لیزر موهای زائد

توصیه‌های بعد از لیزر موهای زائد

عوارض احتمالی لیزر مو و راه درمان‌ آن‌ها

4.6
(768)

استفاده از لیزر تنها راه حذف دائمی موهای زائد است. این روشِ ایمن و موثر، نه تنها در ایران، بلکه در همه جای دنیا به یکی از پرطرفدارترین خدمات ارائه شده در کلینیک‌های پوست و مو تبدیل شده است. در مورد میزان اثرگذاری و عوارض لیزر موهای زائد ابهامات بسیاری وجود دارد که در مقالات دیگر سایت در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم. به طور کلی اگر لیزر درمانی توسط اپراتور مجرب، تحت نظر پزشک و در کلینیک‌های معتبر انجام شود، اثربخشی فوق‌العاده‌ای داشته و روشی کاملاً ایمن خواهد بود. در این مقاله می‌خواهیم راجع به توصیه‌های بعد از لیزر موهای زائد صحبت کنیم. مراقبت‌ها و احتیاط‌هایی که باید رعایت کنید و همچنین راه درمان برخی از عوارض احتمالی لیزر که ممکن است دچارشان شوید.

مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد

مراقبت‌های بعد از لیزر مهم و ضروری هستند. باید توجه زیادی به مواردی که در ادامه مطرح می‌شوند داشته باشید. مراقبت‌های بعد از لیزر در جلسه‌ی مشاوره با پزشک یا توسط کارشناسان ما در محل کلینیک به صورت خلاصه‌وار توضیح داده‌ می‌شوند. در این جا فرصت داریم تا برخی از موارد را بیشتر باز کنیم.

جلوگیری از صدمات احتمالی

در حذف موهای زائد با استفاده از لیزر، به صورت انتخابی به فولیکول‌های مو آسیب می‌زنیم تا از کار بیفتند. فولیکول‌ها ارگان‌های بسیار کوچکی در لایه‌ی میانی پوست هستند که وظیفه‌ی رشد مو را برعهده دارند. به همین علت اگر فولیکول را از کار بیندازیم، رشد موهای زائد متوقف می‌شود. لیزر بدون آسیب زدن به بافت‌های مجاور فولیکول، باعث گرم شدن بخش پیاز مو، آسیب دیدن آن و نهایتاً توقف رشد موها می‌شود.

پس در لیزر موهای زائد داریم به پیاز مو و فولیکول صدمه می‌زنیم. به همین جهت باید مواظب باشید که در طی چند روز بعد از درمان، به پوست یا فولیکول‌ها آسیبی بیشتری وارد نشود. تا چند روز بعد از کارهایی مانند وکس، الکترولیز، لایه برداری، تاتو، روش‌های جوانسازی مختلف مانند هایفوتراپی، اندولیفت، میکرونیدلینگ و … خودداری کنید. اگر قصد دارید هر یک از این کارها را بکنید، حتماً تا زمان تایید پزشک دست نگه‌ دارید. حداقل ۴-۵ روز نباید این کارها را انجام دهید. به علاوه تا ۲۴ ساعت بعد از لیزر از کرم‌های بیلیچینگ و همچنین محصولات معطر استفاده نکنید.

گرم شدن بیشتر پوست باعث آسیب‌ها و بروز عوارض جانبی می‌شود.

از گرم شدن پوست جلوگیری کنید

همانطور که اشاره کردیم، لیزر باعث گرم شدن بافت‌های فولیکولی و موساز پوست می‌شود. محل‌های تحت درمان بلافاصله بعد از جلسه‌ی درمانی، گرم‌تر از حالت عادی خواهند بود. برای همین بعد از لیزر موهای زائد باید از هر فعالیت یا موقعیتی که باعث گرم‌تر شدن پوست می‌شود، دوری کنید. گرم شدن بیشتر پوست باعث آسیب‌ها و بروز عوارض جانبی می‌شود.

در طول جلسه‌ی درمان برای جلوگیری از این اتفاق از روش‌های خنک‌سازی خاصی استفاده می‌کنیم؛ ولی بعد از جلسه‌ی درمانی شما باید مراقب باشید که پوستتان گرم‌تر نشود. ورزش، فعالیت فیزیکی، جکوزی، سونا و مواردی از این دست باعث گرم شدن بافت پوستی می‌شوند. از این شرایط و موقعیت‌ها برای حداقل ۴۸ ساعت بعد از لیزر درمانی دوری کنید.

اگر پوست شما نسبت به لمس حساس شده یا گرم است، می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. پارچه‌ی تمیز یا گاز استریل را در آب خنک فرو برده و سپس روی پوست قرار بدهید. اگر می‌خواهید از یخ استفاده کنید، آن را به طور مستقیم روی پوست نگذارید. یخ‌ها را دورن کیسه‌ای پلاستیکی ریخته و روی یک پارچه‌ی نازک تمیز قرار بدهید.

در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید

گفتیم که لیزر به طور انتخابی آسیب‌هایی جزئی به فولیکول و پیاز مو وارد می‌کند. این آسیب انتخابی به دلیل بیشتر بودن تراکم ملانین‌ها در پیاز مو است. ملانین رنگدانه‌ی طبیعی پوست و موی ما است؛ پس علاوه بر مو، در لایه‌های پوستی ما هم وجود دارد. تراکم ملانین در پیاز و ساقه‌ی مو بسیار بیشتر از پوست ما است. به علاوه پرتوهای لیزر در دوره‌های کوتاهی به سطح پوست تابیده می‌شوند. به همین خاطر، پرتوی لیزر قبل از این که لایه‌های پوست را گرم کند، به فولیکول‌ها آسیب زده و تابش قطع می‌شود.

دستگاه‌های لیزر به شکلی بهینه شده‌اند که از گرم شدن و صدمه دیدن رنگدانه‌های پوستی جلوگیری کنند. با این حال ممکن است اثر کمی بر روی بافت پوستی بگذارند. به همین دلیل بعد از لیزر موهای زائد نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید.

نور خورشید دارای اشعه‌ای مضر و سرطان‌زایی به نام فرابنفش یا UV است. در حالت عادی، رنگدانه‌های ملانین از پوست ما در برابر UV دفاع می‌کنند. چون ممکن است در طی فرآیند لیزر موهای زائد، کمی از ملانین‌های پوست از بین بروند، خطرات برخورد اشعه فرابنفش با پوست ما بیشتر می‌شود. به همین علت در طول دوره‌ی درمان نباید در معرض اشعه‌ی UV یا نور مستقیم خورشید قرار بگیرید.

نکات زیر را مد نظر داشته باشید:

 • بعد از لیزر موهای زائد سعی کنید محل‌های تحت درمان زیر لباس قرار بگیرند.
 • برای بخش‌هایی از بدن که پوشاندشان ممکن نیست، باید کرم ضد آفتاب استفاده کنید. کرم‌های با SPF بالای ۳۰ و ضد آب بهترین انتخاب‌اند.
 • یادتان باشد که در سولاریوم از اشعه‌ی فرابنفش برای برنزه کردن استفاده می‌شود. پس سولاریوم هم نباید بکنید.
 • این توصیه هم برای پیش از جلسات درمانی مهم است و هم برای بعد از لیزر.
 • بیشترین اثر مخرب نور فرابنفش در ۴۸ ساعت بعد از لیزر مشاهده می‌شود. پس در این بازه بیشتر مراقب باشید.
 • تا ۴ هفته بعد از لیزر نمی‌توانید آفتاب بگیرید یا سولاریوم کنید.
 • به جز خطرات قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خطر لک شدن یا تغییر رنگ پوست هم وجود دارد. نور خورشید و اشعه‌ی سولاریوم باعث تحریک تولید ملانین شده و می‌توانند باعث ایجاد لکه‌های تیره بر روی پوست شوند.

بعد از لیزر موهای زائد آفتاب نگیرید

برنزه نکنید

برنزه کردن در طول دوره‌ی لیزر هم خطرناک است و هم اثرات لیزر بر موهای زائد را خنثی می‌کند. پس یک بار دیگر هم تاکید می‌کنیم، بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرار نگیرید، آفتاب نگیرید و سولاریوم هم نروید.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا می‌توانید با کرم‌ها، فوم‌ها یا اسپری‌های مخصوص، پوست خود را برنزه کنید؟ خیر؛ اگر پوست شما به هر شکلی برنزه باشد، نمی‌توانیم جلسه‌ی لیزر درمانی را اجرا کنیم. وقتی پوست خود را برنزه می‌کنید، یعنی میزان رنگدانه‌های لایه‌های پوست را افزایش داده‌اید. در این صورت پرتوی لیزر به جای این که جذب ملانین‌های پیاز مو شود، جذب پوست تیره‌ شده‌ی شما می‌شود. در این حالت هم اثرگذاری درمان بسیار کاهش می‌یابد، هم خطر آسیب دیدن و سوختن پوست وجود دارد.

استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی

بسیاری از مراجعین علاقه دارند که بعد از لیزر موهای زائد صورت، آرایش کنند. در حین لیزر ممکن است پوست شما آسیب‌هایی بسیار جزئی ببیند. آسیبی که شاید خودتان نتوانید مشاهده کنید؛ ولی توسط اپراتور یا پزشک قابل تشخیص است. پوست شما بعد از لیزر توسط اپراتور یا پزشک بررسی می‌شود و در صورتی که آسیبی وجود نداشته باشد، می‌توانید آرایش کنید. البته این کار را با ملایمت انجام داده و از مصرف برخی مواد آرایشی که باعث تحریک پوست می‌شوند، خودداری کنید.

تماس پوست بعد از لیزر با الکل، عطر یا سایر موادی که دارای الکل هستند، می‌تواند باعث سوزش پوست و درد شود. عطرها و برخی لوازم مراقبی هم می‌توانند باعث تحریک شدن پوست شوند. از مصرف عطرها، افترشیو و کرم‌های بعد از اصلاح تا ۴-۵ روز بعد از لیزر خودداری کنید.

لوسیون یا ژل بعد از لیزر

استفاده از لوسیون یا ژل مخصوص بعد از لیزر برای تمامی افراد توصیه می‌شود. معمولاً استفاده از ژل آلوئه ورا را توصیه می‌کنیم که بهتر است شب و روز به پوست بخش‌های تحت درمان بزنید. اگر هم نیاز داشتید، می‌توانید به دفعات بیشتری از این ژل استفاده کنید. ژل بعد از لیزر برای رفع قرمزی و تورم ناحیه‌ی درمان هم موثر است. یکی از عوارض لیزر، التهاب پوست است. مشابه زمانی که دچار آفتاب‌ سوختگی می‌شوید. ژل آلوئه‌ورا برای درمان این عارضه بسیار موثر است.

آب فراوان بنوشید

بعد از لیزر و در طول دوره‌ی درمان، آب فراوان بنوشید تا پوست شما دچار کم آبی نشود. کم آبی باعث کاهش اثرات لیزر موهای زائد می‌شود. همچنین در جلسه‌ی لیزر رطوبت پوست باید در وضعیت خوبی باشد. پس نوشیدن آب و استفاده از لوسیون‌های بعد از لیزر فراموش نشود.

مواردی که باید به پزشک بگویید

چون دوره‌ی لیزر درمانی معمولاً بین ۴ تا ۸ ماه طول می‌کشد، ممکن است در طول دوره‌ی درمان تغییراتی در شرایط شما رخ بدهد. لطفاً در صورتی که هر کدام از موارد زیر رخ داد، حتماً به اطلاع تکنسین لیزر درمانی یا پزشک برسانید:

 • اگر به بیماری پوستی یا غیر پوستی دچار شده‌اید.
 • اگر تغییری در بیماری قبلی شما رخ داده است.
 • اگر داروهای قبلی شما تغییر کرده یا داروهای جدیدی مصرف می‌کنید. این مورد شامل داروهای گیاهی، مکمل‌های ویتامینی و مواردی از این دست هم می‌شود.
 • اگر باردار شده‌اید.

بعد از لیزر موهای زائد تا 48 ساعت استخر نروید

سایر توصیه‌های مهم بعد از لیزر

 • آب استخرها دارای کلر است که می‌تواند باعث تحریک پوست شود. در نظر داشته باشید که بعد از لیزر پوست شما حساس می‌شود. به همین علت تا ۴۸ ساعت استخر نروید.
 • بهتر است بعد از لیزر لباس‌های گشاد و سبک بپوشید. لباس‌های تنگ با تماس مداوم به پوست می‌توانند باعث تحریک پوست و ناراحتی شما شوند.
 • بعد از لیزر از حمام یا دوش آب گرم برهیز کنید. این موارد می‌توانند باعث افزایش دمای پوست و کاهش اثرگذاری لیزر شوند.

عوارض احتمالی لیزر مو و راه درمان‌ آن‌ها

لیزر موهای زائد مثل تمامی روش‌های درمانی پزشکی عوارضی دارد که ممکن است به آن‌ها دچار شوید. در ادامه به برخی از آن‌ها و راه‌های درمانی‌شان اشاره کرده‌ایم. به طور کلی به هر یک از عوارض لیزر که دچار شدید، می‌توانید با کلینیک تماس بگیرید تا به شکلی صحیح راهنمای‌تان کنیم.

 • درد: برای کاهش درد، بلافاصله بعد از لیزر از کمپرس سرد استفاده کنید. درد عارضه‌ای موقتی است و خود به خود برطرف می‌شود.
 • قرمزی و التهاب: استفاده از کمپرس سرد یا ژلِ بعد از لیزر ، درمان‌های موثری برای قرمزی و التهاب هستند. این عارضه هم موقت بوده و خود به خود برطرف می‌شود. اگر قرمزی و التهاب خیلی شدید باشد، می‌توان از استروئیدهای موضعی استفاده کرد.
 • تغییر رنگ پوست: یکی از عوارض لیزر که ماندگاری زیادی دارند. برای رفع این مشکل می‌توان از کرم‌های سفید کننده، لایه بردارها یا تزریق استروئید استفاده کرد. لکه‌های تیره یا روشن پوستی بین چند ماه تا چند سال ماندگارند. البته احتمال وقوع این عارضه بسیار نادر است.
 • سوختگی و تاول: این عارضه زمانی رخ می‌دهد که دستگاه لیزر فرسوده باشد یا اپراتور لیزر تجربه‌ی کافی نداشته باشد. درمان این عارضه به شکل مراقبتی یا حمایتی است. یعنی باید از پمادهای مخصوص سوختگی و داروهای مسکن استفاده کنید تا خود به خود درمان شود. در صورتی که سوختگی شدید باشد، برای شما داروهای استروئیدی موضعی قوی تجویز خواهد شد که باید تا چند روز بعد از درمان استفاده کنید.
 • افزایش آکنه‌ها: گاهی بعد از لیزر آکنه‌های پوستی زیاد می‌شوند. در ابتدا می‌توان از آنتی‌بیوتیک‌های موضعی برای درمان آن‌ها استفاده کرد و اگر نیاز بود، به سراغ درمان با داروهای ایزوترئونین (مانند راکوتان) می‌رویم. این عارضه نادر است.

توجه داشته باشید که عدم رعایت توصیه‌های بعد از لیزر موهای زائد می‌تواند به عوارض جدی‌تر ختم شود. استفاده از لوسیون بعد از لیزر، دوری از قرار گرفتن در معرض نور UV، نوشیدن آب کافی و مواردی از این دست در افزایش اثربخشی و همچنین کاهش وقوع عوارض تاثیر زیادی دارند.

اثر گذاری لیزر

اثر گذاری لیزر، زمانی به حداکثر خود می‌رسد که دوره‌ی درمانی را تکمیل کنید. معمولاً به 4 تا 6 جلسه‌ی لیزر درمانی که ماهی یک بار برگزار می‌شود نیاز هست. در هر جلسه بخشی از موهای زائد برای همیشه از بین می‌روند.

موهای بدن دارای یک چرخه‌ی رشد هستند که سه مرحله دارد. در مرحله‌ی اول موها رشد می‌کنند. در مرحله‌ دوم رشد متوقف شده و پیاز مو تحلیل می‌رود. در مرحله‌ی سوم مو می‌ریزد و فولیکول برای ۳-۴ ماه غیرفعال می‌شود. لیزر تنها روی موهایی اثر می‌کند که در مرحله‌ی اول قرار دارند. معمولاً ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد در مرحله‌ی اول به سر می‌برند. برای همین انتظار می‌رود که بعد از لیزر و اتمام دوره‌ی درمان، به کاهش ۸۰ تا ۹۰ درصدی موهای زائد برسیم.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.6 / 5. تعداد رای ها 768

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫54 دیدگاه ها

 1. سلام خسته نباشید.من الان پنج دوره لیزر بکینی انجام دادم.ولی یه مدته که عفونت واژن گرفتم.هر بار که دوره درمان تمام میشه دوباره عود میکنه.بنظرتون ربطی به لیزر داره یا خیر

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر ربطی ندارد. برای درمان به پزشک متخصص زنان مراجعه فرمایید.

 2. سلام وقتتون بخیر باشه.
  قسمت های صورت که ژل داره رو اگر لیزر کنیم ژل از بین میره؟

 3. سلام وقتتون بخیر،مرکز لیزرم به من گفتن از یکماه قبل لیزر نباید اپیلاسیون کرده باشم و۱۴روز بعد لیزر باید ژیلت بزنم و یکبار هم قبل از نوبت لیزر بعدیم.(در ماه فقط همین دوبار موهارو بزنم)
  اگه این دوبار درماه رو شیو کنم موها کلفت میشن؟!

 4. سلام ببخشید آیا اشکالی داره بعد از جلسه لیزر دوس آب ملایم بگیریم؟اب گرم نه…

  1. وقتتون بخیر.اگه ۲۴ساعت بعد از لیزر، با اب سرد حمام کنم و از شامپو بدن استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟

 5. باسلام ببخشید من لیزر کردم دوروز بعدش کیسه کشیدم و اسکراب کردم الان لکه شده پاهام چیکار کنم😞میرن ایا؟اصن چی باید استفاده کنم تا برن و سوال دومم اینکه من بعداز لیزر پشت لب درمعرض نورخورشید قرار گرفتم والان لکه پشت لبم چیکار کنم ایا لیزو متوقف کنم یا نه اصن چیکارش کنم برن دیگه دارم افسرده میشم میبینمش ممنون میشم جواب بدین😞

  1. با سلام و وقت بخیر

   تا زمانیکه لک دارید آن مواضع را نباید لیزر موهای زائد انجام دهید. کرم های اوره دار و روشن کننده مصرف کنید تا ۶ ماه بعد از بین می رود.

  2. عزیزم اصلا تا۴روز نباید به بدنت اب برسه الانم باید از دکتر بپرسی

 6. سلام خسته نباشید من دوروزه لیزر موانجام دادم از روز اول تاول های ریززده و ازش آب خارج میشه ولی اصلا نمیسوزه فقط تاول زده و آب میاد مشکلی نداره خوب میشه؟؟؟؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   آموزش نحوه کار با دستگاه های لیزر خانگی همراه آن ها ارائه شده است.

 7. سلام من 6 جلسه است که لیزر صورت میرم و حس میکنم تاثیر چندانی نداشته و اتفاقا برعکس موهای صورتم ضخیم شده وقتی به دکتر گفتم گفت که موهای صورت افت و خیز دارن و این طبیعیه اول ضخیم میشه بعد میریزه و باید حدود 3 سال ادامه بدم این لیزر رو
  میخواستم نظر شما رو هم بدونم ممنونم

 8. سلام وقت بخیر.
  من لیزر انجام دادم و توی دومین جلسه روی پوستم لکهای قهوه‌ای ایجاد شده. الان دو هفته گذشته ولی هنوز نرفتن. ممکنه راهنماییم کنید؟

 9. سلام وقت بخیر
  من بعد از دومین جلسه لیزر کل بدن وقتی که حمام کردم از شامپو بدن هم استفاده کردم و آب هم گرم بود ،این باعث کاهش اثر لیزر میشه؟و صورتم را هم با شوینده قوی و آب سرد شستم.

 10. سلام من موهام خیلی زیادن درحد صورت یک مرد بنظرتون جلسه لیزر باید برم؟؟؟؟؟

 11. سلام.. من چندماه پیش لیزر انجام دادم..متاسفانه روی دستم و بازو هام و بعضی نواحی دیگه بدم جای شات لیزر مونده و کاملا مشخصن.. بعد اون لیزر و متوقف کردم.. باید چکار کنم که از بین برن.؟ پماد سوختگی زینک و پماد میموزا سی گل 10%هم استفاده کردم و بی تأثیر بود..

  و سوال بعد اینکه سه روز بعد از لیزر که باید پماد زینگ بزنیم، روزی چند بار باید بزنیم.؟
  خیلی ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بین ۲ تا ۶ ماه از بین خواهد رفت.
   معمولا پوست های مختلف متفاوت هستند روزی دو بار معمول است.

  2. سلام
   من سه جلسه لیزر انجام دادم.با دستگاه الکساندرایت کندلا پرو مکس.روی همه بدنم خیلی خوب جواب گرفتم اما موی پاهایم اصلا رشد نکرد که بریزه همون جوری توی پوست مونده.نمیدونم باید فاصله جلسات رو بیشتر کنم یا کمتر یا اصلا مدتی لیزر نرم؟؟؟

 12. با سلام
  من آفتاب گرفته بودم و بعد اشتباها رفتم لیزر، پاهای من سوخت و بعد از یک ماه خوب شد اما جای شات لیزرها روی ساق پاهام لکه سفید شده، الان دو ماه از لیزر میگذره، لطفا بگید که با این لکه ها چه کنم، آیا درمانی هست؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   برای درمان سریع حتما باید بصورت حضوری به پزشک متخصص پوست مراجعه فرمایید. اما به طور معمول بین ۲ تا ۶ ماه خود بخود از بین می رود.

 13. سلام من بدنسازی کار میکنم و دارو های هرمونی استفاده میکنم آیا لیزر تاثیری داره برام؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان لیزر مو برای شما هم وجود دارد.

 14. سلام وقتتون بخیر استفاده از اسکراب تا چندروز بعد از لیزر مشکلی نداره

  1. با سلام و وقت بخیر

   معمولا دوهفته بعد از لیزر موهای زائد می توان از اسکراب یا کرم های اسیدی استفاده کرد.

  2. سلام.بعد از انجام جلسه اول لیزر دانه های سیاه زیادی که ریشه سوخته مو هست رو قسمتهای مختلف پوستم باقی مونده.
   میخواستم بدونم چند وقت بعد از بین میرن؟
   برای برطرف شدنش انجام میکرودرم رو توصیه میکنید؟

 15. سلام، وقتتون بخیر باشه
  من ۸ جلسه لیزر انجام دادم(هر ماه، صورت و زیر گردنم رو)
  ۱۵ روز قبل آخرین جلسه رو رفتم
  ولی الان تقریبا ۷۰ درصدشون برگشته …
  دستگاه کندلا هست که خنک کننده هم داره و اشعه ش غیرمستقیمه، ضمن اینکه روی صورتم یه سری جوش ریز زیرپوستی ایجاد شده!
  سال گذشته هم ۹ جلسه واسه زیرگردنم لیزر کردم ولی با دستگاه آلکساندریت که مستقیم روی پوست قرار می‌گرفت… باز متاسفانه بعد ۲ ماه برگشت داشت
  «« مشکل هورمونی یا تنبلی تخمدان هم ندارم ، دکتر زنان رفتم »»
  بنظرتون چیکار کنم؟ واقعا اذیت میشم ، این دکتری که لیزر انجام میده گفت که همیشه و هر ماه باید بیای شارژ کنی لیزر صورتت رو ….

  ممنون میشم جواب بدین 🌹

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر بعد از ۲ ماه و بعد از جلسه ششم باز موی جدید رشد کند در واقع لیزر موهای زائد برای شما مفید نبوده است.

  2. سلام .من هم این مشکل را داشتم ولی دستگاه را تغییر دادم درست شد

 16. سلام وقتتون بخیر .اینکه بعد از لیزر از آب داغ استفاده نکنیم یعنی حمام نباید بریم به هیچ وجه؟

 17. سلام من میخوام بدونم که بعد از چند سال دیگه یه موقع مو ها با ضخومت بیشتر رشد نکنند من هنوز لیزر نکردم اگه این فکرم درسته اصلا نکنم،و همچنین میخواهم با دستگاه کندلا۲۰۰۱۸ آمریکایی بزنم خوبه؟ سپاسگذارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   سوال خود را واضح تر بپرسید. منظور شما را متوجه نشدیم.

  2. خیر ، لیزر باعث نمیشه چند سال بعد موها با ضخامت بیشتری نمایان شوند بلکه به علت تخریب فولیکول تعداد کمی که مجدد بعد مدت طولانی رویش دارند بسیار نازک هستند.

 18. سلام و وقت بخیر
  ببخشید من چهار جلسه ست که ناحیه بیکینی رو لیزر کردم، پوستم نازک و حساسه و احساس میکنم پوستم یه مقدار تیره شده. به نظرتون از چه پمادی استفاده کنم که رنگش طبیعی بشه و اینکه لیزر به چه شدتی برای من مناسبه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   درجه لیزر موهای زائد برای شما زیاد بوده باید کمتر شود. تیرگی آن ۲ تا ۶ ماه دیگر حل می شود حتی امکان دارد روشن تر نیز شود.

 19. سلام و وقت بخیر.من چندسال پیش موهای زائد صورتمو ک کم هم نبودن لیزر کردم ولی تاثیری نداشت الان بعداز چندسال دوباره با دستگاه پلاتینیوم پلاس آلما دارم لیزر رو انجام میدم موهای صورتم کم شدن ولی ازبین نرفتن بنظرتون چکاری انجام بدم.؟؟؟

 20. سلام وقتتون بخیر
  من 4 روز پیش لیزر کردم با دستگاه دایود جلسه پنجمم بود
  و برای اولین بار بود که پماد زایلاپی برای بی حسی زدم
  بعد از اون ساق پام و یکمی هم بیکینی خارش نسبتا زیادی پیدا کرد که دفعات قبل اصلا اینجوری نشده بودم میخواستم بدونم علتش چیه؟ اگر بخاطر درجه زیاد لیزر بوده من به اپراتور بگم که درجش رو کمتر کنه
  بعد از لیزر هم درد شدیدی هم نداشتم یه سوزش خفیف بود اما تازه امروز که 4امین روزه متوجه شدم قسمت بیکینیم انتهاش یعنی نزدیک واژن و مقعد کمی سوختگی در 3 قسمت وجود داره و روی هم رفته میشه گفت اندازه سطح یک سکه میشه و مثل این شده که یه لایه پوست روش کنده شده و یکم قرمزه
  برای درمانش باید چیکار کنم ؟ دفعه بعدی میتونم این قسمت رو لیزر کنم یعنی باعث سوختگی بیشتر نمیشه ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   با توضیحات شما بنظر میاید که سوختگی در اثر لیزر است. از علائم آن این است که تا۷۲ ساعت بعد سوختگی و دامنه آن مشهود نیست. برای بار آینده اگر این سوختگی منجر به تیرگی پوست در آن ناحیه شده باشد نباید لیزر شود در غیر اینصورت اشکالی ندارد.
   درجه انرژی دستگاه را باید پایین بیاورند.
   برای درمان حتما به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

 21. سلام.
  من رو دستم بعضی نقاط خال های ریز قهوه ای یا مشکی دارم که همسطح با پوستمن.
  در این صورت نباید لیزر کنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   نقاطی که کک و مک و خال دارد نباید لیزر شود.

 22. سلام وقتتون بخیر. بعداز اولین جلسه لیزر چه زمانی میتونیم از ژیلت استفاده کنیم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله مشکلی نیست. دو روز بعد می توانید استفاده کنید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   فقط برای انجام لیزر مو ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از لیزر ژیلت می کشید و تا دو هفته قبل از لیزر می توانید اپیلاسیون به هر طریقی که می دانید انجام بدهید.
   تیغ کشیدن موها را ضخیم می کند پس بهتر است بعد از لیزر موهای زائد از استفاده از تیغ پرهیز کنید.

  1. سلام. در طی دوره درمان لیزر موهای زائد میشود از لایه بردار جای جوش که پزشک تجویز کرده استفاده کرد؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   بهتر است یک هفته قبل و یک هفته بعد از آن استفاده نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا