جوانسازی پوست

بهترین نوع یا مارک ژل برای تزریق در صورت کدام است ؟

سوالات متداول و پرسش و پاسخ با پزشک در خصوص تزریق بهترین نوع ژل

5
(231)

بروز چین و چروک بر روی صورت یکی از دغدغه‌های بزرگ اکثر اشخاص، بویژه بانوان است که اغلب از این موضوع گله‌مند هستند. راه‌های زیادی برای از بین بردن خطوط پوست وجود دارد که روش‌های کلینیکال بهترین آن‌ها هستند. تزریق ژل به منظور رفع خطوط پوست یک روش درمانی رایج است که بیشتر کلینیک‌ها اینکار را انجام می‌دهند. اما، مسئله مهم انتخاب بهترین نوع ژل برای تزریق است. چراکه تمام ژل‌ها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و باید توسط پزشک تجویز شوند. معمولا، اغلب پزشکان ژل‌های موقت را پیشنهاد می‌کنند. زیرا این ژل‌ها پس از 1 الی 2 سال از بین رفته و درصورت عدم رضایت افراد به راحتی قابل جایگزینی با ژل‌های دیگر هستند.

تصور کنید روش‌های قطعی را برای درمان چین و چروک پوست خود انتخاب کرده‌اید. آیا امکان از بین بردن ژل‌های تزریق شده دائمی در صورت نارضایتی شما از نتایج آن وجود دارد؟ شاید، روش‌هایی باشند که تاثیر آن را کم کنند، اما نمی‌توان به طور قطع آثار آن را از بین برد. از این رو، توصیه می‌شود از روش‌های موقتی استفاده کرده و در صورت رضایت از نتایج، آن را مجددا تکرار و ترمیم کنید. در این مطلب قصد داریم شما را با چند نمونه ژل تزریقی باکیفیت آشنا کرده و نکاتی را در خصوص این روش درمانی بیان کنیم.

بهترین نوع ژل های تزریقی کدامند؟

تاثیر ژل‌ها بر روی پوست

قبل از اینکه بهترین نوع ژل را معرفی کنیم، بد نیست در خصوص تاثیر ژل‌های صورت بر پوست کمی صحبت کنیم. ژل‌های صورت حاوی سه ماده طبیعی به نام‌های اسید هیالورونیک، کلاژن و هیدروکسی آپاتیت هستند که وظیفه آن‌ها آبرسانی به سطح پوست و جوانسازی آن می‌باشد. وظیفه این ژل‌ها این است تا عملکرد ضعیف این سه ماد را در بدن جبران کنند و موجب تحریک آن‌ها برای تولید مجدد شوند؛ به گونه‌ای که پس از تزریق ژل به صورت، میزان مورد نیاز بدن به این 3 ماده تامین شده و منافذ پوست با طراوت و شاداب شوند.

اما، هر کدام از ژل‌ها قابلیت متفاوتی دارند؛ به طور مثال، برخی وظیفه حجم‌دهی به لب، برخی وظیفه از بین بردن چین و چروک صورت و برخی نیز وظیفه کشیدن پوست و برطرف کردن خطوط عمیق اطراف دهان را برعهده دارند. بنابراین، تمام این ژل‌ها باید توسط پزشک تجویز شوند تا بسته به نوع عملکرد خود، بهترین نتایج را بر پوست افراد رقم بزنند.

به طور کلی، نمی‌توان به یک ژل خاص لقب بهترین را داد؛ چراکه هر کدام از آن‌ها بسته به نوع عملکرد و خاصیت خود می‌تواند بهترین گزینه برای تزریق باشد. ممکن است یک ژل گران‌قیمت هیچ تاثیری بر روی پوست برخی از بیماران نداشته باشد. این درحالی است که امکان دارد، تاثیر یک ژل ارزان‌قیمت بیشتر از ژل‌های گران‌قیمتی باشد که به پوست بیماران تزریق می‌شوند. از این رو، هر پوستی بسته به جنس خود نیاز به یک ژل مخصوص دارد.

بهترین نوع ژل در ایران

ژل رستیلن

این ژل دارای انواع مختلفی است که هر کدام مزیت و ماندگاری متفاوتی دارد. اما، به طور کلی این نوع ژل از مواد غیرحیوانی ساخته شده و حاوی اسید هیالورونیک می‌باشد. این ژل‌ها توسط شرکت گالدرما تولید شده و اثر آن پس از تزریق بسیار فوری است. ژل‌های رستیلن شامل انواع مختلفی نظیر رستیلن L با ماندگاری 4.5 الی 9 ماه، رستیلن ریفاین با ماندگاری 1 سال، رستیلن دیفاین با ماندگاری 1 سال، رستیلن سیلک با ماندگاری 6 ماه و رستیلن لیفت با ماندگاری 1 سال می‌شوند. این ژل‌ها معمولا برای از بین بردن چین و چروک اطراف دهان و لب استفاده می‌شوند.

ژل‌های ژوویدرم

ژوویدرم جزو بهترین نوع ژل بوده و مانند رستیلن‌ها دارای قابلیت جوانسازی پوست هستند. این ژل‌ها نیز حاوی اسید هیالورونیک بوده و نتایج بسیار فوری از خود بر جای می‌گذارند. یکی از ویژگی‌های منحصربفرد ژل‌های ژوویدرم عوارض کم آن‌هاست که نسبت به سایر انواع ژل‌ها برتری دارند. ژل‌های ژوویدرم دارای انواع مختلفی نظیر ژوویدرم وولبلا با 12 ماه ماندگاری، ژوویدرم اولترا پلاس ایکس‌سی با 1 سال ماندگاری، ژوویدرم اولترا ایکس‌سی با 1 سال ماندگاری، ژوویدرم ولوما با 2 سال ماندگاری و ژوویدرم ولور با 12 الی 18 ماه ماندگاری هستند. این ژل‌ها نیز بیشتر برای از بین بردن خطوط عمیق و متوسط اطراف دهان و لب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ژل‌های ژوویدرم

سایر ژل‌های تزریقی

در کنار ژل‌های رستیلن و ژوویدرم، ژل‌های تزریقی دیگری مانند اسکالپترا، کاپتیک، هیلافرم و رادیس وجود دارند که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند. ژل‌های اسکالپترا برای بازیابی حجم از دست رفته صورت در افراد مبتلا به اچ‌آی‌وی کاربرد داشته و از ژل کاپتیک و هیلافرم برای پر کردن چروک‌های اطراف بینی و دهان استفاده می‌شود. از ژل رادیس نیز برای برطرف کردن چین و چروک‌های متوسط و عمیق صورت استفاده می‌شود.

سوالات متداول در خصوص تزریق بهترین نوع ژل

در خصوص درمان چین و چروک‌های صورت سوال‌هایی مطرح می‌شود که در ادامه به رایج‌ترین آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

آیا تزریق ژل درد دارد؟

معمولا، هیچ درمانی بدون درد نیست. اما، تمام پزشکان تلاش می‌کنند تا اینکار را با حداقل درد ممکن انجام دهند. در بیشتر کلینیک‌ها برای حفظ سلامت افراد از داروهای بیهوشی استفاده نمی‌شود، عمل تزریق ژل تنها با استفاده از کرم‌های بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در این حالت بیماران دردی را تحمل خواهند کرد که ممکن است در آینده دیگر تمایلی به انجام این کار نداشته باشند. تجربه نشان داده است که تزریق ژل به لب بیشترین درد را نسبت به سایر اعضای صورت دارد.

تزریق ژل‌های دائمی بهتر است یا موقتی؟

تزریق بهترین نوع ژل های تزریقی به دو روش دائمی و موقتی انجام می‌شود. اما، بسیاری از افراد سوال می‌کنند که کدام روش بهتر است. طبق نظر پزشکان، تزریق ژل‌های موقتی بسیار عاقلانه‌تر است چرا که امکان جایگزین کردن آن وجود دارد. بسیاری از عمل‌های تزریق ژل رضایت‌بخش نبوده‌اند و افراد پس از گذشت چند ماه تمایلی به تکرار مجدد آن ندارند. این موضوع به خوبی گویای آن است که ژل‌های موقتی انتخابی معقولانه هستند، زیرا با تزریق یک آنزیم که هیچ عارضه‌ای ندارد، فرم صورت به حالت اولیه خود بازمی‌گردد.

آیا تزریق ژل عوارض دارد؟

خب پاسخ به این سوال بسیار روشن است چراکه هیچ عملی بدون عارضه نیست. حتی مصرف آنتی‌بیوتیک نیز عوارض دارد چه برسد به عمل‌های جراحی! اما، میزان عوارض مهم است. باید بگوییم که اگر تزریق ژل توسط پزشکان باتجربه انجام شود عارضه کمی داشته و در مواردی حتی هیچ عوارضی را به همراه نخواهد داشت. این امر بستگی به انتخاب نوع ژل بسته به جنس پوست و میزان چین و چروک صورت بیمار دارد.

آیا پس از تزریق ژل تبخال می‌زنیم؟

افرادی که سابقه تبخال دارند حتی با تزریق بهترین نوع ژل نیز ممکن است تبخال بزنند. معمولا تزریق ژل به این افراد توصیه نشده و اگر هم این کار انجام شود باید با تشخیص پزشک باشد. بهتر است قبل از انجام اینکار، پزشک خود را در جریان سابقه تبخال خود بگذارید و با مصرف قرص‌های تجویزی اقدام به درمان آن کنید. معمولا، تبخال قابل درمان است به شرطی که طبق توصیه‌های پزشک پیش برویم.

آیا بزرگ کردن لب با ژل ماندگار اقدام درستی است؟

ژل‌های ماندگار حاوی ترکیبات پلی‌آکریل بوده و ماندگاری طولانی مدتی دارند. اما، استفاده از آن هرگز توصیه نمی‌شود. چراکه این روش دارای عوارض شدیدی بوده و لب‌ها را دچار عفونت و حرکت می‌کند. همچنین، هرگز قابلیت جذب ندارند و در صورت بروز ناراحتی باید به سرعت تخلیه شوند. پس از تخلیه نیز ممکن است فرم لب‌ها دیگر مثل سابق نشوند که این امر می‌توانند ضربه شدیدی بر روحیه افراد بزند.

برای برجسته شدن لب از چه ژل‌هایی استفاده کنیم؟

بهترین نوع ژل برای برجسته کردن لب‌ها استفاده از ژل‌هایی است که ماندگاری متوسط دارند. ساختار این نوع ژل‌ها از هیدروکسی آپاتیت یا پلیکاپرولاکتون است که به طور طبیعی در بدن یافت می‌شوند. بهترین نوع آن نیز مدل‌های برند الانسه هستند که تا 2 سال ماندگاری دارند. ویژگی این ژل‌ها این است که پس از پشیمانی به راحتی از بین می‌روند. تنها کافیست توسط پزشک کمی آنزیم تزریق شود که اینکار هیچ عوارضی هم ندارد.

هزینه تزریق ژل چقدر می باشد ؟

به دلیل نوسانات در قیمت دارو و سایر خدمات، نمی‌توان یک قیمت دقیق را تعیین کرد. اما، در زمان نگارش این مطلب، قیمت هر سی‌سی ژل تزریقی چیزی بین ۵۰۰/۰۰۰ الی ۶۰۰/۰۰۰ هزار تومان می‌باشد. قیمت هر سی‌سی بسته به نوع برند و خاصیت ژل‌ها تعیین می‌شود. بهتر است برای آگاهی از قیمت‌ها با شماره های کلینیک خانه سفید ( ۰۲۱۵۴۵۰۳ و ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ) تماس بگیرید. چراکه هرگز نمی‌توان یک قیمت دقیق را مشخص کرد. توجه داشته باشید که هرگز به ژل‌های ارزان‌قیمت اعتماد نکنید. زیرا این ژل‌ها ممکن است مصنوعی باشند و عوارض جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشند.

سخن پایانی

در این مطلب شما را با انواع ژل‌های تزریق آشنا کرده و مزایا و ماندگاری هرکدام را بیان کردیم. ژل‌های تزریقی دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام قابلیت خاص خود را دارند. معمولا، پزشکان روش‌های دائمی را توصیه نکرده و پیشنهاد می‌کنند که از ژل‌های موقتی استفاده شود؛ چراکه در صورت پشیمانی و عدم رضایت از نتایج می‌توان با تزریق آنزیم آن‌ها را از بین برد.اگر به دنبال از بین بردن چین و چروک پوست خود از طریق روش‌های کلینیکال هستید، بهتر است این کار را به دست پزشکان باتجربه کلینیک‌های معتبر مثل کلینیک خانه سفید تهران بسپارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 231

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

این مطلب را هم بخوانید
میزان ماندگاری تزریق ژل لب چقدر می باشد ؟

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام، ممنون از توضیحات کاملی که برای تزریق ژل و انواع آن دادید، من فردی سیگاری هستم، ومایلم برای خطوط کنار بینی وکناره دهان ژل تزریق کنم، آیاامکانش هست؟ ممنون میشوم جواب دههید.

    1. عرض ادب و احترام

      بله امکان تزریق برای شما هم وجود دارد. جهت دریافت مشاوره با شماره های کلینیک در تماس باشید. ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ – ۰۲۱۵۴۵۰۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا