اخبار

بهترین دکتر زنان در تهران

()

تمام حوزه‌های مربوط به پزشکی از جمله حوزه زنان و زایمان در سال‌های اخیر با پیشرفت‌های بسیار زیادی همراه بوده‌اند. در کشور ما نیز روز به روز به تعداد پزشکانی که در زمینه زنان و زایمان تخصص می‌گیرند، افزوده می‌شود. متخصصان زنان و زایمان تمام بیماری‌های مربوط به زنان و ناحیه تناسلی آن‌ها را تشخیص داده و با مهارت بسیار بالا مراحل درمان را شروع می‌کنند.

برای پیدا کردن بهترین دکتر زنان از بین تعداد زیادی پزشکان زنان و زایمانو نازایی، باید دانش و اطلاعات خود را افزایش دهید و به خوبی با ویژگی‌های یک دکتر خوب زنان آشنا شوید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره اینکه متخصص زنان و زایمان چه کسی است، نکات طلایی در انتخاب دکتر زنان خوب و ضرورت مراجعه به پزشک را در اختیار شما قرار دهیم.

متخصص زنان و زایمان چه کسی است؟

به پزشکانی که دوره‌های عملی و تئوری آموزش‌های تخصصی در زمینه بارداری، زایمان، اندام تناسلی زنان، بیماری‌های مربوط به دستگاه تناسلی زنان، دوران نقاهت بعد از زایمان و جراحی‌های زنان را با موفقیت پشت سر گذاشته، متخصص زنان و زایمان یا دکتر زنان و زایمان گفته می‌شود.

در واقع متخصص زنان و زایمان با توجه به تحصیلاتی که دارد به راحتی می‌تواند همه بیماری‌های مربوط به زنان مانند ناباروری، نامنظم بودن عادت ماهیانه، کیست تخمدان، ناهنجاری‌های دستگاه تناسلی مانند رحم تک شاخ، قلبی شکل و سپتوم‌دار، سندروم تخمدان پلی‌کیستیک، بیماری‌های مقاربتی، حاملگی در لوله فالوپ، سرطان رحم و غیره را تشخیص داده و با روش‌های مختلف درمان کند.

متخصصان زنان و زایمان به همه خانم‌ها توصیه می‌کنند که حتی اگر هیچ علائمی ندارند، در هر سال حداقل برای یک بار هم که شده به دکتر زنان مراجعه کرده و سلامتی خود را تضمین کنند. دکتر زنان و زایمان آگاهی این قشر از جامعه را بالا می‌برد و به کاهش ریسک مبتلا شدن به بیماری‌های زنان کمک بسیار زیادی می‌کند.

بانوان با مشاهده علائمی مانند خونریزی غیر عادی در دوران پریود، کاهش یا افزایش حجم خونریزی، احساس درد در ناحیه لگن، احساس خارش در ناحیه تناسلی، عفونت واژن، عفونت در مجاری ادراری، ایجاد اختلال در پستان‌ها، آندومتریوز، اختلالات هورمون، ناباروری، احساس درد یا سوزش در زمان ادرار کردن، گرفتگی غیرعادی در ناحیه تناسلی و احساس درد در زمان سکس بلافاصله به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنند.

اقداماتی که یک دکتر زنان به صورت روتین انجام می‌دهد عبارتند از:

 • انجام آزمایش تشخیص سرطان در دهانه رحم موسوم به پاپ اسمیر،
 • انجام تست‌های STI،
 • سونوگرافی لگن برای نظارت روی بارداری و بررسی دقیق اندام‌های داخلی زنان،
 • فریز کردن تخمک‌های زنان برای انجام IVF،
 • درمان ناباروری زنان،
 • ارائه مشاوره به زنان نابارور،
 • درمان بی اختیاری ادرار،
 • درمان عفونت دستگاه تناسلی،
 • معاینه پستان‌ها،
 • انجام آزمایش ماموگرافی و آزمایش غربالگری برای تشخیص سرطان سینه،
 • درمان مشکل کم خونی در زنان،
 • سزارین،
 • کمک به زنان برای زایمان طبیعی بدون حس درد،
 • جراحی فیبروم رحمی و کیست تخمدان‌
 • جراحی ترمیم‌کننده آسیب‌ لگنی.

پزشک زنان

نکات طلایی در انتخاب دکتر زنان خوب

در این بخش لیستی از چند نکته طلایی را برای انتخاب دکتر زنان خوب ارائه خواهیم داد. این نکات طلایی به زنان کمک می‌کنند که به راحتی بتوانند بهترین دکتر زنان را برای درمان بیماری‌های خود انتخاب کنند.

توجه به تحصیلات دکتر زنان و زایمان

یکی از نکات مهم در انتخاب بهترین دکتر زنان توجه به تحصیلات دکتر است‌. به این که در کدام دانشگاه تحصیلات خود را به اتمام رسانده و اعتبار دانشگاه چقدر است‌؟ آیا بورد تخصصی دارد یا ندارد؟ برخورداری از بورد تخصصی نشان می‌دهد که دکتر زنان از آگاهی و دانش بالایی برخوردار است. اینترنت بهترین منبع برای پیدا کردن اطلاعات دکتر زنان مورد نظر مانند میزان تحصیلات، سابقه حرفه‌ای و همچنین بیمارستانی که در آن مراحل آموزشی را گذرانده است.

توجه به میزان تجربه دکتر زنان

یکی از معیارهای اساسی و مهم که در انتخاب بهترین دکتر زنان حتما باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به تجربه و سابقه کاری اوست. برای آگاهی از میزان تجربه متخصص زنان و زایمان می‌توانید به تعداد و میزان رضایت بیمارانی که برای درمان به او مراجعه می‌کنند، دقت کنید و در سایت دکتر  نظراتی را که بیماران تحت درمان درباره کیفیت کار دکتر درج کرده‌اند، مطالعه کنید.

توجه به نوع تخصص دکتر زنان و زایمان

نکته دیگری ‌که در زمان انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان اهمیت دارد، توجه به نوع تخصص دکتر زنان است. هر یک از متخصصان زنان و زایمان در زمینه‌های مختلفی مانند مراقبت‌های بارداری، درمان ناباروری، زایمان، عفونت دستگاه تناسلی، دوران یائسگی، بیماری‌های مراقبتی و غیره تخصص دارند. هر یک از بیماران با توجه به نوع بیماری خود باید به دنبال دکتر زنانی باشند که در همان زمینه تخصص دارد.

علاوه بر این، باید برای آگاهی از نوع و کیفیت خدمات، نحوه کار و روند درمان از مراجعینی که به متخصص زنان و زایمان مراجعه می‌کنند، سوال کنید.

توجه به جنسیت دکتر زنان

برای بسیاری از زنان اهمیت فوق العاده زیادی دارد که دکتر زنان و زایمانی که برای درمان مشکلات خود انتخاب می‌کنند، حتما زن باشد. زیرا به دلایل مختلف به ویژه خجالت تمایل ندارند که متخصص زنان و زایمان مرد آن‌ها را معاینه کند. البته دکترهای مرد هم عملکرد بسیار خوبی در زمینه درمان بیماری‌های مربوط به زمان و زایمان دارند و بسیاری از زنان نیز به دکترهای مرد مراجعه می‌کنند.

مشترک بودن دیدگاه بیمار و دکتر زنان

 مشترک بودن دیدگاه بیمار و دکتر زنان و زایمان یکی از مسائل تعیین کننده در انتخاب بهترین دکتر زنان به شمار می‌رود. درباره بعضی از موضوع‌ها مانند نحوه جلوگیری از بارداری و همچنین درمان‌های مختلف بهتر است که دیدگاه دکتر و بیمار مشترک باشد. دیدگاه مشترک باعث می‌شود که رضایت بیمار از فرآیند درمان افزایش یابد.

میزان اعتبار دکتر زمان برای اعتماد به او

 زمانی که به یک دکتر زنان و زایمان مراجعه می‌کنید، قرار است مشکلات و بیماری‌هایی را با او در میان بگذارید که کاملا خصوصی هستند. به همین دلیل در زمان انتخاب بهترین دکتر زنان باید درباره میزان اعتبار او و جلب اعتماد بیماران تحقیق کنید. پزشک زنان و زایمان باید عملکردی حرفه‌ای داشته و رازدار بیماران خود باشد. وقتی بیمار به دکتر خود اعتماد کامل داشته باشد، بدون استرس و دغدغه فکری تمام مشکلات مربوط به اندام تناسلی و بیماری‌های مربوط به زنان را با او در میان می‌گذارد. بسیاری از زنان با متخصص زنان و زایمان مرد رابطه راحت‌تری برقرار کرده و راحت‌تر به او اعتماد می‌کنند.

انتخاب دکتر زنان و زایمان فعال در بیمارستان‌ها

در زمان انتخاب بهترین متخصص زنان و زایمان می‌توانید سراغ متخصص‌هایی بروید که در بیمارستان‌های خصوصی یا دولتی، مراکز بهداشت و درمانگاه‌ها مشغول فعالیت هستند. این مکان‌ها سلامتی بیماران را تضمین می‌کنند و دکترهایی که در این مکان‌های درمانی کار می‌کنند، قابل اعتماد و مطمئن هستند.

نزدیک بودن محل کار یا مطب دکتر زنان به محل سکونت بیمار

برای بسیاری از بیماران نزدیک بودن بیمارستان یا مراکز درمانی به عنوان محل کار یا مطب دکتر زنان به محل سکونت بیمار اهمیت بسیار زیادی دارد. این مسئله روی انتخاب دکتر زنان و زایمان نیز تاثیر می‌گذارد. بیماران ترجیح می‌دهند دکتری را برای درمان بیماری‌ها و مشکلات خود انتخاب کنند که آدرس مطب او به محل زندگی آن‌ها نزدیک باشد و با طی کردن یک مسیر سر راست و راحت در مدت زمان کوتاهی به مطب مراجعه کنند.

به عنوان مثال فردی که ساکن تهران است به دنبال پیدا کردن نزدیک‌ترین دکتر زنان خوب در تهران است‌. برای برخی از بیماران علاوه بر نزدیکی مطب موارد دیگری مانند وجود پارکینگ، هزینه پارکینگ یا امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای رفتن به مطب نیز مهم است و به آن‌ها توجه می‌کنند.

برخورداری از اخلاق کاملا حرفه‌ای و رفتار خوب با بیماران

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین دکتر زنان که در زمان انتخاب این دکتر برای بیماران مهم است، برخورداری از اخلاق کاملا حرفه‌ای و رفتار خوب با بیماران است. یک دکتر زنان و زایمان خوب و حرفه‌ای در کمال آرامش و صبوری به سخنان بیماران خود گوش می‌دهد و با صبر و حوصله زیاد به صورت کاملا شفاف و واضح به سوال‌های آن‌ها جواب می‌دهد.

مناسب بودن اخلاق و رفتار متخصص زنان و زایمان باعث می‌شود که بیماران بیشتر به او اعتماد ‌کنند و در مراجعات بعدی نیز همان دکتر را برای درمان مشکلات و بیماری خود انتخاب کنند. دکترهای زنان و زایمان باتجربه و مسئولیت‌پذیر کاربردی‌ترین و مفیدترین توصیه‌ها را به بیماران خود ارائه می‌دهند. البته زنان باید به این نکته هم توجه داشته باشند که حتما نباید به محض بروز بیماری به دنبال بهترین متخصص زنان و زایمان باشند، بلکه برای ویزیت دوره‌ای و بررسی خود به یک دکتر زنان مجرب و ماهر مراجعه کنند.

عمل جراحی با پزشک زنان

ضرورت مراجعه به دکتر زنان

همه ما می‌دانیم دستگاه تناسلی و ادراری خانم‌ها آناتومی بسیار ظریف، خاص و پیچیده‌ای دارد. بسیاری از افراد به اشتباه گمان می‌کنند که مراجعه دختران مجرد به دکتر زنان و زایمان اهمیت چندانی ندارد و فقط زنان متاهل باید به دکتر زنان مراجعه‌ کنند. در حالی که این تصور کاملا اشتباه است و همه دختران بعد از سن بلوغ در معرض بیماری‌های زنان و زایمان قرار دارند و برای درمان مشکلات مربوط به دوران قاعدگی، تخمدان پلی کیستیک، کیست تخمدان، تنبلی تخمدان، عفونت دستگاه ادراری، عفونت واژن، نامنظم بودن دوران پریود و غیره حتما باید به بهترین دکتر زنان مراجعه کنند.

انجام آزمایش‌ها و معاینات دوره‌ای توسط متخصص زنان و زایمان به سلامتی جنسی و اندام تناسلی زنان و دختران کمک زیادی می‌کند.‌ همه خانم‌ها برای حفظ سلامتی خود حداکثر هر شش ماه یک بار و حداقل سالی یکبار باید برای معاینه و انجام آزمایش‌های مورد نیاز به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنند زیرا بارها این شعار مهم را شنیده‌ایم که پیشگیری از درمان بهتر است.

بسیاری از بیماری‌ها در همین معاینات و آزمایش‌های دوره‌های به موقع تشخیص داده می‌شوند و دکتر زنان مراحل درمان آن‌ها بلافاصله شروع می‌کند. عدم مراجعه به موقع باعث می‌شود که بیماری به مرحله پیشرفته برسد و درمان نیز مراحل سختی در پیش داشته باشد. از بسیاری از بیماری‌های خطرناک مانند سرطان تخمدان و سرطان دهانه رحم در صورت تشخیص زود هنگام از طریق آزمایش پاپ اسمیر می‌توان پیشگیری کرد.

مسئله دیگری که ضرورت مراجعه به دکتر زنان و زایمان را با اهمیت‌تر می‌کند این است که متاسفانه آمار مبتلایان به بیماری‌های مقاربتی مانند ایدز، زگیل تناسلی، هپاتیت و بیماری سرطان سینه در بین زنان در جوامع مختلف روز به روز درحال افزایش است. مراجعه زود هنگام و به موقع به متخصص زنان و زایمان و عمل به توصیه‌های او تاثیر زیادی در پیشگیری از این بیماری‌های خطرناک دارد.

به تمام خانم‌های بیست سال به بالا توصیه می‌کنیم که همواره برای انجام آزمایش چکاپ، تست دهانه رحم، تست پاپ اسمیر، بررسی‌های هورمونی‌ و آگاهی از میزان TSH و پرولاکتین خون، انجام لاپاراسکوپی با استفاده از دستگاه لاپاراسکوپ، بررسی سیستم انعقادی خون و سیستم ایمنی خود حداقل سالی یکبار اقدام کنند. زنان باید برای درمان ناباروری نیز حتما به یک دکتر زنان و زایمان باتجربه مراجعه کنند.

برای درمان ناباروری از روش‌هایی مانند میکروانجکشن، دارو درمانی، IVF و غیره استفاده می‌شود. نکته آخری که درباره ضرورت مراجعه به دکتر زنان و زایمان وجود دارد این است که بسیاری از زنان روی زیبایی ظاهری اندام تناسلی خود حساس هستند و برای انجام عمل‌های زیبایی مانند واژینوپلاستی، لابیاپلاستی و غیره به دکتر زنان و زایمان مراجعه می‌کنند.

ضرورت انتخاب پزشک خوب

رزرو وقت ویزیت دکتر زمان و زایمان تهران از طریق سایت‌های نوبت‌دهی آنلاین

امروز اکثر پزشکان فعال در حوزه‌های مختلف از جمله متخصصان زنان و زایمان خدمات خود را از طریق اینترنت به بیماران معرفی می‌کنند. بیماران برای دریافت نوبت ویزیت از بهترین متخصص زنان و زایمان تهران می‌توانند به سایت‌های نوبت‌دهی آنلاین مانند دکتریاب، نوبت، پذیرش24و … مراجعه‌ کنند. در این سایت‌ها تمام مشخصات دکتر‌ها از جمله نام، آدرس مطب، شماره تلفن مطب در اختیار کاربران سایت قرار گرفته است‌.

کاربران با ورود به سایت در تمام ساعات شبانه روز می‌توانند برای گرفتن نوبت ویزیت در نزدیک‌ترین زمان ممکن به صورت آنلاین اقدام کنند. در سیستم نوبت دهی بیماران می‌توانند نظرات بیماران دیگر را درباره کیفیت خدمات دکتر زنان و زایمان مورد نظر خود را مطالعه کنند و با اطمینان خاطر نزدیک‌ترین وقت را برای خود رزرو کنند.

سامانه نوبت دهی آنلاین برای فراموش نکردن تاریخ و ساعتی که بیمار باید در مطب حاضر باشد، برای او اس ام اس یادآوری ارسال می‌کند. بیماران با استفاده از خدمات ارائه شده در این سامانه‌ها در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی زیادی می‌کنند.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران / 5. تعداد رای ها

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

مشاوره فوری خدمات زیبایی

مشاوره تخصصی تلفنی و آنلاین با مشاورین خانه سفید

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دکمه بازگشت به بالا