انگشتر سولیتر

عاشقانه انگشتر سولیتر از کجا شروع شد؟

دسته بندی : اخبار

فکر کنم دیگه همه میدونیم که انگشتر سولیتر در کل دنیا به عنوان نماد ارزشمندترین لحظات زندگی و عشق شناخته میشه. این نماد هم دیگه فقط مخصوص کشورهای غربی نیست و چند سالی هست که در کشور ما و کل دنیا به این شکل شناخته میشه. راستش رو بخواین بیشتر حلقه های نامزدی در دنیا انگشتر سولیتر هستند! اما چرا؟ چی شد که انگشتر سولیتر و عشق و ازدواج با هم یک پیوند قوی و جدا نشدنی خوردند؟

در ادامه با من همراه باشین تا داستان شروع قصه ی عاشقانه ی انگشتر سولیتر را برایتان تعریف کنم. بعد از آن هم چند مدل از معروف ترین انگشترهای سولیتر در دنیا رو با هم بررسی می کنیم تا از بینشون حلقه مورد علاقه تون برای نامزدی رو راحت انتخاب کنین.

آیا فقط انگشتر با یک تک نگین، انگشتر سولیتر نامیده می شود؟

همانطور که از اسم این انگشتر مشخص است به انگشتری تک نگین یا سولیتر می گویند که دارای یک الماس به صورت تکی و تنها روی آن باشد. بقیه قسمت های انگشتر باید بدون هیچ تزئین و سنگ قیمتی ای و در کمال سادگی رها شده باشد. انگشتر سولیتر معمولا الماس درشتی با وزن بالای 0.30 قیراط بر روی خود دارد و اگر الماس کوچکتر از این باشد سولیتر به حساب نمی آید.

بعضی از متخصصان دنیای مد و جواهرات انگشتر هیلو (Halo) را هم جزو دسته انگشتر سولیتر به حساب می آورند که بعضی دیگر مثل خود من کاملا با این موضوع مخالف هستیم! چون انگشتر هیلو کانسپت اصلی انگشتر سولیتر یعنی تک بودن الماس روی آن را زیر پا می گذارد. انگشتر هیلو یک تک نگین الماس درشت روی خود دارد، اما با هاله ای از الماس های ریز احاطه شده است و گاهی حتی روی پایه ی انگشتر هم الماس های ریز کار شده است.

اما توصیه من به شما این است که اگر می خواهید یک انگشتر سولیتر واقعی و با اصالت داشته باشید حتما از انواع ساده و تک نگین این انگشتر انتخاب کنید!

انگشتر سولیتر زمردی

شروع داستان عاشقانه ی انگشتر سولیتر از کجا بود؟

وقتی به شما میگویم انگشتر سولیتر، چه طرحی به ذهنتان می آید؟ چشمهایتان را ببندید و خیلی خوب این انگشتر را در ذهنتان تصور کنید! احتمالا خودتان هم خبر ندارید اما طرحی که تصور کردید به احتمال خیلی زیاد طرح انگشتر تک نگین کلاسیک و معروف تیفانی (Tiffany) است!

یک انگشتر سولیتر با تک نگین الماس با برش گرد برلیان روی آن و پایه ای از جنس طلای سفید، که مجله ی ADVENTURINE آن را به زیبایی توصیف می کند:

چارلز لوئیس تیفانی (Charles Lewis Tiffany) این طرح را برای ستایش تک الماس به عنوان نمادی از عشق ابدی طراحی کرد. طرح اصلی تیفانی دارای 6 چنگک بود که برلیان درشت روی انگشتر را با فاصله از پایه طلای انگشتر به شکلی معلق در هوا نگه می داشت به طوری که بیشترین نور از هر سمت این انگشتر به آن نفوذ می کرد و الماسی بی نهایت درخشان و با حسی از معلق بودن خلق می کرد. این طرح انقلابی، زیبا و منحصر به فرد لوئیس تیفانی فاصله ی زیادی با طرح های شلوغ و پر از الماس زمان خودش داشت.

تیفانی نه تنها سنگ الماس را به صورت تک قرار داده بود بلکه پایه ی انگشتر را هم کاملا بدون تزئینات رها کرده بود. تیفانی نمی خواست چیزی باعث انحراف توجه ها از زیبایی تک الماس روی این انگشتر شود. لوئیس میخواست همانطور که عشق تمام توجه را به خود جلب می کند، الماس روی انگشتر تک نگین او هم تمام توجه ها را به خودش جلب کند! تیفانی کانسپت این انگشتر را عشق و رابطه ی عاشقانه انتخاب کرده بود و به زیبایی از عهده ی آن بر آمد.

تیفانی اولین نفر در بین جواهرسازان بود که طرحی به عنوان حلقه نامزدی و نماد عشق خلق کرد. او که از طراحی خود اطمینان کامل داشت به شیوه ی منحصر به فرد خودش تبلیغات آن را شروع کرد. بعد از ساخت انگشتر سولیتر با اکسیر عشق، نوبت به تبلیغات می رسید. تیفانی کمپین های تبلیغاتی گسترده ای با موضوع عشق و ازدواج راه انداخت و این شروع تبدیل انگشتر سولیتر تیفانی به نماد عشق بی پایان بین زن و مرد بود.

تیفانی و حلقه نامزدی معروفش از همان اول تا به امروز، چیزی حدود 130 سال به طور پیوسته مورد تقاضای زوج های جوان و نمادی از عشق ابدی بین آن دو بوده است و به نظر نمی رسد به این زودی ها جایگاه خود را واگذار کند.

انگشتر سولیتر زمردی

6 مدل رایج انگشتر سولیتر

فکر کنم شما هم با دانستن داستان عاشقانه انگشتر سولیتر بیشتر از قبل مشتاق شده باشید که حتما یکی از آنها را در جعبه ی جواهراتتان داشته باشید. برای همین در این بخش چند مدل معروف و پرطرفدار انگشتر سولیتر را معرفی کردم تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

از آنجایی که انگشتر تک نگین یک حلقه ی ساده است که یک الماس درشت روی آن سوار شده است در نتیجه تنوع طرح آن در تغییر برش الماس روی آن خلاصه می شود.

 1. سولیتر گرد: این مدل انگشتر سولیتر با الماس برش گرد برلیان ساخته شده است. این انگشتر همان طرح کلاسیک و معروف انگشتر سولیتر تیفانی است و همیشه جزو پرطرفدارترین طرح ها بوده است.
 2. سولیتر امرالد (زمرد): روی این مدل برش مستطیلی زیبای امرالد خودنمایی می کند. اگر طرفدار طرح های مدرن هستید این مورد می تواند گزینه ی خوبی برای شما باشد. این طرح در یکی دو سال گذشته ترند شده است.
 3. سولیتر پرنسس: طرح زیبای انگشتر سولیتر با الماس برش پرنسس تا چند وقت پیش بعد از سولیتر گرد در رتبه ی دوم محبوبیت بود اما چند وقتی است که جایگاه خود را به امرالد داده است.
 4. سولیتر بیضی: انگشتر تک نگین با برش بیضی نیز تقریبا مناسب کلاسیک پسندان است و گزینه ی بسیار مناسبی برای کشیده تر به نظر رسیدن دستان شما است.
 5. سولیتر مارکیز: برش منحصر به فرد مارکیز که خود داستان عاشقانه ای در پشت خود دارد می تواند گزینه ی مناسبی برای عروس خانم هایی باشد که به طراحی های مدرن علاقه دارند. یک انگشتر سولیتر جدید با داستانی پر از عشق.
 6. سولیتر قلبی: یکی دیگر از برش های عاشقانه که کمتر در دست کسی دیده می شود برش قلبی است. آقایان می توانند از این طرح برای نشان دادن عشق خودشان به همسرشان در سالگرد ازدواج یا روز عشق (ولنتاین) استفاده کنند.

حالا که دیگر طرح مورد علاقه تان را هم پیدا کردید نوبت به انتخاب جواهری و خرید می رسد. شما که می خواهید پیوند عشق خودتان را با نمادین ترین انگشتر عشق در دنیا جشن بگیرید باید آن را از یک جواهری بخرید که توانایی بالایی در طراحی و ساخت داشته باشد و ظریف ترین و زیباترین انگشتر سولیتر را برای شما تولید کند.

جواهری زمردی یکی از آن جواهری ها است که می توانید با خیال راحت از آنها خرید کنید. زمردی بیش از 150 سال است که در حوزه ی طلا و جواهر مشغول به کار است و نه تنها یک تیم خلاق و هنرمند طراحی دارد، بلکه از دستان توانمندی برای ساخت جواهرات خود استفاده می کند.

تاریخ انتشار : 1400-09-29
نویسنده: دکتر قاسم اصلانی
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
 • نازنین احمدی
  1400-10-07

  تبلیغات چه تاثیری تو دنیای مد داره!همه چی زیر سر تیفانی بوده پس!

 • ملوسک
  1400-10-06

  سولیترو فک میکردم فقط اون گردها رو میگن کههه.بقیه مدلاش خیلی خوشگلتره کهههه

 • ستایش
  1400-10-05

  خیلی مطلب زیبایی بود?

 • نسرین
  1400-10-01

  یه مدت مد شده بود تو آمریکا جلو یه ساختمون معروف همه با انگشتر تیفانی خواستگاری می کردن. برام جالب بود که چرا اینجوری شده و کلا انقد معروف شده این مدل انگشتر.

+مشاهده بیشتر