دانشنامه کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو طبیعی چیست ؟

()

کاشت مو اولین راهکاری است که به ذهن جوانانی که در سنین پایین دچار ریزش مو شده‌اند خطور می کند. ولی آیا می توان با مشاهده اولین نشانه‌های ریزش مو برای کاشت موی طبیعی اقدام کرد ؟

ریزش مو از جمله مشکلات فراگیری است که بسیاری از افراد حتی در سنین پایین درگیر آن هستند و برخلاف باور عموم که فکر می کنند ریزش مو تنها در آقایان اتفاق می افتد، خانم ها نیز می توانند درجاتی از ریزش مو و نازک شدن موها را تجربه کنند.

البته ریزش روزانه هفتاد تا صد تار مو کاملا طبیعی است، اما داستان از جایی شروع می شود که ریزش مو شدید، بی بازگشت و درد سرساز می شود، اعتماد به نفس افراد را پایین می آورد و روی روابط اجتماعی تاثیر می گذارد.

اما چرا ریزش مو اتفاق می افتد؟ علت ریزش مو می تواند ساده و موقتی مانند کمبود ویتامین یا پیچیده باشد. با این که در بیشتر موارد، ژنتیک عامل اصلی ریزش مو است، اما عواملی مانند رژیم غذایی، استرس، بیماری ها، تغییرات هورمونی یا مصرف برخی داروها می توانند دخیل باشند.

افرادی که درگیر ریزش مو می شوند، به سراغ درمان هایی پزشکی مانند مصرف دارو یا استفاده از گیاهان دارویی می روند و ممکن است بعد از مدتی به نتایج دلخواه خود نرسند و خسته شوند. در چنین شرایطی، راه حل های دائمی مانند کاشت مو که نتایج طبیعی و موفق آمیزی را به همراه دارد، به میان می آید.

تاریخچه کاشت مو

اولین پیوند مو در سال 1939 و در ژاپن انجام شد. رفته رفته پزشکان توانستند با استفاده از تکنیک پلاگ (Plug)، گرافت های بزرگ تری را به پیوند بزنند که البته به علت ضخامتی که داشتند، نتایج زیبایی چندانی را به همراه نداشت. به مرور، پیوند با گرافت های کوچک تری انجام شد و نتایج رضایت بخشی را به همراه داشت.

در سال 1995، روش FUT یا برداشت نواری فولیکول ها انجام شد و تا سال ها روش محبوب کاشت مو به حساب می آمد. به مرور زمان و با پیشرفت دستگاه ها، روش FUE (برداشت واحدهای فولیکولی) و دیگر روش ها مانند SUT,DHI,SUPER FUE و میکروگرافت اضافه شدند که این روزها مورد استفاده قرار می گیرند.

کاشت مو، راه حل دائمی رفع ریزش مو

کاشت مو روش جراحی است که با برداشت فولیکول ها از ناحیه اهدایی یا بانک مو و پیوند آن ها به ناحیه گیرنده همراه است، منظور از ناحیه اهدایی، قسمت های پشت و کناره های سر است که تراکم موی خوبی دارند و موهای این نواحی نسبت به ریزش و تغییرات هورمونی مقاوم هستند و منظور از ناحیه اهدایی، ناحیه خالی از مو یا کم مو است. نکته بسیار مهم در خصوص کاشت مو این است که افرادی که خواهان انجام این روش هستند، باید بانک موی مناسبی داشته باشند تا نتایج ایده آل و طبیعی حاصل شود.

تمامی افرادی که از ریزش مو یا نازک شدن موهای خود رنج می برند و واجد شرایط انجام کاشت مو هستند، می توانند از مزایای دائمی این روش مانند بهبود زیبایی ظاهری و بالا رفتن سطح اعتماد به نفس بهره مند شوند. کاشت مو روشی است که با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و نتایج شگفت انگیزی را همراه خود دارد. معمولا سه تا چهار هفته بعد از کاشت مو، شاهد ریزش موهای کاشته شده خواهیم بود اما بعد از گذشت سه تا چهار ماه، موها مجدد رشد می کنند و نتایج نهایی نه ماه تا یک سال بعد از جراحی، به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

پزشک در حال کاشت مو

چه افرادی کاندید مناسب کاشت مو هستند ؟

خانم‌ها و آقایانی که در ناحیه پشت و کناره‌های سر که به عنوان ناحیه اهدایی در نظر گرفته می‌شوند، موهای سالمی دارند، کاندید مناسبی برای انجام کاشت مو به حساب می‌آیند. منظور از ناحیه اهدایی، همان نواحی است که مو و گرافت‌ها از آن گرفته می‌شود و توجه داشته باشید که فردی که خواهان انجام این روش است، باید میزان کافی و مناسب مو در این نواحی داشته باشد تا امکان انتقال و کاشت مو در نواحی خالی و نازک فرق سر فراهم گردد. اما در کل، اگر بخواهیم ویژگی‌های افرادی که خواهان انجام کاشت مو هستند را مورد بررسی قرار دهیم، به موارد زیر می‌رسیم:

 • آقایانی که به دلیل الگوی طاسی مردانه، دچار ریزش مو شده‌اند و این مورد بیش از پنح سال است که ادامه دارد و سایر روش‌های درمانی موثر واقع نشده است.
 • آقایانی که انتظارات منظقی و واقع بینانه‌ای از نتایج کاشت مو دارند و می‌دانند که ممکن است بعد از جراحی، احتمال ریزش مو وجود داشته باشد، حتی در مواقعی که داروهایی به منظور پیشگیری از ریزش مو از سوی پزشک تجویز شده است. بسیاری از افراد، حتی بعد از جراحی به مصرف داروها ادامه می‌دهند تا جلوی ریزش موی احتمالی گرفته شود، که البته بهتر است این کار زیر نظر پزشک باشد.
 • آقایانی که چندین سال است از ریزش مو رنج می‌برند، الگوی طاسی سر در آن‌ها ثابت باقی مانده و خواهان رفع طاسی سر خود هستند و می‌خواهند ظاهر جوان تری داشته باشند.
 • خانم‌ها و آقایانی که به دلیل تروما، آسیب و سوختگی دچار ریزش مو شده‌اند.
 • خانم‌ها و آقایانی که به دلیل انجام روش‌های زیبایی مانند لیفت صورت، با ریزش مو روبرو شده‌اند.

زمانی که صحبت از کاشت مو می‌شود، بررسی یک سری مشخصات مو نشان می‌دهد که آیا شما کاندید مناسب انجام این روش هستید و کاشت مو می‌تواند نتایج زیبایی را برای شما به همراه داشته باشد یا خیر؟ مواردی از قیبل :

رنگ مو

رنگ مو، اصلی ترین عاملی است که میزان اثربخشی نتایج را نشان می‌دهد، آن هم به دلیل تضادی که میان رنگ مو و رنگ فرق سر وجود دارد و هر چه این اختلاف رنگ بیشتر باشد، میزان طاس بودن و ریزش مو بیشتر مشخص می‌شود. آن دسته از افرادی که رنگ پوست و مویشان مشابه هم است، به عنوان مثال پوست تیره و موی تیره و یا پوست روشن و موی روشن دارند، طاس بودن و ریزش مو بیشتر به چشم می‌آید و این بدان معناست که این افراد، گزینه مناسبی برای انجام کاشت مو خواهند بود.

تراکم مو

تراکم مو، از دیگر عواملی است که مشخص می‌کند آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید یا خیر. آن دسته از افرادی که میزان تراکم مویشان کافی است، می‌توانند از مزایای این روش بهره مند شوند و به همین منظور، پزشک به بررسی تراکم فولیکول‌های مو در ناحیه اهدایی یعنی پشت و کناره‌های فرق سر می‌پردازد. حال اگر میزان تراکم فولیکول‌های مو کم باشد، فرد کاندید مناسبی در نظر گرفته نمی‌شود، چرا که میزان تراکم مو برای انجام این روش باید در حد متوسط و زیاد باشد.

بافت مو

زمانی که بحث بافت مو به میان می‌آید، افرادی که موی فر یا مجعدی دارند، نتایج بهتری از کاشت مو را تجربه می‌کنند و واقعیت این است که موی فر و مجعد، تراکم بیشتری دارد و هر چه تراکم مو بیشتر باشد، جراحی با موفقیت بیشتری انجام خواهد شد.

ضخامت مو

ضخامت مو، از دیگر عواملی است که مشخص می‌کند آیا کاشت مو با موفقیت انجام می‌شود یا خیر. آن دسته از افرادی که موهای ضخیم تری دارند، با نتایج زیبایی بیشتری روبرو خواهند شد چرا که ضخیم بودن موها کمک می‌کند تا جلوی نفوذ نور به فرق سر گرفته شود و در نتیجه به درفت‌هایی کمتری نیاز خواهد بود.

انعطاف پذیری فرق سر

یکی دیگر از عوامل مهم در موفق آمیز بودن نتیجه کاشت مو، کشسانی فرق سر است. هر چه فرق سر متراکم و فشرده باشد، برداشتن فولیکول‌ها از فرق سر و انتقال و کاشت آن‌ها نیز دشوارتر است و بالعکس، اگر فرق سر شل باشد، روند برداشت فولیکول به راحتی انجام خواهد شد.

آن چه که اهمیت دارد این است که هنگام تعیین این مورد که آیا فردی کاندید مناسب کاشت مو است یا خیر، به تمام موارد گفته شده اهمیت داده شود. گاهی ممکن است تراکم فولیکول‌های مو در نواحی اهدایی خوب باشد، اما نبود دیگر شرایط بتواند بر روی بالا بودن میزان تراکم تاثیر بگذارد و در نهایت، نتایح زیبایی مورد دلخواه و مطلوبی حاصل نشود. به همین خاطر، توصیه می‌شود حتما با پزشک باتجربه در این زمینه مشورت کنید تا مشخص شود که آیا شما می‌توانید از مزایای کاشت مو بهره مند شوید یا خیر.

نمونه کاشت موی طبیعی

عواملی که کمک می‌کنند تا شما کاندید مناسب کاشت مو باشید

تمامی افرادی که نگران زیبایی ظاهری خود در پی ریزش مو هستند، می‌توانند از مزایای کاشت مو بهره مند شوند، اما برخی عوامل کمک می‌کنند تا شما کاندید مناسب تری برای انجام این روش باشید و نتایج بهتری حاصل شود. از جمله:

 • سن کاشت مو : هیچ گونه محدودیت سنی برای کاشت مو وجود ندارد. تنها نکته مهم این است که فرد به بلوغ فکری برسد و انتظارات منطقی از روش جراحی داشته باشد.
 • شرایط سلامتی : افرادی که خواهان انجام کاشت مو هستند، باید در سلامت کامل بدنی باشند و سیستم ایمنی سالمی داشته باشند. به منظور به حداقل رسیدن احتمال بروز عوارض بعد از کاشت، باید از درمان هر گونه شرایط پزشکی اطمینان حاصل شود، پس اگر مبتلا به دیابت هستید یا دارویی مصرف می‌کنید که می‌تواند بر نتایج کاشت تاثیر بگذارد، حتما با پزشک خود جهت درمان مشورت کنید.
 • سبک زندگی : انتخاب سبک زندگی سالم مانند رژیم غذایی متعادل، ورزش و دوری از استرس نه تنها باعث می‌شود تا احساس بهتری داشته باشید، بلکه به سلامت بیشتر پوست، مو و ناخن‌ها کمک می‌کند. پس توصیه می‌شود مصرف بیش از حد مشروبات الکلی و استعمال دخانیات تا حد امکان محدود شود.
 • دسته بندی ریزش مو : دو عامل مهمی که تعیین می‌کنند آیا شما کاندید مناسب کاشت مو هستید یا خیر، مقدار مویی است که دارید و دیگری مقدار موی موجود در ناحیه اهدایی است. دسته‌های بندی‌های مختلفی برای ریزش مو وجود دارد که میزان گرافت‌ها و اندازه ناحیه درمان را مشخص می‌کند و این جاست که شرکت در جلسات مشاوره پیش از انجام کاشت مو، اهمیت بسیاری پیدا می‌کند.

نکاتی که قبل از کاشت مو باید در نظر گرفت

افرادی که خواهان انجام کاشت مو هستند، باید یک سری موارد و نکات را در نظر داشته باشند. از جمله:

 • نکته بسیار مهم این است که فرد باید انتظارات منطقی و واقع بینانه‌ای از نتایج کاشت داشته باشد. به عنوان مثال، این مورد باید در نظر گرفته شود که اگر موی سر فرد کم است، بعد از کاشت نباید انتظار موی پرپشت را داشت و افرادی که موهای ضخیم تری دارند، با نتایج بهتری روبرو خواهند شد.
 • موهای ضخیم خاکستری رنگ و یا روشن، نسبت به موهای نازک و تیره تر، نتایج بهتری را به همراه خواهند داشت.
 • ممکن است نه ماه یا بیشتر زمان ببرد تا مو در ناحیه اهدایی رشد کند.
 • هزینه کاشت مو باید در نظر گرفته شود. در صورتی که آسیب یا تروما، علت ریزش مو باشد، کاشت مو به عنوان یک روش ترمیمی در نظر گرفته می‌شود و شامل هزینه‌های بیمه نخواهد شد، در غیر این صورت، جراحی زیبایی به حساب می‌آید و بیمه مبلغی را پرداخت نخواهد کرد.
 • احتمال بروز عوارض بعد از کاشت در افراد سیگاری بیشتر است. اگر صد در صد قصد انجام این روش را دارید، باید از چند هفته قبل، استعمال سیگار و دخانیات را کنار بگذارید.
 • در برخی موارد ممکن است نیاز باشد مصرف داروهایی که به قطع ریزش مو کمک می‌کنند، بعد از کاشت ادامه پیدا کنند.

توصیه می شود افراد تا زمان متوقف نشدن روند ریزش مو، داروهایی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید مصرف کنند تا روند ریزش تا حدی ثابت شود و بعد از آن تصمیم به انجام جراحی بگیرند.

کاشت مو در چه مواردی توصیه نمی شود ؟

کاشت مو معمولا در افراد با شرایط زیر توصیه نمی شود:

 • خانم هایی که در بخش وسیعی از پوست سر دچار ریزش مو شده اند.
 • افرادی که تراکم موی کافی و قابل قبول در ناحیه اهدایی ندارند.
 • افرادی که بعد از آسیب های وارده به سر یا اعمال جراحی، دچار اسکارهای کلوئیدی شده اند.
 • افرادی که به دلیل داروهای شیمی درمانی دچار ریزش مو شده اند.

در چنین شرایطی، درمان های غیر جراحی مانند مصرف دارو یا استعمال پماد و کرم در نظر گرفته خواهد شد.

بهترین روش های کاشت مو چیست ؟

خوشبختانه روش های مختلفی برای انجام کاشت مو در دسترس است و پزشک با توجه به بررسی ها و معایناتی که در جلسات مشاوره انجام می دهد، به این نتیجه می رسد که کدام روش با توجه به شرایط شما مناسب تر است و نتایج زیبایی و ایده آل تری را به همراه دارد.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که تقریبا تمام روش های کاشت مو، با کمترین میزان تهاجم انجام می شوند و احتمال بروز عوارض در آن ها بسیار پایین است. ماهیت کلی روش ها مشابه هم است بدین صورت که با برداشت فولیکول های سالم از ناحیه اهدایی و پیوند آن ها در ناحیه گیرنده همراه است، اما تفاوت اصلی در روش و تکنیک برداشت گرافت هاست.

در میان روش های موجود، تکنیک FUT روشی است که سال هاست مورد استفاده قرار می گیرد و نتایج بسیار خوبی را به همراه دارد و تکنیک SUPER FUE PLUS جدیدترین روشی است که این روزها در ایران استفاده می شود. در این بخش، قصد داریم به بررسی کامل هر یک از روش های کاشت مو و مزایا و معایب آن ها بپردازیم.

یکسال بعد از کاشت مو به روش FUE

کاشت مو به روش FUT

در این روش، برش نواری شکلی در قسمت پشت سر ایجاد می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد، سپس این ناحیه بخیه زده می شود. در مرحله بعد، فولیکول ها زیر میکروسکوپ و با دقت بسیار بالا برداشته می شوند تا در قسمت های خالی سر یا همان ناحیه گیرنده، کاشته شوند.

در پایان، سر پانسمان می شود تا از هر دو ناحیه اهدایی و گیرنده در طول سپری شدن دوره نقاهت محافظت به عمل آید. برش نواری ایجاد شده در پشت سر می تواند با تشکیل زخم و اسکار همراه باشد که البته توسط موهای باقی مانده پوشانده می شود و روش های درمانی متعددی برای از بین بردن این خط در دسترس است.

در گذشته، FUT تنها روش کاشت مو بود و با این که این روزها روش های جدیدتری مورد استفاده قرار می گیرند، اما هم چنان به عنوان یکی از موثرترین روش های کاشت مو شناخته می شود.

مزیت‌های روش FUT
 • سرعت بالای برداشت گرافت‌ها،
 • هزینه پایین‌تر در مقایسه با دیگر روش‌ها،
 • کوتاه‌تر بودن زمان قرار گرفتن گرافت‌ها در محیط بیرون و کاهش احتمال آسیب به آن‌ها،
 • کاهش خطای ناشی از جراحی به دلیل روش انجام فرایند استخراج گرافت‌ها،
 • انتخاب فولیکول‌های برداشته شده از مقاوم‌ترین محل در میان قوی‌ترین گرافت‌ها.
معایب روش FUT
 • باقی ماندن جای زخم نواری در محل برداشت،
 • تهاجمی بودن عمل و دوران نقاهت طولانی،
 • نیاز به مراقبت دقیق‌تر به دلیل بزرگ‌تر بودن زخم،
 • ممنوعیت فعالیت‌های ورزشی و فیزیکی سنگین تا حداقل دو ماه بعد از کاشت،
 • عدم امکان انجام کاشت به روش FUT برای افرادی که پوست سر سفتی دارند.
 • عدم امکان برداشت از گرافت‌های پایین گردن، موهای بدن یا موهای صورت.
 • نامناسب برای ورزشکاران و کسانی که سابقه ایجاد زخم‌های گوشتی دارند.

مراحل کاشت مو به روش FUT

کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یا FUE، به معنای برداشت فولیکول ها به صورت واحد و مجزا است، بدین ترتیب که ابتدا هر واحد فولیکول با استفاده از ابزار مخصوصی به نام پانچ از ناحیه اهدایی برداشته می شود، سپس داخل محلول نگهداری می شود تا آماده پیوند شود. در مرحله بعد، ناحیه گیرنده بی حس و هر واحد فولیکول از طریق سوراخ های ریز ایجاد شده، کاشته خواهد شد. تعداد فولیکول های برداشت شده به میزان تراکم مو در ناحیه اهدایی بستگی دارد که در هر فردی متفاوت خواهد بود. مراحل انجام این روش به طور متوسط، پنج تا هفت ساعت به طول می انجامد.

مهم ترین مزیت کاشت مو به روش FIT این است که کم تهاجمی است و برداشت واحدی فولیکول ها با هیچ گونه جای زخم و بخیه ای همراه نیست و به همین خاطر، روند ترمیم و بهبودی نیز با سرعت بیشتری طی خواهد شد. اما استخراج هر واحد فولیکول و ایجاد سوراخ های بسیار ریز، زمان است و به تجربه و مهارت بالای پزشک نیاز دارد و از آن جایی که فولیکول ها مدت زمان بیشتری، خارج از بدن می مانند، احتمال آسیب دیدگی شان بیشتر خواهد بود.

مزیت‌های روش FIT
 • دوران نقاهت کوتاه‌تر نسبت به روش FUT،
 • عدم ایجاد درد و ناراحتی برای متقاضیان،
 • بدون خونریزی شدید، جای زخم و اسکار و عدم نیاز به بخیه،
 • مناسب برای افرادی که سابقه زخم‌های گوشتی دارند یا پوست سر آن‌ها انعطاف پذیری چندانی ندارد.
 • امکان برداشت گرافت‌های نازک‌تر برای کاشت در خط رویش،
 • امکان برداشت از موهای بدن،
 • امکان انجام فعالیت‌های ورزشی سبک چند روز بعد از عمل.
معایب روش FIT
 • سرعت پایین برداشت گرافت‌ها،
 • نیاز به دقت و مهارت بالا برای جلوگیری از آسیب دیدن گرافت‌ها،
 • تعداد کمتر گرافت‌های برداشت شده در یک جلسه،
 • طولانی شدن زمان بیرون ماندن گرافت‌ها از بدن و افزایش احتمال آسیب آن‌ها،
 • عدم امکان برداشت گرافت‌ها از محل‌های نزدیک به هم (نیاز به بانک مویی با مساحت بیشتر)،
 • نیاز به جلسات بیشتر برای رسیدن به تراکم های بالا.

مراحل کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT مشابه با روش FIT است ، با این تفاوت که فولیکول ها با استفاده از ابزارهای جدید و اتوماتیک برداشته می شوند، و از آن جایی که نتایج طبیعی را به همراه دارد، به تعداد افرادی که خواهان انجام کاشت مو با این روش هستند، روز به روز افزوده می شود. مهم ترین مزیت تکنیک SUT این است که کمترین میزان آسیب به فولیکول ها وارد می شود و اگر تراکم مو در ناحیه بانک مو خوب و کافی باشد، امکان برداشتن بیش از 14000 فولیکول برای پیوند وجود خواهد داشت.

کاشت مو به روش SUT روشی کم تهاجمی است، دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و سوراخ های ایجاد شده طی یک تا دو هفته، بهبود پیدا می کنند بی آن که جای زخم و اسکاری در ناحیه باقی بماند. این تکنیک به قدری پیشرفته و تکمیل شده است که می توان گفت تمام معایب روش های قبلی را برطرف کرده است. لازم به ذکر است که هزینه کاشت مو به روش SUT به مراتب بیشتر از هزینه روش های FIT و FUT است.

مزیت‌های کاشت SUT
 • کلیه مزایایی که برای کاشت به روش FIT بیان کردیم.
 • سرعت بالاتر و کاهش آسیب گرافت‌ها،
 • امکان کاشت در یک جلسه و رسیدن به تراکم بالا.
معایب کاشت SUT
 • هزینه بالاتر در مقایسه با روش‌های FUT و FIT.
 • کاشت مو با این روش وابستگی زیادی به مهارت جراح دارد و اگر او مهارت کافی نداشته باشد، درصد آسیب گرافت‌ها بالاتر می‌رود.

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش میکروگرافت

در کاشت مو به روش میکروگرافت فولیکول ها با استفاده از هولدرهای مخصوص و الکتریکی برداشته می شوند، به همین خاطر از میزان خطای انسانی کاسته می شود، به علاوه این که هیچ گونه جای زخم و اسکاری باقی نمی ماند و مراحل جراحی نیز با سرعت بیشتری انجام می شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت از دقیق‌ترین روش‌های کاشت است که در آن انواع گرافت‌های تک تا 5 تار مویی را می‌توان بدون دردسر و بافت‌های اضافه پوستی خارج کرد. در این روش از میکروموتورهای کاملا اتوماتیکی استفاده می‌شود که سری آن‌ها قابل تنظیم است؛ در نتیجه می‌توان انواع مختلفی از گرافت‌ها را خارج کرد تا نتایج کاشت مو کاملا طبیعی شود.

مزایای کاشت میکروگرافت
 • امکان برداشت تعداد بیشتری از گرافت‌ها در یک جلسه نسبت به روش های SUT و FUE.
 • امکان برداشت گرافت‌های تک یا دو تار مویی برای کاشت در خط رویش.
 • تراکم بالاتر موهای کاشته شده به دلیل استفاده از میکروموتورها.
 • کاهش آسیب گرافت‌ها و افزایش سرعت عمل جراح در زمان کاشت.
 • رفع مشکل اسکار و نکروز به طور قطعی،
 • رویش سریع تر و حصول نتیجه کاشت مو زودتر از سایر روش ها بدلیل استفاده از تکنیک سلول های بنیادی،
 • افزایش سرعت عمل کاشت مو و در نتیجه پیوند گرافت های سالم تر.

معایب کاشت میکروگرافت

 • نیاز به دقت و حوصله بسیار بالا در زمان جراحی.
 • احتمال نیاز به کاشت مو در بیشتر از یک جلسه برای رسیدن به تراکم دلخواه.

کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش Micro FIT

در کاشت مو به روش Micro FIT از دستگاه های بسیار دقیق و ظریف و بر پایه روش FIT استفاده می شود، بدین معنا که فولیکول ها به صورت واحد و مجزا از ناحیه بانک مو برداشته می شوند. مراحل این روش نیز شامل برداشت فولیکول، آماده سازی و پیوند در ناحیه گیرنده می باشد و تنها تفاوت آن نسبت به روش های قبلی، در ابزارهایی است که در طول جراحی مورد استفاده قرار می گیرند.

به عنوان مثال، در این روش از ایمپلنترهای مینیاتوری استفاده می شود که می تواند سوراخ هایی را با اندازه های مختلف ایجاد کند، به علاوه این که دیگر نیازی به استفاده از ابزار جراحی برای استخراج فولیکول ها نیست.

کاشت مو به روش Micro FIT روش کم تهاجمی و بسیار ایمن در نظر گرفته می شود و از آن جایی که سوراخ های بسیار ریزی زده می شود، نیازی به بخیه نیست و زخم و اسکاری تشکیل نخواهد شد. دوره نقاهت بسیار کوتاه است و فرد بعد از مدتی قادر به انجام ورزش و فعالیت های بدنی خواهد بود، بی آن که عوارض خاصی ایجاد شود.

تنها محدودیت این روش در سرعت مراحل جراحی است، به گونه ای که مدت زمان بیشتری طول می کشد تا فولیکول ها پیوند زده شوند، به همین خاطر احتمال بروز آسیب فولیکول ها نیز بیشتر خواهد بود.

کاشت مو به روش Micro FIT یکی از جدیدترین روش‌های کاشت مو است که در آن از ابزارهای بسیار دقیق و ظریف برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. دستگاه مورد استفاده در این روش ایمپلنتر مینیاتوری است که می‌تواند سوراخ‌هایی بسیار کوچک با قطر 0.6 تا 0.9 میلی‌متر ایجاد کند؛ به این ترتیب امکان برداشت گرافت‌های تک یا دو تار مویی هم وجود دارد. با توجه به تکنیک خاصی که برای برداشت استفاده می‌شود و نگهداری از فولیکول‌های خارج شده در یک محلول ویژه، احتمال آسیب دیدن گرافت‌ها بسیار کم خواهد بود و تراکم موهای کاشته شده بالا می‌رود.

مزیت‌های کاشت Micro FIT
 • ابزارهای بسیار دقیق و قابل تنظیم برای برداشت گرافت‌ها،
 • امکان برداشت گرافت‌های ظریف و تک تار مویی برای طبیعی‌تر شدن خط رویش،
 • امکان برداشت موهای بدن،
 • مناسب برای افرادی که دچار ریزش موی منطقه‌ای و جزئی هستند.
 • سرعت بالاتر برداشت گرافت‌ها.
معایب کاشت MicroFIT
 • عدم امکان کاشت به روش MicroFIT برای افرادی که بانک موی ضعیف دارند.
 • نیاز به دو جلسه متوالی کاشت برای رسیدن به تراکم مناسب.

گرافت های در روش Micro FIT

کاشت مو به روش ترکیبی

در این روش همان طور که از نامش پیداست، ترکیبی از روش های FIT و FUT استفاده می شود و در واقع، افرادی که بانک موی خوبی دارند و میزان خالی بودن سر در ناحیه گیرنده شان پایین است، می توانند از مزایای این روش بهره مند شوند، آن هم به این دلیل که میزان تراکم موهای کاشته شده در این روش بسیار بالا خواهد بود. در کل، این گونه می توانیم بگوییم که در صورتی که بیش از 4000 گرافت مو نیاز باشد، از این روش استفاده می شود که مقرون به صرفه است و در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود.

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که از آن جایی که بیشتر گرافت ها به روش FUT برداشته می شوند، جای زخم و اسکار در ناحیه بانک مو باقی می ماند که البته با اقدامات درمانی موجود، امکان برطرف کردن این مشکل نیز وجود دارد.

کاشت مو به روش ترکیبی یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی است که بخش زیادی از موهای سر خود را از دست داده‌اند و دوست دارند که موهایی با تراکم بالا داشته باشند.

در کاشت ترکیبی روش‌های FUT و FIT با هم ترکیب می‌شوند؛ در واقع بخشی از گرافت‌های مورد نیاز از طریق FUT برداشته می‌شود و تعدادی از آن‌ها نیز از طریق روش FIT خارج خواهند شد. در تکنیک برداشت ترکیبی برداشت نواری اصل کار است و بخش زیادی از گرافت‌ها را تامین می‌کند؛ اما برای افزایش تراکم و بهبود نتایج از برداشت دانه‌ای یا همان روش FUT هم استفاده می‌شود.

مزایای کاشت ترکیبی
 • کیفیت بالای گرافت‌های برداشت شده،
 • امکان ایجاد تراکم بالا و پوشاندن نواحی خالی شده وسیع،
 • سایر مزیت‌های مطرح شده برای روش‌های FUT و FIT.
معایب کاشت ترکیبی
 • عدم امکان استفاده برای افرادی که قبلا کاشت انجام داده‌اند و بانک موی آن‌ها آسیب دیده است.
 • تهاجمی بودن این روش به دلیل برداشت نواری و نیاز به بخیه و استراحت طولانی مدت.

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی

کاشت مو به روش سوپر ترکیبی امکان برداشت مو به صورت همزمان با استفاده از دو تکنیک FUT و BHT را برای آن دسته از افرادی که ریزش موی وسیعی دارند، فراهم کرده است. تفاوت روش سوپر ترکیبی با روش ترکیبی، در ناحیه اهدایی است به گونه ای که در در روش سوپر ترکیبی از موهای بدن مانند قفسه سینه و زیر ریش استفاده می شود و امکان برداشت 5000 گرافت مو وجود دارد.

مراحل کاشت مو در روش سوپر ترکیبی به این صورت است که ابتدا به روش FUT برش نواری شکلی در پشت سر زده می شود، سپس همان روز یا در جلسات بعدی، روش BHT اعمال خواهد شد. افرادی که بانک موی کافی در قسمت های پشت و کناره های سر دارند و خواهان تراکم موی بیشتری در ناحیه گیرنده هستند، می توانند گرافت مو از ناحیه سینه و ریش را نیز داشته باشند.

کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT از روش‌های مخصوص آقایان است که امکان کاشت از موهای ریش، سینه و کمر را فراهم می‌کند. تکنیک برداشت گرافت‌ها در این روش شبیه به کاشت مو به روش FUE است، ناحیه اهدای آن علاوه بر پشت سر و اطراف آن در قسمت‌های دیگر بدن فرد نیز قرار دارد. به دلیل تفاوت‌های ساختاری موهای بدن و موهای سر، نمی‌توان این گرافت‌ها را به عنوان گرافت‌های اصلی کاشت استفاده کرد؛ اما به منظور بهبود تراکم و نتایج می‌توان آن‌ها را نیز به کار برد.

هنگام کاشت مو به روش BHT باید به یک سری نکات اهمیت داده شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد. از آن جایی که موها در قسمت های مختلف بدن، در فازهای مختلفی از رشد قرار می گیرند، مهم است که مویی که برداشت می شود در مرحله استراحت نباشد. بهترین زمان برای برداشت مو، زمانی است که فولیکول در مرحله رشد باشد، در غیر این صورت، اثرات منفی بر روی نتایج جراحی گذاشته خواهد شد.

مورد مهم دیگری که باید به آن اهمیت داده شود این است که گرافت ها باید از نواحی برداشته شوند که گردش خون مشابه با پوست سر دارند. در صورتی که گرافت هایی که در ناحیه گیرنده قرار می گیرند، گردش خون بیشتری داشته باشند، مواد مغذی به میزان کافی دریافت نمی کنند و وارد فاز رشد نمی شوند. در نتیجه، نتایج ایده آلی حاصل نخواهد شد.

مزایای کاشت BHT
 • امکان ترکیب با روش‌های دیگر کاشت
 • بهبود تراکم موهای کاشته شده
 • مناسب برای افرادی که بانک موی ضعیف‌تری دارند
معایب کاشت BHT
 • موها باید در فاز درستی قرار داشته باشند تا بعد از کاشت به مرحله رشد برسند.
 • تفاوت بین موهای بدن و سر باعث می‌شود که در سال‌های اول موها کمی شلخته به نظر برسند و یکدست نباشند.

کاشت مو به روش Super FUE

کاشت مو به روش Super FUE در واقع همان FUE است که با استفاده از دستگاه‌های کاملا اتوماتیک و هوشمند انجام می‌شود. در این روش از تجهیزات متعددی برای اطلاع از ساختار و نوع موهای افراد استفاده می‌شود و آنالیزهای دقیقی از وضعیت پوست سر او انجام می‌گیرد. این کار باعث می‌شود که پزشک با توجه به عمق قرارگیری موها، ضخامت آن‌ها، نوع پوست کف سر، میزان چربی و خشکی پوست و وضعیت خون‌رسانی دستگاه‌ها را تنظیم کند تا هم تعداد دقیق گرافت‌ها تعیین شود و هم آسیب بسیار کمتری به فولیکول‌های استخراجی برسد.

مزایای کاشت Super FUE
 • آنالیز و اسکن دقیق پوست سر و موهای اهدایی،
 • استفاده از دستگاه‌های هوشمند و پیشرفته برای برداشت گرافت‌ها،
 • امکان تنظیم دقیق دستگاه استخراج با توجه به عمق ریشه و ضخامت موها،
 • نگهداری از فولیکول‌های برداشت شده در شرایط خاص در فاصله بین استخراج و کاشت به منظور کاهش درصد آسیب به آن‌ها.
 • حفظ خواب طبیعی و زاویه رشد موها.
معایب کاشت Super FUE
 • نیاز به تراشیدن همه موهای فرد
 • احتمال انتقال عفونت در فرایند برداشت و کاشت گرافت‌ها
 • هزینه بسیار بالاتر نسبت به سایر روش های قبلی.

برداشت مو به روش Super FUE

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش DHI به معنای کاشت مو مستقیم است که بر پایه روش FIT یا همان FUE انجام می شود، به این صورت که همزمان با برداشت هر واحد فولیکول از ناحیه اهدایی، حفره هایی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و فولیکول ها پیوند زده خواهند شد. افراد مبتلا به آلوپسی آندروژن و آقایانی که ریزش مو با الگوی مردانه دارند، بهترین گزینه برای انجام کاشت مو به این روش هستند.

مهم ترین مزیت کاشت مو به روش DHI این است که بیشتر از 95 درصد گرافت ها سالم باقی می مانند و از آن جایی که پیوند بلافاصله بعد از برداشت انجام می شود، مدت زمان جراحی بسیار کوتاه خواهد بود. روش DHI با کمترین میزان تهاجم انجام می شود و برداشت فولیکول ها به صورت واحد و مجزا، باعث می شود جای زخم و اسکاری در ناحیه ایجاد نشود و فرد دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه کند.

در این روش گرافت‌ها با استفاده از میکروپانچ خارج می‌شوند و بعد از ورود به یک محلول سرشار از انواع مواد معدنی از طریق ابزاری به نام قلم چوی در محل مورد نظر قرار می‌گیرند. در کاشت DHI برداشت گرافت‌ها با روش FUE انجام می شود و فولیکول‌ها بعد از ورود به لوله مخصوص قلم چوی وارد حفره‌های ایجاد شده در پوست سر می‌شوند. توجه داشته باشید که این حفره‌ها از قبل وجود نداشته‌اند و زمانی که سر سوزن قلم را با زاویه 40 تا 45 درجه داخل پوست قرار داده و پیستون را فشار می‌دهند، به وجود خواهند آمد.

مزایای کاشت به روش DHI
 • کاهش زمان بیرون ماندن گرافت‌ها و افزایش درصد موفقیت کاشت،
 • افزایش سرعت برداشت و کاشت گرافت‌ها در مقایسه با سایر روش‌های برداشت دانه‌ای،
 • کاهش احتمال انتقال عفونت در فرایند کاشت به دلیل استفاده از دستگاه ایمپلنتر برای جداسازی و قرار دادن گرافت‌ها،
 • سرعت بالای رشد گرافت‌های کاشته شده،
 • دقیق‌تر شدن زاویه کاشت به دلیل استفاده از قلم چوی.
معایب کاشت به روش DHI
 • هزینه بالاتر در مقایسه با سایر روش های کاشت مو.

کاشت مو به روش DHI

کاشت مو به روش Sapphire FUE

کاشت مو به روش Sapphire FUE یکی دیگر از روش‌های جدید کاشت است که در آن از ابزارهای پیشرفته برای برداشت فولیکول‌ها استفاده می‌شود. تفاوت اصلی Sapphire FUE با دیگر روش‌های کاشت تنها در مرحله برداشت نیست و در مرحله قرار دادن گرافت‌ها در ناحیه گیرنده نیز متفاوت است.

در این روش از یک تیغه یاقوتی بسیار ریز برای خارج کردن و کاشتن فولیکول‌ها استفاده می‌شود. این تیغه به پوست سر هیچ آسیبی وارد نمی‌کند و البته از گرافت‌ها نیز محافظت خواهد کرد. دقت بالای تیغه در زمان برداشت باعث می‌شود که حجم کمتری از بافت‌های اضافه همراه با گرافت‌ها بیرون بیایند؛ در نتیجه احتمال رشد آن‌ها بالاتر می‌رود.

مزایای کاشت Sapphire FUE
 • شکاف‌های بسیار ظریف در محل کاشت و برداشت که باعث جلوگیری از باقی ماندن جای زخم و افزایش تراکم موها می‌شود.
 • استفاده از تیغه‌های یاقوتی ضد باکتری که احتمال انتقال عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • امکان کاشت تعداد بیشتری گرافت در مقایسه با سایر روش‌ها.
معایب کاشت Sapphire FUE
 • عدم امکان استفاده برای افرادی که بانک موی ضعیف و ناحیه ریزش گسترده‌ای دارند.
 • هزینه بالای کاشت مو.
 • نیاز به بیشتر از یک جلسه کاشت برای رسیدن به تراکم دلخواه.

کاشت مو به روش Sapphire FUE

سایر روش‌های کاشت مو

اگر درباره روش‌های مختلف کاشت مو تحقیق کرده باشید، احتمالا چشمتان به روش‌هایی مانند کاشت مو با دستگاه ARTAS و روش نئو گرافت هم خورده است. در کاشت با دستگاه آرتاس از ربات‌های پیشرفته‌ای برای جداسازی فولیکول‌ها استفاده می‌شود. این ربات‌ها می‌توانند عمل را شبیه سازی کنند و به طور دقیق تعداد گرافت‌های مورد نیاز و همچنین بهترین گرافت‌های موجود در بانک موی فرد را به شما ارائه دهند.

در کاشت به روش نئوگرافت نیز از یک ربات مخصوص استفاده می‌شود که از طریق دوربین مخصوص محل دقیق برداشت گرافت‌ها و کاشت آن‌ها را تعیین خواهد کرد. کل فرایند استخراج و کاشت در این روش به صورت کاملا اتوماتیک توسط خود ربات انجام می‌شود و پزشک تنها بر روی عملکرد آن نظارت خواهد کرد تا مطمئن شود که خطایی پیش نمی‌آید.

در هر دوی این روش‌ها نتایج کاشت بسیار طبیعی‌تر و جذاب‌تر از دیگر روش‌ها خواهند شد؛ اما طبیعی است که هزینه آن‌ها نیز بالاتر باشد. البته در حال حاضر این روش‌ها در ایران استفاده نمی‌شوند؛ چرا که هیچ کلینیکی نیست که دستگاه‌های آن را داشته باشد؛ اما اگر برای کاشت راهی کشورهای خارجی شوید و هزینه بیشتری پرداخت کنید، می‌توانید از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.

کاشت مو با ربات آرتاس

مراحل کاشت مو

به طور کلی مراحل کاشت مو با توجه به روش کاشت متفاوت است؛ اما قدم‌های مشابهی وجود دارد که باید در همه مراحل برداشته شود.

یافتن بهترین مرکز کاشت مو

مهم‌ترین قدم برای داشتن یک کاشت موی موفق، پیدا کردن یک کلینیک معتبر با پزشکان حاذق و ماهر است. این کار را باید بیش از هر چیز دیگری جدی بگیرید و به اندازه کافی برای آن وقت بگذارید. پیدا کردن بهترین کلینیک کاشت مو کار دشواری نیست؛ تنها کافی است که از دوستان و آشنایان خود پرس و جو کنید و به صورت حضوری به مراکز مختلف سر بزنید. در این صورت خودتان می‌توانید تشخیص دهید که کدام مراکز به مراجعان بیشتر اهمیت می‌دهد و دستگاه‌های به روزتر و پزشکان ماهرتری دارد.

جلسات مشاوره و توصیه‌های پیش از عمل

بعد از پیدا کردن یک مرکز مناسب نوبت به شرکت در جلسات مشاوره می‌رسد؛ بسته به روش مورد استفاده برای کاشت در این جلسات اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد. معمولا در جلسه اول پزشک وضعیت سلامت شخص، الگو و دلیل ریزش مو، کیفیت بانک مو و انتظارات متقاضی را بررسی خواهد کرد. اگر نیاز به جلسه دوم بود، پزشک آنالیزهای دقیق‌تری را با استفاده از ابزارهایی که در اختیار دارد انجام خواهد داد. در نهایت تاریخ عمل تعیین می‌شود و البته قبل از آن توصیه‌هایی به شما ارائه خواهد شد تا نتایج بهتری از کاشت بگیرید.

شرکت در جلسات مشاوره، فرصت خوبی است تا سوالات خود را با پزشک در میان بگذارید، سوالاتی از قبیل:

 • آیا نتایجی که به دنبال آن هستم، منطقی است؟
 • اگر به نتایج دلخواهم نرسم، چه باید کرد؟
 • کدام روش کاشت مو برای مناسب تر است؟
 • هزینه روش کاشت مو چقدر است؟
 • آیا احتمال بروز عوارض بعد از جراحی وجود دارد؟
 • دوره نقاهت به چه صورت است و چه مراقبت هایی نیاز خواهد بود؟

نمونه کاشت مو به روش FIT

آمادگی قبل از کاشت مو

رعایت دستورالعمل های گفته شده توسط پزشک قبل از کاشت مو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، چرا که تاثیر مستقیم می گذارد بر موفق آمیز بودن نتایج جراحی. از جمله مراقبت های قبل از جراحی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین، ژلوفن و نوافن، حداقل ده روز قبل از جراحی باید خودداری شود. چرا که این داروها احتمال خونریزی را حین جراحی و بعد از آن، افزایش می دهند.
 • از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی یک تا دو هفته قبل از جراحی باید خودداری شود.
 • روز جراحی دوش بگیرید، موها باید کاملا تمیز باشند و از هیچ گونه مواد حالت دهنده مو مانند ژل یا تافت نباید استفاده نشود.
 • آزمایشات تعیین شده توسط پزشک باید حتما انجام شوند تا سلامت وضعیت جسمانی مشخص گردد.
 • شب قبل از جراحی، وعده غذایی سبک و مفید داشته باشید و اگر روز جراحی، نیازی به آزمایش و ناشتایی نیست، صبحانه میل کنید.

کاشت مو چگونه انجام می شود‌ ؟

درست است که تکنیک های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد، اما در نهایت ماهیت و کلیت تمامی روش ها یکسان است و تنها موردی که روش ها را از هم متمایز می سازد، نحوه برداشت فولیکول هاست. کاشت مو، طی سه مرحله انجام می شود:

برداشت یا استخراج فولیکول ها

در ابتدا بی حسی موضعی تزریق و بعد از چند دقیقه که بی حسی اثر کرد، فولیکول های سالم از ناحیه بانک مو (پشت یا کناره های سر) برداشته می شوند. برداشت فولیکول می تواند به صورت واحد باشد، به این صورت که هر واحد فولیکول به روش دستی یا با استفاده از پانچ و دیگر ابزارها برداشته می شود یا به صورت نواری خواهد بود که برش نواری شکلی در قسمت پشت سر زده می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد.

تزریق بی حسی موضعی

آماده سازی و نگهداری فولیکول ها

بعد از برداشت فولیکول ها زیر میکروسکوپ، گرافت ها داخل محلولی نگهداری می شوند تا برای پیوند در ناحیه گیرنده آماده شوند. این کار باعث می شود فولیکول ها تا زمان پیوند سالم باقی بمانند و بافت های اضافی از فولیکول جدا شوند.

گرافت های جدا شده برای کاشت مو

کاشت گرافت ها

در مرحله آخر، گرافت ها با ایجاد سوراخ های بسیار ریز در نواحی تعیین شده، کاشته می شوند. قطر سوراخ ها بسیار کم است و هیچ گونه زخمی ایجاد نخواهد شد. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سر قرار می گیرد تا از بخیه ها و نواحی جراحی محافظت به عمل آید. در انتها، برگه ای که حاوی دستورالعمل ها و مراقبت های بعد از کاشت مو است، در اختیار شما قرار داده خواهد شد.

کاشت مو در روش FUE

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

مهم ترین مرحله کاشت مو، دوره نقاهت و مراقبت هایی است که توسط فرد باید رعایت گردد و در واقع، نقش خود فرد به عنوان عامل اصلی در موفق آمیز بودن نتایج جراحی آغاز می شود. رعایت این نکات علاوه بر تسریع روند بهبودی، جلوی بروز عوارض احتمالی را نیز می گیرد و نتایج عالی و طبیعی را شاهد خواهیم بود. برخی از مراقبت های بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • کاملا طبیعی است که ناحیه جراحی تا چند روز متورم یا قرمز باشد که استفاده از کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب کمک کند. توجه داشته باشید که از قرار دادن مستقیم کمپرس بر روی پوست سر باید خودداری شود و کمپرس را به مدت بیست دقیقه بر روی پیشانی قرار دهید.
 • استراحت بعد از جراحی بسیار مهم است، توصیه می شود یک هفته در منزل بمانید و از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنید. هنگام خوابیدن حتما یک یا دو بالشت زیر سر خود قرار دهید تا فشاری به بخیه ها و گرافت ها وارد نشود و تا جایی که می توانید سر را بالا نگه دارید.
 • بعد از کاشت مو، رژیم غذایی مقوی و حاوی ویتامین ها و مواد معدنی داشته باشید تا به تسریع روند بهبودی کمک شود.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون که باعث افزایش خونریزی می شوند، خودداری کنید و در مقابل، آنتی بیوتیک های تجویز شده به منظور پیشگیری از عفونت را به موقع مصرف کنید.
 • دو تا سه روز بعد از جراحی از شستن موها، خاراندن یا دستکاری فولیکول ها باید خودداری شود.
 • تا حد امکان از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید باید خودداری شود.
 • از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی نیز باید به مدت حداقل یک هفته خودداری شود.

کاشت مو به روش میکروگرافت

نتایج کاشت مو

ممکن است که در هفته‌های دوم یا سوم بعد از کاشت گرافت‌ها به صورت پراکنده رشد کنند و خود را نشان دهند؛ اما معمولا این موها بعد از گذشت یک ماه می‌ریزند. اصلا نگران نباشید! این نشانه بسیار خوبی است و ثابت می‌کند که موهای کاشته شده در شرایط خوبی به سر می‌برند. بعد از ریزش اولیه که معمولا تا 3 ماه طول می‌کشد، رشد مجدد موها آغاز خواهد شد. در این مرحله موها کاملا دائمی هستند و کم‌کم نتایج اصلی ظاهر می‌شوند.

با گذشت حدود 9 ماه از کاشت مو، بخش زیادی از گرافت‌ها رشد کرده‌اند و موها تقریبا یکدست خواهند شد. نهایتا بعد از گذشت 1 سال موها کاملا یکدست شده‌اند و دیگر کسی متوجه نمی‌شود که شما روزی موهای سر خود را از دست داده بودید.

معمولا نه ماه تا یک سال طول می کشد تا نتایج نهایی کاشت مو مشخص گردد، که البته این بازه زمانی می تواند در هر فردی متفاوت باشد به همین خاطر از مقایسه خود با دیگران دست بردارید و اجازه دهید دوره ترمیم طی شود.

کاشت مو نتایج دائمی و ماندگاری را به همراه دارد، به خصوص اگر توسط پزشک باتجربه انجام شود و خود فرد تمام نکات گفته شده توسط پزشک را عینا رعایت کند. از آن جایی که فولیکول ها از نواحی برداشته می شوند که نسبت به ریزش مقاوم هستند، نتایج ایده آلی را شاهد خواهیم بود.

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو از فردی به فرد دیگر و از پزشکی به پزشک دیگر متغیر است و عوامل مختلفی در تعیین هزینه نهایی این روش جراحی دخیل هستند. از جمله:

 • تکنیک به کار رفته در جراحی : هزینه انجام کاشت مو با روش های Micro FIT یا SUT که با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام می شود، به مراتب بیشتر از کاشت مو با روش های FIT یا FUT است که فولیکول ها به صورت دستی و با استفاده از پانچ برداشته می شوند.
 • کلینیکی که انتخاب می کنید : از آن جایی که هر کلینیک، تعرفه های خاص خود را دارد، هزینه کاشت مو در دو کلینیک به یک اندازه نخواهد بود.
 • میزان گرافت های کاشته شده : هر چه وسعت ریزش مو بیشتر باشد، به تعداد بیشتری گرافت نیاز خواهد بود که در نهایت، زمان و مواد بیشتری برای برداشت و پیوند فولیکول ها صرف می شود که همه این موارد بر هزینه نهایی جراحی تاثیر می گذارند.

جهت دریافت هزینه کاشت موی خود از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و از طریق واتس کلینیک خانه سفید برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت بعد از مشاهده پزشک هزینه دقیق کاشت مو برای شما ارسال شود.

 • ۰۲۱-۵۴۵۰۳ (خط ویژه)
 • ۰۲۱-۸۸۸۷۰۴۸۰ (خط مستقیم)
 • ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ( مشاوره و ارسال عکس )

هزینه کاشت مو در کلینیک خانه سفید بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان می باشد (تفاوت در روش های کاشت مو و میزان موی کاشته شده است).

آیا کاشت مو درد دارد ؟

قبل از شروع کاشت مو، داروی بی حسی به پوست تزریق می شود و بعد از گذشت چند دقیقه، پوست به طور کامل بی حس خواهد شد، به گونه ای که فرد متوجه هیچ یک از مراحل جراحی نمی شود و دردی را نیز احساس نخواهد کرد. اثرات داروی بی حسی تا چند ساعت بعد از جراحی باقی می ماند و بعد از آن، مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک می تواند از میزان درد احتمالی کم کند.

آیا کاشت مو محدودیت سنی دارد ؟

با این که گفته می شود کاشت مو، محدودیت سنی ندارد اما این روش جراحی باید زمانی انجام شود که روند ریزش مو متوقف شده باشد. از آن جایی که روند ریزش مو معمولا از دهه بیست زندگی آغاز می شود و تا سی سالگی ادامه پیدا می کند، توصیه می شود بعد از سی سالگی نسبت به انجام کاشت مو اقدام شود تا نتایج ایده آل تری حاصل گردد.

آیا کاشت مو نیاز به ترمیم دارد یا دائمی است ؟

فولیکول ها از نواحی پشت و کناره های سر که نسبت به ریزش مو مقاوم هستند و همواره به رشد خود ادامه می دهند، انتخاب می شوند به همین خاطر، کاشت مو نتایج دائمی و همیشگی را به همراه خواهد داشت. در صورتی که متوجه ریزش مو در برخی نواحی شدید، حتما با پزشک در خصوص مصرف مکمل یا دیگر درمان های دارویی مشورت کنید.

نمونه کاشت مو به روش SSUT

کاشت مو چه عوارضی را به همراه دارد ؟

خوشبختانه استفاده از به روزترین روش ها و ابزارها در کاشت مو، باعث شده تا احتمال بروز عوارض به حداقل برسد، به خصوص اگر توسط پزشک ماهر و باتجربه در این زمینه انجام شود. اما با این حال، کاشت مو نیز همانند دیگر روش های جراحی می تواند با یک سری عوارض همراه باشد، از جمله:

 • حساسیت به داروی بی حسی،
 • عفونت و خونریزی،
 • تغییر حساسیت ناحیه جراحی،
 • اسکار و زخم،
 • قرمزی و التهاب.

توجه داشته باشید که واکنش بدن هر فردی با دیگری متفاوت است و ممکن است این علائم در همه افراد مشاهده نشود. آن چه که اهمیت دارد این است که تمام دستورالعمل های گفته شده توسط پزشک باید رعایت شود، تا از بروز هر گونه عارضه احتمالی پیشگیری به عمل آید.

آیا قبل از کاشت مو باید موها را تراشید ؟

در کاشت مو به روش FUT احتیاجی به تراشیدن سر نیست. همچنین در صورتی که کاشت مو با روش های جدید مانند DHI انجام شود، نیازی به تراشیدن موها نخواهد بود.

آیا موهای کاشته شده می ریزند ؟

فولیکول های کاشته شده چند هفته بعد از جراحی می ریزند و این در واقع، جزئی از مراحل کاشت مو است که موقتی بوده و جای نگرانی وجود ندارد. زمانی که ریزش اتفاق می افتد، در واقع مو از ساقه جدا می شود و فولیکول زیر پوست هم چنان زنده و فعال باقی می ماند، به همین خاطر مجدد به رشد خود ادامه می دهد به گونه ای که تقریبا شش تا نه ماه بعد از جراحی، شاهد تغییرات چشمگیری در ناحیه گیرنده خواهیم بود.

نمونه کاشت موی طبیعی

آیا افرادی که به دلایل ژنتیکی یا ارثی دچار ریزش مو می شوند نیز می توانند کاشت مو انجام دهند؟

برای افرادی که دچار ریزش موی ناشی از مسائل ارثی و ژنتیکی هستند، مصرف داروهای فیناستراید و ماینوکسیدیل می تواند به کند شدن روند ریزش کمک کند، اما در صورت حاصل نشدن نتایج دلخواه، می توان با مشورت پزشک و با توجه به شرایط بدنی، بهترین روش کاشت مو را برای این افراد در نظر گرفت.

آیا بعد از کاشت مو می توان از کلاه استفاده کرد ؟

تقریبا یک هفته تا ده روز طول می کشد تا گرافت ها در ناحیه اهدایی ثابت شوند، در این بازه زمانی نباید هیچ گونه فشار و آسیبی به فولیکول ها وارد شود. به همین خاطر توصیه می شود تا حد امکان از کلاه استفاده نشود و در صورت اجبار باید از کلاه های گشاد استفاده کرد، به گونه ای که هیچ تماسی با ناحیه جراحی نداشته باشند.

نحوه خوابیدن و استراحت بعد از کاشت مو به چه صورت باید باشد ؟

از آن جایی که افراد بعد از کاشت مو باید استراحت کافی داشته باشند، مهم است که به حالت خوابیدن و استراحت اهمیت داده شود. هنگام خوابیدن چند نکته باید رعایت شود. از جمله:

 • از خوابیدن بر روی ناحیه جراحی باید جدا خودداری شود، بهتر است پوزیشن خوابیدن به صورت طاق باز باشد.
 • هنگام خوابیدن، یک یا دو بالشت زیر سر قرار بگیرد.
 • سر تا حد امکان باید بالا نگه داشته شود، این کار از میزان ورم و التهاب نیز کم می کند.
 • ملحفه و روبالشتی حتما باید تمیز باشد تا احتمال بروز عفونت نیز به حداقل برسد.

چه مدت بعد از کاشت مو می توان موها راشست ؟

تا سه روز بعد از جراحی از شستن موها باید خودداری شود، چرا که گرافت ها بسیار حساس هستند و احتمال جدا شدن آن ها زیاد خواهد بود. بعد از گذشت سه روز، می توانید با استفاده از شامپوهای مخصوص تجویز شده و با آب ولرم، موهای خود را بشویید به گونه ای که فشار آب زیاد نباشد و ناخن ها با گرافت ها تماس پیدا نکنند.

بعد از استحمام نیز به هیچ عنوان نباید از سشوار استفاده کنید، چرا که حرارت به گرافت ها آسیب می زند و نتایج جراحی از بین خواهد رفت. توصیه می شود برای خشک کردن موها از دستمال توالت که ضخیم است و قدرت جذب بالایی دارد، استفاده شود.

نمونه کاشت مو طبیعی

آیا خانم‌ها هم می‌توانند کاشت مو انجام دهند ؟

تقریبا همه روش‌های کاشت مو برای خانم‌ها قابل استفاده هستند؛ منتها به دلیل نازک‌تر و بلندتر بودن موی خانم‌ها فرایند کاشت مو برای آن‌ها کمی پیچیده‌تر است. البته لازم است که قبل از هر چیز پزشک بانوان مراجعه‌کننده را مطالعه کند و با بررسی الگوی ریزش و کیفیت موهای بانک مو تشخیص دهد که فرد گزینه مناسبی برای کاشت هست یا خیر.

عمل کاشت مو چقدر طول می‌کشد ؟

پاسخ این سوال نیز بستگی به روش مورد استفاده برای کاشت دارد؛ اما معمولا زمان این عمل از ۶ تا ۸ ساعت متغیر خواهد بود. هرچه تعداد گرافت‌های مورد نیاز بیشتر باشد، زمان عمل طولانی‌تر می‌شود.

علاوه بر این در روش‌هایی که از دستگاه‌های دستی برای استخراج استفاده می‌شود، سرعت کار پایین می‌آید و لازم است که شخص زمان بیشتری را به کاشت مو اختصاص دهد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫241 دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر من ۲۵ سالم هست و مرد هستم موهای جلوی سرم کمی ریخته و از حجم موهای وسط سرم هم خیلی کم شده اگر بخوام موهام خیلی پر پشت بشه در این مناطق امکانش هست یا باید صبر کنم ریزش موهامم متوقف شده !(در کل تاس به نظر نمیرسم منتها در شرایط خاص مثلا موهام خیس باشه خیلی خالی نشون میده)

 2. سلام . آقاي دكتر تو كدوم يكي از روش هاي micro sut و روش ميكروگرافت جاي برداشت فوليكول بيشتر مشخص خواهد شد ؟ من ميخوام اصلا جاي برداشتم بعدها حتي كم هم مشخص نباشه ، كدوم روش بهتره ؟
  ممنون ميشم منو راهنمايي بفرماييد

  1. سلام و وقت بخیر

   هیچ فرقی بین مقدار جای باقیمانده این دو روش وجود ندارد.

  2. سلام وقت بخیر من رژیم غذایی گرفتم و رژیمم درست نبود باعث شد موهای من ریزش شدید بگیره حتی توی خواب و روی بالشت اما الان وقتی دست میکن هر دفعه لای موهای یا موهامو شونه میکنم میریزه باید کاشت انجام بدم؟

  3. سلام و وقت بخیر

   خیر این مدل ریزش مو برگشت پذیر است و نیازی به کاشت موی طبیعی ندارد.

 3. سلام دکتر…من به تازگی عمل کاشت رو انجام دادم و سرم به شدت میخاره…میشه یکم بخارونمش؟

  1. سلام و وقت بخیر

   اگر کمتر از ده روز است که کاشت مو کرده اید، در این حالت به هیچ وجه دست به سر خود نزنید. در غیر این صورت احتمال کنده شدن ریشه‌های موی تازه کاشته شده وجود دارد.

 4. سلام. خسته نباشید. پدر من ۵۷ سالش هست و جلوی موهایش کامل ریخته. هنوز میتواند عمل کاشت مو انجام دهد با توجه با سنش؟

  1. سلام و وقت بخیر

   اگر بیماری خاصی ندارند یا کنترل شده است، می‌توانند عمل کاشت مو را انجام دهند. محدوده سنی مناسب برای کاشت بین ۲۵ تا ۶۰ سال است.

 5. با سلام
  من ۲ماه کاشت مو انجام دادم میتونم ورزش بدنسازی رو شروع کنم؟
  از مکمل های بدنسازی مثل مکمل گینر میتونم استفده کنم مشکلی واسه کاشتم پیش نمیاد؟
  سپاس از شما

  1. سلام و وقت بخیر

   بعد از ماه دوم یعنی از ابتدای ماه سوم مصرف مکمل ها و ورزش های سنگین مانند بدنسازی، وزنه برداری و فوتبال حرفه ای اشکالی ندارد.

 6. سلام. روز شما بخیر. آیا در دوران شیوع کرونا میتوان عمل کاشت مو را انجام داد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله میتونین. مشکلی از لحاظ کاشت مو نیست. کلیه پروتکل های بهداشتی در کلینیک خانه سفید برای حفظ سلامت شما در نظر گرفته شده است.

  2. سلام من عمل لازک کردم چند وقت بعد از لازک امکان کاشت مو هست آیا مشکلی برای چشم ایجاد نمیکند؟

  3. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست و بعد از ۱۴ روز می توانید برای کاشت مو اقدام کنید.

 7. سلام و ارادت. اگر شخصی به بیماری آلوپسی مبتلا باشد، می تواند موی سر بکارد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   برای اشخاصی که دچار آلوپسی شده‌اند کاشت مو مناسب نخواهد بود. چون علت ریزش در این بیماری حمله سیستم ایمنی به موهای آن‌ها است که گاه بصورت سکه‌ای و گاه بطور کلی شاهد ریزش موهای این افراد هستیم.

 8. با وجود داشتن ریزش موی معمولی هم می توان این عمل را انجام داد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   منظور از ریزش موی معمولی چیست ؟ اگر ریزش موی طبیعی روزانه موهاست بله میتونین اما اگر ریزش موی شدیدتری داشته باشید باید حتما نسبت به درمان اقدام کرده سپس برای کاشت مو اقدام کنید.

 9. سلام روز بخیر. من بسیار پوست چربی دارم…اگر برای عمل کاشت اقدام کنم! ، مشکلی به وجود نمیاد با این میزان از چربی؟!

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر چربی پوست مانعی برای کار کاشت مو نخواهد بود.

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر هزینه روش های کاشت مو متفاوت هست. برای دریافت اطلاعات کامل در مورد نحوه محاسبه هزینه کاشت مو میتونین مطلب هزینه کاشت مو وب سایت را مطالعه کنین.

 10. سلام… آیا بدون عمل کاشت و تنها با دارو میتوان کچلی قسمتی از سر را درمان کرد که مجدد مو رشد کند؟

  1. سلام و وقت بخیر

   تاکنون دارویی که بتواند موجب رشد مجدد موها شود کشف نشده است.

 11. سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم فقط موی سر رو میشه کاشت یا واسه ابرو هم میشه کاری کرد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   ناحیه ابرو و ریش هم قابلیت عمل کاشت را دارد.

 12. سلام. همسرم کاملا کچل است و شنیدم باید از بقیه نقاط بدن پیاز مو برای پیوند به سرش برداشته بشه. ممکنه اون موی جدید پس زده بشه و جواب نده؟

  1. سلام و وقت بخیر

   امکان اینکه فقط از موهای بدن برداشت انجام بشه وجود ندارد. از موهای بدن میتوان برای افزایش تراکم کاشت مو استفاده کرد.
   موی جدید در روش کاشت موی بدن پس زده نمی شود.

  1. سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان، وقتی است که فرد نه در معرض نور شدید آفتاب قرار بگیرد نه نیازی به کلاه و شال محکم برای رفع سرما داشته باشد. بهترین حالت نقاهت پس از عمل، استراحت در منزل است.

  2. با سلام موهای من به علت ارثی ریزش داره وابتدا سفید ميشه وبعد می‌ریزه البته‌ تراکم پس سر خوبي دارم ولی آن هم جو گندمی هست آیا فقط موهای مشکی برای پیوند مناسب هستند

  1. سلام وقتتون بخیر

   بستگی به آستانه تحمل درد شما داره. بیشترین درد کاشت مو هنگام تزریق بی حسی موضعی است. مانند درد تزریق سرنگ.

  1. سلام و وقت بخیر

   بله، فرقی نمی کند. تاثیر بدتری هم دارد.

 13. سلام خدمت کادر درمان خاته سفید. در عمل‌های کاشت مو، افراد چند ساعت بی‌هوش می‌شوند؟

  1. سلام و وقت بخیر

   دوست عزیز کاشت مو در کلینیک خانه سفید با بی حسی موضعی انجام می شود.

 14. سلام دکتر جان. شرمنده شخصی که سیگار میکشه باید قبل عمل چی کار کنه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   سیگار یکی از موارد ممنوعه‌ای است که می تواند منجر به عفونت در شخص شود. بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل کاشت و حداقل یک ماه بعد از عمل، نه تنها سیگار بلکه هیچ ماده مخدر و مشروبات الکلی را نمی توان مصرف کرد.

  1. سلام و وقت بخیر

   به طور میانگین در حدود ۷ ساعت است. در مواردی که نیاز به دو جلسه دارند، دو روز و هر روز حدود ۷ ساعت و در عمل‌های کاشت یک جلسه‌ای ۷ ساعت به طول می‌انجامد.

 15. سلام . روزتان بخیر. . خواهر من به تازگی کاشت مو در شهرستان انجام داده است و تصمیم دارد موهایش را رنگ کند. آیا ضرری برای موهای تازه کاشته شده ندارد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   همانطور که می دانید رنگ‌های مو دارای مواد شیمیایی هستند که برای شخصی که به تازگی عمل کاشت مو را انجام داده است ممنوع است. حداقل زمان رنگ کردن مو، ۴ تا ۶ ماه پس از عمل کاشت مو می‌باشد.

 16. سلام آقای دکتر. میشه بفرمایید دقیقا بعد یه مدت کاشت مو جواب میده؟

  1. سلام و وقت بخیر

   موهای کاشته شده چند روز بعد از عمل کاشت مو فرد، شروع به رشد می‌کنند. حدودا بین دو تا چهار هفته پس از آن موها وارد حالت استراحت شده و می‌ریزند.
   رشد مجدد موهای کاشته شده به آرامی در حدود ۲ ماه بعد از کاشت مو شروع می‌شود. این پروسه ممکن است ۶ تا ۸ ماه به طول انجامد. پس از رشد اولیه موهای کاشته شده، می‌توان آن‌ها را شست، کوتاه کرد، سشوار کشید. به صورت کلی، طی ۵ ماه ۵۰٪ موهای پیوند شده رشد می‌کنند و در عرض ۸ماه ۸۰٪ رشد داشته و نتیجه نهایی بین ۱۲ تا ۲۴ ماه قابل مشاهده است.

  1. سلام و وقت بخیر

   انتخاب مناسب‌ترین روش کاشت مو به عواملی از قبیل میزان طاسی سر، وضعیت بانک مو، وضعیت خوب شدن زخم‌ها، داشتن بیماری خاصی، میزان تراکم مورد نظر، انعطاف‌پذیری پوست سر، زمان و میزان هزینه بستگی دارد.

 17. سلام دکتر. ما یه جایی رفتیم ب تازگی کاشت مو انجام دادیم و حالا دارن میریزن موها. چی کار باید بکنیم؟!

  1. سلام و وقت بخیر

   ریزش مو تا ماه ششم طبیعی است و بعد از آن باید نگران ریزش موهای کاشته شده بود.

 18. سلام وقت خوش. نوبت‌های کاشت مو به چه صورته؟ زود وقت میدید یا واسه چند ماه آینده؟

  1. سلام و وقت بخیر

   به دلیل حضور جراحان متبحر و تعداد بالای اتاق عمل در کلینیک خانه سفید، در اسرع وقت نوبت کاشت مو به افراد متقاضی داده می‌شود.

 19. سلام. جناب برای اینکه موی پرپشتی داشته باشیم بعد کاشت مو، شما کدوم روش کاشت رو پیشنهاد می‌کنی؟

  1. سلام و وقت بخیر

   انتخاب روش کاشت موی مناسب فقط در جلسه حضوری و بررسی میزان ریزش مو و بانک موی شما قابل انجام است.

 20. سلام دکتر جان. من هیچ مویی روی سرم ندارم حتی یک دونه. امکان برداشتن پیاز مو از سایر قسمت‌های بدن هست؟ یا امکان پیوند از موی سایر افراد؟

  1. سلام و وقت بخیر

   اگر در ناحیه بانک موی پشت سر ذخیره خوبی داشته باشید می توان از طریق برداشت مو از ناحیه ریش و سینه تراکم بیشتری ایجاد کرد. اما اگر هیچ بانک مویی در ناحیه پشت سر وجود نداشته باشد، کاشت موی طبیعی فقط از موهای بدن امکانم پذیر نیست و بهتر است به راه های دیگری مانند کاشت موی مصنوعی فکر کنید.

 21. سلام عزیزم. . عذر میخوام بهترین روش رو میشه معرفی کنید برای کاشت مو؟

  1. سلام و وقت بخیر

   سلام خدمت شما. . همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، بنا بر نیاز‌ها و شرایط شما نسبت به انتخاب نوع روش اقدام می‌شود. . هیچ روشی کامل و بدون محدودیت نیست و مطابق شرایط هر شخص، می‌تواند برتر و مناسب‌تر باشد.

 22. سلام دکتر. . عذر میخوام خونواده همسر من همگی به طور ارثی از سنین نوجوانی ریزش مو دارند. . طوری که در اوج جوانی همه کاملا کچل میشن. حالا پسرم دقیقا به سن شروع ریزش مو رسیده و کاملا خودشو باخته. الان حدود ۱۸ سالشه. کی میتونم بیارمش برای کاشت مو خدمتتون؟ و اینکه آیا موهای جدیدی که میکارید هم مثل مال خودش میریزه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   اصلا جای نگرانی نیست. موهای کاشته شده دائمی هستند و ریزش ندارند. اما در مورد سن پسر شما، حداقل باید از ۲۵ تا ۳۰ سالگی صبر کنید.

 23. وقت بخیر. امکانش هست بفرماید کدوم روش توی یک جلسه کار کاشت مو را انجام میده؟ همسرم فقط یک روز میتونه مرخصی بگیره بیاد تهران برای کاشت مو.

  1. سلام و وقت بخیر

   تقریبا اکثر روش های کاشت مو در کلینیک خانه سفید نهایت طی یک جلسه به اتمام میرسه.

 24. سلام و خدا قوت. . آقای دکتر من کشتی کار هستم و اگر جایی از بدنم زخم شود گوشت اضافه درمی آد. چه روش کاشت مو برای من مناسبه؟

  1. سلام و وقت بخیر

   در این حالت، باید از روشی استفاده شود که کمترین میزان زخم را در پوست سر شما ایجاد کند. در روش Micro FIT جراح از ابزاری استفاده می‌کند که تنها زخم‌های کوچکتر از یک میلی متری بر روی پوست سر ایجاد می کند و دیگر از این بابت نگرانی وجود ندارد.

 25. خسته نباشید. سوال من اینه که کسی که اصلا امکان تراشیدن مو رو نداشته باشه، به چه روشی میتونه مو بکاره؟

  1. سلام و وقت بخیر
   اگر محدودیت‌های روش FUT همچون سفتی پوست سر، نعطاف ناپذیری پوست سر، گوشتی شدن پوست بعد از ایجاد زخم را نداشته باشید، می توانید به همین روش و بدون تراشیدن موی سر و تنها در یک جلسه، مو بکارید.

 26. سلام عرض می‌کنم خدمت تیم پزشکی محترم شما…بنده عضو تیم والیبال هستم و هر هفته تمرین سنگین دارم. از طرفی بعضی نقاط بدنم هم با زخم شدن مقداری گوشت اضافه میاره. با این اوضاع چطوری می‌تونم مو بکارم؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بهترین روش کاشت مو برای شما روش میکروگرافت می باشد. با استفاده از این روش هیچ مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد.

 27. سلام خانه سفید .خسته نباشین .من ۳ماه و ۱۰ روز هست کاشت انجام دادم .حالا یه تور گردشگری میخوام برم ک یه جاهای وارد اب میشن ک آبش گوگرد داره .میشع بگین که این آب برا کاشتم مشکلی که ایجاد نمیکنه .من به هیچ جا بجز این کلینیک اعتماد ندارم .خواهش میکنم زودتر جواب بدین

  1. سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی ندارد. البته بهتر است هنگام شنا حتی در حالت هادی در این موارد از کلاه شنا استفاده کنید.

 28. سلام تو اون روشی که نیاز به جراحی نداره دقیقا چطور مو کاشته میشه چون من از جراحی و خون خون ریزی دل خوشی ندارم خیلی دوست دارم روشی باشه که بدون آسیب به پوست سر ادم مو دربیاره از اینایی که تا چند ماه سرشون مثل منطقه جنگ زده میمونه خوشم نمیاد
  این هم اضافه کنم که سر من کاملا طاسه )البته موهای دور سرمو دارم( و موهای کمی به صورت پرزی روی سرم هست سنم ۳۵ از ۲۰ سالگی شروع به کچل شدن کرد موهام ولی دوست دارم اگه رفتم به سمت کاشت کمترین دردسر داشته باشه و بیشترین حجم مو و البته زیبا و طبیعی
  ممنون از راهنماییتون

  1. سلام و عرض ادب

   جهت دریافت توضیح کامل روش های غیر جراحی با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ در تماس باشید.

  2. حالا یه توضیح مختصر مفید دربارش همینجا میدادین شفاف بشیم

 29. سلام خسته نباشید سپاس از توضیحات و پاسخ های صبورانه شما.بنده ۲۷ سالمه موهای وسط سرم بسیار کم پشت و نازک شدن البته بانک موی خوبی دارم میخواستم اگ امکان داره هزینه حداکثری کاشت مو رو بفرمایین و اینکه آیا این موهای نازکی ک الان هستن بعد کاشت میریزن یا میمونن؟لطف بزرگی میکنین اگ جواب بدین

  1. سلام و عرض ادب

   هزینه کاشت مو بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان متفاوت هست.
   کاشت مو موجب ریزش موهای دیگر شما نمی شود.
   بله موهای کاشته شده دائمی هستند.

 30. باسلام بانک مو خیلی ضعیفی دارم در واقع ندارم خلی علاقه دارم مو بکارم پروتز گزاشتم ولی مصیبته تور خدا کاری کنید مو بکارم هزینه اش موردی نداره البته مو ریش و بدن بسیار عالی دارم راهنماییم کنید از شر پروتز که همون کلاه کیس مسخره ست رهایی پیدا کنم

 31. سلام من 28سالمه ریزش مو دارم و وسط سرم کامل خالی شده جلو سر هم کم پشت و چند وقتی میبینم وسط سرم جوش در میاد میشه تا توضیح بدین ممنون

  1. سلام و وقت بخیر

   این مورد رو حتما باید بصورت حضوری توسط پزشک متخصص پوست و مو در میان گذاشته تا علت جوش ها مشخص شده و بعد از درمان برای کاشت مو اقدام بفرمایید.

 32. سلام هزینه ی کاشت موی شما چقدره من رفتم **** خیلی گرون گفت
  شما هم با دستگاه میکارید مثل اونا
  لیست قیمت ندارید

  1. سلام و عرض ادب

   بله کاشت مو در کلینیک خانه سفید هم با دستگاه انجام میشه.
   هزینه به تعداد گرافت و نوع روش بستگی داره و برای استعلام قیمت با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در ارتباط باشید یا به شماره واتس اپی ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ پیام ارسال بفرمایید.

 33. ممنون از سایت و مقاله خوبتون. خیلی استفاده کردم.
  من مدتهاست که می خوام کاشت مو انجام بدم، اما اطلاعاتم در مورد کاشت مو خیلی کم بود. توی سایت تخفیفی یک پیشنهاد تخفیف برای کاشت مو دیدم و تصمیم گرفتم که از این فرصت تخفیف استفاده کنم. اما چون در مورد کاشت مو اطلاعاتی نداشتم با سرچ با سایت شما آشنا شدم و واقعا ممنونم از اطلاعات کاملی که در این خصوص به من دادید.

 34. من پیش مصیب زاده مو کاشتم ولی وقتی موهام درومد اصلا با عکس هایی که قبل کاشت بهم به عنوان نمونه نشون دادن شبیه نشد. بعدم گفتن موهات ضعیف بوده و بعد عمل رعایت نکردی و از این حرفا . یک چیزی هم بدهکار شدیم.

 35. سلام خسته نباشید ممنون بابت راهنمایی هاتون
  ببخشید من 7 ماه میشه کاشت مو انجام دادم تا الان از شامپو سنستیو السینا استفاده می‌کردم آیا میشه دائم از این شامپو استفاده کرد؟ و اینکه دکتر کاشت خودم ازم خواست ایج ویتال السینا استفاده کنم اما موجود نیست در بازار ایران گفت به جاش از ژاک آندرل هم میتونی استفاده کنی

  1. با سلام و وقت بخیر

   متاسفانه به دلیل اینکه این دو مدل شامپو جزو تجویز پزشکان خانه سفید نیست نمی توانیم نظری قطعی در مورد آن ها بدهیم.

 36. سلام و عرض ادب
  من 46 سال سن دارم و پنج سال قبل کاشت مو به روش fit انجام دادم ، بعد از چند ماه موهای کاشته شده رشد کردند و نتایج کاشت مطلوب بود و پزشک داروی ماینوکسیدیل ( خارجی ) را توصیه نمودند . به مدت چهار سال ماینوکسیدیل را استفاده کردم ولی حدوداً از یک سال پیش و به دلیل بالا رفتن بسیار زیاد قیمت آن دیگر استفاده نمی کنم . موهای کاشته شده در ابتدا بسیار خوب و نسبتا پر پشت بودند ولی متاسفانه بعد از گذشت یک سال و علیرغم مصرف ماینوکسیدیل با سرعت آرام دچار ریزش گردیدند و در حال حاضر بسیار کم پشت شده اند ، دلیل ریزش را از پزشک سوال کردم در جواب گفتند ریزش مقداری از موهای کاشته شده تا سه سال بعد از کاشت طبیعی می باشد . ولی متاسفانه با گذشت پنج سال از کاشت هنوز هم ریزش خفیف موهای کاشته شده ادامه دارد . ممنون خواهم شد در این خصوص توضیح و راهنمایی فرمایید . توضیح اینکه هیچ بیماری خاصی ندارم و هیچ دارویی هم مصرف نمی کنم . سپاسگزارم

  1. سلام من کاشت مو در ناحیه شقیقه انجام دادم و حدود 6 ماه میگذره و خوب جواب داده ولی مشکلی ک هست اینه ک موهای کاشته شده وز هستن و اصلا نرم و صاف رشد نمیکنن و موهای خودم هم مجعده ایا طبیعیه و قابل درمان هست؟

 37. سلام و خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه از ۲۰ سالگی ریزش مو دارم پدرم اصلا موهاش نریخته
  مادرم هم سنش بالاس موهای بالا سرش کم پشت شده دایی ها موهاشون ریخته الان موهام خیلی کم پشت شدن قسمت بالای سر و جلو
  تو این سن کاشت مو مناسب میباشد !!
  برای کاشت باید کاملا موها بریزه یا سرت کم پشت باشه بازم امکانش هست !!
  ما ساکن مشهد هستیم

  1. عرض ادب و احترام

   شرط اصلی کاشت مو توقف ریزش مو هست. به دلیل اینکه اکثر افراد در سن بالای ۲۷ سال ریزش موی آن ها متوقف می شود به طور معمول سن کاشت مو بالای ۲۷ سال و ۳۰ سال اعلام می شود.

 38. من رفتم موسسه کاشت مو ملیسا توی رسالت کاشتم گند زد به موهام از روز اولش هم بدتر شده تورو خدا هر جایی نرید مو بکارید

  1. همسر منم میخواست اونجا بکاره ولی وقتی دید مجوز نداره بیخیال شد. یدونه صفحه توی اینستا درست کردن مشتری جذب میکنن. هر جایی نرید مو بکارید. اینا دکتر نیستن فقط تجربی یاد گرفتن وقتی هم که خراب میکنن دیگه پاسخگو نیستن.

  2. منم رفتم کرج پیش دکتر کاظمی گند زد تو موهام، دوباره مجبور شدم برم تهران بکارم، هر جایی نرید بکارید

 39. با عرض سلام وقت بخیر
  بنده حدود ۲ ماه پیش پیوند کاشت مو به صورت fit رو انجام دادم
  اما امروز که چند مقاله رو خوندم نوشته بودن که کاشت به صورت fit به جهت تراکم بالاتر و اینکه امکان برداشت زیاد میسر نیست، می بایست در طول ۲ و یا ۳ روز انجام بشه

  اما کاشت بنده فقط در ۱ روز انجام شد

  در صورتی که یکی از دوستانم هم کاشت fit رو انجام دادن اما در ۳ رو متوالی

  با توجه به اینکه کار بنده ۱ روز انجام شده مشکل خاصی نداره؟
  متشکرم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بستگی به تعداد ساعت انجام عمل شما نیز دارد. اما در کل قطعا جراحی که ۳ روز طول کشیده کامل تر و با برداشت بیشتری همراه بوده است.

 40. با سلام بنده در شیراز کاشت مو انجام دادم و سی روز از کاشت مو گذشته است کف سرم ک کاشت کردم قرمز هستش و جوش چرکی روزانه سه چهارتا در جایه کاشتو برداشت مشاهده میکنم موهایه کاشته شده تقریبا ریزش کرده و موهایه ک داشتم در محل کاشت اصلا رویش نکرده
  بنظرتون قرمزی کف سرم بخاطر این بوده ک در معرض افتاب بودم و اینکه خطری برا رشد مو داره هر چند افتاب پاییز سوزان نیست؟
  دوم اینکه موهایه قبلیم چرا اصلا در نیومده با اینکه دوست بنده با هم مو کاشتیم موهایه قبلی ک در محل کاشت داشته در اونده
  کاشت مو به اندازه چهار انگشت از پیشانی تا فرق سر میباشد و تعدادش هم ۱۳ هزارتا بوده

  1. با سلام و وقت بخیر

   در مورد سوال اول پاسخ منفی است و قرمزی مربوط به نور آفتاب نمی باشد.
   در مورد سوال دوم هم توصیه ما به شما صبر و رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو است.

 41. سلام.بعد از کاشت چند روز باید حمام رفت.من بعد از پانزده ذوز رفتم حمام..البته زخم و کبره نداشتم.و اقعا وضعیت سرم خیلی بددد بود.

 42. باسلام ازتوضیحات توی سایتتون خیلی ممنونم من به جز‌این روش‌هایی که توضیح دادین روش های دیگه ایم شنیده بودم مثل میکروگرافت و سلول های بنیادی میخاستم راجب اوناهم توضیح مختصری بدین واینکه ایا شما ازین روش ها استفاده میکنید یاخیر درضم من ۲۷ سالمه، بالا ومخصوصا جلوی سرم خالی شده وموهامم به شدت نازک شده ولی الان فک میکنم ریزش موهام کم شده وعکس پارسالم باالان خیلی تفاوت نداره یه بار دکتر رفتم وگفت ریزش شما الگوی مردانس ولی خودم فک میکنم به خاطر کمبود ویتامین باشه چون خودم خیلی لاغرم وبدنم جذبش ضعیفه با این تفاسیر ایا استفاده از روش مزوتراپی برای من بهتره یاهمون کاشت؟ اگه نظرم رو توی سایت نزاشتید لطفا جواب رو در ایمیلم ارسال کنید ممنون از توجهتون.

  1. با سلام و وقت بخیر

   جهت مطالعه روش های میکروگرافت و سلول های بنیادی با صفحات مربوط به همین روش ها در وب سایت مراجعه فرمایید که از منوی خدمات مو قابل دسترسی می باشند.

 43. با سلام
  برادرمه روز پیش عمل کاشت مو انجام داده ولی در این سه روز موهای کاشته شده رو آب پاشی نکرده یعنی حدود ۶۰ ساعت بعد کاشت آبپاشی کرده چند درصد احتمال داره موهای کاشته شده آسیب نبینه؟
  ممنون میشم بهمون خبر بدین

 44. سلام بنده 20 سالمه چند سال پیش جراحی مغز استخوان انجام دادم و در ناحیه عمل به اندازه یه نوار نازک مو در نیاورد میخواستم بدونم امکان کاشت واسه من وجود داره و چه روشی مناسبه ضمن اینکه من قصد ندارم موهامو بتراشم

 45. سلام وقت شما بخیر
  آیا میشه جای بخیه ای که رو سر بر اثر شکستگی ایجاد شده مو کاشته بشه (قسمت جلوی سر)

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت مو وجود دارد. برای تشخیص بهتر با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در تماس باشید.

 46. با سلام واحترام
  در ارتباط روش کاشت موی sapphire معلومات می خواستم و اینکه میگن نمیدونم توسط یاقوت، تو این روش مو کاشته میشه و صددرصد تضمین میکنن که تا آخر عمر مو ریزش نمیکنه

  1. عرض ادب و احترام

   دوست عزیز روش کاشت موی Sapphire FUE در واقع روش جدیدی نیست. همان روش FUE یا FIT است فقط ابزار استفاده شده برای ایجاد شکاف برای وارد کردن گرافت های آماده شده متفاوت است.

 47. سلام الان یکماه است کاشت مو داشتم بعداز چهارده روز تعداد زیادی از موهای کاشته را بادستم باارامی ازجلوی سرم جداکردم الان پوست سرم یکم قرمزه وپوست سرم صاف صاف هست ایا احمال داره ریشه ازبین رفته باشه ورشدی بوجودنیاد. باتشکر..البته موهای کنده شده بادست بنظر ازریشه نبوده

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر مشکلی نیست نگران نباشید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر در سن ۱۷ سالگی به هیچ وجه کاشت مو انجام نمی شود.

 48. باسلام من ۳۳ سال سن دارم فرق سرم کاملا خالی شده و موهای جلوی سرم خیلی کم پشت و نازک شده ولی موهای دور سرم ضخیم و پرپشت می باشد اما هنوز هم احساس میکنم باز هم ریزش موی زیاد دارم برای من چی پیشنهادی دارین.
  سپاس

  1. با سلام و وقت بخیر

   مراجعه به پزشک متخصص برای کنترل ریزش مو.

  1. عرض ادب و احترام

   هزینه کاشت مو در هر فرد متفاوت است و بعد از مشخص شدن روش کاشت مو رابطه مستقیمی با میزان ریزش موی شما دارد. به طور کلی بین ۶ تا ۹ میلیون هزینه این روش می باشد اما برای تعیین دقیق قیمت کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 49. با سلام
  بنده قصد کاشت مو دارم ولی شغلم ایجاب میکنه از کلاه کاسکت موتور استفاده کنم در طول روز شاید2الی4 ساعت استفاده کنم. ایا بعد از کاشت مو استفاده از کلاه کاسکت باعث ریزش مجدد یا رشد نکردن مو میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهتر است دو ماه اول از گذاشتن کلاه اجتناب کنید اما اگر باید استفاده کنید ابتدا یا دستمال یا کلاه نخی ریز بافت بگذارید و سپس کلاه. البته استفاده بعد از یک ماه بعد از کاشت مانعی ندارد.
   ماه اول به هیچ وجه نباید به موها فشاری وارد شود.

 50. سلام ، خسته نباشید
  من ۳۵ روز که کاشت انجام دادم ، بیشتر از دو سوم موهای کاشته شده ریزش کرده ، اول میخواستم بدونم این ریزش طبیعیه،جای نگرانی نداره ، دوم اینکه بعضی اوقات سرم خیلی خارش داره ، آروم رو قسمت کاشت دست می کشم که خارش بیفته ، ممکنه مشکلی پیش بیاد
  ممنون میشم جواب بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش مو طبیعی است. برای کم شدن خارش سر میتونین در صورت صلاحدید پزشک خود از قرص سیتریزین استفاده کنین.

 51. سلام خانم هستم 32 سال، الگوی ریزش موی آندروژنیک ارثی، بانک موی ضعیف آیا میتوانید کمکم کنید؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   هیچ وقت امیدتون رو از دست ندین. با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

  1. سلام تقریبا دو سه ساله که ریزش مو دارم اما بیشتر از یک ماه میشه که ریزش موام شدید شده

 52. سلام. خسته نباشید
  من 28 سالمه، موهام یه دوره شدید ریزش مو رو از سن 22 تا 27 سالگی طی کرد که موهای وسط سرم تقریبا خالی شد و موهای جلو هم کم پشت شده. الانم بصورت خفیف ریزش دارهو خواستم سوال کنم میتونم اول برای کاشت موهای وسط سرم که تقریبا همش ریخته شده اقدام کنم و کاشت موهای کم پشت جلویی رو به بعد موکول کنم؟
  ممنون از شما

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر روند ریزش مو کند شده و خیلی زیاد نیست مشکلی برای کاشت مو ندارید. جهت راهنمایی بیشتر با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 53. با سلام
  من28سال سن دارم و از 18 سالگی ریزش مو داشتم تو این سالا لم موهام اومده دستم ومیتونم از ریزش موهام جلوگیری کنم ولی با این حال موهام کم پشت شده وطوریه که اصن کسی فکر نمیکنه که موهام کم پشته ولی وقتی موهامو خیلی کوتاه میکنم کم پشتیش معلوم میشه وزمانی که موهام خیسه تا زمانی که خدمت نرم مشکلی ندارم ولی الان که می خوام برم خدمت مجبورم کچل کنم می خواستم ببینم تو دوره خدمتمم می تونم مو بکارم اگه جای خدمتم مناسب باشه(مثلا اگه مرز یا جاهای مناسب نباشم)
  ممنون از لطفتون

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر در دوره خدمت کار سنگین نداشته باشید بله امکان کاشت مو می باشد. سن شما تقریبا مناسب است. اگر روند ریزش مو متوقف شده است برای کاشت مو اقدام کنید.

 54. سلام.ایا موهای کاشته شده امکان ریزش مجدد وجود دارد؟چون من جایی خوندم نوشته بودن احتمال ریزش مجدد در افرادی که اقدام به کاشت موکرده اند دور از انتظار نیست چون قبلا سابقه ریزش داشته اند؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ریزش موی کاشته شده خیر ولی ریزش مو در موهای اطراف موهای کاشته شده بله امکان دارد. به همین دلیل توصیه می شود بعد از توقف ریزش مو اقدام به کاشت مو کنید.

 55. سلام.ایا موهای کاشته شده دربرابر ریزش مقاومند
  چون من یه جایی خوندم نوشته بود افرادی که قبلا ریزش مو داشتن احتمال اینکه بعداز کاشت مجددموهاشون بریزه زیاده.ممنون.

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله موهای کاشته شده در مقابل ریزش موی ارثی مقاوم هستند. بعد از کاشت مو ممکن است موی اطراف موهای کاشته شده دچار ریزش شود، که افراد تصور می کنند موهای کاشته شده ریزش کرده اند.

 56. سلام وقت بخیر من 27سالمه و تقریبا تمام درمان های ریزش مو رو امتحان کردم اما دچار الگوی ریزش مردانه هستم،، و خب مقداری کمی از جلوی سرم دچار تاسی شده و همه کاشت مو رو پیشنهاد میدن ،، ولی الگوی ریزش قطع نشده و طبق تجربه اعظای خانواده تا سیو پنج شیش قطع نمیشه،، خواستم بدونم امکانش هست الان با روش bhi کاشت رو انجام بدم یعنی از مو های بدن استفاده کنم و ناحیه کم تراکم جلوی سر رو پوشش بدم فعلا تا بانک مو دست نخورده باقی بمونه برای سن سیو پنج سالگی به بعد تا اونموقع که میزان تاسی و الگوی ریزش کامل قطع و مشخص شد از بانک موم روش مناسب کاشت رو انتخاب کنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر امکان برداشت مو فقط از ناحیه بانک موی بدن نیست. ضمنا بهتر است تا توقف کامل ریزش مو از کاشت مو منصرف شوید.

 57. سلام

  میخواستم بگم سایت شما واقعا عالی هست. بدون اغراق میگم این چند وقت تو کرونا من تمام سایت های کلینیک های کاشت مو رو زیر و رو کردم شما بهترین سایت و کاملترین سایت رو دارید.
  همین که پاسخ مردم رو میدین واقعا عالی هست. امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشین.

 58. سلام وعرض ادب
  متولد 55 هستم .از سال حدود 91 به بیماری رماتیسم کرون دچار شده ودر طول درمان داروهای مختلف با تعداد زیاد استفاده میکردم چه تزریقی وچه خوراکی.تا 2 سال پیش دز داروها زیاد بود اما به لطف خدا در طول این دوسال به مرور کم شده تا الان که روزی تقریبا 13 عدد فقط قرص مصرف میکنم که اسامی کورتون دار آنها پردینزولون 5 mil وایندومتاسین 25 صبح و75 شب هست.موهام قبل از بیماری تقریبا از جلو قسمتهای بالای گیج گاه و وسط کم پشت بوده ولی اخیرا کمتر شده. نا گفته نمایند ارثی پدرو تقریبا طاس و3 تا از برادرام هم مثل پدر وسه تا دیگر تقریبا از من بهترند ولی هیچکدام موهایشان پرپشت نیست.
  سوال:
  1- آیا با توجه به سن 43 که ان شاالله درخردادما به44 میروم و نوع بیماری و مصرف داروهای کورتون دار، احتمال ریزش بیشتر وجود دارد؟
  2- آیا با کاشت مو که بالاخره ضعیفتر از موهای معمولی خواهند بود مقاومت واستقامت پس از کاشت خواهند داشت؟
  3- آیا هزینه کاشت برای تهرانیها که هزینه اقامت وبقیه موارد رو ندارند کمتر خواهد بود؟
  4-چقدر دقت وکارشناسی روی افراد صورت میگیرد؟آیا برای همه اشخاص این عمل( کاشت مو) صورت میگیرد؟
  5- ودر آخر ، با توجه به معاینه پزشک وتوضیحات کاملی که از طرف درخواست کنندگان بیان میشود ودقت ونظری که در مطالب ارائه شده توسط پرسنل شما صورت میگیرد، آیا تضمینی بابت این عمل داده میشود؟(بالاخره همه قشر به خانه سفید مراجعه میکنند،خب قشر کارگر با این حقوقها امکان پرداخت سخت واز طرفی بهترین ومعتبر ترین را انتخاب میکند.اینکه پس از پرداخت در یک یا دوسال بعد زحمت شما هدر رود،ناخوشایند برای شما وبیشتر برای مراجعه کنندگان خواهد بود.از این لحاظ عرض میکنم که خبر بد با توجه به رسانه های مجازی بسیارر سریع پخش میشود)
  ممنون از پاسخگویی شما
  ارادتمند
  کاظمی

  1. با سلام و وقت بخیر

   1.قاعدتا مرزهای ریزش مو مشخص شده است و عقب روی کمتر اتفاق می افتد ولی ریزش موی شما صد در صد قطع نشده است.
   2.از لحاظ ضخامت و سفتی مثل همین موهایی است که شما دارید و الزاما ضعیف تر نیست.
   3. خیر فرقی نمیکند تهرانی و شهرستانی و مقیم خارج به یک میزان میپردازند.
   4.کاملا دقیق افراد چک میشوند سپس بهترین کار و روش را سعی میکنیم انجام دهیم.
   5. بله به شما ضمانت نامه داده می شود و در صورت عدم پاسخگویی کاشت مو قطعا ترمیم خواهد شد.

  1. با سلام و احترام

   با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ مشاوره کاشت مو کلینیک خانه سفید تماس بگیرید.

 59. سلام
  من ۴۳ سال سن دارم قصد دارم برای کاشت مو اقدام کنم ولی یه مشکلی وجود داره که پوست سرم چرب است ( خیلی چرب ) آیا این مشکل در کاشت مو اشکال ایجاد می کند ؟ اصلا این مشکل قابل درمان است ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر برای کاشت مو مشکلی وجود ندارد. این مشکل تا حدودی قابل درمان می باشد. جلسه مشاوره کاشت مو حتما با پزشک در میان گذاشته و نسبت به کنترل چربی سر خود اقدام کنید.

 60. سلام
  وقتتون بخیر
  ۴۲ سالمه و تراکم موهام نسبتا خوبه. البته تراکم موهای جلوی سرم مقداری کم شده. سوالم اینه، با توجه به این که بخش زیادی از موهای سرم سفید شده، اگر بخوام تراکم موهای جلوی سرم زیاد بشه، امکانش هست که فقط موهای سیاه پشت سرم برداشته و در جلوی سرم کاشته بشه. تا با این کار موهای جلوی سرم پرپشت و مشکی‌تر بشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   در موقع برداشت، گرافت ها گلچین نمی شوند. مضاف بر این موهای مشکی کاشته شده نیز به مرور زمان مانند سایر موهای سر شما بطور طبیعی سفید خواهند شد.

 61. باسلام. اگه باهرروشی مو کاشته شه تکلیف بقیه موهای سر که ریزش دارن هنوز چیه وآیا برای کاشت حتما باید ریزش متوقف شده باشه

  1. عرض ادب و احترام

   اصولا بعد از توقف ریزش مو باید برای کاشت مو اقدام کرد. اگر ریزش موی شدید داشته باشید پزشک متخصص کلینیک از کاشت موی شما جلوگیری خواهد کرد.

 62. با سلام و خسته نباشید.ببخشید ایا در کاشت مو جهت کاشت مو دست خود متقاضی هست؟ اینکه موهایی رو که میکاربم به چه جهت رشد کنه و نمو پیدا کنه.؟ یا اینکه این به دستگاه ساختمان مو هر شخصی ربط داره؟

 63. سلام ۲۴ سالمه حدود چهار سال پیش از محلول لخت کننده مو استفاده کردم که نباید به ریشه مو می‌رسد ولی متاسفانه رسید و باعث نازک شدن و کم پشت شدن جلوی سرم شد آیا امکان کاشت مو وجود دارد والان ریزش مو احساس نمیکنم

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش FCI یا ( Follicular Cell Implantation ) در واقع کشت مو می باشد، بدین معنا که از بانک موی شما نمونه برداری شده و پزشک متخصص در محیط آزمایشگاهی با تکثیر آن اقدام به کاشت مو می کند. البته این روش فقط در مرحله آزمایشگاهی قرار دارد و هنوز وارد فاز انسانی و عملی نشده است.

 64. سلام وقت بخیر…
  ۱ سالی هست که از محلول ماینوکسیدان و قرص فاینوسدرید استفاده میکنم ولی ریزش موهام کم نشده و هنوز موهام در ناحیه پیشونی کم پشت میشه.۲۲ سالمه میخوام بدونم وقت مناسبی هست برای کاشت مو یا باید صبر کنم؟؟محلول یا قرصی غیر از این دوتا هست ک با مصرفش جلوی ریزش مو ارثی رو بگیره؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر تا سن ۲۷ سالگی و توقف و کند شدن ریزش مو جهت کاشت مو اقدام نکنید. برای جلوگیری از ریزش مو بهتر است با مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو راهکار درمانی مناسب خود را پیگیری کنید.

 65. سلام…وقتتون بخیر… ببخشید من یه کلینیک دیگه کاشت مو انجام دادم و الان خط موهام پایینه…می خواستم سی چهل تا گرفت رو روی خط رویش مو می خوام رو دوباره بردارم..آیا امکانش هست که با دستگاه سیفر این موها رو بکنید و حداقل جای ممکن بمونه؟

  1. با سلام و احترام

   معمولا 9 تا12 ماه بعد از کاشت مو می توان آن را ترمیم کرد.
   دستگاه سیفر مجوز ندارد و استفاده از آن غیرقانونی است.

 66. سلام من 26 سالمه ولی موهام ریخته و فقط در جلو سر کمی مو و وسط سر مو هستش ولی پرزای زیادی هست …سوالم اینه که ایا میشه اون پرزارو تقویت کرد که به رشد کنن؟

 67. سلام خسته نباشید.من 23 سال سن دارم.حدود 4 سال هست که دچار ریزش مو هستم و خب تو این مدت دکتر هم مراجعه کردم و از داروهایی مثل فینوسکار و finpecia و فولیکوژن و چندین محلول و اسپری استفاده کردم. به صورت مقطعی خوب بود و تا حدودی هم باعث رویش شد اما به صورت قطعی منجر به درمان نشد.حالا سوال بنده اینه که آیا برای کاشت تایم مناسبیه؟هر چند خوندم تو سایتتون که از 27 سالگی به بعد بهتره اما من نمیتونم تا اونموقه صبر کنم. سوال بعدیم اینه آیا اصلا نیازی به کاشت دارم یا ممکنه با یسری محلول و قرص یا تزریق به ایده ال خودم برسم؟ یه مورد دیگه هم اینه که بنده یسری دوسا در ترکیه دارم که اونا به روش fue پیوند و به روش Dhi کاشت انجام دادن و راضی هم هستن و پیشنهاد دادن به بنده که در ترکیه اینکارو انجام بدم.آیا اصلا شما از همچین تکنیکی استفاده میکنید؟ آیا در صورت بله برای من این روش جوابگو خواهد بود؟ممنون از حوصله ای که به خرج میدین برای پاسخ به سوالات…

  1. عرض ادب و احترام

   قرار نیست که این داروها ریزش موی ارثی را درمان کند، بلکه فقط ریزش مو را تا زمانی که این داروها را مصرف می‌کنید به تعویق می اندازد.
   اندیکاسیون کاشت مو را پزشک متخصص در ویزیت حضورا باید تعیین کند.
   FUE را انجام میدهیم و مطابق مستندات بین‌المللی ایران در مسائل پزشکی از ترکیه بسیار بالاتر و با کیفیت تر است.

   پیروز باشید

  1. سلام
   من 15روز کاشت انجام دادم
   وبعد از هفته اول از روغن کتان و کرچک بصورت قطره ای روی محل برداشت و بعد از ده روز روی محل کاشت بدون ماساژ استفاده کردم اکنون کمی از موهای کاشته شد ریزش پیدا کرده

 68. من ۲۴سالمه موهام خیلی کم پشت شده بهم ترمیم موروپیشنهادکردن میخاستم بدونم ترمیم موبه چه صورته چقدرهزینه برمیداره

  1. عرض ادب و احترام

   منظور شما از ترمیم مو همان پروتز مو می باشد یا کاشت مو ؟ اگر منظور پروتز مو هست به شما پیشنهاد میکنیم مقاله پروتز مو و بخش نظرات آن را سایت را مطالعه کنید.
   اگر منظور شما کاشت موی طبیعی است جهت دریافت هزینه با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 69. ۱۸ سالمه و موهام ریخته.به طوری که دور سرم خالی شده.از فامیل های نزدیک کسی دچار ریزش مو نیست.میخواستم بدونم چه ازمایشی باید انجام بدم که دلیل اصلی ریزش موم معلوم شه

  1. عرض ادب و احترام

   آزمایش خاصی در این موضوع وجود ندارد تشخیص بالینی است و پزشک تشخیص می دهد.

   پیروز باشید

 70. سلام و خسته نباشید میگم خدمت تمامی پرسنل خانه سفید.بخصوص خانم مالکی و دکتر نهاوندی عزیز برای تمام زحماتی که برای من کشیدن و من را راهنمایی کردند وتا انتهای کاشت و بعداز کاشت با من بودند و هستند.ممنونم

 71. سلام خسته نباشید
  من موهای کم پشتی دارم ولی خیلی از کاشتن مو میترسم.آیا کاشت مو درد دارد؟
  و لطفا بگویید بهترین روش کاشت مو چیست؟
  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   کاشت مو یک الزام نیست. در واقع هیچکس به کاشت مو احتیاج ندارد مگر اینکه تصمیم به بازگرداندن زیبایی خود بگیرد. اگر ریزش مو باعث نگرانی‌تان شده، با یک کلینیک کاشت مو و کاشت ابرو با تجربه مشورت کنید. آن‌ها گزینه‌های درمان را به شما می‌گویند. اما در مورد درد کاشت مو بستگی به تعریف شما از شدت درد دارد، اگر از تزریق سرنگ و همچین دردی ترس دارید شاید برای شما کاشت مو دردناک باشد.

   پیروز باشید

 72. سلام. آیا واقعا در کاشت مو به روش sut از دستگاه خاصی استفاده میشود یا همون روش fit هستش؟؟ چون جایی خوندم که گفته بود روش sut اصلا وجود نداره و فقط جهت تبلیغاته. آیا این حرف درسته؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر، اینطور نیست که فقط جنبه تبلیغاتی داشته باشد. در روش FIT از هولدرهای دستی استفاده می شود اما در روش SUT به جای هولدرهای دستی کار برداشت مو به عهده دستگاه می باشد.

   پیروز باشید

 73. سلام.من تو کاشت موسپیدیار خوندم که اگر موهای بدن کم پشت هستن از موهای شخص دیگه هم میشه استفاده کرد.شما این کار رو انجام میدین؟

  1. عرض ادب و احترام

   به هیج وجه و تحت هیچ شرایطی امکان استفاده از موی شخص دیگر و کاشت آن در سر شخص وجود ندارد. به احتمال زیاد یا تبلیغات دروغین صورت گرفته یا منظورشون کاشت موی مصنوعی بوده است.

   پیروز باشید

 74. سلام
  میخواستم از مشاورین و پزشک محترم کلینیک خانه سفید آقای دکتر اصلانی تشکر کنم. و بگم با اینکه من خانه سفید کاشت انجام نداده بودم اما پرسنل کلینیک و دکتر نهاوندی با صبوری همه مشکلات و سوالات منو جواب دادن.
  نمیخوام اسم بیارم شاید کامنت رو تایید نکنین اما واقعا فقط هزینه مهم نیست هرچند فکر میکنم هزینه کلینیک خانه سفید بالا نیست اما من اشتباه کردم و بخاطر مبلغی کمتر به جای دیگه اعتماد کردم که بعد از اتمام کار فهمیدم که نه تنها با روشی که گفته بودن انجام ندادن حتی بعدش یکی از سوالات منو جواب ندادن. اما خانه سفید با صبوری همه مشکلات منو حل کردن

  واقعا تو انتخاب خودتون دقت کنین.

  بازم از آقای دکتر اصلانی تشکر ویژه دارم.

 75. بنده درماتیت سبئوریک دارم که اگه مرتب با شامپوو ضد شوره حمام نکنم سرم به شدت چرب و پوسته پوسته میشه.جوری که بعضی اوقات تکه های شوره و چربی مثل لایه روی برخی قسمتهای سرم رو میگیره.
  خواستم بدونم با این‌وضعیت و اینکه باید نزدیک به دو سه هفته فقط با شامپو بچه سرم رو بشورم.مشکلی در مورد بعد از کاشت و کیفیت رویش موهای جدید ایجاد نمیشه؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   در پروسه کاشت داروهایی داده می‌شود که تقریبا یک ماه درماتیت سبوروییک را مهار می‌کند. بعد از آن اگر شامپو بچه افاقه نکرد می‌توان شامپو را عوض کرد.

   پیروز باشید

 76. سلام سوالی داشتم اگر کسی موکاشت میکنه وبعداز یکسال نیاز ب ترمیم داشته باشد باید موقع ترمیم موها کوتاه شود واینکه بعداز اینکه ترمیم میکنیم مثل مرحله اول کاشت دوباره بعداز یک ماه فاز استراحت شروع میشودو بعداز چند ماه رشد میکند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سوال دیگر اگر کسی موکاشت میکند خوشش نیاد دوباره را برگشت ب حالت قبل است؟؟؟قبل از کاشت؟؟؟؟؟؟؟ وچه مدت طول میکشد بعداز کاشت حالت طبیعی قیافه برمیگرددددد؟حتی بعد ازترمیم منظور مرحله دوم کاشت؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   سئوال شما واضح نیست ولی اجمالا در دفعه دوم یا سوم مراحل کاشت همانند بار اول است. اگر کسی خوشش نیاید باید موها را تحمل کند حتی با لیزر موهای زائد نیز نمی توان موها را از بین برد. معمولا دو هفته بعد از کاشت قیافه دوباره تقریبا به حالت عادی برمیگردد. پیشنهاد ما به شما کاشت مو در مرکزی است که با طراحی خط موی طبیعی حالت طبیعی به موهای شما بدهد که بعد از کاشت دچار پشیمانی نشوید.

   پیروز باشید

 77. سلام
  میخواستم سوال کنم کسی که موکاشت میکنه اگر در ماه هفتم موها براثر سوختگی با اتو و کندن با موچین بریزد چندماه طول میکشد در بیاد ؟؟؟؟؟؟؟؟
  و سوال بعدی ام اینکه میان ناحیه های بعضی از موها که تیغ نخورده و مو کاشت نشده راسته که بعد از مدتی ب اثر این ریشه اون قسمت های تیغ نخورده دارای مو میشوند؟؟؟؟؟
  سوال بدی ام چه مدت طول میکشد که موهای کاشت شده ریشه هاش مثل بقیه ی مو ها شود و ریشه موترمیم شود ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   سئوال اصلی این است که آیا بعد از این کارها که باهاش کردید دوباره در میآید؟
   خیر فقط جایی که مو کاشته شده مو در میآید.

   پیروز باشید

 78. با عرض سلام.
  ببخشید منم موهای پرپشتی داشتم اما متاسفانه موهای وسط سرم رو از دست دادم و ساکن شیراز هستم اما کلینیک خوب ومورد اطمینان برا کاشت اینجا سراغ ندارم اما به کلینیک شما خیلی اطمینان پیدا کردم .میتونم برا کاشت مو بیام خدمت شما؟کاشت مو توی یک جلسه انجام میشه؟

  1. عرض ادب و احترام

   قطعا مهمان نواز خوبی برای عزیزان شیرازی خواهیم بود. بله امکان کاشت مو در یک جلسه وجود دارد و همچنین برای شما محل اسکان رایگان در بهترین نقطه تهران فراهم خواهیم کرد.

   پیروز باشید

 79. با سلام و‌احترام
  دو‌سال پیش به تشخیص پزشک و البته بعد از نمونه برداری مشخص شد که من دچار بیماری خود ایمنی لیکن پلانو پیلاریس شدم و قسمتی از قسمت تاج‌سرم به ابعاد حدودی دو سانتیمتر در دو سانتیمتر دچار ریزش (اسکار) شد.
  الان بیماری و ریزش متوقف شده و سه ماه هست دارو هم مصرف نمیکنم
  البته مقداری هم ناحیه تاج سرم و شقیقه ها دچار ریزش الگوی مردانه هم هست . در ضمن جلوی موها نسبتا پر هست
  سوال اول : آیا امکان کاشت مو ترجیحا FIT برای من هست؟
  و سوال دوم : چون علاقه مند به حفظ موی پشت و اطراف سر هستم‌
  لطفا بفرمایید آیا امکان کاشت BHT از ناحیه زیر بغل وجود دارد؟
  ممنون از صبر و پاسخ شما

  1. عرض ادب و احترام

   معمولا LPP را نمی‌شود کاشت در صورتیکه دو سال بیماری خاموش باشد پس از رضایت و قبول مسئولیت از طرف بیمار می‌توان کاشت (می‌تواند منجر به نگرفتن موها و حتی فعال شدن مجدد بیماری شود).
   خیر از زیر بغل کسی برنمیدارد.

   پیروز باشید

 80. عرض سلام و احترام…….بنده در یکی از کلینیک های شیراز 9 ماه پیش به روش SUT که ظبق ادعای کلینیک از پانچ های ظریف برای برداشت مو استفاده می کردند، مو کاشتم….من در مورد کاشت به روش FIT یا SUT تحقیق کردم و نمی دونستم بعد از عمل کاشت، محل برداشت گرفت ها به صورت دونه های سفید کوچیکی باقی می مونند و متاسفانه این موضوع به شدت منو آزار می ده…در حال حاضر خود کلینیک هم می گه اینا تا آخر عمر می مونه و برای من که در آینده با پیشرفت بیشتر ریزش موهام بخوام موهامو کامل بزنم بشدت آزار دهندس…با توجه به تجربه کلینیک شما تو زمینه کاشت به روش FIT یا زیر مجموعه های دیگه، امکان از بین بردن این نقاط سفید در آینده وجود داره و اگه وجود داره کلینیک شما می تونن در این زمینه به من کمک کنن؟ خواهشا راهنماییم کنید/

  1. عرض ادب و احترام

   خیر نقاط سفیدی که بعد از ۱۴ماه مانده اند دائمی هستند و فعلا روشی برای از بین بردن آنها نیست.

   پیروز باشید

 81. برای من بسیار مهمه که دقیقا چه کسی کاشت رو انجام میده خیلی جاها ادعا داشتند ک توسط پزشک انجام میشود ک در واقع به این شکل نبود و من منصرف شدم به طور مثال دکتر رضایی.

 82. با درود

  شماره ای که در کامنت ها برای مشاوره قرار داده اید ، در تلگرام نیست.

 83. سلام
  چند وقت پیش یه مقاله خوندم در مورد اینکه کاشت مو به هر روشی که انجام بشه دائمی نیست و بعد از چند سال موهای کاشته شده مجددا میریزه
  می خواستم ببینم درسته یا نه
  ممنون

  1. عرض ادب و احترام

   خیر به هیچ وجه اینطور نیست. کاشت مو دائمی هست. اکثر وب سایت ها و مقالات علیه کاشت مو توسط افرادی که در زمینه پروتز مو فعالیت دارند نگاشته شده است. سود این دوستان در دروغ پراکنی علیه کاشت مو طبیعی است.

   موفق باشید.

  2. سلام دوست من کاشت مو 3 سال پیش انجام داده و موهای کاشته شدش نریخته
   بانک موش خوب بوده و از پشت سرش بر داشت شده سن کاشت مو هم تا جای که میدونم سی سال به بالاس

 84. سلام…خسته نباشید….یکی از همکاران بنده دو سال پیش کاشت مو به روش fit انجام دادن و مدتی قبل برای زیارت موهاشون رو کامل تراشیدن و اطراف سرشون جای برداشت موها به صورت سوراخ های خیلی ریز مشخص بود…سوالم این بود خدمت شما من خودم هم کم مو هستم و می خوام مو بکارم و اگه از روش fit یا میکرو fit استفاده کنم این جای سوراخ ها باقی می مونه یا به مرور زمان بعد از چند سال کامل از بین می ره؟ ممنون می شم از راهنماییتون

  1. عرض ادب و احترام

   در روش میکرو اف آی تی بعد از مدتی جای سوراخ ها از بین میرود اما در روش FIT ممکن است جای برداشت بصورت سوراخ های خیلی ریز باقی بماند. که البته فقط در موارد نادر این اتفاق می افتد.

   پیروز باشید.

 85. حدود ۴ سال پیش به دکتر متخصص در اردبیل مراجعه کردم و بانک موی نسبتا ضعیفی دارم. علت پر کردن این فرم مقاله ای هست که درباره کاشت مو به روش سلولهای بنیادین در وبسایت شما خواندم. راستش من ترجیحم اینه که طاس بمونم تا در نتیجه کاشت مو از طریق بانک موی ضعیف موهای کم پشت و مسخره ای داشته باشم.
  آیا واقعا کاشت مو به روش سلولهای های بنیادین علمی و عملی هست؟
  ممنونم

  1. با سلام و احترام

   این روش فعلا در بخش آزمایشگاهی است و هنوز بصورت کامل روی انسان آزمایش نشده است.اما امیدواری فراوانی به این روش هست.

   پیروز باشید

 86. سلام،من دچار بیماری سبوره هستم،که باعث شده موهای وسط سرم کاهش شدیدی داشته باشه،اولا آیا راهی برای درمان دائم این موضوع هستش؟ و ثانیا الان میشه جای خالی رو مو کاشت؟ یا اینکه قارچ مالاسزیا به فولیکول های موی من نفوذه کرده و ممکن است بعد از کاشت دوباره بریزد؟

  1. با سلام و احترام

   ابتدا باید توسط محلول و شامپوهای مخصوص سبوره بیماری خود را کنترل کنید سپس برای کاشت مو اقدام نمایید.

   با تشکر

 87. 26 سال سن دارم و موهای پرپشتی داشتم تا اینکه استرس و اظطراب شدیدی ک داشتم و ریزش موی شدیدی رو تجربه کردم، البته به صورت نعل اسبی در جلوی سر ک معموله
  الان نمیدونم برا کاشت اقدام کنم یا نه و اینکه بهترین روش برا من جوان 26 ساله چیه
  راستش دکتر رفتم یک بار ماینوکسیدیل و فینستراید مصرف کردم همونطور ک میدونین اثرش موقته از طرفی قرص های افسردگی رو هم مصرف میکنم و موهام قارچ زده
  خیلی از دکتر ها میگن اول باید از حالت افسردگی خارج بشم ولی نبود مو خودش باعث افت روحیه و افسردگی میشه :)
  خسته شدم میخام یه روش قطعی پیدا کنم هر چقدرم هزینش میخواد بشه

  1. عرض ادب و احترام

   شما حتما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو مورد معاینه قرار بگیرید و در صورت تایید و عدم ریزش مو اقدام به کاشت مو کنید.

   پیروز باشید.

 88. سلام….وقتتون بخیر…من ورزشکارم و قسمت کمی از موهام ریخته و به خاطر ورزشم مجبورم از روش FIT استفاده کنم و در مورد معایب تکنیک های کاشت مو تحقیق کردم و بعضی از کلینیک های کاشت مو مدعی هستند که کاشت مو با روش FIT باعث می شه حتی درصورتی که مو رشدش کامل بشه، بعد از یک سال ریزش پیدا کنه و موفقیت آمیز نباشه برای همین روش FIT اصلا برای کاشت مو مناسب نیست…آیا این درست هستش؟…ممنون می شم راهنماییم کنید.

  1. با سلام و احترام

   خیر چنین چیزی نیست. کاشت مو شما اگر بصورت درست و با دقت بالا انجام بشه هیچ مشکلی در آینده برای شما بوجود نخواهد آورد.

   پیروز باشید

 89. كاشت با خط رويش خيلي طبيعي و تراكم بالا و البته جسارتا تا جايي كه ميشه ارزون???? موهام چرب و فر هست.

  1. سلام
   در کاشت مو به روش SUT امکان انتقال بیماری های خونی دیگر افرادی که قبلاً با دستگاه براشون کاشت انجام شده به نفرات بعدی وجود داره ؟
   چون گفته شده داخل دستگاه و هولدر قابل استریل کردن نیست ؟

  2. با سلام و وقت بخیر

   تجهیزات دستگاه هایی که قابل استریل نیست بصورت یکبار مصرف در روش های مدرن کاشت مو استفاده میشه.

 90. خیلی خیلی از نحوه پاسخدهیتون خوشحال شدم همچنین با حوصله جواب دادن خانم دکتر????از شهرستان خیلی تعریف کار شما رو شنیده بودیم پاینده باشید.روز خوش

 91. اولا قیمت کاشت مو چنده؟ دوما چند مدت طول میکشه که تکمیل کاشت مو انجام و ترمیم بشه چون من کارمندم نمیتونم به مدت زیاد در دوره نقاهت باشم؟

 92. هزینه کاشت مو چقدر می باشد؟
  ایا امکان مشاوره حضوری و مشخص نمودن میزان کاشت مو امکان پذیر می باشد؟
  مانند عمل بینی ایا در مشاوره کاشت مو امکان مشخص کردن وضعیت پس از کاشت مقدور است یا خیر؟؟

  1. با سلام و احترام

   هزینه کاشت مو بین 5 تا 7 میلیون برای روش های SUT، FIT و ترکیبی می باشد. هزینه کاشت مو برای روش MICRO FIT بین 7 تا 9 میلیون هست. برای دریافت وقت مشاوره حضوری با شماره های 09122252731 و 02154503 تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید.

 93. سلام وقتتون بخیر. میبخشید بابک نهرین کلینیک شما کاشت مو داشته ؟ چرا عکس های بعد از کاشت مراجعه کنندگان رو تو سایت نذاشتین ؟

 94. موهای من خیلی وقته داره میریزه و رشدشون در مرکز سرم خیلی کمه و نازک شدن ولی پشت سرم و اطراف گوشام موهاش رشدش طبیعی هست پدم ریزش مو نداره ولی دایی هام کلا کچل هستن. هزینه کاشت مو من چقدر میشه ؟

  1. با سلام و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو از سه تاحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس ارسال نمایید. در اسرع وقت و بعد از مشاهده پزشک هزینه تقریبی کاشت موی شما با نظر پزشک متخصص اعلام میگردد.

   پیروز باشید

 95. سلام.
  من می‌خواستم پیشانی خودمو یک سانت بیارم پایین . میشه عرض یک سانت و طولش ده سانتیمتر یعنی ده سانت مربع بکارم در هر سانت مربع هم 60 تار بکارم چقدر میشه. و بالای سرم را هم هر سانت مربع 50 تار درکل 6000 تار بکارم چقدره؟
  درکل موهام کم پشته ۲۰هزار بکارم چقدر میشه متشکرم.موهام نسبت به قبل نصف شده

  1. با سلام و احترام

   برای تعیین هزینه کاشت مو و میزان دقیق گرافت برای کاشت حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید. برای این امر می توانید از سه ناحیه روبرو بالا و پشت سر خودتون به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس ارسال کنید و بعد از مشاهده پزشک، هزینه تقریبی کاشت مو و میزان گرافت قابل کاشت اعلام می گردد.

   پیروز باشید

 96. سلام .
  موقتتون بخیر خیلی وقته که دنبال یه کلینیک و روش خوب میگردم ولی متاسفانه اینترنت بیشتر گمراه میکنه.
  موهای من از وسط کم پشت شده ولی دور سرم مو دارم خودمو اول به خدا بعد به متخصصین شما میسپارم .

  1. با سلام و احترام

   نظر لطف شماست که کلینیک مارو به عنوان میزبان خود انتخاب کردید. مطمئن باشید در نهایت از انتخاب خود خشنود و راضی خواهید بود.

   پیروز باشید

  2. با سلام و خسته نباشید، میخواستم بدونم اساسا روشی ب نام super sut هم هست ؟ و اگه بله ،تفاوتش با روش sut در چی هست
   با تشکر از وقت و حوصله ای که همیشه به خرج میدید

  3. با سلام و وقت بخیر

   در کل روش های کاشت مو به دو دسته FUT , FIT تقسیم می شوند. روش هایی که با پیشوند SUPER در ابتدا تبلیغ می شوند بیشتر اشاره به حداکثر میزان تراکم دارند. واقعیت این است که خیر چنین روش هایی به عنوان روش خاص و مجزا وجود ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی برای مراکز کاشت مو دارند.

 97. سلام و عرض ادب
  شما با جدیدترین روش کاشت مو SUT هم کاشت مو انجا میدید ؟ آیا این روش بهترین روش هست ؟

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش SUT هم در کلینیک خانه سفید انجام می شود. اما اینکه این روش بهترین روش و مناسب ترین روش کاشت مو برای شما می باشد یا خیر توسط پزشک تعیین می شود.

   پیروز باشید.

 98. سلام. من پزشک هستم. قسمت جلوی موهایم هست ولی یک خط به عرض 2-3 سانت بعد از آن ریخته یا کم پشت شده است. با توجه به شغلم توانایی بسیار کوتاه کردن مو ندارم.با این شرایط بازم میتوانم کاشت انجام دهم؟ به چه روش؟

  1. با سلام و احترام

   برای کاشت مو بهتر است موهای شما کوتاه شود اما می توان با روش FUT و روش میکرو FIT بدون کوتاهی موها اقدام به کاشت مو کرد . اما توصیه ما کوتاه کرن موهاست.

   پیروز باشید.

  2. باسلام.من شهرستان زندگی میکنم.ضمنا کارمند بانک بوده و امکان گرفتن مرخصی طولانی مدت برای عمل کاشت مو و استراحت های بعدش رو ندارم.جلوی سرم تقریبا بدون مو و طاس شده.۳۶ سال سن دارم.از برش پشت سر و بخیه و خونریزی هم هراس دارم.دنبال یک روش کم درد و کم عارضه هستم.هزینه خیلی برام مهم نیست.از تراشیدن سرم هم ابائی ندارم.اگه پیشنهادتون رو بفرمایید ممنون میشم.

  3. عرض ادب و احترام

   کلیه روش های غیر جراحی در صورتی که بانک موی مناسبی داشته باشید روش دلخواه شما خواهند بود. (Micro FIT – SUT – Super FUE)

 99. برای کاشتن موهای سرم و بدونم آیا بعد از کاشت امکان ریزش موهای قبلی هم وجود داره؟ ..چون عجله برای کاشت مو دارم اگه میشه زودتر جوابتونو بدید.

  1. با سلام و احترام

   ابتدا قبل از اقدام به کاشت مو شما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو معاینه شده و علت ریزش موی شما مشخص شود. زمان مناسب برای اقدام به کاشت مو بعد از مشخص شدن علت ریزش مو و کند شدن روند ریزش است. بهتر است بعد از سن 27 سالگی و بعد از متوقف شدن ریزش شدید مو اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

 100. سلام ۴ سالم بود به قارچ سر مبتلا شدم. الان ۱۸ سالمه جای قارچ موهاش سبز شده اما کم پشت است آیا می توانم آن را کاشت کنم ?

  1. با سلام و احترام

   بله امکان کاشت در نواحی که در گذشته بر اثر هر نوع بیماری دچار ریزش مو شده اند وجود دارد.

   جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا 02188870480 تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩٤٧٢٤٦ در تماس باشید.

   با تشکر

 101. سلام موی اینجانب تار نازک دارد و ارثی است و خیلی نرم است. بیشتر در قسمت جلوی مو کم پشت میباشد تا فرق سر. لطفا بهترین روش را برای کاشت مو بفرمایید و اگر برای مشاوره حضوری وقت بدهید ممنون میشوم.

  1. با سلام و احترام

   متاسفانه از راه دور و بدون معاینه نمی توان روشی مناسب برای کاشت مو شما در نظر گرفت. لذا جهت تعیین بهترین روش کاشت مو از منوی دریافت وقت مشاوره نسبت به تعیین وقت اقدام نمایید.

   پیروز باشید.

 102. با سلام و خسته نباشید ؛ موهای سر اینجانب از سن بیست سالگی شروع به ریزش کرد طی چند سال استفاده از داروهای مختلف اثری پایدار نگرفتم با توجه به اینکه بانک موی ضعیفی دارم و بالای سرم خالی شده پیوند مو می تواند اثری دلخواه داشته باشد ؟ ضمنا در روش fit از موهای بدن نیز می توان استفاده کرد . با تشکر

  1. با سلام و احترام

   جهت تشخیص مناسب بودن بانک مو و امکان کاشت شما باید از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود به شماره های کلینیک 09122252731 و 09109947246 از طریق تلگرام ، واتس اپ یا وایبر عکس خود را ارسال کنید. سپس از طریق کلینیک جهت مشاوره تلفنی و در صورت تمایل مشاوره حضوری رایگان برای شما رزرو وقت انجام خواهد شد.

   پیروز باشید

 103. سلام وقتتون بخیر ، با همه توضیحاتی که دادین هیچ کدوم از این روش هارو نمیشه به عنوان کاملترین و بی نقص ترین روش کاشت مو معرفی کرد ؟

  1. با سلام و احترام

   بله دقیقا حرف شما درست می باشد. هیچ روش کاشت مویی را نمیتوان بدون بررسی بانک مو و شرایط متقاضی به عنوان بهترین روش کاشت مو معرفی کرد.

 104. با عرض سلام و وقت بخیر
  بنده سال 84 تصادف کردم و پس از جراحی پا، موهای سرم و قسمتی از شکمم شروع به ریزش شدید کرد.حدود 5 سال پیش کاشت مو به روش fut داشتم و از کاشت تا حدودی راضی بودم تا اینکه مو های باقی مانده ام هر شروع به ریزش کرد و الان سرم اصلا نمای جالب ندارد. لازم به ذکر هست که عموها و پدرم نیز طاس هستند. میخواستم ببینم از چه روشی میتونم استفاده کنم که طاسی سرم از بین بره و موهای سرم پر تر بشه چون از تراکم فعلی اصلا راضی نیستم و در نگاه اول مشخصه که کاشت داشتم. با تشکر

  1. سلام و وقت بخیر خدمت شما
   برای تعیین روش مناسب کاشت مو خود حتما باید مشاوره حضوری بگیرید تا با بررسی دقیق گرافت های مو شما بهترین روش کاشت مو برای شما تعیین شود. ما برای طبیعی بودن خط موی شما نهایت دقت را به عمل می آوریم. از این لحاظ خیالتون راحت باشه.

   جهت دریافت وقت مشاوره حضوری از سه ناحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره 09122252731 ارسال کنین و منتظر پاسخ کارشناسان ما بمانیدو همچنین هزینه تقریبی کاشت موی شما نیز تعیین خواهد شد.

   موفق باشید و پیروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا