. ترجیحا طاق باز بخوابید بطوری که سینه و شکم رو به بالا باشد. اگر نمی توانید به این حالت بخوابید به پهلوی راست یا چپ بخوابید . توجه داشته باشید که خواب کافی برای ادامه روند درمان و رشد موها امری مهم است.
 • نحوه باز کردن پانسمان : بهتر است باز کردن پانسمان را به کلینیک خانه سفید بسپارید. اگر شرایط ماندن جهت باز کردن پانسمان را ندارید طبق دستور داده شده عمل کنید. برای این کار ابتدا کلاه توری روی سر خود را که اصطلاحا آن را سرجی فیکس می نامند بردارید. سپس ناحیه بین موهای کاشت شده و برداشت را از کنار گوش قیچی کرده و پانسمان ناحیه برداشت را به آرامی بردارید. برای ناحیه کاشت لایه های بالایی را به آرامی بردارید و سپس مقدار زیادی آب روی لایه های زیرین که به ناحیه کاشت چسبیده بریزید و منتظر بمانید تا پانسمان کاملا خیس بخورد. پس از حدود ۱۵ دقیقه به آرامی پانسمان را از روی ناحیه کاشت بردارید.
 • تغذیه بعد از کاشت مو : مصرف ویتامین صبح بعد از کاشت مو هنگام صبحانه توصیه میشود ؛ مصرف مایعات و میوه ها دارای ویتامین C مانند آناناس و پرتغال را در دستور غذایی خود قرار دهید. برای دریافت دستور کامل تغذیه بعد از کاشت مو کلیک کنید.
 • داروهای بعد از کاشت مو : در صورت تجویز پزشک خوردن سفالکسین هر ۶ ساعت یکبار و مصرف مداوم و همیشگی قرص زینک. برای دریافت لیست کامل داروهای بعد از کاشت مو به مطلب اختصاصی کلینیک خانه سفید در همین زمینه مراجعه فرمایید.
ناحیه بانک مو (محل برداشت موها ) تا ۳۰ روز بعد از عمل
ناحیه بانک مو (محل برداشت موها ) تا ۳۰ روز بعد از عمل

شستشوی سر، مصرف دخانیات و ورزش

 • بعد از باز کردن پانسمان تا ۳ روز پس از کاشت با اسپری مخصوص بعد از کاشت روی قسمت های مذکور اسپری کنید، بهتر است این عمل هر چند ساعت یکبار صورت پذیرد. هنگام خوابیدن انجام این کار ضروری نیست.
 • بعد از باز کردن پانسمان سر بوسیله اسفنجی که توسط شامپوی مناسب کاشت مو با کف آغشته شده است، به صورت عمودی روزی ۲ بار ضربه بزنید. این ضربه طوری نباید که اسفنج روی سر فشار داده شود. در نظر داشته باشید این شستن نباید بصورت ماساژ و یا حرکات چرخشی باشد و نیز آبکشی نباید به وسیله دوش مستقیم باشد. انجام این کار دو مرتبه در طول روز و به مدت دو هفته  تا ریزش کامل دلمه ها توصیه شده است. در طول این مدت با اسپری مخصوص آرایشگاه روزی چند بار با آب معمولی محل موهای کاشته شده را مرطوب نگه دارید.
 • از هفته سوم بعد از کاشت می توانید شستشو را روزی یکبار انجام دهید. حتی می توانید دست خود را (فقط در یک جهت) روی سر خود بکشید. برای اینکار کف انگشتان خود را به آرامی روی پوست سرتان در یک جهت بکشید و اجازه دهید دلمه های به وجود آمده خود به خود کنده شوند. به طوری که دیگر دلمه ای باقی نماند. باقی ماندن دلمه ها ممکن است باعث عفونت بعد از کاشت گردد. به هیچ عنوان با ناخن آن ها را نکنید. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد شستشوی بعد از کاشت مو و نحوه استحمام به صفحه اختصاصی این مبحث مراجعه فرمایید : شستشوی بعد از کاشت مو
  • مصرف دخانیات : همانطور که در بخش توصیه های قبل از کاشت مو نیز توضیح داده شد ، مصرف سیگار و قلیان تا سه هفته پس از کاشت مو ممنوع می باشد.
  • مصرف مشروبات الکلی : مصرف نوشیدنی های الکل دار تا یک هفته پس از کاشت ممنوع می باشد؛ چرا که باعث ایجاد تغییر در روند طبیعی گردش خون شده، همچنین باعث کاهش تاثیر داروهای بی حسی می شود.
  • انجام ورزش : تا یک ماه پس از کاشت مو از انجام ورزش های حرفه ای و ورزش های سنگین مانند شنا، کشتی ، کوهنوردی و … خودداری کنید.
  • رسیدگی به مو ها : از صاف کردن، فر کردن و سشوار دائم موها پرهیز کنید. پس از یک ماه می توانید موهای خود را فقط در یک جهت شانه کنید.
  • رنگ کردن موها : در صورت نیاز به رنگ کردن موها از ماه ششم به بعد این کار را انجام دهید.
  • شامپو : تا یک ماه بعد از کاشت از شامپوی تجویز شده برای شست و شو استفاده کنید. پس از آن می توانید با مشورت پزشک خود از شامپوی مناسب با پوست سر خود استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات کامل شامپوی پس از کاشت مو کلیک کنید.
 • ریزش موها بعد از کاشت : از یک هفته تا یکماه بعد از کاشت موهای کاشته شده شروع به ریزش می کند اما نگران نباشید این روند کاملا طبیعی است و پس از مدت مذکور موهای ریخته شده دوباره شروع به رشد کرده و قرمزی ناحیه کاشت نیز از بین می رود. هرچند در برخی افراد ممکن است ریزش تا ابتدای ماه ششم ادامه دار باشد. اما اگر بعد از ماه ششم ریزش مو داشتید حتما با پزشک خود در تماس باشد.
 • بی حسی سر بعد از کاشت مو ممکن است تا ابتدای ماه ششم طول بکشد. در ماهه های اول اگر در ناحیه کاشته شده بی حسی داشتید جای نگرانی نیست.
ناحیه کاشت مو تا ۳۰ روز بعد از عمل
ناحیه کاشت مو تا ۳۰ روز بعد از عمل

استفاده از کلاه بعد از کاشت مو

احتمال دارد این سوال بعد از کاشت مو برایتان پیش بیاید که آیا می توان از کلاه استفاده کرد یا خیر؟

بعد از کاشت بدلیل اینکه موها بسیار حساس و ضعیف هستند باید مراقبت های توصیه شده حتما صورت گیرد تا از نتیجه مطلوب کاشت مو فاصله گرفته نشود.

استفاده از کلاه بدلیل فشاری که ممکن است وارد کند و باعث شود فولیکول ها از جای خود خارج شوند، حداقل در هفته اول توصیه نمی شود. از هفته اول به بعد نیز اگر ضروریتی پیش آمد، می توانید از کلاه های گشاد که فشاری بر موها نیاورند و در رسیدن هوا به موها اختلالی ایجاد نکند استفاده نمایید.

کلاه می بایست بصورت روزانه به خوبی شسته و تمیز شود تا باعث ایجاد عفونت در فولیکول ها نشود. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد استفاده از کلاه بعد از کاشت مو به این صفحه مراجعه فرمایید : کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

بهترین نوع کلاه برای استفاده بعد از کاشت مو
بهترین نوع کلاه برای استفاده بعد از کاشت مو

آیا ریزش مو بعد از کاشت مو طبیعی است ؟

بله. ریزش مو بعد از کاشت مو ممکن است تا ابتدای ماه ششم بعد از کاشت مو ادامه داشته باشد. در صورتی که بعد از ماه ششم ریزش موی کاشته شده ادامه داشت با پزشک خود در تماس باشید.

آیا ضربه به سر بعد از کاشت مو خطرناک است ؟

بله. در هفته های ابتدای بعد از کاشت مو باید به شدت از سر خود محافظت کنید. در صورتی که ضربه همراه با کبودی و خونریزی باشد احتمال از بین رفتن گرافت های کاشته شده در ناحیه ضربه خورده وجود دارد.

آیا مصرف مشروبات الکی و سیگار بعد از کاشت مو ممنوع است ؟

بله. مصرف مشروبات الکی قبل و بعد از کاشت مو  و مصرف سیگار بعد از کاشت مو به دلیل ایجاد اختلال در روند بهبودی و امکان تاثیر منفی در رشد موهای کاشته شده ممنوع می باشد.

آیا مصرف ماینوکسیدیل و فیناستراید بعد از کاشت مو ضروری است ؟

ضرورتی وجود ندارد اما مصرف ماینوکسیدیل به رشد موهای کاشته شده و جلوگیری از ریزش موهای طبیعی شما کمک می کند و توصیه شده است. هرچند مصرف قرص فیناستراید ضروری نیست.

برای درمان جوش بعد از کاشت مو چه کنیم ؟

برای درمان جوش بعد از کاشت مو می توانید ضمن دریافت دستورالعمل های پزشک خود از محلول کلیندامایسین استفاده کنید.

برای درمان خارش بعد از کاشت مو چه کنیم ؟

ابتدا در نظر داشته باشید که به هیچ وجه سر خود را نخارانید. برای درمان این مورد می توانید از قرص سیتریزین استفاده کنید.

اگر سوالی در مورد مراقبت های بعد از کاشت مو دارید می توانید از فرم ارسال دیدگاه در پایین همین صفحه استفاده کنید. مسائل خود را مطرح کرده در صورتی که پرسش شما تکراری نباشد یا در متن نوشتار توضیح آن وجود نداشته باشد در اسرع وقت پاسخ پرسش شما داده می شود. توجه داشته باشید که موارد مختلف و مهم مراقبت های بعد از کاشت مو به صورت مجزا در وب سایت شرح کامل داده شده است، لذا خواهشمند است ابتدا با استفاده از امکان جستجوی هوشمند سایت مشکل مورد نظر خود را جستجو کنید در صورت نیافتن پاسخ خود از فرم ارسال دیدگاه زیر استفاده نمایید. به دلیل رعایت حقوق دیگران و نبود فرصت کافی، به پرسش های تکراری پاسخ داده نخواهد شد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫605 دیدگاه ها

 1. باسلام و تشکر از سایت بسیار خوبی که دارید
  من 6 ماه پیش کاشت مو انجام دادم
  سرم از قبل چرب بود و الان هم خیلی چرب میشه.ماینوکسیدیل هم استفاده میکنم
  سوالم اینه که شستشوی روزانه مو با شامپوهای ملایم و روزانه اسیبی به مو نمیزنه؟چون اینقدر چرب هست که بنظرم اگه هرروز نشورم ، ماینوکسیدیل اصلا به کف سرم نمیرسه
  باتشکر

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر شستشوی روزانه هیچ آسیبی به موهای شما وارد نمی کند.

 2. سلام بنده کاشت مو انجام دادم بعد از ۵ روز استراحت باید برم سر کار محل کار هم آلاینده هست خواستم بدونم ضرر داره اگه داره چه اقداماتی انجام بدم

  1. سلام و وقت بخیر

   از کلاه مخصوص بعد از کاشت مو استفاده کنید.
   حتما بعد از اتمام کار نسبت به شستشوی صحیح نواحی کاشته شده اقدام کنید.

 3. سلام
  من در روز هشتم وقتی محل کاشتم ۵ دقیقه کفی بود و خیس خورده بود با دست از بالا به پایین چند بار دست کشیدم برای تمیز شدن
  الان خیلی نگرانم که آیا گرافت ها آسیب دیدن یا نه

  1. سلام و وقت بخیر

   اگر بدون خونریزی بوده جای نگرانی ندارد.

 4. سلام من حدود 8 ماهه کاشتم . میخام خون اهدا کنم . اشکالی داره از نظر شما برای موهام و تغدیه اشون؟

 5. سلام و عرض ادب
  بنده حدودا چهل روز پیش کاشت مو انجام دادم. الان کف سرم پوسته های برجسته و نسبتا ضخیمی مشاهده کردم که با کندن انها موهای کاشت شده هم کنده شدن. البته بنده قبلا سابقه پسوریازیس خفیف هم داشتم.
  الان نگرانم که ایا اسیبی به گرافت ها یا فرایند کاشت موها وارد شده؟

 6. باعرض سلام و احترامات
  ببخشید من حدود 7 ماه می شود که کاشت را انجام داده ام، و فعلا رشد ان ضعیف است و همچنان ریزش مو هم دارم، فوتسال بازی میکنم علتش همین باشد یا خیر؟ و همچنان تا فعلا از شامپو اطفال استفاده می کنم.
  اگر در این زمینه رهنمایی نمایید ممنون میشم.

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر ورزش باعث این موضوع نیست. بهتر است بصورت حضوری با پزشک خود در ارتباط باشید.

  2. سلام
   از شامپوی سریتا میتونید استفاده کنید
   و اینکه فعالیت بعد ۶ ماه باید کمتر از قبل کاشت باشه و عرق و چرب بودن سر موجب اسیب میشه

 7. سلام ارادت اقای دکتر من روز سوم کاشت شب توی خواب پسرم پاشو انداخت روی سرم ویک طرف را کامل با پا لمس کرد تا اخر اما نه درد داشتم نه خون ریزی خیلی نگرانم اگر ممکن جواب بدید

 8. سلام وقت شما بخیر
  با تشکر از مطالب مفیدی که در سایتتون قرار دادید و نهایت دقتی که در پاسخ به سوالات دارید ،یک سوال خدمتتون داشتم حدود پنج روز هست که بنده کاشت مو رو انجام دادم آیا برای پوشاندن قسمت بانک موی سر می توانم از پانسمان استفاده کنم؟ در کل آیا پوششی برای این قسمت بعد از کاشت مو جهت حضور در محل کار و بیرون وجود داره یا خیر؟

 9. سلام دکتر ممنون از زحماتتون من یک هفته هست مو کاشتم ونمیدونم سیگار نکشم ودارم سیگار میگشم چن درصد به رشت مو من ضرر میزنه ممنون

 10. سلام وقت بخیرمن چهل روزه‌کاشت انجام دادم طبق فرمایشات قبلیتون موها ریخته ولی من نگران قسمت جلوی سرم هستم که یه مقدارش کاملا تاس به نظرمیرسه این
  نقطه موقع کاشت زیادخونریزی میکرد ممنون
  بابت راهنمایی

 11. سلام وقت بخیرمن چهل روزه‌کاشت انجام دادم طبق فرمایشات قبلیتون موها ریخته ولی من نگران قسمت جلوی سرم هستم که یه مقدارش کاملا تاس به نظرمیرسه این نقطه موقع کاشت زیادخونریزی میکرد ممنون

 12. سلام آقای دوکتور وقت تون بخیر
  من یه کارگر استم میخواهم کاشت مو انجام بدم میخواستم بیدونم بعد از کاشت تا چند روز نمیتوانم کار کنم
  ممنون

 13. با سلام و تشکر از زمان و معلوماتی که در اختیار ما قرار میدین.
  میخواستم بپرسم آیا بعد از روز دوازدهم پی آر پی مو مفید و مهم هستش؟

 14. سلام خسته نباشین
  روز دهم کاشت موم سرم به آرومی به بالشت برخورد کرد ک سریع هم بلند کردم
  ولی دلمه ها ریخت ک‌ همراش ساقه مو هس
  خیلی استرس دارم ک با فولیکول هس یا نه

 15. سلام وقتتون بخیر بعد از گذشت ۳۵ سرم محکم خورد به لبه کرکره ورم کرد و لکه هایی از خون اومد رو پوست خیلی نگرانم ممکنه ک گرافتام از بین برن ؟

 16. سلام سه روز بعد از کاشت مو کار سنگین انجام دادم الان ده روزه دارم کار میکنم چه اتفاقی برای موهای کاشته شده می افته

 17. سلام من الان ۶ماه کاشت مو سر انجام دادم می خواستم بدونم می شه از روغن کرچک یا نارگیل یازیتون یا روغنی که می دونید برای تقویت می سر خوبه استفاده کنم ممنون

  1. سلام می بخشید من موی کاشتم اما بعد از سه هفته حال پشتی سر ام کمی سرخ شده و سوزش می کند چی باید کرد

 18. سلام،به روش برداشت کاشت انجام دادم فقط نمی‌دونم محل برداشت چطوری نگهداری میشه،قابل شستن هست و اینکه پانسمان لازمه داشته باشه؟
  ممنون

 19. سلام روزتون بخیر
  چه مدت بعد از کاشت ابرو می توان عمل زیبایی بینی انجام داد؟

 20. سلام ممنون وقت میزارید سوالات ما جواب میدید آیاقبل از کاشت هم نباید ورزش سنگین بکنی

 21. سلام . وقت بخیر
  الان ۳ روزه کاشت کردم و دکترم گفته روزی ۲ بار با ترکیب شامپو بچه و سرم اسپری کنم و بعد چند دقیقه با سرم خالی محددا اسپری کنم تا کف از بین بره . توی پک بنده شامپو مخصوص کاشت مو هم گذاشتن ولی نگفتن چطور و از کی استفاده کنم . الان هم بهشون دسترسی ندارم . راهنمایی میفرمایید ؟

 22. سلام خسته نباشید با توجه به اینکه میفرمان تا دوهفته بعد از کاشت مو کشیدن سیگار ممنوع می باشد بنده از روز سیزدهم بعد از کاشت مو روزی سه چهار نخ سیگار کشیدم و الان هجدهمین روز بعد از کاشت مو ام می باشد میخواستم بپرسم آیا بعد از دو هفته کشیدن سیگار موردی داره یا خیر؟
  ممنون از راهنمایی شما بزرگوار

 23. با سلام،

  ضمن عرض وقت بخیر و ابراز تشکر از صرف زمان وحوصله شما جناب آقای دکتر.

  اینجانب 22 روز پیش کاشت به روش FIT انجام دادم هنوز قسمت راست جلوی سرم قرمز هست و ظاهرا کمی پوست اون قسمت حالت جمع شده هست این طبیعی هست یا خیر؟ و اساسا” قرمزی و این حالت تا چه زمان ادامه خواهد داشت؟

  متشکر.

  1. سلام و وقت بخیر

   قرمزی پوست سر در ماه اول و دوم طبیعی است. با پزشک خود در تماس باشید.

  2. سلام خسته نباشید من بعد از ۶روز کاشت مو رابطه جنسی داشتم خواستم بدونم مشکلی برای موهام نادار

 24. سلام خسته نباشید دکتر من ۳ماه کاشت انجام دادم موهای کاشته شده تو هفته اول ودوم ریختن اما یکمشون مونده میخواستم بدونم مشکلی که نیس طبیعی هس یاباید همشون میریختند

 25. عرض سلام . حدود ۴ ماه هست کاشت مو انجام دادم . در بعضی از مناطق کاشت گاها جوش های قرمز رنگ و دردناک درمیاد . تا الان در دو مرحله ( ماه دوم ) و (اواخر ماه سوم ) پزشک معالج قرص و کپسول آنتی بیوتیک تجویز کرد . هر دو دفعه دوره مصرف کامل شد ولی باز هم سرم بصورت موردی جوش قرمز رنگ و دردناک میزنه . با توجه به اینکه مصرف زیاد آنتی بیوتیک اصلا خوب نیست ، ممنون میشم راهنمایی کنید .لازم به توضیح است نکات بهداشتی کاملا رعایت میشه .

 26. سلام من کاشت کردم بعداز ۱۱روز روی سرم را با اسفنجی تمیز کردم مقداری مو ریخته شد آیا دوبار این مو های ریخته شده دوباره سبز می شود

 27. سلام عذر میخوام من کاشت مو انجام دادم شغلم جابه جایی بار هستش وزن بارهای که جابه جا میکنم حدود 10 کیلو ولی تعداد دفعاتش زیاده خواستم ببینم از روز چندم دوباره میتونم کارم را انجام بدم؟

 28. خواهش میکنم سوال منو جواب بدید خیلی نگرانم . بنده 40 روزه کاشت مو انجام دادم حالا 10 روزه محلول ماینکوسیدیل میزنم . پزشکم گفته بود با نوک پنجه بمال بهش و منم مالش دادم خیلی خوب پیش میرفت ولی امروز تو گوشه سرم حین مالش یه خون دیدم نمیدونم چرا . دکترم گفت بعد یه ماه گرافت و فولیوکل ها و ریشه موها تو پوست جا خوش کردن و گرافتی کنده نمیشه . ایا با این خون ک تو نقطه ای از سرم اومده احتمال داره مو و فولیکول کنده شده باشه دلیلش چیه خیلی نگرانم . خونشو با دستمال کاغذی پاک کردم

  1. سلام اصلا ماینوکسیدیل و فیناستراید مصرف نکن زحمتاتو بعد قطع کردنش به باد میده

 29. سلام بنده پانزده روزه کاشت انجام دادم امروز در طول یک ساعت با استفاده از دستم آروم از بالا به سمت پایین دست میکشیدم وبا تکرار این کار دریک ساعت کل دلمه هاریخت والبته شاید ۹۰درصد دلمه ها همراه با مو بود ایا اسیبی به ریشه مو نزدم؟

  1. سلام منم سوالم همینه دقیقا جواب سوال شما اینجا روئیت نمیش میش بگین جوابتونو گرفتین چی بوده؟

  2. سلام و وقت بخیر

   خیر بعد از روز دهم ریشه موها تقریبا تثبیت شده و با ماساژ آرام آسیبی به آن نمی رسد.

 30. سلام دکتر من ۶ ماه مو کاشتم وسرم جوش وشوره میزنه چکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

 31. سلام دکتر متشکرم از وقتی که میزارید. من سه ماهه مو کاشتم اقای دکتر رابطه جنسی ضرر داره برا موهای کاشته شدع؟

  1. سلام ببخشید از این طریق سوال مطرح میکنم دو ماه کاشت انجام دادم بشدت سرم چربه طوری که کمتر از ۱۲ ساعت چرب میشه هر روز شستشو انجام میدم با شامپو بچه این میزان چربی به گرافت ها آسیب نمیزنه ؟

  2. سلام من یک هفته ست کاشت انجام دادم شغلم انبار داره و باید کارتونهای 10 کیلویی جابه جا کنم تا چند پس از کاشت نباید فعالیت داشته باشم

 32. سلام
  عذر میخوام من الان ۱ ماه از کاشت مو گذشته و بصورت ناگهانی توپ والیبال محکم خورد تو قسمت کاشته احتمال داره قسمت کاشته شده ها از بین رفته باشه ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   نگران نباشید بعد از یک ماه گرافت های کاشته شده در جای خود ثابت شده اند. فقط در صورت خونریزی احتمال از بین رفتن گرافت ها وجود دارد.

  2. سلام دکتر عرق کردن سر ایرادی داره بعد از کاشت
   اخه من سرما خوردم همش لرز دارم و سرم عرق میکنه وقتی خودمو گرم میکنم
   و اینکه این تب و لرز مرتبط با کاش مو هست ؟

  3. سلام و وقت بخیر

   در هفته اول بله کاملا تاثیرگذار هست. نسبت به شستشوی مداوم سر خودتون با سرم شستشو اقدام بفرمایید.

 33. سلام
  با تشکر از وقتی که بابت پاسخ به عموم زیبا جو ها میزارید
  1- ایا میتوان بعد 1 ماه از کاشت برای تقویت مو و رفع سفیدی مو از دارو هایی که تو تلویزیون تبلیغ میشه استفاده کرد
  2- من 1 ماه کاشت کردم ولی جای کاشتم تمام موها ریخته و قرمزی پوست سرم هست ولی زخم نیست ایا طبیعه

  1. سلام و وقت بخیر

   متاسفانه مواردی که در تلویزیون تبلیغ میشه به هیچ وجه پایه و اساس پزشکی ندارند و در حالت عادی هم مصرف آن با ضرر و زیان همراه است.
   ریزش مو طبیعی است. برای قرمزی با پزشک خود در ارتباط باشید تا نحوه درمان قرمزی برای شما شرح داده شود.

  2. سلام من هفت روز بعد از کاشت مو سرم رو با شامپو بچه شستم مو های کاشته شده چه میشه

 34. سلام
  من 45روزه که موهامو کاشتم آیا میتونم بعد از حمام مثلا با یه خلال دندان پوسته های روی سرم رو جدا کنم یا سرم رو بخارونم

 35. سلام ۲۰ روز از کاشت موها گذشته امروز در ناحیه کاشت یه جوش چرکی داشتم که یکمی خون ازش خارج شد به مراه ساقه مو. آیا مشکلی به وجود آمده؟ برای درمان آن چه کار باید کرد

 36. باسلام و احترام و عرض تبریک سال نو.
  من حدود ۵ روز کاشت انجام دادم ولی کف سرم شبیه کویری خشک میشه آیا برای گرافت ها اتفاقی نیفته و از بین میرن یا عادی این حالت.میترسم از خشکی اتصال خوب برقرار نشه و نگیره ؟ دستور جنابعالی در این مورد چیه؟

 37. سلام میبخشید من کاشت مو انجام دادم ۱۰ روزه و رشتم بدنسازیه خواستم بدونم تا کی باید ورزش نکنم؟
  و اینکه سوال دومم اینه که پزشکم گفت برای رفع خارش و رفع کثیفی های سطح سر با اسفنج(پد ارایشی) به ارامی بکشم سطح سر و حالا روزانه شاهد تعدادی از دلمه ها و بعضی وقتام مو ها میریزه خواستم ببینم این کار اسیبی به پیازچه ها نمیزنه؟
  و اینکه چه توصیه ای دارید برای سرهای چرب از چه شامپویی استفاده بشه
  ممنون از کارشناسان خانه سفید???

  1. سلام و وقت بخیر

   پاسخ کلیه پرسش های شما در مقالات سایت خانه سفید موجود هست.
   برای دریافت پاسخ سوالات خود از مقالات ریزش مو بعد از کاشت، بهترین شامپوی بعد از کاشت مو و دلمه های بعد از کاشت مو کمک بگیرید.

  1. سلام و وقت بخیر

   از روز هفته سوم به بعد مشکلی برای پوشش و کلاه گذاشتن حتی وجود ندارد.

  2. سلام خسته نباشید ایا بعداز کاشت مو انجام بوتاکس مشکلی دارد؟؟

 38. سلام خدمت عزیزان خانه ی سفید
  من الان ۴ روز هستش کاشت مو انجام دادم ، دکتر کاشت من گفتن که به هیچ عنوان آب یا رطوبت به موهاتون نخوره ،
  در حالی که بیشتر نظرها رو که موندم در خصوص آبپاشی وشستشوی محل کاشت مو رو گفتن،
  به نظرتون منم شروع کنم به آب پاشی؟

 39. سلام.بنده بعد از کاشت مو تا 14روز هر نیم ساعت سدیم کلراید9/. اسپری میکردم.ایا به موها آسیب وارد کرده.ممنون میشم اگه جوابمو بدین.

 40. سلام خسته نباشید من ۱ ماه کاشت داشتم حقیقت بعد ۲ هفته بعد دوش گرفتن بعضی وقت ها دلمه های که رو سرم داشتم و نرم شده بودند با انگشت به آرامی جدا میکردم که اکثرا همراه با مو بود ولی اصلا خونریزی یا درد نداشتم البته موقع دوش گرفتن ریزش مو داشتم که بیشتر حالت عصا داشتن میخواستم بدونم آیا برای گراف ها کاشته شده مشکل پیش نیامده ممنون از کلینیک خانه سفید

 41. سلام خدا قوت جانانه
  من۸ماهه کاشت کردم.ولی موهام خیلی کم پشت
  میخواستم ببینم باکذشت زمان پرتر میشه؟
  واینکه موهای کاشته شدم فر شده از چه محصولی برای حالت دادنشون استفاده کنم؟

 42. سلام توپ خورده ب سرم خون ریزی ندارم ۴۰ روزه مو کاشتم ایا گرافت ها اسیب دیدن..؟

  1. سلام
   من روز چهارم بعد از کاشت هستم
   پشت سر یعنی محل برداشت به شدت خشک و سفت هست و با شستشو با اسپری آب و شامپو و چرب کردن با روغن بادام تلخ هم بهبود پیدا نکرده. باید چه کنم؟؟

 43. سلام من حدود ۴۰ روزه مو کاشتم امروز به طور اتفاقی هنگام فوتبال توپ خورد ب سرم جای ک مو کاشتم اما ن خون ریزی داشتم ن ورم درد هم ندارم. میخواستم بدونم ایا موهای کاشته شده اسیب دیده..؟ ممنون میشم جواب بدید.مچکر

 44. سلام خسته نباشید
  ببخشید من تازه کاشت انجام دادم و ازماه اول برام کربوکسی و مزوتراپی تجویز شده من ریزش موهام ارثیه خاستم بدونم ایا تاثیری رو عدم ریزش موهای دیگم داره؟

 45. سلام وقت بخیر
  بنده مدت یک هفته کاشت مو انجام دادم از روز چهارم روی نقاط کاشت دلمه های خشک شده که چندتا مو بهش وصله با لمس خیلی آرام از سرم جدا میشد و تا امروز که روز هفتم هست ریزش این دلمه ها بیشتر و بیشتر شده میخواستم بدونم دست زدنام و جدا شدنشون به ریشه مو و یا درستی گرافت لطمه ایجاد کرده؟؟ و اینکه اصلا تا کی نباید این منطقه رو‌ لمس کرد؟؟ و سوال آخر اینکه برای اینکه بفهمیم گرافت آسیبی دیده حتما میبایست از اون نقطه خون بیاد؟؟

 46. با سلام من دوشب اول کشت مو بدون بالیش که روی گردن قرار می دهند خوابیدم ایا برای کسی که کاشت مو انجام داده روش مناسبی است یا نه و سوال دوم اگر بخواهم لباس های خودم بشورم ضرر دارد یانه و ششستشوی لباس های خودم تا چند روز دیگه می توانم بشورم

  1. سلام .ممنونم از راهنماییهای جنابعالی.آیا بعد از یکماه از کاشت مو نیاز به کارهایی از قبیل پی آر پی و …هست؟سن ۴۲ سال.

 47. سلام.بعد از کاشت مو میشه برای عمل بینی اقدام کرد؟بیهوشی عمل روی کاشت تاثیر منفی ندارد؟یا چه مدت باید از کاشت بگذرد تا بتوان بیهوشی را تحمل کرد؟سپاس

 48. با سلام برادر من یک ماهه ک کاشت مو انجام داده چند سوال داشتم
  1-ایا میشود بعد از یک ماه واکسن کرونا بزنه؟
  2-ایا بعد از یک ماه میشه چیز سنگین برداشت؟
  3-محیط کارش تو مرغداریه ایا بعد یک ماه مشکلی نداره ک برگرده سر کارش؟

 49. سلام و ارادت .جناب دكتر يه سوال كارشناسي دارم از خدمتتون. چون به نظر من شما حرفه اي ترين كلينيك ايران هستين . دوتا از آشناهاي بنده در كلينيك شما كاشت كردن ، البته بنده خودم نتونستم تهران بيام و تو شهر خودمون كاشت كردم كه پشيمونم . جناب دكتر اختلاف نظر در مورد ضربه به سر بين كلينيك هاي مختلف زياده، بنده همانطور كه ديشب هم در اين باره بهتون پيام دادم كه البته جواب ندادين ، بنده بعد از يكماه از كاشتم به سرم ضربه نسبتا محكمي وارد شد ، درد داشت ولي خونريزي و كبودي نه، فقط جاي ضربه دو سانت باد كرده و قرمز شده . كلينيك خودم ميگه بعد يكماه هيچ جاي نگراني نيست ، بعضي از كلينيك ها هم تو سايتهاشون نوشتن بعد از يكماه امكان نداره گرافت با ضربه حتي شديد از بين بره ، اما بعضي ها ميگن در صورت وارد شدن ضربه ، اگر خونريزي هم اتفاق نيوفته ، باز هم امكان از بين رفتن گرافت هست! اينو لطفا توضيح بدين ، فكر كنم نگراني خيلي هاست . چون نظر شما فقط براي من قابل قبوله. سپاس از شما?

 50. سلام خسته نباشید تازه دوروزه کاشت موانجام دادم برام دوتا امپول سفازولین تجویز کردن ولی خب دوس ندارم بزنم میشه بجاش یه انتی بیوتیک قرصی یا کپسولی استفاده کنم؟؟

 51. سلام . تورو خدا جوابمو بدين ضروريه . ببخشيد من ٣٥ روزه كاشت كردم . امروز ورتكس سرم تو اتوبوس محكم خورد به يه سقف پلاستيكي اتوبوس . درد ميكنه و كمي ورم كرده . اون قسمت كاشتم از دست رفت؟ تورو خدا جواب بدين دكتر جان

 52. سلام و تشكر از صبر و حوصله شما .
  دكتر جان من يه ماهه كاشت sut انجام دادم . پمادي يا درمان خاصي وجود داره كه جاي برداشت پشت سرم نمونه ؟ اين اسكارهاي نقطه اي خيلي بدجور پشت سرم مونده. اگر درماني داره كه كمك كنه اين اسكار هاي كوچيك نمونه و از بين بره ممنون ميشم بفرماييد. ارادتمند

 53. سلام وقت بخیر
  بنده کاشت یه روش FIT انجام دادم و خط رویش مو یک طرف سرم به اندازه ی دو میلیمتر عقب تره. دکترم هم تایید کرده. بعد از تقریبا 3 هفته از کاشت ممکن هست در این قسمت کاشت بصورت ترمیم انجام شود؟ با توجه به اینکه در حال حاضر قرص هیرویت مصرف میکنم.

  سپاس از شما

  1. سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای ترمیم کاشت مو یکسال بعد از اولین مرحله کاشت است.

  2. سلام بعدازکاشت موگفته شده باروغن بادام تلخ اسپری کنیم آیامشکلی نداره

 54. با سلام و تشکر از پاسخگویی تون
  چند روز بعد از کاشت مو میشه شامپوهای قبلیمونو استفاده کنیم. من شامپو ضد شوره سلنیوم سولفید 2.5 درصد استفاده میکردم.

 55. سلام . آقاي دكتر من ١٨ روزه مو كاشتم، قسمت عقب ،همونجا كه برداشت شده خيلي ميخاره، و منم هرزگاهي مجبور ميشم بخارونم. اين خاروندنم باعث نشه جاي زخمها بمونه ؟؟ اگه كه ايراد داره بفرماييد تا ديگه نخارونم . قربون دستتون ، راهنمايي كنيد

 56. سلام . سپاس از مجموعه خانه سفيد بابت پاسخ دلسوزانه به سوالات . ببخشيد بنده ٢٠ روز از كاشتم گذشته ، پزشكم گفته هر روز با شامپو مخصوص كاشت ٥ دقيقه تو حموم سرمو ماساژ بدم . و بعد از حمام هم يه تونيك رو اسپري كنم ٥ دقيقه مجدد ماساژ بدم. در اثر اين ماساژ دادن ها كلي از موهاي كاشته شده هر روز كنده ميشه . سوالم اين هست كه اين ماساژ ها از روز بيستم براي كاشتم مضر نيست؟ فشار به كاشتم نمياد؟ يا ارادي نداره؟ ممنون از لطفتون?

 57. سلام من الان هشت روز کاشت مو انجام دادم پوست سرم چرب میباشد وبخاطر جلوگیری از چربی سه روز یکبار با سرم و الکل طبی شستشو دادم درصورتیکه تکنسین به بنده گفتند تا هشت روز آب رطوبتی به موهای کاشته شده نرسد مشکلی داره

  1. سلام و وقت بخیر

   الکل که اندیکاسیون ندارد. ولی با سرم شستن بهترش می کند.

 58. سلام من پوست سرم چرب است و سه روز یکبار سرم راابپاشی با سرم و الکل طبی کردم و الان روز هشتم هست درصورتیکه تکنسین گفتند تا هفت روز هیچ آب وگردوغباری بر سرت ننشیند راهنمایی بفرمایید

 59. سلام و ارادت. دكتر جان من كاشت به روش micro sut انجام دادم .محل برداشتم چون زياد برداشت شده خيلي بدجوره ، آيا جاي برداشت ردش مي مونه ؟؟؟ و اينكه چيكار كنيم ردي از برداشت نمونه؟؟ پمادي چيزي هست بزنيم ؟؟ قربونت برم تورو خدا راهنماييم كن

 60. سلام خسته نباشید من ۲۷روزه ازکاشتم میگذره کارم داخل مصالح فروشی بارزدن خالی کردن سیمان ۵۰کیلویی میخواستم بدونم چند روز بعدکاشت میتونم سرکارم برم ممنون میشم راهنماییم کنید

 61. سلام .من يه هفته است مو كاشتم ، بهم گفتن از روز دهم برو زير دوش و با شامپو ماساژ بده . به نظر شما روز دهم براي اين شستشو زود نيست ؟ شما حرفه اي ترين ،و نظر شما مهمه.. پسر خاله من پيش شما كاشت كرده.. بنظر شما روز دهم گرافت سفت شده و با شستشوي عادي زير دوش مشكل بوجود نمياد؟ ممنون ميشم راهنمايي كنيد

 62. سلام و سپاس از صبر و محبت شما.
  ببخشيد من ٢٣ روز پيش كاشت انجام دادم و گفتن متاسفانه جاي برداشت كمي مي مونه، يعني وقتي موهامو از ته كوتاه كنم جاي برداشت ميكرو پانچ كمي مشخص ميشه . سوالم اينه كه آيا پمادي چيزي وجود داره كه اون جاي برداشت كلا محمو بشه و سوراخ هاي كوچيك اصلا مشخص نشه ؟؟ اگه وجود داره ممنون ميشم راهنماييم كنيد استفاده كنم?

  1. سلام و وقت بخیر

   نیازی نیست شما کاری بکنید تعدادی از موهای شما جایگزین می‌شوند و بلندی موها بعدا و خواب موها به طرف پایین باعث می‌شود که جای برداشت مثل گذشته کاملا عادی باشد.

 63. با سلام. 14 روزه کاشت انجام دادم. روز کاشت دکتر گفت قسمت کوچیکی از جلوی سرت موهای خوبی داره اما دائمی نیستند. پیشنهاد میکنم روی اونها مو بکاری. منم قبول کردم. سوالم اینه که اون موهای کم و خوب خودم که روشون مو کاشته شده دیگه از بین رفته اند یا ممکنه در آینده دوباره رشد کنن؟

 64. سلام
  من 9 روز بعداز کاشت بدستور معالج جهت رفع خونابه و زخم ها، ناحیه کاشته شده را حدود 2 ساعت با آب ولرم اسپری کردم وحدود یک ساعت با شامپو بچه و آب شروع به ماساژ کردم در هنگام آبکشی احساس کردم تعدادی از موها می ریزد اما معالج گفت اگر خون اومد یعنی کرافت خارج شده در غیر اینصورت مشکلی نیست
  الان بعداز حدود 17 روز نواحی که ماساژ بیشتر دادم مو ندارد
  ممنون میشم بدونم آیا موهای کاشته شده آسیبی دیده یا نه

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر معمولا از ماه دوم موها جوانه زده و رشد می کند.

 65. باسلام
  بنده ۳ روزه از کاشتم میگذره و سرما خوردم و زیاد سرفه میکنم خواستم ببینم سرفه به بافت موهای کاشته شدم آسیبی میرسونه؟

 66. با سلام و عرض ادب خدمت پزشک محترم خانه سفید
  محبت کنید به سوالم جواب بدین چون توی سوالات نبود
  من کاشت به روش میکروگراف انجام دادم روز دهم هنگام پیاده شدن از ماشین سرم خورد به لبه در ماشین که نزدیک ۷ تا تار موهام چسبید به لبه در و محل کنده شدن موهام قرمز شده بود لطف کنید بگید تز اون قسمت مو رشد خواهد کرد؟
  ممنونم

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه چون ضربه به نظر شدید بوده مویی در آن قسمت رشد نخواهد کرد.

  2. سلام وقت بخیر
   بنده 10 روزه کاشت مو انجام دادم و میخواستم بدونم که اگر برم مسافرت و افتاب باشه میتونم برم بیرون از منزل ایا افتاب ضرر داره برای کاشت مو
   ممنون از مطالب خوبتون
   ???

 67. سلام و عرض ادب
  من ۵ هفته س کاشت انجام دادم
  از هفته سوم شامپو alpecin و تونیک تقویت مو cerita استفاده کردم (ب پیشنهاد دکتر)
  ضمنا هفته ۵ مزوتراپی کردم
  ایا ضرری نداشته

  ؟ممنون از پاسخگویی و سایت مورد اعتماد شما

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر نگران نباشید مشکلی نیست.

 68. سلام و عرض ادب
  یکماهه کاشت انجام دادم
  دکترم از هفته ۳ ب. بعد گفته از شامپو آلپسین استفاده کنم
  این ضرر ندارد ؟

 69. سلام . خیلی سپاسگذار میشم راهنماییم کنید..ببخشید من چند روزه کاشت انجام دادم، دکترم بهم گفته بودن از فردای روز کاشت رو محل کاشت آب ولرم یا سرم اسپری کنم ، اما من فرداش یادم رفت و اسپری نکردم و از روز دوم مرتب آب ولرم اسپری کردم . نگرانم اون روز اول که سرمو مرطوب نکردم برای کاشتم مشکل پیش بیاد . جناب دکتر اصلا مرطوب نگه داشتن برای چه منظور هست؟ خیلی محبت میکنید اگر راهنماییم کنید ???

  1. شامپوهای کافیین دار پس از یکماه میشه استفاده کرد ؟

  2. سلام و وقت بخیر

   این مورد بستگی به نظر پزشک شما دارد، اما در کل بهتر است برای استفاده از شامپو غیر از شامپوی مناسب کاشت مو و شامپوی بچه تا بعد از ماه دوم صبور باشید.

 70. سلام ممنون از کلینیک خانه سفید بابت رسیدگی به سوالها
  یک ماه از کاش موهام میگذره به سرم ضربه ای وارد شد توسط کارتن ولی نه کبود شد ونه خونریزی کرد و هیچ تغییر نکرد میخواستم بدونم به ریشه مو ضربه خرده یا نه
  وبعد کلا ضربه ای که به سر وارد میشه در چه صورت به ریشه موهای کاشته شد آسیب میرساند و بعد از چند روز ریشه مو تو جای خودش محکم میشه باتشکر

 71. سلام .

  من سه روزه کاشت انجام دادم، دکترم بهم گفته بودن از فردای روز کاشت رو محل کاشت آب ولرم یا سرم اسپری کنم ، اما من فرداش یادم رفت و اسپری نکردم و از روز دوم مرتب آب ولرم اسپری کردم . نگرانم اون روز اول که سرمو مرطوب نکردم برای کاشتم مشکل پیش بیاد . جناب دکتر اصلا مرطوب نگه داشتن برای چه منظور هست؟ خیلی محبت میکنید اگر راهنماییم کنید ???

 72. سلام من ۵شب روز است که کاشت کردم ولی از ناحیه برداشت یکم درد احساس میکنم وبرای خواب کمی مشکل دارم ،این درد طبیعی هستش

 73. سلام و خدا قوت . جناب دكتر من روز هفتم كاشتم بي حواس قسمتي از كاشتمو با ناخن خاروندم . يكي دوتا هم ساقه كنده شده و نوك ناخنم مانده بود . خيلي نگران هستم. آيا اون قسمت صدمه ديده و رويش نميكنه؟ بزرگواري ميكنيد اگه پاسخ بدين

  1. سلام و وقت بخیر

   اگر خونریزی اتفاق نیفتاده باشد مشکلی نیست نگران نباشید.

 74. با سلام و خسته نباشيد و سپاس فراوان.
  ببخشيد من روز دوازدهم كاشتم پتو رو قسمتي از ناحيه كاشت به آرامي كشيده شد .. مشكلي براي كاشت بوجود مياره؟ من خيلي نگرانم ممنونم از پاسختون

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست نگران نباشید.

 75. سلام و خسته نباشید . ببخشید من فردای روز کاشتم داشتم وقتی از ماشین پیاده میشدم کف سرم به سقف ماشین خیلی آروم سابیده شد . اما درد و خونریزی هیچی نداشتم. مشکلی برای کاشتم پیش نمیاد. خدا خیرتون بده که راهنماییم می کنید ?

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر اگر جابجایی گرافت مو و خونریزی اتفاق نیفتاده جای نگرانی ندارد.

  2. سلام وقت بخیر بزرگوار

   تا چه مدت نباید زیر نور مستقیم خورشید رفت؟؟

  3. با سلام و احترام
   ببخشید چند روز پس از کاشت مو، می‌توانیم اسپری کردن روغن زیتون رو در محل های کاشت انجام دهیم؟

 76. با عرض سلام و درود و خسته نباشید.
  من سه ماه هست کاشت کردم سرم خیلی چرب میشه احساس میکنم موهای سرم رشد نمیکنه سوالم اینه که 1. چیکار کنم که چربی سرم کم بشه
  2.چربی سر به رشد کاشت آسیب می‌تونه بزنه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   از شامپو ضد چربی MQ استفاده کنید.

  2. سلام وقت بخیر ، من کاشت مو انجام دادم الان ۴ روز ، پیشونیم ، چشمام صورتم ، ورم کرده ، روز به روز ، بیشتر پیشه ورمش چیکار کنم .

 77. سلام 15روز کاشت مو داشتم برف رو سرم اومده مشکلی نداره ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست نگران نباشید.

 78. سلام من 4 دی کاشت انجام دادم بهم گفتن بعد 14 روز برم مزوتراپی منم رفتم انجام دادم میخواستم بدونم مزو در این بازه زمانی که من انجام دادم واقعا تأثیری به موهای کاشته شده داره یا نه ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای مزوتراپی از ابتدای ماه سوم است. اما انجام آن در ماه اول ضرری ندارد.

 79. سلام من ۱۷ روزه کاشت مو انجام دادم موهای بنده خیلی چرب هست چربی میاد تو پیشونیم و دست ک میزنم مث روغنه. وی سوال دیگه من دیروز موقع خواب ناحیه کاشتم چسبید ب تخت خواب مشکلی نداره ایا

 80. سلام خسته نباشید کسی که مزو کرده ایا میتونه کراتین یا پروتیین تراپی انجام بده و همین طور کسی که کاشت مو انجام داده میتونه کراتین انجام بده یا خیر

  1. سلام و وقت بخیر

   کراتینه مو به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 81. سلام وقتتون بخیر

  ببخشید امکانش هست بعد از کاشت مو بجای روغن بادام تلخ از روغن زیتون یا روغن آرگان استفاده کنیم ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   روغن های با اسید چرب بالا مانند روغن زیتون و آرگان بهتر است از ماه سوم به بعد استفاده شود.

  2. سلام من ۹ روزه شقیقه رو کاشتم ولی موهای خودمو نتراشیدم میخواستم بدونم میتونم موهای سرمو بریزم روش مشگلی نداره؟

  3. سلام و وقت بخیر

   موجب ایجاد عفونت می شود. بهتر است تا ابتدای ماه دوم از این کار دوری کنید.

  4. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما باید تا چند هفته روزی دوبار سر را شست

 82. من دکترم خیلی اصرار داشت راس ماه اول باید مزو انجام بدم ودر چهارمرحله انجام دادم آیا مشکلی نیست

  1. سلام و وقت بخیر

   توصیه پزشکان خانه سفید انجام مزوتراپی از ماه سوم به بعد می باشد. هرچند نظر پزشکان دیگر متفاوت است.

 83. سلام وقتتون بخیر .
  من تو ی کلینیکی کاشت مو و ابرو هم زمان انجام دادم و روز یازدهم متوجه شدم پماد جنتکس برای ابرو به من ندادند . تازه امروز روز یازدهم میخوام بگیرم استفاده کنم میخواستم بدونم چه مشکلی پیش میاد ؟

 84. با سلام و وقت بخیر
  آیا گرفتن عکس دندان بعد از کاشت مو تاثیری بر روند رشد یا درمان ایجاد خواهد کرد ؟
  من بعد از هفته ی سوم متاسفانه مجبور شدم عکس از دندونم بگیرم و این موضوع من رو نگران کرده است که مبادا این کار باعث آسیب به موهای کاشته شده باشد

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر تاثیری ندارد نگران نباشید.

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی در استفاده از این قرص بعد از کاشت مو وجود ندارد.

 85. با سلام و تشکر . آیا بعد از کاشت مو مزو و ویتامینه کردن پوست سر لازمه یا نه و اگر هست چقدر تاثیر دارد. ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   ویتامینه به هیچ وجه نباید انجام بشه. مزوتراپی و پی آر پی هم لازم نیست. البته مزوتراپی از ماه دوم به بعد میتونه به روند رشد موها کمک بیشتری بکنه.

  2. سلام من چهار روزه کاشت مو انجام دادم به روش میکروگراف بعد با شامپو معمولی مخصوص موهای چرب کفشو زدم به سرم مشکلی نداره ریزش نمیگیرم.ممنون میشم جواب بدین

  3. سلام و وقت بخیر

   تا دوماه بعد از کاشت مو فقط باید از شامپو بچه و یا شامپوهای مخصوص کاشت مو استفاده کنید.

 86. سلام خسته نباشید،واقعا از جوابدهی شما تشکر میکنم
  ببخشید الان من حدود 4هفته از کاشت موی سرم میگذره ،پوست کف سرم جایی که مو کاشته شده میخواره و موقعی که دست میکشم به سرم موهایی که به شکل L هستن و یه نقطه سیاه ته شونه دیده میشه آیا ممکنه این ها از گراف کنده شده باشن من نگرانم لطفا توضیح بدین.ممنونم.

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر نگران نباشید گرافت ها بعد از روز دهم با ماساژ ملایم و خاراندن جدا نمی شوند.

 87. سلام
  من هفت ماه پیش کاشت مو انجام دادم به روش FUT ، ریزش مو رو در ماه های اول در در محل کاشت و نه در بانک مو تجربه نکردم ، اما الان دو هفته است که ریزش شدید مو دارم البته تمام سر ؟
  آیا طبیعی هست و برای رفعش چه اقدامی باید انجام بدم ؟!!

  1. سلام و وقت بخیر

   طبیعی است و نگران نباشید. مصرف داروهای تقویتی و از ماه دوم به بعد ماینوکسیدیل رو فراموش نکنید.

  2. سلام بعد از ۴ ماه کاشت سر بنده همچنان پوست پوست شده سر دارم و ادامه داره چیکار کنم
   ممنون

  3. سلام و وقت بخیر

   استفاده از روغن بادام تلخ و شامپوی ضد شوره میتونه کمک کننده باشه

 88. سلام… ۴ ماه از کاشت مو بنده میگذره کارم پیک موتوری هست خواستم ببینم اگه روزی حدود ۲ ساعت سوارموتوربشم برای موهام ضرر نداره باد موتور؟ البته من از۴۰ روز بعد از کاشت هم طولانی شدن ولی خیلی آروم میرفتم…. تشکر از کلینیک خوبتون

 89. سلام من تا هفته چهارم موهای کاشته کرده ام یکم ریخته بود بعدش رفتم موهامو با دستم شستم کلا همشون ریخته خیلی نگرانم لطفاً جواب بدین

 90. سلام من حدود یه ماه پیش کاشت انجام دادم میخواستم بدونم اگه کنارهای سرم وپشت گردنم ک مو برداشت کردن رنگ کنم مشکلی پیش میاد یا مانعی نداره کف سرم موها سیاه هستش اطراف یکم موهای سفید داره

 91. سلام تشکر از محموعه خانه سفید
  ببخشید دو هفته بعد کاشت، در ناحیه کاشت از پودر پرپشت کننده مو میشه استفاده کرد؟ به صورت محدود، دو سه ساعت که بعد سر شسته بشه ؟
  یا برای پر پشت جلوه دادن ناحیه کاشت خودتون چی رو پیشنهاد میدین . تشکر

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر تا ماه دوم بعد از کاشت استفاده از مواد پرپشت کننده ممنوع است.

 92. با سلام
  ممنون میشم جواب سوالم بدید شاید سوال خیلی ها باشه چون ندیدم کسی بپرس
  من الان ۸ ماه از کاشت مو میگذره ۴۰ روز قبل سرم شوره چرب زده بیشتر جای کاشت اینطور بود شوره چرب و زرد رنگ پیش متخصص رفتم شامپو نوشت و الان بیشترش رفته اما باشوره موها در میاد ایا مو های که با شوره در میاد بازم رشد میکنه و پیشنهادتتون برای اینکه این شوره از سرم کامل بره چیکارکنم سرمم خارش نداره ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام و وقت بخیر

   این مورد باید بصورت حضوری معاینه و سپس درمان مناسب تجویز شود.

  2. سلام منم همین مشگلو دارم شما الان فک کنم تونستین درمانش کنین میشه راه حلش را به منم بگین ممنونم

 93. سلام خسته نباشید،عطسه کردن در هفته دوم کاشت فشاری به مو های کاشته شده میاره؟

 94. سلام خسته نباشید واقعا من یکی ازتون خیلی ممنونم که به سوالا ت بااینکه خیلی ها پیش شما کاشت نکردن وشما بخاطر مردم وقت میزارید تشکر کنم.من حدود 56روز پیش کاشت انجام دادم وتمام سعی خودم رو در مراقبت ازمو کردم ولی چون کارم ساختمانی هست یکروز روی داربست تقریبا با درجهت مستقیم نور خورشید بودم وحالا سرم یکم قرمز شده مثل پوست صورت که افتاب میخوره حالت سوختن وخیلی نگرانم تروخدا سوالمو جواب بدین ممنون ازشما.

  1. با سلام و وقت بخیر

   مشکلی نیست. نگران نباشید.

  2. سلام وقت بخیر من الان سه ماه هست کاشت انجام دادم ولی هنوز محل کاشت خارش شدید داره آیا نیاز به مصرف شامپو یا داروی خاصی هست یا نه

  3. سلام و وقت بخیر

   این مورد اصلا طبیعی نیست. حتما با پزشک خود در تماس باشید.

 95. سلام من هفت روز پیش کاشت ابرو داشتم روز ۷ برادرزاده م سرش خورد به ابروم درد کمی داشتم ولی خروج گرفت اصلا مشکلی پیش نیومده؟

 96. با سلام من بعد از کاشت مو ۴روز اول بازاویه کم خوابیدم بایک باش دور گردنی ویک بالش زیرش و۴و۵ روز اول هم به داروی سفالکسین بدنم حساسیت داشت که موجب اسهال شد میخواستم بدونم برای گرافت ها مشکلی ایجاد میکنه

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست نگران نباشید.

  2. سلام چند ماه بعد از کاشت میشه راحت موهارو شانه زد و حالت داد
   تشکر

 97. سلام
  من دو ماه و نیم پیش کاشت مو داشتم ..بعد از ۱۴ روز که سرم رو شستم ،موهای کاشته شده ریختن و یه قسمت در جلوی سرم،گرفتها به هم چسبیده بودن و دکتر اون قسمت رو با ناخنش کند و جلوی سرم زخم شد..بعد از اون ۴ جلسه مزوتراپی کردم و روی سرم موهای زیادی در اومدن ولی اون قسمت که زخم شده بود هیچ مویی در اونجا درنیومده و همچنان پوستش قرمزه و انگار پوستش هنوز کامل خوب نشده

 98. سلام من شش ماه است مو کاشتم ایا الان کرفتن روزه در این ماه مشگلی ایجاد میکند یا نه ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر هیچ مشکلی ایجاد نمیشه. روزه ضرری برای موهای کاشته شده ندارد.

  2. سلام
   کلا مشکلی نداره یا بستگی به زمان کاشت داره ؟
   چون بنده حدود 45 روزه که مو کاشتم
   آیا من هم میتونم روزه بگیرم ؟

 99. سلام شبتون بخیر باشه آیا انجام لیزر بروی صورت پس از کاشت میتواند تاثیر منفی بر کاشت مو بزاره

  1. سلام

   چرا باید لیزر صورت به موی کاشته شده آسیب وارد کنه ؟ چرا واقعا ؟ خب از عقل خودت استفاده کن

  2. سلام وقت بخیر یک ماهه کاشت مو انجام دادم ولی دستم شکست مجبور شدن که پلاتین تو دستم کار بشه من رو بردن اتاق عمل و مواد بیهوشی بهم زدن آیا تاثیر داره روی کاشت موهام

 100. سلام خسته نباشید.شرمنده بعد از ۴ ماه کاشت موهای کاشته شده به هردلیلی ک میریزن یا باشستن یا با شانه کردن یا حتا کنده بشن ایا اینادوباره رشد میکنن مخصوصا اون موهای خیلی نازک؟ممنون میشم جواب بدین

 101. سلام وقت بخیر
  من حدودا ۳ماه از کاشت ریش میگذره که انجام دادم
  و الان ریشام تو فاز ریزشه
  میخواستم بدونم میتونم دمر بخوابم؟

  دمر خوابیدن( رو شکم خوابیدن) اسیبی به گرافت ها و فولیکول ها وارد میکنه؟

 102. سلام حدود سه ماه از کاشت ریش بنده میگذره
  و الان تو فازه ریزشه
  میخواستم بدونم میتونم دمر و روی شکم بخوابم؟
  ب گرافت ها و ریش های کاشته شده فشار نمیاد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی برای موهای کاشته شده نیست. اما عوارض دیگری دارد که بهتر است این عادت خودتون رو ترک کنین.

  2. سلام وقت شما بخیر،من فست فود کارمی کنم و مکان من ۴۰درجه همیشه گرم و همیشه چرب آیا این برای کاشت مو ضررداره

  3. سلام و وقت بخیر

   بین یک هفته تا ۱۰ روز بهتر است مرخصی گرفته و سرکار نروید.

  4. من‌بعد‌از‌۵روز‌کاشت‌خیلی‌ارام‌با‌ماساژ‌
   قسمت‌فرق‌‌سر
   دلمه‌ها‌را‌جدا‌کردم‌‌.
   ایا‌‌در‌ان‌قسمت‌مو‌رشد‌میکند‌.یا‌خیر
   کلا‌ان‌قسمت‌‌مو‌هاش‌ریخته‌‌یا‌رفته‌
   داخل‌به‌نظرم؟
   اگر‌‌امکان‌دارد‌در‌اسرع‌وقت‌جواب‌بدید
   ممنون‌???

  1. تا دوهفته به علت تغییر فشار خون به گرافت ها صدمه وارد می‌شود بعد از ۱۴ روز مشکلی نیست

 103. سلام عرض ادب 6 روز از کاشت مو من میگذره همچنان درد شدیدی در نواحی برداشت دارم جوری که حتی نمیتونم سرم رو بالشت بزارم و این درد به گردنمم زده البته ظاهر بوستم طبیعی هست و زخمام تقریبا خوب شدن میخواستم بدونم طبیعی هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   داروهای مسکن بعد از کاشت مو برای تسکین همین دردها تجویز شده است. با پزشک خود در تماس باشید.

 104. با سلام و احترام بنده 5 روزه کاشت انجام دادم نواحی برداشت به صورت قسمت به قسمت هنوز خیلی درد شدیدی دارم به صورتی که مجبور به مصرف مسکن میشم حتی رو بالشت هم نمیتونم بزارم موقع خواب ولی ظاهر بوستم طبیعی و سالمه میخواستم بدونم این درد طبیعی هست ایا

 105. سلام
  ببخشید من چهارماهه کاشت مو انجام دادم ، دیروز فوتبال بازی کردم حالا بخشی از قسمت کشت شده متورم شده، بنظرتون دلیلش چیه؟ جای نگرانی داده؟
  ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   صرف بازی فوتبال و ورزش ربطی به تورم در ناحیه کاشت ندارد و این مورد باید بصورت دقیق بررسی بشه که دلیل تورم چه بوده است.

  2. با درود 27 روز هست که کاشت مو داشته ام، و الان زمان ریزش موها های کاشته شده، به طور اتفاقی سرم به جسمی بر خورد کرد و مقداری خونریزی آیا ضرر دارد برای مو؟ انگار خراشیدگی

 106. سلام خسته نباشین
  من ۴۵روز هست کاشت مو انجام دادم کف سرم پوستش بصورت برجسته دونه دونه شده (شوره چرب)همشو با ناخن کندم همراهش موهای کاشت شده هم کنده شدن
  ایا اسیبی به موها وارد شده

 107. سلام و عرض ادب؛
  من هر روز میام چک میکنم اما متاسفانه بعد از یک هفته هنوز نظرم تایید نشده. تمام مقالات مرتبط و تک تک نظرات رو خوندم اما جواب سوالاتم رو جایی ندیدم. (تکراری نیستند) لطفا تأیید کنید.
  ۱- با وجود ابتلا به درماتیت سبورئیک میشه کاشت مو انجام داد؟ بیشتر صورتم درگیره اما سرم هم خیلی زود و سنگین شوره میزنه.
  ۲- آیا مصرف روزانه قرص نگهدارنده متادون اختلالی در روند کاشت مو ایجاد میکنه؟
  ۳- آیا دستگاه ویپ که صرفا نیکوتین رو با حامل بخار وارد بدن میکنه و سایر ترکیبات سیگار رو نداره مشمول ممنوعیت سیگار میشه؟ یعنی مشکل سیگار بخاطر نیکوتین هست یا ترکیبات سمی دیگه‌ش؟

  ممنون میشم جواب بدید. چون بر اساس جواب شما میخوام اقدام کنم برا کاشت مو.

  1. با سلام و وقت بخیر

   مورد اول براحتی قابل درمان هست ولی مشکلی برای کاشت مو ایجاد نمی کند
   مورد دوم هم منعی وجود ندارد و موجب اختلال نخواهد شد
   در مورد سوال سوم : مشکل هم نیکوتین و هم مواد سمی دیگر است پس می تواند مشکل ایجاد کند اما بهتر است
   در جلسه مشاوره کاشت مو این موارد رو حتما با پزشک متخصص در میان بگذارید.

  2. سلام خسته نباشید آیا نورآفتاب برای کاشت بعداز سه روز ضرردارد

  1. سوال من تکراری نیست، پرسیدم شانه زدن از چندوقت بعد میشه انجام داد؟؟؟و در مورد مزوتراپی پرسیده بودم که برای تقویت موهای خودم نتیجه میده یا نه؟؟؟؟ این دوتا چه ربطی ب اون صفحه ی شما داشت که ارجاع دادین؟؟؟نمیخوابن جواب بدین جواب ندیدن چرا میپیچونین

 108. سلام
  چهل و پنج روز از کاشتم می گذره کف سرم برامدگی های وجود داره بصوت چربی و پوست سر وقتی با ناخن می کنم کلی مو باهاش درمیاد(موها تهش نقطه گرده سیاه)میشه راهنمایی کنید چرا پوست سرم اینجور شده و ریزش موها براچیه ایا از ریشه دراومده

 109. سلام و خسته نباشید، من ۳ماه میشه کاشت انجام دادم، از ماه اول به بعد با شانه خیلی آروم طوری که حتی شانه ب پوست سرم هم برخورد نداشت موهام رو شانه کردم تعدادی از موها ریزش داشت، این ریزش طبیعیه؟ آسیب نرسیده به ریشه ها؟
  دومین سوال اینکه من وسط سرم و عقب موهام یکم کم پشته با مزوتراپی تقویت میشن؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. بعد از ۳ ماه قراره چی بشه ؟ تو متن نوشته دیگه فقط تا ۱۰ روز ممکنه ریزش مو با ریشه باشه.

 110. با سلام خدمت شما
  من 5 ماهه که جلوی سرم کاشت مو انجام دادم موهای طبیعی خودم که اطراف ناحیه کاشت شده هستش شروع به ریزش و کم پشت شدن.می خواستم ببینم به موهای طبیعی شوک وارد شده؟این موها دوباره رشد خواهند کرد یا خیر؟ممنون از مجموعه کلینیک خانه سفید

 111. سلام عرض شد دکتر جان وقت شما بخیر من دوهفته هست که مو کاشتم چند روز بعد از کاشت میتونم پشت موتور بشینمممنون میشم راهنماییم کنید

 112. سلام و عرض ادب من چند روز بعد از کاشت مو میتونم پشت موتور بشینم ؟ البته از کلاه استفاده نمیکنم

  1. سلام و عرض ادب
   بنده سال گذشته جلوی سرمو کاشت انجام دادم و امسال وسط سرم.بعد از دو ماه از کاشت دوم قسمت جلوی سرم(کاشت قبلی) کم پشت شد و تقریبا نصف قبل رشد کرده.ایا دوباره موهایی که قبلا کاشت انجام دادم رشد میکنن ؟
   ممنونم از پاسخگویی

  2. سلام و وقت بخیر

   بله موها دوباره رشد می کنند نگران نباشید.

 113. با عرض سلام و ادب.
  ۳ تا سوال داشتم:
  ۱- درماتیت سبورئیک مشکلی برای کاشت مو ایجاد نمیکنه؟ البته بیشتر از سر، صورتم درگیره اما بدون استفاده مداوم از شامپوی مخصوص، شوره‌ سنگین دارم.
  ۲- استفاده از قرص متادون به صورت روزانه تداخلی با کاشت مو داره؟
  ۳- آیا کشیدن ویپ که تنها حامل نیکوتین هست و ویژگیهای دیگه سیگار رو نداره هم مشمول ممنوعیت سیگار میشه؟ یعنی مسئله سیگار نیکوتینه یا سایر ترکیباتش؟

  از صبر و حوصله شما در پاسخگویی ممنونم.

 114. با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من الان ۲۱ روزه که کاشت مو انجام دادم یه وقتایی که سرم خارش داشت و وقتی که دیگه خیلی اذیت میشدم با نوک‌انگشت یا نرمی انگشت یکم اون محلی رو که خارش داشت رو آروم خیلی جزئی ماساژ میدادم بعد یه سوال دیگم اینکه من چون پوست سرم چربه هر روز میرم حمام شامپو بچه می ریزم رو سرم سه چهار دقیقه آروم سرمو ماساژ میدم و بعدش میشورم خواستم بدونم این ماساژ دادنا مشکلی برا موها کاشته شده ایجاد نمیکنه
  لطفا جواب بدین خیلی نگرانم

  1. در سیزده روز اول بعد از کاشت هیچ ماساژی نباید بدید، فقط باید شامپو فوم را اسپری کنید و با آب فشان آب اسپری کنید

 115. میشه توضیح راجب بانک مو بعد کاشت توضیح بدین کی خوب میشه چرا ی بخش پر میشه ی بخش خالی کلا چ موقع با سایر موها فیت میشه محل برداشت؟باتشکر از شما

 116. سلام وقت بخیر من حدودا 20 روزه کاشت انجام دادم ولی یک طرف سرم که محل برداشت بوده عفونت داشت ولی الان خوب شده اما موهاش کامل ریخته و نسبت بطرف دیگه ی سرم خیلی خالیه آیا راه حلی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

 117. سلام خسته نباشی ببخشید من ۱۷ روز از کاشتم میگذره و ضربه ای با دست بچه دو ساله بصورت شدید به قسمت کاشتم وارد شده که اول یه کم درد داشت ولی قرمز نشد و یا خونریزی نکرد ایا ممکن است که آسیبی وارد کرده باشه؟

 118. سلام خسته نباشید یکی از دوستان من ۱۰روز بعد از کاشت خودارضایی کرده و هفته ای دچار این مشکل میشه میخاست بدونه ضرر داره یا ن بعد از کاشت مو

 119. سلام و عرض ادب.
  من 27 روز از کاشتم میگذره و موهای کاشته شده دارن میریزن،ولی چیزی که نگرانم کرده اینه که موهای ریخته شده هم خیلی زیادن وهم ته موها به صورت کج وتقریبا گرد هستند.ایا مشکلی نداره

 120. سلام. من می‌خوام کاشت انجام بدم. خانم هستم. اگه هفته دوم مقنعه سرم کنم و سرکار برم مشکلی پیش نمیاد؟ اصلا از کی میتونم برم سرکار؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   عزیزم یک هفته تا ۱۰ روز بعد از کاشت مو میتونی با خیال راحت بری سر کار و با گذاشتن روسری از جنس ساتن یا شبیه آن زیر مقنعه مشکلی برات درست نمیشه.

  2. سلام وقت بخیر امروز شش روز هست من کاشت ابرو انجام دادم متاسفانه اسپری حاوی آب و اسپری حاوی الکل کنار هم بود من به اشتباه الکل رو بر روی ابرو اسپری کردم اما بالافاصله با آب شستشو دادم اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید مشکلی ایجاد میشه یا نه ممنونم

 121. سلام وقت بخیر خواستم بدونم قسمتی از سمت راست سرم که برداشت شده نسبت ب سمت چپ سرم تراکمش کمتره ۱۴روزه از کاشتم میگذره ایا بعد چند ماه هر دو طرف شکل همیشن؟چقدر طول میکشه خوب بشه ناحیه برداشت

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای نتیجه گیری از کاشت مو خیلی زود هست. بهتر است تا ماه نهم صبور باشید و در صورتی که کاشت مو دلخواه شما نبود با پزشک خود در تماس باشید.

 122. سلام ۷‌روز از کاشت مو من میگذره و پنهان خیلی چربه با اینکه روز ۲ بار هم شستشو دارم ولی ۲ ساعت بعد از شستشو چربی ها میزنن بیرون ، علت از چیه و چه شرمنده استفاده کنم

  1. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما باید تا چند هفته روزی دوبار سر را شست

 123. سلام روز بخير
  ببخشيد يه دكتر به اشتباه باعث شد كه دو قسمت از جلوى سر هر كدوم به اندازه ٢ سانت دچار اسكار بشه
  حالا ميخواد اون دو قسمت رو برام كاشت كنه
  آيا كاشت ١٠٠ تا كافيه يا كمه و ميگه كه احتياجى به شيو جلوى سر نيست ؟ ممنون ميشم راهنماييم كنيد ?

 124. سلام بعد از شصت و پنج روز از کاشت مو امروز سرم به گوشهmdf خورد یک کم قرمزی و ورم و به اندازه سر سوزنی شاید خون اومد و بعد از دو ساعت ورم خوابید و قرمزی خیلی کم شد آیا مشکلی برای کاشت موم به وجود میاد و آیا کل موهای کاشته شده را در بر میگیره یا فقط اون محل ضربه

 125. سلام شرمنده دکتر امروز بعد گذشت ۲ماه از کاشتم با آرنج به محل کاشته شده سرم ضربه خورد درد وخونریری نداشتم مشکلی برای کراف ها نداره؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی وجود ندارد.

 126. با سلام
  من 3 ماهه که کاشت انجام دادم. محل کاشت به شدت خارش داره. سوالم این هست که دلیل این خارش چیه و آیا خاروندن این قسمتهای کاشت شده، مشکلی برای موهای کاشته شده پیش میاره؟ مثلا باعث ریزش و یا قطع فرآیند رشد اونها بشه و ….

 127. با سلام مدت ۲۰روز ازکاشت ابروم میگذره وبخیه پشت سرم کامل خوب نشده است ایرادی داره بیشتر طول کشیده. باتشکر

 128. سلام
  من کاشت مو fit انجام دادم ، به من گفتن از ماه دوم باید از ماینوکسیدیل استفاده کنم و از اونجایی که مصرف ماینوکسیدیل باید دائمی باشه در صورت قطع کردن موها میریزه و عوارض زیادی هم داره میشه کلا استفاده نکرد ؟

  1. سلام من روز پنجم بعد از کاشت مو قلیان کشیدن روز ششم هم همینطور.فقط یک نوبت به مدت۴۵دقیقه روز هفتم و هشتم در حد ربع ساعت.اما از روز نهم دیگه نکشیدم تا الان که روز دوازدهم هست.خواستم بپرسم اگه من تا یک ماه دیگه قلیان نکشم.این خطر چند روزی که ذکر کردم مصرف کردم رفع خواهدشد؟و اینکه موهای کاشت شده ام مشکلی برایش پیش نمیاد؟لطفا جواب بدید کلی استرس پیدا کردم.ممنون

 129. با عرض سلام.من بعد ۴۰ روز موهام نصف شون ریزش نداشته بودن دکتر با ی گاز خیس محکم کشیدن وهمشون ریختن.بنظرتون مشکلی پیش نمیاد خیلی نگرانم.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر جای نگرانی نیست.

  2. سلام وقت بخیر.من ۲ روز بعد کاشت یه سرم ضربه وارد شد،ولی در قسمت کاشته شده نبود،خونریزی و کبودی هم نداشتم،خواسم بدونم مشکلی واسه موهای کاشته شده پیش اومده یا نه؟

 130. سلام خدمت شما زحمتکشان کلینیک خانه سغید امیدوارم حالتون خوب باشه
  ببخشید یه سوال داشتم اگه جایز دونستید و مربوط به مقاله ی شما بود ممنون میشم نظر خودتون رو ارائه بدید
  آیا درسته میگن رشد موهای زائد بدن ار جمله گوش و بینی و … یکی از دلایل کم مویی و طاس شدن سر می باشد؟
  موفق و پیروز باشید

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر این مطلب درست این نیست.

 131. تشکر از سایت خوبتون
  پانزده روز اول، قسمت کاشته شده را با سرم شستشو و شامپو بچه تمیز میکردم و بعد از اون سرم شستشو را قطع کردم ولی بعد از چهل روز یک بار قسمت کاشته شده را با سرم شستشو شستم خواستم ببینم مشکلی ندارد

  1. سلام بعد از چهل روز کاشت مو زیر کلاهه گشاد ی مقدار خیلی کم عرق کرد در حدی که نم دار شد فقط آیا مشکلی پیش میاد؟خسته نباشید

 132. سلام.بعد ۴۰ روز موهام کامل نریختع بودن دکترم گفتن خوب شستشو ندادین امکان داره نصف موهات خفه شده باشن درحالی ک هر روزم میشستم. بعدش با ی گاز خیس محکم کشیدن و همشون ریختن خیلی نگرانم لطفا جواب بدین.ممنون

 133. سلام به واقع سایت خوبی هستید که جواب این همه نظر را میدهید با وجود اینکه میدانید بعضی ها هم تو کلینیک شما کاشت مو انجام ندادید یک سوال داشتم بعد از سی روز در حدی که هر روز نزدیک پنج دقیقه یا شاید کمتر زیر نور آفتاب باشم مشکلی دارد یا نه ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست.

  2. سلام .من بعداز ۲۳ روز پس از کلشت انروز چند ساعت جلو آفتاب بودم و یه کم سرم درد میکنه آیا مشکلی واسه موهام پیش نیامده؟؟؟؟متشکرم

  3. سلام من چرا هرچقد ارسال میکنم برداشته میشه نظرم

  4. سلام وقت بخیر، عذر میخوام برادر من کاشت مو انجام دادن ولی متاسفانه الان محل محل کاشت سرشون حالت ترک ترک داره ایا طبیعیه،شستشو ب موقع انجام‌میشه و با سرم و روغن زیتونم چرب میشه

  5. با سلام و وقت بخیر

   به‌طور معمول افرادی که چربی پوستشان کم است دچار عارضه‌ی ترک‌خوردگی پوست سر می‌شوند. این عارضه می‌تواند به دلیل شستشوی نامنظم و یا بیش‌ازحد پوست سر باشد. در هر صورت جای نگرانی نیست.

  6. سلام وقت بخیر من حدودا 20 روزه کاشت انجام دادم ولی یک طرف سرم که محل برداشت بوده عفونت داشت ولی الان خوب شده اما موهاش کامل ریخته و نسبت بطرف دیگه ی سرم خیلی خالیه آیا راه حلی وجود داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

 134. سلام.من ۴۰ روز از کاشتم میگذره موهام همش ریزش نکرده بودن دکتر بهم گفتن خوب شستشو ندادی احتمالا موهات خفه شده باشن درحالی ک از روز دهم به بعد زیز دوش رفتم وخوب دس میکشیدم موهام رو.بعد دکتر با ی گاز خیس محکم کشیدن روش وهمه موهام ریخت.الان خیلی نگرانم از هردو طرفم هم خفه شدن موخا وهم محگم گاز کشیدن دکتر.

 135. سلام
  اگر میشه فشار سنگین را با ذکر چند نمونه بیان کنید که متوجه بشیم فشار سنگین منظور شما چیست مثلا من برای خریدم یک کیسه برنج ده کیلویی شامل فشار سنگین میشه یا منظورتان فشاری که در باشگاه حین وزنه زدن است

  1. با سلام و وقت بخیر

   فشاری که باعث بشه شما به نفس نفس زدن بیفتین و پوست سر شما عرق کند.

  2. با سلام من 3ماه و نیم هستست کاشته مو انجام دادم پزشکم فقط واسه دو هفته اول قرص بهم داد بعد اون هم گفت اگه دوست داری زینک بخور من تا دو هفته پیش دیدم 20 درصد موها درومد دیگه رویش نداشتم بعد با مشورته پزشک مانیوکسیدیل رو شروع کردم نصف موهام ریخت دوباره من چکار کنم به نظره شما دارم دیونه میشم کمکم کنین لطفا

 136. سلام وقت بخیر من الان دقیقا ۲۰روز ازکاشتم میگذره وچند روزی هست که سرم دچار شوره شده طبیعیه ؟؟؟

  1. آقا جواد چرا الکی جواب میدی در ضمن نگارشتم خیلی ضعیف هستش، ضد شوره درسته

 137. سلام
  کاشت من از سی روز گذشته بر اثر یک اتفاق دستم به صورت ضربه متوسط بر روی قسمت کاشته شده کشیده شده دو تا تار مو به دستم اومد ولی خونریزی و یا حالت گیجی نداشتم خواستم بدونم مشکلی برای موهای کاشته شده پیش میاد یا نه و در ضمن منظور شما از ضربه شدید چی هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ضربه ای که موجب بیرون پریدن گرافت های مو و یا خونریزی در محل کاشت شود.

 138. با سلام و عرض خسته نباشید
  جسارتا من هم سوالی شبیه به یکی از دوستان داشتم
  بنده هم سه ماه پیش عمل کاشت fit داشتم
  که کلا در یک روز(شروع از ساعت ۸ صبح تا ۵ عصر)انجام شد.
  و چون گذشته شنیده بودم که عمل fit ظرف چند روز انجام میشه از کلینیک پرسیدم که چرا یک روز انجام شد، گفتن مواد بی حسی در چند روز مضر و ضرر آفرین هست
  البته قبل از کاشت موهام خیلی خالی و کم نبود و بیشتر کم پشت بود و طاس نبودم
  با این اوصاف به نظرتون زمان ۹ ساعت در یک روز با توجه به اینکه خیلی موهام خالی نبوده میتونه موفقیت آمیز باشه و نتیجه خوب بگیرم
  با تشکر فراوان

 139. سلام،من ۲۵ روز از کاشتم میگذره.دیشب موقع خواب سرم به دیوار خورد درد وخونریزی نداشتم،فقط کمی قرمز.مشکلی واسه گرافت های کاشته شده پیش میاد؟

  1. سلام خسته نباشید آیا میتوان از موهای سینه و بخش های مختلف بدن کاشت به طوری که خوب رشد کنند و مانند مو های سر باشند؟؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   برداشت فقط از ناحیه سینه و بدن کافی نیست.

 140. سلام خسته نباشید ؛؛ آیا حذف موهای ک در کل بدن وجود داره گردن ب پایین در نظر بگیرید ب رشد موهای سر کمک میکنه ؟؟

 141. سلام
  من بیست و سه روز پیش کاشت مو انجام دادم دیشب بچه ۱۱ ماهه تو آغوشم بود که سرش به آرامی به سرم برخورد کرد خون ریزی یا درد هم نداشتم آیا احتمال ضربه به موهای کاشته است یا نه

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر جای نگرانی نیست.

 142. سلام ببخشید چندروزبعدکاشت مشروب خوردن مشکلی نداره ؟ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. ممنون از سایت خوب شما
   یک هفته بعد از کاشت مو آیا می شود نزدیکی کرد، سپاسگزارم

 143. با سلام من الان ۲۲ روز کاشت دادم برای قسمت شقیقه ها فقط، جوریع ک باید سوار موتور شم، بعد از دوهفته چندباری سوار موتور شدم و مسافت های کوتاه با سرعت ۲۰ تا رفتم با توجه که هوا سرده مشکلی ممکنه ایجاد شده باشه؟
  من ورزشکار حرفه ای هم هستم،بعد از ۲ هفته هم روزی ۴۵ دقیقه رو تردمیل رفتم و وزنه ی ۲ونیم کیلویی کاز کارم،ولی استرویید و.. هیچوق استفاده نکردم و تمیکنم،ولی مکمل و گلوتامین میخورم، اینا هم اسیب میزنه ایا؟

 144. سلام خدمت همکاران کلینیک خانه سغید،سلامت و تندرست باشید انشالله
  من تقریبا 2 روز دیگه میشه 6 ماه که کاشت کردم و فقط خط رویش و ناحیه شقیقه کاشت کردم هر دو طرف ناحیه شقیقه ضحیم شدن موها مقدار کمی موهای نازک و کم رشد توش هست اما قسمت جلو تقریبا از 100 درصد، 10درصد ضخیم شدن موها و بقیه ی موها نازک و کم رشد هست و موی ریز خیلی دارم که رشد کنن و ضخیم بشن،آیا بعد از 6 ماه مشکلی نیست که هنوز ضخیم نشدن و ریز هستن؟قرصامم تموم کردم
  لطف میکنید اگه نظرتون رو ارائه بدید در این خصوص
  موفق و پیروز باشید

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای نتیجه گیری از کاشت مو از ماه نهم به بعد می باشد. لذا صبور باشید.

  2. سلام.میخواستم بپرسم مصرف قلیان یا سیگار بعد ازکاشت مو معمولا چه مدتی میشود استفاده کرد؟

  3. سلام و وقت بخیر

   خب حالا چکاریه ؟ از این فرصت استفاده کنید و ترک کنید مصرف موادی که برای سلامتی شما بیشترین ضرر را دارد.

  4. سلام و عرض ادب خدمت کلیه عوامل خانه سفید
   ببخشید من ۳۶ سالمه و آقا هستم
   اعتیاد به تریاک دارم و سیگاری نیستم و سیگارنمیکشم
   تغذیه بسیار خوبی دارم
   نیم گرم شب به شب مصرف میکنم چون اجبار به مصرفم و اینکه ترک‌کن یا نکش یا بهترین فرصته…..نمیشه
   میشه کمکم کنید که آیا برای ریزش یا اینکه اصلا رشد نکنه تاثیر داره یا فقط رشدشو کم میکنه
   ممنون میشم کمکم کنید
   مطالبتون و جوابها بسیار زیبا بود و استفاده کردیم
   خدا انشالله پشت و پناهتون باشه

 145. سلام دختری ۲۰ ساله هستم. خط رویش موهام یا پیشانیم مقداری بلند هست و اصلا ریزش مو و کم پشتی مو ندارم و رشد موهام خیلی خوب و قد موهام به ۸۰ سانت در پشت سر میرسه اما پیشانیم به صورت ارثی بلند هست و این نیست که ریزش مو باعث خالی شدنش شده باشه. میخواستم بدونم میتونم کاشت مو انجام بدم ؟ چون خیلی دارم اذیت میشم هرچقدر از پشت موهام بلنده در جلو پیشانیم بلنده و آیا از موهای پشت سرم میتونند به عنوان بانک مو در جلوی سرم استفاده کننند؟ هزینه کاشت چقدر میشه معمولا؟
  ممنون

  1. و اینکه اگر کاشت مو روی پیشانیم که به طور مادرزاد از اول فولیکول مو نداشته کاشت میپذیره؟ و بعد کاشت آیا رشد موهام به طوری میشه که با بقیه بلندای موم یکسان باشه یا اینکه محدودیت خاصی داره و مثل موی مردان نهایت سه تا ۴ سانت بیشتر نیست؟
   ممنون میشم واقعا جواب بدین

  2. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت مو برای شما وجود دارد. جهت دریافت هزینه با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ یا شماره ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱ بصورت مستقیم در ارتباط باشید.

  3. سلام عزیز منم همین مشکل تو رو داشتم و چار روز پیش تو ناحیه پیشونی کاشت انجام دادم در حد ۲ سانت خط رویش موهام اومده پایین و راضیم

 146. سلام بنده یک هفتس کاشت ب روش سوپر اس یو تی انجام دادم این جوش های چرکی که در محل کاشت هست یا به اصطلاح دیگر پوست های مرده سر که به مو چسبیده کی از بین میره و چجوری باید پاکسازی کنم دکترم گفته تا دو هفته با اسپری موهارو بشورم خسته شدم دوست دارم سرم تمیز تمیز باشه

 147. سلام خسته نباشید من الان حدودا ۴۰ روزی میشه کاشت داشتم قسمت دو شقیقه سر منتها قسمت چپ سرم موداره ولی قسمت چپ خیلی کم
  علت نامیزان بودنش چیه؟

 148. با سلام
  کراتینه کردن موی کاشته شده بعد از سه سال که از زمان کاشت گذشته مشکلی ایجاد میکند؟ موهام وز هستند دوست دارم صاف کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 149. سلام و خسته نباشید من چهار ماهه کاشت مو انجام دادم میخاستم بدونم میتونم الان حجامت کنم؟ حجامت کردنم به کاشت موهام ضرری میرسونه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر تاثیری ندارد.

 150. سلام من سه ماه از کاشت موی سرم گدشته و تو شوخی ضربه‌ای تند با پیراهن به سرم خورد مشکلی به وجود میاد

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست.

  2. سلام من فقط ۳۰درصد موهام ریخته بود و۷۰درصد موهام بود وقتی برام کاشت انجام شد گفته ۱۵۰۰۰هزارتارمو بین ۷۰درصد موهای خودم کاشت شده والان ۵ماه ازکاشتم میگذره ولی هنوز درمجموع کل موهایی رشدکرده حتی نصف موهای خودم که داشتم هم درنیومده

 151. سلام خسته نباشید آیا بعد از ۱۷،۱۸روز بعد از کاشت
  ریشه موهای کاشته محکم شده یا خیر
  واینکه باز هم هنگام خوابیدن ‌گذاشتن سر بر روی بالشت باید رعایت کرد ؟

 152. سلام وخسته نباشید ببخشید من بعد ازکاشتم چهار روز گذشته یه ترک هایی روی سرم معلوم میشه ایا طبیعی هست یا مشکلی داره ممنون میشم جوابم رو بدین

 153. با سلام و خسته نباشید به شما .ببخشید من بعد حدود یک ماه از کاشت جلوی سرم ضربه ای تقریبن محکم توی تاریکی به دیوار داشت .البته خونریزی بوجود نیومد فقط انگار یخورده ورم کرده .ایا مشکلی براش پیش میاد وونیازی به رفتن پیش دکتر هست

  1. نگران نباش اتفاقی نیفتاده، گرافت ها بعد از 10 روز محکم میشن و بعد از یک ماه با ضربه های اینطوری آسیبی به گرافت وارد نمیشه، بقیه دوستان هم لطفا جو ندن

 154. باسلام الان ۱هفته ای از کاشت مو گذشته
  ۱۰جلسه لیزر برای موها تجویز شده ولی من شهرستان هستم و نمیتوانم جلسات لیزر رو برم…
  ایا این جلسات مهمه… دکتر به جاش گفته پیاده روی کنم روزی ۱ساعت

  1. با سلام و وقت بخیر

   نه اون لیزر براتون تاثیری داشت و نه این پیاده روی.

 155. با سلام من ۵۰ روز مو کاشتم جلو سرم خیلی پوسته هست و میخاره . ایا اشکال داره با یه شونه اروم پوسته ها سرمو شونه کنم که پوسته ها بریزن. بعدش تا شونه میکنم موهای کاشته شده باشون میریزه. خاهش میکنم راهنماییم کنید.

 156. سلام وقت بخیر خسته نباشین
  من حدود یک هفته هست که کاشت انجام دادم و قسمت بانک مو ,که برداشت انجام شده چند روزه شدیدا سوزش داره و مسکن استفاده میکنم,هر روز ۳ مرتبه شستشو میدم طبق اصول و پماد موپیروسین تجویز شده استفاده میکنم.
  میخواستم بدونم تا چند روز بعد کاشت این سوزش طبیعیه ؟ و چند روز به بعد اگه ادامه دار بود به باید به پزشکم اطلاع بدم؟سوزشش واقعا آزار دهندس
  ممنون میشم جواب بدین

 157. سلام خسته نباشید من 27 روزه به روش fit قسمت شقیقه ها و جلوی سرم کاشت مو انجام دادم قسمت چپ سرم موهاش ریختن ولی قسمت سمت راست نریختن نگران کننده نیست این؟

 158. سلام و وقت بخیر. بنده44روزه کاشت انجام دادم وهیچ رویشی بعد از ریزش درمنطقه کاشت مشاهده نمیشه. آیا عمل نا موفق داشتم؟ درضمن سیگاری هم هستم. ممنون میشم راهنمایی فرمائید.

 159. با سلام و تشکر از مجموعه مجرب و حرفه‌ای خانه سپید.
  لطفا بفرمایید دلیل عدم کوتاهی مو با ماشین های اصلاح برقی که بعضا شانه های پلاستیکی هم دارند چه میباشد. سپاس

  1. با سلام و وقت بخیر

   کوتاهی مو با ماشین در ماه های اول کاشت مو ممکن است باعث بیرون کشیدن ریشه های مو و آسیب جدی به موهای کاشته شده شود.

 160. سلام امروز روز دوم بعد کاشت موهامه،به اشتباه بجای آب مقطر برای شستشوی سرم،کمی الکل اسپری کردم روی سرم،اما فوری باسرم زیاد شستمش.اولش سوزش داشت اما بعد سرم سوزش برطرف شد.

 161. سلام.خسته نباشید کاشت ترکیبی داشتم از روز پنجم به بعد شیاره‌هایی در پوست سرم ایجاد شده انگار موها از هم فاصله گرفته شبیه نهر شده طبیعیه یانه .همه نکات شستشو رو رعایت کردم.خیلی باعث استریک شده.ممنون میشم جواب بدین

 162. با سلام
  من تقریبا 12 روزه که کاشت انجام دادم، موهامو وقتی میرم حموم با اسفنج کف درست میکنم میریزم رو سرم و با یه اسفنج دیگه ابکشی میکنم، ایا این روش خوبه یا با کاسه بریزم؟ و اینکه از روز 10ام شروع به مصرف قرص هیرویت و بیوتین به صورت یک روز درمیان از هر کدوم شدم، این مقدار زیاد نیست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   مدل آبکشی شما مشکلی ندارد.
   برای مصرف داروها دقیقا به دستورات پزشک خود عمل کنید.

 163. سلام خسته نباید من روز هشتمه که از کاشت ریشم میگذره پماد موپیروسین تجویز کردید که از روز چهارم استفاده بشه من وقتی این پماد رو میزنم به شدت دچار خارش میشیم به طوری که مجبور میشم یکی دوساعت بعد صورتمو بشورم که اثرات کرم از بین بره ایا داروی جایگزینی وجود دارد؟

  1. با سلام و عرض ادب

   به موپیروسین حساسیت دارید قطع کنید و پماد جنتکس را مصرف کنید.

 164. سلام من ۴ ماه هست کاشته انجام دادم
  اما هنوز از رشد و در اومدن موهای کاشته شده راضی نیستم
  و آیا حموم کردن و شستن سر خشک کردن مثل قبل از کاشت اشکال داره؟؟؟
  آیا شانه کردن موهای های کاشته شده بعد از ۴ ماه از کاشت مشکلی داره؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام و وقت بخیر

   در ماه چهارم مشکلی ایجاد نمی کند خیر.

  2. سلام
   من كات انجام دادم ، دكتر گفته بعد از١٥ روز از كاشت ماينومسيديل استفاده كنم
   ميخواستم نظرتون رو بدونم

 165. سلام
  من ۳ روزه مو کاشتم و تقریبا ۳بارم قلیون کشیدم
  آیا خیلی ضرر داره؟
  و اینکه از الان نکشم باز اوکیه یا دیگ تاثیرشو گذاشته؟

 166. سلام وقت بخیر.ممنون از اینکه وقت میزارین و جواب میدین.من یک ماه بعد از کاشتم شامپوی حاوی ماینوکسیدل وکافئین به مدت چندروزاستفاده کردم و زمانی هم که شامپو رو به موهام میزدم مدت زمان زیادی میذاشتم رو سرم بمونه در حد چندین ساعت.خواسم بدونم اینکار من تاثیر منفی رو کاشتم داره یا نه؟این کارم باعث از بین رفتن فولیکول های کاشته شده نشده؟البته الان ۳ ماه از کاشتم میگذره و تکنسین کاشت میگه موهام حالت طبیعی داره رشد میکنه و جای نگرانی نیست ،ولی خیلی نگرانم احساس میکنم نتبجه دلخواه رو نگرفتم.ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   مشکلی نیست و به امید خدا نتیجه خوب بعد از کاشت موی شما حاصل می شود.

  2. سلام
   ایا کشیدن الکترواسموک ویب که بجای سیگار و برای قطع سیگار کشیده میشود وفقط. از اسانس و بخار استفاده میشود برای مو ظرر دارد یانه ؟

 167. سلام و عرض ادب
  اول از همه بابت مقاله ی خوب و مدیر سایتی که دارید تشکر میکنم
  من الان دقیق 4 ماه و ۶ روزه کاشت کردم،موهام بعد کاشت هم دچار ریزش شدن و دوباره رشد کردن،من فقط خط رویش رو کاشت کردم سوالم اینه از شما قسمت های شقیقه زخیم شدن تقریبا نه کامل! اما قسمت جلو خیلی کمتر زخیم شدن،و همچنین باید بگم ۶۰درصد حتی بیشتر موهای نازک و و کم رویش زیاد دارم،آیا بعد این مدت طبیعیه؟ نظر شما در این خصوص خیلی بهم کمک میکنه ممنون میشم پاسخ بدید
  ممنون از لطف شما

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله طبیعی است. تا ماه ششم حتی امکان ریزش مجدد هم وجود دارد.
   بهترین زمان برای دیدن نتیجه کاشت مو از ماه نهم به بعد هست.

  2. سلام و خسته نباشید خدمت شما دکتر گرامی
   بنده ۴روز هست که کاشت مو انجام دادم
   دکتر کاشت برام آب اسپری تجویز کرده بود منم مرتب استفاده کردم
   حالا سوالم از خدمت شما اینه که آب اسپری تمام شده و لازمه دوباره بخرم استفاده بزنم یا فقط یکی کافی هست
   ممنون میشم جواب بدین

 168. با سلام.آیا مصرف مواد مخدر مانند تریاک بر روی کاشت مو تاثیر گذار هستند؟

 169. سلام خسته نباشيد من امروز كاشت مو انجام دادم و حدود ٤ ساعت پس از عمل سرم به در خورد و خونريزي داشتم مشكلي به وجود مياد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   مبارک باشه. میذاشتین ۱ روز بگذره بعد. با پزشک خود حتما در تماس باشید.

 170. با سلام و احترام …بنده سیزده روز پیش کاشت انجام دادم ..دیروز متوجه شدم دو سه تا دلمه به بغل سرم ریخته و داخلش دو سه تا مو بود ،آیا جای نگرانی هست ؟ بینهایت از لطفتون سپاسگزارم

  1. سلام.
   ۱ هفته اس کاشت برای بار دوم انجام دادم.
   کی میتونم مزوتراپی انجام بدم.

  2. با سلام و وقت بخیر

   مزوتراپی از ماه سوم توصیه شده است.

 171. سلام خیلی ممنونم دکتر عزیز که اینقدر با حوصله جواب میدهید. من الان 35 روز هست که کاشت رو انجام دادم. ناحیه برداشت چند مدت هست که بیش از حد خارش میده و جوش زده فکر کنم. احساس میکنم وقتی میخارونم دانه یا جوش هست . وخیلی من رو اذیت میکنه موقع خواب یا در طول روز .ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا خارش ناحیه برداشت کلافه کرده من رو.???

 172. با سلام
  میخاستم بدونم لیزر بدن و خط گردن قبل از کاشت مو مشکلی دارد یا خیر؟ ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   خیر مشکلی وجود ندارد.

 173. درود بر شما، دو تا سوال دارم برای بعد از کاشت مو… اول اینکه سکس و روابط جنسی آیا شرطی براش قائل میشید برای بعد از پیوند مو و دومین سوال اینکه چه مدت بعد از کاشت میشه لیزر تهاجمی مثل CO2 بر روی پوست صورت انجام داد… ممنون میشم جوا بدین..

  1. با سلام و وقت بخیر

   روابط جنسی اگر موجب ضربه و فشار به سر شما نشود مشکلی ندارد.
   دو هفته بعد از کاشت مو مجاز به انجام لیزر CO2 هستید اما بهتر است تا پایان ماه اول صبوری باشید.

 174. سلام همسرمن دوروزپیش کاشت انجام دادن ولی اتفاقی امرورپتوروی سرشون خیلی آهسته کشیده شدمیخواستم ببینم مشکلی ایجادمیکنه؟؟فقط چندتارمودیدم که جداشده بود

 175. ‎سلام و درود خدمت تمامی کارکنان و زحمتکشان کلینیک خانه سفید از شما بابت زحماتی که میکشید سپاسگذارم بدون خواسته ای جواب سوالات رو میدید حتی دوستانی که کاشت مو رو در کلینیک دیگری انجام دادن واقعا جای تقدیر و تشکر هست،سایت و مدیریت شما در تمامی مراحل کاشت و پاسخ دهی عالی بود.
  ‎موفق و سربلند باشید

 176. اگر بجای دو هفته، یک هفته بعد از کاشت مو به سر دست کشیده باشیم، چقدر احتمال این هست که گرافتها ز بین برن و نتیجه عمل مطلوب نشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بستگی به میزان فشار دست دارد. اما اصولا جدا شدن موی همراه با خونریزی مشکل آفرین است.

 177. سلام وقت بخیر
  بعد از کاشت زمان ارتباط جنسی به چه صورت باید باشه؟
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام و وقت بخیر
   واقعا سایت خوبیه ، خدا خیرتون بده که جواب سؤالات رو میدید.
   بنده بعد از ۴۲ روز از عمل کاشتم طی یک شوخی با دوستانم ( در حالت کشتی گرفتن بودیم) بدون اینکه به سرم ضربه ای وارد بشه یه نقطه از محل کاشتم دچار خونریزی شد، البته قرمزی و تورم نداشت و زود هم خون بند اومد ، میخواستم بدونم آیا بعد از ۴۲ روز این خونریزی می‌تونه باعث از بین رفتن گرافتها بشه؟!
   ممنون میشم پاسخ بدین.

  2. با سلام و وقت بخیر

   بعد از گذشت ۴۰ روز معمولا گرافت ها در جای خود محکم شده اند اما هرگونه خونریزی در حالت عادی نیز موجب از بین رفتن موهای کاشته شده خواهد شد.

 178. سلام خدمت دکتر عزیز خسته نباشید
  امروز بعد از 14روز کاشت سرم خورد جایی 3الی4 تار مو با زخم های خشک شده کنده شد میخواستم بدونم مشکلی پیش میاد

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر همراه با خونریزی و درد جدا شده باشد مویی در آن محل رشد نخواهد کرد.

 179. سلام وقت بخیر.من الان 1هفته هست که کاشت انجام دادم تمام نکات هم رعایت کردم.هیچ مشکلی هم نداشتم.اما متاسفانه امروز یه ضربه به قسمت ورتکس سرم خورد که نه خونریزی داشتم نه ریزش فقط سرگیجه و یه مقدار درد در ناحیه ای که ضربه خورده.احتمال از بین رفتن موهای کاشته شده اون قسمت هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   با ارسال عکس برای پزشک خود می توانید از مشکل پیش آمده مطلع شوید.

  2. با سلام
   اگر گرافت های مو در روز ۲۸ هنگام‌ شستشو یا دست کشیدن رو سری بریزن یا موها بیفتن صدمه ای به فلیکول یا ریشه مو زده نمیشه ؟یعنی اگه ریشه مو آسیب ببینه علائم چیه چون مال من خیلی شل شده بودن هنگام دوش گرفتن و دست کشیدن ریزش شدیدی دارم مشکلی نیست آیا ممنونم از سایت خوبتون و جوابگو بودنتون با صبر و حوصله ?

  3. با سلام و وقت بخیر

   بعد از گذشت یک ماه می توانید با ماساژ ملایم سر خود را بشویید و مشکلی برای گرافت های کاشته شده بوجود نخواهد آمد.

 180. سلام خسته نباشین ب مدت 6 ماهه کاشت ب روش فیت انجام دادم و لا ب لای موهای خودم کاشت انحام شده تا ماه 5 موهام خوب و پرپشت شده بود ولی الان ریزش و کم حجم میخاستم بدونم مزوتراپی کمکی ب رشد و بازگشت موهای کاشته شده و قیلی خودم میکنه؟!
  ممنون

  1. با سلام و وقت بخیر

   از ماه دوم به بعد میتونین با مزوتراپی هم موهای کاشته شده رو تقویت کنین هم سایر موهای طبیعی خودتون رو.

 181. سلام و خسته نباشید، از اینکه با صبر و حوصله یک یک سوالات رو پاسخگو می‌باشید سپاسگذارم، بنده ۲هفته پیش کاشت انجام دادم و ۱- مرکز کاشت برای من اسپری سرم شستشو رو توصیه کردن تا بیست روز بعد کاشت هر دو ساعت یکبار، آیا استفاده آن ضرری ندارد؟ ۲- آیا نیازی هست ۲هفته بعد کاشت آمپول بیوتین استفاده کرد؟ ۳- قرص هیرویت همراه زینک پلاس مفید می‌باشد یا یکی از اینها کافیه؟ ۴- شامپوی خاصی برای شستشو به غیر شامپو بچه میشه استفاده کرد؟ ۵- آیا استفاده موضعی محلول ماینوکسیدیل برای فقط مناطق کاشت شده مناطق دیگر موی سر تحت شعاع عوارض عدم استفاده از این محلول که ریزش هست میشود یا نه ؟ و آیا موقع قطع این محلول موی های کاشت شده هم امکان ریزش دارد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ۱- تا ۳ جداکثر ۴ روز بیشتر نیاز به انجام این کار نیست.
   ۲- تاثیری در کاشت موی شما ندارد.
   ۳- فقط هیرویت کافی می باشد.
   ۴- امروزه انواع شامپوهای مختلف بعد از کاشت مو با برندهای مختلف وجود دارد.
   ۵- بلی می شود برای موهای کاشت شده چون dht-receptor ندارند مشکلی ندارد ولی موهای خود فرد در خطر ریزش بیشتر قرار می گیرند.

 182. سلام خسته نباشید من کاشت مو انجام دادم tit علان روز سوم است که پانسمان سرم رو بارز کردم روز اول داخل حمام با کف شامپو بچه فیروزه فقط آب کشیدم روز بعد در دو نوبت صبح و عصر این کار را تکرار کردم وتا علان اسپری آب یا سرم روی سرم نکردم آیا این کار من درست بوده و مطلب دوم اینکه ورم سرم خوابیده و فقط ورم زیر چشمهایم هست زیاده اونم و موضوع سوم احساس آینه پوست سرم احساس جمع شدن داره خیلی اذیتم آیا نیاز به استفاده از کرم یا داروهای دیگری هست

 183. سلام خسته نباشید من کاشت مو انجام دادم tit علان روز سوم است که پانسمان سرم رو بارز کردم روز اول داخل حمام با کف شامپو بچه فیروزه فقط آب کشیدم روز بعد در دو نوبت صبح و عصر این کار را تکرار کردم وتا علان اسپری آب یا سرم روی سرم نکردم آیا این کار من درست بوده و مطلب دوم اینکه ورم سرم خوابیده و فقط ورم زیر چشمهایم هست زیاده اونم و موضوع سوم احساس آینه پوست سرم احساس جمع شدن داره خیلی اذیتم آیا نیاز به استفاده از کرم یا داروهای دیگری هست

 184. با سلام و خسته نباشید
  بنده 16 روز از کاشتم میگذره آیا عطسه و سرفه در این مدت اشکالی دارد یا خیر ممنون میشم جواب بدین
  روش کاشت ترکیبی هست

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر صرف عطسه و سرفه مشکلی نیست. اما باید بیماری خود را درمان کنید. بدن شما در صورتی که ضعیف باشد بر روی رشد موهای شما تاثیر گذار خواهد بود.

 185. سلام
  آیا کسی که میکرواسکالپ انجام داده کاشت مو انجام بدهد جواب درستی از کاشت میتونه بگیره یا خیر

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله قبل از کاشت مو اگر میکرواسکالپ کرده باشید مشکلی نیست.

  1. با سلام و وقت بخیر

   حالت روحی و روانی انسان بعد از کاشت مو روند بهبودی رو دچار مشکل میکنه وگرنه تاثیری در نا موفق بودن کاشت مو نخواهد گذاشت. استرس و عصبانیت از عوامل ریزش مو هستند. پس بهتر است تا حد ممکن از عصابیت و فضای استرس دوری کنید.

 186. سلام وقت بخیر من دو روز از کاشت مو میگذره و صورتم خیلی ورم داره قیافه ی غیر طبیعی دارم راهی بجز کمپرس سرد برای کاهش ورم ندارید؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   در مواردی که خیلی شدید است با تشخیص پزشک خود یک آمپول تریامسینولون 40mg عضلانی تزریق کنید.

 187. سلام و وقت بخیر
  آیا این درسته میگن یکی از دلایل خارش پوست (ناحیه ی گیرنده) بعد از 2/3 ماه گدشته باشه از کاشت مو، یعنی مو زیر پوست داره رشد میکنه؟

 188. سلام،ممنونم از پیج خوب و لطفی که میکنید و پاسخ میدید.
  من 35 روز از کاشتم میگذره، الان موهام شروع به ریزش کرده ولی توی چند نقطه مشخص به اندازه یک یا دو بند انگشت کاملا صاف شده و باقی جاها هنوز پره نسبتا.
  دکتر به من گفته که هر روز نیم ساعت پیاده روی داشته باشم که چون من کیش زندگی می کنم موقع پیاده روی خیلی عرق می کنم و بعدش میام و شستشو میدم.
  از طرفی توی اون نقطه ها فکر میکنم چندباری ضربه خورده باشه،البته بعد از دو هفته اول و اونم درحدی که حس کردم خورد سرم به جایی و یک بار فقط یکم دردم گرفت.( دستم توی خواب خورد بهش و یک بار خورد به لبه کابینت)
  به نظرتون این ریزش برای اون ضربه ها یا تعرق هست؟؟یا روال طبیعی ریزشه؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش مو بعد از کاشت مو طبیعی است. اما بهتر است تعریق در ناحیه سر شما انجام نشود.

 189. باسلام خدمت شما
  بنده 35 روز مو کاشتم منهی پزشک من مصرف دارو و ماینوکسیدیل توصیه نکرده و فقط ماهی یکبار به مدت 6 ماه باید مزو 3 ماه و 3 ماه پی ار پی بشم.
  ولی کامنتهارو میخونم اکثر پزشکها دارو تجویز میکنن آیا مصرف دارو بعد کاشت حیاتی هستش؟ممنونم

  1. با سلام و وقا بخیر

   داروهای تجویزی بعد از کاشت مو با توجه به نظر پزشک معالج و جراح تجویز می شود. اصولا مصرف برخی داروهای برای تسکین درد و مابقی برای تقویت بدن و موهای کاشته شده می باشد.

 190. سلام لطفا به این سوالم پاسخ بدید سه بار پرسیدم تایید نکردین فکر کردم مشکل از ایدی منه
  دو ماه و 25 روز کاشت کردم موهام بعد از ریزش در اومدن قسمت شقیقه تقریبا خوبه ولی قسمت جلوی خط پیشانی دو سه نقطه متفاوت جای خالی داره که حتی مو از پوست هم در نیومده آیا نیازی هست کار بکنم یا اینا هم درمیان؟ قسمت خط جلوی پیشانی خیلی ضعیف رشد میکنن،مشکلی نیست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای نتیجه گیری از کاشت مو بهتر است تا ماه ۹ یا ۱۲ صبوری کنید. اگر بعد از سال اول موهای شما طبق دلخواه شما نبود می توانید برای ترمیم اقدام کنید.
   مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار ضروری است و عدم رعایت صحیح آن ها ممکن است باعث عدم نتیجه گیری دلخواه شما شود.
   همچنین به صلاحدید پزشک خود می توانید از ماه سوم به بعد دوره مزوتراپی مو برای تقویت موهای کاشته شده را انجام دهید.

 191. با سلام.اگه ببعد از گذشت ۱۱روز پس‌از کاشت مو قلیان بکشید چ مشکلی پیش می‌آید؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   مکانیسم بهبود زخم های بعد از کاشت مو رو دچار اختلال میکنید پس توقع اینکه کاشت موی خوبی داشته باشید رو بعدش نباید انتظار بکشید.

 192. سلام و عرض ادب.
  آيا بعد از گذشت دوماه مجاز به رنگ كردن موهاي كاشته شده هستيم؟
  با تشكر

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر بهتر است رنگ کردن موها بعد از ماه ششم باشد.

 193. با سلام و خسته نباشید
  من الان 16 روز هست که کاشت مو انجام دادم. تا حالا فقط با شامپو بچه سرم رو شستم و دست به موهام نزدم. از روز چندم باید هنگام حمام کردن سرم رو ماساژ بدم تا پوست های ایجاد شده روی سرم بریزن. گاهی اوقات که دست روی سرم میکشم پوست ها به همراه ساقه مو، می افته. الان دیگه مشکلی نداره؟

 194. سلام و وقت بخیر
  لطفا به این سوال جواب بدید دو ماه و 17 روز کاشت کردم موهام ریزش کردن و الان دیگه کم کم در اومدن،قسمت های شقیه تقریبا خوب شده ولی قسمت خط رویش مو (جلوی پیشانی) خیلی کم پشت و تکه تکه در اومده و یه درصد متوسط هم زیر پوستی هستن،آیا اینا هم رشد میکنن و درمیان؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   فعلا برای نتیجه گیری از کاشت خیلی زود است. بهتر است تا ماه نهم بعد از کاشت مو صبوری کنید.

 195. سلام. میخواستم بگم دستور العمل پزشک ها قدری با هم متفاوتن، مثلا شما گفتید از روز اول باید شست شو انجام بشه ولی اونی که من رفته بودم پیشش میگه از روز چهارم.و چندین تفاوت دیگه. میخوام بدونم تو این مواقع که دستور العمل ها متفاوتن چیکار باید بکنیم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   به دستورات پزشک خود عمل کنید.

  2. باعرض سلام خدمت شمایه سوال داشتم من کاشت ابروانجام دادم و۸ روزازکاشت میگذره وضربه تقریبامحکمی به قسمتی ازابروم خوردوکبودوخونریزی نشدآیاگرافت ازبین میره بااین ضربه؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   این موارد فقط باید بصورت حضوری بررسی شود.

 196. سلام وقتتون به خیر
  ببخشید حداقل تا چند ماه بعد از کاشت باید خدمت سربازی رفت

  1. با سلام و وقت بخیر

   بعد از ماه دوم مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

 197. سلام یه سوال داشتم بعد از کاشت مو ترک ردن قسمتی از سر اشکال داره یا نه

 198. سلام من الان 1 هفته کاش کردم ایا امکانش هست که کلا بزارم برای 8ساعت سر کارم

 199. سلام خسته نباشید، دو روزه کاشت انجام دادم دکترم گفته ده روز بعداز کاشت ماینوکسیدیل بزنم به محل کاشت و هرروز یک قرص هیرویت بخورم.

 200. سلام من حدود 1 ماه و نیمه کاشت مو انجام دادم شقیقه سر بعدش الان محل سکه ای سرم کم پشت شده .

 201. سلام خسته نباشید چند ماه بعد از کاشت مو میتوان لیزر کرد و موها کی در میان که خوب باشن

  1. با سلام و وقت بخیر

   چه لیزری مد نظر شماست ؟ لیزر موهای زائد ؟ در کدام ناحیه ؟

  2. سلام چند روز پس از کاشت میتونم سرم رو با کف شامپو بچه و اسپری اب بشورم ؟

 202. سلام وقت بخیر
  من ۴۰روزه کاشت انجام دادم وقتی محلول میزنم روی ناحیه کاشت ماساژ میدم موقع ماساژ ساقه های مو کنده میشن و به دستم میچسبن مشکلی نداره

 203. سلام خسته نباشید من ۲۲روزه قسمت جلوی سرمو کاشت انجام دادم طبقه دستوره دکتر هروز شستم ولی تا الان اون قسمت کفه سرم ک حااته ترک ترک یا همون پوستهایی ک دوره مو هست نریخته چسبیده ب موام .

 204. سلام
  میخواستم بپرسم کاشت مو چند مدت میمونه؟
  چه مدت بعد کاشت میتونیم سشوار یا صاف کن استفاده کنیم؟
  جلو سرم خودم مو دارم ایا کاشت در جایی که خودم مو دارم به موهایی خودم اسیب میزنه یا نه؟
  متشکرم.

 205. سلام خواستم بپرسم که مصرف یک بار در روز ماینوکسیدیل ۵ درصد تاثیر در رشد موها داره؟یا تاثیرش کمتر میشه؟ممنون میشم پاسخ بدین

 206. با سلام من ۶۳ روز از زمان کاشتم میگذره و امروز ضربه ای به سرم وارد شده میخواستم بدونم ممکنه اشکالی تو روند رشد موهام ایجاد کنه

  1. با سلام و وقت بخیر

   میزان ضربه به سر چقدر بوده است ؟

 207. سلام خسته نباشید
  من تقریبا 37 روز میشه کاشت مو انجام دادم توی این 37 روز فقط کف شامپو زدم روی سرم و اروم از فرق سر شستم و تا این موقع موهام ریزش نداشت بعد از این مدت با دکترم صحبت کردم گفتم موهام ریزش تکرده گفت باید ماساژ بدی موقع شستن،وقتی سرمو با انگشت نه با ناخن شستم و ماساژ دادم اینسری ۷۰درصد شایدم بیشتر از موهام ریخت خواستم بپرسم جای نگرانیست از ریشه کنده شده؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر جای نگرانی نیست.

 208. باسلام خدمت شما
  پس ازدوسه بارشستشومقداری ازموهای کاشته شده روی پوست خابیده اندوبه اصطلاح ایستاده نیستن نظرشماچیه طبیعیه یامشکلی داره؟
  درضمن وقت شسشتوهم‌رعایت کردم

 209. با سلام و درود
  میخواستم بدونم که محلول ماینوکسیدیل ضروری است یا نه چون کلینیک به بنده گفتن هرگز استفاده نکنید بعد از یه مدت موها دچار ریزش میشود الان سه هفته است کاشت انجام دادم فقط قرص زینک و ویتامین استفاده می‌کنم
  ممنون از شما

  1. با سلام و وقت بخیر

   ضروری نیست اما این جمله که موجب ریزش موی کاشته شده می شود هم کاملا درست نیست.

 210. سلام
  بنده یک هفته میشه که کاشت انجام دادم در هنگام شتسشو و لمس پوسته های سفید که کنده میشوند توشون یک یا چند تا مو هست.

 211. سلام من ده روزه کاشت مو انجام دادم امروز برا تشییع جنازه یکی از آشنایان حدود نیم ساعت زیر آفتاب بودم آیا مشکلی برا موهام پیش نمیاد

  1. با سلام و وقت بخیر

   هرچه کمتر در زیر آفتاب باشید بهتر است. اینکه این مقدار در معرض آفتاب بودن چقدر آسیب میزند مشخص نیست.

 212. با سلام من خانمی ۳۵ ساله ام به مدت ۱۳ روز کاشت مو انجام دادم تو این مدت سعی کردم اصلا هنگام حمام دست به سرم نزنم و فقط با شامپو بچه و فشار بسیار پایین آب سرم را شستم. به همین علت دلمه های سرم برطرف نشدند ولی روز سیزدهم با اهستگی دلمه ها را جدا کردم وهمراهشان ساقه موهام جداشد ایا امکان دارد با این کارم به ریشه مو اسیب زده باشم؟ سوال دومم اینکه آیا در این بازه زمانی بعد از کاشت باید موهای خیلی کوتاه در کف سر ببینم.؟
  سپاس از راهنمایی تون

 213. سلام تا 48ساعت بعدعمل روزیه بارسرما شستم مشکلی نداردبعدالان فهمیدم باید بوده چندبار سرم بپاشم
  باتشکر

 214. سلام من 7 روز پیش کاشت مو انجام دادم توخواب دستم محکم کوبیدم به محل کاشته شده ایا مشکلی ایجاد میکنه ؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   امکان دارد به ریشه موها آسیب رسیده باشد.

  2. سلام.واسه منم مشابه این اتفاق افتاده.مشکلی برای موهاتون پیش اومد؟من تازه کاشت انجام دادم

  3. سلام امروز سه روز از کاشت من‌میگذره و وسط سرم خورد به لبه ی بالای در و کمی احساس درد و خارش دارم آیا به موهای من آسیب رسیده است یا نه؟

  4. با سلام و وقت بخیر

   اگر ضربه شدید باشد امکان آسیب به موی کاشته شده وجود دارد.

 215. .سلام من حدود 6 روز هس کاشت کردم ابپاشی کردم و بعد با حوله صورتمو تمیز کردم حوله به سه تا از مو ها گیر کرد کنده شد ولی زخم مانند بود ایا از ریشه بوده ؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر به ساقه گیر کرده و به انتهای ساقه مو و قسمت ریشه آسیبی نرسیده باشد مشکلی نیست.

 216. سلام و خسته نباشید من دو روز کاشت مو میگذره و به شدت پوست سرم چرب شده و گفتن ۱۰ روز بعد از کاشت میتونید استحمام کنید.ایا این چربی واسه گرافت ها مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   از روز اول کاشت مو باید برای شستشو اقدام کنید. ۳ روز اول با سرم شستشو و طبق دستورالعمل موجود در سایت و از روز سوم با شامپو بچه باید شستشوی سر را انجام دهید.

  2. برا من بلا فاصله بعد کاشت مو تراپی تجویز کردن آیا نتیجه ای داره این کار _و اینکه در هر جلسه چند آمپول مزو میشه تزریق کرد آخه به من گفتن چهار تا برات تزریق کردیم

  3. با سلام و وقت بخیر

   خیر مزوتراپی باید حداقل ۳ ماه بعد از کاشت مو تزریق شود.

  4. سلام الان من۱۳روزع کاشت کردم دکترم میگه باید با باندکفی شده رو موهای کاشتع شده بکشی ایا این کار ضرری ندارع .؟!

  5. با سلام و احترام

   نظر پزشک شماست و قطعا از نظر ایشان موثر است. اگر به آرامی این کار انجام بگیره خیر مانع و مشکلی وجود ندارد.

  6. با سلام من از هفته دوم بعد از کاشت مو به روش میکرو گرافت تی شرت پوشیدم بعد از یک ماه متوجه شدم که بعد از هفته چهارم باید میپوشیدم این مشکلی بوجود نمیاره؟ در ضمن ریزش موهام به صورت عصایی هست و احساس میکنم موهای ریخته شده اصلا در نمیاد چون رشد موهای من خیلی سریعه

  7. با سلام و وقت بخیر

   نگران نباشید، مشکلی نیست.

  1. سلام ممنون از سایت خوبتون
   حدود ۵۰ روز از کاشت من میگذره .فقط کپسول هیربرست استفاده میکنم .تا چه زمانی باید استفاده کنم و آیا داروی دیگری هم نیازه؟
   شامپو هم درمالیف میزنم.تا چه زمانی باید استفاده کنم؟

  2. سلام خسته نباشید مرسی از اینکه بی دریغ پاسخ میدهید به مشکلات مردم من امروز ۸ روز از کاشتم میگذره و کاشت موی بین مویی انجام دادم کلینک بهم گفتن اصلا موهای کاشته شسته نشه تا روز نهم و احساس میکنم خیلی چرب هست این به گرافت های موهای کاشته آسیبی نمیرسونه خشک نمیشه گرافت های مو لطفا راهنماییم کنید نگران هستم

  3. با سلام و وقت بخیر

   باید از همان روز اول محل کاشت را اسپری کنید با آب یا سرمی که به شما باید داده شده باشد. بعد از هفته اول مجاز هستید طبق دستورالعمل در سایت دوش بگیرید.

 217. باسلام و احترام
  کاشت مو انجام دادم برای روز دوم رفتم جلوی سرم که کاشت انجام شده بود سیاه و کبود شده بود تقریبا به اندازه ۵×2 سانت موهای اونجا رو برداشت کردن و بقیه جاها کاشت انجام شد الان ۵ روز گذشته سیاهی برطرف نشده و جلوه ی بدی داره،بهم گفتن بعداز ۹ روز بیاین دوباره براتون کاشت انجام بدیم
  آیا سیاهی خوب میشه.؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   با توصیف شما نکروز شده و حداقل تا شش ماه در آن ناحیه نمی توان کاشت مو انجام داد. شاید منظورشان 9 ماه بوده است که معقول تر به نظر می آید. سیاهی یعنی بافت مرده که حتما خوب می شود ولی زمان میخواهد.

 218. باسلام
  ۵ روز از کاشت مو میگذره و من در محل کاشت احساس درد و کشیدگی پوست میکنم، طبیعی هست؟ همچنین در پیشانی هم احساس سنگینی میکنم.
  نحوه خواب بعد از کاشت تا چند روز نیمه نشسته هست و از کی می توانیم محل کاشت را روی بالش قرار دهیم؟ چون نزاشتن سر روی بالش خستگی و بدخوابی رو به همراه داشته است. تشکر

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی طبیعی است.
   نشسته خوابیدن ندارد سر باید حدود سی درجه بالاتر از بدن قرار بگیرد .
   قسمتهای کاشته شده با بالش و غیره دوهفته اصطکاک و تماس نداشته باشد.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر در صورت رعایت موارد ایمنی و عدم ضربه به سر مشکلی نیست.

  2. سلام خسته نباشید
   بنده از روز سیزدهم بعد از عمل روزی سه چهار نخ سیگار کشیدم با توجه به اینکه اکثرا اصرار به ممنوعیت دو هفته ای استعمال دخانیات بعد از کاشت مو دارند آیا بعد از دو هفته مصرف سیگار مشکلی وجود خواهد داشت؟
   سپاسگذار از راهنمایی شما بزرگوار

 219. با سلام بنده دو هفته از کاشت مو میگذره روزی که رفتم پانسمان سرم را باز کنم روی قسمت های کاشته شده کرم ریخته شد بعد از گذشت چند روز جای کرمها نه دلمه ای هست نه مویی ولی بقیه جاها دلمه داره با مو میخواستم ببینم این جای کرم ها در میاد ؟

 220. با عرض سلام و خسته نباشید
  برای محل برداشت مو (بانک مو) دکتر پماد موپیروسین دو درصد تجویز کرده گفت بعد هر بار شستن مو این پماد به محل برداشت بزنم آیا این پماد استفاده کنم یا عوارض داره ممنون میشم از راهنمایی شما ?

  1. با سلام و وقت بخیر

   مشکلی نیست. به پزشک خود اعتماد کنید.

 221. سلام وعرض ادب.جسارتا میخواستم بدونم چندروز بعداز کاشت میشه سرکار رفت.کارم توساختمون هست وگردوغبار میشینه روش
  باتشکر

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهتر است دو هفته بعد از کاشت مو سرکار برگردید.

  2. سلام من روز ۴ بعد کاشت مو هستم سرم با شامپو بچه شستم و هیچ دخالتی در سرم نداشتم و بعضی از زخم ها سرم رفته میخواستم بدونم کلا از بین رفته یا نه

 222. سلام خسته نباشید
  من ۳ماه هست کاشت انجام دادم الان تو ماه ۴ هستم هنوز بعضی از جاهی سرم کبره داشت وقتی با ناخن اونا رو کندم ۴تا ۴تا مو داخلشون بود و بهشون چسبیده بود ک تهشون گرد وسیاه بود و اون قسمت از پوست سرم ک کبره ها رو کندم سفید تر از قسمت های دیگه هست میخواستم بدونم مو ها از پیاز از سرم جدا شدن یا ساقه بوده ؟چون تهشون سیاه و گرد بود و ممکن هست دوباره در بیان ؟ممنون میشم پاسخ بدید

 223. با سلام و خداقوت
  بعد از چند ماه از کاشت مو میشه از شامپوهای معمولی استفاده کرد.

 224. با سلام
  من الان ۲ هفته است که کاشت انجام دادم
  هنگام شستشو موهایی همراه با شستشو میرزیند .از کجا متوجه شوم از ریشه هست یا خیر؟

  1. با سلام و احترام

   هفته دوم بعد از کاشت مو امکان ریزش مو از ریشه در حالت عادی وجود ندارد.

 225. سلام وقت بخیر
  آیا روزه گرفتن تاثیری در کاشت مو داره؟؟ بنده نزدیک 8 ماهه کاشت مو داشتم. میخواستم بدونم آیا روزه گرفتن تاثیری منفی در بحث کاشت مو و رشد موها داره یا خیر؟؟ راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

  1. با سلام و احترام

   در موضوع نظرات متفاوتی وجود دارد ولی تقریبا همه متفق القول هستند که در دو ماه اول بعد ار کاشت شانس موهای کاشته شده را می تواند کاهش دهدبعد از هشت ماه برای موها فرقی نمی کند.

 226. متوجه نشدید نگفتم که بعد از کاشت گفتم دوهفته بعد از کاشت . من چون عادت دارم روی شکم میخوابم. من حتی بعد از کاشت هم بصورت عادی خوابیدم ولی اصلا تورم نداشتم. الان حدود چهل روز میگذره خوابیدن روی شکم برای کاشت مو غیر تورم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ چون صورت من اصلا از همون اول تورم نداشت و نکرد

  1. با سلام و احترام مجدد

   جهت کاشت مو مشکلی ندارد. ما مشکلات بزرگتری از موی شما را متذکر شدیم.

  2. چندماه بعد از کاشت میشه از سشوار و اتو استفاده کرد

  3. با سلام و وقت بخیر

   توصیه ما عدم استفاده از سشوار و بالاخص اتوی مو می باشد. اما اگر قصد دارید استفاده کنید از ماه ششم به بعد مجاز هستید.

 227. باعرض سلام. دوهفته بعد از کاشت مو خوابیدن روی شکم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ طبق عادت از دوهفته بعد از کاشت مو روی شکم میخوابم

  1. با سلام و عرض ادب

   خوابیدن روی شکم نه تنها موجب سردرد و تورم بعد از کاشت مو می شود بلکه ناحیه گردن، کمر و مفاصل به شدت آسیب می بیند و در آینده موجب دردهای مزمن در این نواحی می شود.

 228. باعرض سلام. بعد از کاشت جوش زدن روی سر مشکلی ایجاد نمیکنه ، جوش هایی که با درد همراه هستن

 229. اگه موقع شستن سر به زخم سر مو بچسبه باهاش بریزه یا آروم دست بزنی به زخم خشک باشه بریزه اون مو ریزا که میریزه در میاد یا از ریشه در میاد میریزه

  1. باعرض سلام من ۲هفتست از کاشتم‌ میگذره آیا بعدازکاشت فین کردن و حالت تهوع شدید که باعث استفراغ بشه ضرری برای موهای کاشته شده داره؟

 230. سلام من این بار چندومه که میپرسم موها بعد از ۸ماه که عالی شده بود به طور عجیبی طی دو هفته باز مثه شوک ذیزش ماه اول ریختن و آزمایشاتمم همهچیش تنظیمه البته جلوی سرم یکم مو بود قبل از کاشت که دیگه روشون کاشتم الان هیچکس دلیل این ریزش کامل در ماه ۸ام رو نمیدونه و تجربه نکرده من تو حاله ای از ابهامم الان موها در میان یا نه دوباره چندروزه دارم ماینوکسیدل استفاده میکنم این ۸ماه ام واقعا به موهام میرسیدم چون خودمم آرایشگرم و اصلا سشوار و صاف کننده و حالت دهنده استفاده ام نکرده بود الان از هر دکتری ام میپرسم نمیدونه چرا موهام ریختن البته میگم بازم تو ماه ۷ام۸ام همه موهای کاشته شدم باز از ساقه کندن و افتادن

  1. با سلام و احترام

   شاید موهای قبلی شماست که دچار ریزش موی شده است. به هر حال بعد از ماه ششم موهای کاشته شده نباید دچار ریزش شود. با پزشک خود مشورت کنید.

  2. سلام دارویی میزدید که قطع کردید مثلا ماینوکسیدیل

 231. با سلام بنده شش ماه میشود که کاشت مو انجام دادم بعد از یک ماه موهای کاشته شده شروع به ریزش کرد اما تو ماه چهارم شروع به رشد خوبی کرد اما الان باز شروع به ریزش کرده،آیا این امر طبیعی است،آیا استفاده از شامپو بچه تاثیر تو ریزش مو داره

  1. با سلام و وقت بخیر

   اصولا بعد از ماه ششم نباید ریزش مویی داشته باشید. لذا حتما با پزشک خود در تماس باشید. شامپو بچه تاثیری در ریزش و رشد مو ندارد.

 232. سلام و عرض ادب خدمت شما
  بنده ۹ ماه از کاشت مو میگذره
  امروز تو محیط کارم یه آچار محکم خورد به قسمتی ک مو کاشتم
  الان ک دیگه گرافتی از قسمت کاشته شده طبیعتا در نمیاد
  خواستم بدونم دیگه این قسمت ک ضربه شدیدی بهش وارد شده موهاشو از دست نمیده؟؟به مرور زمان مشکلی براش پیش میاد؟؟؟

  1. با سلام می خواستم بپرسم جاهای دیگر سر به جز مناطق کاشت مو را رنگ کرد، باید عرض کنم بنده طی یک ماه پس از کاشت مو دوبار بغل و پشت سرم را رنگ کردم البته رنگ کمتر از 10 دقیقه طول کشید، مشکلی پیش نمی اید. با سپاس عباس زاده

 233. با سلام و خسته نباشید
  بنده نزدیک به دو ماه بروش Fit کاشت انجام دادم، متاسفانه در محل برداشت پشت سر کامل و متوازن مو ها رشد نکرده و سکه ای و بسیار ناخوشایند نشان میدهدو آیا امکان این هست که به این صورت دایمی بماند و امکان دارد که به موهای کناری محل برداشت آسیب خورده و رشد نکنند؟
  البته با نشان دادن به مشاور کاشت ایشان گفتند که مزوتراپیو ماینوکسیدیل لازم است
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   درقسمت برداشت 9 تا 12ماه طول می کشد تا موها 15 تا 30 درصد جایگزین شوند. ولی اگر قسمت برداشت زیاد برداشته شده باشد و بصورت غیر اصولی قسمتی خالی مانده باشد کمی صبوری کنید اگر برطرف نشد نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

 234. سلام
  وقتتون بخیر
  واقعا توضیحات تون بسیار جامع و کامل بود سپاسگزاریم
  از اون مهمتر اهمیتی که برا مخاطب تون قایل هستین حتی اونایی که بیمارتون نبوده و جایی دیگه جراحی کردن برام جالب بود

  آروزی موفقیت دارم برا همه تون
  پیروز و سربلند باشید

  1. با سلام.بنده تو ماه چهارم بعد از کاشت هستم و الان تازه موهام شروع به ریزش کردن آیا طبیعی هستش؟

 235. با سلام
  بنده دوماهه کاشت موانجام داده ام و ازماه دوم به بعد مرتب از مانیکسیدول وقرصهای زینک استفاده میکنم الان داروهام تموم شدن نیازی به تهیه و استفاده مجدد ندارم؟ توی این مدت روی محل کاشت علاوه برموهای کاشته شده که تقریبا کم کم رشدکردن موهای زردرنگ خیللللی نازک که باید بازاویه نور به زحمت دیده میشوند نیز رشدکرده اندآیا این موها هم رشدمیکنندیا نه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 236. سلام من نزدیک ۳ ماه هست که کاشت رو بروش fit انجام دادم و بعد از گذشت این مدت متوجه شدم که در جلوی سرم یک نقطه قرمز با کمی برآمدگی هست ، و من هم اقدام به فشار دادن اون ناحیه کردم ، که با کوچکترین فشار ،شاهد بیرون آمدن مایع چرکی زرد رنگ بهمراه چندتار موی بهم چسبیده که اطراف این تار موها هم چیزی شبیه چربی دورش رو پوشانده بود و با کمی دقت ۴ تار مو رو مشاهده کردم. میخاستم ببینم آیا بعد از گذشت ۳ ماه ،احتمال نگرفتن پیوند و ثابت نشدن فولیکول مو وجود داره؟ و اینکه رویش دوباره بجای این موهایی که بر اثر فشار دراومده، هست؟ و اینکه آیا این چربی موجود دور موها ، فولیکول هستن یا احتمال سالم بودن فولیکول هست یا خیر؟

  1. عرض ادب و احترام

   در ماه سوم فولیکول های مو تثبیت شده و به راحتی جدا نمی شوند اما اگر خارج شوند جای ان ها مو رشد نخواهد کرد.

 237. سلام خسته نباشید.من چهارماه هست کاشت موانجام دادم اماریزش موهام دوباره شروع شده۲۸ سال هم سن دارم چه کاری بایدانجام دهم؟

  1. عرض ادب و احترام

   تا اخر ماه پنجم میتوانند موهای کاشته شده بریزند بنظر می اید جای نگرانی نیست ولی محض اطمینان به پزشکتان مراجعه کنید.

 238. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من چند وقت مو کاشتم حدودا دو ماه میشه
  سرمون بدجوری میخاره، هر روز تقریبا دوش میگیرم ناخودآگاه دستم میره تو سرم و میخارونمش
  موهام در. حال ریزش هم هستن این خاروندن بهشون آسیب میزنه؟؟؟؟؟؟

  1. سلام ببخشید دقیقا چقدر آرام
   من هم دو ماه پیش کاشت داشتم
   شنیدم مالاندن موها باعث خون رسانی بهتر میشه از این رو سه چهار بار تو روز خوب میمالونم اخیرا موقع خاروندن موهای نازکی میاد دستم
   میخواستم کمک کنین ممنون

 239. صمن عرض سلام و تشکر از همراهی و مساعدت جنابعالی
  من از دو روز بعد از عمل کاشت مو روزی سه نخ سیگار البته نصفه میکشم ایا این مقدار سیگار مشکلی در کاشت مو ایجاد میکنه. ممنون از پاسخگویی و لطف شما. موفق باشید

 240. سلام خسته نباشید …من ۴ ماه پیش کاشت مو انجام دادم ….بعد از ۳ ماه یک جلسه مزوتراپی و سه هفته بعدشم جلسه دوم‌…میخواستم بدونم چن حلسه نیازه …و به فاصله چن وقت …و اصلا مزوتراپی تا چ حد موثره …چند جلسه باید انجام بشه

  1. ببخشید سوالم رو اصلاح میکنم من تا دو روز بعد کاشتم فکر کردم نباید اب بزنم به موهام بعد از دو روز روزی ۲ بار اب زدم پس با این حساب فکر کنم کاشت ناموفقی دارم یعنی فولیکولهای مو هام مرده توروخدا کمکم کنید الان روز هشتم کاشتمه

  2. با سلام و وقت بخیر

   از روز اول کاشت مو باید برای شستشو اقدام کنید. ۳ روز اول با سرم شستشو و طبق دستورالعمل موجود در سایت و از روز سوم با شامپو بچه باید شستشوی سر را انجام دهید.

 241. سلام خسته نباشید …من ۴ ماه پیش کاشت مو انجام دادم ….بعد از ۳ ماه یک جلسه مزوتراپی و سه هفته بعدشم جلسه دوم‌…میخواستم بدونم چن حلسه نیازه …و به فاصله چن وقت …و اصلا مزوتراپی تا چ حد موثره …با تشکر

 242. من یک بار کاشت مو داشتم الان کم پشت است ایا میتوانم دوباره کاشت بین موی داشته باشم حدود ۳ ساله کاشتم ممنون میشم راهنماییم کنین

 243. سلام. من چهار ماه هست کاشت مو انجام دادم. راضی نیستم. موهای کاشته شده خیلی کم پشت هست. چی کار کنم

  1. عرض ادب و احترام

   بهترین حالت کاشت مو بعد از سال اول شکل میگیره، تا پایان ماه ۱۲ صبر کنین اگر تراکم مدنظر شما ایجاد نشد به پزشک معالج خود خبر دهید.

   پیروز باشید

 244. سلام
  من دو سال هست کاشت ترکیبی انجام دادم اما از حدود ۱ سال پیش موی سرم به همراه پوست سرم داره میریزه یعنی کف سرم حالت زرد رنگ یه چیزی تو مایه های شوره میشه و موهام چند تا چندتا با اون از سرم بلند میشه لطفا راهنمایی کنید که چیکار کنم
  یکی از دوستان میگفت به علت طبع صفرایی بدنته که باعث سوختن کف سرت میشه و موهات با کف سر بلند میشن،لطفا شما راهنمایم کنید

 245. سلام من ۳ هفته است که کاشت مو انجام دادم الان موهای کاشته شده دارن میریزند لطفا بفرمایید چند وقت دیگر شروع به رشد مجدد میکنند

 246. با سلام و احترام
  از روز اول پس از کاشت مو هر دو ساعت یکبار با آب پاش روی محل کاشت سرم کلرید سدیم اسپری می کنم.
  در برخی از سایت ها گفته شده سر باید خشک نگهداشته شود
  برخی از سایت ها هم گفتن سر باید به صورت مداوم پس از عمل با سپری نمکی مرطوب شود.
  ممنون خواهم شد اگر در این خصوص توضیحات بیشتری ارائه دهید.
  شستشو محل کاشت و برداشت بعد از عمل با چه محلول های و هر چند ساعت یکبار انجام شود.
  سپاسگزارم از اطلاع رسانی و پاسخگویی ها خوب شما

  1. عرض ادب و احترام

   قاعده علمی همان است که گفتید در دو سه روز اول هر دو ساعت با سرم نمکی اسپری می‌کنیم از روز سوم یا چهارم با شامپو بچه شسته می‌شود.

   پیروز باشید

 247. سلام من بیست و پنج روزه عمل کردم دستورات پزشک رو بخوبی رعایت کردم موردی که هست اینه که کف سرم هنوز یه مقدار بی حسه میخواستم ببینم این موضوع طبیعیه؟

 248. سلام من ، سه روزه از کاشت موهام میگذره روزی دوبار با شامپو بچه و سرم نمک ناحیه برداشت رو شستشو میکنم، خیلی ورم دارم، چشمهام زیرش کبود شده، داخل خونه قدم میزنم. الان کمپرس یخ جواب میده؟؟؟ امپول دگزا مؤثره بزنم؟ دگزا برای کاشت موها مشکل ایجاد نمیکنه؟

  1. با سلام و احترام

   به علت کرونا نمی توان دگزا یا تریامسینولون یا پردنیزولون برایتان تجویز کرد. حدودا تو یک هفته با همان بالا گرفتن سر و کمپرس سرد بهتر می شود. در حالت عادی تجویز داروهای ذکر شده مشکلی ندارد.

 249. باسلام و ادب
  چهار روز هست که موهام رو کاشتم.پوست سرم ژنتیکی چرب هست و به همین دلیل احساس خشکی ندارم.آیا آبپاشی روی قسمت کاشت مهم هست چون تکنسین به ما گفت که تا شش روز یه ذره رطوبت به سرت نباید برسه؟و دوم اینکه چطور متوجه بشیم که واقعا ریشه ها در جای جدید گرفته و سالمند.ممنون میشم جواب بدین.

  1. عرض ادب و احترام

   باید دو الی سه روز هر دو ساعت آب پاشی کنید که اگر نکنید بافتهای گرافت ها میمیرند.
   راهی وجود ندارد که شما از سالم بودن گرافت ها در زیر پوست مطمئن شوید.

   پیروز باشید

 250. با سلام، بنده الان حدود دو ماه است که کاشت انجام داده ام. اما هنوز فرآیند رشد شروع نشده. موهای بسیار بسیار ریز و کوتاه که بعنوان مثال مانند لکه های سیاه روی پوستم مشاهده میشه، آیا این موهای خیـــــلی کوتاه که مانند لکه های سیاه هستن، همون موهاییه که دارن جوانه میزنند، یا فعلا زوده واسه جوانه زدن؟…. سپاس از شما

 251. سلام آیا هوای سرد و هوای گرم تاثیر میگذارد رو موهای کاشته شده . و یک سوال دیگر تا چند مدت باید از موهای کاشته شده محافظت کرد در مقابل گرما و سرما

  1. با سلام و وقت بخیر

   دو ماه اول بعد از کاشت باید از موهای خود مراقبت ویژه ای کنید.
   گرما و سرمای عادی تاثیر چندانی در رشد موها ندارد.

 252. سلام من الان ۴هفته است مو کاشتم الان موهام داره میریزه برا شتشو موهای کاشته شده دوبار از یه برس خیلی نرم که مخصوص سر نوزاد هستش برا ستشوی سرم استفاده کردم ایا این مشکلی داره والان احساس میکنم که موهای سرم داره با ریشه میریزه نمیدونم شایدم من اشتباه میکنم . توضیح بدین که ریشه مو چه شکلی هست رنگش سیاه هست یا سفید

  1. عرض ادب و احترام

   بعد از هفته چهارم ریشه موها محکم شده و ریزش با ریشه بسیار نادر است مگر در صورت فشار بیش از حد یا ضربه محکم به سر

   پیروز باشید

  2. سلام بعد از یک سه هفته میشه سر رو با تیغ تراشید که موها کامل همه باهم رشد کنند؟
   آیا آسیبی نمیرساند؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   خیر به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهید.

 253. سلام خسته نباشید
  من حدودیک ماه هست کاشت موانجام دادم وحالابیشترموهای کاشته شده ریخته.دکترم دونوع قرص بهم داده یکی هِیرویت واون یکی بیوتی هلث که ازهرکدام یکی درروزبایدبخورم مدت زمان نتیجه گرفتن این قرصهاچندماه هست وبایدمصرف کنم؟

 254. سلام
  من ۴روز پیش کاشت ابرو انجام دادم متاسفانه برش پشت سرو زیاد بود به سختی پوست و به هم رسوندن و بخیه زدن با این وجود پوست سر تقریبا یک سانت از هم فاصله داره احساس کشش پوست زیاد پشت سرم دارم به من گفتند که به مرور جوش میخوره

  1. عرض ادب و احترام

   معمولا در کاشت ابرو طوری فلپ برداشته می شود که این مشکل ایجاد نگردد. در حال حاضر غیر از اینکه صبر کنید کاری نمی‌شود کرد.

   پیروز باشید

  2. من کارم کشاورزیه خوزستانم بعد یه ماه رفتم سرکار ممکنه گرما نذاره موهام در بیان

 255. سلام .دکتر موهای سرم از پیشانی تا حدودا قبل از تاج سر کم پشته و موهام خلوته ‌.البته نه زیاد .ولی از ناحیه پیشایی پوست سر دیده میشه.ایا میشه بدون اینکه موهامو کوتاه کنم کاشت انجام بدم

  1. عرض ادب و احترام

   بله امکان کاشت مو بدون کوتاهی هست. جهت مشاوره و انتخاب روش مناسب با شماره های کلینیک تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید

 256. سلام بنده چهارروزاست كه كاشت انجام دادم وبه ترتيب مراحل وطي ميكنم ولي تركهايي مابين موهاي كاشته شده به وجود مي آيد كه مراناراحت ميكند راه برطرف كردن آن را بيان كنيد. ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   جای هیچ نگرانی نیست خودشون بعد از ریختن دلمه های خون از بین می‌رود. توصیه های بعد از کاشت مو رو به دقت رعایت کنین تا دلمه های خون زودتر رفع شوند.

   پیروز باشید

 257. سلام برادرم ساعت ۳ روز پنجشنبه مرحله دوم کاشت مو رو انجام داد و قسمت برداشت پانسمان شد و قسمت کاشت باز بود….ساعت ۵ روز جمعه برای اولین بار شستشو در قسمت کاشت انجام داد که سرم رو با آبپاش اسپری کرد…آیا لازم بود که صبح و ظهر هم با سرم شسته بشه؟ برای اسپری کردن دیر اقدام نکرد؟ این خشکی تقریبا یکروزه آسیب نمیرسونه؟؟
  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   بهتر بود اسپری انجام بشه اما انجام نشدنش هم مشکل خاصی بوجود نمیاره.

   پیروز باشید

 258. سلام من دو ماه هست كاشت مو كردم الان موهام ريخته ولي انگار سرس تاس شده اين موها كه ريخته زير پوست پنهان شدن ؟چون انگار تاس شده ولي بعضي موها كه ريزش كرده ديده ميشه

  1. عرض ادب و احترام

   بعد از کاشت مو به دلیل شوک وارد شده به فولیکول موهای کاشته شده، موها دچار ریزش شده و مجدد از ریشه شروع به رشد می کنند. به همین دلیل شما موهای جوان و تازه رشد کرده را بعد از ریزش مشاهده میکنین.

   پیروز باشید

 259. با عرض سلام و احترام
  سه ماه از کاشت مو سپری میشه هر چند مدت یک یا دو جوش یا کیست چرکی با مایع متمایل به زرد رنگ روی سرم میزنه که به راحتی هم خوش تخلیه میشه لطفا راهنمایی کنید ایا مشکلی به وجود میاد؟
  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   اگر ریشه های مو هستند که حالت چرکی می‌شوند و تخلیه می‌شوند درحقیقت آن موها از بین میروند. اما اگر ریشه نباشد جای نگرانی نیست.

   پیروز باشید

 260. با سلام و عرض ادب من چهار روز بعد از آخرین مرحله کاشت مو در ناحیه کاشت احساس خشکی میکنم و دائم سر درد دارم آیا این طبیعی است؟

  1. عرض ادب و احترام

   بله طبیعی است. توصیه های بعد از کاشت مو کامل رعایت گردد. آب پاشی ناحیه کاشته شده و مصرف داروهای مسکن فراموش نشود.

 261. سلام وقت بخیر ۶۵ روز پیش مو کاشته ام و موهای کاشته شده کاملا ریخته اند،، روز ۶۵ ضربه بسرم وارد شده و جای ضربه خورده اندازه سکه ورم کرده،، آیا فیلکول موهام اسیب دیده و رشد نخواهند کرد یا مشکلی نداره؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   وارد شدن ضربه مستقیم به سر یکی از دلایل اصلی از بین رفتن پیاز مو پس از کاشت آن است. لذا اگر ضربه باعث بیرون پریدن یا آسیب جدی به فولیکول های مو شود خطرناک است. برای تشخیص درست از ناحیه مورد نظرتون عکس گرفته و برای پزشک خود ارسال فرمایید.

   پیروز باشید

 262. سلام ببخشید من کاشت مو انجام دادم بعد قبل از یک ماه چند بار رابطه جنسی داشتم مشکلی برای موهای کاشته شده پیش نمیاد؟

  1. با سلام و احترام

   اگر به ناحیه موهای کاشته شده آسیبی وارد نکرده باشید، خیر مشکلی وجود ندارد.

   پیروز باشید

 263. سلام خسته نباشید بنده ۵روزه عمل کاشت مو انجام دادم و امروز سکس داشتم آیا مشکلیه؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر. رابطه جنسی بعد از کاشت مو اگر به ناحیه سر شما آسیبی نرساند مشکلی بوجود نخواهد آورد.

   پیروز باشید

 264. سلام چهارروز است که کاشت مو انجام داده ام
  موهای که با دلمه ها می ریزند بعضی هاشون ریشه اش هم همراهشه
  واینکه این موهای کاشته شده بلافاصه شروع به رشد می کنند
  یا خیر؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش مو همراه با ریشه جای نگرانی دارد. حتما این موضوع رو با پزشک متخصص خود در میان بگذارید.. موها از ماه دوم رشد طبیعی خودشون رو آغاز میکنن.

   پیروز باشید.

 265. سلام کار من جوشکاری وکار با اجسام سنگینه آیا با این وضعیت میتونم کاشت م انجام بدم؟

  1. عرض ادب

   انجام کاشت مو مشکلی ندارد اما بعد از عمل تا 2 هفته انجام کارهای سنگین ممنوع می باشد.

   پیروز باشید

  2. سلام،بنده سه ماه پیش کاشت مو رو انجام دادم تا حالا هم از اسپری هیر تراپی آلسینا و شامپو ویچیتال آلسینا ضد ریزش مو استفاده میکردم .موهای رشد شده سرم چون تار موهام خیلی نازک و شکننده هستش، برای تقویت موهام میتونم این اسپری همراه شامپو تا سه ماه بعد هم (روزانه)استفاده کنم، یا لازم نیست.

  3. عرض ادب و احترام

   اسپری آلسینا متاسفانه تجربه‌ای از عملکرد و اطلاعی از مواد آن نداریم.

   پیروز باشید

 266. سلام خسته نباشید ایا بعد از کاشت مو موهای که برداشتن سفید میشه ؟

  1. عرض ادب و احترام

   موهای کاشته شما دقیقا مانند موهای سر شما می باشد. تفاوتی بین موهای کاشته شده و سایر موهای شما نمی باشد.

   پیروز باشید

 267. سلام
  من حدود یکسال میشه که عمل کاشت انجام دادم و کاملا راضی هستم ولی موهای کاشته شده صاف نیستند و با موهای طبیعی خودم تفاوت دارند . برای صاف کردن موهام میتونم از موادی مثل کراتین یا ….. استفاده کنم یا پیشنهاد بهتری دارین ؟
  از پاسخگوییتون ممنونم

  1. عرض ادب و احترام

   مشکلی برای استفاده از مواد حالت دهنده ندارید. فقط سریع بعد از استفاده سر خودتون رو بشورید که باعث ریزش مو نشوند.

   با تشکر

 268. با سلام من در جلوی سرم مو داشتم ولی کمی کم پشت وضعیف شده بود بنا بنظر دکتر در جلوی سرم بروش sut کاشت مو انجام دادم آیا آن موهای ضعیفم در این عمل از بین رفتن یا آنها نیز با موهای جدید کاشته شده در می آیند؟

  1. عرض ادب و احترام

   بله موهایی که بعد از کاشت مو دچار شوک شده و ریزش میکنند همراه با موهای کاشته شده باز رشد می کنند.

   پیروز باشید.

 269. با عرض سلام و خسته نباشید
  یک ماه بعد کاشت مو به کف سرم ضربه محکمی وارد. دقیق تر بگم موقع بلند شدن از جایم کف سر به سطحی در بالای سرم برخورد کرد. البته چون سطح کاملا صافی بود و برخورد کاملا مستقیم بود هیچ کشیدگی یا زخم یا خراشی روی سرم ایجاد نشد ولی ضربه محکمی بود. میخواستم بدونم آیا بعد این مدت از کاشت، مشکلی برای موهای کاشته شده ممکنه پیش بیاد؟
  با تشکر

  1. عرض ادب و احترام

   اگر ضربه به نحوی باشد که موجب از بین رفتن فولیکول های مو کاشته شد شود قطعا آن قسمت از سر شما مویی رشد نخواهد کرد. صبور باشید و در صورت عدم رشد نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.

   پیروز باشید

 270. با سلام من الان چهار ماه میشه ک کاشت مو انجام دادم به سرم یک ضربه محکم وارد شد بعدی این چهار ماه ایا مشکلی برای رشد موی کاشته شده اوجود داره؟

  1. 2 هفته بعد از كاشت به سرم ضربه وارد شده چيكاركنم آيا گرافت ها صدمه ديده ؟

  2. عرض ادب و احترام

   باید از سر خودتون عکس ارسال نمایید. بدون اینکه مشاهده کنیم نمیتونیم نظری در این مورد اعلام کنیم.

   پیروز باشید

  3. سلام،
   من تقریبا 11 روزه کاشت ابرو انجام دادم اما چون خیلی بلند و سیخ سیخی شده بود خودم از روز 9 شروع به کوتاه کردن ابروها کردم،
   این کوتاه کردن مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  4. با سلام و وقت بخیر

   بله کوتاه کردن ممکن است موجب جدا شدن از ریشه ابروهای کاشته شده شما شود. حداقل تا ابتدای ماه اول صبور باشید.

 271. سلام آیا ضربه خوردن به سر بعد از کاشت مو برای موهای کاشته شده مضر است ؟

  1. با سلام و احترام

   بله . نباید به سر شما بعد از کاشت مو ضربه شدید وارد شود این کار علاوه بر ضررهای جانبی ضر به سر باعث بیرون پریدن گرافت های کاشته شده نیز می شود.

   پیروز باشید

 272. سلام . میبخشید دقیقا چند روز بعد از کاشت مو میتوان دوش گرفت ؟ شستشوی سر بعد از کاشت مو چگونه است ؟

 273. سلام
  من 8 ماه از کاشت موهام می گذرد و بعد از این مدت یکبار در آرایشگاه از سشوار استفاده کردم آیا مشکلی برام بوجود نمیاد?

  1. با سلام و احترام

   استفاده از سشوار اگر موجب آسیب حرارتی نشود مشکلی ندارد. موهای کاشته شده دقیقا مانند موهای طبیعی شماست و استفاده از سشوار در حد متعارف و بدون حرارت بالا مشکلی بوجود نمی آورد.

   پیروز باشید

 274. در مورد نحوه خوابیدن بعد از کاشت مو توضیحاتتون خیلی تکمبل بود … ممنونم

 275. سلام من از بچگی عادت داشتم از کلاه نقاب دار استفاده کنم و این واسم مثل یک عادت شده و فک کنم همین استفاده از کلاه باعث ریزش موهام شد — حدود 5 – 6 روزه که کاشتمو انجام دادم ولی الان بیشتر از هر وقت دیگه دوست دار از کلاه استفاده کنم ،، اگر میشه در مورد استفاده از کلاه بعد از کاشت مو راهنمایی کنید و بگید چند وقت بعد از کاشت مو میتونم از کلاه استفاده کنم ؟

  1. با سلام و احترام

   شما می توانید 10 روز بعد از کاشت مو از کلاه لبه دار که آسیبی به موهای کاشته شما نرساند استفاده کنید. همچنین در نظر داشته باشید استفاده از کلاه موجب ریزش موی شما نشده است.

   پیروز باشید

 276. بنده سابقه بیماری قند ندارم ولی هنگام جراحت با دیدن محل زخم ترس و وحشت باعث افت قند میشود . من چند روز پیش عمل کاشت مو انجام دادم فردای آن روز موقع باز کردن پانسمان پشت سر با احساس ترس، قند خونم افت کرد و چشمانم سیاهی رفت و از هوش رفتم مادرم مرا گرفت و به هوش آمدم و حالت جنون به من دست داد، به خودم آمدم با حالت ضعف و تعریق شدید . چند دقیقه بعد خوب شدم.
  میخواستم بدونم آیا این شرایط ضرری برای موهای کاشته شده دارد یا نه؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 277. سلام من حدود نه روز هست کاشت مو انجام دادم حالا احساس سردی و یخ زدن تو سرم دارم قرص سلفسلین و کدئین و شیاف دیلکلفاک هم استفاده کردم ولی بازم تو سرم احساس سردی و یخ زدن ورد دارم چکار کنم لطفا کمکم کنید.

 278. خواهش میکنم حتما جواب سوالمو بدید لطفا من بیست و شش و روز قبل کاشت مو کردم، موهای کاشته شده و به اصطلاح اون دلمه ها بعد این مدت بیست وشش روز هنوز اصلا نریخته و سطح پوست سرم پاک نشده چون طبیعتا می بایست تا دوهفته بیست روز کل موها و دلمه ها میریخت اما خودم رفتم حمام و بعد ازینکه با روغن زیتون سطح سرم رو قشنگ ماساژ دادم و در نتیجه موهای کاشته شده کلا ریخت و دلمه ها هم کاملا تمیز شد، اما حالا خیلی استرس و ترس دارم که نکنه هنوز زود بوده واسه اینکار و یا به ریشه موها آسیب زده باشم؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   ریزش مو بعد از کاشت مو بعد از یکماه طبیعی است. دلمه های ایجاد شده روی سر شما بدلیل عدم شستشوی مناسب و مرتب توسط شما بصورت طبیعی از بین نرفته و به نظر ما مشکلی نیست . اما بهتر است باز با پزشک معالج خود در ارتباط باشید.

   پیروز باشید

  2. سلام من یک ماه است که کاشت مو انجام دادام به روش دونه دونه .ولی هنوز پشت سرم قسمت که برداشت شده. جوش میزنم. و درد دارم. آیا این طبیعی هست

  3. با سلام و وقت بخیر

   بله طبیعیت است. توصیه ها و مراقبت ها را به درستی انجام بدین تا کاشت موی موفقی را داشته باشید.

 279. من کاشت مو انجام دادم یک هفته پیش.خیلی وسواس دارم میخواستم ببینم از کجا میشه فهمیدکاشت جواب داده و پیاز مو سالمه.
  اگه اتفاقی برای گرافت ها بیفته ازکجا میشه فهمید. مثلا ضربه ای به سر بخوره یا لمس بشه محل کاشت یا ریشه اصلا قبول نکنه و بمیره لطفا کامل توضیح بدین مخصوصا چطور لحظه ای از سلامت پیاز مو مطمئن بشیم.

 280. سلام خسته نباشید،یه سوال داشتم و اینکه آیا بعد از کاشت مو ریزش مو به همراه دلمه ها طبیعی است؟؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   بله، ریزش مو همراه با دلمه کاملا طبیعی می باشد.

   هفته سوم بعد از کاشت مو :

   در این زمان موهای کاشته شده بصورت تدریجی شروع به ریزش مجدد میکنند و تا پایان ماه اول بصورت کامل میریزند. جای هیچ نگرانی نیست چرا که این یک مرحله کاملا طبیعی از فرآیند کاشت مو می باشد.

   دلیل ریزش موها در این مدت شوک وارد شده به فولیکول موها می باشد. در واقع تارهای مو از پیاز مو ( فولیکول مو ) جدا شده و میریزند، اما خود فولیکول مو سالم و در آینده تار موی جدید از آن رشد خواهد کرد. این کی چرخه طبیعی رشد موها می باشد که هر روزه شاهد آن هستیم اما با نسبت بسیار پایین تر.

   فولیکول‌های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد فاز استراحت می‌شوند. طول فاز استراحت موها قبل از آنکه شروع به رشد مجدد کنند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و افراد می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان افراد می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

   پیروز باشید

  2. سلام وقت بخیر حدود شش ماهه موهامو کاشتم اما راضی نیستم مو هام کم پشت هستن گاهی ریزش کم هم دارم میشه راهنماییم کنین متشکرم

  3. عرض ادب و احترام

   بهترین زمان برای نتیجه گیری وضعیت کاشت مو حداقل ۱۲ ماه بعد از آن می باشد. ریزش موی کاشته شده از ابتدای ماه ششم متوقف می شود. اگر ریزش مو دارید احتمال اینکه موهای اطراف موی کاشته شده باشد زیاد است. اگر مطمئن هستین اینطور نیست با پزشک خود تماس بگیرید.

  4. سلام و عرض ادب من چند روز بعد از کاشت مو میتونم پشت موتور بشینم ؟ البته از کلاه استفاده نمیکنم

  5. سلام و خسته نباشید من بعد از کاشت از همان روز اول روزی ۲ بار با سرم و شامپوبچه موهام را با ابپاش شستم به مدت ۱۰ دقیقه ایا به دلیل کم اب پاشی فولیکولهایم مرده اند چون شما فرمودید هر دو ساعت یکبار ولی من هر ۱۲ ساعت ۱ بار اینکارو کردم خیلی ترسیدم واقعا نگرانم الانم ۸ روز هست کاشت کردم ممنون میشم کمکم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا