کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو Micro FIT – بدون تراشیدن سر

کاشت مو مدرن، با کمترین عوارض ممکن با دستگاه برداشت مینیاتوری

4.8
(438)

کاشت مو یکی از راه های به نسبت جدید در میان عمل‌های جراحی زیبایی است. اولین روش کاشت موی موثر حدود ۷۰ سال پیش انجام شد. از آن زمان تا به امروز سرعت پیشرفت تکنیک‌ها و ابزارهای کاشت مو بسیار چشمگیر بوده است. خیلی زود دانش پیوند مو به کشورهای مختلف جهان رسید و کشور ما به یکی از قطب‌های کاشت مو تبدیل شد. با وجود تحریم‌های اقتصادی و مشکل در واردات دستگاه‌های جدید، جدیدترین روش کاشت مو در ایران یعنی روش Micro FIT از نظر اثرگذاری تقریباً در حد ربات ARTAS به عنوان آخرین تکنولوژی کاشت مو در دنیا است.

جدیدترین روش کاشت مو در ایران: Micro FIT

میکرو اف آی تی (Micro FIT) یا MFIT آخرین دستاورد تکنیکی در حوزه کاشت مو در ایران است. کلمه میکرو (Micro) به معنی «کوچک و ظریف» بوده و اف آی تی (FIT) نیز نام یکی از روش‌های مشهور کاشت مو است. پس نام روش Micro FIT به دو نکته اشاره دارد

 • میکرو: در این روش از دستگاه‌های دقیق و ظریف خاصی استفاده می‌شود
 • FIT: این روش بر پایه‌ی روش FIT انجام می‌شود. یعنی برداشت گرافت‌ها به صورت واحد فولیکولی (فولیکولار یونیت) است.

مراحل کاشت مو به روش Micro FIT

مراحل انجام کاشت مو در مورد تمام روش‌های بر پایه‌ی روش FIT تقریباً یکسان است. یعنی در روش‌های FIT، SUT، Micro FIT و BHT کاشت مو سه مرحله‌ی کلی دارد:

 • برداشت واحدهای فولیکولی،
 • آماده‌سازی آن ها
 • کاشت گرافت‌ها.

وجه تفاوت این روش‌ها در چگونگی اجرای این مراحل و ابزارهای مورد استفاده است که در بین توضیحات و همچنین در بخش «مزایا و برتری‌های روش Micro FIT» در موردش صحبت کرده‌ایم.

هشدار : بسیاری از مردان جوان که به تازگی دچار ریزش مو شده‌اند در دام کلینیک‌های سودجو و غیرحرفه‌ای گرفتار شده و کاشت مویی انجام می‌دهند که به هیچ وجه پایدار نیست. آقایان زیر ۲۵ سال باید قبل از کاشت مو، روش‌های دیگر درمانی را امتحان کنند و تا زمان تثبیت شدن الگوی ریزش، صبور باشند. در غیر این صورت امکان ریزش موهای کاشته شده زیاد است.

کاشت مو به روش FIT

مرحله اول: برداشت واحد‌های فولیکولی

کاشت مو با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. پس از بی‌حس کردن ناحیه‌ی بانک مو که معمولاً بخش‌هایی از پشت سر یا پشت گوش‌ها است، روند برداشت آغاز می‌شود.

در روش Micro FIT از دستگاه «ایمپلنتر مینیاتوری» برای این کار استفاده می‌شود. این دستگاه سوراخ‌هایی با قطر ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر بر روی پوست ایجاد کرده و فولیکول را از بافت اطراف جدا می‌سازد. سوراخ‌های ایجاد شده بسیار ریز هستند برای همین خونریزی نداشته و نیازی هم به بخیه زدن ندارند. برخلاف روش FUT که با خونریزی همراه بوده و باید زخم ایجاد شده در بانک مو را بخیه زد.

برداشت واحد‌های فولیکولی

ابزار و دستگاه اختصاصی استفاده شده در روش Micro FIT چندین برتری نسبت به کاشت مو به روش FIT سنتی دارند:

 • ایمپلنتر مینیاتوری می‌تواند سوراخ‌هایی با اندازه‌های مختلف ایجاد کند. برخلاف روش FIT که تنها از یک پانچ با قطر ثابت استفاده می‌شود.
 • پانچ این دستگاه دارای قابلیت چرخش است و مانند یک مته مینیاتوری عمل می‌کند. این کار باعث می‌شود که پانچ به سادگی وارد پوست شود و سوراخ‌های مناسب‌تری ایجاد کند.
 • در روش MFIT برای استخراج فولیکول‌ها نیازی به پنس (انبرک) یا ابزار جراحی نیست. دستگاه استفاده شده در این روش با استفاده از نیروی مکش فولیکول را استخراج می‌کند.

عکس شماره 3 - ناحیه بانک مو

بعد از برداشت واحد فولیکولی (شامل ۱ تا ۴ تار مو) درون محلول ویژه‌ی نگهداری قرار می‌گیرد تا آسیبی نبیند. این کار هزاران بار باید تکرار شود. در روش FIT برای برداشت فولیکول از انبرک استفاده می‌شود که به باعث اتلاف وقت جراح می‌شود؛ ولی در روش Micro FIT بلافاصله بعد از ایجاد برش، عملیات برداشت با دستگاه مکنده (ساکشن) انجام می‌شود و این باعث افزایش سرعت کار می‌شود.

 مرحله دوم: آماده سازی گرافت های مو

فولیکول‌های استخراج شده در مرحله‌ی اول درون محلول ویژه‌ی نگهداری قرار گرفته‌اند و باید پیش از شروع عملیات کاشت بررسی شوند. این کار توسط کادر درمانی به شکل همزمان صورت می‌گیرد تا سرعت کار بالا برود. کادر درمان در زیر میکروسکوپ فولیکول‌ها را بررسی کرده و برای کاشت آماده می‌کنند.

گاهی اوقات در مرحله‌ی آماده‌سازی باید تغییراتی در گرافت ایجاد کرد تا برای کاشت آماده شود. البته عمده فولیکول‌های استخراج شده در روش Micro FIT نیازی ترمیم و تشریح ندارند.

آماده سازی گرافت های مو

مرحله سوم: کاشت گرافت‌ها

مرحله‌ی کاشت در تمامی روش‌های مدرن پیوند مو از روش FUT گرفته تا جدیدترین روش کاشت مو در دنیا یعنی ربات ARTAS یکسان است. در این مرحله جراح با استفاده از ابزارهای دستی بر پوست ناحیه‌ی گیرنده (مطابق با طراحی خط رویش جدید) سوراخ‌هایی ایجاد کرده و فولیکول‌ها را درون آن قرار می‌دهد.

قرار دادن فولیکول‌ها درون سوراخ‌های ایجاد شده می‌تواند توسط انبرک یا هولدر دستگاه انجام شود که بستگی به انتخاب پزشک شما دارد. اگر جراح مهارت کافی داشته باشد، هردوی این ابزارها به یک اندازه موثرند.

مرحله آماده سازی ناحیه گیرنده و کاشت گرافت های مو

برتری‌ها و مزایای روش Micro FIT

۱. بدون جراحی، بدون خونریزی و بدون نیاز به بخیه

Micro FIT به عنوان جدیدترین روش کاشت مو کم‌تهاجمی‌ترین و ایمن‌ترین روش‌ نیز محسوب می‌شود. اصطلاحاً گفته می‌شود که این روش بدون جراحی است. البته که تمامی روش‌های کاشت مو عمل جراحی هستند ولی روش MFIT به قدری کم‌خطر، کم‌عارضه و کم‌تهاجمی است که به روش بدون جراحی یا غیرجراحی معروف شده است.

همانطور که در مراحل کاشت مو به روش MFIT اشاره کردیم، برداشت و کاشت گرافت‌ها با ایجاد سوراخ‌های ریزی انجام می‌شود که قطری کمتر از ۱ میلی‌متر دارند. البته ابزارهای سوراخ کننده در روش Micro FIT (که ایمپلنتر نام دارند) بین ۰.۶ تا ۰.۹ میلی‌متر قطر دارند. یعنی حتی از ایمپلنترهای استفاده در ربات کاشت موی ARTAS هم ظریف‌تر هستند. در ربات ARTAS از پانچ‌های ۱ میلی‌متری استفاده می‌شود.

۲. کاهش خطر عوارض جانبی

همانطور که گفتیم روش MFIT بسیار کم‌تهاجمی و کم عارضه است. یعنی:

 • کاشت مو بدون نیاز به بخیه و بدون استفاده از چاقوی جراحی انجام می‌شود.
 • در حین و بعد از کاشت مو دردی نخواهید داشت. اگر هم دردی وجود داشته باشید به آسانی با مسکن‌های ساده مدیریت می‌شود.
 • در این روش خبری از جای زخم، اسکار، خطوط زخم دائمی و مواردی از این قبیل نخواهد بود.
 • نواحی بانک مو (دهنده) و نواحی گیرنده به سرعت ترمیم می‌شوند.
 • چون برشی روی پوست ایجاد نمی‌شود، خطر عفونت به حداقل ممکن رسیده است.

۳. دوره‌ی بهبودی کوتاه و آسان‌تر

دوره‌ی نقاهت یا بهبودی بعد از کاشت مو در روش Micro FIT ساده و سریع است. برخلاف روش FUT می‌توانید خیلی زود فعالیت ورزشی سنگین را از سر بگیرید. تقریباً همه‌ی بیماران دوره‌ی نقاهت را بدون مواجه با عوارض جانبی جدی طی می‌کنند و وقوع این موارد بسیار نادر است.

جدیدترین روش کاشت مو - کاشت مو به روش MFIT

۴. انعطاف پذیری بالا

روش Micro FIT انعطاف پذیری بالایی دارد:

 • با استفاده از دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری می‌توان موهای بدن (ریش، سینه یا پشت) و همچنین موهای نازکی از بانک مو برداشت کرد. از این موها می‌توان برای زیباسازی خط رویش جدید و همچنین افزایش تراکم استفاده کرد.
 • دستگاه و ابزار استفاده شده در جدیدترین روش کاشت مو ظریف و دقیق هستند. برای همین می‌توان از آن برای کاشت ابرو و ریش هم استفاده کرد.
 • این روش برای کاشت موهای محدود (مثلاً پوشاندن ناحیه‌ای کوچک که به دلیل آسیب دچار طاسی شده) بسیار مناسب است.
 • در عین حال به دلیل استفاده از دستگاه‌های نیمه خودکار و پیشرفته، روش MFIT می‌تواند ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت را مدت ۲ تا ۴ ساعته برداشت کند. یعنی با این روش می‌توان در یک جلسه به تراکم‌های بالا رسید. البته این شرایط کلی است و ممکن است در مورد شما متفاوت باشد.

۵. مناسب برای کسانی که نمی‌توانند از روش FUT استفاده کنند

روش FUT (کاشت موی نواری) با وجود معایب بسیار، هنوز یکی از بهترین روش‌های کاشت مو است. در این روش کیفیت گرافت‌ها بسیار بالاست و معمولاً نتایج بسیار خوبی حاصل می‌شود. در مورد کیفیت گرافت‌ها کمی جلوتر صحبت می‌کنیم.

در روش FUT از پوست ناحیه‌ی بانک مو نواری با ضخامت ۱ تا ۲ سانتی‌متری برداشت می‌شود. سپس پوست بالا و پایین این نوار را بخیه می‌زنند. در صورتی که شما به صورت ژنتیکی پوست سر سفتی داشته باشید یا ورزشکار باشید، نمی‌توانید از روش FUT استفاده کنید. افراد جوان و کسانی که سابقه‌ی ایجاد زخم‌های گوشتی دارند هم بهتر است از روش FUT استفاده نکنند. در این افراد خطر ایجاد اسکار و بدشکلی زخم نواری بیشتر است.

۶. بهبود کیفیت گرافت‌ها

منظور از کیفیت این است که چه درصدی از گرافت‌ها موهای دائمی دارند. به طور کلی دو دسته فولیکول روی پوست سر شما وجود دارند:

 1. فولیکول‌هایی که به عوامل مختلف حساس‌اند و به مرور زمان دچار ریزش می‌شوند،
 2. فولیکول‌هایی که نسبت به ریزش مقاوم هستند.

هر دو نوع فولیکول در بانک موی شما وجود دارند و ما تلاش می‌کنیم از بین آن‌ها دائمی‌ترین و بهترین فولیکول‌ها را انتخاب کنیم.

همانطور که گفتیم کیفیت گرافت‌ها در روش FUT بسیار بالاست. دلیل این است که بیشتر فولیکول‌های دائمی بانک مو دقیقا در جایی قرار دارند که ما برداشت نواری را انجام می‌دهیم. در روش FIT باید ناحیه‌ی برداشت را تا ۵ برابر وسیع‌تر بگیریم. چون اگر سوراخ‌ها را نزدیک به هم ایجاد کنیم، احتمال ایجاد اسکار و بدشکلی زخم وجود دارد.

مشکل کاهش کیفیت گرافت‌ها در روش Micro FIT به دلیل استفاده از دستگاه‌های مدرن و مینیاتوری تا حد خیلی خوبی کاهش یافته است. این دستگاه در دست جراحی ماهر و باتجربه، بهترین و باکیفیت‌ترین گرافت‌ها را استخراج خواهد کرد.

عکس شماره 6 - نمونه کاشت مو به روش UFIT

۷. کاهش خطاهای جراحی

خطاهای جراحی کاشت مو بیشتر در مرحله‌ی برداشت رخ می‌دهند. در روش FIT با ۳ خطای کلی مواجه بودیم که در جدیدترین روش کاشت مو یعنی Micro FIT بهبود یافته است:

روش FIT روش Micro FIT
هنگام استفاده از پانچ دستی باید همزمان با ایجاد سوراخ پانچ را چرخاند تا فولیکول به خوبی از بافت‌های اطراف جدا شود. به همین خاطر احتمال برداشت ناقص فولیکول بیشتر است. اگر فولیکول ناقص برداشت شود، احتمال زنده ماندنش در جای جدید به شدت کم می‌شود. پانچ دستگاه استفاده شده دارای قابلیت چرخش است. بعد از قرار گیری صحیح پانچ روی پوست، جراح با فشردن دکمه‌ای چرخش پانچ را فعال می‌کند و به این ترتیب احتمال برداشت فولیکول ناقص بسیار پایین می‌آید.
خطای دیگری که در استفاده از پانچ دستی دیده می‌شود این است که فولیکول را به عمق پوست می‌فرستد. به این خطا دفن شدن فولیکول می‌گویند. فولیکول دفن شده می‌تواند موجب التهاب شود برای همین باید خارج شود. این کار باعث اتلاف وقت زیادی می‌شود. در روش MFIT به دلیل استفاده از ایمپلنتر مینیاتوری با قابلیت پانچ چرخان و ساکشن، احتمال دفن شدن فولیکول در حد صفر است. پانچ مانند یک مته مینیاتوری پوست را با زاویه صحیح و عمق مناسب سوراخ می‌کند. در عین حال دستگاه به شکل مداوم در حال ساکشن یا مکش است.
برای استخراج فولیکول بعد از سوراخ کردن باید از انبرک کوچکی استفاده کرد. تماس مستقیم فولیکول با ابزار جراحی احتمال آسیب دیدنش را بیشتر می‌کند. استخراج فولیکول بدون استفاده از انبرک، کشیدن یا گرفتن انجام می‌شود. بعد از ایجاد سوراخ، فولیکول به درون و مخزن یکبارمصرف و بهداشتی مکیده (ساکشن) می‌شود.

مرحله نهایی کاشت مو و پانسمان ناحیه دهنده گرافت های مو

معایب روش Micro FIT

احتمالاً می‌دانید که در کاشت مو دو روش اصلی FIT و FUT وجود دارد. سایر روش‌های کاشت مو تکنیک‌های بهبود یافته از یکی از این دو روش هستند. هرکدام از این دو روش یک مزیت و یک محدودیت اصلی دارند:

در روش Micro FIT اولین هدف ما برطرف کردن مشکل کیفیت گرافت‌ها بوده است. استفاده از دستگاه و ابزار دقیق‌تر در این راه به ما کمک کرده است. در بین روش‌های FIT و SUT، روش MFIT بهترین کیفیت گرافت‌ها را دارد. اما چه در روش Micro FIT و چه در ربات کاشت موی ARTAS، هنوز هم کیفیت گرافت‌ها از روش FUT کمتر است.

محدودیت دیگر ما در روش Micro FIT سرعت کار است. در روش FUT می‌توان ۱۰۰۰ گرافت را در ۱ ساعت برداشت کرد و پیوند زد. ولی در روش Micro FIT برای پیوند ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ گرافت باید ۲ تا ۴ ساعت وقت صرف شود. این اتفاق باعث می‌شود که فولیکول‌ها مدت بیشتری خارج از بدن باشند و احتمال آسیب دیدنشان کمی بیشتر شود. به همین خاطر بهتر است کاشت مو با روش‌های FIT، SUT و Micro FIT در دو روز انجام شود.

چند سوال رایج در مورد Micro FIT

آیا Micro FIT بهترین روش کاشت مو است؟

خیر. Micro FIT جدیدترین روش کاشت مو در ایران محسوب می‌شود ولی لزوماً بهترین نیست. بهترین روش کاشت مو باید با توجه به نیازها و شرایط شما تعیین شود. در جلسه مشاوره پزشک متخصص با معاینه‌ی دقیق و بررسی نیازهای شما یکی یا چند روش کاشت مو را به عنوان مناسب‌ترین روش‌ها به شما پیشنهاد خواهد کرد.

هزینه‌ی روش Micro FIT چقدر است؟

هزینه کاشت مو به عواملی همچون تبحر پزشک، تیم پزشکی، روش کاشت مو، مدت زمان انجام کاشت مو، مقدار گرافت برداشت شده و کاشت شده بستگی مستقیم دارد. ارزان ترین روش کاشت مو در حال حاضر کاشت مو به روش FUT می باشد. کاشت مو به روش ترکیبی در رتبه بعدی و پرهزینه ترین روش کاشت موی حال حاضر ایران روش کاشت موی FIT استاندارد می باشد.

از آنجایی که کاشت مو به روش MFIT یک روش انحصاری و کاملا مدرن می باشد، تعداد معدود و اندکی جراح کاشت مو وجود دارد که می توانند این روش را با بهترین نتیجه انجام دهند. این مسئله باعث شده که هزینه انجام این روش بالاتر از سایر روش های کاشت مو باشد. همچنین تکنیک استفاده از این روش و مدت زمان صرف شده و تیم پزشکی آن نیز عامل افزایش قیمت این روش می باشد.

آیا امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر وجود دارد؟

بله. با استفاده روش U-FIT یا FIT نامحسوس که در کلینک خانه سفید ابداع شده است، می‌توان بدون تراشیدن سر کاشت مو را انجام داد. تعداد معدودی از جراحان در سراسر دنیا از این روش استفاده می­ کنند و نیاز به مهارت بسیار بالایی دارد.

نکته بسیار مهم : انجام روش U-FIT برای همه افراد امکان پذیر نیست. به همین جهت برای تشخیص اینکه این روش برای شما مناسب است یا نه حتما باید مشاوره حضوری تشریف آورده و از نزدیک مورد معاینه قرار بگیرید.

عکس شماره 5 - برداشت فولیکول های مو بدون تراشیدن سر

جدیدترین روش کاشت مو در دنیا: ربات ARTAS

آخرین تکنولوژی کاشت مو در دنیا کاشت مو با ربات اتوماتیک ARTAS است. این دستیار رباتیک در مراحل برداشت گرافت‌ها به جراح کمک می‌کند. پیش از شروع برداشت، ربات به صورت خودکار نقشه‌ای از تمام فولیکول‌های موجود در ناحیه‌ی دهنده (بانک مو) رسم می‌کند. بعد از بررسی دقیق زوایا، جهت‌گیری‌ها، تراکم و کیفیت تمام گرافت‌ها، عملیات برداشت شروع می‌شود. ربات ARTAS حتی می‌تواند مناطق دچار اسکار را شناسایی کرده و از آن‌ها دوری کند.

چه شباهتی بین روش ARTAS و Micro FIT وجود دارد؟

هردوی این روش‌ها با حداقل تهاجم کاشت مو را انجام می‌دهند، دوره نقاهت کوتاه‌تری نسبت به سایر روش‌های کاشت مو دارند و نیازی به استفاده از بی‌هوشی عمومی ندارند. ابزار استفاده شده در هردو روش (ربات ARTAS و دستگاه نئوگرافت ۲) توسط سازمان FDA تایید شده‌اند. در هردو روش عملیات کاشت موها در ناحیه‌ی گیرنده به شکل دستی و توسط جراح یا متخصص کاشت مو صورت می‌گیرد.

چه تفاوتی بین روش ARTAS و Micro FIT وجود دارد؟

هردو روش برای استخراج فولیکول‌ها از تکنیک برداشت واحدهای فولیکولی (FIT یا FUE) استفاده می‌کنند ولی یک تفاوت اساسی بین آن‌ها وجود دارد: در روش Micro FIT جراح متخصص به شکل دستی فولیکول‌ها را انتخاب و از ناحیه بانک مو استخراج می‌کند. در روش ARTAS این کار با مدیریت کامپیوتر و به شکل خودکار انجام می‌شود. برداشت خودکار گرافت‌ها باعث افزایش سرعت مرحله‌ی برداشت می‌شود ولی لزوماً دقیق‌تر از برداشت دستی نیست. کمی جلوتر خواهیم گفت چرا.

سیستم ARTAS بهتر است یا روش Micro FIT؟

برای پاسخ به این سوال بیایید ابتدا نگاهی به برتری و ضعف روش ARTAS در برابر روش Micro FIT بیندازیم:

برتری اصلی ARTAS سرعت آن است. بدیهی است که یک انسان نمی‌تواند سریع‌تر از کامپیوتری باشد که در هر ثانیه هزاران محاسبه را انجام می‌دهد. سیستم ARTAS براساس یک الگوریتم پیچیده بهترین گرافت‌ها را انتخاب می‌کند. به طور کلی زمان لازم برای برداشت گرافت‌ها به کمک سیستم ARTAS به نصف می‌رسد. لطفاً توجه داشته باشید که در هردو روش مرحله‌ی کاشت به شکل دستی انجام می‌شود و تفاوتی بین آن‌ها وجود ندارد.

خوب برتری ARTAS را گفتیم. اما این سیستم در مقابل روش Micro FIT سه ضعف کلی دارد:

 1. برای این که ربات کاشت مو بتواند فولیکول‌ها را شناسایی کند، باید بین رنگ مو و رنگ پوست تفاوت زیادی وجود داشته باشد. برای همین تنها برای کسانی توصیه می‌شود که موهای صاف و تیره دارند. کسانی که موهای نازک، بلوند، کم‌رنگ و سفید دارند کاندیدای خوبی برای کاشت مو به روش ARTAS نیستند.
 2. میزان آسیب دیدن فولیکول‌ها در زمان استخراج و انتقال در روش ARTAS بین ۸ تا ۱۰ درصد است. میزان آسیب دیدن فولیکول‌ها در روش Micro FIT اگر به دست جراح ماهر انجام شود، حداکثر بین ۳ تا ۵ درصد (نصف ربات ARTAS) است.
 3. به دلیل تحریم‌ها امکان واردات ربات ARTAS وجود ندارد اما اگر این روش در ایران موجود بود، احتمالاً بسیار گران‌قیمت‌تر از روش Micro FIT بود.

در نهایت مهارت و تجربه‌ی جراح از همه چیز مهم‌تر است

واقعیت این است که جدیدترین روش کاشت مو و پیشرفته‌ترین تکنولوژی، کیفیت و نتیجه‌ی کاشت موی شما را تضمین نمی‌کنند. همه‌ی ابزارها و روش‌ها زمانی موثر هستند که توسط جراح مجرب و ماهر استفاده شوند. یک جراح خوب می‌داند که چه روشی برای شما مناسب‌تر است و آن روش را به بهترین شکل ممکن اجرا می‌کند.

عوارض کاشت مو در روش MFIT بسیار پایین و بهبودی به سرعت انجام می شود.

برای دریافت هزینه کاشت موی خود با شماره های ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ یا ۰۲۱۵۴۵۰۳ کلینیک خانه سفید تماس بگیرید.

تبلیغ کاشت مو

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران 4.8 / 5. تعداد رای ها 438

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.

اگر مطالب ما برای شما مفید بوده است ...

در شبکه های اجتماعی زیر هم ما را دنبال کنید

از اینکه این مطلب نظر شما را جلب نکرده است، شرمساریم.

فرصت دهید مطلب را بهتر خواهیم کرد.

جهت ارتقا این مطلب پیشنهاد خود را در بخش نظرات ارسال کنید.

این مطلب را هم بخوانید
کاشت مو به روش BHT

پیشنهاد ما برای کسب اطلاعات بیشتر :

‫125 دیدگاه ها

 1. سلام من ۲۸ سالمه خانومم موهام کم پشت شده به خاطره استرس ریزش داشتم آیا امکان کاشت بدون تراشیدن هست

  1. با سلام و وقت بخیر

   باید از نزدیک معاینه شوید. بلی امکان کاشت مو بدون تراشیدن وجود دارد.

 2. سلام. از سایت زیبای شما دیدن کردم . سایت بسیار خوبی دارین.
  سپاسگذارم اگر از بخش های مختلف سایت من بازدید کنید و نظرتون رو برای بهتر شدن سایتم بدهید
  خانه چین
  https://www.khanecheen.ir

 3. سلام خسته نباشید
  ببخشید من چند سالی هست که کلاه گیس میزارم ۲۹ سالمه وحدوداً هفت هشت ساله . موهام تا پشت سرم ریخته شبیه عکس Vll ولی موهام کاملا نریخته یعنی خیلی تُنُک شده ایا بعد از کاشت به گفته خود شما حداکثر 6 ماه طول میکشه تا موهای کاشته شده به حالت طبیعی خودشون برگردن میشه از کلاه گیس استفاده کرد اگه میشه از چه زمانی . ممنونم

  1. با سلام و وقت بخیر

   استفاده از کلاه گیس تا بعد از ماه ششم کاشت مو مجاز نمی باشد.

 4. سلام یه سوال دوستم میگه بیا از پشت سر تو مو بردایم برا من ک بکارم آیا میشه همچین چیزی؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   خیر امکان چنین کاری وجود ندارد.

 5. سلام من ۳۷ ساله هستم با موهای بور و پوست روشن بیماری خاصی ندارم و تقریبا بیست درصد از حجم موهای خودم رو از دست دادم قبل از مراجعه چه نکاتی رو باید از نظر تغذیه یا بهداشت انجام بدم هذینه چقدر خواهد بود

  1. با سلام و عرض ادب

   جهت تعیین هزینه و دریافت توصیه های قبل از کاشت مو با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 6. سلام
  البته موهای من جلوش ریخته طوری بکارم پشت سرم خط نندازه بدم میاد و پر پشت بشه و بلند

  1. با سلام و وقت بخیر

   جهت مشاوره دقیق و صحیح با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ در تماس باشید.

 7. من سی و یک ساله هستم. مبتلا به بیماری پروانه ای بسیار خفیف از نوع سیمپلکس هستم. فقط در کودکی کمی تاول می زدم. اکنون هیچ مشکلی ندارم و حتی کلوژن پوستم هم طییعی است. امکان کاشت مو برایم هست یا خیر.

  1. با سلام و وقت بخیر

   خیر متاسفانه پزشک متخصص کلینیک کاشت مو برای شما را تایید نکردند.

  1. با سلام و وقت بخیر

   در روش MFIT پانسمانی وجود ندارد.

  2. سلام
   ۳۴ سالم هست میخواستم کاشت مو پر پشت داشته باشم
   جلوی موهام کم پشت هستش اما میخوام خیلی پر پشت باشه اما میترسم بازم بریزه درصورتی که میگن از سن ریزش گذشته میشه راهنمایی کنید .و چطور وقت بگیرم

  3. با سلام و وقت بخیر

   جهت دریافت راهنمایی و مشاوره کامل با شماره های کلینیک در تماس باشید. ۰۲۱۵۴۵۰۳
   یا از طریق واتس اپ به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ پیام دهید.

  1. با سلام و وقت بخیر

   اگر تحت درمان باشند و با تایید کتبی پزشک متخصص اعصاب کاشت مو اشکالی ندارد.

 8. سلام خوب هستید
  من23 سالمه و موهام یکم،کم پشت هستند.ولی بیشتر بغل های پیشانی ام کم پشت هستند.به نظرتون میتونم یکم بغل های پیشانی ام را کاشت بدهم؟
  ونظرتون در مورد دارو های گیاهی چیه؟به نظرتون چی بخوریم بهتره یا چه داروی گیاهی به موهای سرمون بزنیم؟

  1. با سلام و وقت بخیر

   داروهای گیاهی در صورتی که به درستی تجویز شده باشند منعی ندارند. فقط تاثیر مثبت و منفی آن در هر شخص ممکن است متفاوت باشد.
   افراد را از 25 و یا ۲۷ سالگی مجاز به کاشت مو می دانیم و برای شما زود است مگر اینکه کاملا طاس باشید.

 9. ضمن عرض ادب و تبریک سال نو
  چند تا سوال داشتم خوشحال میشم جواب بدین تا تصمیم بگیرم چیکار باید بکنم .
  1 . بدون جای زخم و بخیه از ناحیه بانک مو هم میتونید کاشت رو انجام دهید ؟
  ۲ . میخواستم ببینم از بانک مو اصلا صلاح نباشه ازش برداشت از کوم ناحیه های بدن میشه استفاده کرد ؟
  ممنون میشم این دو سال رو دقیق جواب بدید مخصوصا سوال دومی

  1. عرض ادب و احترام

   سال نو شما هم مبارک
   جواب سوال اول بله هست. فقط در روش ترکیبی و FUT ناحیه بانک مو زخم و برش شدید دارد. در روش های غیرجراحی برداشت ها بصورت تک واحدی انجام می شود و زخم بسیار کوچکی ایجاد می شود.
   جواب سوال دوم : اصل کاشت مو با برداشت از ناحیه بانک موی پشت سر شما انجام می شود. نمی توان بدون برداشت از ناحیه بانک موی پشت سر کاشت مو انجام داد. جهت ایجاد تراکم بیشتر در صورتی که بانک موی پشت سر ضعیف و نواحی سینه و زیر فک ( ریش ) موی خوب و پر پشتی داشته باشد، می توان از این نواحی جهت ایجاد تراکم بیشتر استفاده کرد. که باید در نظر داشته باشید این نواحی به هیج وجه کیفیت موی پشت سر شما را ندارد.

   پیروز باشید

 10. سلام. میخواستم بدونم برا خانم ها از قسمتهای دیگه بدن بجز سر می توان مو برداشت کرد. ممنون

 11. سلام
  موی سر من کم پشت هستش . تارهای مو بهم نزدیک هستن ولی باز وقتی شانه میکنم روی هم میوفتن ولی به متخصص پوست رفتم گفت امکان کاشت وجود نداره . خواستم بدونم برای پرپشت کردن هم از روش Fit میشه استفاده کرد ؟ یعنی موی سری که زیاد ریخته نشده هم کاشت مو میکنن

  1. عرض ادب و احترام

   اگر موهای مینیاتوریزه بقدری زیاد باشد که جای خالی برای کاشت ندهد یعنی مورد مناسبی هنوز برای کاشت نیست.

   پیروز باشید

  1. سلام و وقت بخیر

   متاسفانه اطلاعی از پزشکان عزیز در شهر مشهد نداریم.

 12. درود ۳۵ سالگی یه fit داشتم الان ۴۲ سالمه میخوام مجددا انجام دهم موهام خیلی بلنده تا پایین دوکتف واصلا به نظر نمیاد کاشتم ولی میخوام جلو پرپشت تر بشه زمستوناکمی ریزش دارم نیم سانت پیشونیم هم پایینتر اوردم ایا برای ufit نیاز به چقدر تراشیدن هست؟ممنون

 13. سلام. میبخشید کدوم روش کاشت برای رستنگاه سر انجام میشود؟؟ من موهای پرپشتی دارم, اما جلوی پیشانی عقب رفته و کم کم در حال خالی تر شدن هست. چه باید بکنم؟؟

  1. عرض ادب و احترام

   روش های کاشت مو در نوع برداشت متفاوت می باشند و نحوه کاشت همه آن ها تفاوتی وجود ندارد. لذا در صورتی که قصد انجام کاشت مو دارید، با مشاوره صحیح بهترین روش مناسب خودتون رو انتخاب کنین.

   پیروز باشید

  2. . من چهار سال پیش به روش اف ای تی کاشت مو انجام دادم طی دو مرحله که متاسفانه از تراکم موهای رو و پشت راضی نیستم. آیا با این روش امکان کاشت مجدد با تراکم بالا مخصوصا ناحیه پشت سر وجود دارد؟

  3. با سلام و وقت بخیر

   باید تصویر از بانک موی خود ارسال کنید تا بتونیم کمک بیشتری کنیم. ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱

  1. عرض ادب و احترام

   خیر ربات امکان خرید ربات آرتاس بدلیل تحریم ها در حال حاضر وجود ندارد. برداشت در روش میکرو اف آی تی توسط دستگاه ایمپلنتر مینیاتوری انجام می شود.

   پیروز باشید

 14. با سلام و احترام
  سوالی که داشتم از خدمت شما این بود که از محلی که مو یا گرافت برداشته میشه برای مثلا پشت سر اون محل در آینده مجددا موهاش در میاد یا رشد میکنه ؟
  منظور از این که اثری از زخم و جای برداشت مو باقی نمی مونه چیه ؟
  آیا رشدی در اون محل صورت میگیره ؟ ( منظور جایی که مو برداشته شده ) چه اتفاقی میافته ؟یا خالی میماند؟
  آیا در جای زخم در سر بر اثر سانحه یا اتفاقی یا مثلا سوختگی که مویی وجود نداره هم میشه عمل کاشت مو انجام داد ؟
  آیا موی سر به پوست دست هم قابل پیوند و کاشته ؟
  منظور از برداشت مو و گرافت از یک ناحیه به صور چند بار در آینده چیست؟
  برای افرادی از تراکم موی کافی برخوردار نیستن ( تراکم در اطراف سر جهت برداشت گرافت ) و ریزش داشتن به چه صورت می باشد؟

  متشکرم

  1. عرض ادب و احترام

   اگر کاشت مو به روش میکرو اف آی تی انجام شود تا ۳۰ درصد امکان ترمیم بانک موی برداشته شده وجود دارد.
   یعنی خط اسکاری پشت سر شما باقی نخواهد ماند.
   برداشت به نحوی انجام میگیرد که شما احساس خالی شدن بانک موی خود را نداشته باشید.
   بله امکان کاشت مو در محل سوختگی وجود دارد.

   پیروز باشید

 15. با سلام و احترام
  من نظرات کاربران و پاسخ جنابعالی را مشاهده کردم
  و استفاده بردم
  من چند سوال داشتم که شاید برای بعضی از دوستان هم نیاز باشه:
  ۱-شما در هر جلسه چه تعداد کاشت انجام میدهید
  ۲-برای کسانی که از شهرهای دیگه مراجعه میکنند جهت اسکان راهکاری در نظر گرفته اید؟؟
  ۳-آرشیوی از کارهای انجام شده دارید که ما بتونیم مشاهده کنیم
  ۴-چه مدت طول میکشد که موی سر به مقدار ۱سانتی متررشد کنه؟؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. با سلام و وقت بخیر

   ۱-شما در هر جلسه چه تعداد کاشت انجام میدهید؟ ( بستگی به نوع روش انجام بین 2000 تا 4000 گرافت مو در یک روز کاشته می شود. )
   ۲-برای کسانی که از شهرهای دیگه مراجعه میکنند جهت اسکان راهکاری در نظر گرفته اید؟؟ ( بله در نزدیک ترین محل به کلینیک اسکان رایگان برای عزیزان مراجعه کننده از شهرستان در نظر گرفته شده است. )
   ۳-آرشیوی از کارهای انجام شده دارید که ما بتونیم مشاهده کنیم. ( عکس های آرشیو روز مشاوره در آلبوم مخصوص کلینیک به شما نشان داده می شود. همچنین تعدادی از نمونه ها در پیج اینستاگرام کلینیک به آدرس https://instagram.com/whdc.ir موجود می باشد. )
   ۴-چه مدت طول میکشد که موی سر به مقدار ۱سانتی متر رشد کنه؟؟ ( حداکثر 6 ماه بعد از کاشت مو – بعد از شوک احتمالی و ریزش موها – موهای شما حداقل 1 سانتی متر رشد خواهد کرد.

   پیروز باشید

 16. سلام
  من خانمی هستم ۴۱ ساله که در اثر مصرف فومی به نام Regain دچار کمپشتی مو در قسمت جلوی سر شدم که بسیار رنج میبرم ،متاسفانه در ایران زندگی نمیکنم میخواستم بدونم بهترین و بدون ریسک ترین روش برای رویش مجدد موها چیست و ایا روش پی ار پی مو بدون عوارض و روش مناسبی هست یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید،البته شماره ۸۹ در ایمیل من به انگلیسی هست ولی نمیدونم چرا به فارسی تایپ میشه

  1. عرض ادب و احترام
   مصرف Regain یا ماینوکسیدیل باعث ریزش مو نیست .
   از لحاظ سنی مناسب کاشت هستید و باید از نظر سایر مسائل نیز بهترین کار برای شما چیست میتوانید با ارسال عکس هم تقریبا این کار را بکنید.

   پیروز باشید

 17. سلام
  شخصی که موهاش 30 سانتی متر طول داره و به هچ وجه نمیخواد کوتاه کنه آیا با روش UFIT باید کمی کوتاه کنه یا نیازی نیست؟

  1. عرض ادب

   خیر در روش UFIT موی خیلی بلند باید کوتاه شود. شما می توانید با روش FUT کاشت موی خیلی بلند بدون کوتاهی انجام دهید.

   پیروز باشید

 18. من۲۷ سالگی کاشت کردم اما نصف بیشتر موهای کاشته شده بعد گذر ۲ سال رفته رفته ریخت؟ علت چیست؟آیا مجددا کاشت انجام بدم باز هم موها خواهند ریخت؟ اوایل موهای کاشت شده بسیار خوب رشد کردند و کاملا پرپشت بودند

 19. با عرض سلام برای گرفتن زمان عمل کاشت چند روز قبل باید اقدام به کرد و ظرف چند روز عمل انجام میشه.

  1. عرض ادب و احترام

   حداقل 1 ماه قبل جهت تعیین وقت تماس بگیرید. اما در موارد خاص تنظیم وقت 1 هفته قبل از عمل هم امکان پذیر است. تعداد روز عمل جراحی حداکثر 2 روز برای عمل های غیرجراحی و 1 روز برای عمل ترکیبی و FUT می باشد.

   پیروز باشید.

 20. سلام کاشت مو به روش U-FIT که نیازی به کوتاهی مو نیست این روش نیازی هم به جراحی نداره؟

 21. سلام خسته نباشید من ریزش موی آلوپسی دارم بهترین روش درمان چی هستش و آیا کاشت مو ممکن است

  1. عرض ادب و احترام

   انجام کاشت مو برای بیماران دارای آلوپسی موثر نیست. برای درمان این بیماری حتما با یک پزشک با تجربه و متخصص پوست و مو مشورت نمایید.

   با تشکر

 22. سلام
  موهای کنار سرم تقریبا جلوی گوش به دلیل کندن تراکمش کم شده آیا امکان کاشت مو در این ناحیه وجود داره؟

  1. با سلام و احترام

   لطفا از ناحیه مذکور عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال فرمایید.

   پیروز باشید

 23. سلام. ۳۳ ساله هستم. موهای بالای سرم کم پشت شده است. می خواهم از روش مایکرو استفاده کنم. هزینه آن چقدر می شود؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو خود از سه ناحیه روبرو ، پشت سر و بالای سر خود عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ و یا تلگرام ارسال نمایید.

   پیروز باشید.

 24. سلام وقتتون بخیر.من ریزش کمی دارم اما موهام بخصوص در وسط سرم بسیار کم پشت شده جدیدا.میخوام بدونم بدون اینکه معلوم بشه دارم مو میکارم وبدون تراشیدن سر و بدون درد میتونم موهام رو پر پشت کنم با حجم بالا؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. عرض ادب و احترام

   امکان کاشت بدون تراشیدن هست، اما اینکه آستانه تحمل درد شما در چه حدی می باشد شدت درد را مشخص میکند. درد کاشت مو در حد تزریق بی حسی می باشد و بعد از کاشت با کمپرس سرد و رعایت توصیه ها و مصرف داروهای تجویز شده دردی احساس نخواهید کرد.

   پیروز باشید

 25. سلام وقت شما بخیر، طبق تحقیق هایی که انجام دادم متوجه کاشت مو میکرو اف ای تی شدم که بدون تراشیدن مو امکان پذیر هستش ، و اینکه من کم موییه گسترده دارم و صرفا در یک نقطه متمرکز نیست، تار های مری نازک علیرغم اینکه تا زمان ١٧ سالگی تجمع موی بالایی داشتم و بعد از درگیری با سندرم pco دچار ریز مو در ناحیه فرق سر و دیگر نقاط سر شدم، میخاستم بدانم بانک مو باید با حجمی از مو در ارتباط باشد تا موهای پر پشت با جلوه ی زیبای گذشته ی من برگردد؟

  1. عرض ادب و احترام

   توجه داشته باشید تحت هیچ شرایطی با هیچ روش کاشت مو موهای پرپشت و دوران جوانی شما برنمیگرده ، توقع نادرست از کاشت مو نداشته باشید. اما به هر حال در حد توان و ممکن و تا جایی که بانک موی شما امکان برداشت داشته باشد میتوان از حالت نافرم کنونی آن را خارج کرد.

   پیروز باشید

 26. از اینکه یک روز دو یا سه روز انجام بشه مشکلی ندارم .فقط اینکه می خوام یه کار حرفه ای واقعاً به دست بیاد به روش غیر جراحی که پوشش دهی مناسبی داشته باشه و این که دوست دارم واقعیت ها بهم گفته بشه …. دور از جون شما بعضی از کلینیک ها هستند که فقط می خوان جذب کنن، من دیدم دوستان یا کسی بوده که کاشت انجام داده و فقط خواستن طرف جذب بشه و یه کاری انجام بده و واقعیت ها رو به ایشون نگفتن و متاسفانه بعدش دلخوری های پیش آمده یا اینکه اون چیزی که گفتن نبوده یا اینکه ادب و صداقتی تو کارشون نبوده
  یکی از دوستامون برای کاشت مو به یه کلینیک تو شیراز رفته بود گفت که به ما گفتند که این کار شما بله انجام میشه و به راحتی میتونیم پوشش مناسبی رو براتون به وجود بیاریم. میگفت وقتی که رفتیم تو اتاق و عمل شروع شد بعد از گذشت یک ساعت ۲ ساعت برگشتن گفتن که متاسفانه بانک موی شما دیگه جواب نمیده و ما مجبوریم همین جا کار رو قطع کنیم، تا همین حد بیشتر نمیتونیم بکاریم و خیلی راحت از اون تعهدی که داده بودند فرار کردند
  من راسش نمیخوام همچین مسائلی برام پیش بیاد

 27. سلام
  بنده 2 مرحله کاشت مو انجام دادم سال ها قبل به صورت اف ای تی ..موهام بد نیست و کف سرم مشخص نیست منتها خیلی کم حجمه میشه واقعا با روش میکرو اف ای تی لابلای موهای کاشته شده مو کاشت؟ همش میترسم فضای کافی وجود نداشته باشه یا خطای انسانی زمان کاشت موجب از بین رفتن موهای کاشته شدم بشه

  1. با سلام و احترام

   بله امکان کاشت مو در بین موهای شما برای افزایش تراکم وجود دارد. جهت بررسی بانک مو و نواحی که قصد کاشت مو در آن ها را دارید به شماره 09122252731 از طریق واتس اپ و یا تلگرام پیام داده و عکس های خود را ارسال نمایید.

   پیروز باشید.

 28. سلام من دوهفته پیش کاشت مو به روش FIT داشتم خط تقارن خوبی نداره موهام و نیاز به ترمیم داره . آیا ترمیم دوباره اسیبی به موهای کاشته شده نمیزنه و یا باعث ریزش موهای کاشته شده نمیشه

  1. با سلام و احترام

   اگر کاشت موی دوم شما با ظرافت و توسط جراح کاشت موی با تجربه انجام شود، خیر آسیبی به موهای کاشته شده قبلی شما نخواهد رسید.

   پیروز باشید

 29. سلام، لطفا بفرمایید که microFUT و microFIT چه تفاوتی با هم دارند. و روش های مختلف کاشت مو را از بهترین تا بدترین کیفیت عنوان کنید. و اینکه آیا شما شهر های دیگه هم شعبه دارید یا نه؟ خیلی ممنون

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز روشی به نام Micro FUT وجود خارجی ندارد و اگر در صفحه ای یا جایی مشاهده کردید صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و غیر واقعی است. اطلاعات کامل در مورد روش Micro FIT در همین صفحه موجود می باشد. برای کسب اطلاعات کامل در مورد انواع روش های کاشت مو هم می توانید از منوی کاشت مو اقدام فرمایید.

   کلینیک خانه سفید در هیچ کجای ایران و تهران شعبه ای ندارد.

   پیروز باشید.

 30. سلام وقت بخیر ما جلو سرم ریزش داشته و نیازبه کاشت داره بانک پشت سرم هم خوبه
  میخواستم ببینم بدون تراشیدن سر میتونم کاشت مو انجام بدم. میشه راهنمایی کنین ؟

  1. عرض ادب و احترام

   امکان کاشت مو بدون تراشیدن هم وجود دارد، فقط جهت تشخیص روش مناسب خواهشمند است از ۳ ناحیه روبرو ، بالا و پشت سرتون عکس گرفته و به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ ارسال کنین تا در اسرع وقت پاسخ پزشک متخصص برای شما ارسال گردد.

   پیروز باشید

 31. سلام
  آیا بعد از کاشت مو بلافاصله میتوان کلاه گذاشت یا خیر .اگر نمیشه چند وقت بعد مقدور هست . ممنون

 32. با سلام
  محل کار من متاسفانه آلوده و دارای گرد و خاک و رطوبت و مواد شیمایی است . آیا امکان کاشت مو برای من وجود دارد ؟ به دلیل شرایط کاری امکان بیش از یک هفته تا ده روز مرخصی را ندارم .

  1. با سلام و احترام

   با شرایطی که اعلام کردین مشکلی نیست و شما میتونین کاشت مو داشته باشین . حداکثر 10 روز مرخصی شما هم کاملا کافی است. در صورت تمایل به کاشت مو جهت دریافت مشاوره با شماره 09122252731 تماس حاصل فرمایید.

   پیروز باشید.

 33. سلام درود ایا روش sut همان mfitهست اگر نیست تفاوتشون رو محبت می کنید توضیح دهید

  1. با سلام و احترام

   خیر روش SUT یا SAFER روشی است که در آن از دستگاه برای برداشت فولیکول های مو استفاده می شود و روشی قدیمی تر از روش میکرو اف آی تی است. در روش SUT بخاطر برداشت با دستگاه قدیمی تر امکان استفاده از پانچ های ظریف تر وجود ندارد در نتیجه روند بهبودی کندتر می باشد.
   اما در روش MFIT یا میکرو FIT هم می توان با دستگاه های جدیدتر برداشت گرافت های مانند نیوگرافت 2 استفاده کرد و هم از نیروی انسانی. در این روش از جراحان با تجربه بالا که توانایی برداشت با پانچ های ظریف تر را دارند بهره برده می شود در نتیجه روند بهبودی و ظاهر موهای کاشته شده بسیار بهتر است.

   اگر احتیاج به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با شماره های کلینیک 02154503 و 09122252731 در تماس باشید.

   پیروز باشید

 34. سلام و خسته نباشید. من 34 ساله هستم و از 25 سالگی موهام از طرف پیشایم خیلی ریخته نزدیک 3 الی 4 سانت رفته بالا .میخواستم شرایط و هزینش رو لطف کنین . ایا برای کسانی که بانگ موی ضیف ومو های ضیف دارنند میتوان کاری انجام داد .ممنون میشم سریع پاسخ بدین

  1. با سلام و احترام

   برای دریافت هزینه کاشت مو از سه تاحیه روبرو، بالا و پشت سر خود به شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ از طریق تلگرام یا واتس اپ عکس ارسال نمایید. در اسرع وقت و بعد از مشاهده پزشک هزینه تقریبی کاشت موی شما با نظر پزشک متخصص اعلام میگردد.

   کاشت مو برای افرادی که بانک موی ضعیفی دارند با تشخیص پزشک بوسیله برداشت از ریش یا پیوند موی از بدن انجام می شود.
   پیروز باشید
   پیروز باشید

 35. عرض ادب

  کاشت مو به روش سوئدی همین روش میکرو اف آی تی هست یا فرق داره میشه توضیح بدین ؟

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش سوئدی یا روش هایی که با اسم های عجیب و غریب در اینترنت مشاهده میکنید زاده ذهن کاربرهاست. و متاسفانه مورد سوء استفاده برخی کلینیک های غیر معتبر کاشت مو هم قرار می گیرد.

 36. با سلام
  آیا امکان کاشت مو وجود دارد و در صورت مثبت بودن با توجه به اینکه بیشتر موی بنده سفید است هنگام رشد رنگ موبه چه صورت وبا غالب بدون چه رنگی رشد میکند؟

  1. عرض ادب و احترام

   برای تشخیص امکان کاشت مو برای شما خواهشمند است از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود عکس گرفته و به شماره 09122252731 از طریق تلگرام یا واتس اپ ارسال نمایید. موهای شما بعد از کاشت به رنگ سفید رشد می کنند.

   پیروز باشید

 37. سلام کاش سابقه ی پرسنل و شماره ی نظام پزشکی و نام پزشک معالج رو هم درج میکردید

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز خانه سفید کلینیک تخصصی پوست و مو هست و تعداد زیادی پزشک و جراح و پرسنل داره. برای حصول اطمینان از شرایط و مجوزهای وزارت بهداشت میتونین با شماره های ما تماس بگیرید یا به این صفحه مراجعه کنید : بهترین مرکز کاشت مو ایران.

   پیروز باشید

 38. با سلام
  موهام کم پشت شده میخام بدونم امکانش هست با تراکم بالا دوباره ترمیم شه و اینکه چه روشی بهترین جوابو میده همچنین هزینه ها و زمان انجام پروسه چقده؟
  ممنون

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو با تراکم بالا احتیاج به بانک موی قوی دارد. تشخیص بانک مو حتما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو با تجربه کافی در زمینه کاشت مو انجام شود. در مورد هزینه و روش هم باید از وقت مشاوره رایگان کاشت مو ما استفاده فرمایید. اگر امکان مشاوره حضوری ندارید با شماره 09122252731 در تماس باشید.

   پیروز باشید

 39. سلام خسته نباشید این روش شما واسه موهایی که ریخته شده اما سر هنوز مو داره قابل انجامه؟ یعنی مو هست اما حجمشون کمه.

 40. سلام .کاشت برای قسمت های کم پشت اگه انجام بشه. اون قسمت های که موداره( اطراف قسمت های کاشته شده) دچار شوک و ریزش نمیشن ؟سوال بعدیم اینکه وقتی مورو از قسمت پست سر ورمیدارین دیگه اون مو پشت سر درنمیاد که بشه دوباره ازش برا کاشت استفاده کرد؟

  1. با سلام و احترام

   خیر موهای اطراف موی کاشته شده دچار شوک و ریزش نمی شوند. موی ناحیه برداشت به نظر برخی از پزشکان تا 30 درصد ترمیم می شود و برخی دیگر اعتقاد دارند ترمیمی صورت نمیگیرد.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   بله با تعیین وقت قبلی و تایید پزشک، کاشت مو در ایام عید انجام می شود.

   پیروز باشید

 41. سلام
  من یکبار کاشت مو را انجام ولی کامل نشد هرچند در ابتدا پزشک گفت که دو مرحله باید بکاری اما با تحقیق متوجه شدم بلحاظ مالی این کار را می کنند اما تراشیدن مو برایم ساده نیست ایا امکان کاشت مرحله دوم در کلینیک شما بدون تراشیدن هست؟
  کاشت شامل بخش های کاشت نشده و ترمیم می باشد ؟

  1. با سلام و احترام

   امکان کاشت مو بىون تراشیدن سر وجود حتی برای مرحله دوم کاشت مو هم وجود داره اما باید توسط پزشک متخصص گرافت ها و بانک موی شما و ناحیه ای که دچار ریزش هست و شما قصد پوشش آن را دارد بررسی شود. کاشت موی مرحله دوم اساس آن ترمیم و افزایش تراکم می باشد. در برخی موارد پوشش ناحیه هایی که کاشت انجام نشده. این بستگی به میزان بانک موی شما دارد.

   پیروز باشید

 42. باسلام آیا جهت کاشت مو جلوی سر بدون تراشیدن مو ، امکان کاشت موی بلند هم امکان پذیر است؟

  1. با سلام و احترام

   کاشت موی بلند فقط در موارد خاص با تشخیص پزشک قابل انجام است. امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر و انجام کاشت موی بلند بعد از معاینه پزشک متخصص پوست و مو و بررسی گرافت های موی شما قابل انجام است. البته در نظر داشته باشید اگر موهای کاشته شده وارد فاز شوک شوند، حتی موی بلند کاشته شده نیز دچار ریزش می شود.
   این روش کاشت مو برای افرادی است که به هردلیلی تمایل ندارند اطرافیان آن ها متوجه کاشت موی آن ها شوند.

   پیروز باشید.

 43. سلام
  من قسمتی از سرم از زمان تولد رویش مو نداشته میخواستم بدونم امکان کاشت مو داره؟
  با تشکر

 44. سلام
  از ناحیه وسط سر دچار طاسی شدم و موهای جلوی سرم به شدت نازک و ضعیف شدن اما پشت و سر و بغل خوبه و رشدشون هم زیاد هست برعکس جلوی سر میخواستم بدونم بهترین روش کاشت مو برای من چی هست؟؟

  همچنین میخواستم بدونم افراد سرشناسی که کاشت مو در کلینیک شما انجام داده اند کیا بودن ؟ مثلا شهاب حسینی و سید جلال حسینی اونجا نبودن ؟

  1. با سلام و احترام

   برای تعیین بهترین روش کاشت مو مناسب شما حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه حضوری صورت گیرد. اما اگر امکان حضور ندارید می توانید از سه ناحیه روبرو ، بالا و پشت سر خود به شماره 09122252731 عکس ارسال کنید تا هزینه تقریبی و تعیین روش کاشت موی شما انجام شود.

   پیروز باشید.

 45. میخاستم بدون تراشیدن سر وسط سرم رو بکارم — سه ماه و خورده ای پیش جلو موهامو به عرض دو سانتر کاشتم اما از تراشیدن موها تنفر دارم

  1. با سلام و احترام

   دوست عزیز برای کاشت مجدد موها بهتر است 9 تا 12 ماه بعد از اولین سال اقدام به کاشت مو نمایید.

   پیروز باشید.

 46. با سلام لطف میکنید در ارتباط با روش micro fit توضیح بدید.که آیا روش مناسبی هست یا خیر؟و واقعا بدون تراشیدن موی سر امکانپذیر هست.

  1. با سلام و احترام

   روش Micro FIT روش بهینه شده و پیشرفته کاشت موی FIT می باشد که عوارض کمتر و بهبودی سریعتری دارد. مناسب بودن این روش برای شما حتما باید توسط پزشک بعد از مشاوره و معاینه انجام شود. در این روش تحت شرایطی که پزشک تشخیص می دهد امکان کاشت مو بدون تراشیدن سر هم کوتاهی مو وجود دارد. همچنین امکان کاشت موی بلند نیز در این روش وجود دارد.

   پیروز باشید.

 47. باسلام .

  فرزند من پسر 25 ساله است . موهای کم پشتی دارد و تصمیم بر کاشت مو گرفته است. ولی از جنس موهای خودش راضی نیست آیا بعد از کاشت دوباره شاهد موهای با جنس موهای قبلی خودش هست؟ یا اگر در موقع کاشت عکس دلخواه خود را نشان دهد می توانید مانند آن کاشت را انجام دهید؟

  باتشکر

  1. با سلام و احترام

   هنگام کاشت موی طبیعی جراح از موهای خود شخص جهت پیوند مو استفاده می کند. در نتیجه موی رشد کرده دقیقا همان جنس و رنگ و فرم موی خود شخص را داراست. امکان کاشت موی دلخواه با فرم و رنگ و ضخامت دلخواه وجود ندارد. کاشت موی مصنوعی هم به هیچ وجه توصیه نمی شود.

   پیروز باشید

  2. با سلام و وقت بخیر

   با شماره ۰۹۱۲۲۲۵۲۷۳۱ در تماس باشید.

 48. با سلام واحترام ؛

  بنده میخواستم کاشت مو انجام بدم اگر ممکن هست چون تراکم برای خیلی مهم و نمی خوام صرفا فقط سرم پوشیده بشه لطفا بفرمائید با چه تراکمی (تعداد ) می تونم این عمل رو انجام بدم و هزینه چقدر میشه

  با تشکر

  1. با سلام و احترام

   جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا ۰۲۱۸۸۶۵۴۳۷۰ تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩۴٧٢۴۶ در تماس باشید.

   با تشکر

 49. با سلام
  مدتی قبل من به دفتر میدان ولیعصر مراجعه کردم و با آقای صداقت مشاوره کاشت داشتم. بنا بر صلاحدید ایشان من این مدت به درمان و تقویت موهای خود پرداختم و اکنون موهایم در وضعیت نسبتا خوبی قرار گرفت. ولی هنوز بخشی از موهایم کم پشت می باشد. و تصمیم به کاشت با روش SUT دارم. لطفا راهنمائی فرمائید.

  1. با سلام و احترام

   جهت رزرو وقت مشاوره رایگان کاشت مو با شماره ۰۲۱۵۴۵۰۳ یا ۰۲۱۸۸۶۵۴۳۷۰ تماس بگیرید. همچنین جهت ارسال عکس از طریق فضای مجازی با شماره ٠٩١٠٩٩۴٧٢۴۶ در تماس باشید.

   با تشکر

 50. سلاااام موهای پسرم قطرش زیاد و مشششکیه ولی خیلییییی کچل شده ارثیه ب نظرم چون باباشم همینه داداشاشم درحال ریزشن —- با این روش میشه واشسون کاری کرد ؟

  1. با سلام و احترام

   درمان ریزش موی ارثی فقط کاشت مو می باشد. اما جهت تشخیص حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه انجام شود. همچنین سن مناسب کاشت مو بالای 27 سال است. برای جلوگیری از ریزش بیشتر می توانید از منوی درخواست مشاوره سایت نسبت به دریافت وقت مشاوره رایگان اقدام نموده و برای درمان و جلوگیری از ریزش مو وقت مشاوره دریافت نمایید.

   پیروز باشید.

 51. نسبت به سن من الان کاشت مو برای من خوب است؟اگر بانک مو قوی باشد معلوم میشود کاشت انجام شده؟

  1. با سلام و احترام

   جسارتا سن خود را اعلام نکردید. اما به طور کلی بهترین سن مناسب کاشت مو بعد از 27 سالگی می باشد. اما می توان با تشخیص پزشک روانشناس و متخصص پوست و مو نسبت به کاشت مو قبل از سن 27 سالگی و در جوانی هم اقدام کرد. بهتر است کاشت مو بعد از توقف یا کم شدن شدت ریزش موی شما انجام شود.

   پیروز باشید

  1. با سلام و احترام

   کاشت مو به روش میکرو FIT عوارض جانبی کمتری نسبت به روش کاشت موی FIT دارد. همچنین ظرافت کاشت و خط موی طبیعی تری ایجاد میکند.

   پیروز باشید.

 52. چه جالب! یعنی واقعا میشه بدون اینکه موهارو تراشید کاشت مو انجام داد؟؟؟؟!

  1. عرض ادب و احترام

   بله امکان کاشت مو بدون تراشیدن موها وجود داره. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه مقاله همین صفحه رو کامل مطالعه فرمایید.

   پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
مشاوره آنلاین (واتس اپ)