دانشنامه تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس | مزایا، عوارض و هزینه

()

همه‌ی ما به تاثیر شگفت انگیز ابروها بر جلوه‌ی ظاهری چهره آگاه هستیم. با این که چشم‌ها را دروازه‌ای به روح آدمی می‌دانند، در واقع این ابروها هستند که با کوچک‌ترین تغییرات در محل و شکل‌شان، احساسات درونی ما را به معرض نمایش می‌گذارند. در این مقاله می‌خواهیم در مورد ابروهای ایده‌آل و جذاب صحبت کنیم و ببینیم که تزریق بوتاکس چگونه می‌تواند به زیبایی صورت و ابرو های ما کمک کند.

اهمیت زیباسازی ابروها

نقش ابروها در زیبایی چهره و انتقال احساسات معمولاً دست کم گرفته می‌شود. ولی در هنرهای نمایشی و گریم، به بهترین شکل، تاثیرات ابرو را برای انتقال احساسات به کار گرفته می‌شود.

اگر نگاهی به فیلم‌های سینمایی بیندازید، به اهمیت شکل و حرکات ابرو واقف می‌شوید. مثلاً جادوگر شیطانی که شخصیت منفی داستان است، ابروهایی تیز با شیبی تند دارد. در سمت مقابل قهرمان داستان، دختری است با ابروهایی که فاصله‌ی زیادی با چشم‌هایش دارند تا حالت بی‌گناهی و بی‌آلایش بودن او را تداعی کنند.

این حالت‌های ابرو برای فیلم‌های سینمایی بسیار مناسب هستند ولی در دنیای واقعی تلاش ما این است که به کمک روش‌های مختلف مثل تزریق بوتاکس به « ابرو های ایده‌آل » برسیم.

اهمیت زیباسازی ابروها

ابروهای ایده‌آل

تعریف و درک ما از ابروهای «ایده‌آل» از نظر زیبایی شناختی به مرور زمان تغییر کرده و امروز چندین و چند روش برای طراحی آن «ابروهای بی‌نقص» وجود دارد. به طور کلی برای طراحی ابروهای ایده‌آل باید به چهار عامل مهم توجه کنیم:

 • ویژگی‌های صورت : ساختار استخوانی-عضلانی صورت تاثیر بسیار مهمی در طراحی ابروها دارد. پزشک متخصص زیبایی با ترسیم خطوط و اندازه‌گیری نسبت‌های طلایی در ساختار صورت شما، می‌تواند حدود ابروهایی که به چهره‌ی شما بنشینند را مشخص کند.
 • ویژگی‌های ابرو : مواردی مثل شکل هندسی و قوس در اصلاح و زیباسازی ابروها اهمیت دارند.
 • هدف و طرح دلخواه شما : به هر حال این شما هستید که قرار است بیشترین لذت را ابروهای خود ببرید و مهم است که خودتان چه در ذهن دارید.
 • روش درمانی : برای اصلاح و زیباسازی ابروها می‌توانیم از روش‌های مختلفی استفاده ‌کنیم؛ مثل تزریق بوتاکس به ابرو. هر روش درمانی قابلیت‌های خاص خودش را دارد و اثرات خاص خودش روی صورت می‌گذارد.

روش‌های زیباسازی ابرو

امروزه روش‌های بسیار زیادی برای زیباسازی ابروها وجود دارد؛ مانند وکس، بند انداختن، تاتو و هاشور، میکروبلیدینگ، کاشت ابرو، جراحی لیفت ابرو و در نهایت موضوع مورد بحث ما یعنی تزریق بوتاکس به ابرو. همه‌ی این روش‌ها در جای خودشان تاثیر چشم‌گیری در زیبایی ابروها و نهایتا صورت شما خواهند داشت.

به طور معمول زیباسازی ابروهای بیشتر خانم‌های جوان در آرایشگاه انجام می‌شود. جایی که آرایشگر با اصلاح توزیع موهای ابرو، کار زیباسازی را انجام می‌شود. ولی با افزایش مشکلاتی در ناحیه‌ی دور چشم و ابرو ایجاد می‌شود که دیگر به کمک روش‌های آرایشگاهی قابل اصلاح نیست و باید به سراغ روش‌های پزشکی زیبایی بروید.

روش‌های زیباسازی ابرو

پزشکی زیبایی و جراحی پلاستیک

در گذشته وقتی به این مرحله می‌رسیدیم که آرایشگاه‌ها و روش‌های آرایشی در زیباسازی ابروها ناتوان بودند، باید یکراست به سراغ روش‌های جراحی می‌رفتیم و چاره‌ی دیگری نداشتیم. به طور سنتی جراحان در کنار جراحی بلفاروپلاستی (لیفت پلک) شکل و ساختار ابروها را نیز اصلاح می‌کردند. جراحی نتایج خوبی دارد ولی دردسرهای زیادی را برای درمان‌جو ایجاد می‌کند.

تزریق بوتاکس به ابرو در گذشته چندان موثر نبود ولی با پیشرفت در تولید سم‌های باکیفیت و ایمن بوتولینوم و همچنین بهبود تکنیک‌های تزریق، اکنون بسیاری از درمان‌جویان دیگر نیازی به جراحی ندارند.

تزریق بوتاکس به ابرو

شاید فکر کنید که شکل ابروها به توزیع موهای ابرو در ناحیه‌ی ابرو بستگی دارد. البته که توزیع موها بسیار مهم است ولی آنچه تاثیر اساسی‌تری دارد و در تزریق بوتاکس به ناحیه‌ی ابرو مورد هدف سوزن ما قرار می‌گیرد، عضله است. چندین عضله در ناحیه‌ی ابرو روی شکل ابرو تاثیر می‌گذارند. این‌ها شامل موارد زیر هستند که در تصویر زیر جایگاهشان را مشاهده می‌کنید:

 1. عضله‌ی پیشانی
 2. عضله هرمی
 3. عضله‌ی چین دهنده
 4. عضله پایین کشنده‌ی مژگانی
 5. بخشی از عضله‌ی حلقوی چشم

ماهیچه های ناحیه ابرو

تاثیر عضلات ناحیه‌ی ابرو با هم متفاوت است. مثلاً وقتی عضلات هرمی منقبض می‌شوند، ابرو به سمت وسط صورت و پایین حرکت می‌کند. در نتیجه‌ی این حرکت، چین افقی روی پل بینی ایجاد می‌شود. اگر عضلات چین دهنده و پایین کشنده‌ی مژگانی منقبض شوند، بازهم ابروها به سمت پایین و وسط حرکت می‌کنند ولی اینبار خطوطی عمودی در حد فاصل بین دو ابرو (گِلابِلا) ایجاد می‌شود.

اثر و عملکرد بوتاکس

بوتاکس یا به بیان صحیح‌تر، سم بوتولینوم نوعی سم فلج کننده‌ی عضلات است که توسط باکتری‌ها ساخته می‌شود. این سم در آزمایشگاه‌های پیشرفته برای استفاده‌های درمانی و زیبایی تولید شده و به باز عرضه می‌شود. برندهای مختلفی سم بوتولینوم درمانی و زیبایی را تولید می‌کنند و در واقع «بوتاکس» یکی از برندهای این محصول است؛ ولی تزریق سم بوتولینوم، به تزریق بوتاکس معروف شده و این دو معادل یکدیگر به حساب می‌آیند.

بوتولینوم با اثر روی عضلات و اعصاب ما به طور موقت و برگشت‌پذیر باعث فلج شدن عضلات می‌شود. معمولاً چند ماه بعد از تزریق سم بوتولینوم، اثرات سم از بین می‌رود و عضلات شما دوباره فعال می‌شوند. در این زمان باید برای تزریق دوباره‌ی بوتاکس به کلینیک مراجعه کنید.

 آیا کاندیدای مناسب تزریق بوتاکس به ابرو هستید؟

تزریق بوتاکس در هر ناحیه‌ای تنها به افراد بالغ بالای ۱۸ سال توصیه می‌شود. به طور کلی خانم‌ها و آقایانی که دچار خطوط اخم دینامیک یا متحرک هستند، بیشترین بهره را از تزریق بوتاکس به ابرو خواهند برد. افتادگی ابرو، تغییر در قوس ابرو و مشکلات تقارن نیز از جمله مشکلاتی هستند که به خوبی با بوتاکس درمان می‌شوند.

در کنار تزریق بوتاکس می‌توانید از سایر روش‌های زیباسازی ابرو مثل میکروبلیدینگ، کاشت ابرو و کرم‌های ضد چروک استفاده کنید ولی حتماً در مورد فواصل زمانی ایمن بین تزریق بوتاکس و سایر روش‌های زیبایی با پزشک خود مشورت کنید. همچنین برخی از مراجعین ما برای رسیدن به بهترین نتایج، در کنار جراحی بلفاروپلاستی از تزریق بوتاکس برای حذف خطوط بین دو ابرو و لیفت ابروها استفاده می‌کنند.

کاندید مناسب تزریق بوتاکس ابرو

قبل از تزریق بوتاکس به ابرو با پزشک متخصص کلینیک جلسه‌ی مشاوره‌ای خواهید داشت و تمام دستآوردها و خطرات احتمالی درمان با شما مطرح می‌شوند. این موارد بسیار مهم هستند؛ چرا که کاندیدای مناسب هر روش درمانی و زیبایی، شخصی است که انتظار واقع‌بینانه و صحیح از آن روش داشته باشد.

اگر در دوران بارداری یا شیردهی هستند، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس محسوب نمی‌شوید. تزریق بوتاکس می‌تواند به کودک شیرخوار یا جنین آسیب بزند.

اثرات تزریق بوتاکس به ابرو

از تزریق بوتاکس به ناحیه‌ی ابرو با سه هدف اصلی استفاده می‌شود:

 • حذف خطوط اخم : عضلات ناحیه‌ی ابرو در ایجاد چروک‌های بین دو ابرو و روی پل بینی موثر هستند و برای حذف این خطوط می‌توانیم از تزریق بوتاکس استفاده کنیم.
 • لیفت ابرو : با فلج کردن عضلات پایین کشنده‌ی ابرو، می‌توانیم ابروها را بالا ببریم.
 • اصلاح شکل ابرو : اگر در ناحیه‌ی ابروهای شما عدم تقارن یا مشکل ظاهری وجود دارد، می‌توانیم با تزریق بوتاکس به ابرو این اختلالات را اصلاح کنیم.

حذف خطوط اخم

خطوط اخم زمانی ایجاد می‌شوند که عضلات پایین‌کشنده‌ی ابرو منقبض شوند. این عضلات باعث حرکت ابروها به سمت وسط صورت و پایین می‌شوند. خطوط اخم شامل خطوط عمودی در ناحیه‌ی بین دو ابرو و خطوط افقی روی پل بینی می‌شود که حاصل حرکت عضلات پایین کشنده‌ی ابرو هستند.

عضلات ناحیه‌ی ابرو

در تصویر بالا شکل شماتیکی از عضلات ناحیه‌ی ابرو را مشاهده می‌کنید. عضله‌ی هرمی در وسط با PR نشان داده شده و در طرفین آن، عضله‌ی کشنده‌ی مژگانی مشاهده می‌شود که با DS نشان داده شده است. عضله‌ی چین دهنده‌ نیز با C علامت گذاری شده و به شکل مورب از زیر نیمه‌ی ابتدایی ابرو عبور می‌کند. این عضلات باعث ایجاد خطوط صورت در ناحیه‌ی ابرو و پایین افتادن ابرو می‌شوند و در تزریق بوتاکس به ابرو باید هر سه‌ی این عضلات را هدف قرار بدهیم.

نواحی تزریق بوتاکس ابرو

در تصویر بالا، اعدادی که مشاهده می‌کنید، محل تزریق و تعداد واحد بوتاکس مورد نیاز برای حذف خطوط ناحیه‌ی بین دو ابرو را در این بیمار ۳۸ ساله نشان می‌دهد. برای محو کردن کامل خطوط اخم این بیمار، از ۲۸ واحد بوتاکس استفاده شده است.

نکته مهم حذف خطوط اخم به کمک بوتاکس

برای حذف خطوط اخم به کمک بوتاکس شناخت آناتومی ناحیه‌ اهمیت زیادی دارد و تزریق اشتباه می‌تواند باعث بی‌روح و بی‌احساس شدن چهره‌ی شما بشود. حتما برای تزریق بوتاکس در هر ناحیه از صورت، به پزشک مراجعه کنید. چرا که تنها پزشکان از دانش آناتومی و بالینی لازم برخوردار هستند.

شکل و قدرت عضلات چین دهنده، پایین کشنده و هرمی در افراد مختلف متفاوت است. پزشک شما قبل از تزریق بوتاکس باید به دقت عضلات ناحیه را بررسی کند. مثلاً در برخی از بیماران عضله‌ی پایین کشنده‌ی مژگانی نازک و بلند است، به طوری که تا اواسط ابرو امتداد یافته است. برای این بیماران باید دامنه‌ی خارجی تزریقات را عقب‌تر در نظر بگیریم. در سمت مقابل در برخی از بیماران همین عضله مثلثی شکل، قطور و کوچک است و نیازی نیست خیلی به سمت طرفین ابرو منحرف شویم.

عضلاتی که نام بردیم به عنوان «عضلات پایین آورنده‌ی داخلی» هم شناخته می‌شوند. وقتی به این عضلات بوتاکس می‌زنیم، شاهد لیفت و بالا رفتن ابرو نیز هستیم. یعنی در واقع همزمان با از بین بردن خطوط اخم و ناحیه‌ی بین دو ابرو، لیفت ابرو هم برای شما انجام می‌شود. البته این لیفت چندان چشمگیر نیست و اگر بخواهید ابروها کاملا لیفت بشوند، باید رویکرد تزریق بوتاکس به ابرو را کمی تغییر بدهیم.

تخفیف ویژه بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس

ابروهای ما توسط بخش پایینی عضله‌ی پیشانی در جای خود نگه داشته می‌شود. عضله‌ی پیشانی تنها عضله‌ی موثر در بالا کشیدن ابرو است. پایین کشیدن ابرو وظیفه‌ی عضلات پایین آورنده‌ی داخلی و یک عضله‌ی دیگر در طرفین چشم است. بخشی از عضله‌ی حلقوی چشم که دورتادور چشم را فرا گرفته است، انتهای خارجی ابرو را پایین می‌کشد. این عضله همچنین مسئول ایجاد چین‌های پنجه‌ کلاغی در طرفین چشم است.

برای بالا بردن یا لیفت چشمگیر ابرو باید در دو ناحیه بوتاکس تزریق کنیم:

 • عضلات پایین آورنده ابرو در ناحیه‌ی بین دو ابرو – این تزریق باعث محو شدن خطوط اخم و بالا رفتن ابروها می‌شود. فلج کردن عضلات این بخش بیشترین تاثیر را در لیفت ابرو دارد.
 • بخش دمی (انتهای طرفی) ابرو – این تزریق باعث می‌شود که دم ابرو به سمت خارج و بالا حرکت کند. معمولا تزریق در بخش دمی ابرو باعث ۱ تا ۲ میلی‌متر لیفت بیشتر می‌شود.

همزمان با لیفت ابرو می‌توانیم تغییراتی در شکل قوس ابروها نیز ایجاد کنیم تا فرم و حالت ابرو زیباتر شود. برای این کار به بخش‌هایی از عضله‌ی پیشانی به صورت انتخابی بوتاکس تزریق می‌کنیم و آن بخشی از عضله‌ی پیشانی که در راستای خط میانی ابرو قرار گرفته را دست نخورده باقی می‌گذاریم. به این ترتیب قوس ابرو اصلاح می‌شود.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

درمان عدم تقارن ابروها

عدم تقارن ابروها مشکل شایعی است و به خوبی می‌توانیم با تزریق بوتاکس اصلاحش کنیم. در بیشتر بیماران سعی می‌کنیم که با لیفت کردن ابروی پایین‌تر، آن را به سطح ابروی بالاتر برسانیم. این کار را با تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی بین دو ابرو و فلج کردن عضلات پایین آورنده ابرو انجام می‌دهیم.

اگر یکی از ابروها قله‌ی واضحی داشته باشد و خیلی بالا رفته باشد، می‌توانیم با تزریق حدود ۲ واحد بوتاکس به عضله پیشانی، قله‌ی ابرو را پایین بیاوریم و عدم تقارن را اصلاح کنیم.

گاهی ممکن است در جریان لیفت ابرو، عدم تقارن اتفاق بیفتد. در این صورت می‌توانیم با کمی تزریق بیشتر، این عدم تقارن را به سادگی اصلاح کنیم و جای نگرانی ندارد.

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس به ابرو

تزریق بوتاکس یکی از ایمن‌ترین روش‌های تزریقی و پراستفاده‌ترین روش جوانسازی در دنیا است. اما با همه‌ی این‌ها خطراتی وجود دارد. ممکن است بعد از تزریق کمی قرمزی، التهاب، ورم یا کبودی در محل تزریقات مشاهده کنید که حداکثر ظرف یک هفته ناپدید می‌شوند.

عوارض تزریق بوتاکس بیشتر در مورد استفاده‌های درمانی آن دیده می‌شود. عوارض تزریق بوتاکس در زمینه‌ی کاربردهای زیبایی خفیف هستند و به ندرت مشاهده می‌شوند. این عوارض عبارت‌اند از:

 • سردرد
 • درد
 • بی‌حسی

تزریق بوتاکس به ابرو

عوارض جدی تزریق بوتاکس بسیار نادر هستند ولی چون خطرناک‌اند در این بخش مطرح‌شان کرده‌ایم. اگر هر کدام از علایم زیر را تجربه کردید، به سرعت با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تنگی نفس و دشواری در تنفس
 • افتادگی ابروها یا پلک
 • دشواری در بلع یا قورت دادن
 • تغییر در شکل حرف زدن

یکی از عوارض تزریق بوتاکس در ناحیه‌ی بین دو ابرو افتادگی پلک است. در گذشته بین ۱ تا ۳ درصد بیماران دچار این عارضه می‌شدند. امروزه با تکنیک‌های جدید تزریق تقریباً دیگر مشاهده نمی‌شود.

بعد از تزریق بوتاکس به ابرو

توصیه‌های مراقبتی

بعد از تزریق بوتاکس به ناحیه‌ی ابرو حتما توصیه‌های زیر را رعایت کنید وگرنه اثرگذاری درمان کاهش می‌یابد:

 • تا ۴ ساعت باید سر خود را در حالت صاف نگه دارید و دراز نکشید.
 • باید در ۲ ساعت ابتدایی تقریبا هر یک دقیقه یکبار، عضلات ناحیه‌ی بین دو ابرو را منقبض کنید و حرکت دهید. میزان تاثیر حرکات عضلانی بر اثربخشی بوتاکس دقیقا مشخص نیست ولی تجربه نشان داده که با انجام این انقباضات، بوتاکس بهتر جذب عضلات می‌شود.

نقاهت و ریکاوری

یکی از دلایلی که بسیاری از مراجعین تزریق بوتاکس را به جراحی لیفت ابرو ترجیح می‌دهند، بی‌دردسر بودن و بی‌خطر بودنش است. برعکس روش‌های جراحی، شما می‌توانید بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به منزل، محل کار یا دانشگاه بروید و به فعالیت‌های عادی خود بپردازید. البته انجمن درماتولوژی آمریکا (AAD) توصیه می‌کند که حداقل ۲ ساعتی استراحت کرده و به محل کار نروید.

مشاهده‌ی نتایج

ظاهر شدن اثرات و دوره‌ی نقاهت بعد از تزریق بوتاکس خیلی سریع و کوتاه مدت هستند. فرآیند فلج شدن عضلات معمولاً بلافاصله بعد از تزریق شروع شده و در عرض یک هفته تکمیل می‌شود. البته پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که نتایج حداکثری را حدود یک ماه بعد می‌توانیم مشاهده کنیم.

ماندگاری اثرات

طبق گفته‌ی انجمن درماتولوژی آمریکا تزریقات بوتاکس به طور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه دوام دارند. ماندگاری بوتاکس در مورد برخی از مراجعین به حدود نیم سال می‌رسد.

هزینه تزریق بوتاکس به ابرو

هزینه تزریق بوتاکس به دو عامل کلی بستگی دارد:

 • برند بوتاکس: برندهای آمریکایی و اروپایی از همه گران‌تر هستند. برندهای کره‌ای و سپس برندهای ایرانی و چینی از نظر قیمتی در رتبه‌های بعدی جای می‌گیرند.
 • تعداد واحد تزریق: برای درمان کامل ابرو (بین دو ابرو و بخش‌های خارجی) حدود ۳۰ تا ۵۰ واحد بوتاکس نیاز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت بهترین مارک بوتاکس با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت راهنمایی‌تان خواهند کرد.

 • خط ویژه : ۵۴۵۰۳ – ۰۲۱
 • خط مستقیم : ۸۸۶۷۰۶۴۸ – ۰۲۱ | ۸۸۶۶۲۸۶۰ – ۰۲۱
 • پاسخ دهی فوری‌: ۸۸۸۷۶۸۸۳ | ۸۸۸۷۵۹۳۷ | ۸۸۶۷۰۶۴۹
 • مشاور جوان‌سازی : ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱
تزریق بوتاکس به ابرو چقدر موثر است؟

عضلات ناحیه‌ی ابرو کوچک و ظریف هستند. برای همین تزریق بوتاکس در این ناحیه واقعا موثر است. البته باید توجه داشته باشید که بوتاکس یک تزریق موقتی است و اثر سم بوتولینوم بعد از مدتی از بین می‌رود و باید برای تزریق دوباره مراجعه کنید.

نتیجه‌ی بوتاکس چقدر ماندگاری دارد؟

در تزریق‌های ابتدایی انتظار داریم که نتیجه‌ی بوتاکس به طور متوسط بین ۳ تا ۴ ماه دوام بیاورد. به مرور زمان و با انجام تزریقات بیشتر، عضلات ناحیه تحلیل می‌روند. این باعث می‌شود که به مرور نتیجه تزریق بوتاکس به ابرو از نظر زیبایی بهتر و از نظر دوام طولانی‌تر شود.

اصلا از نتیجه بوتاکس راضی نیستم، چرا ابروهای من خوب در نمی‌آید؟

دو علت اصلی را می‌توان برای نارضایتی از نتیجه‌ی درمان‌های زیبایی متصور شد: یکی انتظار غیرمعقول درمان‌جو از آن روش درمانی و دیگری مهارت و تجربه‌ی کم پزشک معالج. اگر فکر می‌کنید انتظار واقع‌بینانه‌ای از تزریق بوتاکس دارید، احتمالا مشکل از پزشک شماست. مهارت و تکنیک تزریق بوتاکس بسیار مهم است. برای همین معمولا نتایج تزریق بوتاکس در کلینیک بسیار بهتر از تزریق آن توسط افراد غیرپزشک (مثل آرایشگرها) است.

در بین ابروهایم خطوط اخم عمیقی دارم. آیا با بوتاکس قابل درمان است؟

بهترین زمان استفاده از بوتاکس زمانی است که خطوط صورت هنوز عمیق نشده‌اند و در حالت استراحت دیده نمی‌شوند. وقتی چین و چروک‌های عمیق روی پوست پدیدار شوند، اثر بوتاکس کم می‌شود. در واقع هدف از تزریق بوتاکس به ابرو بیشتر برای پیشگیری از عمیق شدن و افزایش خطوط صورت است. زمانی که خطوط عمیق شده‌اند، بهتر است از بوتاکس برای لیفت ابرو و جلوگیری از عمیق‌تر شدن خطوط استفاده کنیم و به کمک تزریق ژل یا چربی، چین و چروک‌ها را پر کنیم. به این ترتیب تمام آثار پیری از پوست شما حذف می‌شوند.

بوتاکس ابرو انجام داده‌ام و دچار افتادگی پلک شده‌ام. آیا طبیعی است؟

در گذشته افتادگی پلک در حدود ۲-۳ درصد از کسانی که بوتاکس ابرو می‌کردند، دیده می‌شد. اگر پزشک شما به تکنیک‌های جدید تزریق بوتاکس مسلط باشد، این احتمال به زیر ۱ درصد می‌رسد. در کلینیک خانه سفید تا به حال افتادگی پلک برای مراجعین ما اتفاق نیفتاده است.

در ناحیه‌ی ابرو بیش از ۲۵ واحد بوتاکس تزریق کرده‌ام ولی ابروهایم تغییری نکرده‌اند. چرا؟

عضلات ابرو در برخی از مراجعین نسبت به اثر فلج کنندگی بوتاکس مقاوم هستند. در بیشتر موارد این مشکل با تزریق چند واحد بوتاکس بیشتر برطرف می‌شود. تزریق تکمیلی زمانی انجام می‌شود که شما دو هفته بعد برای ویزیت پیگیری (فالوآپ) به کلینیک مراجعه می‌کنید. در مورد آقایان مقدار تزریق باید بسیار بیشتر باشد. مثلا برای ناحیه‌ی بین دو ابرو آقایان با دوز ۴۰ واحد بوتاکس را شروع می‌کنیم و ممکن است تا ۸۰ واحد برای درمان موثر نیاز باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫3 دیدگاه ها

  1. سلام و وقت بخیر

   لیفت ابرو با چه روشی انجام شده ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا