تست کرونا

3 روش تست کرونا در استانبول

دسته بندی : اخبار

بیماری کووید 19 تبدیل به یک اپیدمی سهمگین و خطرناک در دنیا شده است و هنوز بسیاری از کشورها به شکل شدیدی درگیر آن هستند.از این‌ رو مسئله تست، پیشگیری و بررسی این بیماری بیش از هر زمانی در کشورها نمود پیدا کرده است. کشور ما هم مدتی است که سعی در کنترل دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تر مسافرانی را دارد که کشورهای خارجی را به مقصد ایران ترک می‌کنند.

ازاین‌رو استفاده از روش‌های سریع تشخیص کووید 19 در کشورهای مبدأ بسیار رونق پیدا کرده است. دراین‌بین بسیاری از شرکت‌های مسافربری، هواپیمایی و هتل‌ها نیز اقداماتی را در جهت رفاه حداکثری مشتریان و کاربران خود ارائه می‌دهند که از جمله آن‌ها می‌توان به تست کرونا در فرودگاه و… اشاره کرد. اصل مهم در چنین تست‌هایی سرعت بالای ارائه پاسخ می‌باشد که البته در کنار آن باید دقت کنید که شرکت موردنظر و یا مؤسسه‌ای که به شما خدمات تست کرونا را ارائه می‌دهد گواهی‌ها و تأییدیه‌های لازم را از کشور متبوع داشته باشد.

تست کرونا در استانبول چگونه است؟

تست کرونا از استانبول به تهران، چیزی که احتمالاً شما هم در حین مطالعه این مطلب درگیر کسب اطلاعات در مورد آن هستید. در واقع کشور ایران برای پروازهای ورودی خود در کشور مبدأ تست را بررسی و سپس تأیید خواهد کرد که آیا شخص اجازه ورود به ایران را دارد یا خیر. کشور ترکیه نیز یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای ایرانیانی است که بنا به هر دلیلی به آن سفر می‌کنند. همان‌طور که احتمالاً می‌دانید مدتی است پروازهای استانبول به ایران و برعکس دایر شده است. تفاوتی ندارد که برای سفر کاری به ترکیه مسافرت کرده‌اید یا این که شهروند این کشور هستید.

در نهایت لازم است که تست کرونا PCR بدهید. البته که یک شرط مهم وجود دارد و این است که تست شما باید توسط وزارت بهداشت و درمان کشور ترکیه و ایرلاین‌های فعال در این کشور تأیید شود.اما چگونه این اتفاق رخ خواهد داد. قیمت تست کرونا در استانبول معمولاً عامل تعیین‌کننده‌ای برای انتخاب یک سرویس‌دهنده است. ازاین‌رو توجه داشته باشید که صرفاً ارزان بودن یک شرکت نمی‌تواند دلیلی بر خوب بودن آن باشد.

چون بسیاری از این مراکز تست کرونا در استانبول مجوزهای لازم را ندارند. جواب‌ها صحیح نیست و حتی اگر کل پروسه و عملیات تست کرونا به‌درستی انجام شده باشد به دلیل عدم اتصال به شبکه بهداشت فرودگاه نمی‌تواند تست شما را تأیید کند.

قوانین بررسی معتبر بودن تست کرونا

تست کرونا از استانبول به تهران توسط بسیاری از بیمارستان‌های دولتی قابل انجام است. لازم است که سامانه‌ای تحت عنوان ENABIZ تست سی پی آر شما را تأیید کند. چگونه؟ خوب فایل جواب یا فرمی که برای شما ارسال خواهد شد دارای یک بارکد خواهد بود.

این بارکد توسط مأمورین فرودگاه اسکن شده و در نهایت این داده دیجیتال آن‌ها را به سامانه بررسی و احراز اصالت تست کرونا متصل می‌کند. در نهایت آن‌ها براین‌اساس می‌توانند سالم یا کرونایی بودن اشخاص را بررسی نمایند. درصورتی‌که تست کرونای شما منفی باشد قادر به پرواز از طریق تمامی ایرلاین‌ها خواهید بود. در غیر این صورت نیاز است که در منزل و یا محلی که در آن سکونت داشتید قرنطینه شوید و تا زمانی که شرایط شما به حالت عادی بازنگشته است همچنان به شما اجازه پرواز داده نمی‌شود. این اتفاق تا زمانی است که تست کرونای شما منفی شود.

بهترین مکان‌ها برای تست کرونا در ترکیه

بسیاری از شرکت‌ها به‌واسطه همکاری با بیمارستان‌های دولتی به شما اجازه انجام تست کرونا در منزل، هتل و یا حتی هر مکانی که شما می‌خواهید را می‌دهند. قیمت تست کرونا در استانبول به این روش معمولاً ارزان است و دلیل آن عدم حضور واسطه، عدم دریافت هزینه‌های اضافه و دستمزد و همین‌طور حمایت بیمارستان‌های دولتی است. از طرفی این پرسش ایجاد می‌شود که آیا پس از تزریق دو دز واکسن نیز لازم است که برای سفر و پرواز به ایران تست بدهیم؟ در پاسخ به این سؤال باید عرض کنیم که فارغ از این که واکسن مورداستفاده شما چیست.

لازم خواهد بود که برای استفاده از خدمات ایرلاین‌های جمهوری اسلامی ایران و پرواز از سمت ترکیه به ایران تست کرونا را 72 ساعت قبل از پرواز انجام دهید. خوب بر اساس بررسی‌ها متوجه این مسئله شده‌ایم که بسیاری از مؤسسات تست کرونا در فرودگاه استانبول، قیمت پایین‌تر یا بالاتر از نرخ مصوب را ارائه می‌دهند.

پایین بودن این قیمت در بیشتر مواقع به این معنی است که تست شما اصالت نداشته و حتی وقتی می‌خواهید آن را به‌عنوان مدارک پرواز به فرودگاه ارائه دهید. توسط وزارت بهداشت و درمان کشور ترکیه تأیید نخواهد شد. در نتیجه هزینه شما بی‌نتیجه می‌باشد و گران بودن برخی شرکت‌ها نیز به دلیل بالابردن حاشیه سود و سوءاستفاده از شرایط مسافرین در کشور غریب است که متأسفانه توسط بسیاری به‌عنوان یک موتور اقتصادی استفاده می‌شود.

روش های تست کرونا در استانبول

  • تست در بیمارستان های دولتی و خصوصی که مورد تایید ایرلاین باشند.
  •  تست در منزل و هتل توسط شرکت ترکیه هلپر
  •  تست در فرودگاه با حضور ۵ ساعت قبل پرواز

سفارش تست کرونا در هتل ترکیه

خوب پرسش مهم بعدی مربوط به یافتن این‌گونه مراکز برای انجام تست کرونا است. بسیاری از شرکت‌های مسافربری و همین‌طور مراکزی که در زمینه اقامت و شهروندی ترکیه فعالیت می‌کنند به شما خدمات ویژه سفارش و انجام آزمایش PCR را ارائه مید هند.

همان طور که ذکر کردیم تفاوت قیمت و تعرفه تست کرونا در استانبول نیز وابسته به معتبر بودن و مورد تایید بودن ایرلاین ها و سازمان بهداشت ترکیه می باشد. قیمت تست کرونا در استانبول مگر در برخی شرایط خاص تنزل یا افزایش نخواهد داشت. شما تست را در محلی که خودتان می‌خواهید انجام می‌دهید. پس از آن به کد پیگیری ارائه شده و در نهایت درصورتی‌که در فرودگاه تست بدهید جواب‌دهی ظرف مدت 6 ساعت انجام خواهد شد.

همین‌طور درصورتی‌که تا قبل از ساعت کاری تست کرونا بدهید، پاسخ آن تا 7 بعدازظهر آماده و در غیر این صورت لازم است که تا 8 صبح فردا صبر کنید. پاسخ تست هم به‌صورت اینترنتی و در قالب فایل الکترونیکی PDF قابل دانلود و ارائه می‌باشد. البته تعداد مراکز تست کرونا از استانبول به تهران زیاد است. اما برای ایرانیانی که آشنایی با یک شهر و کشور و قوانین آن ندارند قطعاً سخت است که به دنبال یک مرجع معتبر باشند. در نتیجه شرکت‌های فعال در زمینه اقامت و یا شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند بهترین راهنما باشند.

قیمت و شرایط تست کرونا در استانبول

برای انجام تست کرونا در استانبول و ترکیه نیازی به آمادگی وجود نخواهد داشت. درصورتی‌که در آپارتمان، هتل و یا محل کار و زندگی خود ساکن هستید و قصد سفر به ایران را دارید می‌توانید به‌راحتی و با کسب اطلاعات از مشاورین در این مورد توصیه‌های لازم را دریافت کرده و یا این که هماهنگی‌های لازم با شما انجام می شود که تست کرونا در منزل و هتل یا در فرودگاه و بیمارستانی نزدیک به شما و آدرسی که خودتان مایل هستید انجام شود.

از طرفی تست خود را پس از منفی شدن با به‌همراه‌داشتن بلیط، پاسپورت به کانتر مربوط به ایرلاین تحویل می‌دهید و در نهایت کارت پرواز شما در کمترین زمان ممکن با بررسی بارکد تأیید خواهد شد. اگر خدایی نکرده تست کرونای شما مثبت شد باید در خانه بمانید، توصیه‌های پزشکی را جدی بگیرید، ماسک بزنید و همین‌طور دستان خود را مرتباً بشویید و به جز مواردی که پزشک از شما می‌خواهد از خانه و یا هتل خارج نشوید.

علاوه‌برآن تست کرونا در فرودگاه استانبول نیز انجام می شود که جوابدهی ۴ ساعته می باشد و قیمت آن نیز بالاتر می باشد. قیمت خدمات شرکت ترکیه هلپر به صرفه و ارزان می باشد و پاسخگویی در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و نتیجه از طریق وب سایت یا ایمیل به شما اطلاع داده خواهد شد و شما فایل الکترونیکی آن را به‌راحتی دریافت و می‌توانید برای اسکن صحت اطلاعات از بارکد روی آن استفاده کنید.

تاریخ انتشار : 1400-09-17
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام