تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس | قیمت، عوارض، کاربردها و کاندید مناسب

()

تزریق بوتاکس طبق آمارهای جهانی پرطرفدارترین روش برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک‌ها است. سابقه‌ی استفاده از بوتاکس در علم پزشکی به بیش از ۵۰ سال پیش باز می‌گردد؛ اما به کارگیری آن برای محو کردن خطوط پوستی ۱۵ سالی است که رواج پیدا کرده است. در این مطلب می‌خواهیم مطالب مهم و اساس علمی تزریق بوتاکس را بررسی کنیم و به متداول‌ترین سوالات شما پاسخ دهیم.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس یک داروی تزریقی است که با فلج کردن عضلات باعث از بین بردن خطوط پوستی می‌شود. این دارو از سم بوتولونیوم نوع A ساخته شده که به صورت موقتی باعث فلج شدن عضلات می‌شود. علت اصلی ایجاد چین و چروک‌های متحرک صورت، حرکت عضلات است. پس اگر آن‌ها را فلج کنیم، خطوط صورت هم محو می‌شوند.

تزریق بوتاکس از جمله روش‌های کم‌تهاجمی جوانسازی پوست است و به عنوان روشی ایمن و موثر برای از بین بردن خطوط ظریف و همچنین چین و چروک‌های اطراف چشم بیشترین کاربرد را دارد. البته برای رفع خطوط بقیه‌ی بخش‌های صورت مثل خط اخم یا خطوط افقی پیشانی هم می‌توان از طریق تزریق بوتاکس به پیشانی استفاده کرد.

بوتولونیوم نوع A چیست ؟

بوتولونیوم نوع A که تقریباً تمامی داروهای تزریقی بوتاکس از آن ساخته شده‌اند، نوعی ماده‌یِ سمی برای اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به طور موقت از کار بیندازد. عضلات ارادی بدن (مثل آن‌هایی که در صورت قرار دارند) در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد. در صورتی که در محل عضله، سم بوتولونیوم وجود داشته باشد، عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله فلج می‌شود.

بوتولونیوم به صورت طبیعی توسط باکتری کلستردیوم بوتولونیوم تولید می‌شود. در حالتی که بوتولونیوم توسط باکتری تولید شود، یکی از کشنده‌ترین سم‌های تولید شده در طبیعت به شمار می‌رود. برای یک انسان ۷۰ کیلوگرمی، تنها ۷۰ میلی‌گرم از این سم می‌تواند کشنده باشد. بوتولونیوم همان سمی است که در صورت نجوشاندن غذاهای کنسروی، باعث بوتولیسم می‌شود که بیماری‌ کشنده‌ای است.

عکس قبل و بعد از تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس ایمن است ؟

نترسید! بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس، خطرات سم اصلی که توسط باکتری تولید می‌شود را ندارد. به علاوه زمانی این سم کشنده است که وارد گردش خون ما شود. در استفاده‌های درمانی بوتاکس، تنها به صورت موضعی از این سم استفاده می‌شود.

از نظر سازمان FDA، وزارت بهداشت ایران و تقریباً تمامی سازمان‌های نظارتی درمان و سلامت، تزریق بوتاکس برای استفاده‌های درمانی یا جوانسازی پوست، ایمن و بی‌خطر شناخته می‌شود. به چند نکته‌ی زیر توجه کنید:

 • در کشور آمریکا، از سال ۱۹۸۹ تا سال ۲۰۰۳ تنها ۳۶ نفر بعد از تزریق بوتاکس دچار عوارض جانبی شدید شدند. ۱۳ نفر از این افراد، به دلیل مشکلات زمینه‌ای دچار عوارض شده بودند و مشکلات پیش آمده ارتباطی با تزریق بوتاکس نداشته است.
 • براساس مطالعات، تنها ۳ درصد از بزرگسالانی که تزریق بوتاکس دریافت می‌کنند، دچار عوارض جانبی شدید می‌شوند. در بسیاری از این موارد علت بروز عوارض، تزریق دارو به دست افراد غیرپزشک یا استفاده از مواد نامناسب است.
 • طبق پژوهش‌های انجام شده، خطرات تزریق بوتاکس به منظور زیباسازی و جوانسازی پوست، به شدت کمتر از عوارض بوتاکس در موارد استفاده‌های درمانی است. در آمار ذکر شده تقریباً تمام کسانی که دچار عوارض حاد شده بودند، تزریق‌های درمانی بوتاکس را دریافت کرده بودند. در مورد کاربردهای بوتاکس در ادامه مفصل صبحت کرده‌ایم.
 • دوز بوتاکس استفاده شده برای خطوط پوستی بسیار کم و بی‌خطر است. در استفاده‌های درمانی بوتاکس، از دوزهای بالاتری استفاده می‌شود؛ برای همین احتمال وقوع عوارض جانبی بیشتر است.

هشدار: در آرایشگاه بوتاکس نکنید!

حتماً برای تزریق بوتاکس به مراکز معتبر درمانی مراجعه کنید. استفاده از این دارو از نظر وزارت بهداشت و درمان کشور، تنها توسط پزشکان متخصص و دوره دیده مجاز است و باید در مراکز درمانی مانند کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها انجام شود. تزریق بوتاکس در مراکز غیردرمانی مانند آرایشگاه‌ها و توسط افراد غیرپزشک می‌تواند عواقب بدی برای شما به همراه داشته باشد. این موضوع دو علت دارد:

 • در این مراکز معمولاً از بوتاکس‌های غیراستاندارد و بدون مجوز استفاده می‌شوند. چون تهیه بوتاکس فقط توسط پزشکان یا با نسخه‌ی پزشک ممکن است، افراد غیرپزشک مجبورند که از بوتاکس‌های قاچاقی استفاده کنند. داروهای قاچاق می‌تواند موجب بروز عوارضی مانند واکنش‌های حاد آلرژیک شوند.
 • احتمال بروز عوارض جانبی مانند افتادگی پلک، عدم تقارن یا ایجاد دو بینی، در صورت تزریق بوتاکس در مراکز غیردرمانی بیشتر است. به علاوه در صورتی که دچار عوارض حاد بشوید، افراد غیرپزشک توان درمان و رفع مشکلات احتمالی را ندارند.

همچنین در مورد انتخاب مرکز درمانی تزریق بوتاکس هم باید دقت کنید. تزریق بوتاکس توسط پزشکان کم‌تجربه و پزشکانی که دوره‌های لازم برای این کار را ندیده‌اند، می‌تواند خطرناک باشد یا نتایج مطلوبی را حاصل نکند.

تزریق بوتاکس در کلینیک خانه سفید

کلینیک فوق تخصصی خانه سفید یکی از مجهز‌ترین و بهترین کلینیک‌های ایران است. با بهره‌گیری از کادر درمانی بزرگ، پزشکان مجرب و متخصص و همچنین مرغوب‌ترین ابزار، وسایل و داروهای درمانی، همواره تلاش کردیم که بهترین نتایج را به مراجعین خود هدیه دهیم. در کلینیک خانه سفید تمامی پزشکانی که تزریق بوتاکس انجام می‌دهند، دوره‌های لازم را گذرانده و صلاحیت انجام این کار را دارند. به علاوه کلینیک خانه سفید تمامی مجوزهای لازم برای ارائه انواع خدمات درمانی را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.

تخفیف ویژه بوتاکس

تاریخچه استفاده از بوتاکس، تاییدیه‌ها و برندها

بوتولونیوم نوع A اولین بار توسط یک چشم پزشک به نام آلن اسکات برای درمان بلفارواسپاسم (اختلال انقباضی پلک) و سایر اختلالات عضلانی چشم مورد استفاده قرار گرفت. این کاربرد بوتاکس در سال ۱۹۸۹ توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده آمریکا (FDA) تایید شد.

آلن اسکات متوجه شد که در زمان درمان اختلال انقباضی پلک، شیارهای عمیقی که بین دو ابرو (خط اخم) قرار دارند به طور کامل ناپدید می‌شوند. در نهایت در سال ۲۰۰۲ سازمان FDA استفاده از  بوتولونیوم نوع A برای از بین بردن خطوط بین ابروها را تایید کرد. در سال ۲۰۱۳، استفاده از بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های طرفین چشم‌ها (خطوط پنجه کلاغی) هم مورد تایید FDA قرار گرفت.

 در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴.۵ میلیون نفر از بوتاکس برای از بین چین و چروک‌های صورت استفاده کرده بودند. در سال‌های اخیر هم تزریق بوتاکس در صدر جدول روش‌های جوانسازی پوست جا خوش کرده است.

برندهای معتبر بوتاکس

تا پیش از سال ۲۰۰۹ تنها فرآورده‌ی بوتولونیوم نوع A که تاییدیه سازمان FDA را داشت، برند بوتاکس ساخت شرکت آلرگان بود. برای همین تزریق بوتولونیم با نام بوتاکس معروف شد. در صورتی که بوتاکس فقط یکی از فرآورده‌های دارای این ماده است که برای درمان اختلالات عضلانی و همچنین زیباسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. بوتاکسِ ساخت شرکت آلرگان در ایران کمیاب است و به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سال ۲۰۰۹ دومین فرآورده‌ی بوتولونیوم مورد تایید FDA قرار گرفت. برند دیسپورت که ساخت کشور انگلستان است، هم‌اکنون در بیش از ۶۵ کشور دنیا استفاده می‌شود. میزان اثربخشی و همچنین عوارض این دارو همانند بوتاکس ساخت شرکت آلرگان است. دیسپورت یکی از پرمصرف‌ترین برندهای بوتاکس در ایران به شمار می‌رود.

برند نورونوکس محصول کشور کره، دومین برند فراگیر بوتاکس در ایران است. این فرآورده قیمت پایین‌تری نسبت به دیسپورت و اثربخشی مشابهی دارد. نورونوکس مورد تایید سازمان FDA نبوده ولی استفاده از آن در ایران مجاز است.

سومین برند مجاز بوتاکس در ایران، برند مسپورت است. مسپورت یا مصپورت (Masport) برندی ایرانی است که نسبت به سایر بوتاکس‌ها قیمت پایین‌تری دارد. مسپورت از لحاظ کیفیت با نمونه های مشابه خارجی قابل رقابت می باشد.

انواع برندهای بوتاکس در جهان

کاربردهای بوتاکس

بوتاکس بیشتر به عنوان فرآورده‌ای تزریقی برای درمان چین و چروک‌ها و خطوط صورت شناخته می‌شود. به طور کلی کاربردهای بوتاکس را می‌توان به دو دسته‌ی زیبایی و درمانی تقسیم کرد.

کاربردهای زیبایی

 • درمان چین و چروک‌های طرفین چشم‌ها که به چین‌های پنجه کلاغی معروف است؛
 • محو کردن خط اخم (بین دو ابرو)؛
 • رفع خطوط افقی پیشانی؛
 • از بین بردن چروک‌های گردن؛
 • بالا بردن گوشه‌های لب؛
 • بالا بردن نوک بینی.

کاربردهای درمانی

 • افتادگی پلک
 • پریدن پلک یا پرش عضلات چشمی
 • میگرن مزمن
 • اسپاسم عضلات گردن
 • مثانه‌ی پرکار یا بیش فعال
 • تعریق بیش از حد (هایپرهیدروز)
 • برخی از اختلالات عصبی مانند فلج مغزی (سربرال پالزی)

هزینه تزریق بوتاکس چقدر است ؟

هزینه تزریق بوتاکس به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از آن‌ها را در فهرست زیر مطرح کرده‌ایم:

 • برند بوتاکس: با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌کند.
 • محل تحت درمان: دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای رفع افتادگی گوشه‌های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس (۱ تا ۲ تزریق) و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی (۵ تا ۸ تزریق) نیاز است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌شود.
 • عمق خطوط: عامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است، عمق خطوط یا شدت چین و چروک‌های صورت است. مثلاً برای چین‌های پنجه کلاغی ممکن است ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ی بوتاکس هم کاهش می‌یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه‌ی بوتاکس در کلینیک خانه سفید می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در تماس باشید. شماره های 02154503 و همراه 09122252731 در ساعات کاری 8 صبح تا 7.30 شب آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

خطرات و عوارض بوتاکس چیست ؟

عوارض اصلی این روش جوانسازی شامل سردرد، درد و علایم مشابه با سرما خوردگی می‌شود. در موارد نادر، افتادگی ابرو یا پلک ممکن است مشاهده شود. یکی از موارد مهمی که باید پیش از تزریق بوتاکس توسط پزشک بررسی شود، احتمال افتادگی پلک است که در ۵ درصد از افراد دیده می‌شود. اگر تزریق به دست پزشک متخصص و باتجربه صورت بگیرد، عارضه‌ای بسیار نادر خواهد بود. عوارضی که در این پاراگراف ذکر کردیم نادر اند و به مرور زمان برطرف می‌شوند.

در موارد بسیار نادر، امکان پخش شدن سم بوتاکس در بدن وجود دارد. در صورتی که از چند ساعت تا چند هفته بعد از بوتاکس، هر کدام از علائم زیر را تجربه کردید با پزشک تماس بگیرید:

 • ضعف عضلانی
 • مشکلات بینایی
 • دشواری در تکلم یا بلع
 • مشکلات تنفسی
 • از دست دادن کنترل ادرار

برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله‌ی «عوارض بوتاکس» مراجعه کنید.

چه کسانی نمی‌توانند بوتاکس تزریق کنند ؟

تزریق بوتاکس برای افراد زیر توصیه نمی‌شود:

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی یا عضلانی
 • وجود عفونت فعال یا تبخال در محل تزریق
 • افرادی که داروهای رقیق‌ کننده خون یا ضد انعقادی استفاده می‌کنند، باید در مورد مصرف این داروها با پزشک مشورت کنند.
 • اگر چین و چروک‌ها خیلی عمیق باشد، ممکن است بوتاکس تاثیر چندانی نداشته باشد. در این حالت هم باید نظر پزشک متخصص را جویا شوید.

تصویر واقعی تزریق بوتاکس پیشانی

ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است ؟

به طور کلی اثرات بوتاکس به منظور جوانسازی پوست، بین ۴ تا ۶ ماه پس از تزریق پایدار است. موثرترین عوامل بر ماندگاری اثرات بوتاکس، محل تحت درمان و میزان بوتاکس تزریق شده هستند. به جز این‌ها، عوامل دیگری هم بر پایداری اثرات تاثیر می‌گذارند که شامل موارد زیر است:

 • سن شما
 • میزان الاستیسیته یا انعطاف پذیری پوستتان
 • عمق چین و چروک‌ها یا خطوط پوستی

به طور مثال اگر از بوتاکس برای درمانی چین و چروک‌های بسیار عمیق استفاده کنید، احتمال کامل محو نشدن این خطوط و همچنین احتمال سریع‌تر از بین رفتن اثرات تزریق بوتاکس بیشتر است.

آیا تزریق مداوم بوتاکس باعث افزایش ماندگاری اثرات می‌شود ؟

با هربار تزریق بوتاکس، ممکن است ماندگاری اثرات هم بیشتر شود. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می‌شود؛ پس برای ۴ تا ۶ ماه نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر عضله‌ای در بدن مورد استفاده قرار نگیرد، به مرور تحلیل رفته و کوچک می‌شود. به همین علت ممکن است که به مرور زمان، فواصل تمدید تزریق طولانی‌تر شوند.

هر چند وقت یکبار می‌توان بوتاکس کرد ؟

در مورد این مسئله باید با پزشک مشورت کنید. به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود. چون در این صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد.

چقدر طول می‌کشد تا بوتاکس اثر کند ؟

به طور معمول مراجعین بین ۳ تا ۱۰ روز بعد از تزریق متوجه اثرات بوتاکس می‌شوند.

عکس قبل و بعد از تزریق بوتاکس

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫60 دیدگاه ها

 1. سلام
  من رفتم یجا معاینه بعد بهم گفت تزریق میکنم صورتت خوب میشه پلکت میره بالا ابروت میره بالا خط پیشونی و دور چشت رفع میشه هزینشم ۵۵۰تمنه
  گفتم خوب خوبه کمه بزن و زد
  الان اومدم خوندم دیدم چه مشکلاتی پیش میاد اگه غیر اصولی و نا بلد باشن و متخصص نباشن
  منم اصن نمیدونم کار بلد یود یا نه از کجا باید میفهمیدم
  الان استرس گرفتم نکنه اتفاقی برام بیفته
  ممنون میشم کمک کنید..

 2. سلام وقت بخیر
  آقایون هم میتونند بوتاکس زیر بغل کنند ؟ بعد از بوتاکس بدن دیگه بو نمیگیره ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله منعی برای استفاده آقایان از بوتاکس نیست.
   خیر بوی بد بدن ناشی از تعریق زیر بغل کاملا برطرف می شود.

  1. سلام و وقت بخیر

   بستگی به نوع بوتاکس بین ۲ تا ۷ روز زمان میبره تا نتایج مشخص شود.

 3. سلام وقت بخیر من ۵روز پیش بوتاکس کردم ولی هنوز هیچ اثری نذاشته ممکنه که کلا بی اثر باش یا تزریق اشتباه بوده باش که اثر نکنه

  1. سلام و وقت بخیر

   بهتر است برای دیدن نتایج حداقل ۲ هفته صبوری کنید.

 4. بوتاکس برای کسی که کف دستش خیلی عرق میکنه مفید هست؟ نوجوانه

  1. سلام و وقت بخیر

   بله بصورت موقت ( نهایت ۶ ماه ) می تواند موجب درمان عرق شود. البته کمی تزریق برای نوجوانان دردناک هست.

 5. سلام. من لیکن پلان پوستی دارم. میتونم بوتاکس انجام بدم؟ ممکن نیست باعث لکه بشه؟

 6. سلام من بوتاکس کردم وبرندش مصپورت بوده فردای بوتاکس ازخواب که بلندشدم ناحیه های تزریق خیلی چرب بودامکانش هست مواد خارج شده باشه?

  1. سلام و وقت بخیر

   نه عزیزم چنین چیزی امکان پذیر نیست.

 7. سلام وقتتون بخیرخانم هستم ۳۰ سالمه من گوشه لب هام برامدگی داره قدیه فندق میخولستم ببینم ایادرمانی وجودداره ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   از صورت خودتون عکس بگیرید و به شماره 09122252731 مشاور کلینیک خانه سفید ارسال بفرمایید تا در اسرع وقت پاسخ شما ارسال شود.

 8. سلام وقت بخیر
  آیا افراد پسوریازیس می توانند از ژل یا بوتاکس استفاده کنند؟

 9. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  استعلام دخانیات مثل قلیان بعد از بوتاکس از چه زمانی منع ندارد

  1. سلام و وقت بخیر

   مصرف قلیان برای سلامتی همه انسان ها تاثیر منفی دارد و مجوز کشیدن قلیان را هیچ پزشک با وجدانی به شما نمی دهد، حالا هر کاری هم بخواهید انجام بدهید فرقی نمی کند.

 10. سلام وقت بخیر اگر سه ساعت ازبوتاکس گذشته باشد میشه شب راراحت خوابیدیابایدنشسته خوابید؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خوابیدن روی کمر و با زاویه ۳۰ درجه بهترین حالت خواب بعد از بوتاکس در شب اول است. به هیچ وجه روی صورت و شکم نخوابید.

 11. با سلام و عرض ادب
  بعد از تزریق بوتاکس میتونم فعالیت بدنی داشته باشم و یا سفر برم؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت می تونین به فعالیت های روزمره خودتون ادامه بدین.

 12. سلام وقتتون بخیر

  بعد از تزریق بوتاکس میتونم کرم ضد آفتاب استفاده کنم ؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله عزیزم مشکلی نیست، میتونین استفاده کنین.

 13. سلام خسته نباشید صورتم خیلی لاغره چه راهکاری بهم پیشنهاد میدید سن30

  1. سلام و وقت بخیر

   تغذیه مناسب و تزریق چربی بهترین راهکار برای افزایش حجم در قسمت صورت می باشد.

 14. سلام،خسته نباشید، آیا از بوتاکس برای رفع تو رفتگی شقیقه می‌توان استفاده کرد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر بوتاکس خاصیت پرکنندگی ندارد. برای درمان بهتر است از تزریق ژل کمک بگیرید.

 15. سلام
  باعرض پوزش ۴۵سال سن دارم آقا بین بینی وگونه ام کمی خالی شده به خاطر کاهش وزن امکان پرشدن با بوتاکس هست یا خیر تشکر ازشما

  1. سلام و وقت بخیر

   بوتاکس خاصیت پر کنندگی ندارد. برای پر کردن ناحیه زیر چشم بهتر است از روش های تزریق چربی نانوفت یا تزریق ژل استفاده کنید.

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر بوتاکس خاصیت رفع لک ندارد.

 16. سلام خانمی ۳۷ ساله هستم
  وخط اخم بین ابروهام عمیق هست.تا چند بار باید تزریق کنم تا نیازی به ترمیم مجدد نباشه؟
  و هزینه هر تمدیدش چطورع؟

  1. سلام و عرض ادب

   از خط اخم خودتون عکس بگیرین و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ ارسال فرمایید تا نتیجه و هزینه رو بهتون اعلام کنیم.

  2. سلام و وقت بخیر

   قبل از تزریق بوتاکس مقداری ماده بی حسی در محل تزریق مالیده می شود که موجب شده شما دردی احساس نکنید.

  3. سلام خطوط عمیق با بوتاکس از بین نمیره
   نظر من تزریق ژل
   هایفو
   و تکنیک نخ هست

 17. سلام مرسی از سایت خوبتون عزیزم من خانم هستم۳۲ سالمه یه خط اخم بین پیشونی داشتم رفتم برای بوتاکس ۴۳ روز پیش زدم و انتهای ابرو هام خیلی بالا رفته بعد از گذشت این همه روز پایین نیومده و یکی هم بیشتر از اون یکی بالا رفته میشه کمکم کنید چطوری اثر رو از بین ببرم

  1. با سلام و وقت بخیر

   با پزشک خود در تماس باشید. اثر بوتاکس بعد از ۶ ماه خود بخود از بین میرود.

 18. سلام
  من ۲۸ سالمه یکبار بوتاکس زدم بخاطر خط اخمم ک تازه خط افتاده بود و گوشه چشمم موقع خندیدن
  ولی چون پزشک زیر چشمم تزریق کرده بود صورتم پر شده بود انگار گونه کاشته بودم
  الان ک اثرش رفته احساس میکنم پوستم شلتر شده و چروکام عمیقتر
  حتی روی گونه ک چروک نداشت الان هنگام خندیدن کلی چروک ریز میفته
  البته زمان بوتاکس من رژیم داشتم وزن کم کردم حالا نمیدونم بخاطر رژیمه یا عرق زیره ک حین رژیم استفاده می‌کردم یا بوتاکس چون اون موقع صورتم پف کرده بود الان ک خالی شده چروک شده
  الان بخاطر چروکای صورتم دوباره چاق کردم خودمو ولی چروکای گونه رفع نشد اخه فک کردم شاید بخاطر لاغری باشه
  الان موندم بوتاکس بزنم یا نه

  1. سلام و وقت بخیر

   برای دریافت مشاوره در این زمینه از صورت خودتون عکس بگیرید و به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ اقدام کنید.

  2. سلام عرق زیره خیلی رو لاغری صورت تاثیر داره مال همون عرق زیرست صحبت های دکتر خیر اندیش گوش کن

 19. سلام تزریق بوتاکس برای چین و چروک از چه سنی توصیه میشه دختر من ۲۵ سالش هست و هنوز چروکی دور چشماش ایجاد نشده ولی موقع خندیدن خطوط پنجه عقابی دور چشماش ایجاد میشه آیا برای ایشون بوتاکس توصیه میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر به هیچ وجه در این سن احتیاجی به بوتاکس ندارند و این خطوط در افراد طبیعی است. بهترین سن برای بوتاکس از ۳۵ سالگی به بعد است مگر در صورت شرایط خاص با تشخیص پزشک متخصص سن کمتر بوتاکس تزریق شود.

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله. منعی برای استفاده آقایان نیست.

 20. من سندرم پای بیقرار دارم و داروی پرامی پکسول مصرف می کنم.
  آیا بوتاکس برای من مشکل ایجاد می کند ؟

  1. عرض ادب و احترام

   پاسخ این پرسش رو باید از دکتر متخصص اعصاب نویرولوژیست بپرسید.

   پیروز باشید

  2. سلام وقت بخیر من پوستم خیلی شله میخوام بوتاکس کنم از عوارضشم میترسم عوارض داره

 21. سلام خدمت پزشک محترم
  بنده خواستم بپرسم که امکان داره بوتاکس برای افرادی عوارض جانبی دائمی ایجاد کنه؟ مثلا امکان داره یک عضله برای همیشه فلج بمونه؟

  1. عرض ادب و احترام

   عوارض موقتی ممکن است ایجاد شود اما عوارض دائمی خیر ایجاد نمی شود مگر در محیط غیر درمانی و شخصی غیر از پزشک اقدام به تزریق بوتاکس کند و به دلیل نداشتن دانش پزشکی و موجب ایجاد عارضه ای جبران ناپذیر گردد.

   پیروز باشید

 22. سلام باتوجه به وضعیت خط ها و چروک های صورت نمیدونم بوتاکس مناسب تره برام یا هایفو؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. عرض ادب و احترام

   هر کدام از روش های کارایی خاص خودشون رو دارن، اما در کل برای تشخیص اینکه کدام روش مناسب شماست حتما باید بصورت حضوری مشاوره بگیرین. یا با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ کلینیک خانه سفید تماس گرفته تا بهتر بهتون راهنمایی بدن.

   پیروز باشید

 23. خسته نباشید..
  درصورت وجود حساسیت به هیچ وجه بوتاکس قابل انجام نیست ؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیلی کم پیش میاد کسی به بوتاکس حساسیت داشته باشه اما در این صورت وجود می تونین از روش های جایگزین مانند تزریق ژل یا چربی استفاده کنین. البته بعد از معاینه پزشم شاید بتونین با مصرف داروهای ضد حساسیت نیز بوتاکس تزریق کنین.

   پیروز باشید

  2. با سلام
   اگه دوسه ماه بعد از تزريق بوتاكس باردار بشيم آيا اون موادي كه تو بدنمون هست به جنين آسيب ميرسونه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا