دانشنامه تزریق ژل

تزریق ژل پیشانی – هزینه، مزایا و مراقبت ها

()

چین‌ و چروک‌های صورت یکی از معضلاتی است که اکثر افراد از آن شکایت می‌کنند. برخی راه‌های درمان خانگی را جهت رفع چین و چروک پوست خود پیش می‌گیرند و برخی نیز اقدام به انجام روش‌های درمانی کلینیکال می‌کنند. هر دو گروه به خاطر استفاده از روش‌های درمانی مختلف در معرض خطر قرار دارند و ممکن است پوست آن‌ها با این درمان‌ها سازگار نباشد.

برای مثال، تزریق ژل پیشانی اگر به درستی انجام نشود، ممکن است فرد را دچار واکنش‌های آلرژیک و از همه بدتر عفونت‌های شدید کند. پیشانی بسیاری از افراد به دلایل مختلفی نظیر ژنتیکی، عدم مراقب درست از پوست خود و غیره دچار چین وچروک می‌شود.

کلینیک‌های زیادی وجود دارند که با انجام روش‌های مختلف اقدام به محو کردن چین و چروک‌های پوست کرده و با ارائه خدمات نوین نظر بیماران را به خود جلب می‌کنند. اما، بهتر است به هر کلینیکی در این زمینه اعتماد نکرده و با چشمانی باز اقدام به دنبال یک مرکز درمانی مناسب باشید. بهتر است قبل از مراجعه به یک کلینیک حرفه‌ای با نحوه درمان چین و چروک پیشانی با تزریق ژل آشنا شده و از عوارض، مزایا و هزینه‌های آن و از همه مهمتر علت بروز چین و چروک در این ناحیه مطلع شوید.

دلایل متعددی در ایجاد چین وچروک پیشانی و در نتیجه روی آوردن به تزریق ژل پیشانی دارد که یکی از مهمترین آن‌ها افزایش سن می‌باشد. افزایش سن موجب کاهش کلاژن بدن شده و این امر در آبرسانی به منافذ پوست نقش تاثیرگذاری دارد. البته، این امر نمی‌تواند دلیل اصلی این عارضه باشد و عوامل دیگری نیز موثرند. یکی از این عوامل اضطراب، خستگی و عدم خواب‌ کافی می‌باشد. اضطراب شدید باعث می‌شود تا سیستم ایمنی بدن دچار اختلال شده و در نتیجه سیستم آبرسانی پوست مختل شود.

یکی دیگر از عواملی که نقش مهمی در ایجاد چین و چروک در قسمت پیشانی دارد، مصرف بیش از اندازه دخانیات است. مصرف بی‌رویه دخانیات موجب خشکی پوست و در نتیجه افزایش تعداد چروک‌های پیشانی شود. اصابت اشعه فرابنفش خورشید نیز از دیگر عوامل بروز چین و چروک پوست بوده و موجب می‌شود سلول‌های آبرسان پوست خیلی زود از بین بروند. توصیه می‌شود به مقدار کافی در روز آب بنوشید؛ اینکار باعث می‌شود تا آب بدن کاهش نیابد و منجر به ایجاد چروک در پوست نشود.

یکی از عواملی که بسیاری از پزشکان بر روی آن نقطه نظر دارند، اخم کردن مداوم و خط انداختن عمدی بر روی پیشانی است. این امر موجب انقباض ماهیچه‌های صورت و در نتیجه از بین رفتن سلول‌های آن می‌شود.

انتخاب مرکز معتبر تزریق ژل پیشانی

آشنایی با نحوه تزریق ژل پیشانی

برای اینکار ابتدا پزشک جنس پوست شما را بررسی و مناطقی را که نیاز به تزریق ژل دارد را تعیین می‌کند. این عمل تحت بیهوشی نبوده و تنها قسمتی از پیشانی که نیاز به تزریق دارد، توسط پزشک بی‌حسی موضعی می‌شود. برای بی‌حس کردن ناحیه پیشانی پزشک بسته به تشخیص خود یکی از 3 روش مالیدن پماد بی‌حسی، تزریق ماده بی‌حسی و قراردادن کمپرس یخ را انتخاب می‌کند. سپس، پزشک صبر می‌کند تا قسمت مورد نظر بی‌حس شود تا فرایند تزریق ژل را آغاز کند. میزان تزریق بی‌حسی بسیار مهم است و نباید بیش از حد نیاز به پوست وارد شود.

در این مرحله، پزشک به وسیله سرنگ مخصوص که دارای سوزن‌های ظریف است، محل‌های از پیش تعیین شده را انتخاب و ژل را به آن تزریق می‌کند. اینکار نیاز به دقت و سرعت عمل مناسبی دارد؛ چراکه اگر سوزن‌ها برای مدت زمان زیادی داخل منافذ پوست بمانند، موجب التهاب و آسیب پوست می‌شوند. تزریق صحیح با زاویه مناسب، یکی دیگر از نکاتی است که پزشک در این مرحله به آن توجه می‌کند. زاویه سوزن‌ها هرگز نباید به طور غیراستاندارد باشد و پزشک موظف است با نهایت دقت و ضرافت اینکار را انجام دهد.

تفاوت تزریق ژل پیشانی با بوتاکس

بسیاری از افراد عمل تزریق ژل را با بوتاکس یکسان می‌دانند. اما، این دو روش با یکدیگر فرق داشته که در ادامه به آن می‌پردازیم. ژل تزریقی برای پر کردن منافذ پوست و فضاهای خالی و فرورفتگی‌های آن می‌باشد. از این روش زمانی استفاده می‌شود که میزان فرورفتگی‌های بسیار عمیق باشد و عمل بوتاکس جوابگوی آن نباشد. متاسفانه برخی از افراد از این مسئله آگاه نبوده و از همه بدتر پزشک معالج نیز به دلیل نداشتن تجربه کافی روش اشتباهی را انتخاب می‌کنند. از این رو، توصیه می‌شود، حتما نزد یک پزشک حاذق بروید تا با تجویز روش درست، بهترین نتایج را کسب کنید.

بوتاکس زمانی انجام می‌شود که میزان چین و چروک‌های پوست عمیق نباشند. تزریق بوتاکس باعث می‌شود تا از حرکت ماهیچه‌های صورت جلوگیری شده و عضلات پیشانی هنگام اخم کردن و تغییر حالت صورت کمتر حرکت کنند. اما، اگر میزان خطوط پیشانی همانطور که گفتیم عمیق باشند، باید از روش تزریق ژل استفاده شود.

تزریق ژل به پیشانی در کلینیک خانه سفید

مزایای تزریق ژل به پیشانی

تزریق ژل پیشانی مزایای بی‌نظیری دارد که این روش درمانی را تبدیل به یک روش ایده‌آل کرده است. هدف از تزریق ژل، درمان قطعی چین و چروک پوست می‌باشد. از مزایای این روش می‌توان به افزایش تولید کلاژن اشاره کرد. هنگامی که سن افزایش پیبدا می‌کند، میزان تولید کلاژن نیز کاهش می‌یابد. تولید کلاژن موجب افزایش حجم پیشانی و در نتیجه رفع چین و چروک آن می‌شود. یکی دیگر از مزایای بی‌نظیر تزریق ژل، ماندگاری بالای آن است. بسیاری از روش‌های درمانی موقتی بوده و این امر موجب شکایت بیماران شده است. اما، تزریق ژل به دلیل ماندگاری بالای خود توانسته رضایت بیماران را جلب کند.

از دیگر مزایای این روش می‌توان به افزایش حجم پیشانی، تغییر ابعاد صورت و پیشانی، افزایش زیبایی و طراوت پوست، رفع قطعی چین و چروک‌های پیشانی، طبیعی جلوه دادن پیشان پس از تزریق ژل، رفع خطوط اخم و جوانی صورت اشاره کرد. البته، به شرطی این نتایج حاصل می‌شوند که تزریق ژل توسط یک پزشک باتجربه انجام شود. متاسفانه، برخی از افراد با مراجعه به پزشکان بی‌تجربه نتایج برعکس گرفتند و مجبور شدند برای رفع نواقص پیش آمده چندین برابر هزینه کنند. از این رو، قبل از مراجعه به پزشک از سوابق و مهارت آن اطلاع کسب کنید.

چه کسانی می‌توانند از روش تزریق ژل پیشانی استفاده کنند؟

افرادی زیادی هستند که می‌توانند از این روش درمانی جهت رفع چین و چروک پوست خود استفاده کنند. اما، باید این فرایند با تایید پزشک صورت گیرد تا خطری سلامت انسان را تهدید نکند. از این رو، پزشکان توصیه می‌کنند که فقط افرادی که دارای خطوط عمیق هستند از این روش درمانی استفاده کنند. البته، این بدان معنا نیست که سایر افراد حق انجام اینکار را ندارند، چراکه این تنها یک توصیه پزشکی است.

همچنین افرادی که دارای ابروهای افتاده یا پلک‌های آویزان دارند، مستعد انجام اینکار می‌باشند. به گونه‌ای که اگر از کرم‌ها و سایر روش‌های جوانسازی پوست استفاده شود، ممکن است افتادگی پلک‌ها و ابروها بیشتر نمایان شوند. از این رو، درمان چین و چروک به روش تزریق ژل بهترین گزینه برای چنین افرادی است تا بدون آنکه ابروها و پلک‌های آن‌ها افتاده‌تر دیده شوند، چین و چروک پیشانی از بین برود.

چه کسانی نباید از روش تزریق ژل پیشانی استفاده کنند؟

متاسفانه برخی از افراد علی‌رغم داشتن چین و چروک‌های زیاد، نمی‌توانند از روش‌های درمانی کلینیکال نظیر تزریق ژل بهره‌مند شوند. برای مثال، افرادی که از بیماری‌های دستگاه ایمنی بدن مانند دیابت رنج می‌برند، امکان درمان چین و چروک از طریق تزریق ژل برای آن‌ها فراهم نیست. همچنین افرادی که به ترکیبات ژل‌های تزریقی حساسیت دارند، هرگز نباید از این روش درمانی استفاده کنند؛ چراکه ممکن است این حساسیت‌ها به مرور زمان حاد شوند و سلامت افراد را به خطر بیاندازند.

از دیگر افرادی که نباید از این روش درمانی استفاده کنند، زنان باردار و شیرده هستند. این افراد باید تا پس از دوران زایمان و گذشت حداقل چند ماه از دوره شیردهی خود صبر کنند و سپس اقدام به درمان چین و چروک پوست خود کنند. همچنین، افرادی که از عفونت‌های باکتریایی پوستی و تبخال رنج می‌برند، نباید این روش درمانی را برای رفع چروک‌های پوستی خود انتخاب کنند. برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که هرگز نوجوانان زیر 18 سال از این روش درمانی استفاده نکنند و اجازه دهند تا کمی از سن رشد آن‌ها بگذرد. زیرا در برخی از مواقع بس از اتمام دوران بلوغ، مکانیزم بدن تغییر و چین و چروک‌های پوستی از بین می‌روند.

عوارض تزریق ژل پیشانی

روش تزریق ژل اگر به درستی انجام نگیرد موجب بروز عوارض شدید و آسیب‌های جبران‌ناپذیر خواهد شد. یکی از مهمترین عوارض این روش عفونت می‌شود؛ به گونه‌ای که اگر سوزن‌ها با زاویه‌ای مناسب وارد بافت پوست نشوند، ممکن است موجب عفونت شدید پوست شوند.

همچنین، در برخی از موارد مشاهده شده است که میزان ژل تزریق شده به پوست، بیش از حد نیاز بوده و موجب برجسته شدن پیشانی شده است؛ به گونه‌ای که بجای رفع چین و چروک پوست، برجستگی زشتی در قسمت پیشانی ایجاد شده است.

از دیگر عوارض این روش می‌توان به خونریزی شدید پس از تزریق ژل در برخی از موارد اشاره کرد. همچنین، عوارضی نظیر تورم ایجاد اسکار و نامتقارن جلوه دادن پیشانی در برخی از موارد مشاهده شده است. توجه داشته باشید که این عوارض زمانی رخ می‌دهند که  عمل تزریق ژل به درستی انجام نشود. از این رو، در انتخاب یک پزشک مناسب نهایت دقت را داشته باشید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشوید.

میزان ماندگاری ژل‌های تزریقی

ماندگاری تزریق ژل پیشانی بستگی به جنس و نوع ژل دارد. به طور مثال، ژل اسید هیالورونیک تقریبا 4 الی 6 ماه ماندگاری دارد که نیاز به چندین دوره ترمیم دارد. توجه داشته باشید، زمانی این روش به طور قطعی نتیجه‌بخش خواهد بود که دوره‌های ترمیمی به طور منظم طی شوند و پزشک هربار با تزریق بهترین ژل‌های تزریقی اقدام به درمان قطعی چین و چروک صورت کند.

معمولا، جلسات درمانی حدود 30 الی 45 دقیقه طول خواهد کشید. از این رو، هرگز به کلینیک‌هایی که وعده زمان‌های 5 الی 10 دقیقه‌ای می‌دهند اعتماد نکنید. چراکه فقط 15 دقیقه طول می‌کشد تا بی‌حسی‌های موضعی اثر کنند. انتظار نداشته باشید پس از یک جلسه درمان، بهترین نتایج را کسب کنید؛ البته، پس از انجام اولین دوره درمانی نتایج را به وضوح خواهید دید، اما، برای تثبیت این ژل‌ها باید صبور باشید و جلسات ترمیمی را به طور منظم طی کنید.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل

پس از تزریق ژل پیشانی حتما به توصیه‌های پزشک که خود عمل کرده و داروهای تجویز شده را به طور منظم مصرف کنید. در غیر اینصورت ممکن است پوست شما دچار قرمزی و کبودی شود. استفاده از کرم ضد آفتاب و پمادهای تجویز شده پزشک را فراموش نکنید. استفاده از این کرم‌ها باعث می‌شود تا پوست شما در برابر اشعات نور خورشید محافظت شود. توجه داشته باشید که نباید برای مدتی به پیشانی خود دست زده و به آن فشار وارد کنید. توصیه می‌شود برای مدتی هرگز خم نشوید تا فشار شما بر روی پیشانی نیفتد.

برای آگاهی کامل از این مراقبت ها به صفحه مراقبت های بعد از تزریق ژل مراجعه فرمایید.

هزینه تزریق ژل در کلینیک خانه سفید

هزینه تزریق ژل پیشانی

معمولا بسته به نوع خدماتی که در کلینک ارائه می‌شود، هزینه‌ها متغیر هستند. این خدمات شامل نوع ژل، میزان ژل و حجم چین و چروک‌های پیشانی می‌شوند که هر کدام هزینه متغیری دارند. به گونه‌ای که قیمت هر سی‌سی از ژل ژوویدرم از 400 هزار تومان شروع می‌شود و تا 2 میلیون تومان و بیشتر هم در بازار وجود دارد.

با یک حساب سر انگشتی می‌توان گفت که هر جلسه ممکن است تقریبا 2 الی 3 میلیون تومان هزینه در بر داشته باشد. البته هزینه دقیق تنها پس از معاینه دقیق شما و با توجه به شرایط مختلف نظیر کیفیت ژل و کمبود این ژل‌ها در کشور مشخص می‌گردد.

ما در کلینیک خانه سفید با تهیه بهترین برندهای مورد تایید FDA امریکا و استفاده از پزشکان مجرب و تحصیل کرده در دانشگاه های اروپا و امریکا سعی در ارايه بالاترین کیفیت خدمات پوست و مو در این زمینه هستیم. برای دریافت اطلاعات کامل از نحوه تعیین وقت تزریق ژل با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ و یا همراه ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا