کاشت ابرو

کاشت ابروی طبیعی و حرفه ای

همه چیز در مورد کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

راهنمای مطالعه

4.8
(1189)

شاید شما هم دیده باشید که اخیراً به هر سایت و مجله‌ای نگاه می‌اندازیم، مدل‌ها و افراد مشهور همه ابروهای پر و ضخیمی دارند. به نظر می‌رسد ابروهای کشیده‌ و نازک که در گذشته‌ای نه چندان دور مد روز محسوب می‌شدند، دیگر منسوخ شده و ابروهای پرپشت و ضخیم طرفداران بیشتری دارند. بسیاری از متقاضیان کاشت ابرو کسانی هستند که به طور طبیعی ابروهای نازکی دارند یا به مرور زمان به دلیل برداشت بیش از حد ابرو یا افزایش سن، ابروهایشان نازک و کم پشت شده است.

علاقه‌ی عموم مردم به داشتن ابروی نچرال، پیشرفت‌های تکنیکی و علمی در حوزه ی کاشت مو و همچنین نتایج فوق‌العاده‌ی آن، دست به دست هم داده‌اند تا روز به روز متقاضیان کاشت ابروی طبیعی در کلینیک پوست و مو خانه سفید به عنوان بهترین کلینیک کاشت ابرو ایران بیشتر و بیشتر شوند. در این مطلب می‌خواهیم هر آنچه در مورد کاشت ابرو لازم است بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. از اطلاعات پایه‌ای گرفته تا کاندیدای مناسب، روش کاشت ابرو، مراحل انجام آن و مراقبت‌ها و عوارض بعد از کاشت.

تماس با ما : برای دریافت وقت کاشت ابرو با بهترین تیم تخصصی کاشت ابرو کلینیک خانه سفید با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ تماس بگیرید.

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو به روشی درمانی گفته می‌شود که در آن موهای قسمتی از سر به ناحیه‌ی ابرو منتقل می‌شوند. کاشت ابرو در واقع از همان تکنیک‌ها و دانش کاشت مو بهره می‌برد و زیر مجموعه‌ی این روش درمانی به حساب می‌آید. در کاشت ابرو، فقط موها منتقل نمی‌شوند؛ بلکه ارگان‌های بسیار کوچکی که وظیفه‌ی ساخت موها را برعهده دارند، در ناحیه‌ی ابرو پیوند زده می‌شوند. این ارگان‌ها فولیکول نام دارند و به این ترتیب تارهای موی کاشته شده تا پایان عمر به رشد خود ادامه خواهند داد و مانند ابروهای طبیعی شما نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن خواهند داشت.

نمونه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

چرا کاشت ابرو؟

ابروهای ما یکی از مهم‌ترین ارکان زیبایی صورتمان هستند و تاثیر زیادی بر جلوه‌ی ظاهری ما دارند. ابروهای یک فرد از نظر زیبایی حتی از موهای سر هم مهم‌ترند و این موضوع چند دلیل دارد. اول این که ابروها نسبت به موهای سر در منطقه‌ی مهم‌تر و مرکزی‌تر صورت قرار گرفته‌اند. دوم این که وظیفه‌ی ابروها ایجاد قابی برای چشم‌هاست که مهم‌ترین جزء صورت در زیبایی ظاهری هستند. آخرین نکته هم این است که کم‌پشتی و ریزش موهای ابرو برخلاف موهای سر، فرآیندی طبیعی نبوده و به همین جهت از دید خود و دیگران، از نظر زیبایی‌شناختی قابل قبول نیست.

از دست دادن یا کم پشتی ابروها می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد؛ برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 • بیماری‌های تیروئیدی
 • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
 • آلوپسی آره‌تا
 • سوختگی
 • تاتو و هاشور ابرو
 • عفونت
 • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
 • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
 • افرادی که به صورت ارثی و ژنتیکی مستعد از دست دادن ابروها یا کم پشت شدنشان هستند.

به هر حال دلیل کم‌پشتی و ریزش موهای ابروی شما هر کدام از موارد بالا که باشد، بهترین راه داشتن ابروهایی ضخیم، کاشت ابرو است. روش‌هایی مانند تاتو، هاشور، استفاده از مداد ابرو و سایر شیوه‌های مشابه می‌توانند تا حدی ظاهر ابروی شما را بهبود بخشند، ولی در ایجاد ابروهای ضخیم و طبیعی ناتوان‌اند. در تمام روش‌های زیباسازی، طبیعی بودن نتایج برای همه‌ی متقاضیان اهمیت دارد. موضوعی که در کاشت ابرو به خوبی قابل دستیابی است و این روش ابروهایی ضخیم و طبیعی را به شما هدیه می‌دهد.

برای مشاهده‌ی نمونه‌های کاشت ابروی کلینیک خانه سفید می‌توانید به صفحه اینستاگرام مجموعه یا پیج توئیتر ما مراجعه فرمایید.

 پیش از این که به سراغ بحث‌های مرتبط با کاشت ابرو برویم، باید نگاه دقیق‌تری به ریخت‌شناسی و فیزیولوژی ابروها بیندازیم.

تعیین زاویه و جهت رشد ابروها در کاشت ابرو بسیار مهم می باشد.

تعیین زاویه و جهت رشد ابروها در کاشت ابرو بسیار مهم می باشد.

ریخت‌شناسی و فیزیولوژی ابرو

موهای ابرو سه ویژگی‌ بسیار مهم دارند که در کاشت ابرو باید توجه زیادی به آن‌ها شود:

 1. جهت رشد موهای ابرو در بخش‌های مختلف آن به شکل قابل توجهی متغیر است.
 2. موی ابرو با زاویه‌ی زیادی نسبت به پوست صورت از فولیکول رشد می‌کنند که باعث می‌شود موهای ابرو روی پوست بخوابند و مثل موهای سر به سمت عمودی رشد نکنند.
 3. موهای ابرو برخلاف بیشتر موهای سر که به صورت دسته‌های چندتایی (۲ تا ۴تایی) رشد می‌کنند، به صورت تک تار مو هستند.
 4. چرخه‌ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت زیادی دارد.

این ویژگی‌های ساختمانی باعث می‌شود که کاشت ابرو نیاز به مهارت و تجربه‌ی بالایی داشته باشد. علاوه بر این‌ها، طرح کاشت ابرو باید به نحوی باشد که طبیعی به نظر برسد و توازن هندسی صورت را به هم نزند. دیگر نکاتی که در کاشت ابرو اهمیت دارند، تفاوت میان ابروی آقایان و خانم‌ها است که در ادامه همه را با جزئیات بیشتر بررسی کرده‌ایم.

۴ ویژگی مهم ابرو در کاشت ابرو

۱- جهت رشد موهای ابرو

به طور کلی ابرو را به سه بخش تقسیم می‌کنند که شامل سر، تنه و دم می‌شود که در هر بخش جهت رشد موها متفاوت است. در تصویر پایین خط قرمز نشان‌دهنده‌ی بخش «سر»، خط آبی نشان‌دهنده‌ی «تنه» و خط سبز حدود «دم» ابرو را مشخص می‌کند.

 • بخش سر: این بخش داخلی‌ترین ناحیه‌ی ابرو بوده و طولش ۵ تا ۷ میلی‌متر است. موهای این ناحیه به سمت بالا رشد می‌کنند و به طور معمول نازک‌تر و از نظر رنگ روشن‌تر هستند. برخی از متقاضیان کاشت ابرو به پر کردن این ناحیه علاقه ندارند و ترجیح می‌دهند که ضخامتی حداقلی داشته باشد.
 • بخش تنه: بخش مرکزی ابرو که حدود ۲.۵ سانتی‌متر طول دارد، متراکم‌ترین و پهن‌ترین بخش ابروها است. در قسمت‌هایی از تنه که به بینی نزدیک‌تر هستند، موها به صورت بالارو و به سمت خارج صورت رشد می‌کنند. دقیقا در وسط تنه، زاویه‌ی لایه‌ی میانی هم‌راستا با قوس استخوان ابرو تغییر می‌کند. در همین ناحیه موهای مرز بالای ابرو به سمت پایین و موهای مرز پایین به سمت بالا رشد می‌کنند.
 • بخش دم: ۲ سانتی‌متری انتهای ابرو از جایی که خم ابرو آغاز می‌شود تا پایان، دم نامیده می‌شود. این بخش ابرو تراکم کمی داشته و از موهای نازک پوشیده شده است. بخش دم به طور معمول با افزایش سن نازک و کم‌تراکم می‌شود. موهای این بخش تقریباً به شکل افقی رشد می‌کنند.

۴- زاویه‌ی رشد مو

دومین ویژگی منحصر به فرد موهای ابرو این است که تارهای مو با زاویه‌ی زیادی نسبت پوست صورت رشد می‌کنند تا به شکل صاف روی صورت بخوابند. تفاوت زاویه‌ی رشد موی ابرو با موهای سر (که معمولاً به شکل عمودی رشد می‌کنند) می‌تواند تا ۴۵ درجه تفاوت داشته باشد. به همین جهت برای این که موهای کاشته شده در کاشت ابرو زاویه‌ای مشابه موهای ابرو باشند، از تارهای موی ناحیه‌ی پشت گوش استفاده می‌شود که با زاویه رشد می‌کنند. همچنین برای تطابق بیشتر زاویه‌ی رشد، فولیکول‌ها با زاویه درون پوست قرار می‌گیرند که از دشواری‌های کاشت مو است.

 ۳. تفاوت واحدهای فولیکولی

موهای سر و بخش‌های مختلف بدن معمولاً به شکل دسته‌ای رشد می‌کنند. یعنی در هر واحد فولیکولی به طور معمول بین ۱ تا ۴ تار مو وجود دارد. بیشتر واحدهای فولیکولی در موهای سر ما به شکل چند تار مویی هستند؛ برخلاف واحدهای فولیکولی موهای ابرو که اکثراً فقط یک تار مو دارند. لذا برای کاشت ابرو اگر واحدهای فولیکولی بیش از ۱ تار مو داشته باشند، باید در زیر میکروسکوپ به بخش‌های تک تار مویی تقسیم شوند.

کاشت ابرو یک پیوند دائمی می باشد.

 ۴. تفاوت چرخه‌ی رشد

تمام موهای بدن ما مدام در حال رشد و ریزش هستند. مثلاً گفته می‌شود که در یک فرد سالم از نظر ریزش مو، روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ تار مو می‌ریزد. این فرآیند رشد و ریزش در طی چرخه‌ای که به چرخه‌ی رشد مو معروف است، صورت می‌گیرد که دارای سه مرحله است: مرحله‌ی رشد یا آناژن، مرحله‌ی استراحت یا تلوژن و مرحله‌ی ریزش یا کاتاژن.

چرخه‌ی رشد موهای ابرو با موهای سر تفاوت دارند. در چرخه‌ی رشد موهای ابرو، تارهای مو به مدت ۴ ماه در مرحله‌ی آناژن قرار دارند و رشد می‌کنند. در سوی دیگر، موهای سر به مدت ۳ تا ۷ سال در مرحله‌ی رشد قرار دارند. به همین دلیل است که موهای سر نسبت به سایر موهای بدن، می‌توانند بسیار بلند شوند. شاید تنها مشکل کاشت ابرو همین مسئله باشد. با توجه به این که رشد موهای کاشته شده بیشتر از موهای طبیعی ابرو است، باید زود به زود موهای کاشته شده را مرتب و کوتاه کنید.

طرح کاشت ابروطرح کاشت ابرو

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در کاشت ابرو به آن توجه شود، طرح و محل قرار گیری موهای جدید است. از لحاظ زیبایی شناختی در طرح کاشت باید مواردی را در نظر گرفت تا ابروها طبیعی و زیبا به نظر برسند. شکل شماتیک روبرو را برای شما قرار دادیم تا توضیحات را بهتر متوجه شوید. ابروی ایده‌آل باید هم از نظر کشیدگی و هم از نظر شکل ظاهری مطلوب باشد. برای رسیدن به این مهم باید موارد زیر رعایت شود:

 • ابتدای ابرو: نقطه ابتدایی باید دقیقاً در راستای خطی عمود از سطح خارجی پره‌ی بینی قرار بگیرد که در شکل زیر در خط AB مشاهده می‌کنید. البته با توجه به فاصله‌ی بین ابروها، ممکن است

  نقطه‌ی ابتدایی ابرو کمی تغییر کند تا ابروها به هم پیوسته یا با فاصله‌ی زیاد نشوند. مثلاً اگر فاصله‌ی بین ابروها به طور طبیعی زیاد باشد، نقطه‌ی ابتدایی ابرو (نقطه‌ی B) را باید در راستای فرورفتگی چشم (که در مجاورت بخش استخوانی بینی قرار دارد) در نظر گرفت.

 • انتهای ابرو: برای مشخص کردن انتهای ابرو، خطی صاف از سطح خارجی پره‌بینی به کناره‌ی خارجی چشم کشیده و امتداد می‌دهند. این که نقطه‌ی انتهایی ابرو در راستا یا پایین‌تر از نقطه‌ی ابتدایی (خط CB) قرار بگیرد، بیشتر به سلیقه‌ی شما بستگی دارد.
 • خم ابرو: در طرح کاشت ابرو شکل خم ابروها اهیمت زیادی دارد. اگر خم ابرو بالا برود، حالت «تعجب کردن» را ایجاد می‌کند. اگر بخش‌های خارجی ابرو بالا بروند، حالت «عصبانیت» و اگر بخش خارجی پایین‌تر از حد معمول باشد، حالت «غمگینی» را ایجاد می‌کند.

تفاوت ابرو در آقایان و خانم‌ها

بدیهی است که شکل ابروی آقایان و بانوان باهم متفاوت است. در آقایان، ابروها ضخیم‌تر و متراکم‌تر بوده، فاقد قوس است یا خم بسیار کمی دارد. بخش‌های انتهایی ابروی آقایان برجسته‌تر و پرتر است به دلیل این که ضخامت ابرو تقریباً در سرتاسر آن یکسان است. ابروی آقایان معمولاً در بالای فرورفتگی خارجی چشم به اتمام می‌رسد. طول متوسط ابروی آقایان ۵.۵ و ضخامت متوسط آن ۱.۵ سانتی‌متر است.

در خانم‌ها، نقطه‌ی انتهایی ابرو کمی عقب‌تر از فرو رفتگی خارجی چشم قرار دارد و بخش انتهایی (دم) کم‌تراکم و نازک‌تر می‌شود. خم زیبایی که در ابروی خانم‌ها وجود دارد، معمولاً در یک سوم انتهایی ابرو ایجاد می‌شود. بخش میانی ابرو ضخیم‌تر و متراکم‌تر از بخش خارجی (دم) ابرو است. طول متوسط ابروی خانم‌ها ۵ و صخامت متوسط آن ۱.۳ سانتی‌متر است.

همه چیز در مورد کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

پیش از کاشت ابرو

متقاضیان کاشت ابرو کسانی هستند که به طور کلی ابرو ندارند، ابروهای نازکی و کم‌پشتی دارند یا می‌خواهند جای زخمی که در ابرویشان ایجاد شده را بپوشانند. افراد دسته‌ی دوم، یعنی کسانی که ابروهای نازکی دارند، به دلایل مختلفی دچار این مشکل می‌شوند. شایع‌ترین علل نازک شدن ابرو شامل دلایل ارثی، بیماری‌های زمینه‌ای مانند مشکلات غده‌ی تیروئید، برداشتن یا کندن بیش از حد ابروها، انواع آلوپسی (یا طاسی)، افزایش سن و مصرف برخی داروها است.

نکته مهم: کسانی که از آلوپسی آره‌آتا، آلوپسی توتالیس یا یونیورسالیس رنج می‌برند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. این اشکال طاسی ناشی از یک بیماری خود ایمنی هستند. یعنی گلبول‌های سفید (عوامل دفاعی بدن) به اشتباه به سلول‌های خودی (در اینجا فولیکول‌های مو) حمله کرده و به آن‌ها آسیب می‌زنند.

در خانم‌ها، شایع‌ترین علت مراجعه برای کاشت ابرو، نازک شدن ابروها ناشی از برداشتن بیش از حد آن‌ها است. در آقایان، شایع‌ترین علت مراجعه برای کاشت ابرو کاهش تراکم بخش‌های انتهایی ابرو در اثر افزایش سن است.

نمونه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید
نمونه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

هزینه‌ی کاشت ابرو

هزینه‌ی کاشت ابرو در کلینیک تخصصی پوست و مو خانه سفید با ۱۵ سال سابقه‌ی کاشت ابرو و به عنوان بهترین کلینیک کاشت ابرو تهران ، بین ۴ تا ۶ میلیون تومان است. در مورد عوامل موثر بر هزینه‌ها و سایر جزئیات در مقاله‌ی «هزینه‌ی کاشت ابرو» مفصل توضیح داده‌ایم.

بهترین کلینیک کاشت ابرو

برای انتخاب بهترین کلینیک کاشت ابرو باید به چند نکته توجه کنید:

 • کلینکی انتخاب کنید که در کاشت ابرو تخصص داشته باشد.

کلینیک‌هایی که تجربه‌ی زیادی در کاشت مو دارند، لزوماً کلینیک مناسبی برای کاشت ابرو نیستند. کاشت موی صورت با کاشت موی سر تفاوت زیادی دارد. کلینیک فوق تخصصی خانه سفید سال‌ها است که در زمینه‌ی کاشت موی سر، کاشت ابرو و کاشت ریش و سبیل به طور حرفه‌ای فعالیت می‌کند. پزشکان و جراحان این مرکز به خوبی با علم و هنر کاشت ابرو آشنایی داشته و تجربه‌ی زیادی در این امر دارند.

 • کاشت ابرو نیاز به مهارت و هنر دارد.

طراحی ابروها و اجرای کاشت، علاوه بر مهارت‌های جراحی، نیاز به دید زیبایی شناختی و هنری دارد. جراح باید با شکل ابروی خانم‌ها و آقایان آشنا باشد، بتواند با توجه به شکل صورت، زیباترین طرح را برای ابرو در نظر بگیرد و از الگوهای از پیش آماده استفاده نکند.

 • کلینیک باید مجوزهای لازم را داشته باشد و کار خود را تضمین کند.

کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید توسط جراحانی انجام می‌شود که صلاحیت انجام این کار را دارند، دوره‌های لازم را دیده‌اند و مدارک لازم را دریافت کرده‌اند. کلینیک خانه سفید تمامی مجوزهای لازم برای ارائه خدمات پوست و مو از جمله کاشت مو را دارد. همچنین کلیه خدمات کاشت موی سر و صورت در این کلینیک همراه با ارائه‌ی ضمانت نامه کتبی انجام می‌شوند.

 • روش‌های مختلف کاشت ابرو باید در کلینیک ارائه شوند.

کاشت موی سر و صورت با روش‌های مختلفی انجام می‌شوند. هرکدام از این روش‌ها مزایا و معایبی دارند. نمی‌توان یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی و برای همه‌ی بیماران از آن روش استفاده کرد.

اگر روش‌های مختلف کاشت موی صورت در یک کلینیک ارائه بشوند، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بهترین روش برای شما انتخاب شده است؛ چون آن کلینیک سعی نمی‌کند که یکی از روش‌های کاشت را به عنوان بهترین روش معرفی کند.

در کلینیک خانه سفید تمامی روش‌های مدرن کاشت مو شامل روش‌های FUT، FIT، SUT، Micro FIT و … ارائه می‌شوند. بسته به شرایط و نیازها شما، می‌توانیم هرکدام از روش‌ها را به کار بگیریم.

کاندیدای مناسب کاشت ابرو

افرادی که شرایط زیر در موردشان صدق می‌کند، کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • اگر به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای نازک یا کم‌پشتی دارید یا به طور کلی موهای ابرو در شما رشد نکرده‌اند.
 • اگر از شکل، حالت یا فرم ابروهای خود رضایت ندارید.
 • اگر به علت آسیب، سوختگی، بخیه، جراحی، شکستگی و … همه یا قسمتی از ابروی شما از دست رفته است یا می‌خواهید جای زخم یا بخیه‌ای در آن ناحیه را بپوشانید.
 • اگر به علت یک بیماری زمینه‌ای (مانند اختلالات غده‌ی تیروئید) یا بیماری‌های پوستی، ابروهای شما دچار ریزش مو شده‌اند؛ بعد از درمان یا کنترل بیماری می‌توانید برای کاشت ابرو اقدام کنید.
 • خانم‌هایی که به دلیل برداشتن بیش از حد ابروها، دچار نازکی یا کم‌پشت شدن ابرو شده‌اند.
 • خانم‌هایی که ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده‌اند و می‌خواهند ظاهر ابروها طبیعی‌تر به نظر برسد.

نمونه کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

کاشت ابرو روی تاتو

یکی از سوالات رایج متقضایان کاشت ابرو، این است که آیا امکان کاشت ابرو روی تاتو وجود دارد یا خیر. بله، نه تنها این کار ممکن است، بلکه بسیاری از جراحان توصیه می‌کنند که قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کنید یا هاشور بزنید. از هاشور زدن که با تکنیک میکرو پیگمنتیشن انجام می‌شود، در سرتاسر دنیا برای زیباتر کردن نتایج کاشت ابرو استفاده می‌شود.

علت این توصیه این است که در کاشت ابرو تعداد زیادی گرافت کوچک به صورت بسیار فشرده در کنار هم کاشته می‌شوند. گاهی خونرسانی و غذارسانی در پوست ناحیه‌ی ابرو به نحوی نیست که تمام گرافت‌ها زنده بمانند و تعدادی از آن‌ها از دست می‌روند. این اتفاق باعث می‌شود که فواصل کوچکی در بین موهای ابرو ایجاد گردد.

این فواصل معمولاً به حدی نیستند که نیاز به کاشت دوباره‌ داشته باشند و با استفاده از مدادهای ابرو به خوبی پوشیده می‌شوند. اگر قبل از کاشت، ابروهای خود را تاتو کرده یا هاشور زده باشید، این فواصل به خوبی پوشیده شده و اصلاً قابل مشاهده نخواهند بود.

عمل کاشت ابرو

روش‌های کاشت ابرو

قبلاً برای کاشت ابرو از روش‌های کاشت نواری (FUT) و سایر روش‌های مشابه استفاده می‌شد که در آن‌ها چند مشکل کلی وجود داشت:

 • در تکنیک‌های قدیمی‌، ابروها حالت شانه‌ای پیدا می‌کردند و جلوه‌ای طبیعی نداشتند.
 • موهای کاشته شده رشد مطلوبی نداشتند.
 • جهت رشد و زاویه‌ی موها چندان مناسب نبود.
 • این روش‌ها با خونریزی و ایجاد زخم همراه بود و نیاز به بخیه داشت.

روش FUT یا برداشت نواری، اولین روش کاشت موی مدرن است. این روش هنوز هم برای کاشت مو به شکل رایجی استفاده شده و اتفاقاً نتایج خوبی هم دارد. به مرور زمان به دلیل تهاجمی بودن این تکنیک، جراحان و پژوهشگران، روش استخراج واحدهای فولیکولی را ابداع کردند که در دنیا با نام FUE و در ایران با نام FIT معروف است.

در روش FUT، ابتدا روی پوست سر برشی ایجاد، نواری از پوست برداشت شده و جای زخم را بخیه می‌زنند. در روش FIT، واحدهای فولیکولی به شکل دانه دانه از سر خارج می‌شود و به این ترتیب خبری از زخم، خونریزی و بخیه نیست. در کاشت مو هردوی این روش‌ها موثر و پرکاربردند؛ ولی برای کاشت ابرو، امروزه بیشتر از روش FIT و سایر روش‌های بر پایه‌ی آن استفاده می‌شود. روش‌های micro FIT، SUT و Super FUE همه جزو زیر مجموعه‌های روش FIT محسوب می‌شوند؛ با این تفاوت که جراحان در هر کدام از ابزار یا تکنیک‌های متفاوتی برای برداشت مو بهره می‌برند.

فیلم کاشت ابرو


کاشت ابرو یا ترمیم ابرو

تا به اینجای کار در تمامی روش‌های کاشت مو و ابرو که نام بردیم از موهای طبیعی خودتان برای کاشت استفاده می‌شود. یعنی موهای کاشته شده رشد می‌کنند و عین موهای معمولی و سالم شما هستند. کاشت ابرو برای برخی از افراد که بانک موی مطلوبی در اختیار ندارند، ممکن نیست. مثل افرادی که طاسی‌های بسیار وسیعی دارند یا از بیماری‌هایی مانند آلوپسی یونورسالیس (طاسی در تمام بدن) رنج می‌برند.

در این مواقع، امکان کاشت مو یا ابرو وجود ندارد؛ اما اخیراً شیوه‌های ترمیم ابرو با استفاده از موهای مصنوعی مورد استفاده قرار گرفته‌ است. نتیجه‌ی ترمیم ابرو با موهای مصنوعی به نتایج کاشت ابرو نزدیک است؛ اما خطر پس زده شدن جسم خارجی (موهای مصنوعی) وجود دارد. پس زدن جسم خارجی توسط بدن می‌تواند منجر به ایجاد اسکار و از دست دادن همیشگی ابروها شود. به همین جهت توصیه می‌کنیم افرادی که امکان کاشت ابروی طبیعی ندارند، از روش‌های آرایشی ایمن مانند میکروپیگمنتیشن و تاتوی ابرو استفاده کنند.

 مراحل کاشت ابرو

۱. طراحی ابرو

معمولاً در این مرحله از متقاضی درخواست می‌کنیم تا شکل ابروی دلخواه خود را روی صورت ترسیم کند. سپس جراح با بررسی طرح دلخواه بیمار و اندازه‌گیری مختلف، طرح را زیباسازی کرده و تلاش می‌کند تا تقارن بین ابروها رعایت شود. در این مرحله می‌توان از طرح‌های از پیش آماده هم استفاده کرد؛ اما ظاهر این طرح‌ها معمولاً کمی غیرطبیعی‌ به نظر می‌رسد.

۲. استخراج گرافت‌ها

برای کاشت ابرو معمولاً از ناحیه‌ی پشت سر، پشت گوش یا پایین گردن به عنوان بانک مو یا ناحیه دهنده استفاده می‌شود. موهای ناحیه‌ی پشت سر، ضخیم، بلند و معمولاً چندتایی هستند؛ ولی موهای ناحیه‌ی پشت گوش یا پایین کردن ظریف‌تر و کوتاه‌تر بوده و واحدهای فولیکولی تک تار مویی بیشتری دارند.

به طور معمول برای آقایان که ابروهای ضخیم‌تری دارند، از ناحیه‌ی پشت سر و پشت گوش استفاده می‌شود. برای خانم‌ها که ابروهای ظریف‌تری دارند، بیشتر از ناحیه‌ی پشت گوش و پایین گردن استفاده می‌شود.

سوال: آیا برای کاشت ابرو می‌توان از موهای بدن استفاده کرد؟

بله از لحاظ تئوری امکان این کار وجود دارد؛ ولی توصیه می‌شود که موهای بدن برای کاشت ابروها استفاده نشود. چون به طور کلی درصد کمتری از گرافت‌هایی که از بدن استخراج می‌شوند در جای جدید رشد می‌کنند و همچنین امکان فر خوردن این موها وجود دارد. به همین دلیل برای ابروها از موهای بدن استفاده نمی‌شود.

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو معمولاً بیشتر از ۴۰۰ عدد نیست. برای استخراج گرافت‌ها در روش FIT و سایر روش‌های مشابه از تیغ‌های بسیار کوچکی که قطری کمتر از یک میلی‌متر دارند استفاده می‌شود. اگر از موهای پشت گوش استفاده شود که بانک موی رایج‌ برای کاشت ابرو است، از هر طرف ۲۰۰ گرافت برداشت می‌شود. البته تعداد گرافت‌ها می‌تواند با توجه به وضعیت تراکم ابروهای شما متفاوت باشد.

برداشت گرافت‌ها با استفاده از روش FIT بدون درد و خونریزی صورت می‌گیرد. چون پوست ناحیه‌ی برداشت به کمک داروی بی‌حسی موضعی کاملاً بی‌حس شده و بعد از عمل به دلیل کوچک بودن زخم‌ها به سرعت بهبود می‌یابد و دردی احساس نخواهید کرد.

 ۳. کاشت گرافت‌ها

بعد از استخراج گرافت‌ها، کادر درمانی در زیر میکروسکوپ به آماده‌سازی گرافت‌ها برای کاشت مشغول شده و محصول کار خود را به جراح ارائه می‌دهند. جراح متخصص پیش از این که شروع به کاشت موها کند، محل ابروها را با بی‌حسی موضعی، کاملاً بی‌حس می‌کند. سپس با استفاده از همان تیغ‌های بسیار ریز (که قطری بین ۰.۵ تا ۰.۷ میلی‌متر دارند) سوراخ‌هایی در طرح از پیش تعیین شده‌ی ابرو ایجاد و گرافت‌ها را درون آن قرار می‌دهد. در این مرحله باید به جهت رشد موها و همچنین زاویه‌ی آن‌ها نسبت به پوست دقت شود. اگر جراح از تجربه و مهارت کافی در کاشت گرافت‌ها برخوردار نباشد، نتیجه‌ی کاشت ابرو غیرطبیعی و نامطلوب خواهد شد.

مراحل کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید
مراحل کاشت ابرو در کلینیک خانه سفید

بعد از کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از عمل

بعد از کاشت، نواحی ابرو پانسمانی نخواهند داشت ولی نواحی دهنده (بانک مو) باید به مدت ۲ روز پانسمان داشته باشند. بعد از عمل باید هر ۲ تا ۳ ساعت یکبار، مایع مخصوصی که در اختیار شما قرار داده می‌شود را روی ابروها اسپری کنید. ممکن است در چند روز اول ابروها و بالای پلک‌ها دچار کبودی و تورم شوند که از عوارض طبیعی و موقت کاشت ابرو هستند.

در روز بعد از کاشت، در صورتی که پوسته‌ها و لخته‌های تشکیل شده کاملاً پاک شده باشند، می‌توانید ابروهای خود را آرایش کنید. روز سوم بعد از عمل، بعد از باز کردن پانسمان سر، باید سر خود را بشویید. تقریباً تمام موهای کاشته شده در ناحیه‌ی ابرو بعد از مدتی می‌ریزند که از رخدادهای طبیعی کاشت ابرو هستند. نگران نباشید، طی ۳ تا ۴ ماه آینده رشد ابروها از سر گرفته شده و تا ۶ ماه بعد از عمل می‌توانید از ابروهای ضخیم و پرپشت خود لذت ببرید. نتایج کاشت حدود یک سال بعد از عمل کاملاً قابل مشاهده خواهد بود.

 عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو شامل مواردی نظیر عدم تقارن، جهت نامناسب رشد مو، رنگ و عدم رشد گرافت‌ها می‌شود. علاوه بر این‌ها مواردی نظیر عفونت، تورم، کبودی، التهاب فولیکول‌ها و ایجاد اسکار به ندرت مشاهده می‌شوند که بیشتر ناشی از کاشت ابرو در مراکز غیر معتبر است. در مورد این عوارض، در مقاله‌ی «عوارض کاشت ابرو» مفصل توضیح داده‌ایم.

کاشت ابرو نچرال

سوالات متداول

برای کاشت ابرو، ابتدا باید علت ریزش موی ابرو بررسی شود و در صورت امکان تحت درمان قرار گیرد. زیرا در صورت عدم کنترل علل ریزش ابرو، حتی با کاشت ابرو هم احتمال ریزش مجدد موهای کاشته شده وجود دارد، بنابراین پس از درمان ریزش ابرو می توانیم اقدام به کاشت نماییم.اما مواردی هست که بهتر است قبل از اقدام به کاشت بدانید :

 • به طور معمول چه چیزی باعث ریزش موی ابرو می شود؟

عوامل متعددی می تواند موجب نازک شدن و یا ریزش ابرو شود، که برخی از آنها شامل اصلاح، حوادث فیزیکی و یا شیمیایی و برخی از بیماری های ریزش مو هستند.

 • چه کسی کاندیدای ایده آل برای پیوند مو است؟

واقعیت موضوع این است که هر کسی که از ابروهای نازک رنج می برد، می تواند یک نامزد پیوند ابرو خوب باشد. یکی دیگر از الزامات این است که فرد از سلامت خوبی برخوردار باشد.

 • آیا ابروهای کاشته شده دائمی است؟

بله. روش پیوند ابرو می تواند به عنوان یک راه حل دائمی برای نازک شدن ابرو استفاده شود. بعد از کاشت ابرو فرد رشد، ریزش و بازسازی طولانی مدت را همانند ابروهای طبیعی تجربه می کند.

 • موهای اهدا کننده از کجا می آیند؟

در صورت ریزش جزئی ابرو یا نازک شدن مو در یکی از دو ابرو، موهای اهداکننده را می توان از دیگر ابرو استفاده کرد. منابع دیگر عبارتند از پشت گوش و منطقه بالایی اطراف ران (معمولا برای زنان).

 • چند پیوند برای ترمیم ابرو لازم است؟

یک روش استاندارد پیوند ابرو به طور معمول نیاز به 50 تا 100 پیوند مو دارد، اما بسته به شرایط بیمار می تواند بیشتر باشد.

 • مدت زمان پروسه چقدر است؟

مدت زمان انجام این عمل معمولا بستگی به میزان پیوند هایی دارد که باید بر روی بیمار انجام شود. برای اکثر بیماران، حدود 5 تا 6 ساعت طول می کشد.

 • زمان بهبود چقدر است؟

از آنجا که این روش با استفاده از ابزارهای ظریف و تکنیک های تهاجمی کم، استفاده می کند، بیماران می توانند به طور معمول 48 ساعت پس از پیوند ابرو، و فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند، تا زمانی که در فعالیت های شدید یا ورزش ها شرکت نکنند.

 • خطرات احتمالی یا عوارض جانبی چیست؟

حداقل موارد عوارض جانبی با این روش مرتبط است، و در صورت هرگونه عارضه، معمولا مو در مسیر اشتباه رشد می کند که بسیار نادر است.

 • جدول زمانی برای نتایج چیست؟

بیماران می توانند نتایج قابل توجهی را در حدود 4 تا 6 ماه انتظار داشته باشند. علاوه بر این، باید انتظار ریزش را 3 تا 5 هفته بعد از عمل جراحی داشته باشید که طبیعی است و انتظار می رود. نتایج نهایی در حدود 10 ماه آشکار خواهد شد.

با خواندن این مقاله اطلاعات کاملی در مورد کاشت ابرو کسب کرده و موفق شدید که اولین قدم را طی کنید. در دومین قدم، باید با کارشناسان ما تماس بگیرید تا برای جلسه‌ی مشاوره حضوری (برای تهرانی‌ها) یا غیرحضوری (برای دیگر هموطنان) با متخصصان کلینیک خانه سفید، وقتی مشخص و رزرو کنید. برای این کار می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر اقدام فرمایید:

 • صفحه تماس با ما در سایت
 • پیام رسان‌های تلگرام یا واتس اپ با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱
 • تماس تلفنی با شماره‌های ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا ۰۲۱۸۸۶۵۴۳۷۰
تبلیغ کاشت ابرو

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 1189

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

این مطلب را هم بخوانید
توصیه های قبل از کاشت ابرو که باید بدانید

‫60 دیدگاه ها

 1. سلام و عرض ادب
  مقاله شما خیلی گویا بود ممنون ولی باز هم برای من یه سوال پیش اومد. از مناطقی که برای پیوند برداشت میکنید منظورم از محل موی سر هست که اشاره کردید، مجددا قسمتهایی که برداشت شده رویش خواهد داشت؟ یا جاشون روی سر خالی میمونه ؟ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   منطقه برداشت به قدری کوچک و کم هست که در روش FIT قابل رویت نیست و از لابلای موهای شما برداشت میشه و در روش FUT هم به دلیل برداشت نوار کوچک بعد از بخیه قابل دیدن نیست.

 2. ابروهای من خیلی پرپشت هستند وهروقت سلمانی می روم وسط دوابرو را برداشته وابروهایم را هم ماشین می کنم .این کار مرا کلافه کرده .
  برای این مشکل چکار می توانم بکنم .
  لطفا” مرا راهنمایی فرمایید .
  سن من 35 سال می باشد .

 3. سلام من میخوام کاشت کنم .ولی بعضی هارو دیدم یا سیخ سیخی در میاد یا ریخته .
  خیلی دودل موندم میشه راهنمایی کنید .باتشکر.

  1. با سلام و وقت بخیر

   کاشت ابرو تکنیک خاص و روش خاص خودش رو داره. هرجایی کاشت ابرو انجام ندین تا مشکل سیخ سیخ شدن و غیر طبیعی بودن نداشته باشه.
   برای راهنمایی بیشتر میتونین به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ پیام بدین.

 4. با عرض سلام وخسته نباشید من میخواستم کاشت ابرو انجام بدم ولی بعضی از آشنایان میگن چون از موی سر برداشته میشه سرعن رشدشون به انازه موی سر یعنی امکان داره خیلی بلند بشه این دریته؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   ابتدای کاشت ابرو همین طور است اما به مرور زمان سرعت رشد آنها با سرعت رشد ابروی طبیعی شما هماهنگ می شود.

 5. سلام
  من اطرافیانم ک کاشت انجام دادن بلا استثنا همشون حالت سیخ سیخی و غیر طبیعی شده و واقا این عذاب اوره چجوری مطمئن بشم همچین اتفاقی نمیفته برام؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بررسی نمونه کارهای کلینیک خانه سفید در صفحه اینستاگرام ما به آدرس : WHDC.IR خیال شما را از نهایت تبحر تیم کاشت ابروی کلینیک ما راحت خواهد کرد.

 6. سلام خسته نباشید من کاشت ابرو انجام دادم وتقزیبا 5 ماه نیم گذشته ولی ابروهام مثل روزی که کاشت در نیومده، ممنون میشم راهنمایی کنید ممکنه در نیاد؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بهترین زمان برای قضاوت در مورد کاشت مو و کاشت ابرو یکسال بعد از کاشت می باشد لذا صبور باشید.

 7. سلام
  خواهش می کنم سوال من را پاسخ بفرمایید. من کاشت ابرو سه سال قبل انجام دادم تتو داشتم. آیا الان بخوام تتو رو با لیزر پاک کنم مشکلی برای ابروهای کاشته شده ام ایجاد می شه؟ تتو من خیلی تیره است و لازمه پاک بشه. سپاس

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله امکان دارد. البته ممکن است حین انجام کار تعدادی از ابروهای خود را از دست بدهید.

 8. سلام و عرض ادب.
  کاشت ابرو برای خانم ها با موى فر هم انجام میشود یا خیر؟

 9. سلام توروخدا جواب بدید من خواهرم ۱ روزه کاشت ابرو کرده خیلی بد شده بیش از حد پهن و زشته چکار میتونه بکنه راهی هست ؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   به این سرعت خیر. صبوری کنین بعد از ماه ششم با پزشک خود مشورت کرده و کمک بخواهید.

 10. سلام وقت بخیر به طور میانگین (تقریبا)برای کاشت ابرو به چه تعداد تار مو نیاز است؟

  1. عرض ادب و احترام

   تعداد تار مو واحد درستی برای شمارش نیست. بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ گرافت مو برای کاشت مو احتیاج است.

 11. درود وقت بخیر برای پیوند ابرو معمولا به چند تار مو نیاز هست به طور میانگین هم برای آقایان و خانم ها ممنونم؟

 12. با سلام و عرض ادب وخسته نباشید
  من میخواستم بدونم میشه همزمان هم مو کاشت کرد وهم ابرو ،من خط جلوی موهام به علت شکستگی سرم بعضی جاهاش ناقص شده میخواستم خط جلوی سرم رو کامل بکارم که خط موهام صاف بشه ابروهامم به علت کم پشت شدن میخوام بکارم

  1. با سلام و وقت بخیر

   بله اگر شما توان انجام دو عمل را همزمان داشته باشید میشه انجام داد.

   1. سلام وقت بخیر. امکانش هست برای کاشت ابرو از موهای بناگوش یا به اصطلاح از پایین خط ریش استفاده کرد؟ البته برای کسانی که در این ناحیه مو دارن.

    1. با سلام و وقت بخیر

     خیر امکان برداشت از ناحیه موردنظر شما وجود ندارد.

 13. سلام اون دوره ای که فرمودید ابرو میریزه بعد از کاشت کلا میریزه یا فقط قسمت کمی

  1. با سلام و احترام

   ممکنه همش بریزه یا قسمتی از ابرو بریزه اما در کل ریزش ابرو بعد از کاشت طبیعی است.

 14. سلام اول تشکر میکنم بابت توضیحات کاملی که دادید. من چهل سالمه و موهام سفید زیاد داره ، میخام بدونم
  آیا امکانش هست ابروهای کاشته شده سفید بشن مثل موهام؟. اگر استرس داشته باشم و موهام شروع به ریزش بکنه آیا ابروهام هم میریزه؟. آیا اگر با آمپول و دارو موهام پر بشن دوباره ، ابروها هم دوباره پر میشن یا خیر؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی می تواند سفید شود.
   خیر در اثر استرس موهای ابرو دچار ریزش شدید نمی شود.
   بعید است این چنین بشود و بتوان ابروها را دوباره پر کرد.

 15. با سلام
  من کاشت ابرو انجام دادم قسمت دم ابروهام رو پوستم نمیخابه و رو هواست برا بهتر شدن چیکار باید بکنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر خواب ابرو درست انجام نشده باشد باید با پزشک خود تماس بگیرید و جهت ترمیم مجدد پرس و جو کنید.

 16. با عرض سلام
  میخواستم‌بدانم‌که در افرادی که مو‌سرشان کاملا سفید می‌باشد امکان اینکه پیاز مو از جای دیگری برداشته شود هست و می‌شود از ریشه مو سفید برای کاشت ابرو استفاده کرد

  1. با سلام و وقت بخیر

   بلی موهای سفید را هم می شود. کاشت برای موهای ابرو فعلا جایی به خوبی موهای سر وجود ندارد.

 17. سلام وقت بخیر
  من قصد انجام کاشت ابرو دارم لطفا کمی مرا راهنمایی کنید
  اینکه نامزدم اصلا حاضر به انجام عملهای زیبایی نیست و من قصد انجام این کار رو بدون اطلاع ایشون دارم چون به شدت از ابروهام ناراضی هستم حالا میخوام بدونم چند روز حالت تورم و کبودی داره؟
  همچنین من موهای سرم بصورت ارثی زودتر سفید شده البته نه بطور کامل میخوام بدونم اگه از سرم مو بردارن ممکنه ابروهام سفید رشد کنه؟
  و قبلا هم با یه پزشک برای کاشت صحبت کردم گفتن چون قبلا یه مرحله میکروبلید انجام دادی کاشت برای شما مناسب نیست میخوام بدونم واقعا درست گفتن؟
  میخوام تا قبل از عروسیم اینکاررو حتما انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنید

  1. با سلام و احترام

   از قسمت پشت سر یک فلپ 10در1سانتیمتری برداشته میشود موهای آنرا زیر میکروسکوپ دانه دانه میکنند در قسمت ابرو سوراخهایی را ایجاد میکنند و موها را در ان میگذارندپروسه گرفتن این موها حدود شش ماه طول میکشد حدود دوهفته التهاب و قرمزی دارد
   میکروبلیدینگ تداخلی با عمل کاشت ابرو ندارد موهایی که کاشته میشوند موی سر هستند یعنی هم بلند میشوند و هم بمرور زمان سفید میشوند توجه داشته باشید که این موها را تاشش ماه نباید رنگ کرد

   1. سلام وقت بخیر
    من ابروم گرده و سر ابروم ی کم پایبنه و اگه بخوام تارهای زیرین سر ابرومو بردارم تا فاصله ابرو از چشمم زیاد بشه اونموقع سر ابروم خیلی نازک میشه و به بقیه ابروم نمیخوره میخوام بدونم میشه در حد چند عدد تار ابرو بکارم سر ابروهام و هزینه تقریبیش چقدر میشه؟
    پیشاپیش ممنون از وقتی که میزارین

    1. با سلام و وقت بخیر

     همه کار شدنی است. منتها هزینه زیاد فرقی با کاشت یک ابرو نمی کند. چون پرسنل و دستگاه و ابزار مصرفی همان است.

 18. سلام خسته نباشید من یک خانم ورزشکار بدنساز هستم که از بعضی داروهای هورمونی و یک نوع پپتاید استفاده میکنم ولی با دوزهای پایین ،چند وقت بعد از کاشت ابرو میتونم دوباره از این داروها استفاده کنم؟!

  1. عرض ادب و احترام

   پپتاید ضرری برای مو و ابرو ندارد ولی داروهای هورمونی برای عضله سازی در هیچ موردی مجوز مصرف ندارد. این مدل هورمون ها و داروها به شدت برای سلامتی قلب شما ضرر دارد.

 19. سلام خسته نباشید
  بهترین پزشک کاشت ابروتون و میشه معرفی کنید
  و بعدازظهر هم این مار و انجام میدین.
  میشه پاسخ و ایمیل کنید

  1. عرض ادب و احترام

   خواهشمند است جهت کسب اطلاعات در این خصوص با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق واتس اپ در تماس باشید.

   پیروز باشید

 20. باسلام واحترام
  کاشت ابرو از صفرتاصد چندجلسه زمان میبره ؟چون ازشهردیگه ای میخوام بیام واینکه درد داره یانه

  1. عرض ادب و احترام

   در کل پیش ما حداکثر ۴ ساعت مهمان هستین. محل استراحت براتون فراهم هست. در مورد درد با توجه به اینکه آستانه تحمل خانم ها بیشتر هست بعید میدونم اینقدری درد احساس کنید. خیر درد شدید ندارد.

   پیروز باشید

 21. اون قسمتایی از پشت سر که مو ازش برداشته می شه دوباره درمیاد؟

  1. عرض ادب و احترام

   برداشت مو از طریق روش غیرجراحی تا ۳۰ درصد احتمال پر شدن ناحیه برداشت شده وجود دارد. با روش جراحی و برش نواری که فقط برای کاشت ابرو زخم کوچکی که مرور بهبود میابد ایجاد می شود و در واقع اثری از برداشت نقطه ای نیست.

   پیروز باشید

 22. با سلام واحترام ، من بانویى شصت وشش ساله هستم که به علت از دست دادن ابروهاًمجبور به انجام تتو شده ام. الان مى خواهم در صورت امکان اقدام به کاشت ابرو کنم . موهاى سرم هنوز در قسمت پشت سر مقدارى مشکى هستند. آیا ممکن است کاندیداى کاشت ابرو باشم به همین روش FIT که مى فرمایید؟

  1. عرض ادب و احترام

   اگر بانک موی خوبی داشته باشید مشکلی در کاشت ابرو نیست. با این حال برای تشخیص صحیح با شماره 09122252731 از طریق واتس اپ در ارتباط باشید تا بعد از بررسی پزشک متخصص کلینیک نظر نهایی به شما انتقال داده شود.

   با تشکر

 23. با سلام من ابروهامو کاشتم و الان توی دوره ی ریزش هست لطف میکنید راهنماییم کنید که چه دارویی مناسب هست که به ابروهام بزنم که سریعتر دوباره رشد کنه؟ ریزشش نگرانم کرده، من سروینا زدم ولی توی ابروم جوش زد

  1. با سلام و احترام

   بعد از کاشت ابرو ترجیحا از هیچ دارویی نباید برای رشد سریعتر استفاده کنین. باید اجازه بدین فولیکول های مو با بخش جدیدی از پوست که به آن منطقه انتقال پیدا کرده اند سازگار شده و رشد طبیعی داشته باشند. فقط داروهای تقویتی و مسکنی که پزشک شما جهت تقویت بدنی و کاهش درد و تورم بعد از کاشت ابرو برای شما تجویز کرده اند استفاده کنید.

   پیروز باشید

 24. سلام وقت شما بخیر ؛ من در یکی از کلینیک های شیراز کاشت ابرو انجام دادم میخواستم بدونم برای شستشوی ی ابرو باید چطور عمل کنم و روش اینکار چجوریه ؟
  و یک سوال دیگر اینکه الان که دو روز از کاشت میگذره حمام رفتن و رسیدن آب به ابرو های کاشته شده مانعی نداره ؟؟

  1. سلام ببخش شما کجای شیراز کاشت ابرو انجام دادید
   خوب شده کاشتتون!
   میشه لطفا به منم معرفی کنید ممنونم

   1. واقعیتش رو بخواین نه راضی نبودم پیشنهاد هم نمیدم.
    تو مراقبت های بعد از کاشت ابرو اصلا بهم کمکی نکردن.

 25. با سلام و احترام
  برای کاشت ابرو و مژه وقت میخواستم چون شاغلم فقط اواخر اسفند ماه میتوانم جراحی کنم 26 اسفند خوبه اگر وقت بدید ممنون میشم هزینه را هم لطف کنید.
  بفرمائید

 26. سلام . من ابروهام رو قبلا تاتو کردم ،، امکان کاشت ابرو برای من وجود داره ؟؟

  1. سلام و وقت بخیر

   بله امکان کاشت ابروی طبیعی برای افرادی که قبلا ابروی خود را تتو کرده اند وجود دارد. حتی امکان پاک کردن تتو هم در کلینیک خانه سفید هست. کاشت ابرو با بالاترین تراکم و بهترین فرم برای شما انجام می شود.

   پیروز باشید

 27. بهترین راه برای ترمیم ابرو کاشت هست ؟؟ با لیزر و پی آرپی و… نمیشه ترمیم ابرو رو انجام داد؟

  1. با سلام و احترام

   بله بهترین راه کاشت ابرو می باشد. لیزر و پی آر پی توسط متخصصین تایید نمی شود.

   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
وقت دهی آنلاین (واتس اپ)