تزریق ژل

عوارض احتمالی تزریق ژل در نواحی مختلف صورت و بدن

5
(27)

امروزه یکی از شایع‌ترین اقداماتی که افراد به آن می‌پردازند را می‌توان تزریق ژل در نظر گرفت. به نوعی می‌توان گفت افراد با استفاده از ژل به دنبال فرم دهی به ناحیه مورد نظر خود هستند تا هر چه بیشتر زیبایی خود را تکمیل کنند؛ اما موضوعی که در رابطه با این موضوع وجود دارد، این است که تزریق ژل گاهی اوقات عوارضی را نیز در پی دارد.

از همین جهت توصیه می‌شود پیش از پرداختن به چنین موضوعی، حتما از عوارض تزریق ژل مطلع شوید و سپس تصمیم به انجام آن بگیرید. در ادامه تصمیم داریم در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید.

از اولین مواردی که باید در رابطه با آن اطلاعات کافی داشته باشید، آشنایی با کاربردهای در نظر گرفته شده برای ژل است. بدون شک می‌دانید که ژل، می‌تواند تمام چین‌وچروک‌هایی که برای صورت شما پیش آمده را برطرف کند و در کنار آن امکان افزایش حجم برای برخی از نقاط بدن را نیز دارد. از جمله زمینه‌هایی که در آن‌ها از ژل تزریق استفاده می‌شود، می‌توان مواردی را نام برد که در زیر به آن‌ها اشاره خواهد شد.

 1. افزایش حجم اجزای صورت و به دنبال آن برطرف شدن چین‌وچروک‌های پوست،
 2. استفاده برای پروتز لب که با استفاده از ژل، لب فرد حجیم و برجسته می‌شود.
 3. پروتز چانه که در آن با استفاده از تزریق ژل، چانه فرد بزرگ‌تر می‌شود.
 4. تزریق ژل به گونه که به فرد گونه‌هایی برجسته و زیبا می‌بخشد.

تزریق ژل از مزیت‌های بسیاری نیز برخوردار است. در رابطه با مزیت‌هایی این روش از روش‌های زیبایی، مزایایی را در ادامه برای شما ذکر خواهیم کرد.

 • مشاهده نتیجه در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 • عدم نیاز به جراحی و تزریق ژل به صورت سرپایی
 • تزریق ژل از جمله شیوه‌هایی به حساب می‌آید که برای آن دوره نقاهت و یا استراحت چند روزه وجود ندارد.
 • تزریق ژل ظاهری کاملا طبیعی به فرد می‌دهد و از مصنوعی شدن چهره جلوگیری می‌کند.
 • انجام تزریق تنها به یک جلسه و مدت زمان کوتاهی نیاز دارد تا صورت گیرد.
 • امکان نشان دادن حالات مختلف با صورت برای فرد پس از تزریق ژل وجود دارد.
 • در صورت عدم رضایت می‌توان ژل ناحیه مورد نظر را خارج و آن نقطه را اصلاح کرد.
 • اخذ تاییدیه ایمنی و سلامت از سازمان غذا و داروی آمریکا

موارد نام برده شده از مزیت‌های تزریق ژل به حساب می‌آمدند و می‌توان گفت این موارد باعث می‌شوند که خیال فرد از انجام تزریق راحت شود؛ اما باید در نظر داشته باشید که عوارض تزریق ژل را نیز بدانید و مقایسه‌ای را بین مزیت‌ها و معایب انجام دهید و با آگاهی کامل به این موضوع بپردازید.

قرمزی پوست بعد از تزریق ژل

علل ایجاد عوارض بعد از تزریق ژل

ژل‌های مورد استفاده برای استفاده در تزریق، انواع گوناگونی دارند و تمام آن‌ها از سازمان غذا و داروی آمریکا، تاییدیه لازم را گرفته اند؛ اما برخی از آن‌ها از کیفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و برخی دیگر به نسبت بی کیفیت به نظر می‌رسند. حال با در نظر گرفتن چنین موضوعی، به بررسی عوارض تزریق ژل می‌پردازیم.

اگر شما تزریق ژل را به یک پزشک آگاه یا یک جراح پلاستیک ماهر که از آناتومی ناحیه مورد نظر شما به خوبی آگاه است بسپارید، عارضه خاصی برای شما پیش نخواهد آمد و تنها چیزی که تجربه خواهید کرد، درد، قرمزی و کمی تورم است که این موضوع کاملا طبیعی و عادی است و عموم افرادی که این کار را انجام می‌دهند، با چنین چیزی مواجه می‌شوند. همچنین باید متذکر شد که این موارد نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف می‌شوند. برای مثال هرگونه کبودی ایجاد شده اطراف ناحیه تزریق، تورم و قرمزی حداکثر تا دو هفته به صورت کامل خوبی می‌شوند.

یکی از موضوعاتی که می‌تواند پایه گذار عوارض تزریق ژل باشد، هزینه تزریق ژل است. شاید برای شما سوال پیش آید که عوارض تزریق ژل چه ربطی به موضوعی چون هزینه این کار دارد؟ در رابطه با پاسخ به این سوال باید گفت که در بسیاری از مواقع، افراد برای کاهش هزینه‌های خود در خواست استفاده از ژل و موارد ارزان و غیرمجاز را می‌دهند؛ این کار را به دست افراد نا بلد و غیرحرفه ای که هیچ آموزشی ندیده اند، می‌سپارند.

به عنوان مثال امروزه در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی، افراد زیادی هستند که به این موضوع اقدام می‌کنند، در حالی که تزریق ژل یک شیوه و اقدام از اقدامات پزشکی به حساب می‌آید و سپردن آن به دست افرادی به غیر از متخصصین و پزشکان فعال در آن زمینه، اشتباه بزرگی خواهد بود.

معایب و عوارض تزریق ژل به صورت

تا به اینجا عامل اصلی برای عوارض تزریق ژل را خدمات شما عرض کردیم؛ اما عوارض تزریق ژل، موارد دیگر را نیز در بر دارد. از همین جهت در ادامه عوارض احتمالی را خدمت شما عرض خواهیم کرد تا از این موضوع مطلع شوید. البته توجه داشته باشید که تمام عوارض تزریق ژل احتمالی هستند و نمی‌توان گفت برای هر فردی که به این شیوه می‌پردازد، پیش می‌آید.

گاهی اوقات برای تزریق از ژل‌هایی استفاده می‌کنند که منبع غیرانسانی دارند. برای مثال می‌توان به ژلی اشاره داشت که از کلاژن گاو به دست می‌آید؛ از همین جهت توصیه می‌شود برای جلوگیری از ایجاد حساسیت بعد از تزریق ژل، حتما کمی از آن بر روی بدن فرد تست شود. پزشک با انجام چنین کاری مطمئن می‌شود که فرد حساسیت به کلاژن گاو دارد یا خیر! اگر پس از تست، جواب مطلوبی گرفته شد، پزشک می‌تواند از ژل برای هر ناحیه‌ای که مد نظر دارد، استفاده کند.

 • عفونت

از عوارض تزریق ژل می‌توان به عفونت کردن ناحیه اشاره کرد. در بسیاری از مواقع پیش آمده است که فرد تزریق ژل را انجام داده و هیچ مشکلی در آن لحظه وجود نداشته است؛ اما پس از گذشت مدت زمانی، محل تزریق ژل با عفونت روبرو می‌شود که گاهی اوقات میزان عفونت به حدی زیاد است که فرد به جراحی نیاز پیدا می‌کند تا عفونت ایجاد شده تخلیه شود.

عفونت بعد از تزریق ژل

 • جوش بعد از تزریق

گاهی اوقات شما پس از تزریق ژل، اطراف ناحیه‌ای که تزریق ژل انجام شده،  جوش‌های ریز و درشتی را مشاهده خواهید کرد. شما می‌توانید در رابطه با این موضوع با پزشک خود مشورت کنید و با توصیه او از محلول و کرم‌های مناسب برای برطرف کردن این مشکل استفاده کنید.

 • عدم تقارن

ناهماهنگی و عدم تقارن در ناحیه، مورد دیگری به حساب می‌آید که می‌توان آن را از عوارض تزریق ژل در نظر گرفت. این موضوع در بسیاری از مواقع و در بسیاری از شرایط برای داوطلبان رخ می‌دهد و عامل آن را می‌توان بی دقتی پزشک مربوطه در زمان تزریق در نظر گرفت.

 • خونریزی، تورم و کبودی

از بارزترین عوارض تزریق ژل نیز می‌توان به مواردی چون خونریزی، کبودی و تورم اشاره کرد که این موارد خیلی عجیب، غریب و دور از انتظار نیستند و نباید نگرانی از بابت آن‌ها داشته باشید؛ چرا که پس از گذشت مدت زمانی مانند یک تا دو هفته به طور کامل برطرف می‌شوند.

 • جابجایی ژل در بدن

یکی از عوارض تزریق ژل که می‌تواند نسبت به دیگر عوارض، مشکلات بیشتری را پیش آورد، جابه‌جایی ژل از محلی به محل دیگر است. این موضوع گاهی اوقات سبب می‌شود که برخی از ناحیه‌ها فلج شوند و مشکلات بسیار دیگری را نیز به همراه داشته باشند. البته باید متذکر شد که این مشکل نیز پس از مدتی برطرف می‌شود و جای نگرانی خاصی ندارد؛ اما به هر حال بهتر است در صورت مواجه با چنین مشکلی، موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا روند درمان و بهبودی هر چه زودتر شروع شود تا نتیجه بهتری بگیرید.

 • تخریب بافت پوست

گاهی اوقات پوست افرادی که تزریق ژل انجام داده اند، تخریب می‌شود؛ البته علاوه بر بافت پوست، می‌توان به بافت‌های تزریق شده نیز اشاره داشت. این موضوع می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که از جمله عوامل می‌توان به حساس بودن پوست یا بی کیفیت بودن ژل مورد استفاده برای تزریق اشاره کرد.

 • التهابات پوستی

عارضه احتمالی دیگر که امکان دارد برای فرد پیش آید، ایجاد التهابات پوستی و بافت‌های تزریق شده است. به صورتی که شما بر روی نواحی که تزریق ژل صورت گرفته، التهابات بسیاری مانند تاول‌های ریز و درشت را مشاهده خواهید کرد. لازم به ذکر است که بی توجهی به این موضوع، سبب عفونت بعد از تزریق ژل می‌شود و می‌تواند مشکلات گوناگونی را برای فرد به وجود آورد؛ بنابراین بهتر است در صورت مواجه با چنین مشکلی، سریعا شرایط را با پزشک خود در میان بگذارید تا در مدت زمان کوتاهی، مشکل برطرف شود.

 • قرمزی پوست

قرمز شدن و قرمز ماندن پوست برای مدتی، از دیگر عوارض تزریق ژل به حساب می‌آید. البته این عارضه نیز چندان عجیب و دور از انتظار نیست و برای بسیاری از افراد پیش می‌آید. بهتر است در چنین مواقعی با پزشک خود مشورت کنید تا بررسی‌های لازم صورت گیرد. این موضوع باعث می‌شود از رخ دادن بسیاری از مشکلات جلوگیری شود.

قرمز شدن پوست بعد از تزریق ژل

 • حساسیت

حساسیت بعد از تزریق ژل، عارضه دیگری به حساب می‌آید که امکان دارد برای شما پس از تزریق ژل پیش آید. حساسیت می‌تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که شایع‌ترین آن حساسیت به ژل مورد استفاده در تزریق است. از همین جهت توصیه می‌شود از پزشک خود بخواهید که ژل را در ابتدا برای شما تست کند و مطمئن شود که بدن شما نسبت به این ژل حساسیت ندارد و واکنش خاصی نشان نمی‌دهد.

این دست از عوارض، بیشتر برای افرادی پیش می‌آیند که ناحیه‌ای در صورت خود را ژل زده اند. تزریق ژل تنها برای صورت نیست و امکان تزریق آن به برخی از ناحیه‌های بدن نیز وجود دارد که می‌توان به سینه، باسن، واژن و … اشاره کرد. توجه داشته باشید که تزریق برای هر یک از نواحی، از معایب و فوایدی برخوردار است؛ البته مزیت اصلی این تزریق را می‌توان زیبایی در نظر گرفت.

عوارض تزریق ژل به سینه

یکی دیگر از ناحیه‌هایی که برای فرم دهی و حجیم سازی آن از ژل استفاده می‌شود، می‌توان به سینه اشاره کرد. به نوعی می‌توان گفت تزریق ژل به سینه یک گزینه مناسب برای بانوانی به حساب می‌آید که سینه‌های کوچکی دارند و می‌خواهند که سینه‌های خوش فرم و برجسته‌ای داشته باشند. مسلما برای چنین هدفی، می‌توان از پروتز سینه نیز استفاده کرد، اما بنا به دلایلی برخی از بانوان چنین شیوه‌ای را نمی‌پسندند و ترجیح می‌دهند که از تزریق ژل برای بزرگ کردن سینه‌های خود استفاده کنند.

نکته‌ای که باید در رابطه با تزریق ژل به سینه بدانید، این است که این شیوه ماندگاری بالایی ندارد و هزینه به نسبت بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت؛ ولی از آنجایی که فرم دهی مناسب و پروسه راحتی دارد، مورد توجه قرار گرفته است. مزیت‌های تزریق ژل به سینه را می‌توان مواردی چون عدم ایجاد هرگونه زخم و اسکار، عدم نیاز به بیهوشی، عدم نیاز به بستری شدن و عدم نیاز به مراقبت‌های ویژه در نظر گرفت.

در رابطه با عوارض تزریق ژل به سینه می‌توان مواردی چون احساس درد و سفتی سینه، کبودی و کوفتگی و ناراحتی در قفسه سینه را نام برد. همچنین حساسیت بعد از تزریق ژل یا عفونت بعد از تزریق ژل نیز از دیگر عوارضی محسوب می‌شوند که امکان دارد برای فرد پس از تزریق به وجود آید؛ البته نگران نباشید، چرا که این مشکل به ندرت و به احتمال بسیار کم رخ می‌دهد، ولی از آنجایی که باید به طور کامل از همه شرایط آگاه باشید، این موارد را نیز نام بردیم.

عوارض و مزایای تزریق ژل به واژن

تزریق ژل به واژن را می‌توان یکی از بهترین و محبوب‌ترین شیوه‌ها برای جوان‌سازی واژن در نظر گرفت. این نوع از تزریق امروزه به سبب رضایتی که از دیگر بانوان به دست آمده، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است و شاهد آن هستیم که افراد بسیاری به آن بپردازند. با تزریق ژل، واژن یک خانم جوان، خوش فرم و حجیم می‌شود که این موضوع می‌تواند بر لذت بیشتر جنسی و سلامتی فرد تاثیر داشته باشد. این نوع از تزریق ژل نیز مزایا و معایبی دارد که مطلع شدن شما از آن‌ها سبب می‌شود که بهترین تصمیم را در جهت انجام این تزریق بگیرید.

مزیت‌های تزریق ژل به واژن

 • این سبک از تزریق، راحت ترین شیوه برای جوان‌سازی محسوب می‌شود که عارضه جدی برای آن وجود ندارد.
 • فرد می‌تواند پس از تزریق ژل، روند عادی و روزانه خود را سپری کند.
 • نیازی به بستری شدن ندارد.
 • جراحی و برشی صورت نمی‌گیرد.
 • برطرف کردن افتادگی و چین‌وچروک‌های واژن
 • حجیم شدن و موثر در بهبود فرورفتگی واژن
 • موثر بر سفید و روشن شدن پوست واژن

با توجه به مزیت‌هایی که برای تزریق واژن گفته شد، شاهد آن هستیم که بسیاری از بانوان به انجام آن اقدام کنند؛ اما بدون شک می‌دانید که هر شیوه زیبایی از معایبی نیز برخوردار خواهد بود. آشنایی شما با این دست از معایب، به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را در راستای تزریق ژل به واژن بگیرید.

آشنایی با عوارض تزریق ژل به واژن

از جمله عوارض تزریق ژل به واژن، می‌توان عفونت‌های زنانگی را در نظر گرفت. این عارضه از دسته مشکلاتی محسوب می‌شود که باید حتما در جهت برطرف سازی آن به پزشک متخصص خود مراجعه کنید تا با استفاده از داروهای تجویز شده هر چه سریعتر روند درمان را پشت سر بگذارید.

علاوه بر عفونت، امکان رخ دادن مشکلات دیگر، اعم از دردهای شدید، سفت شدن ناحیه تزریق شده، التهاب، تورم، کبودی، ایجاد حساسیت و … نیز وجود دارد. توصیه می‌شود در صورت مواجه با چنین مشکلاتی، سریعا به پزشک خود مراجعه کنید و مشکل پیش آمده را با او در میان بگذارید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 5 / 5. تعداد رای ها 27

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

این مطلب را هم بخوانید
تزریق ژل لب کاملا طبیعی در بهترین مرکز تهران

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره آنلاین (واتس اپ)